wirus w intern. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-22, 18:40   #31
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez lil_margo
Podepnę się, bo mam pewien problem.
Mam antywirus i firewall Pandy i od dawna ciągle ktoś włąmuje mi się do komputera: komunikat brzmi: "próba wtargnęcia do komputera, rodzaj ataku: podszywanie się, panda zablokował włamanie..." - mniej więcej. Ataki zdarzają się prawie codziennie, czasem mam dzień lub dwa przerwy, innym razem ten ktoś włamuje się dwa lub 3 razy dziennie. Niby powinnam być spokojna, ale jakoś niesowjo się czuję kiedy loguję się do skrzynki, ściągam ppliki w kazaa, piszę na wizażu a tunagle pjawia się taki komunikat. Sczerze mówiąc mam już tego dość.

Bardziej obezbanych proszę o wyjaśnienie mi, co to jest to podszywanie, jakie taki podszywacz :P ma możliwości i dlaczego do jasnej cholerki on ciągle się włamuje skoro Panda wygrywa i blokuje te ataki? Yh.
Czasami przy niektorych programach zdarzaja sie falszywe komunikaty. Moze zamiast Pandy zainstaluj sobie Zone Labs Security (ZoneAlarm). Ja tak zrobilam jakis czas temu i troche pewniej sie czuje. Wydawalo mi sie, ze Panda nie chroni mojego komputera, a Zone Alarm robi to dobrze.
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 19:41   #32
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: wirus w intern.

Norton wysyła podobne komunikaty, chociaż ostatnio się uspokoiło. Bywało, że skubany widział nawet Internet jako zagrożenie (to już chyba u nich coś szwankowało) Ale można sprawdzić np. z której części świata ktoś się do Ciebie dobiera
Każde wejście do neta niesie ze sobą ryzyko, wirusów jest dużo i system od razu Cię o tym informuje, że coś wykrył i zablokował.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 20:26   #33
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: wirus w intern.

a czy ktoś mi pomoże i odpowie na moje wątpliwości i problemy z trojanami?
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 20:32   #34
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez jucha
hey a ja od jakiegoś czasu nei mogę sobie poradzić z wirusami - ciągle trojany mi wyskakują, a mój komputer zaczyna szaleć, dosłownie mam ad-avare, avg antywirus i spyboat'a i żadne nie moga mi pouusuwać tych świństw. Czy jedynym ratunkiem jest sformatowanie dysku?nigdy tego nie robiłam i nie mam zielonego pojęcia co i jak....poza tym w prawym dolnym rogu zainstalowała mi się jakaś "obca ikonka" assistance coś-tam. Co mi proponujecie?
Proponuję zrobic skanowanie online - to raz. Jeśli skaner nie usunie wszystkiego, a tak bedzie za pewne, to trzeba przeinstalowac system - to dwa. Ja też miałam nie raz i nie dwa trojana typu backdoor i inne, wiec wiem jakie to uciążliwe i trudne do usunięcia. Przeinstalowanie systemu jest proste jak dębowe krzesło. Przenosisz z dysku C na D wazne dokumenty i rzeczy potrzebne, wkładasz płytkę z Windowsem i wszystko sie samo instaluje od nowa. No, a potem trzeba sobie dobrego antywirusa wgrać i tyle [ja mam Dr Web, wspominałam o nim tu, jest ok ]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 21:19   #35
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez jucha
a czy ktoś mi pomoże i odpowie na moje wątpliwości i problemy z trojanami?
Pobierz ze strony: http://www.searchengines.pl/phpbb20...t=0&#entry72833 HijackThis 1.99.1.
Uruchom go, w okienku ktore sie pojawi wcisnij Do a system scan and save a logfile, zapisz loga z Hijacka jako plik tekstowy (moze byc w zwyklym notatniku) i wyslij mi go na maila: nobya@gazeta.pl a ja go sprawdze.
Dalszy ciag instrukcji napisze po otrzymaniu loga.
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 08:25   #36
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: wirus w intern.

dzięki Twiggy Malaya naprawdę mi pomożesz?dziś wieczorkiem jak wrócę z pracy, zrobię co mi radzisz i wyślę Ci mail'em-z góry dziękuję za pomoc
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 10:30   #37
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez jucha
Malaya naprawdę mi pomożesz?dziś wieczorkiem jak wrócę z pracy, zrobię co mi radzisz i wyślę Ci mail'em-z góry dziękuję za pomoc
Jezeli tylko bede mogla to pomoge. Dla mnie to nie jest problem.
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-23, 15:51   #38
Aissa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1
Thumbs down Dot.: wirus w intern.

