Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012 - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-12, 22:01   #3421
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Kąt rozłożenia jest właściwie taki sam, żaden nie rozkłada się na płasko.
Tylko ten pierwszy trzeba wychylić i rozłożyć tę podporę z przodu i będzie tak jak w tym drugim.
Zobacz na sam spód leżaczka, jeden i drugi ma siedzisko i podparcie pleców pod tym samym kątem.
Jak dla mnie to leżaczek nie służy do spania, więc to rozkładanie nie było aż tak istotne.
dzięki Agata!
nie wiem czy to kwestia zrobionych zdjęć ale ten droższy wydaje mi sie jednak bardziej płaski... teraz to juz w sumie mogę Marcię trzymać w takiej pozycji półleżącej ale chciałabym żeby służył mi też kiedyś do drugiego dziecka a na początku to jak dla mnie tylko leżenie na płaskim lub prawie płaskim... spanie oczywiście odpada w leżaczku ale tak jak piszę zależałoby mi żeby nawet te pół godzinki dziecko jednak leżało a nie siedziało... hmmm chyba pomacam je w sklepie jak mała pozwoli i wtedy będzie łatwiej zdecydować
Timii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 22:11   #3422
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Dobranoc
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 22:22   #3423
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Dobranoc



i tez chcialabym wiedziec co z tym odbijaniem ja narazie musze bo marcia ciagle ulewa...
Timii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 22:31   #3424
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Timii Pokaż wiadomość


i tez chcialabym wiedziec co z tym odbijaniem ja narazie musze bo marcia ciagle ulewa...
Ja odbijam ostatnio często oj często, podczas picia, po piciu.Po piciu długo noszę, siedzę, byle by była w miarę pionowo czy na skos, bo jak źle odbije, to potem ma problem z brzuszkiem Jak macha rączkami to wiem że chce odbić, w nocy pierwszy raz się zdarzyło, że potrzebowała jeszcze odbicia. Masakra jakaś.

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Uciekam,pa.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 23:14   #3425
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

kism dzięki
Bylismy z Borysem u lekarza, lekarka nic niepokojącego nie stwierdziła, dolne dziąsełka faktycznie rozpulchnione, ale na zęby kazała jeszcze poczekać, twierdzi, ze to co było to mógł byc skok, albo po prostu wkurzenie z powodu tych dziąsełek. Mowila, zeby stosować to co stosowałam i dodatkowo przepisała Viburcol w "razie co". Ale Borys jest już, odpukać, dużo spokojniejszy. Lekarka jednak stwierdziła, ze to tak może być, tydzień szału, tydzień spokoju, kilka dni wrzasków, 2 tygodnie spokoju. Któraś z Was zresztą to pisała. No trudno, jak mus to mus

Moj Klocek waży juz 7300 <mdleje> i ma aż 64 cm


no i dla Kaja


Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
a jak Ty to robisz??? Mój nie chce się za cholerę na boki kiwać
Gabi, jakbys posłuchała, jak Borys potrafi wrzasnąć to wierz mi, Twój wózek sam zacząłby się bujać nie musiałabyś go wprawiać w ruch.
Poruszaj nim mocniej na boki, troszkę się bujają, na tyle, żeby lekko pokołysać dzieciaka w gondoli. Borys składa wtedy rąsie na piersi , takie to słodkie , i bujamy się aż zaśnie.


Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość

Do specjalistki od SB
: jakie duże mogą być to porcje, są ograniczone jakość ilościowo ??
do mnie ???
no nic, odpowiem tak czy siak . nie liczysz kalorii, jesz do syta, pilnujesz tylko, zeby byla odpowiednia proporcja węgli w stosunku do białka.
Polecam książke : http://www.empik.com/dieta-south-bea...0226,ksiazka-p

a gdzie jest Ewunia ???? ciekawe co tam z jej spacerami i w ogóle....
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 23:21   #3426
martula007
Raczkowanie
 
Avatar martula007
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 456
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Heeej
Dlugo znowu mnie nie bylo, chociaz i tak pewnie nikt tego nie zauwazyl

