Chorwacja - zbiorczy - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-05, 14:36   #481
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Ja byłam i opłacało się bardziej płacić w ich walucie, a w euro zdecydowanie nie. Także najlepiej wymienić pieniądze jeszcze w Polsce na kuny.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 17:05   #482
_kamea_
Zakorzenienie
 
Avatar _kamea_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 207
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Bez problemu można też wymienić walutę na miejscu - zarówno euro, jak i zł na kuny
_kamea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 14:09   #483
bubelmart
Rozeznanie
 
Avatar bubelmart
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Opola
Wiadomości: 775
Dot.: Wakacje Chorwacja

to jest zdaje się dość kawałek od morza.. niby fajnie, bo dość blisko macie (choć też kawałek) Plitvickie Jezera - polecam! ale to tak na jeden-dwa dni, a potem co? nie lepiej zatrzymać się gdzieś blisko morza i spędzać miło i beztrosko dnie na plaży, a wieczorki w miłych knajpkach na nadbrzeżu?

ps. błagam, W Chorwacji...
ps. 2 polecam forum cro.pl - specjaliści od Chorwacji, bardzo się przydaje, zwłaszcza, że chyba wszelkie możliwe miejsca w Cro są tam opisane, wszelkie porady itp też tam znajdziesz

pozdrawiam
__________________
'Gdy w pewnym momencie twojej codzienności potrąci Cię na przejściu dla pieszych samochód, połóż się leniwie na ulicy, roześmiej się życiu w twarz i powiedz, że i tak jesteś dzisiaj senny...'

anyone who can touch you
- can hurt you or heal you
bubelmart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 18:01   #484
Oktavia 75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Nie chcę zakladać nowego tematu,ale mam pytanie dotyczące Chorwacji.Jadę na wycieczkę i zwiedzanie Chorwacji min Park Narodowy w Plitowicach(jezora,wodosp ady)oraz Park Narodowy Krka.W związku z tym pytanie:czy trzeba być przygotowanym na tych terenach na komary?
Oktavia 75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 19:43   #485
_kamea_
Zakorzenienie
 
Avatar _kamea_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 207
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Zazdroszczę zwiedzania Krk cudowne miejsce, jednak, gdy byłam tam w ubiegłym roku, bardzo padało i niestety zepsuło to troszkę wrażenia.
Z komarami problemu nie było - bardzo sporadycznie trafił się jakiś zabłąkany
Pozdrawiam, udanego wyjazdu
_kamea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 11:44   #486
89szalona89
Wtajemniczenie
 
Avatar 89szalona89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 194
Dot.: Wakacje Chorwacja

Witam, wybieram się w tym roku do Chorwacji, niestety w pełni sezonu czyli w sierpniu Jedziemy w 4 osoby na tydzień, samochodem, chciałabym się dowiedzieć od osób które już były ile mniej więcej muszę zabrać ze sobą pieniędzy Chodzi mi dokładnie o nocleg, wyżywienie itp jak ktoś ma pojęcie proszę o odpowiedź
89szalona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 09:31   #487
Annaoj
Raczkowanie
 
Avatar Annaoj
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Jeziora plitwickie tez mam w planach
__________________
Mężczyzna nie pies - na kości nie poleci
Mam silną wolę - robi ze mną co chce
Annaoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 13:13   #488
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

My w tym roku obowiązkowo Dubrownik, Mostar(BIH) , Split, Trogir, Makarska
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 17:48   #489
Oktavia 75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Ja oprócz Parku w Plitowicach,mam zamiar zwiedzić Trogir,Split,Dubrownik,Sz ybernik,Wodospady Krka,oraz wracjąc przez Słowenię-Lublianę i jaskinie Postojnej.
Oktavia 75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 05:53   #490
Annaoj
Raczkowanie
 
