Niemcy IV :) - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-27, 11:37   #4621
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez czarna_pantera_ Pokaż wiadomość
wiem, że mało
to tylko na początek, chodzi o to, żeby przeżyć te 3 m-ce zarabiając taką stawkę, mieszkanie zapewnione, chodzi tylko o wyżywienie, osoba dorosła no i chyba 3 grupa
ile by to wyszło na rękę?
nie znam się na tych niemieckich kalkulatorach
Aaa to co innego, mój to miał przez 2 miesiące jeszcze mniej, mieszkanie w tym miał zapłacone
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 11:56   #4622
czarna_pantera_
Raczkowanie
 
Avatar czarna_pantera_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 168
Dot.: Niemcy IV :)

no niestety marna stawka, ale od czegoś trzeba zacząć
Ty tam mieszkasz?
__________________
Monika
czarna_pantera_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 12:22   #4623
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez czarna_pantera_ Pokaż wiadomość
no niestety marna stawka, ale od czegoś trzeba zacząć
Ty tam mieszkasz?
Tak zgadzam się, pisałam, mój miał nawet mniej przez 2 miesiące Tak mieszkam w De od 2 lat, a TŻ od prawie 3 lat, 10 miesięcy mieszkał sam w DE.
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 12:26   #4624
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Butterfly, dziasla powycinala? A to tak sie robi? Ja wiem ze sie usuwa osemki, ale ze sie dziasla w kolo nich wycina? Jeszcze czegos takiego nie slyszalam i nie wiem co poradzic, chyba jedynie to zebys sobie cos przeciwbolowego i przeciwzapalnego wziela, jakis ibuprofen czy tym podobne.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 14:15   #4625
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Butterfly, dziasla powycinala? A to tak sie robi? Ja wiem ze sie usuwa osemki, ale ze sie dziasla w kolo nich wycina? Jeszcze czegos takiego nie slyszalam i nie wiem co poradzic, chyba jedynie to zebys sobie cos przeciwbolowego i przeciwzapalnego wziela, jakis ibuprofen czy tym podobne.
W sumie to źle napisałam, nie dziąsła tylko tą skórę z tyłu buzi, na dole przy tych zębach. Wycięła mi to, żeby reszte tych moich "8" było całkowicie odsłonięte, żebym mogła je dobrze wyszczotkować i żeby mi się nie popsuły. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam, ale za ten ból to ja dziękuję. Od wczoraj mnie boli i chyba ze 2-3 dni jeszcze będzie, aż się to troche zagoi To się podobno nazywa kaptur/kapturek dziąsła co mi wycięła.

Edytowane przez Butterfly_27
Czas edycji: 2015-03-27 o 14:24
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 17:25   #4626
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Powiem szczerze , ze nie wiem o co chodzi? jak nie dziasla, to sluzowke ma sie w ustach, czyli pewnie o te czesc "skory"ci chodzi, ale jak? No jak to wyciac zeby osemki byly calkiem odsloniete. Jak sa zasloniete tzn ze sie jeszcze dobrze przez dziaslo nie przebily, bo jak inaczej moge byc zasloniete? U mnie np, mialam bardzo malo widoczne usemki, z jednej strony ciut wiecej, ale ogolem to ja mam malo placu w ustach, a przez to krzywe zeby i one tez nie rosly jak nalezy, tylko w strone gardla, do tylu, bo tylko tam bylo miejsce zeby mogly wylesc, a nie normalnie jak zeby rosna. Mimo to, ze dojsca nie bylo, nie popsuly mi sie i pare lat je mialam( wylazly dosc pozno), ale usunelam, zeby wlasnie nie czekac jak sie kiedys popsuja, bo jednak doscie trudne bylo. Usuwac musialam u chirurga szczekowego. Moja pani dentystka sie tego podjac nie chciala, tym bardziej ze trzeba bylo nacinac dziaslo, a to to sie robi i szczekowego, a nie dentysty. I z jednej strony owszem zeb zostal wyrwany, ale z drugiej musial mi facet dziaslo nacinac i potem zszywac, dostalam antybiotyk, zeby sie zakarzenie nie wdalo, liste co moge jesc i co mi sie moze stac( i stalo sie mialam siniaka na poliku jak ta lala, nasza Majka sie smiala ze mnie jak mialysmy wizazowe spotkanie, zreszta nie tylko ona, wygladalam jak by mi ktos w gebe przywalil ), ale ze sie sluzowke wycina, a zab zostaje? To jest dla mnie nowoscia. Mnie to te moje zeby same rany w sluzowce robily, bo jako ze rosly nie w te strone, to i przy jedzeniu ich nie uzywalam i sie nie scieraly i mialy ostre kanty, wiec czesto podrazniona sluzowke mialam. Jakos sobie tego wyobrazic nie moge, na co wycinac sluzowke i jeszcze ci nic nie dala znieczulajacego? Przeciez z takiej rany to sie zakarzenie moze zrobic.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 18:32   #4627
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jak bedziesz miala plombe zakladana na innych zebach niz jedynki to bedziesz musiala doplacic to czego KK nie placi( jesli oczywiscie idziesz panstwowo) i tu nie ma znaczenia czy chodzisz regularnie i masz bonusheft czy nie masz. jesli wybierzesz zwykla plombe bez utwardzania tym swiatelkiem to KK ja cala pokrywa.
A ja nie płace za plomby chyba ze jakieś extra sobie zamówię , to wtedy muszę płacić.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-27, 18:39   #4628
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

