Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-13, 11:20   #1621
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Canon EOS 600D vs Nikon D7000, ktory polecasz?

Cytat:
Napisane przez mademoiselle_69 Pokaż wiadomość
I nie zgadzam sie z tym, ze aparaty ide w zestawie z najgorszymi obiektywami, bo to nieprawda!

Widac nie masz pojecia co mowisz.
Proszę o podanie linku do obiektywu produkcji Nikona albo Canona tańszego niż podstawowy dołączany do lustrzanek czyli 18-55.
Można kupić zestawy z obiektywem bardziej uniwersalnym, czasem kosztującym tyle, ile samo body, ale to nie zmienia faktu, że podstawowy obiektyw z zestawów to 18-55.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 11:27   #1622
mademoiselle_69
Raczkowanie
 
Avatar mademoiselle_69
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 36
Dot.: Canon EOS 600D vs Nikon D7000, ktory polecasz?

Nie zgadzam sie, bo w kicie jest takze 18-105mm, 18-200mm itd. mozna kupic body z roznym obiektywem, zalezy ile masz kasy.

Wystarczy ze kliniesz na google.


nie zmienia to faktu 18-55mm, nie jest najtanszym / najgorszym obiektywem.
__________________
Thailand... my love..
mademoiselle_69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 12:38   #1623
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Canon EOS 600D vs Nikon D7000, ktory polecasz?

Cytat:
Napisane przez mademoiselle_69 Pokaż wiadomość
Nie zgadzam sie, bo w kicie jest takze 18-105mm, 18-200mm itd. mozna kupic body z roznym obiektywem, zalezy ile masz kasy.

Wystarczy ze kliniesz na google.
Nie muszę, napisałem to powyżej-są lepsze obiektywy, ale najczęściej jest kupowany ten najgorszy, najtańszy, czyli 18-55

Cytat:
Napisane przez mademoiselle_69 Pokaż wiadomość
nie zmienia to faktu 18-55mm, nie jest najtanszym / najgorszym obiektywem.
Ok, masz prawo tak myśleć, tylko wystarczy podać link do jakiegokolwiek obiektywu (współcześnie produkowanego, dla danego systemu AF) który jest tańszy, gorszy od tego 18-55. Jeśli nie znajdziesz to znaczy, że nie ma tańszego i gorszego obiektywu niż podstawowe w zestawach, czyli 18-55
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 20:09   #1624
milka_m
Rozeznanie
 
Avatar milka_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 518
Dot.: Canon EOS 600D vs Nikon D7000, ktory polecasz?

Zależy czego oczekujesz od aparatu i czy potrzebujesz lustrzanki, żeby robić różnorodne zdjęcia w różnych sytuacjach tak na co dzień, bo są ładniejsze niż z aparatu kompaktowego, czy masz zamiar rozwijać się w kierunku fotografii. Bo jeżeli to pierwsze, to nie ma sensu kupować droższego aparatu, bo i tak nie wykorzystać wszystkich jego funkcji. Zamiast tego jak będziesz chciała to możesz kupić sobie dodatkowe inne obiektywy. Więc ja radziłabym kupić tego Canona 600D albo np. Nikona D90 - poprzednika D7000, który też jest świetny. Do tego obiektyw kitowy 18-105mm i masz bardzo dobry zestaw za cenę body D7000.

Tak krótko, to lepiej kupić tańsze body i zainwestować w obiektywy.
Kity Nikona ogólnie uchodzą za lepsze niż canonowskie.

Powiem tak, komuś kto potrzebuje aparatu tylko do robienia zdjęć amatorsko to poleciłabym tego Canona i obiektyw lepszy niż 18-55mm, (np. w zestawie z 18-135mm) a komuś kto ma zamiast się rozwijać i poszerzać swoje umiejętności to niech kupi Nikona d7000.

(porównuję oczywiście tylko te dwa aparaty, które podałaś)
__________________
29.05 - Alfaparf 11.10

Blog

milka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 13:27   #1625
coff3ina
Zadomowienie
 
Avatar coff3ina
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: szkocka krata
Wiadomości: 1 769
Dot.: Canon EOS 600D vs Nikon D7000, ktory polecasz?