Załapałam wirusa, wchodziłam na stronę SKYPE i stało się.

Zainstalował sie program SpySheriff i nowa tapeta pulpitu , niebieski ekran z komunikatem SYSTEM STOPPED, przeskanowałam komputer Mks-vir, coś znalazł i usunął, ale tapeta została, nie wiem co robić, kombinuję jak mogę, boje się, że cos zepsuję i dlatego potrzebuje pomocy...

co wykasować...?

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 16:48:14, on 2005-06-23
Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)
Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss. exe
C:\WINDOWS\system32\winlo gon.exe
C:\WINDOWS\system32\servi ces.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass .exe
C:\WINDOWS\system32\svcho st.exe
C:\WINDOWS\System32\svcho st.exe
C:\WINDOWS\system32\spool sv.exe
C:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD. EXE
C:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV .EXE
C:\WINDOWS\System32\nvsvc 32.exe
C:\WINDOWS\System32\svcho st.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\System32\VNICM on.exe
C:\WINDOWS\System32\spool \drivers\w32x86\3\hpztsb0 6.exe
C:\Program Files\Sprint & FineReader 5.0 Office Try&Buy\Sprint\CAgent.exe
C:\WINDOWS\System32\rundl l32.exe
C:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EX E
C:\WINDOWS\System32\RUNDL L32.EXE
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.ex e
C:\Program Files\ivo\UniSpiker-2.6\uni_spiker-2.6.exe
C:\Program Files\skrzynka bogiego\skrzynka.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
F:\2\HijackThis.exe
R0 - HKCU\Software\Microsoft\I nternet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.pl/
R0 - HKCU\Software\Microsoft\I nternet Explorer\Toolbar,LinksFol derName = Łącza
O2 - BHO: MyWay Search Assistant BHO - {04079851-5845-4dea-848C-3ECD647AA554} - (no file)
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEH elper.dll
O2 - BHO: Popup Manager - {08E74C67-99A6-45C7-94DA-A397A8FD8082} - C:\Program Files\Popup Manager\PopupMgr_1.0.2.1P .dll
O2 - BHO: QUICKfind BHO Object - {C08DF07A-3E49-4E25-9AB0-D3882835F153} - C:\PROGRA~1\TEXTware\QUIC KF~1\PlugIns\IEHelp.dll
O3 - Toolbar: (no name) - {0494D0D9-F8E0-41ad-92A3-14154ECE70AC} - (no file)
O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm .ocx
O4 - HKLM\..\Run: [NIC Monitor] VNICMon.exe
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvCpl .dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NeroCheck] C:\WINDOWS\System32\\Nero Check.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\System32\spool \drivers\w32x86\3\hpztsb0 6.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ABBYY Community Agent] C:\Program Files\Sprint & FineReader 5.0 Office Try&Buy\Sprint\CAgent.exe
O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.ex e" -atboottime
O4 - HKLM\..\Run: [AVGCtrl] "C:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EX E" /min
O4 - HKCU\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NVMCT RAY.DLL,NvTaskbarInit
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.ex e" /background
O4 - HKCU\..\Run: [Windows installer] C:\winstall.exe
O4 - Startup: UniSpiker-2.6.lnk = ?
O9 - Extra button: eBay - Homepage - {EF79EAC5-3452-4E02-B8BD-BA4C89F1AC7A} - F:\IrfanView\Ebay\Ebay.ht m
O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://www.pandasoftware.com/activescan/as5/asinst.cab
O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://skaner.mks.com.pl/SkanerOnline.cab
O16 - DPF: {EB387D2F-E27B-4D36-979E-847D1036C65D} (QDiagHUpdateObj Class) - http://h30043.www3.hp.com/hpdj/en/check/qdiagh.cab?316
O18 - Protocol: textwareilluminatorbase - {CE5CD329-1650-414A-8DB0-4CBF72FAED87} - C:\WINDOWS\System32\textw areilluminatorbaseProtoco l.dll
O23 - Service: AntiVir Service (AntiVirService) - H+BEDV Datentechnik GmbH - C:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD. EXE
O23 - Service: AntiVir Update (AVWUpSrv) - H+BEDV Datentechnik GmbH, Germany - C:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV .EXE
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\System32\nvsvc 32.exe
Aissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 16:05   #39
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: wirus w intern.

