Do ołtarza..... jak ???? z kim??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-21, 14:00   #1
magdulka
Raczkowanie
 
Avatar magdulka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 156
Exclamation

Do ołtarza..... jak ???? z kim???


cześć dziewczyny
Zawsze marzyłam że do ołtarza będzie prowadził mnie tata jednak nie bardzo wiemy jak to zaplanować
Macie jakieś fajne pomysły... nie wiemy czy mój Paweł ma iść z mamą czy jakos inaczej znaleźć się przy oltarzu....???
Pomóżcie...
__________________
Magda
www.17czerwca2006.prv.pl
magdulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 14:36   #2
irvette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 237
GG do irvette
Thumbs up Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Hej! W Sylwestra byłam na ślubie druhną. Moją przyjaciółkę prowadził do ołtarza tata. My pojechałyśmy do kościoła osobno a młody ze starszym dróżbą osobno. Czekali na nas przy ołtarzu. Ja ułożyłam welon przyjaciółce, dołączyłam do młodego i starszego drużby a gdy zaczęła sie msza tata zaprowadził moja przyjaciółkę do przyszłego męża. Młodzi zobaczyli sie dopiero w kościele. Super to wszystko wygladało!!!
irvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 14:57   #3
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

magdulko- gdy ja z TŻ załatwialiśmy wszystkie formalności w kościele, ksiądz zaproponował nam 3 rodzaje "wejścia":
1) młodzi sami wchodza do Kościoła i przy ołtarzu spotykają się z księdzem
2)ksiądz wychodzi do drzwi kościoła i tam wita młodą parę i ich wprowadza- tą opcję wybraliśmy
3)Pan młody z zakrystii wychodzi razem z księdzem i przy ołtarzu czekają na panne młodą prowadzona przez ojca
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 15:11   #4
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

U moich znajomych było podobnie jak irvette pisze. Pan młody czekał pod ołtarzem z drużbą, a gdy organy rozbrzmiały pani młoda podeszła razem ze swoim tatą.
Ja też planuję podobnie to rozegrać
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 15:33   #5
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Ja tez wymarzylam sobie, ze do oltarza zaprowadzi mnie tata a moj przyszly maz bedzie czekal na mnie razem ze swiadkami. Poza tym bardzo bym chciala aby obraczki podala nam moja ukochana Chrzesnica.
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 16:31   #6
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez magdulka
cześć dziewczyny
Zawsze marzyłam że do ołtarza będzie prowadził mnie tata jednak nie bardzo wiemy jak to zaplanować
jeśli męzowi będzie to obojetne, to może to pieknie wyglądać jak tata prowadzi do ołtarza, ale ja będąc facetem nie odebrałabym sobie tej przyjemności spacerku po ślubnym kobiercu

Po nas wyszedł ksiądz do głównego wejścia, ale narzucił takie tempo że jak on był juz przy ołtarzu to my w polowie drogi . Ksiądz wyszedł po nas z moim siostrzeńcem (10lat), który był jedynym ministrantem na tej mszy. Nióśł nam na poduszeczce obrączki, później je podawał i czytał list do Koryntian.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 19:29   #7
ewa.nea
Zakorzenienie
 
Avatar ewa.nea
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 502
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Właśnie dziś byłam na takim ślubie. Młody ze świadkami wszedł wejściem z przodu kościoła i czekał przy ołtarzu, a młoda z ojcem głównym wejściem. Fajnie to wyglądało.
ewa.nea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-21, 20:11   #8
pescik
Raczkowanie
 
Avatar pescik
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Płock, Poznań
Wiadomości: 87
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Ja też tak chcę!!!

I tak będę MIEĆ, a co!
pescik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 20:21   #9
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Ja też bym tak chciała, głównie ze względu na Tatę - Rodzice mieszkają od lat w USA, tam to jest standard, Tata się napatrzył na filmy i na śluby dzieci amerykańskich znajomych, domyślam się, że też by chciał Ale trochę się obawiam reakcji księdza - ślub bierzemy nie w Krakowie, tylko w małej wsi (= konserwatywny proboszcz)
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 20:35   #10
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

