Nasze codzienne jadłospisy, część V - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-08, 20:39   #631
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość



j.w.
Właśnie idę zrobić kolację, a spać położe się nie wcześniej niż przed 12 bo mam duużo nauki. Co do śniadania to jabłko było w planie ale się strasznie najadłam i mnie już brzuch bolał. Dziękuję za ocenęDziekuję za ocenę
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 21:06   #632
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

P.

Śniadanie
1/2 płatków owsianych + szklanka mleka + serek wiejski 150 g + dżem
Banan

II śniadanie
Trzy kanapki - masło, polędwica, sałata, pomidor, ogórek, rzodkiewka
Surówka z marchewki

III śniadanie
Jogobella z muesli

Obiad
Zupa pomidorowa zabielana z makaronem
Pieczone udko z kurczaka
Dużo puree z ziemniaków
Surówka z kapusty pekińskiej

Deser
Kawałek szarlotki
Pomarańcza

Podwieczorek
Dwie kanapki z twarogiem wymieszanym z nutellą
Trochę orzechów
Jabłko

Kolacja
Dwie parówki z musztardą
Grahamka z serkiem do smarowania
Sporo sałatki z pomidorów, cebuli i oliwy z oliwek

Naukowa noc
Banan
Trochę granoli
Kaaaaawa


Tak jem od paru dni i chudnę. Byłżeby to nieziemski stres związany z masakrycznie trudnym egzaminem, który mnie czeka za dni 5? :/
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 21:09   #633
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez monochrome Pokaż wiadomość
P.

Śniadanie
1/2 szklanki? ^^ płatków owsianych + szklanka mleka + serek wiejski 150 g + dżem
Banan ok, acz mogłabyś wrzucić np orzechy

II śniadanie
Trzy kanapki - masło, polędwica, sałata, pomidor, ogórek, rzodkiewka
Surówka z marchewki ok, może jabłuszko?

III śniadanie
Jogobella z muesli ok

Obiad
Zupa pomidorowa zabielana z makaronem
Pieczone udko z kurczaka
Dużo puree z ziemniaków
Surówka z kapusty pekińskiej ładnie

Deser
Kawałek szarlotki
Pomarańcza ok

Podwieczorek
Dwie kanapki z twarogiem wymieszanym z nutellą
Trochę orzechów
Jabłko ok

Kolacja
Dwie parówki z musztardą
Grahamka z serkiem do smarowania
Sporo sałatki z pomidorów, cebuli i oliwy z oliwek ok

Naukowa noc
Banan
Trochę granoli
Kaaaaawa fajnie


Tak jem od paru dni i chudnę. Byłżeby to nieziemski stres związany z masakrycznie trudnym egzaminem, który mnie czeka za dni 5? :/
chudniesz? jejku to na pewno stres...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 21:12   #634
misis188
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 70
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Dziekuje Staralam sie zeby moj jadlospis byl dobry na prawde wasze rady bardzo pomagaja
A to moje dzisiejsze R
S: 2 kromki razowca z serkiem topionym, 3 plasterki szyndki drobiowej, 2 plasterki pomidora, 4 plasterki ogorka,ugotowane białko-chyba troche za malo bialka ale sie staralam
II Ś: serek homogenizowany truskawkowy(poltusty znalazlam ale jak patrzylam tyo 4 % tluszczu w nim jest), pomaraniecz, 2 garsci slonecznika
O:Rizotto z kurczakiem(mieso z nozki), z pomidorem, cebula, mala marchewka i z okolo 50-60gr ryzu brazowego-bylo przepyszne!!!,2 korniszony, jablko-wiem, to juz nie pora na jablko ale ono sie ladnie do mnie usmiechalo
P:pol wedzonej makreli, slonecznik
K:jogurt naturalny z borowkami-wiem malo bialka ale nie bylo miejsca w moim brzuszku na nic innego
misis188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 21:13   #635
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Szklanki. Dziękuję za komentarz. Mam nadzieję, że jak napiszę ten egzamin to trochę nadrobię.
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 21:13   #636
cofeina88
Raczkowanie
 