Nic nie kasować, bo te pliki sie namnażaja i upodobniają do innych systemowych [tych prawidłowych], także to nic nie da. Mam tu na mysli zwłaszcza te w C:\Windows\system[C:\WINDOWS\System32\nvsvc 32.exe <-- to jest np. wirus podszywający sie pod prawidłowy plik] Najlepiej przeinstalowac system. Względnie zrobic najpierw skanowanie on-line.
P.S. A wchodziłaś na oficjalna strone Skypa? Bo ja tez tam wiele razy byłam i nic mi się nie "złapało"
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 18:58   #40
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez Aissa
Załapałam wirusa, wchodziłam na stronę SKYPE i stało się.

Zainstalował sie program SpySheriff i nowa tapeta pulpitu , niebieski ekran z komunikatem SYSTEM STOPPED, przeskanowałam komputer Mks-vir, coś znalazł i usunął, ale tapeta została, nie wiem co robić, kombinuję jak mogę, boje się, że cos zepsuję i dlatego potrzebuje pomocy...

co wykasować...?
Dostalam Twojego maila. Dzisiaj w nocy spojrze na loga i napisze co zrobic. Wiem, ze to wazne, wiec postaram sie jak najszybciej.
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 19:03   #41
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Nic nie kasować, bo te pliki sie namnażaja i upodobniają do innych systemowych [tych prawidłowych], także to nic nie da. Mam tu na mysli zwłaszcza te w C:\Windows\system[C:\WINDOWS\System32\nvsvc 32.exe <-- to jest np. wirus podszywający sie pod prawidłowy plik] Najlepiej przeinstalowac system. Względnie zrobic najpierw skanowanie on-line.
P.S. A wchodziłaś na oficjalna strone Skypa? Bo ja tez tam wiele razy byłam i nic mi się nie "złapało"
Ten program sluzy wlasnie do kasowania, ale nie tych C:\WINDOWS\System32... itd. tylko tego zaczynajacego sie od numerkow np. 04, 09, 016.
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-23, 19:07   #42
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: wirus w intern.

Ale ja nie otym programie mówiłam, tylko ogólnie o plikach w system32. Nie zrozumiałas mnie, ale nie szkodzi.
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 19:10   #43
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Ale ja nie otym programie mówiłam, tylko ogólnie o plikach w system32. Nie zrozumiałas mnie, ale nie szkodzi.
Przepraszam, jestem juz zmeczona po calym dniu. Chyba najlepiej bedzie jak pojde spac, bo jak widze nie umiem nawet czytac ze zrozumieniem.
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 19:17   #44
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez malaya
Przepraszam, jestem juz zmeczona po calym dniu. Chyba najlepiej bedzie jak pojde spac, bo jak widze nie umiem nawet czytac ze zrozumieniem.
Nic się nie stało, ja też tak nie raz mam
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 19:21   #45
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Nic się nie stało, ja też tak nie raz mam
Przeprosilam, bo nie chce miec tu wrogow. Ide po kawe i zabieram sie za sprawdzenie tego loga.
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 19:26   #46
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez malaya
Przeprosilam, bo nie chce miec tu wrogow. Ide po kawe i zabieram sie za sprawdzenie tego loga.
Nawet gdybyś nie przeprosiła, to byś nie miała przecież, bo nic się nie stało. Chciałam być miła, ale widze, że niepotrzebnie
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 09:25   #47
sabcia-myszka
Zadomowienie
 
Avatar sabcia-myszka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 549
GG do sabcia-myszka
Dot.: Re: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez malaya
Napisz jakiego masz antywirusa i firewalla.
Potem ze strony: http://www.searchengines.pl/phpbb203...=0&#entry72833 pobierz HijackThis 1.99.1
Ten program pokaze wszystkie lokalizacje, w których prawdopodobnie są szpiedzy.
Jak juz bedziesz go miala, to daj znac, a ja napisze dalej co robic.

juz mam i wyslalam ci w meilu to co zapisalam w notatniku prosze o pomoc(jesli masz czas nie musisz sie spieszyc dziekujeee
sabcia-myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 11:03   #48
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: wirus w intern.