Jestesmy po chrzciach, byly 2 wrzesnia... w kosciele lacznie bylo 5 chrztow, Oliwka i 4 chlopcow... tylko ona plakala Wszystko fajnie wyszlo, mloda prawie cala impreze po kosciele przespala.. a wygladala prze-cu-dnie! Postawilam na prostote i okazalo sie to strzalem w 10

Jak milo bylo wejsc po tak dlugiej nieobecnosci i zobaczyc tyle stron do nadrobienia... szkoda tylko ze taki temat niesmaczny sie wkradl. Pozwole sobie tylko na krotki komentarz... nienawidze obgadywania. Sama jak mam cos do powiedzenia to mowie to prosto w twarz i lubie jak ktos sie identycznie zachowuje w stosunku do mnie.

Moja Oliwcia tez sie przeziebila, w nocy straaaasznie sie meczyla... katar i zapchany nos- strasznie ciezko bylo jej oddychac.. bylysmy u lekarza i przepisala jej jakies krople, mam nadzieje ze cos pomoze.

Dzis moj szkrab skonczyl 4 miesiace zwazylam ja u lekarki... i w porownaniu do Waszych dzieci to mam chudzinke - 6150 Czyli w ciagu ostatniego miesiaca przybrala 500g.

Czy bylyscie juz z dziecmi u okulisty? Bo ja na smierc zapomnialam... musze sie jak najszybciej umowic!

aaaa tak na marginesie- rozmawialam dzis z lekarka na temat rozszerzania diety i wprowadzania glutenu i ta mi powiedziala zebym sie jeszcze troche wstrzymala. Ze jej zdaniem skonczony 4 miesiac to mimo wszystko za szybko i zeby poczekac 2-3 tygodnie. Sama juz nie wiem...

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
RATUJCIE! Jakie mogą być powody przeokrutnego wieczoru płaczem? W dzień Szymon cały dzień uśmiechnięty, gada, bawi się, a jak tylko nadejdzie 18-19 zaczyna się wrzask jakby go ze skóry obdzierali i nic nie pomaga- kompletnie nic. Nie spina się, nie macha nóżkami- czy mimo tego może to być kolka
Moim zdaniem to zmeczenie calym dniem Moze ktoregos dnia postaraj sie polozyc synka wczesniej spac Moja Oliwka od jakiegos czasu jest szykowana i kladziona do spania szybciej bo tego potrzebuje, a i tak przesypia w sumie ladnie nocki ostatnio spala od 21-30 do 7 rano
Tylko z jednym sie cofnela.... jakis czas temu pisalam ze klade ja do lozeczka, przykladam pieluche i zasypia... otoz moj dziec sie zmienil... i nie chce ostatnio zasypiac bez cycka... zwariuje chyba przez te jej humorki ma szczescie dziewczyna, ze ja kocham nad zycie i jej to wybaczam

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość

Też często piorę razem, ale w Dzidziusiu. Ja niektóre rzeczy prasuję, te które tego wymagają widać nieumiejętnie wieszam
To tak jak ja
Ale UWAGA... moja mama zapodala mi niezly patent. Jak wyjmuje ubranka z pralki to najpierw mocno je strzepuje, skladam ( tak jak leza w komodzie) i ukladam je jedno na drugim tak gdzies na 0,5-1h. Pozniej rozwieszam i ubranka sa prosciutkie... sprawdzilam i dziala!!

Jesli chodzi o lezaczek u nas okazal sie zbawieniem Z mezem kupilismy FP taki zielony z zabka chyba- byly tutaj wklejone linki



Ide spac... niewiadomo jak dzisiejsza nocka bedzie wygladala.
Zycze wszystkim dzieciom ( tym zdrowym i podziebionym) duuuuuuzo zdrowia!!
Dobranoc
martula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 00:13   #3427
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Dziękuję pięknie za wszystkie odpowiedzi w sprawie ubierania przez głowę , ale chyba nie zostałam zrozumiana Pisałam "dziewczyny, jak ubieracie?" do dwóch (nie pamiętam, kto to był), które pisały, że dzieciaki protestują przy ubieraniu i chciałam coś doradzić

