jak pozbyć się poczucia winy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-11, 13:13   #1
magdalena_maa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 31

jak pozbyć się poczucia winy?


Cześć,
od pewnego czasu mam tak, że kiedy wyjdę gdzieś ze znajomymi do klubu, w miasto,nie tylko w weekend ale i w tygodniu, troszkę się napiję, potańczymy, następnego dnia mam poczucie winy, że coś źle zrobiłam.

W życiu urwał mi się film z 2 razy jakieś 5 lat temu. Od tej pory bardzo siebie kontroluję. Wcześniej piłam więcej, ale dlatego że byłam młodsza, chciałam być w towarzystwie postrzegana jako 'fajna'. Wiem, głupi powód. Od tych kilku lat nigdy niczego głupiego na imprezie nie zrobiłam. Czasem wiadomo jak to jest jak się wróci o godzinie 4-5 nad ranem. Człowiek po tańcach i po kilku piwach, po dymie papierosowym czuje się 'pijany ' całą atmosferą. Zwykle później rodzice ( mieszkam nadal z rodzicami) mówią mi, że nie życzą sobie bym przychodziła o tej i o tej porze, żebym śmierdziała papierosami, żebym to i tamto.

To jakby sprawia podświadomie, że czuję się źle. Mam niby kaca moralnego mimo, że nic się nie stało. Nie jestem małą dziewczynką ,wiem jak się zachowywać.
Zawsze wydawało mi sie, że mogę poprosić rodziców o radę , pomoc. A nawet jak wyjdę ze znajomymi na 'dłużej' niż jedno piwo to później sama siebie za to winię. Że może powinnam siedzieć w domu z książką. Że i tak nikogo nie poznałam, że straciłam czas a mogłam np pisać coś na uczelnię.

Mam takie bardzo dziwne dylematy moralne od pewnego czasu. Nie wiem dlaczego. Boli mnie to bo nie chcę spędzić życia w poczuciu winy. Tak jakbym sama siebie za bardzo kontrolowała i karała za coś co mogłoby się kiedyś stać.

Miałyście coś takiego?
magdalena_maa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 13:59   #2
czarna_pantera_
Raczkowanie
 
Avatar czarna_pantera_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 168
Dot.: jak pozbyć się poczucia winy?

to coś jak ja
tak, miewam do tej pory, mimo że nie robię nic złego
mam 35 lat a to nie chce ustąpić chyba od 20-tki
__________________
Monika
czarna_pantera_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 16:48   #3
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: jak pozbyć się poczucia winy?

Cytat:
Napisane przez magdalena_maa Pokaż wiadomość
Miałyście coś takiego?
nie tylko miałyśmy, ale i miewamy. To się, moja droga, nazywa kac. Należy po prostu dobrze się wyspać, wytrzeźwieć, zjeść kacowe śniadanko i zapomnieć o sprawie
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 17:10   #4
czarna_pantera_
Raczkowanie
 
Avatar czarna_pantera_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 168
Dot.: jak pozbyć się poczucia winy?

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
nie tylko miałyśmy, ale i miewamy. To się, moja droga, nazywa kac. Należy po prostu dobrze się wyspać, wytrzeźwieć, zjeść kacowe śniadanko i zapomnieć o sprawie
ale czemu moralny skoro się nie narozrabiało?
__________________
Monika
czarna_pantera_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 20:05   #5
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: jak pozbyć się poczucia winy?

A może nie byłoby tak gdybyś nie mieszkała z rodzicami? Jak Ci tak nagadają to masz moralniaka. A rozmawiasz ze znajomymi następnego dnia? Parę słów o tym jak było, powinno pomóc ;-)
__________________
63 - 62 - 61- 60 - 59 - 58 - 57 - 56
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 20:32   #6
ultra_violence
Przyczajenie
 
Avatar ultra_violence
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 23
Dot.: jak pozbyć się poczucia winy?

Zupełnie nie rozumiem dlaczego czujesz się winna. Nie ma nic złego w dobrej zabawie ze znajomymi, spożywaniu alkoholu, tańcach, jeżeli we wszystkim oczywiście zachowuje się umiar. Moralniaka miałabyś prawo mieć gdybyś upijała się do utraty świadomości, całowała z kim popadnie i robiła tego typu numery, ale w tym przypadku nie masz najmniejszego powodu. Moim zdaniem wręcz przeciwnie, wychodzenie z domu od czasu do czasu na imprezy, zabawa ze znajomymi jest niezbędna, czasami człowiek musi się wyluzować, oderwać, odpocząć od nauki.

Edytowane przez ultra_violence
Czas edycji: 2015-04-11 o 20:34
ultra_violence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 21:08   #7
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: jak pozbyć się poczucia winy?

Nigdy tak nie mialam, a na roznych imprezach bywalam.
A czasem sie zdarzalo, ze z imprezy na impreze i do domu wracalam kolo poludnia nastepnego dnia
Czasem zalowalam ze poszlam, bo bylo slabo, ale zeby moralniaka po imprezie na ktorej nic sie nie wydarzylo to nie.

Moim zdaniem kluczowa role graja Twoi rodzice, ktorzy wpedzaja Cie w to poczucie winy.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-12, 15:09   #8
pozytywnienastawiona_
Raczkowanie
 
Avatar pozytywnienastawiona_
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 280
Dot.: jak pozbyć się poczucia winy?

Nie masz żadnych powodów do tego by mieć wyrzuty sumienia. Jesteś młoda, więc szalej. Z umiarem oczywiście. To bardzo dobrze, że masz znajomych, że z nimi wychodzisz zamiast siedzieć w domu i że potrafisz się dobrze bawić. Kiedy będzie na to czas jak nie teraz. Jakbyś teraz siedziała w domu przed tv to dopiero byś miała wyrzuty sumienia za kilka lat, że zamiast się bawić jak byłaś młoda to siedziałaś w domu i nie spotykałaś się ze znajomymi. Myślę, że problem tkwi w Twoich rodzicach, którzy cały czas traktują Cię jak małą dziewczynkę i ciężko im się pogodzić z faktem, że jesteś już dorosła i nie będziesz przychodziła do domu przed dobranocką.
pozytywnienastawiona_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 17:05   #9
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: jak pozbyć się poczucia winy?

A jak będziesz stara, to też szalej, to dozwolone w każdym wieku.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 17:17   #10
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: jak pozbyć się poczucia winy?

tak,miewałam tak mimo ze nic nie zrobiłam nie upiłam sie itd
może nie poczucie winy ale takie cos w tym stylu
w dodatku marudzący rodzice potęgują te odczucia
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-12 18:17:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.