Opiszcie swój gust zapachowy :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-15, 22:37   #1
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514

Opiszcie swój gust zapachowy :)


Na wstępie zacznę, że mam nadzieję, że nie dubluję
Jestem ciekawa, czy umiałybyście w kilku zdaniach opisać swój gust dotyczący zapachów - jakie zapachy prawie zawsze się wam podobają, jakie najczęściej wybieracie i czy zmieniło się to mocno wraz ze stażem perfumeryjnym. Znam już część Wizażanek "z czytania" i ułatwiłby mi sporo taki opis - wiedziałabym czyje recenzje poczytywać i dzięki temu znalazłabym może inspiracje do dalszych poszukiwań.



Ja z całą pewnością najbardziej lubię zapachy ciepłe, waniliowo-przyprawowe i leśne (czyli drzewa bez kadzidła). Zauważyłam, że wszystko z cynamonem mi się podoba. Lubię też owocowce z gruszką i orient w stylu kwiatowym jak Amarige. Nie odrzucają mnie świeższe kwiaty, ale głównie w pudrowej otoczce.
Nie oszukuję już sama siebie, że może polubię oudy, dymne kadzidła i mydlane szypry - to jest grupa całkowicie mi zapachowo obca.
__________________
tak pachnę

Edytowane przez Quinn
Czas edycji: 2013-02-16 o 13:41
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 15:10   #2
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Jakby brać pod uwagę mój gust w skali globalnej to ja jestem taki „menel parkowy”. Większość ludzi omija go z daleka (wstrzymując oddech ) a tylko podobny „gatunek” do niego lgnie. Bo czyż nie wyczuwa się od niego znajomych aromatów?
Ja często nawet dla najbliższego otoczenia (używającego Angel, Opium, Crystal Noir) nie pachnę a wydzielam za to duszące wonie.

W skali lokalnej (czyli dla siebie) pachnę zwyczajnie acz raczej niestandardowo (z pewnością nie identyfikuje się z obecnym światowym nurtem lekko, miło i przyjemnie). Lubie zapachy trudne w odbiorze i nieoczywiste, ale podobają mi się tez zapachy bardzo proste a czasami nawet jedno nutowe. Ogólnie raczej jestem osoba "otwarta" na zapachy choć większość bardziej preferuje na innych niż na sobie.

Wśród zapachów wybierame te o nutach kadzidlanych, skórzanych i drzewnych (wszelkiego rodzaju), natomiast zapachy kwiatowe, bardzo słodkie i ozonowe zupełnie do mnie nie nie przemawiają (na mojej skórze).

Oczywiście moje preferencje zapachowe się zmieniały i pewnie będą zmieniać.
W ciągu kilkunastu ostatnich lat bardzo zmienił się rynek zapachowy i jego dostępność. To co dawniej było tylko w sferze marzeń jako zapach (perfumeryjny) obecnie można dostać w min. kilku odmianach. Kilkanaście lat temu uwielbiając zapach kadzidła kościelnego nawet nie myślałam o tym ze kiedyś będzie mi dane mieć możliwość wąchania tego zapachu codziennie, a już zupełnie wykraczało po za moje wyobrażenie ze będę ten zapach mieć w flakonie). Podobne przykłady mogę podać dotyczące zapachów dymnych, arabsko-orientalnych czy piwnicznych.
Pewnie nie raz jeszcze trafie na zapachy o których wcześniej nawet nie myślałam w sferze perfumeryjnej i przemówią do mnie syrenim głosem (jak to było np. z oudami, paczulą czy skórą).

