Stres w pracy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: jak często odczuwasz stres i strach w pracy
praktycznie nigdy - mam spokojną pracę 3 7,32%
sporadycznie - jak każdy 8 19,51%
często, ale nie przejmuję się tym, bo to nic wielkiego 3 7,32%
często 10 24,39%
codziennie i już nie umiem sobie z tym radzić 17 41,46%
Głosujący: 41. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-03, 20:48   #121
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Znalazłam pracę!- mam dylemat :(

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Chyba jednak zdecyduję się na pracę u cioci
I bardzo dobrze! To naprawdę świetnie zaczynać pracę z umową o pracę. I myślę, że to jednak praca w sklepie u cioci daje większe szanse na rozwój. Powodzenia!
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 22:14   #122
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Znalazłam pracę!- mam dylemat :(

Hej, nikii, nie martw się, tylko łap tą pracę u cioci Wiadomo, z rodziną lepiej nie wchodzić w interesy, ale jesteś młoda, zdolna, na pewno dasz sobie radę. Nawet jeśli nie zostaniesz tu na stałe, bo spełnią się jakieś Twoje obawy, to zawsze masz coś lepszego w CV niż kasjerka w drogerii. Trzymam kciuki i życzę powodzenia
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 09:01   #123
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Znalazłam pracę!- mam dylemat :(

Powiedz mi gdzie Ty w drogerii będziesz awansowała? z kasy na ochroniarza? z kasy na doradcę? Nie masz szans. Jest tam kierownik, który trzyma się swojego miejsca, a jezeli nawet odejdzie, to nie sadze by od razu zatrudnili kogoś z kasy na menadżera/kierownika, bo tak naprawdę nie masz szans wykazać się na kasie niczym, poza szybka i miła obsługa klienta. To nie jest świat SIMsów, gdzie zaczynasz od roznosiciela kawy pracownikom korporacji, a drogą awansu konczysz na posadce dyrektora...
Ciocia oferucje Ci dużo wiecej niż drogeria. I nawet gdyby to początkowo miałaby być praca na magazynie (tak jak piszesz), to zawsze możesz się zapytać, czy nie pomóc jej w dokumentach, gdzieś coś zawieść, załatwić, cos policzyć, posegregować... małymi kroczkami, az w końcu wprowadzi Cię w tajniki prowadzenia firmy i możliwe, ze Ci firmę przepisze (co w moim przypadku byłoby spełnieniem marzeń, kiedys ktoś mnie prowadzi za rączkę a potem mi przepisuje dobrze działajacą firmę ). Poza tym umowa o pracę, to naprawdę duży plus.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 11:03   #124
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Znalazłam pracę!- mam dylemat :(

Dziewczyno bierz te drugą opcję W Rossmanie sie tylko narobisz, na dodatek za mniejsze pieniądze. Nie patrz ze to po znajomosci. Dzisiaj wiekszosc ludzi tak się wlasnie dorabia. Przy cioci wiecej sie nauczysz, bedziesz jej pomagać prowadzic biznes, wiec na pewno duzo wiedzy z tego tez wyniesiesz. Piszesz, że to bedzie rutyn, że firma może upaść więc zaproponuj już teraz sprzedaz internetową.A jak istnieje opcja , że firma przejdzie na ciebie to tym bardziej powinnas sie zgodzić. Mozesz miec stala praca na dluzej, nawet wlasny bizne, a w Rossmanie nigdy nie wiesz co cie czeka. Zawsze mga cie zwolnic i zostaniesz bez niczego.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Powiedz mi gdzie Ty w drogerii będziesz awansowała? z kasy na ochroniarza? z kasy na doradcę? Nie masz szans. Jest tam kierownik, który trzyma się swojego miejsca, a jezeli nawet odejdzie, to nie sadze by od razu zatrudnili kogoś z kasy na menadżera/kierownika, bo tak naprawdę nie masz szans wykazać się na kasie niczym, poza szybka i miła obsługa klienta. To nie jest świat SIMsów, gdzie zaczynasz od roznosiciela kawy pracownikom korporacji, a drogą awansu konczysz na posadce dyrektora...
Ciocia oferucje Ci dużo wiecej niż drogeria. I nawet gdyby to początkowo miałaby być praca na magazynie (tak jak piszesz), to zawsze możesz się zapytać, czy nie pomóc jej w dokumentach, gdzieś coś zawieść, załatwić, cos policzyć, posegregować... małymi kroczkami, az w końcu wprowadzi Cię w tajniki prowadzenia firmy i możliwe, ze Ci firmę przepisze (co w moim przypadku byłoby spełnieniem marzeń, kiedys ktoś mnie prowadzi za rączkę a potem mi przepisuje dobrze działajacą firmę ). Poza tym umowa o pracę, to naprawdę duży plus.
Racja. Przewaznie jak zwolni sie kierownicze miejsce nie biorą kasjerki w to miejsce, tylko szukają ludzi z poza sklepu z podobnym doświadczeniem.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 11:51   #125
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Znalazłam pracę!- mam dylemat :(