To tez napisalam, amalgant i zwykle biale sa darmowe, ale juz kunststoff w calkosci KK nie pokrywa trzeba czesc samemu doplacic
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 18:39   #4629
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez czarna_pantera_ Pokaż wiadomość
wiem, że mało
to tylko na początek, chodzi o to, żeby przeżyć te 3 m-ce zarabiając taką stawkę, mieszkanie zapewnione, chodzi tylko o wyżywienie, osoba dorosła no i chyba 3 grupa
ile by to wyszło na rękę?
nie znam się na tych niemieckich kalkulatorach
Z 1700 powinno jakieś dobre 1000 netto ci zostać
Tutaj możesz sobie dokładnie przeliczyć.: http://www.brutto-netto-rechner.info
Jedzenie jest tutaj tanie, i spokojnie ci starczy. Ja na początku zarabiałam mniej niż ty i po pół roku nawet auto sobie kupiłam bo oszczędzałam
Najniższa stawka w Niemczech jest 8,50€ , wiec masz więcej
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 18:41   #4630
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Monika moje też są zasłonięte dziąsłem i też mi się psują przez to, bo ciężko doczyścić. To wygląda trochę jak płatki dziąsła. Tylko mi dentysta zalecił wyrwanie ich. I nie każde trzeba u chirurga wyrywać, tz i moja siostra wyrywali normalnie, a ja u chirurga będę, bo rosną na ukos jak Tobie

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
To tez napisalam, amalgant i zwykle biale sa darmowe, ale juz kunststoff w calkosci KK nie pokrywa trzeba czesc samemu doplacic
Też zawsze dopłacam do lepszych, ale nie tych najlepszych
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 11:24   #4631
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

Dzień dobry Wam,
od wczoraj jestem już na stałe w De. Nie mam szafy jeszcze i nie mam jak się rozpakować, nie kupujemy żadnych mebli, bo remoncik przed nami, ale zaplanowaliśmy kupno TV na 1 kwietnia. Powysyłałam CV, w poniedziałek się dowiem, czy naprawdę nie ma szans na pójscie do szkoły, w której robiłam B2, i jeśli nie to załawtiam prywatnego nauczyciela. Mój niemiecki jest wyraźnie słabszy i się mózg męczy, ale myślę że po dwóch miesiąsacach będę się czula jak ryba w wodzie. dzisiaj zrobie muffiny i wpadniemy do sąsiadów na ploty z odpowiedzią na CV powinnam się uzbroić w cierpliwość na 3 tygodnie? 2? mają w zwyczaju odpisać że "nie dziękujęmy niesttey nie" ?

Madziu współczuje Ci z bólem zębów, czy jak to nazwać... człowiek cały dzień rozwalony jest, a w nocy nie lepiej
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-28, 11:44   #4632
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Niemcy IV :)

Hej, fajnie bejata, ze juz w Niemczech na stale jestes szybciej bedzeisz sie czula, jak ryba w wodzie :P: a jesli chodzi o firmy, to tutaj raczej zawsze odpisuja, czy chca kogos czy nie (przynajmniej z mojego doswiadczenia z branza chemiczna). Zwykle po 2 tygodniach daja znac, ale to w sumie od firmy zalezy, np. BASF rowno po 2 tygodniach pisze na Evonik tylko raz dluzej czekalam, bo mieli restrukturyzacje i generalnie straszny balagan powodzenia generalnie z praca!!
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 16:03   #4633
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

bejata super, że już nie musisz jeździć tam i z powrotem
Ja też się za każdym razem spotykałam z tym, że w De odpisują jeśli znaleźli kogoś innego albo nie są zainteresowaniu.

Nasza pierwsza partia mebli będzie 13 kwietnia dostarczona Mamy kupione łóżko (nareszcie! od materaca już mnie kości bolą), cały aneks kuchenny (piekarnik, płyta elektryczna, lodówka, szafki, zlew z armaturą, okap elektryczny), stół kuchenny z krzesłami i szafę na ubrania.
Na resztę powoli zbieramy kasę Ale w sumie już nie dużo zostało, "tylko" cały salon i szafa pod zabudowę w przedpokoju.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 16:53   #4634
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Super Bejata
Też mi się wydaje, że opisują, że kogoś nie chcą.