Aż mnie dziś zajął temat leżaczków, choć my już mamy
agata, przejrzałam na szybko googla... Znalazłam jedynie negatywne opinie fizjoterapeutów na temat leżaczków (rozumiem, że ogólnie mowa o takich z nieusztywnionymi pleckami, bo jednak takie w zdecydowanej większości są w sprzedaży), np. pierwsze z brzegu:
http://dziecko-info.rodzice.pl/showp...77&postcount=2
http://forum.gazeta.pl/forum/w,1017,..._bujaczek.html
Wiadomo, że jak się rozsądnie dawkuje i kładzie dziecko na krótko, to tragedii nie ma, ale ciekawa jestem, czy masz jakieś linki co do tego leżenia dzieciaków na miękkim leżaczku i pleckach wygiętych w pałąk? Te z FP są takie ładne Jak nasz mnie wkurzy swoimi wadami, to może bym się jeszcze skusiła na jakiś używany...

Przy okazji znalazłam ciekawy wywiad z Pawłem Zawitkowskim, może nie wszyscy go lubią, w każdym razie wywiad fajny, niedługi i treściwy.
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...IADY/205542391

Cytat:
Napisane przez 8ewus8 Pokaż wiadomość
nie mam tylko butów, bo chciałam jakieś takie sportowe, nie typowe do chrztu, ale czekam, bo boję się, że w ciągu tych 3 tyg jeszcze sporo urośnie
onething, ślicznie już gada, mój też najlepszynastrój na gadanie ma z rana
Myślę, że z wielkością stopy przez te 3 tyg. Ci synek nie zaszaleje
U nas też do południa najwięcej gadania

Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość
Wróciliśmy od lekarza i mamy skierowanie do laryngologa, czekamy na termin
A po co laryngolog? Nie kojarzę, coś u Was nie tak?

Cytat:
Napisane przez izotropia Pokaż wiadomość
Niestety pospał tak 2 nocki omijając 1 karmienie i nie miał siły główki podnosić i na ramieniu tylko wisiał, a teraz jak się go tak bierze to jest cały sztywny - więc chyba ten raz trzeba go budzić, bo widać sił mu brakuje
To już Ty wiesz najlepiej, jak uważasz, że trzeba budzić, to budź

Cytat:
Napisane przez clauudik Pokaż wiadomość
Wcięło mi jeszce wypowiedź kism - jestem z Wami, mimo sugestii, że powinnyśmy siedzieć na fejsie i stąd zniknąć po prostu mniej się udzielam, bo Filipowi idą już górne jedynki i jest bardzo absorbujący. Mi też poniedziałek pasuje, te godziny w sumie też, ale na 100% Wam powiem jak się dowiem, na którą do pracy idzie mój Kamil.
Oj, były komentarze, żeby tu kłótniami nie zaśmiecać
A ja wręcz pisałam (chyba w odpowiedzi do Gabi), że jak najbardziej powinnyście tu pisać, bo to tak dziwnie, jak nagle aktywne dziewczyny znikają i co tu się dziwić, że "wątek" nie lubi "grupy"

Ok, to jesteśmy umówione na mniej więcej 14 w pon

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Też tak robię Paulinka nie protestuje przy przekładaniu ubranek przez głowę, ale na wszelki wypadek zawsze się do niej śmieję za to przy ubieraniu czapki nic nie skutkuje, za każdym razem ryk.
To już chyba tylko czas pomoże

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Dzień wstępnie może być (jeszcze muszę uświadomić mojego kierowcę i Ci potwierdzę), natomiast co do godziny to wolałabym troszkę później tzn. tak koło 14 lub zaraz po, bo wtedy będziemy już na pewno po karmieniu No bo niestety parę dni temu Seba ostatecznie olał cycka i teraz karmię go już tylko butelką... A nie będę brała tego całego majdanu do parku
Ok, jw.

