toksyczna przyszła teściowa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-10, 13:23   #31
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Cytat:
Napisane przez elizakasia Pokaż wiadomość
Siostra mało zarabia. Nie ma nikogo kto by mógł dzielić z moim Tż te koszty, bo jego matka i tak przez wiele lat brała kasę od rodzeństwa, jak skończył studia to się zbuntowali i stwierdzili, że teraz on musi ją utrzymywać. Dodam, że on od śmierci ojca cały czas pracował, wyjechał do Holandii pracować fizycznie. W UP była, ale tam jest najwięcej ofert na szatniarkę, sprzątaczkę i innych niewykwalifikowanych pracowników, a ona nie pójdzie do takiej pracy. Nie wiem nawet czy jest zarejestrowana teraz, bo z nią nie ma na ten temat rozmowy, od razu agresja. Gada,że teraz to ona o emeryturze myśli, tylko fajnie, że jej nie będzie mieć z ww.przyczyn.
chore.chore.chore.
wcale się nie dziwię, skoro dostaje 1000 zł/mc za nic.
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 13:32   #32
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Cytat:
Napisane przez Cherie_Currie Pokaż wiadomość
No dokładnie! Dziwi mnie takie uległe podejście do rodziców. Obawiam się jednak, że chłopak tak zmanipulowany przez matkę może mieć spory problem, żeby przejrzeć na oczy. Takie osoby są w jakiś dziwny sposób emocjonalnie uzależnione od rodziców, mają zbyt wielkie poczucie obowiązku w stosunku do rodzica. Nie wyobrażam sobie wiązać się z kimś, kto ma w domu taki problem. Ja miałam problem z tym, jak mi się chłopak przyznał, że wysyłał do domu kasę przez kilka miesięcy zaraz po tym jak się poznaliśmy, nawet narzeczeństwem nie byliśmy, ale dla mnie to był zły znak, bo nie lubię uległych wobec rodziny osób. Mężowi bym na to nie pozwoliła poza naprawdę ważną jednorazową sytuacją, bo uważam, że dla partnera to ja i on powinniśmy być na pierwszym miejscu, a potem długo długo nikt, rodzina jest ważna, ale nie aż tak i dorosły człowiek powinien umieć się od nich bez wahania odciąć jak sprawiają kłopoty i żerują na dobroci serca. Dla mnie jedynym wyjściem byłoby postawienie facetowi ultimatum, bo w z taką mamuśką małżeństwo długo nie przetrwa.. Taka baba prędzej czy później doprowadzi biedną synową do szału.
Wyprała mu pewnie mózg w sposób typowy dla toksycznych rodziców, czyli całe życie słyszał jak to mamusia się dla niego poświęcała, a że to święty obowiązek dziecka wspomagać rodziców, że ona to by dla niego wszystko zrobiła i że matkę ma się tylko jedną
To jest to, co Gombrowicz nazywał 'upupieniem'. Dorosłe dziecko, które zostało wyprane z poczucia własnej wartości, siły, któremu całe życie wmawiano to co wyżej, po prostu nigdy nie wyrasta z tych krótkich portek i żyje w przekonaniu, że mamusia choćby i chodząca toksyna, to trzeba jej słuchać, być grzecznym żeby była szczęśliwa.
Ja tam uważam, że w rodzinie trzeba pomagać słabszym. Ale do słabszych nie zaliczam obiboków i cwaniaków, którzy są bezwzględni dla swoich najbliższych.
Ja swoim rodzicom chętnie będę pomagała (o ile sytuacja mi pozwoli), bo choć przepracowali uczciwie ponad 40 lat, dostaną głodowe emerytury. Tzn. jak zgodzą się przyjąć moją pomoc, bo są to osoby niezwykle 'honorowe' i prędzej pójdą do fąfnastej dodatkowej pracy niż wezmą ode mnie choćby grosz.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2015-04-10 o 13:35
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 13:40   #33
Casssssie
Rozeznanie
 