Cytat:
Napisane przez milka_m Pokaż wiadomość
Zależy czego oczekujesz od aparatu i czy potrzebujesz lustrzanki, żeby robić różnorodne zdjęcia w różnych sytuacjach tak na co dzień, bo są ładniejsze niż z aparatu kompaktowego, czy masz zamiar rozwijać się w kierunku fotografii. Bo jeżeli to pierwsze, to nie ma sensu kupować droższego aparatu, bo i tak nie wykorzystać wszystkich jego funkcji. Zamiast tego jak będziesz chciała to możesz kupić sobie dodatkowe inne obiektywy. Więc ja radziłabym kupić tego Canona 600D albo np. Nikona D90 - poprzednika D7000, który też jest świetny. Do tego obiektyw kitowy 18-105mm i masz bardzo dobry zestaw za cenę body D7000.

Tak krótko, to lepiej kupić tańsze body i zainwestować w obiektywy.
Kity Nikona ogólnie uchodzą za lepsze niż canonowskie.

Powiem tak, komuś kto potrzebuje aparatu tylko do robienia zdjęć amatorsko to poleciłabym tego Canona i obiektyw lepszy niż 18-55mm, (np. w zestawie z 18-135mm) a komuś kto ma zamiast się rozwijać i poszerzać swoje umiejętności to niech kupi Nikona d7000.

(porównuję oczywiście tylko te dwa aparaty, które podałaś)
W zestawie z Canonem jest dolaczony wlasnie obiektyw 18-135mm, z Nikonem 18-105mm. Roznica cenowa miedzy zestawami to okolo £150 funtow. Biorac pod uwage obiektywy, ktory zestaw bys wybrala?

Jeszcze nie wiem na jakich zdjeciach chcialabym sie skupic ale na pewno krajobrazy zwlaszcza noca. Moze w przyszlosci tez portrety.

Chyba bede musiala jednak przespacerowac sie i poszukac obu modeli w sklepie zeby sprawdzic jak pasuja do mojej reki. Troche drogo wydac tyle kasy i nie byc zadowolonym.
__________________
To nie tak że nie mam czasu, ale wiesz po prostu nie chce mi się handryczyć na forum.


https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1
coff3ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 15:26   #1626
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez -mimbla- Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc.
Zdecydowałam, że kupię D650 + 2 kitowe, a niedługo 50 1/4

Nie będę ukrywać, że teraz mam A200 + 1 kitowy oraz Sigmę 70-300 i mam nadzieję, że po przejściu na Canona odczuję choć minimalną różnicę in plus
Na pewno poczujesz
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 17:06   #1627
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Na pewno poczujesz
... po zakupie 50/1.4
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 18:48   #1628
milka_m
Rozeznanie
 
Avatar milka_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 518
Dot.: Canon EOS 600D vs Nikon D7000, ktory polecasz?

Cytat:
Napisane przez coff3ina Pokaż wiadomość
W zestawie z Canonem jest dolaczony wlasnie obiektyw 18-135mm, z Nikonem 18-105mm. Roznica cenowa miedzy zestawami to okolo £150 funtow. Biorac pod uwage obiektywy, ktory zestaw bys wybrala?

Jeszcze nie wiem na jakich zdjeciach chcialabym sie skupic ale na pewno krajobrazy zwlaszcza noca. Moze w przyszlosci tez portrety.

Chyba bede musiala jednak przespacerowac sie i poszukac obu modeli w sklepie zeby sprawdzic jak pasuja do mojej reki. Troche drogo wydac tyle kasy i nie byc zadowolonym.
Ja osobiście z tych dwóch aparatów wybrałabym Nikona D7000 + 18-105mm ale to tylko moje subiektywne zdanie
Kit 18-105mm jest bardzo dobry, do portretu polecam stałkę 85mm f1.8 (typowa portretówka), a nawet 135mm, jak chcesz możesz oczywiście kupić 50mm f1.4 ale tak naprawdę im dłuższa ogniskowa tym lepiej poza tym wychodzi bardzo ładny bokeh
Ogólnie mówiąc obiektywy kitowe Nikona są lepsze niż Canona, w tym przypadku też tak jest, zrobisz też nim bardzo ładne zdjęcia krajobrazowe.