U nas wręcz księża na naukach bardzo krytykowali ten sposób wejścia, więc żeby nie robić problemów miał mnie prowadzić mój TŻ. Gdy przyjechaliśmy pod Kościół, podeszli nasi rodzice, mój tata zaczął ze mną rozmowe o tym jak piekie wyglądam idt, bardzo mnie jego słowa wzruszyły. Spytałam sie go czy chciałby mnie poprowadzić do ołtarza?, odpowiedział że bardzo bo wkońcu jestem jego jedyna córką. Spytałam czy nie obawia się krytyki księdza? odparł że nie. No i tak zrobilismy. Było to bardzo wzruszające, mój tata zaskoczył mnie bo w momencie gdy doszliśmy do miejsca w którym czekał mój TŻ. Mój tata spojrzał na mnie, zrobił na moim czole znak krzyża i włożył moją dłoń w dłoń TŻ i szeptnął mu "Teraz ty sie nią opiekuj" Bardzo to nas wzruszyło ... nawet ksiądz powiedział że było to piekne ...
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 20:39   #11
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

A co konkretnie księża na naukach mieli przeciwko? wysuwali jakieś konkretne argumenty?
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-21, 20:44   #12
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Mnie Tata prowadzil do ołtarza, najpierw weszła moja Mama z Teściem, pózniej mój przyszły Mąż ze soją Mamą, a na koncu ja z Tatą, bardzo to uroczyscie i super wyglądało(dopiero na kasecie bylam w stanie to ocenic, ponieważ byłam strasznie zdenerwowana, aż Tata mial ślady na ręku jak go trzymałam pod ręke od moich paznokci-mialam tipsy tak sie mocno trzymalam, ale dzielnie to zniósl), zresztą moją siostrę też prowadził do ołtarza, to ma takie symboliczne znaczenie
Pozdrawiam.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 21:13   #13
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez katrina
A co konkretnie księża na naukach mieli przeciwko? wysuwali jakieś konkretne argumenty?
Argument był taki że małżonkowie są sobie rówi i dlatego wchodzą razem a nie jak u arabów że najpierw mężczyzna (czyli pan młody kt stoi przy ołtarzu) a potem kobieta...

A potem dodał że to się ludzie naoglądali amerykańskich filmów i teraz małpują
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2007-07-16 o 15:59 Powód: post pod postem
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 07:45   #14
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez agatha_c
A potem dodał że to się ludzie naoglądali amerykańskich filmów i teraz małpują
Dziwi mnie podejście tego księdza. Nasz proboszcz wymienił po prostu trzy sposoby wejścia do kościoła, z których mogliśmy wybrać sobie jeden. Ale ksiądz stawiał wszystkie 3 na równi, żadnego nie preferował ani nie narzucał.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 11:22   #15
magdulka
Raczkowanie
 
Avatar magdulka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 156
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Dziewczyny bardzo serdecznie dziekuję Wam za pomoc
Ja nie odpuszczę mój tata bedzie prowadził mnie od ołtarza....
Mimo że mam bardzo nieprzyjaznego parafianon proboszcza
Jeśli wszystko uda się to skorzystamy z pomysłu "kasienka2883",
jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam.
__________________
Magda
www.17czerwca2006.prv.pl
magdulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 12:24   #16
Ona_17
Zadomowienie
 
Avatar Ona_17
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 450
Smile Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Nie odpuszczaj masz racje Ja wiele bym dala zeby mnie tata do Ołtarza zaprowadzil ale mi niestety to nie jest pisane Napewno wszystko bedzie slicznie wygladac
Ona_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 13:25   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez agatha_c
Argument był taki że małżonkowie są sobie rówi i dlatego wchodzą razem a nie jak u arabów że najpierw mężczyzna (czyli pan młody kt stoi przy ołtarzu) a potem kobieta...
a to ,że mówią najpierw o facecie a potem o kobiecie to pikus? :-/

bylam na slubie gdzie pana mlodego prowadzila mama jako pierwsi ,jak mlody byl juz przy ołtarzu to ojciec wprowadzał panne młoda.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 18:27   #18
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez agatha_c
Było to bardzo wzruszające, mój tata zaskoczył mnie bo w momencie gdy doszliśmy do miejsca w którym czekał mój TŻ. Mój tata spojrzał na mnie, zrobił na moim czole znak krzyża i włożył moją dłoń w dłoń TŻ i szeptnął mu "Teraz ty sie nią opiekuj" Bardzo to nas wzruszyło ... nawet ksiądz powiedział że było to piekne ...

