Dbanie o siebie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-18, 16:46   #1
Darusia06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 7

Dbanie o siebie


Witam
Nie znalazłam takiego wątku w wyszukiwarce,więc postanowiłam napisać... Moje pytanie brzmi: w jaki sposób dbacie o siebie? chodzi mi o to czy jakoś szczególnie dbacie o cerę,sylwetkę i w jaki sposób. i jeszcze jedno pytanie: czy to normalne,że biorę prysznic 2 razy dziennie? bo niektórzy ludzie wokół mnie twierdzą,że jestem jakaś nienormalna,bo powinno się kąpać co kilka dni itp itd. nie rozumiem takiego myślenia... czy to źle,że dbam o siebie i swoją higienę?
Darusia06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 16:11   #2
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Dbanie o siebie

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 16:15   #3
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Dbanie o siebie

fast food może raz w miesiącu, nie piję napojów gazowanych i słodzonych unikam. Rzadko coś smażonego. Staram się ćwiczyć i przebywać na świeżym powietrzu.
Dbam o włosy bardzo. Odpowiedni szampon, odżywka, maski, oleje, piję pokrzywę.
O cerę dbam, nie opalając się.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 16:39   #4
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez Darusia06 Pokaż wiadomość
Witam
Nie znalazłam takiego wątku w wyszukiwarce,więc postanowiłam napisać... Moje pytanie brzmi: w jaki sposób dbacie o siebie? chodzi mi o to czy jakoś szczególnie dbacie o cerę,sylwetkę i w jaki sposób. i jeszcze jedno pytanie: czy to normalne,że biorę prysznic 2 razy dziennie? bo niektórzy ludzie wokół mnie twierdzą,że jestem jakaś nienormalna,bo powinno się kąpać co kilka dni itp itd. nie rozumiem takiego myślenia... czy to źle,że dbam o siebie i swoją higienę?
nie chciałabym mieć tych ludzi wokół siebie
co do dbania: zaczynam ćwiczyć codziennie, oprócz tego biorę suplementy (głównie z myślą o włosach), hmm i nie wiem co tam jeszcze Bo dla mnie na przykład robienie sobie jakiejś maseczki na włosy czy twarz to taka sama standardowa pielęgnacja jak ww prysznic.
__________________
ćwiczę od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:02   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dbanie o siebie

Nie, prysznic dwa razy dziennie, jeżeli czujesz taką potrzebę, to nic nienormalnego. Ale również nie jest nienormalne jeżeli ktoś poprzestaje na jednym dziennie (nie licząc oczywiście odświeżania rąk, twarzy i pewnych miejsc również między prysznicami). Niestety nadal wiele osób uważa, że częste mycie skraca życie.

A co do takiego żywieniowego dbania, to na pewno nie przejdzie się w jeden dzień od "hamburger na obiad, chipsy na zakąskę, do tego szklanka coca-coli" , bo cudów nie ma. Jednak warto metodą małych kroczków zacząć dokonywać każdego dnia lepszych wyborów (w rodzaju: piję wodę mineralną zamiast słodkich napojów, jem jabłko zamiast batonika), myśleć po prostu o tym co się je, jak je (ja mam problem z tym, że jem bardzo szybko ) i nie załamywać się drobnymi niepowodzeniami.

No i ruch oczywiście, niekoniecznie wyczynowy - oby się dotlenić i poczuć krążenie w żyłach.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:07   #6
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez Darusia06 Pokaż wiadomość
bo niektórzy ludzie wokół mnie twierdzą,że jestem jakaś nienormalna,bo powinno się kąpać co kilka dni itp itd. nie rozumiem takiego myślenia... czy to źle,że dbam o siebie i swoją higienę?
pracowałam na wykopaliskach z ludźmi z pewnego miasta w Polsce zachodniej, którzy po całym dniu (minimum 8 h) ciężkiej fizycznej pracy (przewalanie ziemi sztychem) w upale, szli tak spać; myli się co 2 dni, niektórzy raz na tydzień (!!). Obrzydzało mnie to niesamowicie, bo naprawdę czasem pot się z nas lał strumieniami, dodaj do tego pył, kurz, ziemię... W każdym razie wszyscy mieli coś takiego zakodowanego, może to kwestia jakichś dziwnych regionalnych przekonań.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:09   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
pracowałam na wykopaliskach z ludźmi z pewnego miasta w Polsce zachodniej, którzy po całym dniu (minimum 8 h) ciężkiej fizycznej pracy (przewalanie ziemi sztychem) w upale, szli tak spać; myli się co 2 dni, niektórzy raz na tydzień (!!). Obrzydzało mnie to niesamowicie, bo naprawdę czasem pot się z nas lał strumieniami, dodaj do tego pył, kurz, ziemię... W każdym razie wszyscy mieli coś takiego zakodowanego, może to kwestia jakichś dziwnych regionalnych przekonań.
SALIX, pisz takie rzeczy częściej, to szybciej schudnę. Sci-fi, normalnie sci-fi.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 17:12   #8
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Dbanie o siebie