Avatar Annaoj
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

T%ak, wodospady i Dubrownik tez w planach. Hurra! jutro wyjeżdzam)))
__________________
Mężczyzna nie pies - na kości nie poleci
Mam silną wolę - robi ze mną co chce
Annaoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 18:56   #491
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Ja również wybieram się na wakacjie do Chorwacji- planujemy jechać na samym początku lipca swoim samochodem
Tylko że jedziemy w ciemno-żadnej rezerwacji i żadnego pojęcia do jakiego miasta najlepiej jechać?
Co polecacie dziewczyny, jakie miasto jest dość tanie pod wzdlęgem noclegów i jedzenia a do tego ładne??
__________________
NOWA UPORZĄDKOWANA WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514519


NIEAKTUALNA WYMIANA:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514085

Proszę odpisuj u mnie
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 10:44   #492
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

To zależy czego szukasz? Ciszy , spokoju, pięknych widoków?
Czy licznych kafejek, dyskotek no i co z tym się wiąże tłoku na plaży?.
Co do Chorwacji srednią cena jest 15euro/os. W kurortach typu Makarska, Brela ceny są wyższe.
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 20:43   #493
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Nie opłaca się płacić w euro. Zresztą przyjmowane jest głównie w sklepach z pamiątkami i restauracjach które są haczykiem na portfele turystów Mnie się podobają jedynie ceny kawy, wina i pizza na kawałki (8kn), aaa i jeszcze lody - płacisz 6kn za gałkę która\ jest wielkości 3-4 gałek lodów podawanych w Polsce
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 21:10   #494
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez ola2608
Trzeba szykować ok. 10 tysięcy minimum,a nie jak napisała katka_19 nie całe 900 zł no i te 200 euro to razem ok.2000 zł. 1000 zł kosztowała nas sama droga (winiety,paliwo).
No bez przesady :P Ja się zmieściłam w około 900pln za 8 dni. Ale co do jedzenia to prawda - lepiej wziasc jakieś zupki, konserwy, czy chceb tostowy (nie psuje się szybko).
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 19:31   #495
malymaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 28
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Ja byłam w Chorwacji w miejscowości Makarska bardzo polecam, mieścinka choć nie za duża to tetni życiem zwłaszcza w nocy. Ogólnie Chorwacja jest przepiękna, nie jest jeszcze aż tak bardzo opanowana prze turystow i w tym moim zdaniem tkwi jej urok, w zachowaniu naturalnego krajobrazu a nie tylko beton beton hotel, hotel i znów beton.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
na miejscu jest ogromny wybor i jak pisalam - sprzet plazowy tanszy niz u nas

ja sama mialam kupowane butydo wody jeszcze za czasow nastoletnich na kolonie w Chorwacji pamietam, ze rodzice w jakims sklepie sportowym mi kupowali w Decathlonie powinny byc
Potwierdzam buty do wody, materace , siatki do zbierania muszli, maski do wody itp opłaca się kupować na miejscu, taniej niż w Polsce
__________________
ZAPRASZAM !!! http://poradnik-domowy.blogspot.com/
malymaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 09:05   #496
Agasita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Chorwacja

Polecam poszukać czegoś w Dalmacji, byłam w róznych miejscach Chorwacji, ale ona mi jakoś najbardziej pasuje, a co do miejsca.. to proponuje jakieś pokoje gościnne. Dalmacja oferuje tego na prawdę dużo i w miarę tanio.
Agasita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:17   #497
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Przyłączam się do wątku o Chorwacji

Byłam tam 5 razy z rodzinką, super kraj! ale na razie robimy od niego odpoczynek. Do tej pory zwiedziłam: Istrię, Split, Trogir, Dubrovnik, Paklenicę, NP Krka, Sibenik, Primosten
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017

Edytowane przez JennyAniolek
Czas edycji: 2010-06-28 o 17:22
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:18   #498
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Przyłączam się do wątku o Chorwacji

Byłam tam 5 razy z rodzinką, super kraj! ale na razie robimy od niego odpoczynek. Do tej pory zwiedziłam: Istrię, Split, Trogir, Dubrovnik, Paklenicę,NP Krka, Sibenik, Primosten
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017

Edytowane przez JennyAniolek
Czas edycji: 2010-06-28 o 17:21
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:39   #499
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Przyłączam się do wątku o Chorwacji

Byłam tam 5 razy z rodzinką, super kraj! ale na razie robimy od niego odpoczynek. Do tej pory zwiedziłam: Istrię, Split, Trogir, Dubrovnik, Paklenicę,NP Krka, Sibenik, Primosten
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-28, 20:23   #500
gosiak0071
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 176
Dot.: Chorwacja 2008!

