Kobietki facet prosi o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-11, 20:57   #1
zbrojeniowiec26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2

Kobietki facet prosi o pomoc :)


Witajcie Kobietki
Mam pewien skomplikowany problem i być może poradzicie dobrą radą
Mam 27 lat, przez 2 lata byłem w związku z dziewczyną, bardzo ją kochałem, do tego stopnia że pomimo jej kłopotów z psychiką starałem się wszystko dzielnie brać na klatę i miałem nadzieje że na pewno jej przejdzie. Ogólnie co kilka dni miała straszne zmiany nastrojów i była nie do życia.
Po 2 latach związek z nią zaczął wpływać na mnie tak destrukcyjnie że do teraz mam pewne fobie i strach przed nowym związkiem.
Niemal rok temu z nią zerwałem, po kilku dniach płakała, wręcz błagała o spotkanie, zgodziłem się i na spotkaniu prosiła mnie abym dał jej czas na ułożeniu sobie psychiki, mówiła że zapisała się do psychiatry że bardzo jej na mnie zależy że pracuje nad sobą i abym na nią poczekał. Zgodziłem się również z tego powodu że bałem się o nią i nie chciałem aby była smutna. Od tego czasu spotykaliśmy się co jakieś 2 tygodnie jak para przyjaciół. Były to zwykłe spotkania na kawę lody itp, oczywiście nie było żadnych zbliżeń itp mimo że raz próbowała do tego doprowadzić po prostu nie mógł bym z nią uprawiać seksu. Mimo że była bardzo atrakcyjna myśl o seksie z nią zupełnie mnie odrzucał.

Niedawno poznałem pewną dziewczynę z którą właściwie od dziś wszedłem w nowy związek jednak do mojej byłej mimo problemów jakie mi robiła nadal coś czuje choć wiem że nie mógł bym wrócić do niej, zbyt wiele zła wyrządziła w mojej głowie. Chciałbym aby była po prostu moją przyjaciółką z którą mogę porozmawiać jak do tej pory, po prostu ciężko mi o niej zapomnieć.

Potrzebuję porady jak porozmawiać z byłą aby nie robiła sobie nadziei że do niej wrócę a aby nie była na mnie zła i nie stracić znajomości.

2. Obecna dziewczyna wydaje się bardzo optymistycznie nastawiona, jednak boję się że gdy będzie miała zły dzień przypomnę sobie mój były związek i źle zareaguje... Na pewno niedługo pojawią się pytania o moje poprzednie związki... czy powiedzieć jej od razu na początku że jestem przewrażliwiony na zmianę nastrojów ? Nie chcę aby źle to odebrała a zależy mi na tym związku.

Panienki z góry dziękuję za pomoc
zbrojeniowiec26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 21:08   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kobietki facet prosi o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez zbrojeniowiec26 Pokaż wiadomość
Witajcie Kobietki
Mam pewien skomplikowany problem i być może poradzicie dobrą radą
Mam 27 lat, przez 2 lata byłem w związku z dziewczyną, bardzo ją kochałem, do tego stopnia że pomimo jej kłopotów z psychiką starałem się wszystko dzielnie brać na klatę i miałem nadzieje że na pewno jej przejdzie. Ogólnie co kilka dni miała straszne zmiany nastrojów i była nie do życia.
Po 2 latach związek z nią zaczął wpływać na mnie tak destrukcyjnie że do teraz mam pewne fobie i strach przed nowym związkiem.
Niemal rok temu z nią zerwałem, po kilku dniach płakała, wręcz błagała o spotkanie, zgodziłem się i na spotkaniu prosiła mnie abym dał jej czas na ułożeniu sobie psychiki, mówiła że zapisała się do psychiatry że bardzo jej na mnie zależy że pracuje nad sobą i abym na nią poczekał. Zgodziłem się również z tego powodu że bałem się o nią i nie chciałem aby była smutna. Od tego czasu spotykaliśmy się co jakieś 2 tygodnie jak para przyjaciół. Były to zwykłe spotkania na kawę lody itp, oczywiście nie było żadnych zbliżeń itp mimo że raz próbowała do tego doprowadzić po prostu nie mógł bym z nią uprawiać seksu. Mimo że była bardzo atrakcyjna myśl o seksie z nią zupełnie mnie odrzucał.