Jestem pogodna, nie stresuję się łatwo, szukam pozytywów w każdej sytuacji. Jestem weganką. Piję głównie niegazowaną wodę (choć jestem też kawoholiczką). Biegam prawie codziennie, jeżdżę na rowerze. Czasami dźwigam żelastwo. Ćwiczę jogę. Nie makijażę się.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:13   #9
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
SALIX, pisz takie rzeczy częściej, to szybciej schudnę. Sci-fi, normalnie sci-fi.
no nie? ale fajnie było, bo podczas gdy moje miasto biło się między sobą po pracy o wolny prysznic (był jeden na hmmmm 20-25 osób jakoś?), oni nie dokładali się do kolejki, więc było szybciej a że pracowaliśmy na różnych odcinkach to nie musieliśmy znosić zapachów
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:14   #10
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
pracowałam na wykopaliskach z ludźmi z pewnego miasta w Polsce zachodniej, którzy po całym dniu (minimum 8 h) ciężkiej fizycznej pracy (przewalanie ziemi sztychem) w upale, szli tak spać; myli się co 2 dni, niektórzy raz na tydzień (!!). Obrzydzało mnie to niesamowicie, bo naprawdę czasem pot się z nas lał strumieniami, dodaj do tego pył, kurz, ziemię... W każdym razie wszyscy mieli coś takiego zakodowanego, może to kwestia jakichś dziwnych regionalnych przekonań.
- a fuuuj, a ja chciałam tylko powiedzieć o wczorajszej traumie, gdy jechałam kilka przystanków autobusem, na zewnątrz było 28 stopni, a w autobusie: smród niemytych ciał i ubrań (od niektórych), smród świeżego lub nieprzetrawionego alkoholu - ale CZYM jest moja trauma wobec twojej
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:17   #11
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Dbanie o siebie

hehe dobre,Salix ja czytam Twoje wypowiedzi to naprawde uważam Cie za inteligetną bestie ,a tu takie uogólnienie...biore to jako żart

ja jestem z zachodniej polski i jak pracowałam to rano przed wyjsciem prysznic,a wieczorem kąpiel w wannie

co prawda teraz na wychowawczym tylko mam czas(im więcej czasu,tym gorsze zorganizowanie) na 1 prysznic dziennie,ale nie wyobrażam sobie nie myć się np 2 dni -zadrapała bym się.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 17:22   #12
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Dbanie o siebie

Byłam kiedyś na wakacjach pod namiotem na Krymie - wodę trzeba było oszczędzać, więc dosłownie było to mycie w kubku wody, a tak to jedynie w wodzie morskiej, po której zostawała na skórze warstewka soli. Ale myłam się codziennie; można się było wystarczająco umyć.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:24   #13
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- a fuuuj, a ja chciałam tylko powiedzieć o wczorajszej traumie, gdy jechałam kilka przystanków autobusem, na zewnątrz było 28 stopni, a w autobusie: smród niemytych ciał i ubrań (od niektórych), smród świeżego lub nieprzetrawionego alkoholu - ale CZYM jest moja trauma wobec twojej
muszę przestać o tym myśleć, bo właśnie zjadłam spaghetti a potem od razu ziemniaczka i nie chcę zwrócić
wracając do tematu wątku, ja codziennie chcąc-nie chcąc spaceruję minimum godzinę, nie palę, piję okazjonalnie, nie wchłaniam fast-foodów, staram się jeść sporo owoców, nie piję słodzonych napojów... jedyne moje grzechy to pączek/ciastko/czekolada i duże ilości herbaty. Ruchu przydałoby mi się pewnie więcej ale nawet nie mam kiedy ostatnio

