Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-16, 16:55   #2491
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, pisze ponieważ jestem w 5 miesiącu ciąży (pierwsze dziecko) w Norwegii już 2 lata mieszkam i zastanawiam się czy któraś z Was może powiedzieć mi coś jak tutaj wszystko od kuchni wygląda jeśli chodzi o szpital, poród i ogólnie opiekę nad takim maluszkiem. Mam rodzić w szpitalu w Baerum, ciąże prowadzę prywatnie u polskiego ginekologa. Jestem zadowolona póki co. Chociaż mam trochę obaw, z norweskim u mnie niezbyt dobrze, no i wyreczam się ciągle angielskim. Przez ten angielski mam trochę lenia i trudności w zalapaniu norweskiego a już najwyższy czas na to.
moge Ci tylko pogratulowac ... bp akurat ten rejon nie moj, wiec nic senswnego nie wymysle



Cytat:
Napisane przez santom Pokaż wiadomość
natalii jakbym czytala o sobie normalnie
ahaha .... kochana ost zdanie .. to jakby ze mojej skory zdjete :P hihi.



Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Apropos tego faceta to melduje ze nic z tego. Zawiodl, olal i tak dalej.
aaaaaaaaaaaa to Patafianos

- wiesz co Kas ... jeszcze ze znajdziemy porzadnych facetow ....



Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
pełna sala - zabrzmiało złowieszczo;p nie lubię publiki ;p
oj tam oj tam ... u mnie jak rodzilam do 23 byla - mama, siostra i 2 kolezanki haha. potem tylko mamcia z siostra - no i najlpesze bylo jak przychodzi polozna i pyta sie mnie czy nie mam nic przeciwkozeby mnie student zbadal ...ja konsternacja ale widzialamkonetm oka ze przysjtony i mowie ze OK niech bada pozniej siostra sie ze mnie smiala ze nawet rodzac chcialam faceta poderwac .... taaa szczegolnie z nieogolonymy nogami haha
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 21:05   #2492
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witanko

Nattalli , domyslam sie ze mieszkasz w mojej okolicy i chodzisz do Pana Wolos na Nesbru.
Mam dwie kolezanki ktore rodzily w Sandvice. Nie maja zbyt dobrych wspomnien, no ale kazdy trafia na inne osoby ,prawda.
Bianca to bardzo ladne imie. Wnuczka ludzi u ktorych mieszkam tez ma tak na imie.

Santom, jak twoje samopoczucie? Wszystko ok?

Jenta bardzo mi przykro , ze facet okazal sie dupkiem, dobrze ze szybko to wyszlo. Na pewno jakis sie okaze w porzadku.

Kasia klawiatura ci wariuje czy ty tak szybko piszesz , ze nie zwracasz uwagi co ci wychodzi? Sorki ale czasem ciezko sie domyslic co piszesz
Jak spotkanie z tata twojego maluszka,bedzie cos z tego?

Robilam drugi raz blok czekoladowy. Ale chyba sie do tego akurat nie nadaje. Naladowalam orzechami wloskimi, laskowymi, rodzynkami, ciasteczkami i dupa nie wyglada to tak jak powinno. Cos mi za geste to wyszlo. Trudno. Jutro sie obada na razie w lodowce siedzi.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 21:38   #2493
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość

Kasia klawiatura ci wariuje czy ty tak szybko piszesz , ze nie zwracasz uwagi co ci wychodzi? Sorki ale czasem ciezko sie domyslic co piszesz
Jak spotkanie z tata twojego maluszka,bedzie cos z tego?