Obecnie przy dużej świadomości tego co lubię i praktycznym dostępie do większości zapachów, na to co dawniej używałam dziś mocno kręciłabym nosem. Ba, przed niektórymi zapachami bym sie nawet wzbraniała rekami i nogami (a na pewno już nosem) np. Sunflowers, słodkie Escady czy Cool Water.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 19:09   #3
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

ja lubie zapachy drzewne, aczkolwiek zapachu leśnego nie znalazłam jesczze choc go pragnę bardzo .
przyprawowe, ambrowe, paczulowe, słodkie, dymne

mam problem z lzejszymi zapachami bo prawie nic mi sie nie podoba, z tej grupy lubie tylko molekułowe sztucznidła ISO, molecule 02, escentric 1 i 2, lubie tez zioło i zieloność ale trudno mi znaleźć zapach z tej grupy który mnie nie odrzuca prawie kazdy ma cos drazniacego--z tej grupy własciwie tylko absynt nasomatto mi lezy

nie lubie:
-szyprów
-kwiatkówi owoców
-skóry
-cytrusów

kadzidła lubiw wąchac i poznawac ,ale nosic na sobie niebardzo-za to na mężu -tak

Edytowane przez Polly_
Czas edycji: 2013-02-16 o 19:11
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 19:16   #4
megi.3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 261
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Moja ulubiona kategoria to perfumy kwiatowo- drzewne, drzewno - orientalne itp.
Lubię następujące nuty : leśne, jeżyna, malina, czarna porzeczka, drzewne (drewno sandałowe, cedr), wanilia i zioła
Jeśli jakieś perfumy posiadają te nuty, mam prawie pewność że będzie w moim typie.
Lubię połączenia - zapach słodko - pikantny, albo słodko - gorzki, świeżo - słodki - czyli jakieś przeciwieństwa.
Natomiast mój gust bardzo mocno się zmienił na przełomie kilku lat i recenzje musiałabym prawie wszystkie edytować/poprawić, a niezbyt mi się to widzi.
Nie znoszę : kokosa oraz kadzidła.

Edytowane przez megi.3
Czas edycji: 2013-02-16 o 19:17
megi.3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 20:47   #5
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

A ja lubię zapachy mocne
I z charakterem. I dziwaki.
W mojej ascetycznej liczbowo kolekcji zarysowały się trzy nurty - śmierdziele retro, na spacery z psami (Aromatics Elixir, Eden, Lou Lou), do pracy - malowania, dodam, w domu (CdG2, Garage CdG, Scent Intense) oraz "ubierające", ozdobne - na wyjścia (Black Orchid Forda, L'Agent AP).
I nadal szukam oudu swojego.

Nie lubię lekkich zapachów i słodyczowo jadalnych
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 21:23   #6
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
śmierdziele retro
Moze smierdzielne alias mordercze

Ja lubie zapachy kojarzace sie z szeroko pojeta jesienia.
Czyli suszone ziola (Nu, Dune), jesienny las (Baiser du Dragon), jarzebina (Automne), zwiedniete liscie (Encre Noire), dym z kominow (Fireplace, Black Tourmaline), z ogniska (Bonfire, Black Cashmere), palone liscie (Burning Leaves), pieczone ziemniaki (Fumidus), suszone sliwki (Mauboussin, Fille en Aiguilles, Poison), mglisty dzien (Scent Intense), zapachy jadalniano-przyprawowe: cynamon, godziki, przyprawy piernikowe, czekolada, miod pitny (Cinnamon Bun, Theorema, Neonatura Cocon, Botrytis), dymna herbatka (Tea for Two). Lubie tez koscielne kadzidla (Avignon, Bois d'Encens, Messe de Minuit).
Ale mam tylko wybrane z tych zapachow bo w niektorych "zle sie czuje".

Nie kreci mnie zupelnie nurt szyprowy, kwiatowy, owocowy za wyjatkiem sliwek, swiezaki ani slodziaki.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 22:08   #7
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

fajny wątek

Kiedy trafiłam na wizaz, miałam dwa zapachy używane od lat - Dolce Vita i Hugo Woman. I zachciało mi się czegoś nowego...