Też myślę, że druga opcja jest dużo lepsza! Lepsze godziny pracy, umowa, a może będziesz miała wpływ na rozwój firmy Myślę, że jeśli chodzi o awans to będziesz miała większe szanse na stanowisko kierownicze w drogerii po pracy u cioci niż po byciu kasjerką w danym miejscu. I to raczej pewniejsze miejsce zatrudnienia.
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 11:58   #126
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Znalazłam pracę!- mam dylemat :(

Dziewczyny, ta drogeria to nie Rossmann Pewnie macie rację z tym awansem, ja niewiele wiem o "prawdziwej" pracy, bo dotąd pracowałam tylko weekendowo no i miałam roczny epizod w gastronomii na umowie o pracę
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 13:21   #127
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Znalazłam pracę!- mam dylemat :(

Posłuchaj Autorko, praca po znajomości to naprawdę nie jest nic złego jeśli wykonujesz dobrze swoje obowiązki. To normalne, że często woli się pracować z osobami zaufanymi, zwłaszcza na bardziej odpowiedzialnych stanowiskach (problem pojawia się tylko wtedy, gdy w pracy dojdzie do konfliktu i wtedy przekłada się to na relacje).
To nie Twoja wina, że masz ciocię, która może Ci pomóc. Poza tym, dostanie pracy to jedno, a wszystko zależy od tego jak będziesz ją wykonywać. Jeśli wniesiesz coś nowego firmy i usprawnisz jej rozwój, to nie będzie już zasługa Twojej cioci, tylko Twoja.
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-01, 11:13   #128
emi_81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Podświadomy stres w pracy

Witam!

Mam bardzo podobnie w pracy. Dziewczyny już są ze sobą zgrane a ja jestem ta "nowa". Po drugie ostatnio miałam koszmarne dni, wszystko co zrobiłam było nie tak, albo źle albo za wolno a obowiązków tylko mi dokładali. Nawet śniadania nie miałam czasu zjeść.
Teraz mam kilka dni wolnego na przemyślenia. I nie wiem, czy chcę dalej się tak męczyć i pracować w takiej atmosferze.
Tylko z pracą nie jest za różowo i to tylko mnie powstrzymuje przed rezygnacją z dnia na dzień. Na myśl jednak o pracy to żołądek zwija się w kulkę .
emi_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 10:54   #129
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Podświadomy stres w pracy

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Ja bym z takiej pracy zrezygnowała. Ja wstaje rano i z usmiechem ide do pracy. Nie wyobrażam sobie inaczej, bo można się zajechać psychicznie i fizycznie.
Spróbuj sie jakoś dogadać, co to za praca? Na czym polega? Nie wiem może powinnaś poczytac coś w domu o niej, w wolnej chwili, pouczyc się i wetdy współpracowniczki Cie zaakceptują jak zobaczą, że sie starasz.
Sama nie wiem co Ci doradzić, życze powodzenia
kochaniutka gdzie ty pracujesz, że na twojej buzi uśmiech z rana?
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 12:27   #130
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Praca dylemat,co robić?

Przeglądając forum a dokładniej dział Praca naszła mnie pewna myśl.Sama mam 22 lata i owszem pracuję w odzieżówce zaczynałam od SH,nastepnie był mały prywatny butik a teraz - znana sieciówka + oferta pracy jako niania co też bardzo lubię. Tylko powiedzcie mi co później wiadomo,że człowiek się starzeje co będzie gdy będę dochodzić do 30-stki a już nie mówiąc jak będę po 30-stce? Przecież w takim sklepie liczy się młodość,wigor a w dodatku aparycja.