Robilam drugi raz blok czekoladowy. Ale chyba sie do tego akurat nie nadaje. Naladowalam orzechami wloskimi, laskowymi, rodzynkami, ciasteczkami i dupa nie wyglada to tak jak powinno. Cos mi za geste to wyszlo. Trudno. Jutro sie obada na razie w lodowce siedzi.

hihi .... sorrrrrrki najmocniejsze ... wszak malusie problemy ze spacja .. obiecuje poprawe
co do szanownego tatusia ... no jak na razie sie nie odezwal ... choc wiem ze obecnie jest w odwiedzinach u matki w AFG ... ale nie wiem czy wroci, nim my znowu do PL wylecimy - wszytsko w toku .

aaaaaaaaaaaaaaaaa zostaly choc okruszki
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 21:45   #2494
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Wlasnie ukroilam nam po kawalku i nie jest zle Bomba kaloryczna
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:20   #2495
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Witanko

Nattalli , domyslam sie ze mieszkasz w mojej okolicy i chodzisz do Pana Wolos na Nesbru.
Mam dwie kolezanki ktore rodzily w Sandvice. Nie maja zbyt dobrych wspomnien, no ale kazdy trafia na inne osoby ,prawda.
Bianca to bardzo ladne imie. Wnuczka ludzi u ktorych mieszkam tez ma tak na imie.

hejdo nesbru autem mam 2-3minuty więc blisko. Ale chodzę do innego lekarza W. Szczęsny w sinsenklinikken. Mam dużo dalej ale lekarz polecony i dużo mniej bierze od tego z Nesbru. ja jestem strasznie ciekawa jak własnie w szpitalu w Baerum jest bo znowu moje zanjome bardzo sobie zachwalały, no ale pewnie ile ludzi tyle opinii, zależy od porodu i osobowości człowieka no i nastawienia bo jak ktoś nastawia się na brak bólu i warunki wręcz dla carów to raczej zadowolony nie będzie. Ale już niedługo na swojej skórze wypróbuję to miejsce i wyrobię sobie pewnie swoje zdanie;p
Co do wyboru imienia to mi też bardzo się podoba, miałam znajomą o tym imieniu, nasze drogi się rozeszły już dawno i nie mam z nią kontaktu ale obiecałam sobie że córce dam tak kiedyś na imię No i chyba tak będzie bo póki co lekarz obstawił córę
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 17:39   #2496
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej Nattalii,
Ja ze Szczesnym mama jedna smieszna historyjke. A mianowicie jak bylam w pierwszej ciazy kilka lat temu i jeszcze nie mieszkalismy, ani naet nie myslelismy o zamieszkaniu, w Norwegii to wpadlismy tu na kilka dni na wakacje. I jedna nasza znajoma Norwezka pracujaca w szpitalu stwierdzila, ze jedno usg w czasie ciazy to malo wiec zabrala mnie na drugie do siebie do szpitala. I wlasnie to usg robil mi Szczesny, ktory podal date porodu o tydzien wczesniejsza niz moj lekarz prodzadzacy. Wiec jak w nocy dostalam poczulam skurcze i wiedzialam, ze porod sie zbliza to obudzilam moje TZta slowami: "szczesny mial racje" na co moj TZ odparl: dobrze kochanie. I odwrocil sie na druga str bo myslal, ze cos mi sie przysnilo
Pozdrawiam wszyskie mamy!
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 11:26   #2497
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez gusiec Pokaż wiadomość
Hej Nattalii,
Ja ze Szczesnym mama jedna smieszna historyjke. A mianowicie jak bylam w pierwszej ciazy kilka lat temu i jeszcze nie mieszkalismy, ani naet nie myslelismy o zamieszkaniu, w Norwegii to wpadlismy tu na kilka dni na wakacje. I jedna nasza znajoma Norwezka pracujaca w szpitalu stwierdzila, ze jedno usg w czasie ciazy to malo wiec zabrala mnie na drugie do siebie do szpitala. I wlasnie to usg robil mi Szczesny, ktory podal date porodu o tydzien wczesniejsza niz moj lekarz prodzadzacy. Wiec jak w nocy dostalam poczulam skurcze i wiedzialam, ze porod sie zbliza to obudzilam moje TZta slowami: "szczesny mial racje" na co moj TZ odparl: dobrze kochanie. I odwrocil sie na druga str bo myslal, ze cos mi sie przysnilo
Pozdrawiam wszyskie mamy!

heh to to muszę się pilnować bo w szpitalu podali mi termin na 18 lutego a szczęsny mówił 7 luty a później zmienił na 30 stycznia;p przygotuję sie na styczeń psychicznie;p
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 16:20   #2498
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