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
hehe dobre,Salix ja czytam Twoje wypowiedzi to naprawde uważam Cie za inteligetną bestie ,a tu takie uogólnienie...biore to jako żart
dzięki, ja nie uogólniam zachodnia polska się nie myyyyje, sialalalaalaaaa! tylko napisałam, że może to był jakiś regionalizm (może w obrębie danej dzielni? zwyczaje studenckie na miasteczku?) bo kurcze, naprawdę był twardy podział między miastami, skąd to wynika - nie wiem

Edytowane przez 201607110949
Czas edycji: 2013-05-21 o 17:28
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:42   #14
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Dbanie o siebie

Mój sposób jest chyba prosty:
- nie jem fast foodów (czasami na wakacjach zjem kebaba, czyli zdarzy mi się to 1-2 razy w roku )
- piję tylko wodę mineralną niegazowaną (a kiedyś wydawała mi się ohydna i nie do przełknięcia, teraz- dziwię się, jak mogłam pić gazowane, słodkie napoje), jestem za to kawoszem.
- kocham soki owocowe lub warzywne oraz litrami mogę pić: sok pomidorowy, maślankę, kefiry)
- staram się ruszać (spacery) + 2-3 razy w tygodniu płyta Chodakowskiej (jestem z siebie duma, bo kilka razy zdarzyło mi się wstać o 6 i tak zacząć dzień )
- nie opalam się, nie palę, alkohol bardzo sporadycznie (raczej wino, rzadko piwo)
- jem rzeczy zdrowe i nie w nadmiarze- czytam etykiety i składy. Nie stosuję żadnych diet- za to staram się jeść 5 razy dziennie i z umiarem (żadna dieta typu: nie jeść chleba, ziemniaków czy makaronów- mnie nie interesuje- ziemniaki kocham-ale gotuję bez soli i zjadam bez sosów, makaron z reguły razowy).
- moją zgubą są słodycze (marzenie to spędzenie dnia w fabryce na linii produkcyjnej trufli lub cukierków z marcepanem )- ale z rozsądku jadam sporadycznie, za to co jakiś czas raczę się gorzką czekoladą 70% kakao.
- o higienie/myciu itp. mówić chyba nie ma co, bo to oczywistość.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2013-05-22 o 12:17
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:51   #15
MasterOfPupets
Rozeznanie
 
Avatar MasterOfPupets
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 576
Dot.: Dbanie o siebie

Jem fast-foody bardzo rzadko, parę razy w roku. Codziennie ćwiczę brzuch i grzbiet ( mają też wpływ na nogi, plecy, barki). Dość często wracam/idę na piechotę do szkoły (5-6 km).

Włosy myje codziennie, a siebie co drugi dzień o ile się nie spociłem. Zęby po każdym posiłku. Golenie co 4-5 dni. Smaruje dłonie kremem do rąk ( na praktykach mi się niszczą bardzo). Do włosów używam dobrego szamponu i odżywki. A co do reszty no to balsam po goleniu, jakieś tanie dezodoranty. Raz na tydzień/dwa smaruje twarz, barki maścią cynkową w obawie przed powrotem trądziku, biorę wapń, magnez. Pije dużo wody oraz herbaty zielonej i melisy rzadko pokrzywę . Pije piwo raz w tygodniu, nie palę. Słodycze maksymalnie 2 razy w tygodniu.
__________________
"You and me
We’ll all go down in history
With a sad Statue of Liberty
And a generation that didn't agree"

Edytowane przez MasterOfPupets
Czas edycji: 2013-05-21 o 18:06
MasterOfPupets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 11:30   #16
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Dbanie o siebie

Dbam o siebie od niedawna (pod względem żywieniowym oczywiście)

Gdy się wyprowadziłam od rodziców, codziennie jadłam jakieś frytki, hamburgery, popijałam piwem i colą. Nie przytyłam, ale po kilku miesiącach zaczął mnie boleć brzuch po każdym fast foodzie, miałam niestrawność, zgagę, po prostu źle się czułam.

Postanowiłam zadbać o to co jem, i przy okazji zrzucić kilka kilogramów.