Sama mam dylemat mogę wybrać jedną ofertę pracy z dwóch.

Pierwsza - wcześniej wspomniania sieciówka aczkolwiek bywałam tam i widzę,że jest stała ekipa natomiast co dwa miesiące nawet miesiąc pojawia się nowa osoba. Mnie na rozmowie zapewniano,że szukają kogoś na dłużej w co ciężko mi uwierzyć bo od kilku dni znowu przychodzą ludzie na godziny próbne.Kierowniczka mówiła,że wszystko zależy od szefa bo on sobie w każdej chwili ogląda obraz z kamerek.A ja się naprawdę staram jak tylko mogę,zresztą miałam godziny próbne i się spodobałam tylko co z tego jak usłyszałam od kierowniczki (że nie jest tak jak na godz próbnych a robię zupełenie to samo,żeby nie było) Moja koleżanka też tam pracowała i niestety po dwóch msc Bye bye. Boję się,że ze mną stanie się to samo. Do wypracowania jest 160 h stawka głodowa 5 zł/h gdzie stare pracownice miotają "nowymi"[zrób to przynieś tamto,podaj to-NO RANY PRZECIEŻ SAMA NIE JESTEM]. Same stoją sobie koło lady a niemały salon jest na głowie nowej (wieszaki,obsługa klienta,pilnowanie przymierzalni i bieganie na magazyn po rozmiary których nie ma) Wiadomo,że nowej nie wypada się stawiać,ale ludzie ileż można?

Druga - niania praca od 10-13 dni w msc stawka już lepsza bo nawet 7 zł i po 8h tylko wiadomo w rzeczywistości mniej te 300 zł nawet. I dziecko jest na liście rezerwowej do przedszkola,ale jego mama zapewnia mnie,że nic ztego nie wyjdzie bo nie jest to miejscowośc wielkości Krakowa czy Warszawy gdzie jest nawet 50 placówek tego typu. Właściwie więcej szczegółow poznam w piątek,bo na ten dzień się z nią umówiłam,żeby wszystkiego się dowiedzieć,mimo wszystko jednak mam tak wielki mętlik w głowie,że sama już nie wiem co mam robić.



Zostać w sieciówce i na każdą dniówkę przychodzić ze strachem czy to aby nie mój ostatni dzień a w ostateczności wylecieć po 2-óch msc? Czy zająć się dzieckiem i czekać do przyszłego roku bo być może wtedy się dostanie do żłobka? Może Wy pomożecie. Ja nic tylko rozmawiam o tym z rodzicami,narzeczonym przyjaciółką i jest jeszcze gorzej
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 12:35   #131
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Praca dylemat,co robić?

Wzięłabym opiekę nad dzieckiem. Choć mniej pracujących dni w miesiacu to stawka lepsza i wydaje m isię ze do takiej pracy bardziej bym się przykładała. Może wyjdę na lenia i niewdziecznika w czasach gdy ciężko o pracę ale za 5 zł/h nie chciałoby mi się pracować. Mówię tu o pracy nierozwojowej, nie w zawodzie. Wolałabym zarobić 300zł m-c mniej ale mniej się narobić (fizycznie bo wiadomo że opieka nad dzieckiem to też nie wakacje), nie być w ciagłym stresie że mnie zwolnią albo będą się mną wysługiwać.

Ale tu też zależy czy potrzebujesz tej pracy żeby zarobić na swoje potrzeby typu rozrywka, ubrnaia czy potrzebujesz jej żeby żyć - opłacać rachunki, kupować jedzenie. Bo wiadomo że jeśli to drugie to stały etat nawet za mniejsze pieniadze jest bezpieczniejszy.

Jeżeli zdecydujesz się na opiekę i rodzice będą z Ciebie zadowoleni to jest też szansa że "zareklamują" Cię znajomym i wpadnie Ci kilka dodatkowych dni w miesiacu przy innym dziecku.

Edytowane przez 201707171556
Czas edycji: 2013-06-19 o 12:41
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 12:38   #132
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Praca dylemat,co robić?