Avatar Casssssie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Autorko na prawdę współczuję.
Uważam że Ty powinnaś ograniczyć kontakty i teściową po prostu tolerować. Jednak TŻ powinien coś z tą sytuacją zrobić. Niech sam pojedzie do matki i z nią porozmawia - dobrze by było jakby jego siostra też przy tym była.
Nie widzę innej opcji jak tylko postawienie się matce i ustalenie jakiś reguł.
Casssssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 13:53   #34
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5099044 0]Wyprała mu pewnie mózg w sposób typowy dla toksycznych rodziców, czyli całe życie słyszał jak to mamusia się dla niego poświęcała, a że to święty obowiązek dziecka wspomagać rodziców, że ona to by dla niego wszystko zrobiła i że matkę ma się tylko jedną
To jest to, co Gombrowicz nazywał 'upupieniem'. Dorosłe dziecko, które zostało wyprane z poczucia własnej wartości, siły, któremu całe życie wmawiano to co wyżej, po prostu nigdy nie wyrasta z tych krótkich portek i żyje w przekonaniu, że mamusia choćby i chodząca toksyna, to trzeba jej słuchać, być grzecznym żeby była szczęśliwa.
Ja tam uważam, że w rodzinie trzeba pomagać słabszym. Ale do słabszych nie zaliczam obiboków i cwaniaków, którzy są bezwzględni dla swoich najbliższych.
Ja swoim rodzicom chętnie będę pomagała (o ile sytuacja mi pozwoli), bo choć przepracowali uczciwie ponad 40 lat, dostaną głodowe emerytury. Tzn. jak zgodzą się przyjąć moją pomoc, bo są to osoby niezwykle 'honorowe' i prędzej pójdą do fąfnastej dodatkowej pracy niż wezmą ode mnie choćby grosz.[/QUOTE]

Dokładnie. Co innego, gdyby była chora, niedołężna. Ale to sprawna i wyrachowana baba, dla której posada szatniarki czy sprzątaczki jest poniżej godności.
Najgorsze jest to, że sytuacja jest paskudna. Bo nie wierzę w to, że syn odetnie jej źródełko z pieniędzmi. Nawet jeśli, to wydaje mi się, że pozbawiona gotówki prędzej zapuka mu do drzwi z torbami twierdząc, że nie ma co jeść, albo płaczliwie obwieści całej rodzinie, że została pozbawiona środków do życia i 'ludzie ratujcie!', niż kiwnie palcem. A zmanipulowany syn znowu odkręci kurek z kasą. Co więcej, najgorszą osobą będzie wtedy Autorka, bo to ona synka nabuntowała.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 14:31   #35
Cherie_Currie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 317
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5099044 0]Wyprała mu pewnie mózg w sposób typowy dla toksycznych rodziców, czyli całe życie słyszał jak to mamusia się dla niego poświęcała, a że to święty obowiązek dziecka wspomagać rodziców, że ona to by dla niego wszystko zrobiła i że matkę ma się tylko jedną
To jest to, co Gombrowicz nazywał 'upupieniem'. Dorosłe dziecko, które zostało wyprane z poczucia własnej wartości, siły, któremu całe życie wmawiano to co wyżej, po prostu nigdy nie wyrasta z tych krótkich portek i żyje w przekonaniu, że mamusia choćby i chodząca toksyna, to trzeba jej słuchać, być grzecznym żeby była szczęśliwa.
Ja tam uważam, że w rodzinie trzeba pomagać słabszym. Ale do słabszych nie zaliczam obiboków i cwaniaków, którzy są bezwzględni dla swoich najbliższych.
Ja swoim rodzicom chętnie będę pomagała (o ile sytuacja mi pozwoli), bo choć przepracowali uczciwie ponad 40 lat, dostaną głodowe emerytury. Tzn. jak zgodzą się przyjąć moją pomoc, bo są to osoby niezwykle 'honorowe' i prędzej pójdą do fąfnastej dodatkowej pracy niż wezmą ode mnie choćby grosz.[/QUOTE]

Nie mówię, że nie warto pomagać rodzinie. W mojej akurat nie ma biedniejszych z powodu zdarzeń losowych, ale właśnie z własnego nieróbstwa i naiwnego podejścia do życia w stylu "jakoś to będzie". Ludzie, którzy faktycznie zasługują na pomoc z reguły jednak o nią nie poproszą, bo honor im nie pozwala. Honor, czyli coś czego roszczeniowcy nie mają.
Cherie_Currie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 15:38   #36
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

12 000 zł za rok.... Za to mam ekstra urlop w Australii. Nieduży remont w mieszkaniu. I mnóstwo innych rzeczy sprawiających radość sobie i partnerowi.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 16:37   #37
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

autorko jestem w szoku, bo daliście sobie wmówić, że to jest normalna sytuacja i że Wam to nie przeszkadza. przecież ta pani to zwykły pasożyt!
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 17:00   #38
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Że też wcześniej nie wpadłam na tak proste rozwiązanie. Wyszło mi, że muszę jeszcze 6 lat dziecko utrzymywać, żeby mi nie wlepili za niedopilnowanie obowiązku edukacyjnego, a potem pogonię smarka do roboty, niech mamusię utrzymuje. No bo przecież w końcu go urodziłam. Rydzyk przyklaśnie