O to lepiej tych jego terminow moze sie trzymaj.
Moja kolezanka przenosila no i w weekend pojechala do szpitala ,tam kazali jej wracac do domu dziecko zmarlo w srode i w czwartek je rodzila. Od tamtego czasu minely 3 lata a nastepna coreczke rodzila juz w Oslo w szpitalu gdzie przyszla na swiat jej pierwsza ......
Kazdy przypadek jest inny ale jak sie czlowiek naslucha to az wlos sie jezy
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 18:57   #2499
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dlatego bedac w ciazy trzeba sobie odpuscic sluchania historyjek o kolezance kolezanki zeby sie niepotrzebnie nie straszyc
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 18:59   #2500
santom
Zakorzenienie
 
Avatar santom
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc;D
Wiadomości: 5 424
GG do santom Send a message via Skype™ to santom
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

a ja Wam dzis chcialabym kogos przedstawic

i jestem milo zaskoczona ginekologiem w Porsgrunn, sam bez pytania, bez proszenia ustalil mi kolejne usg na za miesiac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zelek.jpg (94,7 KB, 14 załadowań)
__________________





NA ZAWSZE W SERCU...
santom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 19:09   #2501
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Gratulacje santom! Super pierwsze zdjecie! Az siegnelam po album z usg moich maluchow
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 20:18   #2502
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Santom gratulacje to ci sie trafil doktorek
A potomek niech sie pieknie rozwija .
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 07:53   #2503
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

cześć dziewczyny

W Norwegii mieszkam juz ponad 7 lat Obecnie od kilku lat w Sandnes( Rogaland)
Jesli jest tutaj ktoś z okolic to chętnie spotkam się na kawę i plotki

Santom gratuluję Maluszka Na fajnego lekarza trafilaś Ja na pierwsze usg (9tydzień) umawiałam się w prywatnej klinice. Mimo, że miałam problemy w ciąży, plamiłam, to nie dostawałam terminów na usg.Chodziłam na ostry dyżur do szpitala, przyjmowali ale swoje odsiedzieć zawsze musiałam
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 08:26   #2504
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cześć Wam

wprawdzie ja do Norwegii nie emigruję na stałe, ale wybieram się 1 października w odwiedziny do rodziny w okolice Oslo (dokładnie do Moss)
chciałabym jeszcze przy okazji coś zwiedzić i mam nadzieję, że mi pomożecie w ogarnięciu tego
- co oprócz Oslo mogłabym tam zobaczyć?? Może macie jakieś propozycje?? - Czy gdzieś względnie blisko Oslo są fiordy??
- Czy są dobre połączenie do Góterborga w Szwecji??
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 09:37   #2505
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
O to lepiej tych jego terminow moze sie trzymaj.
Moja kolezanka przenosila no i w weekend pojechala do szpitala ,tam kazali jej wracac do domu dziecko zmarlo w srode i w czwartek je rodzila. Od tamtego czasu minely 3 lata a nastepna coreczke rodzila juz w Oslo w szpitalu gdzie przyszla na swiat jej pierwsza ......
Kazdy przypadek jest inny ale jak sie czlowiek naslucha to az wlos sie jezy
smutne



Cytat:
Napisane przez santom Pokaż wiadomość
a ja Wam dzis chcialabym kogos przedstawic

i jestem milo zaskoczona ginekologiem w Porsgrunn, sam bez pytania, bez proszenia ustalil mi kolejne usg na za miesiac
oooooo tak ci powiem ze widac iz ''kawal chlopa'' - ja ci to mowie ze bd Jajeczka hihi.


och jak ten czas leci, POL roku temu urodzilam Milusia ehh starzeje sie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4289.jpg (142,9 KB, 10 załadowań)
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 19:04   #2506
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej za kilka miesiecy najprawdopodobniej wyjade do meza z dzieckiem do Norwegii. Jeszcze nic nie jest pewne, bo maz dopiero w listopadzie sie wybiera, jak najszybciej poszuka pracy i ustabilizuje sytuacje a wtedy juz z malym dojedziemy. Synek ma prawie roczek. Sa mamy takich maluchow tutaj,widze
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 09:11   #2507
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

hej hej - zyjecie ....