Tylko tutaj też nie wiadomo czy dziecko nie pójdzie jednak do tego żłobka w przyszłym roku bo wiadomo,że nianią nie jest się miesiąc czy dwa Co praawda z mamą dziecka jestem umówiona na piątek więc wszystkiego się dowiem dopiero w piątek czy aby na pewno taka stawka itp.
Moja koleżanka,która także pracowała w tej samej sieciówce lecz w innym mieście powiedziała to samo,że za 5 zł to by nawet nie poszła. Boję się,że podejmę złą decyzję.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036

Edytowane przez Cos_
Czas edycji: 2013-06-19 o 12:40
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 12:50   #133
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Praca dylemat,co robić?

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
Tylko tutaj też nie wiadomo czy dziecko nie pójdzie jednak do tego żłobka w przyszłym roku bo wiadomo,że nianią nie jest się miesiąc czy dwa
No tak, ale ja bym o tym teraz nie myślała bo z z sieciówki też nie wiesz czy Cię nie zwolnią po 2 miesiacach
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 13:12   #134
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Praca dylemat,co robić?

No więc właśnie i tak źle i tak nie dobrze. Znając mnie to pewnie z tą nianią wszystko wygląda ładnie przez telefon a później będę się musiała męczyć w sieciówce,ale mimo wszystko gdzieś w głębi się łudzę,że mnie zostawią pfff ;/

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Ach i tak praca jest mi potrzebna dlatego,żeby się zwyczajnie utrzymać. Kupić jedzenie zapłacić rachunki itp.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 13:14   #135
Suvienka
Raczkowanie
 
Avatar Suvienka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 107
Dot.: Praca dylemat,co robić?

Ja na Twoim miejscu wybrałabym opiekę na dzieckiem, może jeśli się uda, znajdziesz sobie jeszcze jakąś pracę dorywczą na wieczory albo weekendy. Praca w tej sieciówce wydaje się być koszmarem, już nawet nie chodzi o stawkę, ale jeśli grupa stałych pracowników robi sobie piramidkę ważności i kto jest na dole odwala całą robotę, to ja dziękuję... Jeśli szefostwo (mając przecież monitoring) na to pozwala to wszyscy są siebie warci i ja bym z tej pracy zrezygnowała.
__________________
Memory is deceptive because it is colored by today's events.
Suvienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 13:31   #136
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Praca dylemat,co robić?

Cytat:
Napisane przez Suvienka Pokaż wiadomość
Ja na Twoim miejscu wybrałabym opiekę na dzieckiem, może jeśli się uda, znajdziesz sobie jeszcze jakąś pracę dorywczą na wieczory albo weekendy. Praca w tej sieciówce wydaje się być koszmarem, już nawet nie chodzi o stawkę, ale jeśli grupa stałych pracowników robi sobie piramidkę ważności i kto jest na dole odwala całą robotę, to ja dziękuję... Jeśli szefostwo (mając przecież monitoring) na to pozwala to wszyscy są siebie warci i ja bym z tej pracy zrezygnowała.

No niestety tak jest. Pomijając fakt,że dwie osoby to rodzina szefa a kolejna osoba to znajoma tej rodziny ehhh... poplątane to jak nie wiem co... Tak bardzo chciałam tam pracować a teraz co.? Niestety wszystko fajnie wygląda z drugiej strony.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 17:02   #137
Suvienka
Raczkowanie
 
Avatar Suvienka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 107
Dot.: Praca dylemat,co robić?

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość

No niestety tak jest. Pomijając fakt,że dwie osoby to rodzina szefa a kolejna osoba to znajoma tej rodziny ehhh... poplątane to jak nie wiem co... Tak bardzo chciałam tam pracować a teraz co.? Niestety wszystko fajnie wygląda z drugiej strony.
No to już nawet wyższy level, ja dałabym sobie spokój. Sieciówki zawsze fajnie wyglądają z zewnątrz, a patrząc od strony pracownika różnica jest czasami drastyczna.
Daj znać jak coś postanowisz
__________________
Memory is deceptive because it is colored by today's events.
Suvienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 23:18   #138
Chiaroscuro_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 105
Dot.: Praca dylemat,co robić?