Avatar cofeina88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 62
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

ah, a ja sie trochę przygnębiłam, bo chyba nadszedł czas zakończyć moje R o ile nie mogę narzekać na brak spadku wagi (już ok 3-4kg) to niestety chyba wszystko z biustu (co najmniej o rozmiar w dół) a uda jak były tak są, a może nawet i gorzej, bo mi się mięśnie porobiły, pomimo rozciągania, a obwód zamiast zmaleć to jeszcze się zwiększył. Nawet na ramionach mi się mięśnie zrobiły, choć nie ćwiczyłam ich w ogóle. Czy to możliwe, że od dużych ilości białka?
__________________

'Bułeczka z masełkiem nie dla nas, nie dla nas,
Apage, Apage, Apage Satanas! '
cofeina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 21:31   #637
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U:

1: Miseczka kaszki manny na mleku z bananem, kromka chleba żytniego z dżemem truskawkowym i masłem orzechowym

2: Batonik cini-minis,pomarancza,jogurt pomaranczowo-ananasowy z ziarnami--mm dobry nawet był--zakuopiony w Netto

3: 2 krokiety z kapusta i grzybami, 1 z mięskiem i kubek barszczu czerwonego do popicia

4: Lód carte dor 150ml waniliowy z polewa czekoladowa z orzeszkami( dopiero teraz go odkryłam.........a taki pyszny), banan

5:jajecznia z 2 jajek ze szczypiorkiem, 2 grzanki z serem żoltym i pomidorem

---
Dojdzie jabłuszko i kiwi
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-08, 21:33   #638
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Tuchajbej Pokaż wiadomość
U:

1: Miseczka kaszki manny na mleku z bananem, kromka chleba żytniego z dżemem truskawkowym i masłem orzechowym

2: Batonik cini-minis,pomarancza,jogurt pomaranczowo-ananasowy z ziarnami--mm dobry nawet był--zakuopiony w Netto

3: 2 krokiety z kapusta i grzybami, 1 z mięskiem i kubek barszczu czerwonego do popicia

4: Lód carte dor 150ml waniliowy z polewa czekoladowa z orzeszkami( dopiero teraz go odkryłam.........a taki pyszny), banan

5:jajecznia z 2 jajek ze szczypiorkiem, 2 grzanki z serem żoltym i pomidorem

---
Dojdzie jabłuszko i kiwi
No i ślinotok gotowy, ty masz zawsze takie pyszne jadłospisy
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 21:51   #639
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje R:

1. dużo owoców na śniadanie było, ale za to mniej płatków: pół banana, kiwi, 5 winogron, wieśniak 200g (5%), garść płatków BF (dużo mniej niż zawsze)

2. pół banana z jogurtem nat, szynka z indyka, pomidor

3. ważywa na patelnie (byly w nich ziemniaki ii troche faoslki) + 5 malutkich kotleciukow sojowych gotowanych w bulionie

4. wieśniak lekki z orzechami

5. miała być przekąska, ale wyszdl nijaki posilek: pomidor, pol ogorka + jogurt naturny i pare plasterkow szynki z indyka

6. wieśniak z cynamonem.

Proszę o ocenę. Wydaje mi się, ze w 2 i 5 malo bialka, ale to byly takie bardziej przekaski takie niewiaodmo co.
summertime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 08:50   #640
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez misis188 Pokaż wiadomość
Dziekuje Staralam sie zeby moj jadlospis byl dobry na prawde wasze rady bardzo pomagaja
A to moje dzisiejsze R
S: 2 kromki razowca z serkiem topionym, 3 plasterki szyndki drobiowej, 2 plasterki pomidora, 4 plasterki ogorka,ugotowane białko-chyba troche za malo bialka ale sie staralamSerek topiony na R zastępujemy chudym twarogiem.
II Ś: serek homogenizowany truskawkowy(poltusty znalazlam ale jak patrzylam tyo 4 % tluszczu w nim jest), pomaraniecz, 2 garsci slonecznika na R unikamy serków/jogurtów smakowych, ponieważ zawieraja one cukier- pamiętamy jednak o tym, że diete trzymamy w 90 %, więc od czasu do czasu nie zaszkodzi- co nie zmienia faktu, że jedząc naturalny nabiła łatwiej będzie Ci schudnąć. Brak warzyw.
O:Rizotto z kurczakiem(mieso z nozki), z pomidorem, cebula, mala marchewka i z okolo 50-60gr ryzu brazowego-bylo przepyszne!!!,2 korniszony, jablko-wiem, to juz nie pora na jablko ale ono sie ladnie do mnie usmiechalo ładnie
P:pol wedzonej makreli, slonecznik Brak warzyw.
K:jogurt naturalny z borowkami-wiem malo bialka ale nie bylo miejsca w moim brzuszku na nic innego Jogurt naturalny najlepiej zastąpić serkiem homo/ serkiem wiejskim- te produkty mają więcej białka. Brak warzyw.
J.w. Ładnie, mimo kilku braków
Cytat:
Napisane przez Tuchajbej Pokaż wiadomość
U:

1: Miseczka kaszki manny na mleku z bananem, kromka chleba żytniego z dżemem truskawkowym i masłem orzechowym

2: Batonik cini-minis,pomarancza,jogurt pomaranczowo-ananasowy z ziarnami--mm dobry nawet był--zakuopiony w Netto

3: 2 krokiety z kapusta i grzybami, 1 z mięskiem i kubek barszczu czerwonego do popicia

4: Lód carte dor 150ml waniliowy z polewa czekoladowa z orzeszkami( dopiero teraz go odkryłam.........a taki pyszny), banan

5:jajecznia z 2 jajek ze szczypiorkiem, 2 grzanki z serem żoltym i pomidorem

---
Dojdzie jabłuszko i kiwi
Śliczne U.

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Moje R:

1. dużo owoców na śniadanie było, ale za to mniej płatków: pół banana, kiwi, 5 winogron, wieśniak 200g (5%), garść płatków BF (dużo mniej niż zawsze) Owoców wcale nie było zbyt wiele- tylko na R lepiej unikaj bananów. Za mało węglowodanów, śniadanie ma dostarczyć nam siły na cały dzień. Jak obcinać kalorie to na pewno nie z tego posiłku!

2. pół banana z jogurtem nat, szynka z indyka, pomidor O bananie już pisałam... Poza tym ok.

3. ważywa na patelnie (byly w nich ziemniaki ii troche faoslki) + 5 malutkich kotleciukow sojowych gotowanych w bulionie Mało! Kotlety sojowe mają bardzo mało kalorii! Około 30 na sztukę. (ps. warzywa a nie wazywa ;-))

4. wieśniak lekki z orzechami Brak warzyw.

5. miała być przekąska, ale wyszdl nijaki posilek: pomidor, pol ogorka + jogurt naturny i pare plasterkow szynki z indyka Mam nadzieję, że szynki rozsądne ilości...

6. wieśniak z cynamonem. Brak warzyw.

Proszę o ocenę. Wydaje mi się, ze w 2 i 5 malo bialka, ale to byly takie bardziej przekaski takie niewiaodmo co.
J.w. Uważaj na kalorie, bo diety niskowęglowodanowe często są poniżej zapotrzebowania. Nie boj się dodać płatków do śniadania (owsianych/jęczmiennych/otrębów) i jakiegoś ciemneggo pieczywa do drugiego śniadania.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 09:18   #641
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Mam do Was pytanie czy jeżeli wczoraj zjadlam ponad 3000 kalorii a jestem na U to dziś powinnam jakoś zmniejszyć zeby się wyrównalo ? normalnie jem ok 1500-1700
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-09, 09:28   #642
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie czy jeżeli wczoraj zjadlam ponad 3000 kalorii a jestem na U to dziś powinnam jakoś zmniejszyć zeby się wyrównalo ? normalnie jem ok 1500-1700
Są dwie szkoły:
pierwsza mówi, że bilans kaloryczny liczy się nie z każdego dnia osobno, lecz z całego tygodnia. Więc według tej- te 3000 (czyli około 1000 ponad zapotrzebowanie) przy codziennej dawce 1500-1700 (czyli około 300-500 poniżej zapotrzebowania) zostaną przez orgaznim nie zaliczone do nadwyżki.
druga mówi: skoro zjadałaś zbyt dużo, to spal te kalorie.