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Jeśli moje pytanie jest głupie to przepraszam, ale muszę do jakiego wieku podnosi się dziecko do odbicia??
A ja też jestem ciekawa ponieważ Maks był nieodbijający.
Ale tak na chłopski rozum, to wydaje mi się, że tak długo, jak długo dziecko wypija flachę mleka. Po owockach/zupkach/kaszkach chyba się nie odbija... Chyba, że to kwestia tego, że Maks w ogóle nie odbijał
Pamiętam, że w okolicach roku to taka jednorazowa porcja mleka dla Maksia to było 300 ml Ale zabijcie mnie nie pamiętam, kiedy przestał tak pić Na pewno pamiętam, że długo kupowałam mu mleko junior (chyba je po prostu w kubeczku podawałam), do 3 lat gotowałam mu raczej osobno, nie soląc, itp., ale jakoś wyleciało mi z głowy, jak to było z tym mlekiem dokładnie.
Poza tym jak już dziecko siedzi, raczkuje, to myślę, że co się ma odbić, to się samo odbije, tylko przed spaniem trzeba dziecku w tym pomóc.

Cytat:
Napisane przez Timii Pokaż wiadomość
i tez chcialabym wiedziec co z tym odbijaniem ja narazie musze bo marcia ciagle ulewa...
A ja powiem Ci, że w ostatnich dniach, odkąd Kaj sam przewraca się na brzuch, zauważyłam, że mniej ulewa To ciekawe, bo on teraz bez przerwy się na brzuch obraca nawet od razu po jedzeniu, gdzie wcześniej jeśli za szybko go położyłam po jedzeniu, to zaraz ulewał. A teraz np. jak karmię go na leżąco, po czym podnoszę się z łóżka, żeby go wziąć do odbicia, to jeszcze zanim dobrze stanę, to on już fik na brzuch i w tej pozycji sobie odbija

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
no i dla Kaja


Cytat:
Napisane przez martula007 Pokaż wiadomość
Heeej
Dlugo znowu mnie nie bylo, chociaz i tak pewnie nikt tego nie zauwazyl

Dzis moj szkrab skonczyl 4 miesiace zwazylam ja u lekarki... i w porownaniu do Waszych dzieci to mam chudzinke - 6150 Czyli w ciagu ostatniego miesiaca przybrala 500g.

Czy bylyscie juz z dziecmi u okulisty? Bo ja na smierc zapomnialam... musze sie jak najszybciej umowic!
Hm... Rzeczywiście, pewnie tak, ale jest tak dużo dziewczyn, które dołączyły do wątku późną wiosną i latem i dużo pojawia się i znika, że przyznam trudniej kojarzyć obecność tych, które mniej się zna.
Ładnie przybrała, choć rzeczywiście jest w gronie szczuplejszych
A macie jakieś wskazania do okulisty?
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 07:54   #3428
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

U mnie dziś szklana pogoda, ale mnie to cieszy, mały wtedy jest spokojniejszy


Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość

Na kolki za późno już u naszych dzieciaków.
Piszesz, że śpi 2 razy po pół godziny. Wieczorem może być zmęczony całym dniem, wrażeniami. Spróbuj może wcześniej go kąpać i usypiać...
No i gorąco polecam noszenie w chuście.
Maciek płakał w tych godzinach jak był maleńki, ale zachustowanie i spacer pomagały. Płacze mijały jak ręką odjął.
Zastanawiałam się nad chustowaniem i może jak uda mi się pożyczyć od kogoś i przetestować to się zdecyduję. Bo ktoś musi pomóc zachustować dziecię prawda?
Nam póki co leży w szafie nosidełko.

Kism kiedyś wkleiłaś mi kod to suwaczka, mogłabyś raz jeszcze, bo mój suwak pokazuje ile Szymon ma dni, a chcę zmienić na miesiące (będzie mi łatwiej z taką ściągawką )
__________________
2017
2016
2015
2013/2014

Edytowane przez onething
Czas edycji: 2012-09-13 o 07:55
onething jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 08:11   #3429
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Witam wszystkie mamusie,wczoraj zrobiłam zakup życia,kupiłam w ciucholandzie nosidełko z baby bjorna za 5 zł,na allegro kosztuje używka koło stówki.mam z chicco i z womara ale baby bjorn jest najlepszy
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 08:28   #3430
martula007
Raczkowanie
 
Avatar martula007
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 456
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Witam z samego rana
Dzis znowu nocka ciezka... przeziebienie meczy mala dalej... do tego wszystkiego ja i maz sie jeszcze zalatwilismy. Mala coraz wiecej kaszle Zastanawiam sie czy mozna ja czyms smarowac rozgrzewajacym? Albo czy moze jakis syrop na kaszel jest dla takich maluchow, w razie gdyby w weekend bylo gorzej, a przychodnia bedzie zamknieta


Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość


Ładnie przybrała, choć rzeczywiście jest w gronie szczuplejszych
A macie jakieś wskazania do okulisty?
Nie, nie mamy wskazan, tyle ze kazde dziecko powinno byc na wizycie kontrolnej po 3 miesiacu ( w ksiazeczce napisane jest w 3, ale jak bylam u okulistki to mowila zeby przyjsc po 3, wczesniej nie ma sensu)

No Oliwka wlasnie szczuplutka jest, ale za to dluga Dziewczyna od samego poczatku dba o linie hehe

Ide jesc sniadanko, pozdrawiam
martula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 08:55   #3431
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Witam!

Juz po sniadanku, Hania smęci.

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamusie,wczoraj zrobiłam zakup życia,kupiłam w ciucholandzie nosidełko z baby bjorna za 5 zł,na allegro kosztuje używka koło stówki.mam z chicco i z womara ale baby bjorn jest najlepszy
zazdroszczę wiesz ile kosztuje nowy?
ten baby bjorn jest zdecydowanie najlepszy z tych co wymieniłas, sama kupiłam womara ale go oddałam. Jakiś taki wielki mi sie wydawał. A może na mnie sprawiał takie wrażenie, bo ja z tych niziutkich

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez martula007 Pokaż wiadomość
Witam z samego rana
Dzis znowu nocka ciezka... przeziebienie meczy mala dalej... do tego wszystkiego ja i maz sie jeszcze zalatwilismy. Mala coraz wiecej kaszle Zastanawiam sie czy mozna ja czyms smarowac rozgrzewajacym? Albo czy moze jakis syrop na kaszel jest dla takich maluchow, w razie gdyby w weekend bylo gorzej, a przychodnia bedzie zamknieta
)
Ja poszłabym do lekarza z tak małym dzieckiem. Oklepuj po poleckach, może podaj witaminę C do mleka.
Albo olejki do aromaterapii -świetny jest olejek sosnowy.

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez martula007 Pokaż wiadomość

Jestesmy po chrzciach, byly 2 wrzesnia... w kosciele lacznie bylo 5 chrztow, Oliwka i 4 chlopcow... tylko ona plakala Wszystko fajnie wyszlo, mloda prawie cala impreze po kosciele przespala.. a wygladala prze-cu-dnie! Postawilam na prostote i okazalo sie to strzalem w 10

Dzis moj szkrab skonczyl 4 miesiace zwazylam ja u lekarki... i w porownaniu do Waszych dzieci to mam chudzinke - 6150 Czyli w ciagu ostatniego miesiaca przybrala 500g.

Ale UWAGA... moja mama zapodala mi niezly patent. Jak wyjmuje ubranka z pralki to najpierw mocno je strzepuje, skladam ( tak jak leza w komodzie) i ukladam je jedno na drugim tak gdzies na 0,5-1h. Pozniej rozwieszam i ubranka sa prosciutkie... sprawdzilam i dziala!!
poprosimy o foto
dobry patent, na pewno sprobuje bo nie cierpie prasowania
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 08:56   #3432
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Różowa super zakup faktycznie drogie te nosidełka, około 400zł nowe A ostatnio oglądałam te z womaru i nawet mi się podobały, dobrze, że napisałaś, że są be

Kism to pytanie o pracę nie miało nic wspólnego z książkami, tylko wiesz jak to jest... przyszłam tylko na chwilkę i chciałam za dużo rzeczy napisać na raz Będziemy trzymać kciuki za Twoje poszukiwania!

Rinco dzięki za odpowiedź

Ewuś niezła waga

Co do tych leżaczków to nawet mi się podoba pozycja dziecka w tym droższym FP, ale bujanie w nim jest beznadziejne Znajomi mają ten tańszy i się lepiej go buja
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 08:59   #3433
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez SorceressAcantha Pokaż wiadomość
Nie rozumiem jak można nie prasować dziecku ubranek Też chodzicie w takich wymiętych ubraniach ?
?? z kim mamy przyjemnośc??
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 09:00   #3434
benka99
Rozeznanie
 
Avatar benka99
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 654
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Hej,
my byliśmy wczoraj na szczepieniu, Maks darł się strasznie
Waży 7800g i mierzy 66cm.