Od kilku miesięcy pierwze miejsce w rankingach antywirusów zajmuje Kaspersky Professional. W przeciwieństwie do innych antywirusów aktualizuje się co godzinę a nie raz na dobę. Program ściągniesz tutaj

http://www.kaspersky.pl/index.html

Będzie to wersja 30-dniowa. Po 30 dniach trzeba wykupić klucz lub poszperać za nim w necie (też znajdziesz darmowy

Możesz szukać na Altavista. Pamiętaj, że po ściągnięciu programu trzeba ściągnąć aktualną bazę wirusów w uaktualnieniach. Przy pierwszym skanowaniu radzę usatawić poziom skanowania na nawyższy, natomiast ochronę w czasie rzeczywistym na normalny, żeby nie obciążało systemu. po przeskanowaniu polecam program Spyboot, wyszukasz sobie go przez google, po zaistalowaniu go oczywiście pamiętaj o jego uaktualnieniu. Obydwa programy razem zapewniają 99,9% bezpieczeństwa. Radzę odwiedzić też witrynę Microsoftu i ściągnąć wszelkiego rodzaju poprawki, a jak wszystko zadziała i będziesz zadowolona stawiasz skrzynkę piwa
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 11:10   #49
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: Re: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez sabcia-myszka
juz mam i wyslalam ci w meilu to co zapisalam w notatniku prosze o pomoc(jesli masz czas nie musisz sie spieszyc dziekujeee
Zrob jeszcze raz tak:
Pobierz ze strony: http://www.searchengines.pl/phpbb20...t=0&#entry72833 HijackThis 1.99.1.
A jezeli juz go masz na dysku to uruchom go, w okienku ktore sie pojawi wcisnij Do a system scan and save a logfile, zapisz loga z Hijacka jako plik tekstowy (moze byc w zwyklym notatniku) i wyslij mi go na maila: nobya@gazeta.pl

Tylko wyslij mi caly log, tak aby zaczynal sie od czegos takiego:
Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 16:48:14, on 2005-06-23
Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)
(u Ciebie bedzie pewnie troche inaczej)
W tym watku Aissa wkleila juz swojego loga, wiec zobacz jak on wyglada.
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-26, 12:57   #50
sabcia-myszka
Zadomowienie
 
Avatar sabcia-myszka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 549
GG do sabcia-myszka
Dot.: Re: wirus w intern.

juz zrobione i wyslane dziekuje jeszcze raz
sabcia-myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 13:35   #51
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez Ela
słuchajcie, ktos włamal mi sie do komputera i do GG i w moim imieniu wysyła do moich znajomych wirusy. Ludzie maja do mnie pretensje, całe szczescie przekonałam ze to nie ja. co wiecej dzis właczył sie w GG moj facet, który ... siedział na kanapie i ogladal TV, czyli ktos wlazł równiez do jego Gadu-Gadu !!! Czy znacie jakies programy zabezpieczajace przed buszowaniem w kompie? nie chodzi mi o programy antywirusowe. PLIZZZ
przedewszytskim nie programy antywirusowe tylko tzw antyspyware - najlepszy jak narazie to Ad-aware ze strony www.lavasoft.com - jest w wersji darmowej do uzytku prywatnego.
pozatym polecam tez program microsoftu (sciagnac go mozna ze strony http://www.microsoft.com/athome/secu...e/default.mspx) nazywa sie antispyware
pozatym bardzo odbry darmowym programem antywirusowym jest avast! - czeski program ale dziala fantastycznie adres www tutaj: http://www.avast.com) rejestracja jest obowizakowa ale jest darmowa.
mozna sie pokusic jeszcze i uzywanie programu CCleaner: http://www.ccleaner.com/

od czasu kiedy mam zainstalowane te programy moj komputer dziala bez zarzutu, raz w tygodniu robie porzadki tym oprogramowaniem i jest ok, pozatym maja one skanery rezydentne co powoduje ze komp jest ciagle pod ochrona...

a mozesz jeszcze przeskanowac na obecnosc wirusow mksem - skanerem on line (www.mks.com.pl) lub poszukac skanera on line programu Panda Softawer - tez dobrze dzialaja.