Myślę, że skoro to U a na codzień nie jesz dużo to nie przejmuj się nimi, jedz normalnie. Ewentualnie dwa ostanie posiłki- podwieczorek i kolację zjedz całkowicie białkowe.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 09:37   #643
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

deMitia dziękuję za ocenkę Rzeczywiscie na śniadanie mało węgli było, bo chcialam jakos zrekompensować tego banana :P A obiad taki skromny bo 6 posilkow wyszlo, dzisiaj postaram sie bardziej
summertime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 10:09   #644
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Tak też myślalam, po prostu dzisiejszy dzień będzie troszkę skromniejszy i jedynie bialkowe posilki, chyba tak będzie najlepiej. Zresztą po wczorajszym nadal czuję się najedzona
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 10:15   #645
avacorgan
Raczkowanie
 
Avatar avacorgan
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 135
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R.
1. owsianka na mleku 0,5%, herbata
2. omlet z 2 białek z pomidorem, cebulką i jednym plasterkiem chudej szynki, herbata
3.pierś z kurczara gotowana na parze z gotowanymi buraczkami
4. kefir 200ml plus rzodkiewki ,orzechy
5. twaród chudy plus sałata zielona z pomidorem i ogórkiem

p.s dziewczyny jestem prawie 4 tygodnie na diecie a schudłam dopiero 3,5 kilograma, trochę mało - wiem, że to zdrowo, ale liczyłam, że w pierwszych tygodniach diety zrzucę najwięcej
avacorgan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 10:59   #646
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez avacorgan Pokaż wiadomość
R.
1. owsianka na mleku 0,5%, herbata Brak białka, brak warzyw, brak owoców. Mleko 0,5 % to właściwie same konserwanty- bez obaw mozesz pić normalne- 1,5 %, 2 %.
2. omlet z 2 białek z pomidorem, cebulką i jednym plasterkiem chudej szynki, herbata ładnie
3.pierś z kurczara gotowana na parze z gotowanymi buraczkami ładnie
4. kefir 200ml plus rzodkiewki ,orzechy Tu namiast kefiru mógłby być serek homo/serek wiejski/ twarożek ponieważ te produkty mają więcej biała. Poza tym ładnie.
5. twaród chudy plus sałata zielona z pomidorem i ogórkiem ładnie

p.s dziewczyny jestem prawie 4 tygodnie na diecie a schudłam dopiero 3,5 kilograma, trochę mało - wiem, że to zdrowo, ale liczyłam, że w pierwszych tygodniach diety zrzucę najwięcej
Ładny jadłospis, ale uważaj na kalorie, wydaje mi się, że jest ich tu za mało!
Co do spadku wagi: taki jest idealny Nie martw się.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 11:46   #647
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

edytowane.
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "






Edytowane przez EwelkaaS
Czas edycji: 2008-05-09 o 13:10
EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 11:46   #648
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie czy jeżeli wczoraj zjadlam ponad 3000 kalorii a jestem na U to dziś powinnam jakoś zmniejszyć zeby się wyrównalo ? normalnie jem ok 1500-1700
Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Są dwie szkoły:
pierwsza mówi, że bilans kaloryczny liczy się nie z każdego dnia osobno, lecz z całego tygodnia. Więc według tej- te 3000 (czyli około 1000 ponad zapotrzebowanie) przy codziennej dawce 1500-1700 (czyli około 300-500 poniżej zapotrzebowania) zostaną przez orgaznim nie zaliczone do nadwyżki.
druga mówi: skoro zjadałaś zbyt dużo, to spal te kalorie.

Myślę, że skoro to U a na codzień nie jesz dużo to nie przejmuj się nimi, jedz normalnie. Ewentualnie dwa ostanie posiłki- podwieczorek i kolację zjedz całkowicie białkowe.
widać, że masz/miałaś ed.

Dokładnie - Asia nie powinna się tym przejmować. co do dwóch ost. posiłków, kładę duży nacisk na słowo: EWENTUALNIE.