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
Przeglądając forum a dokładniej dział Praca naszła mnie pewna myśl.Sama mam 22 lata i owszem pracuję w odzieżówce zaczynałam od SH,nastepnie był mały prywatny butik a teraz - znana sieciówka + oferta pracy jako niania co też bardzo lubię. Tylko powiedzcie mi co później wiadomo,że człowiek się starzeje co będzie gdy będę dochodzić do 30-stki a już nie mówiąc jak będę po 30-stce? Przecież w takim sklepie liczy się młodość,wigor a w dodatku aparycja.

Sama mam dylemat mogę wybrać jedną ofertę pracy z dwóch.

Pierwsza - wcześniej wspomniania sieciówka aczkolwiek bywałam tam i widzę,że jest stała ekipa natomiast co dwa miesiące nawet miesiąc pojawia się nowa osoba. Mnie na rozmowie zapewniano,że szukają kogoś na dłużej w co ciężko mi uwierzyć bo od kilku dni znowu przychodzą ludzie na godziny próbne.Kierowniczka mówiła,że wszystko zależy od szefa bo on sobie w każdej chwili ogląda obraz z kamerek.A ja się naprawdę staram jak tylko mogę,zresztą miałam godziny próbne i się spodobałam tylko co z tego jak usłyszałam od kierowniczki (że nie jest tak jak na godz próbnych a robię zupełenie to samo,żeby nie było) Moja koleżanka też tam pracowała i niestety po dwóch msc Bye bye. Boję się,że ze mną stanie się to samo. Do wypracowania jest 160 h stawka głodowa 5 zł/h gdzie stare pracownice miotają "nowymi"[zrób to przynieś tamto,podaj to-NO RANY PRZECIEŻ SAMA NIE JESTEM]. Same stoją sobie koło lady a niemały salon jest na głowie nowej (wieszaki,obsługa klienta,pilnowanie przymierzalni i bieganie na magazyn po rozmiary których nie ma) Wiadomo,że nowej nie wypada się stawiać,ale ludzie ileż można?

Druga - niania praca od 10-13 dni w msc stawka już lepsza bo nawet 7 zł i po 8h tylko wiadomo w rzeczywistości mniej te 300 zł nawet. I dziecko jest na liście rezerwowej do przedszkola,ale jego mama zapewnia mnie,że nic ztego nie wyjdzie bo nie jest to miejscowośc wielkości Krakowa czy Warszawy gdzie jest nawet 50 placówek tego typu. Właściwie więcej szczegółow poznam w piątek,bo na ten dzień się z nią umówiłam,żeby wszystkiego się dowiedzieć,mimo wszystko jednak mam tak wielki mętlik w głowie,że sama już nie wiem co mam robić.



Zostać w sieciówce i na każdą dniówkę przychodzić ze strachem czy to aby nie mój ostatni dzień a w ostateczności wylecieć po 2-óch msc? Czy zająć się dzieckiem i czekać do przyszłego roku bo być może wtedy się dostanie do żłobka? Może Wy pomożecie. Ja nic tylko rozmawiam o tym z rodzicami,narzeczonym przyjaciółką i jest jeszcze gorzej
Wybrałabym opiekę nad dzieckiem ale nie przestawałabym szukać czegoś lepszego
Chiaroscuro_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 23:12   #139
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Witam Was,

Mam ogromnie nieprzyjemną sytuację, pomóżcie - czy to zgodne z prawem?

Pracowałam w firmie A przez 3 lata, umowa była na kwotę 5400zł brutto.
W lipcu dostałam nową propozycję do firmy B, w sierpniu przeszłam rozmowę kwalifikacyjną i podpisałam z nimi umowę, która miała obowiązywać od 1 września (czas nieokreslony!) na 6500zł brutto.
Złożyłam więc wypowiedzenie w firmie A, ponieważ kwota w firmie B wyższa a dodatkowo mniejszy czas pracy. Prezes firmy A proponował mi podwyżkę o 1200zł żebym nie odchodziła, ale jednak niższy wymiar godzin w pracy B wygrał, mimo wtedy już podobnej kwoty.