Jak masz możliwość, to idź do sklepu i weź do ręki obydwa aparaty, sprawdź jak Ci leżą w rękach, zrób jakieś zdjęcia i wtedy dopiero zdecyduj, bo nie ma sensu, żebyś kupowała droższy aparat, jak będzie dla Ciebie niewygodny. Może się okazać, że ten Canon będzie dla Ciebie idealny a Nikon wręcz przeciwnie. Jeżeli tak się okaże, to wtedy za zaoszczędzone pieniądze na Nikonie, kupisz lepszy obiektyw Canona niż kitowy

Poza tym i jednym i drugim aparatem możesz zrobić bardzo ładne zdjęcia, wszystko zależy od obiektywu i oczywiście od umiejętności fotografa
__________________
29.05 - Alfaparf 11.10

Blog


Edytowane przez milka_m
Czas edycji: 2012-11-15 o 18:51
milka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 12:58   #1629
beatamalgorzata
Raczkowanie
 
Avatar beatamalgorzata
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: kraj beneluxu
Wiadomości: 444
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Znawcy tematu , poprosze o porade .
Jaki z wymienionych obiektywow macro najlepiej bedzie sie sprawowal przy zdjeciach makijazu , calosci i samego oka ?
sigma 50mm f/2.8 ,sigma 70mm f/2.8 czy nikon 105mm f/2.8 ? Czy mam tez brac pod uwage tamrona np 90 mm ktory kosztuje duzo duzo wiecej ? Czy to prawda ze na lepsza uwage zasluguja nikony i sigma niz tamrony ?

Prosze o pomoc w wyborze .


nikon 5100 - 18-55 , 55-200, 50/1.8G

Edytowane przez beatamalgorzata
Czas edycji: 2012-11-19 o 13:15
beatamalgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 12:32   #1630
beatamalgorzata
Raczkowanie
 
Avatar beatamalgorzata
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: kraj beneluxu
Wiadomości: 444
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Juz sie zdecydowalam - zamowilam sigme 105 mm f/2.8 macro. Spory wydatek bo ok 900 euro , ale bedzie mi dobrze sluzyl , mam nadzieje
beatamalgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 10:49   #1631
kinia130
Raczkowanie
 
Avatar kinia130
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 116
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kinia130 Pokaż wiadomość
Witam
Mam nadzieje, że mi pomożecie. Otoż to nie wiem czy dobrze pisałam post do wątku lustrzankowy.

Poszukuję dobrego aparatu cyfrowego (a może lustrzanka?) koszt do ok. 1800zł. Amatorsko fotografuję od ponad 3 lat. Najlepiej czuję się makrofotografii-kwiaty, owady, zwierzęta, ptaki; pejzaże, przyrody, zachody słońca. Posiadam obecnie Panasonic lumix dmc-ls80 ten aparat był dla mnie początkujący.

Teraz chciałabym przejść bardziej zaawansowaną. Tylko zastanawiam się z tą marką Canona czy Nikona??
Witam jeszcze raz ja.
Otóż wybrałam markę Canon. I waham się nad wyborem modeli między canon eos d550 (2 obiektywy 18-55mm i 75-300mm) a canon eos d650 (18-55mm).

Poszperałam trochę informacji w necie i mam mętlik w głowie. Jedni mówią, że mam brać d 550, bo ma 2 obiektywy, a drudzy d650 mają obrotowy ekran dla ułatwiających robienie zdjęć przyrody i makro.

Dodam, że oba modele leżą w dłoni. Sprawdzałam w sklepie, pomacałam, poklikałam i badałam.
Więc który wybrać??
__________________
kinia130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-21, 18:33   #1632
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Ten środkowy, tzn. 600d, też ma odchylany ekran i nie powinien być wiele droższy od 550d z jednym obiektywem.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 17:53   #1633
mBlankies
Przyczajenie
 
Avatar mBlankies
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Bytów
Wiadomości: 1
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kinia130 Pokaż wiadomość
Witam jeszcze raz ja.
Otóż wybrałam markę Canon. I waham się nad wyborem modeli między canon eos d550 (2 obiektywy 18-55mm i 75-300mm) a canon eos d650 (18-55mm).

Poszperałam trochę informacji w necie i mam mętlik w głowie. Jedni mówią, że mam brać d 550, bo ma 2 obiektywy, a drudzy d650 mają obrotowy ekran dla ułatwiających robienie zdjęć przyrody i makro.