Potem kupiłam z nowości reklamowanych w pismach kobiecych (kupuję sobie Elle raz na pól roku, żeby pooglądać, jak można wyglądać) Idylle edp i Hypnose Senses - oczywiście po testach blotterkowych i potem globalnych. I byłam szczęśliwa. Dopóki moje flaszki nie trafiły po jakiejś imprezie na mocno nasłoneczniony parapet, i po trzech przedpołudniach mocnego nagrzewania i naświetlania nie zmieniły się w bezużyteczne flaszki z alkoholem.

Zaczęłam od szukania zastępcy dla DV, która okazała się pachnieć jak własna podróbka po reformulacji - i była faza poszukiwań zapachy drzewnego. W mojej kolekcji zostały z tego okresu FdB, Bois Oriental (chyba najlepsze zastępstwo DV obok niestety nieprodukowanej Femme Jolie), Gypsy Water - bardzo ładny, trwały drewniak.

Potem - nie wiem w sumie skąd - zaczęłam szukać idealnej róży. I pojawiła się róża z przyprawami (albo raczej w większości przyprawy) - Rose 31 Le Labo, róża z paczulą - Lady Vengeance, o dziwo, najbardziej mi pasująca w upały, róża + oud (tu cały czas mogłoby być lepiej) - Rose d'Arabie Armani Prive, róża + żywica i kadzidło, czyli Paestum Rose.

Kolejna faza to oud - zaczęło się niewinnie, od całkiem przypadkowej rozbiórki Black Cube, który okazał się cudem wcielonym. Wcześniej jakieś oudy wąchałam, ale w lepszym wypadku - pachniały jak wysokogatunkowa skóra, w gorszym - jak smoła albo paskudny szpital. W kategorii oudów na pierwszym miejscu jest My Oud - drogi jak cholera, ale i piękny niebywale. Black Cube - bardziej drzewny, przyprawowy, miękki. Black Oud LM Parfums - ambrowy, słodkawy (mimo że semej ambry mimo wielu prób nie udało mi się oswoić i polubić); Oud Royal Armani Prive - odrobinę skórzany, chłodniejszy, elegancki. Plus Oud od Dorin Paris - niby oud + róża, ale ja róży nie czuję wcale. Pierwsze 15 minut to trauma, bagienny wyziew, ale zaraz robi się niemal aksamitnie - nie przeszkadza mi otwarcie.

W międzyczasie inne, wielbione przeze mnie zapachy - Chergui, tytoniowo-miodowe, Ume - po prostu prześliczne, dziewczęce - i acz nie jestem fanką tego typu zapachów, Ume uwielbiam. Bois de Paradis - esencjonalne, słodkie acz niejadalne, miodowo-miętowo-przyprawowo-drzewne. Pardon - drewno i kakao.

Na zimę - wanilia, u mnie tylko Cocoon - dobrze i tanio, i Vanille Orient Micallef - śliczna, jadalna, ale nie przytłaczająca. Nie odczuwam poszukiwania innych waniliowych zapachów.

No i świeżaki - nie lubię świeżaków, ale w upały czasem nie jestem w stanie niczego innego używać, i znalazłam te, które naprawdę lubię - Vetyverio Diptyque i rabarbarowe Aedes de Venustas Signature - nie tylko na upały. Plus Miss Dior Cherie L'eau - w chłodne dni pachnie jak odświeżacz do wc, ale na upały jak znalazł.

Teraz chętnie znalazłabym jakiś bardzo kobiecy zapach - ale nie wiem, czego w sumie szukam. W planach mam testy MDCI Peche Cardinal EDP (Aniu ) - ale trzymam się dzielnie, poproszę o próbkę przy okazji zakupu Gaiaca.