Niedawno poznałem pewną dziewczynę z którą właściwie od dziś wszedłem w nowy związek jednak do mojej byłej mimo problemów jakie mi robiła nadal coś czuje choć wiem że nie mógł bym wrócić do niej, zbyt wiele zła wyrządziła w mojej głowie. Chciałbym aby była po prostu moją przyjaciółką z którą mogę porozmawiać jak do tej pory, po prostu ciężko mi o niej zapomnieć.

Potrzebuję porady jak porozmawiać z byłą aby nie robiła sobie nadziei że do niej wrócę a aby nie była na mnie zła i nie stracić znajomości.

2. Obecna dziewczyna wydaje się bardzo optymistycznie nastawiona, jednak boję się że gdy będzie miała zły dzień przypomnę sobie mój były związek i źle zareaguje... Na pewno niedługo pojawią się pytania o moje poprzednie związki... czy powiedzieć jej od razu na początku że jestem przewrażliwiony na zmianę nastrojów ? Nie chcę aby źle to odebrała a zależy mi na tym związku.

Panienki z góry dziękuję za pomoc


1) Panienki to są w agencji
2) Jeśli to taka "trauma", to przed wejściem w nowy związek idź na terapię i ogarnij się, a nie bedziesz nowej kobiecie życie zatruwał swoimi lękami. To nie jest Twoja eks.
3) Nie da się tak, aby była przyjaźń, skoro ona coś do Ciebie czuje. Jedyne wyjście to zerwanie kontaktu.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 21:10   #3
czarna_pantera_
Raczkowanie
 
Avatar czarna_pantera_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 168
Dot.: Kobietki facet prosi o pomoc :)

Wydaje mi się, że w tym momencie byłej nic sensownego nie przetłumaczysz, przynajmniej dopóki nie odzyska w pełni równowagi psychicznej. Ona to chyba robi przede wszystkim dla Ciebie, a to jest błąd. Musi robić dla siebie, nawet jeśli Ciebie nie będzie.
A co do nowej dziewczyny, jeśli jest mądra , to porozmawiaj z nią w ten sposób jak napisałeś tutaj
__________________
Monika
czarna_pantera_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 21:17   #4
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Kobietki facet prosi o pomoc :)

Po cóż się z tą poprzednią ciągle spotykasz, jak to funkcjonuje? Jak Ci szkoda pacjenta to nie operuj tępym skalpelem. Macie inne oczekiwania więc znajomość w takiej formie jest czymś, no przepraszam, idiotycznym. Teraz trudno, normalnie jej powiedz że poznałeś kogoś i Ci na nim zależy i że między wami od dawna z Twojej strony to jest koleżeństwo. Jak ona sobie z tym poradzi nie wiem, ale mogłeś przewidzieć że jak jej nie uświadomiłeś od razu to prędzej czy później do takiej sytuacji dojdzie
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 21:55   #5
Casssssie
Rozeznanie
 
Avatar Casssssie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: Kobietki facet prosi o pomoc :)

Myślę że to co czujesz do byłej to pewnie swego rodzaju przywiązanie, a ponieważ znasz jej stan martwisz się tez o nią. ot co
Skończ tę relację jak najszybciej - nie jest fajnie kogoś zwodzić.

Jeśli chodzi o nową dziewczynę, to po prostu pogadaj z nią szczerze - powinna zrozumieć.
Casssssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 23:14   #6
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Kobietki facet prosi o pomoc :)

Ogarnij swoje problemy sam, a nie powiesz jej, że nie ma prawa do zmian nastrojów, bo Ty masz na tym punkcie fisia? To lekko chore tak kimś manipulować. Nie ma prawa do swojego złego samopoczucia, bo ważniejsze jest to co Ty czujesz - egoista z Ciebie.
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 23:46   #7
LadyArya
Amounted Princess
 
Avatar LadyArya
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 079
Dot.: Kobietki facet prosi o pomoc :)

Jak dla mnie powinienes zerweć jakiekolwiek kontakty z byłą, bo kazda wasza kolejna rozmowa czy spotkanie bedzie ja tylko wciąż ranić, lepiej od razu to uciac niz dreczyc siebie i ją
LadyArya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-12 00:46:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.