Dodam, że oba modele leżą w dłoni. Sprawdzałam w sklepie, pomacałam, poklikałam i badałam.
Więc który wybrać??
A czemu nie canon 600d? Też ma odchylany ekran. Te obiektywy są kiepskie, więc specjalnie się bym nad nimi nie zastanawiała i po prostu wzięłabym tylko 18-55 a później dokupiła jakiś porządniejszy (chyba że masz kasę żeby od razu wydać:P). Ja dokupiłabym do tego jeszcze adapter odwrotnego mocowania.
mBlankies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 12:56   #1634
kinia130
Raczkowanie
 
Avatar kinia130
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 116
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Ten środkowy, tzn. 600d, też ma odchylany ekran i nie powinien być wiele droższy od 550d z jednym obiektywem.
Cytat:
Napisane przez mBlankies Pokaż wiadomość
A czemu nie canon 600d? Też ma odchylany ekran. Te obiektywy są kiepskie, więc specjalnie się bym nad nimi nie zastanawiała i po prostu wzięłabym tylko 18-55 a później dokupiła jakiś porządniejszy (chyba że masz kasę żeby od razu wydać:P). Ja dokupiłabym do tego jeszcze adapter odwrotnego mocowania.
Też nad tym myślałam o d600. Canon d550 więc odpada, bo skupiłam się na dwoma obiektywami.
Canon 650d i 650d różnica ceny to ok. 500zł. Oba mają obrotowy ekran. Rożnice między 600d a 650d: 650d mają rozszerzone ISO (więc przydatne do robienia zdjęć krajobrazów nocnych), 9-cio punktowy AF, czyli wszystkie czujniki krzyżowe, szybką prędkość zdjęć seryjnych.
Jeśli chodzi o jakości zdjęć to nie wiem, niektórzy mówią, że oba są takie same, a niektórzy mówią, że 650d mają bardziej żywe kolory i lepszy kontrast.

Od razu tak nie kupię, po 3-4 latach zakupię jakiś dobry obiektyw albo adaptara do makro. Narazie zamierzam kupić lustrzankę z obiektywem 18-55mm. To mi wystarczy, by się nauczyć posługiwać.
__________________
kinia130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 18:33   #1635
Rei
Zakorzenienie
 
Avatar Rei
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 651
GG do Rei
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Kochane mam pytanko Jestem totalna amatorką jeśli chodzi o fotografię.. posiadam lustrzankę Nikon d5100 z popularnym kit'em..chciałabym robić nim lepsze zdjęcia makro i zaczęłam się zastanawiać nad lampa pierścieniową.. czy któras z Was wie czy to dobre rozwiązanie i czy na d5100 można ja zamontować (Pan jak kupowałam lustrzankę powiedział że nie da rady założyć mu zwykłą lampę ..ale nie mówił nic o pierścieniowej.. )
__________________
Moje Blogowanie

Nowe na blogu
Rei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 23:04   #1636
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Nieda rady zalozyc zwykla lampe... ? Hmmm ciekawe
Goraca stopke ma? Pewnie ma
Lampy tez pasuja do tego modelu wiec dziwne troche ale ja tam sie nie znam. Zerknij w necie czy w instrukcji jaka lampa do tego modelu pasuje bo mi sie wydaje ze np sb-700 spokojnie. Albo jakas inna. Zwykla
No I. .. Macro kitem (18-55 , 55-200 czy 18-105? Bo to najczesciej ktorys z tych w zestawie sa sprzedawane)
? Napewno macro? Powodzenia w znalezieniu dobrej lampy I obiektywu odpowiedniego do macro
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 08:55   #1637
punktzaczepienia
Przyczajenie
 
Avatar punktzaczepienia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Nigdy nie sądziłam, że foto aparaty to taki ciekawy temat do dyskusji zawsze tylko pstrykałam zdjęcia swoją cyfrówką, a zajrzałam tu, bo myślę o zakupie lustrzanki i chcę się poorientować w rodzajach obiektywów, lampach itp. Nie mam jeszcze upatrzonego modelu, ale chciałabym się zmieścić w 1,5 tys.
Swoją drogą Irenkaaa zajrzałam na Twój fotoblog – super ślimaki
__________________
:roll eyes:

Edytowane przez punktzaczepienia
Czas edycji: 2013-02-07 o 09:16
punktzaczepienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 10:40   #1638
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Wiem, że podobnych tematów jest mnóstwo ale na większości z nich jedyną poradą jest dalsze szukanie w googlach więc pomocne one nie są, czego dobrym dowodem jest to, że interesuję się tym od kilku miesięcy i dalej nie podjęłam jakiejkolwiek decyzji Wszędzie szukam pomocy, gdzie to tylko możliwe... Szukam godnego zastępcy dla mojego kompaktu sony h7, którym wykonałam wiele wspaniałych zdjęć. Tata namawia mnie na zakup lustrzanki (oboje mamy z niej korzystać), za to ja po przeczytaniu kilkudziesięciu opinii, obawiam się, że nowy zestaw body+kit do 2000zł nie sprawdzi się lepiej jak wspomniany przeze mnie kompakt, dlatego rozważam również zakup bezlusterkowca, o którym również przeczytałam sporo pozytywnych jak i negatywnych opinii. Nie chcę kolejnego kompaktu ale nie jest też tak, że chcę mieć lustrzankę i już, bo tak, bo inni mają Ale do czego zmierzam... Czego lepiej dalej szukać w tej kwocie? Lustrzanki czy bezlusterkowca?
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 00:46   #1639
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dzieki punktzaczepienia.
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 11:39   #1640
urodzona13lutego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 69
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Wiem, że podobnych tematów jest mnóstwo ale na większości z nich jedyną poradą jest dalsze szukanie w googlach więc pomocne one nie są, czego dobrym dowodem jest to, że interesuję się tym od kilku miesięcy i dalej nie podjęłam jakiejkolwiek decyzji Wszędzie szukam pomocy, gdzie to tylko możliwe... Szukam godnego zastępcy dla mojego kompaktu sony h7, którym wykonałam wiele wspaniałych zdjęć. Tata namawia mnie na zakup lustrzanki (oboje mamy z niej korzystać), za to ja po przeczytaniu kilkudziesięciu opinii, obawiam się, że nowy zestaw body+kit do 2000zł nie sprawdzi się lepiej jak wspomniany przeze mnie kompakt, dlatego rozważam również zakup bezlusterkowca, o którym również przeczytałam sporo pozytywnych jak i negatywnych opinii. Nie chcę kolejnego kompaktu ale nie jest też tak, że chcę mieć lustrzankę i już, bo tak, bo inni mają Ale do czego zmierzam... Czego lepiej dalej szukać w tej kwocie? Lustrzanki czy bezlusterkowca?
Myślę,że to zależy jakie zdjęcia chciałabyś robić..
__________________
Razem od 31.12.2012
urodzona13lutego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 21:46   #1641
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez urodzona13lutego Pokaż wiadomość
Myślę,że to zależy jakie zdjęcia chciałabyś robić..
Ciężko to wyodrębnić, ale głównie zależy mi na zdjęciach przyrody/przedmiotów z głębią ostrości bo takie do tej pory głównie robiłam, nieco rzadziej portrety i krajobrazy. Wiem na pewno, że zupełnie nie zależy mi na super zoomie ani na kręceniu filmów
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 22:36   #1642
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Ciężko to wyodrębnić, ale głównie zależy mi na zdjęciach przyrody/przedmiotów z głębią ostrości bo takie do tej pory głównie robiłam, nieco rzadziej portrety i krajobrazy. Wiem na pewno, że zupełnie nie zależy mi na super zoomie ani na kręceniu filmów
Robisz zdjęcia makro? Bo do tego to dość drogie są dobre obiektywy. Zawsze można też kombinować z pierścieniami. Czy kupować lustrzankę to zależy czy chcesz rozwijać swój system i kupować nowe obiektywy, bo jeśli nie to nie ma sensu kupować.
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 09:51   #1643
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nomissn Pokaż wiadomość
Robisz zdjęcia makro? Bo do tego to dość drogie są dobre obiektywy. Zawsze można też kombinować z pierścieniami. Czy kupować lustrzankę to zależy czy chcesz rozwijać swój system i kupować nowe obiektywy, bo jeśli nie to nie ma sensu kupować.
Do tej pory robiłam więc i teraz na pewno bym chciała Planuję zakup obiektywów ale nie prędko po zakupie aparatu, chyba, że uda wyrobić mi się w moim budżecie wtedy jeden z obiektywów dokupię teraz. Szukam jakichkolwiek wiarygodnych informacji na temat starszych obiektywów minolty do sony a37k, niektórzy twierdzą, że się nadają inni, że nie Chociaż nie wykluczone, że zdecyduję się dołożyć 300-400 zł i kupić a37k z kitem i 50mm f/1.8, w podobnej cenie mogę kupić nikona d3100, d3000 również z kitem i portretówką ale przerażają mnie ceny obiektywów przez ten brak silnika/śrubokręta (jeszcze nie do końca pojęłam czym się różni jedno od drugiego :<) Jeszcze jak się naczytałam tyle o tym back focusie to tym bardziej nie mogę się przekonać... Jest też oczywiście canon 1100d ale brak czyszczenia matrycy i brak gumy na obudowie, sam plastik też mnie nie przekonuje.