No, zapomniałam o fiołkach - była i faza fiołkowa, najbardziej pasowała mi Balenciaga L'essence, ale jako że miałam całe 75ml, poleciała w świat - może wiosną pokuszę się o rozbiórkę, żeby mieć ze 20ml na okazje, kiedy chciałabym stwarzać poczucie dystansu (takie mam odczucie w związku z tym zapachem)

Edytowane przez VI4
Czas edycji: 2013-02-16 o 22:58
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-16, 22:51   #8
dixi
Zakorzenienie
 
Avatar dixi
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3 619
GG do dixi
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Lubię drewno, przyprawy, kadzidła - choć te ostatnie często okazują się dla mnie migrenogenne, wtedy próbuję aplikować jedynie na nadgarstki - czasami daję radę
nie lubię zapachów kwiatowych, wodnych, bardzo słodkich, szczególnie słodyczy jadalnych.
Ogólnie kocham wszelkie zapachy, które otoczenie uznaje za dziwne, ekscentryczne - nie lubię absolutnie wyróżniać się wyglądem, za to uwielbiam pachnieć "inaczej" - oczywiście z punktu widzenia otoczenia nie zafiksowanego perfumowo
Nie znoszę gdy zapach, który mam na sobie wypełnia całe pomieszczenie w którym przebywam - lubię pachnieć intensywnie, ale bliskoskórnie.
dixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 02:17   #9
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Tak patrzę na swój szanowny stan posiadania i zastanawiam się, czy ja mam jakiś gust? Czy w tym szaleństwie jest metoda? Przecie tam wszystko Mordercze kwiatuchy, kadzidła i żywice, gourmand, świeże ziółka [i warzywiska], ambry, skóry i nuty zwierzęce, owoce, drewna aż wióry lecą, przyprawy, używki, szypry, nawet ze dwa oudy, których nie lubię, znajdę... Mocno oudowe, żeby nie było wątpliwości ;]

Kiedyś byłam bardziej spójna, łatwiej było trafić w moje upodobania, które oscylowały głównie wokół orientu, przypraw i kadzideł. Ale stopniowo, mimo bycia coraz bardziej wybredną, poszerzałam granice znajomości i akceptowalności, eksperymentowałam, aż w końcu - rozrzuciło mnie na wszystkie grupy zapachowe.
Nie wiem, czy mnie to cieszy czy martwi; gdyby nie ten rozstrzał, wiedziałabym że lubię np. tylko kadzidła i miała święty spokój z testowaniem wielu zapachów, a tak... "wszędzie dokoła czyha pokusa... ekhm, nowa".
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 09:17   #10
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Bello, o3.17

Ja nie wiem jaki mam gust, za dużo zapachów mi się podoba żeby móc się jakoś określić. Mam wszystkiego po trochu u siebie ale zauważyłam, że paczule, kadzidła i oudy mam takie te najdelikatniejsze z dostępnych .
Kiedyś z kilkanaście lat temu używałam świeżaków typu Eau d'Eden, L'eau par Kenzo, potem już bardziej w stronę kwiatów i owoców (zielone les Belles Niny, Cavalli Serpentine, V Valentino), potem już zaczęłam czytać cichaczem wizaż i zgarniać wklejane perełki i poszłooo...
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 14:34   #11
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
ja lubie zapachy drzewne, aczkolwiek zapachu leśnego nie znalazłam jesczze choc go pragnę bardzo .
Ja też, dotąd nie znalazłam idealnego, ale o dziwo najbardziej leśny dla mnie jest Kyoto Comme des Garcons - kadzidła w nim jak na lekarstwo, a świeżego, kojącego lasu bardzo dużo

Bardzo fajnie się czyta wasze wypowiedzi, sama jestem ciekawa gdzie mnie węch przywiedzie przez następne lata - spodziewam się, że mocniejsze kadzidła i bagienne oudy mają u mnie szanse. Byłabym w szoku, gdybym za kilka lat mogła używać Mitsouko i takich wiercących w nosie Szyprów, myślę, że to związek bez przyszłości
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 13:10   #12
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

u mnie na nos działają "dziwolągi" a kuszą nieznane, niedostępne i najbardziej się z nimi zaprzyjaźniam