Dalej męczymy się z tymi dziąsłami, pomaga trochę Camilia i Dentinox, dzis mały miał prawie 38 stopni gorączki ale to pewnie po szczepieniu. Podałam czopka i teraz próbuje zasnąć.

Pediatra w końcu zwróciła uwagę na te krostki, powiedziała że to alergia i kazała używać emolientów...czyli nic nowego się w sumie nie dowiedziałam

Mam nadzieję, że wieczorem będę miała więcej czasu to nadrobię z czytaniem.
__________________
Nasz ślub 27.08.2011r.
Maksio - 31.05.2012
benka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 09:01   #3435
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Timii Pokaż wiadomość
wow ale gaduła jak sobie to włączyłam to Martusia też była bardzo zainteresowana chyba nadają w tym samym języku aż ją od karuzeli oderwałam

dzięki dziewczyny za opinie w sprawie leżaczka. w sumie to jeszcze nie zgłębiłam tematu, wstawiłam link do tego bo widziałam go w sklepie i wydawał mi się spoko. muszę się jeszcze rozejrzeć tylko że tutaj to nie mamy za dużego wyboru
gaduła gaduła i jaki spory!

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
lubię to


przyszła dzisiaj do nas paczka z hippa z łyżeczką i jabłuszkiem
mi też
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 09:08   #3436
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Benka u nasz Dominika też bardzo płacze podczas szczepienia i później trzeba dłuższej chwili, żeby ją uspokoić. Lekarz mówi, że to wrażliwiec i by się zgadzało, bo nawet pampersy zmieniamy jeden za drugim bo małe siku w pieluszce i już przeszkadza
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 09:09   #3437
clauudik
Rozeznanie
 
Avatar clauudik
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 906
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Jeśli moje pytanie jest głupie to przepraszam, ale muszę do jakiego wieku podnosi się dziecko do odbicia?? [COLOR="Silver"]
Ja w sumie to rzadko odbijam Filipa, ale też ciekawa jestem. Na mój rozum to pewnie do momentu jak pije mleko na leżąco i sam po tym nie wstaje zauważyłam, że mały już tak tego nie potrzebuje, czasem mu się beknie jak leży na brzuszku, czasem w huśtawce, gdy go odłożę niedługo po jedzeniu... Dziecko co raz więcej przebywa w innych pozycjach niż leżąca, więc myślę, że te gazy też się łatwiej ulatniają i nie zalegają już tak.
Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość

Moj Klocek waży juz 7300 <mdleje> i ma aż 64 cm
(...)
do mnie ???
no nic, odpowiem tak czy siak . nie liczysz kalorii, jesz do syta, pilnujesz tylko, zeby byla odpowiednia proporcja węgli w stosunku do białka.
Polecam książke : http://www.empik.com/dieta-south-bea...0226,ksiazka-p

a gdzie jest Ewunia ???? ciekawe co tam z jej spacerami i w ogóle....
To chyba rozwija się podobnie jak Filip mój mając 3 miesiące i 5 dni ważył 7400 i 64 cm miał jest co dźwigać, prawda?? Też jestem ciekawa co u Ewuni i jak tam Nataszka, kiedyś już pytałam widząc ją w pasku na dole, ale się nie odezwała.

_millena, a powiedz mi myślisz, że są duże przeciwwskazania żeby zacząć sb karmiąc piersią?? Zaznaczam, że ja nie mam pojęcia na czym ta dieta polega, bo odchudzałam się raczej tymi niezdrowymi wiem, że karmiąc powinnam sobie na razie wybić z głowy wszelkie diety, ale kurde mi kg zamiast lecieć to rosną a ostatni tydzień mam takie gastro, że tylko bym jadła
Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Oj, były komentarze, żeby tu kłótniami nie zaśmiecać
A ja wręcz pisałam (chyba w odpowiedzi do Gabi), że jak najbardziej powinnyście tu pisać, bo to tak dziwnie, jak nagle aktywne dziewczyny znikają i co tu się dziwić, że "wątek" nie lubi "grupy"

Ok, to jesteśmy umówione na mniej więcej 14 w pon
Super, oby tylko pogoda dopisała. Nie mam pojęcia jak ma być w przyszłym tyg nawet.
Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się nad chustowaniem i może jak uda mi się pożyczyć od kogoś i przetestować to się zdecyduję. Bo ktoś musi pomóc zachustować dziecię prawda?
Nam póki co leży w szafie nosidełko.