my z Milusiem sie pakujemy .. do pudel, toreb - fruniemy do PL znowu na miesiac - dziadki sie uciesza.

i bylam w weekenda na imprezie, gdzie byly inne polskie mamusie ode mnie z miasta, i poznalam taka jedna co pracuje u nas w ''magicznym urzedzie do ochrony dzieci '' - i wiecie co ja sie dowiedzialam !!!! no az qrwa noz w kieszenie mi sie otworzyl - debilny Nav mi tego nie powiedzial, no ale minus taki zem wszedzie sama chodizla, a gdzie team moj jezyk by sie dogadac. wracam w Listopadzie i juz zacieram rece, takiego meilja naskrobie ze raz dwa trzay - osiem, piec - i bede miala pomoc od Panstwa, plus pomoga mi znlezc mieszkanie dla mnie i mlodego

to tyle buziaki
milego dalszego
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 09:58   #2508
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
hejdo nesbru autem mam 2-3minuty więc blisko. Ale chodzę do innego lekarza W. Szczęsny w sinsenklinikken. Mam dużo dalej ale lekarz polecony i dużo mniej bierze od tego z Nesbru. ja jestem strasznie ciekawa jak własnie w szpitalu w Baerum jest bo znowu moje zanjome bardzo sobie zachwalały, no ale pewnie ile ludzi tyle opinii, zależy od porodu i osobowości człowieka no i nastawienia bo jak ktoś nastawia się na brak bólu i warunki wręcz dla carów to raczej zadowolony nie będzie. Ale już niedługo na swojej skórze wypróbuję to miejsce i wyrobię sobie pewnie swoje zdanie;p
Co do wyboru imienia to mi też bardzo się podoba, miałam znajomą o tym imieniu, nasze drogi się rozeszły już dawno i nie mam z nią kontaktu ale obiecałam sobie że córce dam tak kiedyś na imię No i chyba tak będzie bo póki co lekarz obstawił córę
Nattalli ja rodziłam w Baerum i złego słowa na szpital nie mogę powiedzieć. Wszystko super i na najwyższym poziomie, więc niczym się nie martw tylko ciesz się urokami ciąży
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 12:56   #2509
Matrix91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 24
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

witam serdecznie Ja rownież mieszkam w Norwegii, w okolicach Asker Jestem juz albo i dopiero prawie 2 lata.. zlecialo Pozdrawiam serdecznie
Matrix91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 14:43   #2510
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny, jak długo szukalyscie przedszkola? Wiem, ze mały będzie musiał pójść od razu do przedszkola, bo ja będę musiała znaleźć prace. Czytam jednak, ze nie zawsze jest tak łatwo z miejscem. Miasto do którego być może jedziemy ma 70000 mieszkańców i nie wiem czy to coś zmienia.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 14:51   #2511
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Z mojego doświadczenia wynika, że im mniejsza miejscowośc , tym łatwiej o przedszkole. Teraz mieszkam w większej miejscowości ( ale nie tak dużej jak twoja)i też nie spotkałam się z problemem nieprzyjęcia do przedszkola. Problem może sie pojawic z dostaniem się do konkretnego przedszkola tzn tego położonego bliżej domu, pracy, tego, który ma dobra opinię.Zazwyczaj miejsce w JAKIMŚ przedszkolu zawsze się znajduje. We wniosku zaznaczasz kilka przedszkoli( 5-7 w zalżzności od komuny), wnioski przyjmowane są do końca lutego( a może marca już nie pamiętam) Jeśli nie dostaniesz miejsca od razu wpisywani jesteście na listę oczekujących.Zawsze możesz tez udac sie do położnej( w helsestasjon)i poprosić o napisanie podania, że dziecko powinno iśc do przedszkola, żeby np uczuc sie jezyka i kultury norweskiej- ponoć wnioski z takimi pisemkami rozpatrywane sa w pierwszej kolejności