nie lubie banałów, słodziaków,

perfumy muszą miec to coś jak facet i wtedy do mnie przemawiaja

drzewne, deko orientalne, ciut zielone, z nutka elegancji

i czarne

ale ostatnio te w nazwie noir, black mnie zawodzą, nie maja tej nutki mrocznosci na co wskazywala by nazwa

najbardziej drażni mnie ta nuta specyficzna co jest w Angel

a kocham Skin Trussardi, skorzane, erotyczne , sexem ociekajace, o , tak wlasnie je czuje
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 15:59   #13
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Ja mam 2 gusty. Gust do wąchania i gust do noszenia. Ten do wąchania jest bardzo szeroki. A do noszenia:
lubię na sobie zapachy wiosny, mojej ulubionej pory roku. Łaka i las (koniecznie kobiecy!), przestrzeń, wiatr, słońce i chmury. Tak więc wszelkie kwiaty (zarówno chłodne, świeże, jak i ciepłe, miodowe - ale nie może być to efekt kwiaciarni). Zieloności! Delikatne drewienka.

Tak jak u Poświatowskiej:
"A ja nie jestem żadną świątynią, tylko lasem i łąką - drżeniem liści (...) Tam z tyłu szumi potok, to jest czas, który ucieka(...)"

Ogółem lubię w perfumach wszystko to, co wyrasta z ziemi, a czego się nie je Czyli odpada większość owoców, warzyw, przypraw.

Drugi nurt dla mnie (po części przeplatający się z pierwszym) to subtelne zapachy stereotypowo kobiece. Najlepiej, aby przy tej lekkości i świeżości miały jeszcze to "coś".
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 16:00   #14
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

No więc ja mam tak samo. Tyle, że owoce też lubię.
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:10   #15
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Mój gust mnie ciągle zaskakuje
Stałe jest jedynie to że nie lubię nut jadalnych : czekolady, karmelu, budyniu,słodkiej wanilii, niektórych owoców np truskawek
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 14:44   #16
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
No więc ja mam tak samo. Tyle, że owoce też lubię.
Będę więc z zainteresowaniem czytała o zapachach, jakimi lubisz pachnieć globalnie.
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 20:36   #17
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Cytat:
Napisane przez MayaMarie Pokaż wiadomość
Będę więc z zainteresowaniem czytała o zapachach, jakimi lubisz pachnieć globalnie.
nd - Weil Bamboo
pon - był taki lekki, że nie pamiętam
wt - Gin Fizz Lubina
śr - Cashmere Mist Donny Karan
I bardzo mi dobrze z takimi lekkimi perfumami - a pisałam, że lekkich nie lubię - i proszę
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 21:14   #18
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
nd - Weil Bamboo
pon - był taki lekki, że nie pamiętam
wt - Gin Fizz Lubina
śr - Cashmere Mist Donny Karan
I bardzo mi dobrze z takimi lekkimi perfumami - a pisałam, że lekkich nie lubię - i proszę
Ju, jak pachnie Bamboo?
Nie jest czasem za zielony?
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 08:15   #19
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Ju, jak pachnie Bamboo?
Nie jest czasem za zielony?
Dla mnie nie. Umiarkowanie zielony - troszeczkę w typie Scenta Issey'a Miyake, tyle, że trochę retro
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-11, 09:17   #20
caffe ristretto
Rozeznanie
 
Avatar caffe ristretto
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 552
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Aktualnie dwubiegunowy
Z jednej strony kadzidło, dym. Piżmo. Czyli mrok, złe przeczucia, mgły i deszczowe dni. (black cashmere, Skarb HG, Czarny Turmalin, Messe, Memoir Man, Musc Ravageur itd)
Niepokojąca elegancja Chanel 5, Chanel Sensual Elixir, Paris YSL
Marzę o mechant loup.