W tym roku jadę do Chorwacji, a dokładniej do Biogradu. Wiecie jakie są tam ceny w tym roku.

Juz się nie mogę doczekać wyjazdu, jeszcze tylko 17 dni
Mam nadzieję, że i ja się zakocham w tym kraju tak mocno jak Wy
gosiak0071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 20:26   #501
gosiak0071
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 176
Dot.: Chorwacja?????????

Wybieram się w tym roku do Chorwacji. Wiecie jakie są tam aktualnie ceny?
gosiak0071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 18:48   #502
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

W ten piątek w nocy ok godziny 22 wyjeżdzamy swoim samochodem do Chorwacji- planujemy jechać całą noc i dotrzeć na miejsce w sobotę w godzinach popołudniowych....

W sumie nie wiem jeszcze do jakiej miejscowości pojedziemy, ale polecają nam Istrię, Orebic, Dalmacjię i nie mamy pojęcia, dokąd się wybrać, ponieważ pierwszy raz jedziemy do Chorwacji i to jeszcze w ciemno( mam nadzieje że ze znalezieniem noclegu nie będzie problemów )

Chcielibyśmy trawić na piękną miejscowość(nie musi być duża) ale taka akurat dla młodych ludzi- jakieś imprezy, no i żeby nie było AŻ tak drogo.... Co możecie nam polecić????

I mam takie pytanie- czy tu w Polsce mamy już wymień sobie pieniądze na euro czy na kuny??? Bo słyszałam, ze w Chorwacji nie ma możliwości wymiany polskich złotówek na kuny czy euro

Wdzięczna będe za jakiekolwiek wskazówki/rady dla nas, ponieważ pierwszy raz jedziemy do Chorwacji i nie wiemy czego możemy się spodziewać lub co nas może tam zaskoczyć??

A czy ktoś się orientuje czy możemy z polski zabrać wódkę do Chorwacji??Nie będzie żadnych problemów podczas kontroli, bo słyszałam że można wziąść 1 l wódki na jedną osobę??

POzdrawiam
__________________
NOWA UPORZĄDKOWANA WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514519


NIEAKTUALNA WYMIANA:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514085

Proszę odpisuj u mnie

Edytowane przez MalaLejdi
Czas edycji: 2010-06-29 o 18:50
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 20:19   #503
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
W ten piątek w nocy ok godziny 22 wyjeżdzamy swoim samochodem do Chorwacji- planujemy jechać całą noc i dotrzeć na miejsce w sobotę w godzinach popołudniowych....

W sumie nie wiem jeszcze do jakiej miejscowości pojedziemy, ale polecają nam Istrię, Orebic, Dalmacjię i nie mamy pojęcia, dokąd się wybrać, ponieważ pierwszy raz jedziemy do Chorwacji i to jeszcze w ciemno( mam nadzieje że ze znalezieniem noclegu nie będzie problemów )

Chcielibyśmy trawić na piękną miejscowość(nie musi być duża) ale taka akurat dla młodych ludzi- jakieś imprezy, no i żeby nie było AŻ tak drogo.... Co możecie nam polecić????

I mam takie pytanie- czy tu w Polsce mamy już wymień sobie pieniądze na euro czy na kuny??? Bo słyszałam, ze w Chorwacji nie ma możliwości wymiany polskich złotówek na kuny czy euro

Wdzięczna będe za jakiekolwiek wskazówki/rady dla nas, ponieważ pierwszy raz jedziemy do Chorwacji i nie wiemy czego możemy się spodziewać lub co nas może tam zaskoczyć??