bardzo piękne aż mi się łezka w oku zakręciła, mnie też Tata będzie do ołtarza prowadził - bardzo mi na tym zależy
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 21:08   #19
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

U moich znajomych bylo nastepujaco:
Matka panny mlodej weszla do kosciola z ojcem pana mlodego, brat panny mlodej niosl na
poduszce obraczki, pan mlody szedl ze swoja mama, swiadkowie razem a na koncu panna mloda ze swoim ojcem
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 10:49   #20
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez primavera
3)Pan młody z zakrystii wychodzi razem z księdzem i przy ołtarzu czekają na panne młodą prowadzona przez ojca
U nas wlasnie tak bylo, tylko jeszcze dodatkowo za moim mezusiem stali swiadek i swidakowa, za mna i moim tata szly 2 druhenki tak samo ubrane z malenkimi bukiecikami kwiatkow w raczkach (moje siostrzenice 11 i 6 lat) i niosly moj welon (byl dluuuugie )
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 12:57   #21
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez katrina
.........ale trochę się obawiam reakcji księdza - ślub bierzemy nie w Krakowie, tylko w małej wsi (= konserwatywny proboszcz)
wydaje mi sie że nie masz czyn przejmować, ja również mieszkam na wsi i ten sposób zaproponowałl nam sam ksiądz (starszy człowiek ponad 70 lat chrzcił mnie, dawał 1 komunię, bierzmował i udzielał śubu - i co dziwne nigdy tego sposobu nikt nie praktykował w naszym kościele, dla nas było to wielkie zdziwnienie, ale w sumie wygladało pięknie - chyba mnie lubi )
Mój mąż szedł pierwszy i czekał na mnie przy naszych miejscach a mnie prowadził ojciec i potem oddawał mu moją ręke...a moje słonko cmok mnie w łapkę i zaczynała sie tradycyjna reszta.....
dodatkowo mamy piękny zwyczaj w naszym kościele u nas od lat wchodza "młodzi" sie modlić na górny oltarz przed obrazem Matki Boskie wygląda to pięknie
__________________
"Daj swojemu dziecku 2 rzeczy: korzenie i skrzydła"
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz".
" Żyj według życiorysu który chciałbys sobie sam napisać"
W i N -córeczki mamusi

Edytowane przez Tysiak7
Czas edycji: 2010-10-27 o 18:44
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 14:24   #22
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez Tysiak7
dodatkowo mamy piękny zwyczaj w naszym kościele u nas od lat wchodza "młodzi" sie modlić na górny oltarz przed obrazem Matki Boskie wygląda to pięknie
na "mojej wsi" tez jest taki zwyczaj, tyle że obraz Matki Bożej jest w prawej nawie kościoła i zostawia się tam wiązankę świadkowej. My przygotowałyśmy specjalny bukiet żeby nie zostawiać swojej. W trakcie modlitwy organista grał Ave Maryja i równo z koncem podnieśliśmy sie i zaczął grac marsza i udalismy się do wyjścia.
Natomiast ksiądz probosz (taki showmen) wymyślił ze przysiege możemy sobie składać przy górnym ołtarzu -to ten na zdjęciu (przy nim odprawiano msze za dawnych czasów, po łacinie i tyłem do wiernych). Musielibyśmy więc przespacerować sie po kościele i wracać poźniej na miejsca... a my takiego show nie chcielismy, zresztą w stresie jeszcze potknęłabym sie o schodek i zęby straciła Podobno wszystkim parom proponuje ten górny ołtarz i nikt nie chce...
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 14:57   #23
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

u nas z "górny ołtarzem" to zwyczaj i jest tak zawsze nikt sie jeszcze księdzu nie sprzeciwił, wszyscy psioczą bo bądź co bądź można zęby wybić ale potem jak sie ogląda kasetę to wygląda pięknie - teraz i tak ksiądz trochę to unowocześnil bo wchodzi sie bez butów i czuje sie chociaż po czym stąpa bo moja siostra 15 lat temu to wchodziła tam w szpilkach
__________________
"Daj swojemu dziecku 2 rzeczy: korzenie i skrzydła"
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz".
" Żyj według życiorysu który chciałbys sobie sam napisać"
W i N -córeczki mamusi
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 08:36   #24
madja6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 21
GG do madja6
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