Za 9 dni powinnam zacząć pracę...ale - dziś dowiaduję się, że jutro w firmie B jest spotkanie dla wszystkich nowych pracowników i chcą zmienić umowy! Zmieniły się udziały w tej firmie, kto inny już decyduje o umowach i warunkach zatrudniania osób, ten ktoś chce zmniejszyć stawkę na umowie do najniższej krajowej 1600zł brutto!!!!!! Czy to zgodne z prawem? Błagam dziewczyny pomocy! Wiem, że pewnie teoretycznie mogę się nie zgodzić, ale pewnie i tak mają jakieś swoje sposoby i mnie wyrzucą jesli nie podpiszę umowy. Czy jestem jakoś chroniona?

Przecież to oszustwo. Wg mnie to specjalne zagranie, chcieli "nagonić" sobie pracowników. Gdybym wiedziała, że taka będzie sytuacja, lub gdyby od razu propozycja była na 1600zł to nigdy nie rzucałabym poprzedniej pracy bo tam miałam 5400zł, ponadto przed odejściem miałam proponowana podwyżkę o 1200zł !!! Poszłam do nowej firmy bo tam miałam lepsze warunki. Do poprzedniej pracy nie mogę już wrócić, to zagranie jest nie fair ale czy zgodne z prawem?
Co teraz? Myślałam, że jak umowa jest podpisana na czas nieokreślony to nie mogą nikogo od tak wyrzucić za to, że nie zgadza się na nowe, gorsze warunki ale teraz już sama nie wiem jestem w kropce i stresie.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 09:52   #140
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Witam Was,

Mam ogromnie nieprzyjemną sytuację, pomóżcie - czy to zgodne z prawem?

Pracowałam w firmie A przez 3 lata, umowa była na kwotę 5400zł brutto.
W lipcu dostałam nową propozycję do firmy B, w sierpniu przeszłam rozmowę kwalifikacyjną i podpisałam z nimi umowę, która miała obowiązywać od 1 września (czas nieokreslony!) na 6500zł brutto.
Złożyłam więc wypowiedzenie w firmie A, ponieważ kwota w firmie B wyższa a dodatkowo mniejszy czas pracy. Prezes firmy A proponował mi podwyżkę o 1200zł żebym nie odchodziła, ale jednak niższy wymiar godzin w pracy B wygrał, mimo wtedy już podobnej kwoty.

Za 9 dni powinnam zacząć pracę...ale - dziś dowiaduję się, że jutro w firmie B jest spotkanie dla wszystkich nowych pracowników i chcą zmienić umowy! Zmieniły się udziały w tej firmie, kto inny już decyduje o umowach i warunkach zatrudniania osób, ten ktoś chce zmniejszyć stawkę na umowie do najniższej krajowej 1600zł brutto!!!!!! Czy to zgodne z prawem? Błagam dziewczyny pomocy! Wiem, że pewnie teoretycznie mogę się nie zgodzić, ale pewnie i tak mają jakieś swoje sposoby i mnie wyrzucą jesli nie podpiszę umowy. Czy jestem jakoś chroniona?

Przecież to oszustwo. Wg mnie to specjalne zagranie, chcieli "nagonić" sobie pracowników. Gdybym wiedziała, że taka będzie sytuacja, lub gdyby od razu propozycja była na 1600zł to nigdy nie rzucałabym poprzedniej pracy bo tam miałam 5400zł, ponadto przed odejściem miałam proponowana podwyżkę o 1200zł !!! Poszłam do nowej firmy bo tam miałam lepsze warunki. Do poprzedniej pracy nie mogę już wrócić, to zagranie jest nie fair ale czy zgodne z prawem?
Co teraz? Myślałam, że jak umowa jest podpisana na czas nieokreślony to nie mogą nikogo od tak wyrzucić za to, że nie zgadza się na nowe, gorsze warunki ale teraz już sama nie wiem jestem w kropce i stresie.
masz na pismie promesę na tą kwotę?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 10:11   #141
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;42365701]masz na pismie promesę na tą kwotę?[/QUOTE]