Chardon salon to nie jest "tylko" szukamy fotela do salonu i ceny są... wow sama sofa to duży wydatek, ale w sumie, przy kuchni... ) powodzenia ))
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 17:40   #4635
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

Marei ale właśnie dlatego tam jest cudzysłów Bo nas w tej chwili i tak koszty zjadły.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 17:51   #4636
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Tak tak, zrozumiałam. Też niedawno kupiliśmy kilka mebli, malowaliśmy i oj..
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 19:19   #4637
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Powiem szczerze , ze nie wiem o co chodzi? jak nie dziasla, to sluzowke ma sie w ustach, czyli pewnie o te czesc "skory"ci chodzi, ale jak? No jak to wyciac zeby osemki byly calkiem odsloniete. Jak sa zasloniete tzn ze sie jeszcze dobrze przez dziaslo nie przebily, bo jak inaczej moge byc zasloniete? U mnie np, mialam bardzo malo widoczne usemki, z jednej strony ciut wiecej, ale ogolem to ja mam malo placu w ustach, a przez to krzywe zeby i one tez nie rosly jak nalezy, tylko w strone gardla, do tylu, bo tylko tam bylo miejsce zeby mogly wylesc, a nie normalnie jak zeby rosna. Mimo to, ze dojsca nie bylo, nie popsuly mi sie i pare lat je mialam( wylazly dosc pozno), ale usunelam, zeby wlasnie nie czekac jak sie kiedys popsuja, bo jednak doscie trudne bylo. Usuwac musialam u chirurga szczekowego. Moja pani dentystka sie tego podjac nie chciala, tym bardziej ze trzeba bylo nacinac dziaslo, a to to sie robi i szczekowego, a nie dentysty. I z jednej strony owszem zeb zostal wyrwany, ale z drugiej musial mi facet dziaslo nacinac i potem zszywac, dostalam antybiotyk, zeby sie zakarzenie nie wdalo, liste co moge jesc i co mi sie moze stac( i stalo sie mialam siniaka na poliku jak ta lala, nasza Majka sie smiala ze mnie jak mialysmy wizazowe spotkanie, zreszta nie tylko ona, wygladalam jak by mi ktos w gebe przywalil ), ale ze sie sluzowke wycina, a zab zostaje? To jest dla mnie nowoscia. Mnie to te moje zeby same rany w sluzowce robily, bo jako ze rosly nie w te strone, to i przy jedzeniu ich nie uzywalam i sie nie scieraly i mialy ostre kanty, wiec czesto podrazniona sluzowke mialam. Jakos sobie tego wyobrazic nie moge, na co wycinac sluzowke i jeszcze ci nic nie dala znieczulajacego? Przeciez z takiej rany to sie zakarzenie moze zrobic.
Czytałam na polskich portalach, że tak często dentyści robią, gdy "8" nie wyszły jeszcze w całości, usuwają tzw kapturek, to co jest jeszcze ub góry na zębie, po to żeby szczoteczką można było wyszczotkować zęby w całości, żeby się nie zepsuł, ale z drugiej strony trzeba uważać żeby się zakażenie nie wdało, przecież to jest rana Jakbym wiedziała, że to taki potem boli i promieniuje ten ból na moją szczękę to w życiu bym sobie tego nie dała zrobić Teraz muszę tabletki przeciwbólowe brać przez pare dni

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Wam,
od wczoraj jestem już na stałe w De. Nie mam szafy jeszcze i nie mam jak się rozpakować, nie kupujemy żadnych mebli, bo remoncik przed nami, ale zaplanowaliśmy kupno TV na 1 kwietnia. Powysyłałam CV, w poniedziałek się dowiem, czy naprawdę nie ma szans na pójscie do szkoły, w której robiłam B2, i jeśli nie to załawtiam prywatnego nauczyciela. Mój niemiecki jest wyraźnie słabszy i się mózg męczy, ale myślę że po dwóch miesiąsacach będę się czula jak ryba w wodzie. dzisiaj zrobie muffiny i wpadniemy do sąsiadów na ploty z odpowiedzią na CV powinnam się uzbroić w cierpliwość na 3 tygodnie? 2? mają w zwyczaju odpisać że "nie dziękujęmy niesttey nie" ?