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
Tak też myślalam, po prostu dzisiejszy dzień będzie troszkę skromniejszy i jedynie bialkowe posilki, chyba tak będzie najlepiej. Zresztą po wczorajszym nadal czuję się najedzona
nie, jedz normalnie. Zwłaszcza, że miałaś ed. nie ma co przesadzać, po co? a jak zrobiłaby normalna osoba ? Całkowicie białkowe wszystkie posiłki = głupota w Twoim przypadku.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 12:55   #649
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez EwelkaaS Pokaż wiadomość
Lekka R/ U

śn: wiejski lekki Piątnica 150g,
łyżka otrąb pszennych,
rzodkiewka,
duże jabłko. Na śniadanie jemy węgle! One ratują nas przed wilczym głodem wieczorem i dają nam siłę na cały dzień. Mam nadzieję, że słowa rzodkiewka w liczbie pojedynczej użyłaś przez pomyłkę Mało!

o: 130g Tatara,
1 żółtko,
ogórek kiszony,
trochę cebulki,
i pieprzu. I to ma być obiad?!? Mało!!

p: homo nat. 100g
kilka orzechów laskowych. Brak warzyw.

k: wiejski lekki Piątnica 150g
pół pomidora. ok

Proszę o ocenkę.
Zdecydowanie mi się nie podoba- tu nie ma 1000 kalorii- wiesz o tym, że umieszczanie takich jadłospisów w tym wątku jest zabronione? Szczególnie, że nazwałaś to R/U- to nawet nie jest kiepskie R!
Do poprawy!
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-09, 13:06   #650
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
widać, że masz/miałaś ed.

Dokładnie - Asia nie powinna się tym przejmować. co do dwóch ost. posiłków, kładę duży nacisk na słowo: EWENTUALNIE.



nie, jedz normalnie. Zwłaszcza, że miałaś ed. nie ma co przesadzać, po co? a jak zrobiłaby normalna osoba ? Całkowicie białkowe wszystkie posiłki = głupota w Twoim przypadku.
Ale będe się lepiej czula jak dziś nie zjem niczego "zakazanego", ostatnio jadlam sporo lodów,orzechów. pozwalalam sobie na drobne slodycze..(choc poza zapotrzebowanie nie wychodzilam) Teraz chcę postarać się bardziej zdrowo odżywiać( 2cm więcej w udach więc dlatego)

a to mój jadlospis, narazie jestem w trakcie obiadu

1. serek wiejski , mala parówka, pomidor
kawa z mlekiem

2. wafel pomidorowy, jablko

3. 150g piersi z kurczaka + warzywa pomieszane z keczupem
jablko

4. wiejski/ twaróg wędzony + salata+ pomidor+ rzodkiewki +keczup

5. wiejski+pomidor+paróweczk a /ewentualnie szynkę wkroję
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 13:10   #651
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Zdecydowanie mi się nie podoba- tu nie ma 1000 kalorii- wiesz o tym, że umieszczanie takich jadłospisów w tym wątku jest zabronione? Szczególnie, że nazwałaś to R/U- to nawet nie jest kiepskie R!
Do poprawy!
Tak, wiem, że zabronione, ale myślałam, że jest tu więcej niż 1000 kcal... W takim razie przepraszam, dziękuje za ocene i edytuje swoja wypowiedź, - nie chcę dawać złego przykładu innym Wizażankom, szczególnie nowym.
Obiad taki mały wyszedł dziś, no cóż.
Poza tym, co jak co, ale najadłam się śniadaniem. A rzodkiewki, rzeczywiście, były dwie, co nie usprawiedliwia mnie, że mało zjadłam.
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 13:10   #652
LaSeniorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: top secret ;)
Wiadomości: 453
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

UUUUUUUU:
1. 2 kromki chleba razowego, jajko na twardo, ok.30 g twarożku, listek salaty, kubek kakao, banan
2. drozdzowka z serem posypana lukrem
3. kotlet schabowy pieczony, ziemniaczki z koperkiem doprawione oregano, gotowana marchewka
deser:kawalek ciasta z chałwą, masą orzechową, kokosową i polewą czekoladową ( u babci)
4. 10 orzechow wloskich, 150 g jogurtu 0% jagodowego, kromka pumpernikla z 30 g serka wiejskiego, pomidorem, ogorkiem oraz plasterkiem szynki z piersi indyka
5. tunczyk wsw
jak zwykle prosze o ocenke
__________________
Just Do It!
LaSeniorita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 13:59   #653
moniczkaaSnk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 973
GG do moniczkaaSnk
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje dzisiejsze U

śniadanie:
1/2 wiejskiego lekkiego, 1/2 twarożka domowego, garstka fitnessów, trochę Danio waniliowego, jabłko