Autorko, wybacz, że napiszę Ci dosadnie - ale chyba z pieca na głowę upadłaś, że się ładujesz w tę sytuację. I jeszcze twierdzisz, że chętnie będziesz łożyć kilkadziesiąt lat na obcego pasożyta, byleby ten pasożyt był dla Ciebie milszy.
Chłopak jest totalnie skrzywiony psychicznie przez matkę. Więc powinien to naprostować (może nawet na terapii), odciąć śmierdzącego lenia i terrorystę od kasy, nabrać własciwego dystansu. Wtedy bym rozważyła, czy chcę się z nim związać na poważnie. A Ty za moment wżenisz się w ten pasztet i zaczną się problemy. Raz, że matka będzie stale Wam pyskować i wiecznie jej będzie mało, a dwa zaczniecie się kłócić o te pieniądze. Może nie od razu, ale życie bywa nieprzewidywalne. Choroba, wypadek, czasowa niezdolnośc do pracy jednego z Was. Dzieci, nieprzewidziane i nagłe duże wydatki. Ile razy będziesz odmawiać sobie przyjemności lub ograniczać do minimum swoje potrzeby, bo trzeba teściowej wysłać tysiąc złotych? A ten tysiąc będzie rósł - wszystko drożeje, z czasem dojdą leki, koszty leczenia.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 18:00   #39
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

O fuck.

Walniętej mamuśce tysiaczek co miesiąc z pocałowaniem rączki, a sami mieszkacie z Twoimi rodzicami

Edytowane przez 201609102148
Czas edycji: 2015-04-10 o 18:03
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 18:22   #40
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
O fuck.

Walniętej mamuśce tysiaczek co miesiąc z pocałowaniem rączki, a sami mieszkacie z Twoimi rodzicami
Ta logika, co nie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 19:28   #41
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
O fuck.

Walniętej mamuśce tysiaczek co miesiąc z pocałowaniem rączki, a sami mieszkacie z Twoimi rodzicami

Wiem że zabrzmi to paskudnie ale już sama nie wiem kto tu jest "pasożytem"...
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 19:38   #42
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
Wiem że zabrzmi to paskudnie ale już sama nie wiem kto tu jest "pasożytem"...


Pasożytowanie jest u nich pewnie dziedziczne
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 19:38   #43
czarna_pantera_
Raczkowanie
 
Avatar czarna_pantera_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 168
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

prawda jest taka, że ona tak robi tylko i wyłącznie dlatego, że jej na to pozwalacie
__________________
Monika
czarna_pantera_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 19:42   #44
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Cytat:
Napisane przez czarna_pantera_ Pokaż wiadomość
prawda jest taka, że ona tak robi tylko i wyłącznie dlatego, że jej na to pozwalacie
Pozwalał na to syn (i chyba rodzina, jeśli dobrze zrozumiałam). Autorka "jedynie" zaakceptowała fakt utrzymywania leniwej teściowej - terrorystki" i ma zamiar pracować na utrzymanie nieroba kosztem mieszkania u swoich rodziców i zapewne licznych wyrzeczeń.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 19:48   #45
czarna_pantera_
Raczkowanie
 
Avatar czarna_pantera_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 168
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

ależ to też jest efekt domina, ona "pozwala" partnerowi, a on matce
a, żeby się nie czepiać słowka "pozwalają" napiszę inaczej, matka robi to, bo może, jakby stanowczym ruchem została odcięta od źródełka, to nie miałaby innej opcji, no chyba że jest tak "kopnięta" psychicznie, że jest zdolna do zagłodzenia się w imię "jaka to ja jestem biedna ofiara i nie dam sobie rady"
__________________
Monika
czarna_pantera_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 19:57   #46
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Pewnie, że domino. Nastepna jest autorka, potem ewentualne dzieci - każde na swój sposób. Rodzice autorki w pewnie sposób też - zwłaszcza, że wytykają córce złe stosunki z przyszłą teściową, winią ja za to i zapewne wiedzą o sytuacji. Więc nic złego w tym nie widzą. Niepojęte dla mnie, bo ja bym własnemu dziecku nawet gumowym młotkiem taką wizję przyszłości z głowy wybiła, jakby po dobroci nie dało rady.
A matka narzeczonego raczej nie z takich honorowych, co się zagłodzą - prędzej zacznie wszystkim opowiadać, jaki to syn niewdzięczny, poskarży się proboszczowi i złoży w sądzie wniosek o alimenty.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 20:01   #47
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Twój facet powinien stanąć w twojej obronie i powiedzieć matce, żeby się nie wpierdzielała w wasz związek. Czy on milczy, kiedy ona cię obraża?