Po drugiej beztroskie, urocze zapachy z sefor i douglasów, dobrze wyselekcjowane. Np kenzo madly, Le Parfum Miss Dior, dg Femme, Chloe Love Intense, Madonna Truth Dare itp Mam też chętkę na Desire dg
Słodkości, ale nie dosłownie jadalne i nie jadowite. Princess Vera Wang, Lempicka klasyk, L czyste perfumy, 1969 Eau de Parfum by Histoires de Parfums

Nie lubię oudów, skóry. Kwiaty - bywa różnie.
Szukam idealnego zapachu tulipana, o ile coś takiego istnieje

Edytowane przez caffe ristretto
Czas edycji: 2013-04-11 o 09:18
caffe ristretto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 09:42   #21
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Dżizas, Dare Madonny beztroskie?
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 09:58   #22
caffe ristretto
Rozeznanie
 
Avatar caffe ristretto
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 552
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Tak ) kojarzą mi się z dobrą zabawą, tańcami do białego rana, beztroską nocy I spokojnym afterem. Mają klubowy klimat w sobie..
http://www.youtube.com/watch?v=j-J_HcGwKtg
caffe ristretto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 11:11   #23
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Ja zawsze mowie, ze mam gust plebejski

Najbardziej lubie zapachy kwiatowe, troche slodkie, troche swieze. Lubie "soliflore" - roze, konwalie, lilie, fiolka.
Poza tym ciagnie mnie w strone subtelnych orientow i szyprow, a ostatnio pudrowcow.
Nie przepadam za landrynkami, owockami, oudami, kadzidla toleruje w malych ilosciach. No i jeszcze nie lubie figi.

Edytowane przez ropuszka
Czas edycji: 2013-04-11 o 11:13
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 10:23   #24
n_kowalska94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Uwielbiam perfumy o delikatnym zapachu, słodkie
n_kowalska94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:39   #25
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 039
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Cytat:
Napisane przez MayaMarie Pokaż wiadomość
Ja mam 2 gusty. Gust do wąchania i gust do noszenia. Ten do wąchania jest bardzo szeroki.
Tylko się pod tym podpisać

Podobnie do VI4 przechodziłam też różne fazy (nie jestem pewna, czy zachowuję chronologię): kadzidła, ambry, piżma, lawendy, róże, paczule, irysy, fiołki. Niektóre fazy przeszły mi całkowicie, w niektórych nadal tkwię i pewno długo tkwić będę.

Najbardziej dziś lubię zapachy ambrowe, paczulowe (byle nie zbyt słodkie), lekkie drewienka, umiarkowane przyprawy, delikatny orient, łagodne piżmo.
Nie przepadam za większością kwiatów, często źle się na mnie układają, dają efekt "wody w wazonie" lub wywołują ból głowy. Wyjątkiem są róże (byle nie te świdrująco świeże), irys (wiem, że to korzeń ), fiołek, lawenda, w małej ilości toleruję kwiat pomarańczy, ylang ylang, jaśmin. Kręcą mnie też te pachnące molekuły: ISO, ambroxan, cetalox. Uwielbiam migdały i tonkę.
Nie przepadam za perfumami gourmand (chyba, że to tylko jeden z aspektów zapachu), bardzo świeżymi, ostrożnie podchodzę do owoców (choć lubię cytrusy i śliwki), nie lubię oudu, dużej ilości pieprzu i przypraw (zwłaszcza goździków).

Jeżeli natomiast chodzi o charakter perfum, to nie lubię krzykliwych, ostrych czy nadmiernie słodkich, generalnie nie lubię przegięć w żadną stronę. I na pewno nie w moim stylu są zapachy industrialne, dziwadła, takie to mogę wąchać, ale nie nosić.