A czy ktoś się orientuje czy możemy z polski zabrać wódkę do Chorwacji??Nie będzie żadnych problemów podczas kontroli, bo słyszałam że można wziąść 1 l wódki na jedną osobę??

POzdrawiam
Polecam wymienić złotówki na kuny w Polsce, na płaceniu w euro w Chorwacji sporo się traci.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 20:41   #504
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Najlepiej wymieniać złotówki na kuny w Chorwacji w przeliczeniu wychodzi około 57-58gr za kunę !
Natomiast w kantorach w Krakowie za kunę trzeba zapłacić 62gr .Najlepiej wymieniać w BANKACH nie w kantorach które naliczają prowizję
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 21:27   #505
ewelinafalko
Raczkowanie
 
Avatar ewelinafalko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 63
GG do ewelinafalko
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Hej! Byłam w Chorwacji 4 razy i w tym roku pojechalabym chetnie po raz kolejny, ale w tym roku padlu na Bulgarie. Ale nie wiesz jak bardzo Ci zazdroszcze, ze juz za kilka dni tam bedziesz!!!
Pierwszy raz jechalam tak jak Wy, samochodem "w ciemno", jechalismy wybrzezem Adriatyku i widzieliśmy jak krajobraz po woli sie zmienia i z czystym sumieniem moge powiedziec, ze wg. mnie Dalmacja- a zwlaszcza Riviera Makarska jest najpiekniejsza. Oczywiscie cala Chorwacja jest cudowna, ale mi osobiscie njabardziej podoba sie ten rejon wlasnie.
Co do miast to ja bylam raz w Omisu i 3 razy w Makarskiej. Makarska to dobra miejscowosc dla mlodych ludzi, jest tam wiele imprez w sezonie, ja jezdzilam we wrzesniu a i tak duzo sie dzialo. Minus jest taki, ze plaza jest wąska, ale jesli bedziecie mieli samochod do dyspozycji to polecam wypady kilka(nascie) kilometrow od miejsca zakwaterowania, jechac sobie wybrzezem i szukac co ladniejszej opuszczonej zatoczki i tam plazowac, wrazenia niezapomniane
Co do wymiany pieniedzy to ja w zeszlym roku wzielam ze soba euro i na miejscu zamienilam na kuny i tak chyba bylo najbardziej oplacalnie z tego co pamietam.
Jesli chodzi o jakies rady i wskazowki, to pierwsze co mi przychodzi na mysl, to buty do plywania i OBOWIAZKOWO maska z rurka, ale o tym juz pewnie wiesz Z atrakcji to warto wybrac sie na parasailing- wrazenia niezapomniane.
Jak zadasz jakies konkretne pytania to moze Ci podpowiem
Chorwacja jest na prawde cudowna i ma to "coś", że chce sie tam wracac
Zaraz postaram sie jeszcze wrzucic jakies fotki z zeszlych lat z Cro.


upppss... dopiero spojrzalam na temat tej wiadomosci, nie chce tu robic offtopa wiec wrzuce fotki w jakims innym, bardziej adekwatnym, watku o Chorwacji

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post20356163 tutaj kilka fotek z makarskiej