Jako alternatywy dla portretówki znalazłam takie o to tamrony 70-300 i 55-200... I teraz mój kolejny dylemat, czy lepiej kupić jasną stałkę czy tele
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!

Edytowane przez pepita
Czas edycji: 2013-02-18 o 21:04
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 05:50   #1644
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Do tej pory robiłam więc i teraz na pewno bym chciała Planuję zakup obiektywów ale nie prędko po zakupie aparatu, chyba, że uda wyrobić mi się w moim budżecie wtedy jeden z obiektywów dokupię teraz. Szukam jakichkolwiek wiarygodnych informacji na temat starszych obiektywów minolty do sony a37k, niektórzy twierdzą, że się nadają inni, że nie Chociaż nie wykluczone, że zdecyduję się dołożyć 300-400 zł i kupić a37k z kitem i 50mm f/1.8, w podobnej cenie mogę kupić nikona d3100, d3000 również z kitem i portretówką ale przerażają mnie ceny obiektywów przez ten brak silnika/śrubokręta (jeszcze nie do końca pojęłam czym się różni jedno od drugiego :<) Jeszcze jak się naczytałam tyle o tym back focusie to tym bardziej nie mogę się przekonać... Jest też oczywiście canon 1100d ale brak czyszczenia matrycy i brak gumy na obudowie, sam plastik też mnie nie przekonuje.

Jako alternatywy dla portretówki znalazłam takie o to tamrony 70-300 i 55-200... I teraz mój kolejny dylemat, czy lepiej kupić jasną stałkę czy tele
Z tego co słyszałam to stare minolty pasują do sony, bo wykupili od nich system. Do portretu lepsza jest stałka. Nie jestem dobrym specjalistą, ale jeśli chcesz możesz przyjść na spotkanie do Grupy Fotografów Lubelskich przy umcsie (nie tylko studenci tam są), tam są tacy specjaliści co mogą pomóc w dylematach. A jak interesujesz się fotografią to możesz do nas dołączyć, najbliższe spotkanie w środę
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 13:41   #1645
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Szukam jakichkolwiek wiarygodnych informacji na temat starszych obiektywów minolty do sony a37k, niektórzy twierdzą, że się nadają inni, że nie
Forum Konica-Minolta będzie na pewno takim źródłem, tam siedzą ludzie, którzy mają taki sprzęt.
Tanie Nikony raczej odradzam, właśnie ze względu na brak silnika.
Canon 1100d - niby dobry na początek, masz dostęp do całej gamy osprzętu, ale jeśli interesują Cię tylko nowe akcesoria, to lepiej wybrać jakiś nowszy aparat (niekoniecznie Canona). Nieśmiało podpowiadałbym może 600d, ale jeśli zależy Ci na niższej cenie aparatu, to chyba a37 jest najciekawszym pomysłem (z nowych-bo w podobnej cenie są też inne dobre, używane aparaty).
Cytat:
Jako alternatywy dla portretówki znalazłam takie o to tamrony 70-300 i 55-200... I teraz mój kolejny dylemat, czy lepiej kupić jasną stałkę czy tele
Ciemny zoom nie jest żadną alternatywą dla portretówki, to zupełnie inny rodzaj obiektywu.