A i jeśli chcesz dziecko zapisać w trakcie trwającego juz roku przedszkolnego to na stronie internetowej komuny w zakładce barnehage powinno być, które przedszkola mają jeszcze miejsca i do tych aplikować

Edytowane przez kasiasiar
Czas edycji: 2013-09-24 o 14:54
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 14:53   #2512
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak długo szukalyscie przedszkola? Wiem, ze mały będzie musiał pójść od razu do przedszkola, bo ja będę musiała znaleźć prace. Czytam jednak, ze nie zawsze jest tak łatwo z miejscem. Miasto do którego być może jedziemy ma 70000 mieszkańców i nie wiem czy to coś zmienia.
Oj czasem mozna dlugo czekac...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 15:03   #2513
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak długo szukalyscie przedszkola? Wiem, ze mały będzie musiał pójść od razu do przedszkola, bo ja będę musiała znaleźć prace. Czytam jednak, ze nie zawsze jest tak łatwo z miejscem. Miasto do którego być może jedziemy ma 70000 mieszkańców i nie wiem czy to coś zmienia.
My czekaliśmy prawie rok musisz zapisać się do lutego albo marca i największa szansa jest, że z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w sierpniu będziesz miała miejsce ale tak jak pisze Kasia musisz udać się do helsestasjon i tam poprosić o priorytet przyjęcia, będziesz miała większe szanse na przyjęcie.
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 15:09   #2514
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kasiasiar Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
W Norwegii mieszkam juz ponad 7 lat Obecnie od kilku lat w Sandnes( Rogaland) :
Kasia chyba dawno dawno temu zagladalas do nas? Albo znamy sie z innego miejsca

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Hej za kilka miesiecy najprawdopodobniej wyjade do meza z dzieckiem do Norwegii. Jeszcze nic nie jest pewne, bo maz dopiero w listopadzie sie wybiera, jak najszybciej poszuka pracy i ustabilizuje sytuacje a wtedy juz z malym dojedziemy. Synek ma prawie roczek. Sa mamy takich maluchow tutaj,widze
Twoj maz ma juz cos nagrane? Legalna prace? Bo jesli jedzie zupelnie w ciemno to zycze duzo szczescia . Zaczelas przygotowania od strony formalnej ? W jaki rejon sie wybiera? Mam to tu sporo ale kazda z innej czesci NOrwegii, niestety.

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
hej hej - zyjecie ....

my z Milusiem sie pakujemy .. do pudel, toreb - fruniemy do PL znowu na miesiac - dziadki sie uciesza.:
Hej. Nie wiem jak reszta,ale ja zyje. Milego pobytu w Polsce , no a po powrocie pozytywnie poukladania spraw z navem. U mnie prawo do mieszkania maja osoby ktore maja stale zameldowanie w komunie minimum 3 lata. No ale moze kazda komuna ma inaczej.

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Nattalli ja rodziłam w Baerum
Witam dawna znajoma. Widze ze kolejna emigracje masz za soba. Masz porownanie Dania, Norwegia, Holandia gdzie ci najlepiej?

Cytat:
Napisane przez Matrix91 Pokaż wiadomość
witam serdecznie Ja rownież mieszkam w Norwegii, w okolicach Asker Jestem juz albo i dopiero prawie 2 lata.. zlecialo Pozdrawiam serdecznie
Witamy . Prawie sasiadko

Mam nowego opiekuna w navie, hm facecik. W czwartek ide sie z nim spotkac na pogawedce, w sumie to juz dawno chcialam wymienic te zolze, zobaczymy co to za ziolko.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 18:14   #2515
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Norwegia.Jest tu ktoś???