Kism kiedyś wkleiłaś mi kod to suwaczka, mogłabyś raz jeszcze, bo mój suwak pokazuje ile Szymon ma dni, a chcę zmienić na miesiące (będzie mi łatwiej z taką ściągawką )
Ja bardziej amatorką jestem jeśli chodzi o chusty, ale chustuje się samemu druga osoba może Ci ewentualnie podać dziecko, ale raczej nie ma takiej potrzeby. I polecam, bo to bardzo fajna sprawa
Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamusie,wczoraj zrobiłam zakup życia,kupiłam w ciucholandzie nosidełko z baby bjorna za 5 zł,na allegro kosztuje używka koło stówki.mam z chicco i z womara ale baby bjorn jest najlepszy
W którym lumpku takie skarby??


I umknął mi jeszcze post odnośnie okulisty. Pierwsze słyszę o zaleceniach takiej wizyty. Chyba tylko wcześniaki i hipotroficy powinni się skonsultować, mylę się?
__________________
Razem od 14/08/2009
Zaręczeni od 01/06/2010
Mąż i Żona od 14/08/2011

Nasz skarb 06/05/2012

...and nothing else matters...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b9vvjae3cdu8n.png
clauudik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 09:13   #3438
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamusie,wczoraj zrobiłam zakup życia,kupiłam w ciucholandzie nosidełko z baby bjorna za 5 zł,na allegro kosztuje używka koło stówki.mam z chicco i z womara ale baby bjorn jest najlepszy
Że u mnie takich ciucholandów nie ma

Cate pisałaś o tym, że miałaś już porcje dla każdego. A miałaś jeden rodzaj mięsa i po jednej porcji? Bo ja się zastanawiam czy zamówić np. 6 rolad, 4 devolaje i 4 jakieś ze szpinakiem, czy po prostu pozwolić każdemu wybrać to na co ma ochotę.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 09:27   #3439
nacia_n
Raczkowanie
 
Avatar nacia_n
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 95
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez martula007 Pokaż wiadomość
Witam z samego rana
Dzis znowu nocka ciezka... przeziebienie meczy mala dalej... do tego wszystkiego ja i maz sie jeszcze zalatwilismy. Mala coraz wiecej kaszle Zastanawiam sie czy mozna ja czyms smarowac rozgrzewajacym? Albo czy moze jakis syrop na kaszel jest dla takich maluchow, w razie gdyby w weekend bylo gorzej, a przychodnia bedzie zamknieta
A nie chcesz iść z Małą do lekarza już teraz? Z tego, co wiem, to z każdym kaszelkiem powinno się iść do lekarza. Szczerze powiem, że sama bym nie podała syropu bez konsultacji z lekarzem. Dawidek dostał syrop Pulneo - już trzeci raz go podajemy niestety, ale on jest na receptę. Fakt, że po 3-4 dniach kaszel znika. Ale smak ma okropny, mi łzy do oczu napływają, bo samej by mi ciężko było go wypić...


U nas już trochę lepiej. Szkoda, że pogoda do d..., bo bym wyszła z Młodym na spacer za Waszą radą... Młody cały czas śpi z nami, bo jakoś lepiej śpię, gdy mam go obok. Dziś się postaram, by spał całą noc w łóżeczku. Marudny jeszcze jest, ale nie jest źle. Zobaczymy zresztą, co dzień przyniesie... Aha, no i się tak podrapał na policzku, że wygląda jakby z wojny wrócił... Taka szrama pod okiem Mam nadzieję, że mu to szybko zejdzie.