Moją niespełnioną miłością są kadzidła, szypry, bardzo przyprawowy orient (choć małymi krokami, poprzez Cinnabar, może dojdę dalej). Uwielbiam wąchać na kimś, ale uważam, że do mnie nie pasują. Bardzo chętnie spędzałabym dnie w pracy z tak pachnącą koleżanką , próbowałam sama nosić, ale to nie jest dobry pomysł.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 11:21   #26
Asikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 489
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Powiem krótko: patchouli person
Asikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 11:53   #27
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Ja lubię świeże, lekkie, zwiewne, takie do letnich sukienek pomimo tego że sukienki nie miałam na sobie od podstawówki a ciągle spodnie, lubię takie sportowe zapachy.
Takie co mają w nazwie "summer" z powodzeniem mogę nosić też zimą.
Nuty co mi pasują to: zielona herbata i inne herbaty, pomarańcze, neroli, bergamotka, nuty ziołowe i trawiaste, trochę kwiatów i owoców i drewno, dużo drewienka w bazie np cedr, brzozy i różne inne drzewa, nuty leśne, wanilia dla osłody tych świeżaków.
Pasują mi zapachy drzewno - ziołowo- owocowo- świerze.
Ciężko wytrzymać mi w orientalnych, kadzidlanych i zbyt słodkich bo przyprawiają mnie o ból głowy.
Całe złożone z kwiatów mnie mdlą, a najbardziej nie lubię konwalii, jak już gdzieś ona jest w składzie to muszę wykluczyć zakup.
Moje typy to np: "Dsquared She Wood", "Cerruti image for woman", "Lanvin eclat d arpege", "Jesus Del Pozo Duende" - podałam kilka dla przykładu tych co lubię.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 17:06   #28
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Cytat:
Napisane przez MayaMarie Pokaż wiadomość
Ja mam 2 gusty. Gust do wąchania i gust do noszenia. Ten do wąchania jest bardzo szeroki. A do noszenia:
lubię na sobie zapachy wiosny, mojej ulubionej pory roku. Łaka i las (koniecznie kobiecy!), przestrzeń, wiatr, słońce i chmury. Tak więc wszelkie kwiaty (zarówno chłodne, świeże, jak i ciepłe, miodowe - ale nie może być to efekt kwiaciarni). Zieloności! Delikatne drewienka.

Tak jak u Poświatowskiej:
"A ja nie jestem żadną świątynią, tylko lasem i łąką - drżeniem liści (...) Tam z tyłu szumi potok, to jest czas, który ucieka(...)"

Ogółem lubię w perfumach wszystko to, co wyrasta z ziemi, a czego się nie je Czyli odpada większość owoców, warzyw, przypraw.

Drugi nurt dla mnie (po części przeplatający się z pierwszym) to subtelne zapachy stereotypowo kobiece. Najlepiej, aby przy tej lekkości i świeżości miały jeszcze to "coś".
A jednak to nieprawda z lekkimi i wiosennymi zapachami. Potrzebowałam ich chyba, aby odpocząć, bo źle wybierałam killery-teraz już wiem, że kocham killery, ale tylko takie... miłe (wg. mojego gustu). Tak więc najbardziej w moim guście (do noszenia) są mocne zapachy, najlepiej zmienne, opowiadające historie, ale przy tym kobiece, sympatyczne, niekontrowersyjne (dla mojego nosa). Kwiaty (tylko nie lekkie kwiatuszki!), łagodny orient, ciepłe szypry, nadal drewienka i miłe piżma.
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 19:11   #29
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

Mnie łatwiej powiedzieć czego nie lubię niż co lubię - nie lubię lekkich kwieciuchów , śweżaków i owocowych słodziaków czyli generalnie mainstreamu seforowego i nie znoszę oudu , bo śmierdzi na mnie jak mało co poza tym rozrzut mam duży - stare szypry , orienty , stare kwiatowce , kadzidła , niektóre ambry , drewna , kadzidła , gurmandy , róża ale mocna , i rozmaite cudactwa , jednym słowem od sasa do lasa chyba jedyna cecha łącząca używane przeze mnie perfumy to wyrazistość i mocny charakter , żeby nie powiedzieć śmierdzielowatość i killeryzm

A , jeszcze pudrowce odpadają - nie lubię dusicieli .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 07:13   #30
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Opiszcie swój gust zapachowy :)

moglabym podobnie gust swoj zapachowy opisac do Ciebie
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-14 10:55:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.