Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-07, 16:50   #1
kkasiuleqq
Raczkowanie
 
Avatar kkasiuleqq
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 34
Unhappy

Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?


Zwracam się z ogromną prośbą do Pana Doktora jak i do was... Mam mnóstwo pieprzyków, i odstajacych i plaskich... Koło 100 ;o;o wiec wyobrazcie to sobie..Chcialabym pousuwac te najwieksze, odstajace,z plecow, z szyji, klatki piersiowej ale boje sie o to, ze zostana slady...Bo gdybym usuwala jedngo czy dwa wiadomo, ze nie rzucalaby sie w oczy ewentualna blizna...A tak to co cala w bliznach bede???Nie mam pojecia co robic... Pomozcie !!!
kkasiuleqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 14:54   #2
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

Ale pieprzyki na pewno moga dodać Ci uroku, wiec odradzalabym jakies masowe usuwanie ich. Zreszta mysle ze lekarz tez by sie na to nie zgodzil. Ja mialam usuwanych 5 pieprzykow za jednym razem i jestem zadowolona (chirurgicznie). Trudno powiedziec jakie beda blizny, to zalezy wiadomo od wielkosci pieprzyka. ja mam jedna na twarzy i jakos mi ona zbytecznie nie przeszkadza a i nikt nie zwrocil mi jeszcze na nia uwagi. Mam tez wieksza ale tez sie nia nie przejmuje.

Wiec mysle ze zamiast usuwac pieprzyki na potęge, powinnas je zaakceptowac i usunac te ktore naprawde Ci przeszkadzają.
Pozdrawiam
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:23   #3
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

Znamiona wymagające wykonania badania histopatologicznego należy wyciąć chirurgicznie. Do korekcji laserowej konieczna jest kwalifikacja przez specjalistę.
Obecnie zaleca się profilaktyczne usuwanie znamion przewlekle drażnionych np. przez bieliznę, oraz te, które pojawiły sie niedawno lub "starsze, które zmieniły sie w jakikolwiek sposób w ostatnim czasie.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 23:11   #4
azylek
Raczkowanie
 
Avatar azylek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 106
Smile Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

najlepiej najpierw sie udac do dermatologa aby zbadal czy mozna je usunac, gdyz nie kazdy pieprzyk czy znamie mozna "ruszac", potme mozesz udac sie nawet do chirurga na usuniecie ich albo przez wyciecie i zeszycie skory ( jak dobrze pielegnujesz blizne i szwy sa zalozone "od srodka" to blizny naprawde prawie nie widac) lub zabieg elektrokoagulacji w przypadku mniejszych pieprzykow, pozdrawiam ( sama musze 3 usunac bo sa nieestetyczne i nie podobaja mi sie i dlatwego Cie rozumiem, ale nie mam kiedy sie wybrac, najlepiej na jesien takie zabiegi wykonywac) buziaki pozdrawiam
__________________
... Zabijasz każdą minutę ciszy...gdy pragnę mówić a Ty nie slyszysz ...

Karmah - Just Be Good To Me
azylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 15:43   #5
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

Azylku, mogłabyś coś bliżej napisać o tej elektrokoagulacji ja w sumie też byłabym zainteresowana usunięciem większej ilości maleńkich brązowych kropoeczek pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 22:09   #6
azylek
Raczkowanie
 
Avatar azylek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 106
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

naked21 elektokoalgulacje moze przprowadzic rowniez dermatolog jesli gabinet jest wyposazony w elektrokoagulator. To taki przyrzad ktory ma rozne nasadki-koncowki podobne do igly. Jest to wypalanie tkanki przy uzyciu pradu. Podczas zabiegu czuc taki zapach "spalenizny". Mozna usunac np brodawki, pieprzyki, nawet nadzerki. zawsze warto zbadac pieprzyk zanim sie go usunie. po takim pieprzyku zostaje mala blizenka, znacznie mniejsza i mniej wyrazna niz po usunieciu skalpelem. Pielegnowac to miejsce musisz starannie , nie moczyc, nie wystawiac na slonce, smarowac masciami. to zabieg mniej inwazyjny. pozdrawiam buziaki papa
__________________
... Zabijasz każdą minutę ciszy...gdy pragnę mówić a Ty nie slyszysz ...