-Codziennie wypijam ok 2 litry wody mineralnej i dwie filiżanki zielonej herbaty

-Ograniczyłam węglowodany, wprowadziłam do diety błonnik

-Nie jem żadnych słodyczy

-Nie jem żadnych fastfoodów

-Ograniczyłam piwo (które uwielbiam) za to czasami wypijam kieliszek wytrawnego wina

-Nie łączę białka z węglowodanami

-Czerwone mięso (które też bardzo lubię) jem bardzo sporadycznie

-Nie piję słodkich napojów gazowanych

-Biorę udział w treningu brzuszków, a brzuch robi się coraz twardszy

-Jedynym "grzechem" (chociaż w sumie nie wiem czy to niezdrowe/tuczące) jest sushi z którego po prostu nie zrezygnuję i koniec

-Bardzo ograniczyłam palenie. Nigdy nie paliłam dużo, maksymalnie paliłam 5 papierosów dziennie, ale byłam na dobrej drodze do uzależnienia. Obecnie czasami zapale papierosa, ale zdarza się to raz na kilka dni.
__________________
Wymiana

Edytowane przez Gwiazdeczka223
Czas edycji: 2013-05-22 o 11:33
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 11:46   #17
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Dbanie o siebie

Ja jakos szczegolnie nie dbam o swoje odzywianie, jem slodycze, chipsy itp ale nie codziennie. Slodyczke kilka razy w tygodzniu a fast foody (frytki, chipsy) ze 2-3 raazy w miesiacu. A i jestem wegetarianka
A poza tym:
-robie peelingi calego ciala conajmniej 2 razy w tygodniu
-uzywam na twarz codziennie kremu z filtrem
-na noc na twarz masc z wit.A albo sudocrem lub cokolwiem co pomaga mi na krostki i slady po nich
- robie codziennie cwiczenia silowe conajmniej 20 minut
-pije duzo wody (chociaz niezdrowe napoje tez mi sie zdazaja)
-nie pale, pije okazjonalnie
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 11:49   #18
zozol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 147
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez MasterOfPupets Pokaż wiadomość
Jem fast-foody bardzo rzadko, parę razy w roku. Codziennie ćwiczę brzuch i grzbiet ( mają też wpływ na nogi, plecy, barki). Dość często wracam/idę na piechotę do szkoły (5-6 km).

Włosy myje codziennie, a siebie co drugi dzień o ile się nie spociłem. Zęby po każdym posiłku. Golenie co 4-5 dni. Smaruje dłonie kremem do rąk ( na praktykach mi się niszczą bardzo). Do włosów używam dobrego szamponu i odżywki. A co do reszty no to balsam po goleniu, jakieś tanie dezodoranty. Raz na tydzień/dwa smaruje twarz, barki maścią cynkową w obawie przed powrotem trądziku, biorę wapń, magnez. Pije dużo wody oraz herbaty zielonej i melisy rzadko pokrzywę . Pije piwo raz w tygodniu, nie palę. Słodycze maksymalnie 2 razy w tygodniu.
Czyli czasami cwiczysz tak, by sie przypadkiem nie spocic?
Czy moze jednak nie cwiczysz codziennie?:con fused:
zozol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:03   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
pracowałam na wykopaliskach z ludźmi z pewnego miasta w Polsce zachodniej, którzy po całym dniu (minimum 8 h) ciężkiej fizycznej pracy (przewalanie ziemi sztychem) w upale, szli tak spać; myli się co 2 dni, niektórzy raz na tydzień (!!). Obrzydzało mnie to niesamowicie, bo naprawdę czasem pot się z nas lał strumieniami, dodaj do tego pył, kurz, ziemię... W każdym razie wszyscy mieli coś takiego zakodowanego, może to kwestia jakichś dziwnych regionalnych przekonań.
Tz bedąc we wojsku miał"przyjemnosc" przebywac z ludzmi, którzy również nie myli sie po całym dniu na poligonie, wykładach, itp. Rzecz działa sie lipiec/sierpień, ludzie po wyższych studiach ale sie nie kąpali bo nie było ciepłej wody. Skarpet po całym dniu nie prali tylko zostawiali w butach mozna sobie wyobrazić jaki smród był w pokoju gdzie przebywało 10 chłopa po całym dniu latem- dla TŻ przezycie straszne.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość



dzięki, ja nie uogólniam zachodnia polska się nie myyyyje, sialalalaalaaaa! tylko napisałam, że może to był jakiś regionalizm (może w obrębie danej dzielni? zwyczaje studenckie na miasteczku?) bo kurcze, naprawdę był twardy podział między miastami, skąd to wynika - nie wiem
Sobie wypraszam z tą zachodnia Polską
nie spotkałam się z takim zwyczajem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-22, 12:04   #20
mesta93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 682
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez Darusia06 Pokaż wiadomość
Witam
Nie znalazłam takiego wątku w wyszukiwarce,więc postanowiłam napisać... Moje pytanie brzmi: w jaki sposób dbacie o siebie? chodzi mi o to czy jakoś szczególnie dbacie o cerę,sylwetkę i w jaki sposób. i jeszcze jedno pytanie: czy to normalne,że biorę prysznic 2 razy dziennie? bo niektórzy ludzie wokół mnie twierdzą,że jestem jakaś nienormalna,bo powinno się kąpać co kilka dni itp itd. nie rozumiem takiego myślenia... czy to źle,że dbam o siebie i swoją higienę?
Lubię dbać o siebie, sprawia mi to przyjemność

- codziennie ćwiczę minimum przez godzinę
- stosuję różne odżywki do włosów i paznokci
- robię różne maseczki na twarz, szyję i dekolt
- codziennie myję włosy i oczywiście całe ciało
- myję zęby po każdym posiłku
- opalam się ale nie za dużo
- jem zdrowo (warzywa, owoce, dużo nabiału, piję 2litry wody dziennie,
unikam fast-foodów, smażonych potraw, słodkich napojów, słodyczy itd.)
- stosuje pastę wybielającą żeby mieć bielsze ząbki
- codziennie rano robię brzuszki
- staram się jeść pełnowartościowe śniadanie ale nie zawsze mi to wychodzi
- używam różnych balsamów do ciała, serum itp.
- staram się nie jadać na mieście, tylko samemu przygotowywać posiłki w domu
__________________
Cytat:
Napisane przez wampir Pokaż wiadomość
Na dobre traktowanie trzeba sobie zasłużyć.

Edytowane przez mesta93
Czas edycji: 2013-05-22 o 12:07
mesta93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:06   #21
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez MasterOfPupets Pokaż wiadomość
J

Włosy myje codziennie, a siebie co drugi dzień o ile się nie spociłem.
O i to jest cos czego nigdy nie zrozumiem i nie zaakceptuje -jak mozna mysleć, że się nie spociłeś ? To, że nie masz widocznego potu na ciele nie oznacza, że się nie pocisz i twój organizm nie wydziela potu, że gruczoły nie pracują- no ludzie...
Poza tym ty możesz nie czuć smrodu ale czują go inni.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:09   #22
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Tz bedąc we wojsku miał"przyjemnosc" przebywac z ludzmi, którzy również nie myli sie po całym dniu na poligonie, wykładach, itp. Rzecz działa sie lipiec/sierpień, ludzie po wyższych studiach ale sie nie kąpali bo nie było ciepłej wody. Skarpet po całym dniu nie prali tylko zostawiali w butach mozna sobie wyobrazić jaki smród był w pokoju gdzie przebywało 10 chłopa po całym dniu latem- dla TŻ przezycie straszne.




Mieszkałam raz miejscu (na innych wykopaliskach) gdzie woda była tylko zimna. W stosunku do 30-kilku stopniowych upałów (lato stulecia w danym państwie) gdzie przez cały miesiąc nie było ani chmurki na niebie, wydawała się wręcz przeraźliwie zimna. Ale nie wyobrażałam sobie nie umyć się, nie wyprać skarpetek, no ludzie...




Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Sobie wypraszam z tą zachodnia Polską
nie spotkałam się z takim zwyczajem.
Już milczę może to po prostu jakaś moda wśród tamtejszych archeologów. Frapuje mnie skąd się to wzięło ale chyba zagadka pozostanie bez rozwiązania
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:12   #23
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Dbanie o siebie

Hmm ja tam szczególnie jakoś nie dbam - wiadomo higiena i te sprawy to powinna być podstawa więc nie będę jej tutaj opisywać.
Słodycze jem i to dużo, czipsy... no po prostu lubię :P Piję wodę, ale napojów gazowanych nie, dużo soku pomidorowego, nie opalam się, kładę np mleko na twarz, staram się uzywać mało kosmetyków, nie palę papierosów, raczej nie piję. Ze sportem jak na razie jest źle, ale niedługo zapisuję się na basen. Krem nawilżający na twarz jeszcze. Na razie to mi wystarcza
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:21   #24
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
O i to jest cos czego nigdy nie zrozumiem i nie zaakceptuje -jak mozna mysleć, że się nie spociłeś ? To, że nie masz widocznego potu na ciele nie oznacza, że się nie pocisz i twój organizm nie wydziela potu, że gruczoły nie pracują- no ludzie...
Poza tym ty możesz nie czuć smrodu ale czują go inni.
A ja nie wiem co w tym dziwnego,ze tak mysli ?