Edytowane przez ewelinafalko
Czas edycji: 2010-06-29 o 20:52
ewelinafalko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 21:35   #506
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Cytat:
Napisane przez ewelinafalko Pokaż wiadomość
Hej! Byłam w Chorwacji 4 razy i w tym roku pojechalabym chetnie po raz kolejny, ale w tym roku padlu na Bulgarie. Ale nie wiesz jak bardzo Ci zazdroszcze, ze juz za kilka dni tam bedziesz!!!
Pierwszy raz jechalam tak jak Wy, samochodem "w ciemno", jechalismy wybrzezem Adriatyku i widzieliśmy jak krajobraz po woli sie zmienia i z czystym sumieniem moge powiedziec, ze wg. mnie Dalmacja- a zwlaszcza Riviera Makarska jest najpiekniejsza. Oczywiscie cala Chorwacja jest cudowna, ale mi osobiscie njabardziej podoba sie ten rejon wlasnie.
Co do miast to ja bylam raz w Omisu i 3 razy w Makarskiej. Makarska to dobra miejscowosc dla mlodych ludzi, jest tam wiele imprez w sezonie, ja jezdzilam we wrzesniu a i tak duzo sie dzialo. Minus jest taki, ze plaza jest wąska, ale jesli bedziecie mieli samochod do dyspozycji to polecam wypady kilka(nascie) kilometrow od miejsca zakwaterowania, jechac sobie wybrzezem i szukac co ladniejszej opuszczonej zatoczki i tam plazowac, wrazenia niezapomniane
Co do wymiany pieniedzy to ja w zeszlym roku wzielam ze soba euro i na miejscu zamienilam na kuny i tak chyba bylo najbardziej oplacalnie z tego co pamietam.
Jesli chodzi o jakies rady i wskazowki, to pierwsze co mi przychodzi na mysl, to buty do plywania i OBOWIAZKOWO maska z rurka, ale o tym juz pewnie wiesz Z atrakcji to warto wybrac sie na parasailing- wrazenia niezapomniane.
Jak zadasz jakies konkretne pytania to moze Ci podpowiem
Chorwacja jest na prawde cudowna i ma to "coś", że chce sie tam wracac
Zaraz postaram sie jeszcze wrzucic jakies fotki z zeszlych lat z Cro.


upppss... dopiero spojrzalam na temat tej wiadomosci, nie chce tu robic offtopa wiec wrzuce fotki w jakims innym, bardziej adekwatnym, watku o Chorwacji
Na samą myśl że już w piątek wyjeżdzamy ciesze się jak takie małe dziecko, aż mi się chce skakać ze szczęcia he he A najgorsze że jeszcze w piątek do 18 w pracy muszę być ale już o 22 będziemy ruszać na wymarzone wakacje

Z jednej strony ta odległość mnie przeraża- tyle kilometrów jechać, aż przez 3 państwa trzeba przejechać( z tego co się orientuje to ok 1200km jest do Chorwacji?? ). I wogóle pojedziemmy w nocy i też troszkę się boję że jeszcze źle pojedziemy, pomylimy drogi itd he he Mój chłopak i znajomi się ze mnie śmieją jak o tym mówie, bo wg nich nie mam się o nic martwić- oni nas dowiozą do celu a my sobie z koleżanką będziemy smacznie spać podczas podróży

Dużo też słyszałam o Dalmacji- a zwlaszcza, że Riviera Makarska jest bardzo piękna więc może tam się wybierzemy- nie wiadomo gdzie nas "poniesie"

Szczerze to nic nie wiem na tema maski z rurką- możesz rozwinąć ten temat troszkę??
a klapki albo japonki nadają się jako buty do pływania czy nie za bardzo??

A możesz mi coś powiedzieć na temat jedzenia- czy mają bardfzo różniącą się kuchnię od naszej polskiej, czy potrawy nie są złe i zbliżone do naszych potraw?? Ogólnie to słyszałam że jedzenie jest tam drogie

I czy orientujesz się jak z tym alkoholem jest- czy możemy zabrać z polski swoją wódkę, czy raczej nie bo mogą być problemy podczas kontroli??

A fotki mogła byś wkleić
POzdrawiam
__________________
NOWA UPORZĄDKOWANA WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514519


NIEAKTUALNA WYMIANA:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514085

Proszę odpisuj u mnie
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 21:50   #507
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi
A możesz mi coś powiedzieć na temat jedzenia- czy mają bardfzo różniącą się kuchnię od naszej polskiej, czy potrawy nie są złe i zbliżone do naszych potraw?? Ogólnie to słyszałam że jedzenie jest tam drogie

I czy orientujesz się jak z tym alkoholem jest- czy możemy zabrać z polski swoją wódkę, czy raczej nie bo mogą być problemy podczas kontroli??
Jedzienie w Hr jest strasznie drogie, to prawda. A szczególnie w restauracjach. Potrawy regionalne to przede wszystkim ryby, ale mają też dobrą pizze, którą można kupować na kawałki. Sławny jest jeszcze "bureg", coś ala kołoczek z mięsem lub serem, ale mnie osobiście nie zachwycił - smakował jak krokiet xD