az sie poplakalam jak czytam te wasze wypowiedziza tydzien moj slub....i ma mnie prowadzic Tatkobardzo sie stresuje bo zapewne zaczne wyc jak nie wiemjedno spojrzenie na kochanego Tatusia hihih
madja6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 08:46   #25
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Dla mnie to nie ma sensu. W stanach taki zwyczaj jest ale to ma sens. Tam Pan Mlody widzi Panne dopiero wlasnie przy oltarzu. A u nas najpier jest blogoslawienstwo i w tym wypadku prowadzenie do oltarza przez ojca to tylko przedstawienie tez chcialam zeby tata mnie prowadzil ale pozniej wlasnie stwierdzilam ze nie ma to sensu.
__________________
"ogromna sila wyobrazen , to nie przypadek ze jestesmy razem..."
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:51   #26
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Wcale nie zawsze jest tak, że w USA "młodzi" widzą się dopiero przy ołtarzu. Słyszałam relacje z wielu ślubów, gdzie "młodzi" byli w okolicach 30stki lub później, i od paru lat mieszkali ze sobą - wtedy "wyjście" też było z jednego domu/mieszkania, a i tak do ołtarza prowadził potem Tata.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:02   #27
madja6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 21
GG do madja6
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez nejka
Dla mnie to nie ma sensu. W stanach taki zwyczaj jest ale to ma sens. Tam Pan Mlody widzi Panne dopiero wlasnie przy oltarzu. A u nas najpier jest blogoslawienstwo i w tym wypadku prowadzenie do oltarza przez ojca to tylko przedstawienie tez chcialam zeby tata mnie prowadzil ale pozniej wlasnie stwierdzilam ze nie ma to sensu.
dlaczego nie ma sensu??a co w stanach nie maja sesji u fotografa przed slubem??a i tak Tatko prowadzi Mloda pozniej do oltarza..jest to bardzo ladny zwyczaj i jak najbardziej ma on sens!!
madja6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:02   #28
madja6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 21
GG do madja6
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez madja6
dlaczego nie ma sensu??a co w stanach nie maja sesji u fotografa przed slubem??a i tak Tatko prowadzi Mloda pozniej do oltarza..jest to bardzo ladny zwyczaj i jak najbardziej ma on sens!!
tak czy siak Mlodzi sie widzaprzewaznie.......
madja6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:13   #29
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez agatha_c
U nas wręcz księża na naukach bardzo krytykowali ten sposób wejścia, więc żeby nie robić problemów miał mnie prowadzić mój TŻ. Gdy przyjechaliśmy pod Kościół, podeszli nasi rodzice, mój tata zaczął ze mną rozmowe o tym jak piekie wyglądam idt, bardzo mnie jego słowa wzruszyły. Spytałam sie go czy chciałby mnie poprowadzić do ołtarza?, odpowiedział że bardzo bo wkońcu jestem jego jedyna córką. Spytałam czy nie obawia się krytyki księdza? odparł że nie. No i tak zrobilismy. Było to bardzo wzruszające, mój tata zaskoczył mnie bo w momencie gdy doszliśmy do miejsca w którym czekał mój TŻ. Mój tata spojrzał na mnie, zrobił na moim czole znak krzyża i włożył moją dłoń w dłoń TŻ i szeptnął mu "Teraz ty sie nią opiekuj" Bardzo to nas wzruszyło ... nawet ksiądz powiedział że było to piekne ...
O rany! poryczałam się jak to przeczytałam, a gdyby mój tata tak zrobił to ryczałabym jak bóbr od początku ślubu . Mój tata chce mnie poprowadzić - nawet ma już specjalnie kupione nowe ciuchy , ale mój przyszły mąż chyba chce równie bardzo mnie poprowadzić
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:41   #30
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

tata moze prowadzic do ołtarza a mąz spowrotem

okropny jest sens tego prowadzenia ,jakby pana mloda nie potrafila samodzielnie dojsc do oltarza ,moze trzeba ja trzymac zeby nie uciekła ,oddaje z domu rodzinnego do domu męza jak rzecz brrr
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.