Karmah - Just Be Good To Me
azylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 11:36   #7
kkasiuleqq
Raczkowanie
 
Avatar kkasiuleqq
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 34
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

Bardzooo wam dziekuje!!Zastanawialam sie nad tym, zeby juz teraz usuwac bo nie moge juz na nie patrzec ale mysle, ze jeszcze te wakacje wytrzymam bo wiadomo, ze musialabym slonca unikac a z drugiej strony nawet smarujac blokerami te miejsca bylabym skazana na biale plamki..pierwszy raz slysze o tej elektrokoagulacji i jezeli rzeczywiscie potem slad jest niewielki to skorzystam z tej opcji Jeszcze raz dziekuje!!!!
kkasiuleqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-13, 11:38   #8
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

pieprzyki sa super! zastanów sie jeszcze dobrze , bo chcesz odebrać sobie urok ja tez mam ich niemało , ale je uwielbiam ! nigdy jeszcze nie słyszałam , zeby komuś to przeszkadzało , to naprawde śliczna ozdoba ciała
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 21:47   #9
kkasiuleqq
Raczkowanie
 
Avatar kkasiuleqq
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 34
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

Cytat:
Napisane przez natee
pieprzyki sa super! zastanów sie jeszcze dobrze , bo chcesz odebrać sobie urok ja tez mam ich niemało , ale je uwielbiam ! nigdy jeszcze nie słyszałam , zeby komuś to przeszkadzało , to naprawde śliczna ozdoba ciała
No duzo osob mi to mowi ale tyczy sie to tylko plaskich a nie tych wystajacych...a ja pozbyc chce sie tylko wystajacych hehe Bo z reszta dam rade;d;d
kkasiuleqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 10:00   #10
azylek
Raczkowanie
 
Avatar azylek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 106
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

Cytat:
Napisane przez kkasiuleqq
No duzo osob mi to mowi ale tyczy sie to tylko plaskich a nie tych wystajacych...a ja pozbyc chce sie tylko wystajacych hehe Bo z reszta dam rade;d;d
doskonale CIe rozumiem, ja tez mam takie odstajace od skory i nie dosyc ze jak zahaczysz ubraniem albo czymkolwiek to boli to mozesz sobie jeszcze krzywde zrobic. takei plaskie piperzyki tez uwazam za piekne i bardzooo mi sie podobaja i piegi rowniez ale takie wieksze "myszki" nie sa estetyczne a poza tym moga rosnac przez cale zycie i rozwinac sie w cos niepokojacego. buzaiki
__________________
... Zabijasz każdą minutę ciszy...gdy pragnę mówić a Ty nie slyszysz ...

Karmah - Just Be Good To Me
azylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 10:57   #11
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

Cytat:
Napisane przez natee
pieprzyki sa super! zastanów sie jeszcze dobrze , bo chcesz odebrać sobie urok ja tez mam ich niemało , ale je uwielbiam ! nigdy jeszcze nie słyszałam , zeby komuś to przeszkadzało , to naprawde śliczna ozdoba ciała
milo, ze ktos tak uwaza, jednak tyczy to sie pewnie niewielkiej ich ilosci... a ja mam na samej 1 rece z 20 to to juz zadnego uroku nie posiada na szczescie sa plaskie i malenkie, ale przy bladej skorze strasznie sie rzucaja w uczy. dziewczyny jak znacie jeszcze jakies metody na ich usuniecie, chetnie sie dowiem. pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-15, 10:59   #12
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

Cytat:
Napisane przez azylek
naked21 elektokoalgulacje moze przprowadzic rowniez dermatolog jesli gabinet jest wyposazony w elektrokoagulator. To taki przyrzad ktory ma rozne nasadki-koncowki podobne do igly. Jest to wypalanie tkanki przy uzyciu pradu. Podczas zabiegu czuc taki zapach "spalenizny". Mozna usunac np brodawki, pieprzyki, nawet nadzerki. zawsze warto zbadac pieprzyk zanim sie go usunie. po takim pieprzyku zostaje mala blizenka, znacznie mniejsza i mniej wyrazna niz po usunieciu skalpelem. Pielegnowac to miejsce musisz starannie , nie moczyc, nie wystawiac na slonce, smarowac masciami. to zabieg mniej inwazyjny. pozdrawiam buziaki papa
Azylku drogi, widze ze tak jak ja, jestes z Wlkp znasz moze lekarza dermatologa, ktory zajmuje sie takimi sprawami i ma w swoim gabinecie elektroagulator?? narazie je jeszcze jakos znosze, ale pewnie po nadchodzacych wakacjach pojade nawet na koniec swiata zeby je usunac tyle ich pewnie przybedzie
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 13:02   #13
kkasiuleqq
Raczkowanie
 
Avatar kkasiuleqq
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 34
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