A po co chcesz brac swoją wódkę do kraju uzywek? To tak, jakbyś zabrała drzewo do lasu . Porównując tamtejsze ceny alkocholu z cenami jedzenia, alko jest tani. Warto kupić lokalne wina, wybór nieziemski I koniecznie Rakiję! Chorwacką wódkę
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 22:25   #508
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Cytat:
Napisane przez Behemoth666 Pokaż wiadomość
Jedzienie w Hr jest strasznie drogie, to prawda. A szczególnie w restauracjach. Potrawy regionalne to przede wszystkim ryby, ale mają też dobrą pizze, którą można kupować na kawałki. Sławny jest jeszcze "bureg", coś ala kołoczek z mięsem lub serem, ale mnie osobiście nie zachwycił - smakował jak krokiet xD

A po co chcesz brac swoją wódkę do kraju uzywek? To tak, jakbyś zabrała drzewo do lasu . Porównując tamtejsze ceny alkocholu z cenami jedzenia, alko jest tani. Warto kupić lokalne wina, wybór nieziemski I koniecznie Rakiję! Chorwacką wódkę
W sumie chciliśmy wziąść swoją wódkę, bo po pierwsze balisśmy się
"innych zagranicznych" alkoholi( typy biegunki, wymioty i że ogólnie nie przypadnie nam) a po drugie to obawialiśmy się wysokich cen alkoholu w Chorwacji....

Ale z tego co piszesz to chyba nasze obawy są niepotrzebne
Czyli mówisz że nie warto brać swojego alkoholu, bo tam jest o wiele tańszy tak??
__________________
NOWA UPORZĄDKOWANA WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514519


NIEAKTUALNA WYMIANA:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514085

Proszę odpisuj u mnie
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 12:01   #509
ewelinafalko
Raczkowanie
 
Avatar ewelinafalko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 63
GG do ewelinafalko
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
Na samą myśl że już w piątek wyjeżdzamy ciesze się jak takie małe dziecko, aż mi się chce skakać ze szczęcia he he A najgorsze że jeszcze w piątek do 18 w pracy muszę być ale już o 22 będziemy ruszać na wymarzone wakacje

Z jednej strony ta odległość mnie przeraża- tyle kilometrów jechać, aż przez 3 państwa trzeba przejechać( z tego co się orientuje to ok 1200km jest do Chorwacji?? ). I wogóle pojedziemmy w nocy i też troszkę się boję że jeszcze źle pojedziemy, pomylimy drogi itd he he Mój chłopak i znajomi się ze mnie śmieją jak o tym mówie, bo wg nich nie mam się o nic martwić- oni nas dowiozą do celu a my sobie z koleżanką będziemy smacznie spać podczas podróży

Dużo też słyszałam o Dalmacji- a zwlaszcza, że Riviera Makarska jest bardzo piękna więc może tam się wybierzemy- nie wiadomo gdzie nas "poniesie"

Szczerze to nic nie wiem na tema maski z rurką- możesz rozwinąć ten temat troszkę??
a klapki albo japonki nadają się jako buty do pływania czy nie za bardzo??

A możesz mi coś powiedzieć na temat jedzenia- czy mają bardfzo różniącą się kuchnię od naszej polskiej, czy potrawy nie są złe i zbliżone do naszych potraw?? Ogólnie to słyszałam że jedzenie jest tam drogie

I czy orientujesz się jak z tym alkoholem jest- czy możemy zabrać z polski swoją wódkę, czy raczej nie bo mogą być problemy podczas kontroli??