II śniadanie:
180g homo naturalnego TSM

obiad:
20 piór penne pełne ziarno
1/2 wiejskiego lekkiego,
1/2 brokuła
jabłko

podwieczorek:
tutaj nie wiem jak będzie bo zaczynamy o 18 filmy i będą jakieś sałatki i te sprawy tyle, że dziś zdrowa żywność to chyba podciągne to i pod podwieczorek i pod kolację bo to będzie dłuuugo. Na pewno będzie jakiś ser biały i warzywa, może wpadnie trochę orzechów.
__________________
My Sweet November..
Can you breathe what I breathe?
moniczkaaSnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 14:28   #654
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje P:
śn: owsianka (pół szklanki płatków owsianych, pół szklanki maślanki, pół szklanki mleka, dwie łyżki śmietany 22%, garść mieszanki bakaliowej), serek homo truskawkowy
IIśń: kanapki z serkiem nat z ziołami, białym chlebkiem, masełkiem, reszta tuńczyka, 2 banany
w międzyczasie doszła porcja smażonej młodej kapustki
ob: ryba (łosoś z sosem) gotowana na parze, ziemniaki, sałatka (por, jabłko, śmietana, pieprz, sól) - duży talerz
deser: 5 pierniczków czekoladowych
podwieczorek: serek homo marakuja z bakaliami (garść bakalii), jabłko, banan
kol: kanapki z serkiem nat z ziołami, sałatka z pomidorów (2 pomidory, śmietana, sól, pieprz)
Do oceny oczywiście!

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-05-09 o 15:03
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 15:02   #655
*skarbeczek*
Raczkowanie
 
Avatar *skarbeczek*
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Dziewczynki jestem tu zupełnie nowa stąd poproszę o pomoc
Chętnie przyjmę wszelkie rady

R

Śn. 2 tosty z ziarnem z serem, serek danone truskawkowy, herbata
2 Śn. Jabłko, kawa latte
Ob. 3 małe paluszki rybne (w panierce:/) surówka z kiszonej kapusty i
marchewki+sok truskawkowy
Podwiecz. mleko+cini minis(czy nie wolno?)
Kolacja. Dwie kromki wasa 7 zbóż z szynką i rzodkiewką, herbata.

I jak?


__________________
MŻ-WR

Cel => 58
JEST: 64.8 kg BYłO: 65.7kg

a6w 5/31

8abs 5/31

Nowa praca
*skarbeczek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 15:26   #656
avacorgan
Raczkowanie
 
Avatar avacorgan
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 135
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Nie jestem specjalistką, ale cini minis nie polecam, za dużo kalorii, lepsze będą płatki owsiane i myslę, że lepiej przełożyć płatki na śniadanie i dodać jakieś owoce.
Zamiast ryby w panierce i to tylko 3 małych paluszków, lepszy będzie większy kawalek ryby smażony w folii, bez panierki - mniej kalorii i więcej jedzenia.
rozumiem ,że te poranne tosty były z żółtym serem - na R raczej nie wskazany;
drugie śniadanie - mało, przydałby się jakiś serek wiejski na przykład.
Najlepiej, żeby w każdym posiłku były jakieś warzywa lub owoce i obowiązkowo białko
avacorgan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 15:42   #657
misis188
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 70
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

moje dzisiejsze R
S:100gr twarogu z jaogurtem naturalnym, 2 kromki chleba slonecznikowego, pomarancza-wiem, brak warzyw ale nie mialm czasu
II S:serek homogenizowany ze szczypiorkiem plus 2 kromki chleba slonecznikowego, 1/4 ananasa
Omlet z jajka i bialka ze szczypiorkiem, salatka z pomidora, ogorka i salaty, twarog z jogurtem(50 gr)
P:twarog z pomidorem i ogorkiem
K:kanapki z pomidorem, ogorkiem, twarog
misis188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 15:48   #658
*skarbeczek*
Raczkowanie
 