Madziu współczuje Ci z bólem zębów, czy jak to nazwać... człowiek cały dzień rozwalony jest, a w nocy nie lepiej
Już umiesz B2, ciekawe kiedy ja do takiego poziomu dojdę
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 21:14   #4638
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Super czas takie meblowanie - tylko cieżko dla portfela ;D

właśnie oglądam jak oni śpiewaja , ale fajnie Kaja "dupka" wymiatała

któraś ogląda?
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 21:36   #4639
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

Nie mam tv ;p 1 kwietnia chcemy kupić .
Dzięki za odpowiedzi. Wysyłam jak głupia cv stresuje sie tym;p wolałabym zeby mnie na staż czy praktyki wzięli ...
Właśnie sie okazuje ze sąsiad ktory jest okropnie bogaty ale po wypadku samochodwym ma wycięte biodro szuka kogoś do pomocy. Ogólnie bedzie chciał miec panią sprzątająca na stałe, ale myśle czy do póki nie dostanę pracy to czy sobie u niego 12 h w tygodniu nie podorabiac a płaci 10-12€ za h wiec czemu nie...
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-29, 06:56   #4640
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

My tez szukamy mebli do salonu. Mielismy fajna upatrzona mebloscianke w Ikea, ale niestety wszystko juz bylo wysprzedane jak sie zdecydowalismy na kupno
Po powrocie z Dubaju od razu idziemy kupic tv i jesli nie uda nam sie kupic mebloscianki to powiesimy tv na scianie Ostatnio widzielismy super wypoczynek 3 czesciowy, ale cena dosc wysoka, wiec na chwile obecna sie wstrzymujemy, zwlaszcza ze mamy nowy wypoczynek z poprzedniego mieszkania, jesli uda nam sie sprzedac ten co mamy to wtedy moze kupimy ten drugi.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 07:39   #4641
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

pewnie ze tak

jak najbardziej fajna propozycja no i pogadasz sobie troche po niemiecku

my sie zwijamy na flomark
moze cos upoluje fajnego
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 07:47   #4642
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Hej! Kiedyś był tu temat wody kokosowej (kilka z Was ją chyba piło). Wczoraj odkryłam ją w Zimmermannie za uwaga.... 30 centów za puszkę! Tak się podjaralam, że od razu dziesięć wzięłam, a jutro jadę po resztę, która zostanie na półce:p
Za tę samą puszkę w irmie płaciłam 1,5€. Zdzierstwo!
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 14:56   #4643
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy IV :)

co do tematu dentysty.. ide we wtorek, bo mam dziure gr...

a jesli tkos ma ochote zapraszam na posta "zakupy z Polski" xxx
troche sie tego nazbieralo

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-04-02 o 18:13 Powód: Reklama bloga.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 15:51   #4644
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

Dzis wysłałam jeszcze 3cv myśle ze teraz odczekam trochę... ;p
A do tego pana sąsiada sie zgłoszę , zawsze lepiej miec te 120€ w tyg niz nie , a mieszka dom obok
W poniedziałek ide załatwiać sprawę z językiem dalej, bardzo chce miec ten papier z C1..
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 16:40   #4645
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
co do tematu dentysty.. ide we wtorek, bo mam dziure gr...


a jesli tkos ma ochote zapraszam na posta "zakupy z Polski" xxx
troche sie tego nazbieralo
ooo fajnie kolejna osóbka z blogiem
wpadne oczywiscie i zapraszam do mnie na jedzonko

Bejta
pewnie że warto!!!
__________________


Mia i Tosia <3



Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-04-02 o 18:13 Powód: Reklama bloga w cytacie.
Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 08:03   #4646
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

hej, piszę w smutnej sprawie, jest tu coś takiego jak urlop okolicznościowy z powodu śmierci dziadka?
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 10:42   #4647
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Ponoć tylko na rodziców. Na dziadków oficjalnie nic nie ma, ale możesz w pracy zapytać. Współczuję
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 13:14   #4648
Oddity
Raczkowanie
 
Avatar Oddity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Weil am Rhein
Wiadomości: 209
Dot.: Niemcy IV :)

Bardzo mi przykro... Zapytaj szefostwo, Niemcy raczej sa przychylni takim okolicznoscia.

po powrocie z Polski bylam w ostro bojowym nastroju, ze gotowa bylam postawic ultimatum mojemu partnerowi, albo sie przeprowadzamy tak,zebysmy i ja i on mieli prace, ale jak zwykle wymieklam. Eh, tez zastanawiam sie nad opieka nad kims, cos musze zaczac robic
Oddity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 13:40   #4649
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

dzieki za info.
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 15:17   #4650
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Hej! Kiedyś był tu temat wody kokosowej (kilka z Was ją chyba piło). Wczoraj odkryłam ją w Zimmermannie za uwaga.... 30 centów za puszkę! Tak się podjaralam, że od razu dziesięć wzięłam, a jutro jadę po resztę, która zostanie na półce:p
Za tę samą puszkę w irmie płaciłam 1,5€. Zdzierstwo!
hej, a mozesz wkleic nazwe tej wody kokosowej- jakiej jest marki- chcialabym zobaczyc co jest w jej skladzie- bo jest jak na wode kokosowe wyjatkowo tania cos
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:36.