A fotki mogła byś wkleić
POzdrawiam

Jeśli chodzi o maske i rurke, to w Chorwacji jest krystaliczna woda, przejrzystość do kilkunastu metrów i widoki pod woda na prawde sa super, dlatego warto zaopatrzec sie w maske do plywania z rurka, chociaz jedna na cala grupe, bo wiele stracicie jesli bedac w chorwacji nie zobaczycie tego co jest pod woda Buty do plywania... hm... paru moich znajomych jakos sobie radzilo w japonkach, ale mozna je latwo stracic, bo moga sie zeslizgnac, no i plywac w nich nie za wygodnie. Ale na upartego moga byc i japonki Wiem, ze takie buty na jeżowce, na pewno sa w decathlonie, ale ja kupilam juz tam na miejscu, na straganach przy plazy i byly chyba tansze niz u nas. Aaa i polecam wziac ze soba, lub kupic na miejscu dmuchany materac- Adriatyk jest b, spokojny, nie ma na nim fal wiec mozna spokojnie sie opalac, wylegujac sie na materacu w wodzie- cos pieknego
Jesli chodzi o alkohol, to dokladnych cen nie pamietam niestety. Ale wodka chyba kosztowala porownywalnie jak u nas, ale tam nie ma zadnych znanych marek, ja pamietam ze na pewno sa dwie: jedna to "Vigor" w roznych smakach, ale dla mnie osobiscie byla paskudna i miala taki chemiczny posmak, do dzis mnie wzdryga :P I druga to "Moskwa" i "Trojka", ktore roznily sie chyba tylko etykietami, ogolnie byly baaaardzo tanie i wygladaly jak nasz "czerwona kartka" :P Ale jakos lepiej mi one podchodzily niz ten caly "Vigor". Rakija jest faktycznie tania, ale ma dosc specyficzny smaczek, cos a la nasz bimber, wiec co kto lubi, ja po dwoch tygodniach nie moglam na to patrzec... Ale jesli chodzi o jakies sensacje zoladkowe, to nie ma sie o co bac. Owsze moga one nastapic, ale mysle ze w takim samym stopniu jak po wypiciu nadmiaru naszej rodzimej Polecam wino Prosek, nie wiem czy jest w zwyklych sklepach,ale na pewno mozna sie w niego zaopatrzec na bazarkach u jakis babuszek. Jest slodziudkie i musujuace, smakuje jak oranzada i mozna je w siebie wlewac litrami
Co do jedzenia to ja sie tak czesto nie stolowalam w knajpach, bo wzielismy czesc jedzonka ze soba, ale wiem na pewno ze sa dania z owocami moza, rybki, jak to nad morzem. Warto sprobowac "pljeskavica" czy jakos tak, takie mieso mielone, ale przyzadzone po ichniemu. Bardzo dobre.
Chorwacja niestety z roku na rok drozeje Ale mysle, ze warto wydac troszke wiecej niz nad polskim morzem, sama sie przekonasz czemu Ja w zeszlym roku na 10 dni wzielam jakise 250EUR, zostalo mi z tego ze 30, ale musze przyznac ze w ogole nie oszczedzalam, codzinne wyjscia do klubu, atrakcje na plazy, jakies zapiekanki, pizze, burki itd.itp. Ale z dwoma zastrzezeniami: obiad na miescie zjadlam moze ze 3 razy, bo tak to sami sobie gotowalismy, no i jednak byl to wrzesien, troche juz po sezonie, wiec pewnie i ceny troche nizsze i zdarzylo sie nie raz dostac darmowego drinka czy lody itd. itp.
Ahhh ale sie rozpisalam, ale o Chorwacji moglabym pisac bez konca
Co do fotek, to kilka wrzucilam tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post20356163
ewelinafalko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 17:25   #510
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi
Czyli mówisz że nie warto brać swojego alkoholu, bo tam jest o wiele tańszy tak??
W Chorwacji nic niema chyba tańszego niestety... Alkochol wychodzi tak samo jak w polsce, może te wina tylko są tańsze. Jak zestawisz ceny alkoholu z cenami żywności to wtedy widzisz, że jest tani. A zawsze warto wypróbować lokalnych 'specjałów' Polecam wspomniany wyżej Prosek
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-03 22:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.