Cytat:
Napisane przez azylek
doskonale CIe rozumiem, ja tez mam takie odstajace od skory i nie dosyc ze jak zahaczysz ubraniem albo czymkolwiek to boli to mozesz sobie jeszcze krzywde zrobic. takei plaskie piperzyki tez uwazam za piekne i bardzooo mi sie podobaja i piegi rowniez ale takie wieksze "myszki" nie sa estetyczne a poza tym moga rosnac przez cale zycie i rozwinac sie w cos niepokojacego. buzaiki
No własnie...moze "cos" z tego byc dlatego wole usunac,dajac wycinek do badania i miec spokojpomijajac juz to,ze mozemy je uszkodzic to pozostaja jeszcze wzgledy estetyczne...ja naprawde juz nie moge na nie patrzec ale jeszcze tylko te wakacje, pozniej pozegnam sie z nimi na zawsze!!! buzka
kkasiuleqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 22:42   #14
kkasiuleqq
Raczkowanie
 
Avatar kkasiuleqq
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 34
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

No i masz ci los Wlasnie "odrywa" mi sie pieprzyk z plecow bede musiala usunac teraz juz... ehhh to juz wezme wszystkie i blada w wakacje...<sciana>
__________________
"Tyle mam, ile mam, ile bym chciał"
kkasiuleqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 11:21   #15
azylek
Raczkowanie
 
Avatar azylek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 106
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

dziewczyny znam ten bol( buuu niektore pieprzyki sa okropne ale mozna je usunac. ze spokojem, damy rade, ja po lecie tez sie zdecyduje jestem z poznania, jesli Naked Ty rowniez to moge napisac gdzie na pewno jest, bo tam pracowalam. mam takeigo pieprzyka nak osci ogonowej i zawsze zahacze jak zakladam majtki albo spodnie i potem boli niemilosiernie!!
__________________
... Zabijasz każdą minutę ciszy...gdy pragnę mówić a Ty nie slyszysz ...

Karmah - Just Be Good To Me
azylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 07:45   #16
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

jeśli możesz Azylku, to podaj namiarek
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 08:18   #17
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

Cytat:
Napisane przez natee
pieprzyki sa super! zastanów sie jeszcze dobrze , bo chcesz odebrać sobie urok ja tez mam ich niemało , ale je uwielbiam ! nigdy jeszcze nie słyszałam , zeby komuś to przeszkadzało , to naprawde śliczna ozdoba ciała
Pieprzyki są może i fajne i dodają uroku, jeśli są w jakiejś niewielkiej ilości i nie przeszkadzają. Wiele osób, ja również ma pieprzyki w miejscach, w których poprostu przeszkadzają i gdzie łatwo o jego uszkodzenie / oderwanie, co nie jest wskazane i trzeba bardzo uważać. Pieprzyk ale wystajacy na na linii kończenia sie majtek czy ramiączkach biustonosza, jest narazony na ciagłe obtarcia w skutek czego może niestety dojśc do oderwania lub naderwania, krwawienia, sama miałam taki przypadek. Lekarz stwierdził, że pieprzyki w takich miejscach lepiej jest usuwać.

Z tego co wiem, wieksze zmiany są usuwane chirurgicznie, po konsultacji z dermatologiem.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 09:27   #18
azylek
Raczkowanie
 
Avatar azylek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 106
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

naked21 na os. marysienki 25 jest przychodnia, w ktorej na pewno dermatolog i chirurg robia zabiegi elektrokoaagulacji. do chirurga musisz miec skierowanie od ogolnego, do dermatologa nie , ale terminy to oooo matko! za 3 miesiace pewnie zawsze mozesz isc do chirurga i jesli on sie nie podejmie, bo stwierdzi ze musi to dermatolog zbadac najpierw, to wtedy udasz sie do tego drugiego, aby dla spokoju zbadac znamie, pozdrawiam papa
__________________
... Zabijasz każdą minutę ciszy...gdy pragnę mówić a Ty nie slyszysz ...

Karmah - Just Be Good To Me
azylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 14:04   #19
Baskinia
Zadomowienie
 
Avatar Baskinia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 259
Dot.: Pieprzyki-laser czy chirurg plastyczny?

czy ten lekarz w przychodni to dr Martin? Ja słyszałam że on nie za bardzo chce usuwac znamion. Raczej wysyła do onkologa.
Czy po laserowym usunięciu znamienia pozostaje biały śład wielkości pieprzuka, ktory potem się nie opala/. Jesli tak to w sumie bezsensu to usuwanie znamion laserem bo bez sensu miec białą kropkę zamiast brązowej. Gdzies czytałam że w Poznaniu jest centrum badań znamion. Można komputerowo zbadac cała skórę i się dowiadujesz które znamię jest podejrzane a które nie. W sumie to chyba dobra metoda bo zamiast ciac sie i poddawac znamie badaniom histopatologicznym można najpierw zbadac znamie by wybrac najbardziej kosmetyczną metodę usuniecia znamienia
Baskinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.