Pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-19, 12:30   #1
201703061227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 914

Pytanie


Wizażanki mam pytanie...ponieważ jadę na wakacje, a mam problemy z grzybicą chciałabym wybrać się do mojego ginekologa i poprosić go o przepisanie leku, który zwykle mi pomaga na infekcję, tak na wszelki wypadek, gdyby coś mi się przytrafiło, ale mam dylemat czy w ogole lekarze przepisują leki na "wszelki wypadek"? Czy zdarzało wam się prosić lekarza o coś takiego? Wiem, że głupie pytanie, ale w zeszłym roku złapałam grzybicę właśnie na wakacjach, a że byłam za granicą musiałam radzić sobie domowymi środkami i wyjazd miałam zepsuty przez dyskomfort, w tym roku chce tego uniknąc za wszelką cenę, dlatego pytanie do was czy prosiłyście lekarza o przepisanie leku na wszelki wypadek?
Od razu wyprzedzam możliwe pytanie: lekarz pierwszego kontaktu nie chce przepisywać leków które powinien wypisywać specjalista...wiem bo kiedyś próbowałam poprosić o przepisanie tabletek antykoncepcyjnych bo mój ginekolog mial urlop, i pomimo że miałam puste opakowanie i mówiłam że biorę je od dawna i to wyjątkowa sytuacja, moja lekarka rodzinna się nie zgodziła, dlatego już do niej nie chce iśc z taką prośbą
201703061227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 12:33   #2
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Pytanie

Idź do ginekologa - bez problemu powinien przepisać Ci ten lek na wszelki wypadek, tym bardziej jeśli wie, że masz częste takie infekcje.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 13:36   #3
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Pytanie

Zgadzam się z Corii, raczej nie wykorzystasz tego leku żeby go opchnąć za grube pieniądze na czarnym rynku Nie powinno być problemu
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 13:40   #4
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Pytanie

Hmmm na zwyczajne infekcje typu grzybica weź clotrimazol, on łagodzi objawy i spokojnie gdyby coś się działo stosując go dożyjesz do chwili wizyty gdzie lekarz przepisze ci antybiotyk.
Bo na wszelki wypadek antybiotyku nie przepisują, profilaktycznie to możesz sama kupić maść
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 13:47   #5
201703061227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 914
Dot.: Pytanie

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Hmmm na zwyczajne infekcje typu grzybica weź clotrimazol, on łagodzi objawy i spokojnie gdyby coś się działo stosując go dożyjesz do chwili wizyty gdzie lekarz przepisze ci antybiotyk.
Bo na wszelki wypadek antybiotyku nie przepisują, profilaktycznie to możesz sama kupić maść
Właśnie o to chodzi, że ja nie chcę jakoś dożyć do wizyty u lekarza, bo wakacje chciałbym mieć spokojne i przede wszystkim chciałabym czuć się komfortowo, a każdy kto miał choć raz grzybice to wie że raczej o to ciężko, Clotrimazolum na wypadek infekcji mi nie pomoże, raczej tylko gynoxin, albo gynazol - właśnie o to chodzi że boję się że nie będzie mi chciał przepisać tych leków na wszelki wypadek, a maść sama mi nie pomoże, wiem bo mialam rok temu pimafucin krem i nie pomógł - dopiero po powrocie gdy dostałam gynazol to przeszło

Edytowane przez 201703061227
Czas edycji: 2009-07-19 o 14:08
201703061227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 15:59   #6
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Pytanie

Co lekarz to obyczaj, jak mialam raz zapalenie pecherza z grzybica (nota bene po odstawieniu antykoncepcji), to lekarz pierwszego kontaktu bez problemu przepisal mi leki.

Moze sprobuj pojsc do innego lekarza pierwszego kontaktu? (moze twoj ma urlop, albo w danym dniu nie przyjmuje - wtedy przychodnia zapisuje Cie do kogos innego, kto w tym dniu ma dyzur, moze trafisz na kogos bardziej "ludzkiego"?)

A jesli nie, to nie pozostaje Ci nic innego, jak wizyta u specjalisty.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 21:20   #7
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Pytanie

Cytat:
Napisane przez anemone83 Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, że ja nie chcę jakoś dożyć do wizyty u lekarza, bo wakacje chciałbym mieć spokojne i przede wszystkim chciałabym czuć się komfortowo, a każdy kto miał choć raz grzybice to wie że raczej o to ciężko, Clotrimazolum na wypadek infekcji mi nie pomoże, raczej tylko gynoxin, albo gynazol - właśnie o to chodzi że boję się że nie będzie mi chciał przepisać tych leków na wszelki wypadek, a maść sama mi nie pomoże, wiem bo mialam rok temu pimafucin krem i nie pomógł - dopiero po powrocie gdy dostałam gynazol to przeszło
Idź do swojego gina, powiedz mu jaka jest sytuacja i myślę, że nie naprawdę nie będzie robił problemów

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Hmmm na zwyczajne infekcje typu grzybica weź clotrimazol, on łagodzi objawy i spokojnie gdyby coś się działo stosując go dożyjesz do chwili wizyty gdzie lekarz przepisze ci antybiotyk.
Bo na wszelki wypadek antybiotyku nie przepisują, profilaktycznie to możesz sama kupić maść
Otóż się mylisz Jeśli pacjentka ma nawracające infekcje, a jest taki przypadek jak pisze zainteresowana - wyjazd na wakacje - to lekarz przepisze. A przynajmniej powinien.
Chociaż jak sądzę mogą się znaleźć i tacy lekarze, którzy tego nie zrobią, ale to mniejszość pewnie.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 21:30   #8
201703061227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 914
Dot.: Pytanie

Dzieki dziewczyny za wsparcie, jutro idę do gina mam nadzieję, że nie będzie robił problemów
201703061227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 21:36   #9
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Pytanie

Cytat:
Napisane przez anemone83 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za wsparcie, jutro idę do gina mam nadzieję, że nie będzie robił problemów
3maj się i daj znać po wizycie czy nie robił trudności
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.