jakby cos to pytaj
pozdr i zycze powodzenia



ps. i na moj gust jest jest juz tak zle, to najrozsadniej byloby zrobick opie weznych dla Ciebie plikow, sformatowac dysk, zainstalowac system od nowa, i pierwsze co po zaisntalowaniu systemu zaisnatlowac firewalla (polecam zonealarm - darmowy a chroni lepiej niz drogi firwall nortona firmy symantec) a potem oprogramowanie antywirusowe,m antyspywarowe i bedziesz bezpoieczna
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 13:42   #52
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: Re: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez sabcia-myszka
a co jesli na pulpicie mam napis system stopped??
i jeszcze jedno, dalej masz na pulpicie ten napis "system stopped"?
maila dostalam, postaram sie odpisac jak najszybciej.
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 13:55   #53
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Dobra, spokojnie. On to tylko dostał i przesłał dalej.
No właśnie, a to tzw. fałszywka, której zadaniem jest generować niepotrzebny sztuczny ruch w sieci, "obciążać serwery" (że się tak wyrażę) i zaśmiecać skrzynki.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 14:42   #54
sabcia-myszka
Zadomowienie
 
Avatar sabcia-myszka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 549
GG do sabcia-myszka
Dot.: Re: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez malaya
i jeszcze jedno, dalej masz na pulpicie ten napis "system stopped"?
maila dostalam, postaram sie odpisac jak najszybciej.
tak tak nadal mam i nie da sie tego zmienic
sabcia-myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 14:56   #55
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: Re: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez sabcia-myszka
tak tak nadal mam i nie da sie tego zmienic
zaraz napisze Ci co zrobic zeby zniknela
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:27   #56
sabcia-myszka
Zadomowienie
 
Avatar sabcia-myszka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 549
GG do sabcia-myszka
Dot.: Re: wirus w intern.

czesc juz sie prawie udalo <JUPI> jestes boska dziekuje ci teraz sciaga sie jeszcze to co prezywroci mi tap[ete a wiesz moze jak sciagnac inna przegladarke bo mam narazie micrrosoft internet explorer i slyszlam ze to jest zla przegladarka wiec prosze jak mozesz to podpowiedz mi jakas inna
sabcia-myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:34   #57
sabcia-myszka
Zadomowienie
 
Avatar sabcia-myszka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 549
GG do sabcia-myszka
Dot.: Re: wirus w intern.

niestety sie nie udalo nie wiem co potem jak juz to sciagnelam mam kilka foldrow ktory uruchomic?
Your Windows directory is : C:\WINDOWS
Checking for malicious WallPaper ...


Checking for old mutation files ...

Checking for new mutation files ...
Resetting IE Pages ...

Resetting IE Pages ... (HKCU)
Resetting IE Pages ... (HKLM)
Killing ActiveDesktop

Resetting Shell ...
DONE !
sabcia-myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:39   #58
sabcia-myszka
Zadomowienie
 
Avatar sabcia-myszka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 549
GG do sabcia-myszka
Dot.: Re: wirus w intern.

ten program nie chce sie uruchomic pisze tak cannot open file"C:\Slim.bmp.". nie mozna odnalezc okreslonegfo pliku.
jestem juz blisko ale nie obejdzie sie bez twojej pomocy
sabcia-myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:40   #59
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: Re: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez sabcia-myszka
niestety sie nie udalo nie wiem co potem jak juz to sciagnelam mam kilka foldrow ktory uruchomic?
Your Windows directory is : C:\WINDOWS
Checking for malicious WallPaper ...


Checking for old mutation files ...

Checking for new mutation files ...
Resetting IE Pages ...

Resetting IE Pages ... (HKCU)
Resetting IE Pages ... (HKLM)
Killing ActiveDesktop

Resetting Shell ...
DONE !
a tapeta na ekranie dalej jest?
wysle Ci maila z innym sposobem pozbycia sie tego, tylko napisz czy tamta tapeta dalej jest i czy da sie zmienic tapete we wlasciwosciach ekranu.
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 18:06   #60
Unicorn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 21
Dot.: Re: wirus w intern.

Malaya mam gigantyczną prośbę:0 czy mogłabys sprawdzić i moj? zamieszczę go na stronce jeśli się zgodzisz . Mam pewien problem - tak jak reszta dziewczyn, bo ostatnio ktoś coraz częściej próbuje dostać się do mojego kompa...z tym,że ja się domyślam kto to niestety...:/ ta osoba próbuje tak już od dłuższego czasu, ras się nawet udało tak skutecznie,że potraciłam wszystkie programy na komie i trzeba było od nowa wszystko instalować...dlatego chciałabym mieć dowód, a sama...no cóż szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia o co chodzi w tym zapisie Dlatego baaardzo proszę o pomoc <LOL>
Unicorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.