Avatar *skarbeczek*
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez avacorgan Pokaż wiadomość
Nie jestem specjalistką, ale cini minis nie polecam, za dużo kalorii, lepsze będą płatki owsiane i myslę, że lepiej przełożyć płatki na śniadanie i dodać jakieś owoce.
Zamiast ryby w panierce i to tylko 3 małych paluszków, lepszy będzie większy kawalek ryby smażony w folii, bez panierki - mniej kalorii i więcej jedzenia.
rozumiem ,że te poranne tosty były z żółtym serem - na R raczej nie wskazany;
drugie śniadanie - mało, przydałby się jakiś serek wiejski na przykład.
Najlepiej, żeby w każdym posiłku były jakieś warzywa lub owoce i obowiązkowo białko
Dziękuje
A powiedzcie co oprócz owsianki do mleka żeby było zdrowiej i lżej? Płatki kukurydziane?Suszone owoce?
A co do ryby w folii, ok, tylko jaka? I jak to przygotować? zwyczajnie tylko doprawić ciuteczkę i w tej folii do piekarnika? I smaczna będzie?

A piszecie o niełączeniu tłuszczy z węglami, czyli czego unikać?
__________________
MŻ-WR

Cel => 58
JEST: 64.8 kg BYłO: 65.7kg

a6w 5/31

8abs 5/31

Nowa praca
*skarbeczek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 15:50   #659
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez *skarbeczek* Pokaż wiadomość
Dziewczynki jestem tu zupełnie nowa stąd poproszę o pomoc
Chętnie przyjmę wszelkie rady

R

Śn. 2 tosty z ziarnem z serem, serek danone truskawkowy, herbata Mało białka. Na R ser żółty odpada, serek smakowy również - zastąp go homo naturalnym. Herbata bez cukru? Gdzie jakieś warzywo/owoc?
2 Śn. Jabłko, kawa latte. Brak białka. Kawa z cukrem czy bez? Cukier odpada.
Ob. 3 małe paluszki rybne (w panierce:/) surówka z kiszonej kapusty i
marchewki+sok truskawkowy. Sok również nie jest polecany. Paluszki rybne maja dużo tłuszczu.
Podwiecz. mleko+cini minis(czy nie wolno?) Mało białka. Cini Minis zawierają dużo cukru, lepsze musli bez cukru. Płatki mogłabyś zastąpić np. orzechami, bo w Twoim jadłospisie nie ma NNKT. Warzywo?
Kolacja. Dwie kromki wasa 7 zbóż z szynką i rzodkiewką, herbata. Ile tej szynki? Wase lepiej zastąpić chlebem razowym. Ogólnie kolacje najlepiej jeść białkowe.

I jak?


To chyba wszystko.
To pierwszy jadłospis oceniony przeze mnie.

EDIT:

Cytat:
Napisane przez *skarbeczek* Pokaż wiadomość
Dziękuje
A powiedzcie co oprócz owsianki do mleka żeby było zdrowiej i lżej? Płatki kukurydziane?Suszone owoce?
A co do ryby w folii, ok, tylko jaka? I jak to przygotować? zwyczajnie tylko doprawić ciuteczkę i w tej folii do piekarnika? I smaczna będzie?

A piszecie o niełączeniu tłuszczy z węglami, czyli czego unikać?
Suszone owoce nie są polecane na R (zawierają bardzo dużo cukru). Tak samo jak płatki kukurydziane, które mają wysoki IG.

A nie łączy się np. płatków (węgle) z orzechami (tłuszcze). Zajrzyj do wątków podwieszonych, tam znajdziesz więcej informacji.

A ryby jakie tylko chcesz, nawet te tłuste, bo zawierają NNKT. Tylko nie łącz ich z węglowodanami.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 15:56   #660
*skarbeczek*
Raczkowanie
 
Avatar *skarbeczek*
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez brak-nicka Pokaż wiadomość
To chyba wszystko.
To pierwszy jadłospis oceniony przeze mnie.
Ok, homo naturalny..A jakie dokładnie polecacie?
Cukier muszę wyeliminować, ciężko będzie
Właśnie nnkt, tylko ja nie wiem gdzie one się podziewają Oprócz oliwki, orzechów..hm?
Szynki niedużo, a ta Wasa to niekoniecznie? Po razowym pieczywie ciężkawo się czuje.
__________________
MŻ-WR

Cel => 58
JEST: 64.8 kg BYłO: 65.7kg

a6w 5/31

8abs 5/31

Nowa praca
*skarbeczek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:42.