Mam tylko tą umowę, która była podpisana na 6500 a tej nowej po zmianie nie.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 11:10   #142
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Mam tylko tą umowę, która była podpisana na 6500 a tej nowej po zmianie nie.
wiec za 5 dni pracuejsz za tyle, a zmienić ci mogą tylko aneksem do umowy.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:22   #143
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Ojej, tak ale chodzi mi o to czy mają prawo tak zmienić? Jeśli nie zaakceptuje to po prostu dostanę wypowiedzenie i tyle ? Nie mam żadnych praw w takim razie, mimo, że zostałam zwabiona do nowej niby lepszej pracy, zostawiłam starą całkiem niezłą
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:26   #144
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Ojej, tak ale chodzi mi o to czy mają prawo tak zmienić? Jeśli nie zaakceptuje to po prostu dostanę wypowiedzenie i tyle ? Nie mam żadnych praw w takim razie, mimo, że zostałam zwabiona do nowej niby lepszej pracy, zostawiłam starą całkiem niezłą
zawirając umowe na czas nieokreślony to nadal jest umowa, można ją zaaneksować zmieniając jej zapisy, tak może się zdarzyć zawsze. Nie podpisując aneksu ta umowa się samoistnie rozwiązuje.

a to że zostawiłaś to wynik przypadku, błędnego ocenienia sytuacji.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:30   #145
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;42371695]
a to że zostawiłaś to wynik przypadku, błędnego ocenienia sytuacji.[/QUOTE]

Błędnego? Chyba typowego, ukartowanego zagrania pracodawcy bo nigdy bym się takiego czegoś nie spodziewała, nawet nie zaczęłam pracować a już zmiana umowy. Trudno, jeśli to zgodne z prawem to tym bardziej źle, muszę szukać nowej pracy i tyle.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:33   #146
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Błędnego? Chyba typowego, ukartowanego zagrania pracodawcy bo nigdy bym się takiego czegoś nie spodziewała, nawet nie zaczęłam pracować a już zmiana umowy. Trudno, jeśli to zgodne z prawem to tym bardziej źle, muszę szukać nowej pracy i tyle.
przeciez proponując Ci warunki, nie wiedzieli, że zmieni się sytuacja.

ps. idź się jeszcze dopytaj prawnika, niech rzuci okiem na papiery i zapisy w umowie.

poza tym to może plotki.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 23:23   #147
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Nie plotki, dziś się wszystko wyjaśniło. Niestety to prawda, złożyłam wymówienie, idę na kilka rozmów kwalifikacyjnych. Nigdy nie pracowałam za takie pieniądze, poszukam po prostu nowej pracy. Szkoda, że takie rzeczy się dzieją, ale jakby nie patrzeć wszystko wzbogaca człowieka w nowe doświadczenia.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 08:12   #148
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Nie plotki, dziś się wszystko wyjaśniło. Niestety to prawda, złożyłam wymówienie, idę na kilka rozmów kwalifikacyjnych. Nigdy nie pracowałam za takie pieniądze, poszukam po prostu nowej pracy. Szkoda, że takie rzeczy się dzieją, ale jakby nie patrzeć wszystko wzbogaca człowieka w nowe doświadczenia.
szczesciara, ludzie pracują za dużo niższe.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 22:05   #149
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Zmiana warunków pracy :( POMOCY

ale masakra. Próbowałaś rozmawiać z prawnikiem? ja wiem, ze prawo nie zawsze ma wiele wspólnego ze sprawiedliwością, ale... jeżeli takie zmienianie umów jest zgodne z prawem, to ja tez jutro zaneksuje sobie umowę o pracę (tylko w druga stronę niz pracodawca autorki), umowę z bankiem, na telefon, internet, z elektrownią i wszelkie inne, jakie w życiu podpisałam


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 14:46   #150
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
ale masakra. Próbowałaś rozmawiać z prawnikiem? ja wiem, ze prawo nie zawsze ma wiele wspólnego ze sprawiedliwością, ale... jeżeli takie zmienianie umów jest zgodne z prawem, to ja tez jutro zaneksuje sobie umowę o pracę (tylko w druga stronę niz pracodawca autorki), umowę z bankiem, na telefon, internet, z elektrownią i wszelkie inne, jakie w życiu podpisałam


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jest zgodne z prawem. Nazywa się to np. wypowiedzenie zmieniające. Ale działa tylko w jedną stronę tylko pracodawca może wystosować taki aneks.
Przespacerowałabym się do poprzedniej firmy z prośbą o ponowne przyjecie do pracy na poprzednich warunkach(bez podwyżki). Autorko nic nie tracisz, a jeśli byłas dobrym pracownikiem i odeszłaś nie paląc za sobą mostów to powinno się udać.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-06 20:17:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.