Spotkanie z innymi fotomaniakami z okolicy to bardzo dobry pomysł. Może się okazać, że Twój pierwotny wybór będzie "nieużyteczny" jak go sobie "obmacasz" i wysłuchasz opinii posiadaczy, a może podpowiedzą coś innego, o czym teraz wcale nie myślisz.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 14:47   #1646
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Forum Konica-Minolta będzie na pewno takim źródłem, tam siedzą ludzie, którzy mają taki sprzęt.
Tanie Nikony raczej odradzam, właśnie ze względu na brak silnika.
Canon 1100d - niby dobry na początek, masz dostęp do całej gamy osprzętu, ale jeśli interesują Cię tylko nowe akcesoria, to lepiej wybrać jakiś nowszy aparat (niekoniecznie Canona). Nieśmiało podpowiadałbym może 600d, ale jeśli zależy Ci na niższej cenie aparatu, to chyba a37 jest najciekawszym pomysłem (z nowych-bo w podobnej cenie są też inne dobre, używane aparaty).
Ciemny zoom nie jest żadną alternatywą dla portretówki, to zupełnie inny rodzaj obiektywu.

Spotkanie z innymi fotomaniakami z okolicy to bardzo dobry pomysł. Może się okazać, że Twój pierwotny wybór będzie "nieużyteczny" jak go sobie "obmacasz" i wysłuchasz opinii posiadaczy, a może podpowiedzą coś innego, o czym teraz wcale nie myślisz.
Jeśli mam do wyboru kit + portretówkę lub kit + 55-200 to jest to alternatywa, nie mogę kupić ich 2 naraz, muszę zdecydować się na jeden albo drugi W tym sensie jest to dla mnie alternatywa. Zdecydowałam się przeznaczyć nieco więcej pieniędzy ze względu na możliwość dokupienia drugiego obiektywu, dlatego mogę pozwolić sobie na a37 i inne wcześniej wymienione, a już na 600d niestety nie Jeśli chodzi o używane obiektywy to trochę boję się zaryzykować.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 19:20   #1647
przeman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Do tych zastosowań, które wymieniłaś to na początek KIT + coś jasnego 50mm 1.8 , 50mm 1.4 lub 85mm 1.8. Kiedyś pewnie KIT zastąpisz obiektywem o stałym świetle 2.8 np. Tamron 17-50.

Edytowane przez przeman
Czas edycji: 2013-02-19 o 23:56
przeman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 13:05   #1648
Malinovva
Rozeznanie
 
Avatar Malinovva
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 957
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Mam pytanie.
SONY SLT A37 + 18-55 mm, NIKON D3100 + 18-55VR czy CANON EOS 1100D + 18-55 DCIII?

To będzie moja pierwsza lustrzanka i nie wiem, która z nich będzie lepsza. Jestem fotografem amatorem, uwielbiam fotografować i najbardziej chciałabym, żeby była dobra w portretach (sesje zdjęciowe) oraz w fotografii sportowo-biegowej, gdyż dużo fotografuję ludzi uprawiających bieganie

Pozdrawiam i dziękuję za opinie.
__________________
Czy przyszła pedagożka języka angielskiego może prosić o jednego jedynego lajka? -> https://www.facebook.com/sknpromocji...type=3&theater
Malinovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 14:57   #1649
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malinovva Pokaż wiadomość
SONY SLT A37 + 18-55 mm, NIKON D3100 + 18-55VR czy CANON EOS 1100D + 18-55 DCIII?
Z tych najciekawiej wygląda a37

najbardziej chciałabym, żeby była dobra w portretach (sesje zdjęciowe)
+ Sony 50/1.8 (około 500zł) albo Sony 85/2.8 (ok.900zł)

oraz w fotografii sportowo-biegowej, gdyż dużo fotografuję ludzi uprawiających bieganie
Zakładam, że chodzi o zdjęcia z większej odległości, a nie z 2m? Jeśli tak, to jakiś "długi zoom", a jaki jest najsensowniejszy, sprawdź na forum "Klub Konica-Minolta" (tak wcześniej nazywały się cyfrowe lustrzanki Sony, i nazwa została).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:07   #1650
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

ja teraz poluję na obiektyw szerokokątny do Nikona ale jego ceny mnie przerastają
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.