Oj, to strasznie dlugo z tym czekaniem na przedszkole. Na poczatku nie bedziemy mogli sobie na tyle pozwolic, bo ja bede musiala pracowac. Zostaje nam jeszcze dagmama, prawda? Korzystalyscie z jakiejs?
Maz nie ma nic na tapecie, jedzie w ciemno, ale chwile przed nim jedzie kolega do konkretnej pracy (sushi) z doswiadczeniem, wiec mezowi nie bedzie w stanie nic tam zalatwic. Najwyzej bedzie gdzie przenocowac czy taniej wynajac we dwoch mieszkanie.
Wiemy, ze bedzie ciezko na poczatku, ale trudno, to i tak najlepsze wyjscie dla nas i opcja, ktora nam sie podoba.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 18:45   #2516
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Oj, to strasznie dlugo z tym czekaniem na przedszkole. Na poczatku nie bedziemy mogli sobie na tyle pozwolic, bo ja bede musiala pracowac. Zostaje nam jeszcze dagmama, prawda? Korzystalyscie z jakiejs?
Maz nie ma nic na tapecie, jedzie w ciemno, ale chwile przed nim jedzie kolega do konkretnej pracy (sushi) z doswiadczeniem, wiec mezowi nie bedzie w stanie nic tam zalatwic. Najwyzej bedzie gdzie przenocowac czy taniej wynajac we dwoch mieszkanie.
Wiemy, ze bedzie ciezko na poczatku, ale trudno, to i tak najlepsze wyjscie dla nas i opcja, ktora nam sie podoba.
Ja wlasnie szukam kogos na dagmamma, bo czekam na to miejsce w przedszkolu ale w tym roku to juz noe ma szans, ze cos dostane. sprawdzalam i taka osoba bierze ok 4-5 tys na miesiac, no i mozna z navu dostac na to pieniadze(ale to chyba od kommune zalezy), ewt placic z kontantstøtte (rodzinne chyba to sie nazywa) bo mniej wiecej tyle samo wychodzi. Wiec nie jest tak zle.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 19:32   #2517
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ilona w najgorszym wypadku sama mozesz zostac dagmamma. Bo pisac o pracy jest latwo,musze pracowac. Ale ze znalezieniem jest o wiele trudniej.
Nawet jesli kolega z mezem wynajma mieszkanie razem to kontrakt bedzie na kolege, a gdy ty z dziecmiem dolaczycie do meza , to masz pewnosc , ze kolega bedzie cchial mieszkac z cala wasza trojka? Wiesz moze to na pozor blache sprawy ,ale zapewniam cie ,ze bardzo istotne.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 20:13   #2518
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Ilona w najgorszym wypadku sama mozesz zostac dagmamma. Bo pisac o pracy jest latwo,musze pracowac. Ale ze znalezieniem jest o wiele trudniej.
Nawet jesli kolega z mezem wynajma mieszkanie razem to kontrakt bedzie na kolege, a gdy ty z dziecmiem dolaczycie do meza , to masz pewnosc , ze kolega bedzie cchial mieszkac z cala wasza trojka? Wiesz moze to na pozor blache sprawy ,ale zapewniam cie ,ze bardzo istotne.
No wlasnie, sa dziewczyny, ktpre biora 2-3 dzieci i wredy troche da sie zarobic


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 05:12   #2519
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Norwegia.Jest tu ktoś???

Wiem, ze będzie cieżko, ale nie mam oczekiwań dużych na początek- w końcu jadę do obcego kraju, bez znajomosci języka za to z małym dzieckiem. Moje doświadczenia zawodowe nic tam nie dadzą (własna dg), więc szykuje się na prace od najniższych stanowisk, najcięższych itp. Wiem tez, ze raczej będziemy musieli wynająć całe mieszkanie, bo podobno dziecko w Norwegii musi mieć osobny pokój.
Myślałam tez, żeby zostać dagmamma, jeśli innej pracy nie znajdę, a mam nawet kurs pedagogiczny w ramach studiów robiony. Tylko ze wchodzą w grę jedynie polskie dzieci, bez norweskiego na początek a czyktos zechce dać pod opiekę dziecko polce zamiast puścić je gdzieś, gdzie będzie poznawalo język i kulturę nowego kraju?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 09:30   #2520
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witaj Bling Zgadza się na temat emigracji to się mogę powypowiadać Jednak zdecydowanie najlepiej mi w Holandie i tu na pewno na dłużej zostanę. Norwegia mnie niestety dobijała i ja się tam nie nadawałam do życia. Widzę, że Ty jednak dajesz sobie świetnie radę.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.