Jeśli facet będzie siedział cały czas w chłodnym mieszkaniu to jak ma sie spocić? Człowiek nie poci sie cały czas przecież... to jest reakcja organizmu na pewne czynniki i jesli facet siedzi w klimatyzowanym pomieszczeniu to wiadomo ze nie bedie sie pocic tak samo jak facet na budowie a wiec i zapach ciała jest inny - u pierwszego nie wyczujesz ze sie myl dzien wczesniej a u drugiego poczujesz smrod nawet jesli by sie mył rano... Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka Poza tym na zapach potu ma wplyw wiele czynnikow nie tylko data prysznicu.
Więc jeśli on bierze pod uwage uczucie spocenia po całym dniu w słońcu do pocenia się w np. klimatyzowanym pomieszczeniu to w odczuciu nie czuje by sie pocił

Co do ogólnego dbania to już w sumie dziewczyny powiedziały,wiec sie do nich podłączam
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:24   #25
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez magd102 Pokaż wiadomość
Poza tym na zapach potu ma wplyw wiele czynnikow nie tylko data prysznicu.
Inaczej pachnie pot powstały w wyniku wysiłku fizycznego a inaczej pot ze stresu. Ten drugi jest dla ludzi bardziej uciążliwy.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:49   #26
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Inaczej pachnie pot powstały w wyniku wysiłku fizycznego a inaczej pot ze stresu. Ten drugi jest dla ludzi bardziej uciążliwy.
Więc sugerujesz ze wiesz lepiej od nas czy Master ma jakieś stresy? bo nie bardzo rozumiem sensu tej odpowiedzi - no chyba ze chcialas sie ze mną zgodzić to ok
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:51   #27
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez magd102 Pokaż wiadomość
Więc sugerujesz ze wiesz lepiej od nas czy Master ma jakieś stresy? bo nie bardzo rozumiem sensu tej odpowiedzi - no chyba ze chcialas sie ze mną zgodzić to ok
chciałam się zgodzić, że zapach potu zależy od różnych czynników i dodać swoje 3 grosze
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:57   #28
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
chciałam się zgodzić, że zapach potu zależy od różnych czynników i dodać swoje 3 grosze
- cóż, właśnie wróciłam z zakupów z LIDLa, pomieszczenie klimatyzowane, a i tak pani przede mną prawie mnie "zabiła" smrodem: potu, niemycia- a nie wyglądała na taką smród był nieziemski.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 13:00   #29
MasterOfPupets
Rozeznanie
 
Avatar MasterOfPupets
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 576
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez zozol Pokaż wiadomość
Czyli czasami cwiczysz tak, by sie przypadkiem nie spocic?
Czy moze jednak nie cwiczysz codziennie?:con fused:
Te same ćwiczenia robię już pół roku i rzadko kiedy sprawiają, że się spocę.
Dobra, dokładniejsza definicja, kąpię się wtedy gdy czuje się nieświeżo/spocę się lecz nie rzadziej niż co drugi dzień nawet jeżeli powyższy czynnik nie wystąpi.

I to zależy od organizmu. Dwoje ludzi robiących te same rzeczy załóżmy nie fizyczne. Jeden będzie śmierdział pod koniec dnia a drugi np. po 2-3. I często takie coś obserwuje.
__________________
"You and me
We’ll all go down in history
With a sad Statue of Liberty
And a generation that didn't agree"

Edytowane przez MasterOfPupets
Czas edycji: 2013-05-22 o 13:09
MasterOfPupets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 13:05   #30
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Dbanie o siebie

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- cóż, właśnie wróciłam z zakupów z LIDLa, pomieszczenie klimatyzowane, a i tak pani przede mną prawie mnie "zabiła" smrodem: potu, niemycia- a nie wyglądała na taką smród był nieziemski.

łatwo sobie oszczędzić takich atrakcji zamawiając jedzenie do domu, u mnie z dostawą jeździ Tesco i Alma. Wędliny czy sera na wagę oczywiście nie biorę, ale jakieś jajka, mleko, owoce itp. jak najbardziej. Dostawcy pachną bez zarzutu
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.