dokładnie

moja teściowa też się we wzystko wtrącała, mąż ją ustawił do pionu, potem co prawda była wielka obraza i na ślubie nie podeszła złożyć życzeń, olała wesele, po ślubie zrobiła awanture... no ale ja dzięki temu mam do końca życia zapewniony spokój, bo nie muszę się już nigdy więcej z nią widzieć (za aprobatą męża)

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2015-04-10 o 20:02
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 20:40   #48
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Musisz ustalić z facetem granice. Nie może utrzymywać swojej matki! Co innego pomoc, co innego utrzymywanie. Pamiętaj że będzie prawdopodobnie łozył na nią do końca życia. A Wy co? Do starości z rodzicami? Przecież ten tysiąc to spokojnie starczy na ratę kredytu na mieszkanie! Co będzie jak się pojawią dzieci? Jak Ty pójdziesz na macierzyńskie? Co szybko do pracy, bo mamusia nie ma za co żyć a dziecko gdzie? Do niej? Po urodzeniu dziecka zaczniesz wysłuchiwać "złotych rad" jak wychowywać dziecko. A najlepiej jakby ona je wychowywała.

Taka sytuacja jest jedyna gdzie dalsza przyszłość zależałaby od kroków TŻ. Wy stanowicie odrębną rodzinę i nie macie obowiązku jej utrzymywać. Chce kasę? Niech idzie do pracy a nie kręci noskiem. Jakie ona ma wykształcenie? Profesor, ze szczoty się boi? Jeszcze ma czelność stawiać warunki i Cię obrażać. Nie daj się. Jak Cię obrazi to wyjdź. Następne spotkanie - po przeprosinach. Nie będzie ich? Trudno. Nikt nie powiedział, że matka na ślubie ma być. Oboje musicie się jej postawić. Reszta rodziny miała jaja aby to zrobić. Twój facet nie ma?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 10:21   #49
elizakasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 157
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Wyjaśniam, że odnośnie kwestii mieszkania z rodzicami to nie jest tak, że mieszkamy na kupie w 2-pokojowym mieszkanku. Mam dla siebie poddasze w domu rodziców i tam się sami rządzimy. Pomagamy w domu, ogródku. Rodzice twierdzą,że wina zawsze leży po środku odnośnie tych złych relacji. Podobno jakbym była bardziej otwarta to by było inaczej i ona by nam nie przeszkadzała,
elizakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-12, 12:01   #50
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

co, też masz nieodciętą pępowinę?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 12:13   #51
pozytywnienastawiona_
Raczkowanie
 
Avatar pozytywnienastawiona_
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 280
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Na Twoim miejscu pogadałabym z TŻ. Oczywiście na spokojnie, żeby nie miał poczucia, że buntujesz go przeciwko matce. Ta sytuacja jest chora i musisz coś z tym zrobić. TŻ i jego siostra powinni pogadać z matką. Jest mnóstwo osób, które w takim wieku znajdują pracę i jeśli nie w Polsce to można przecież wyjechać za granicę i np. do opieki. Nie dość, że teściowa by zarabiała to jeszcze by się czymś zajęła i może miałaby mniej czasu na awantury z Tobą i interesowanie się życiem innych Oni muszą ją zmusić do ruszenia tyłka do roboty. A jak nie to trudno niech odetną kurek z kasą to szybko się sama za robotę weźmie. A jej 'kieszonkowe' przeznaczyłabym na kupno własnego mieszkania. Niezależnie od tego jakie się ma dobre relacje z rodzicami i jak duży mają dom zawsze lepiej być na swoim
pozytywnienastawiona_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 12:33   #52
Agatkia
Zadomowienie
 
Avatar Agatkia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: toksyczna przyszła teściowa

Co ja bym dała, zeby móc odłożyć 1 tys złotych w miesiącu na dzieci, na lokatę, edukację, na mieszkanie dla nich w przyszłości!... A tu chyba Fundacja Wsparcia Patologii .

Pomogłabym swoim rodzicom za wszelką cenę bez sekudny wahania, gdyby zaszła taka potrzeba. Ale w tej konkretnej sytuacji potrzeby nie ma żadnej, tylko wygodnictwo, lenistwo, pomiatanie i wymagania z kosmosu. Serio, już lepiej rozdać biednym i potrzebującym.

Nie wiem, jak można się na to godzić. Posiadając średnio rozwiniętą wyobraźnię i rozsądek na elementarnym poziomie nie wejdzie siew taki układ z wyboru, nie wierzę w to
__________________
Adaś- 26.09.2014

Agatkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-12 13:33:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.