Edytowane przez nacia_n
Czas edycji: 2012-09-13 o 09:35
nacia_n jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 09:30   #3440
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
do mnie ???
no nic, odpowiem tak czy siak . nie liczysz kalorii, jesz do syta, pilnujesz tylko, zeby byla odpowiednia proporcja węgli w stosunku do białka.
Polecam książke : http://www.empik.com/dieta-south-bea...0226,ksiazka-p
Do Ciebie Książki niestety nie kupię bo nie mieszkam w Polsce. To przeliczanie trochę mnie przeraża bo nie mam na to czasu. Na razie stosuję przepisy podane w internecie, po 4 dniach tylko 1 kg ale u mnie brakuje produktów light więc daję np fetę zwykłą niestety.
Cytat:
Napisane przez martula007 Pokaż wiadomość
Czy bylyscie juz z dziecmi u okulisty? Bo ja na smierc zapomnialam... musze sie jak najszybciej umowic!
Nie byłam, u mnie nie ma takich wymogów. A co ma sprawdzać ta wizyta?
Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość

A po co laryngolog? Nie kojarzę, coś u Was nie tak?



A ja też jestem ciekawa ponieważ Maks był nieodbijający.
Starszy syn ma przyrośnięte wędzidełko, w Polsce kazali czekać aż będzie miał wszystkie zęby ale co brak piątek ma do ciągłego ślinienia się jednak czekaliśmy, czego efektem jest to że 2-letnie dziecko chodzi ciągle w śliniaczku bo mokre. I nawet bym tak mocno na to nie naciskała i czekała na te wszystkie zęby ale zauważyłam, że przez to ma problemy z mową.

Alex też był nie odbijający więc też mnie to interesuje ale tak jak piszesz podejrzewam, że jak zacznie się podawać posiłki stałe to już nie będzie potrzeby odbijać. Strasznie długo gotowałaś oddzielne posiłki, a tylko do 1,5 roku ale ja raczej niewiele solę więc może i nie było takiej potrzeby. Najlepsze jak przychodzi rodzina na obiad to zawsze muszą sobie doprawiać

Max ma zachrypnięte gardło i oczko przewiane
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 09:45   #3441
martula007
Raczkowanie
 
Avatar martula007
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 456
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
Witam!



Ja poszłabym do lekarza z tak małym dzieckiem. Oklepuj po poleckach, może podaj witaminę C do mleka.
Albo olejki do aromaterapii -świetny jest olejek sosnowy.

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------



poprosimy o foto
dobry patent, na pewno sprobuje bo nie cierpie prasowania
z checia bym pokazala, ale pisalam juz kiedys, ze nigdy nie daje zdjec swoich, a co dopiero dziecka, na takie ogolne fora

bylam wczoraj u lekarza tyle ze od wczoraj ten kaszel sie wzmogl. poobserwuje ja, jak cos to jutro pojde jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez clauudik Pokaż wiadomość

I umknął mi jeszcze post odnośnie okulisty. Pierwsze słyszę o zaleceniach takiej wizyty. Chyba tylko wcześniaki i hipotroficy powinni się skonsultować, mylę się?
wiesz co, u mnie przy wypisie ze szpitala bylo na takiej kartce dodatkowej w zaleceniach, ze okolo 3 misiaca trzeba sie zglosic na kontrole ( na karteczce tej wpisana tez byla wizyta u ortopedy i dawkowanie witaminy D i K), oprocz tego lekarze zapisali mi jeszcze to w ksiazeczce zdrowia dziecka... i jak bylam na wizycie u okulisty z moimi sprawami, to tez mi mowila zeby przyjsc po 3 miesiacu na kontrole z dzieckiem. A moje dziecko ani wczesniakiem ani hipotrofikiem nie jest

Dasti, Ty rodzilas w tym samym szpitalu co ja. Dostalas takie zalecenie?

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość

Nie byłam, u mnie nie ma takich wymogów. A co ma sprawdzać ta wizyta?
Jak rozmawialam z okulistka to powiedziala mi miedzy innymi o: badaniu cisnienia w galkach ocznych, prawidlowe wodzenie wzrokiem za przedmiotami, sprawdzaja tez czy na jedno i drugie oko dobrze widzi ( tu mi cos mowila o zaslanianiu najpierw jednego oczka, pozniej drugiego i sprawdzeniu reakcji dziecka), cos jeszcze... ale juz zapomnialam
martula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 10:01   #3442
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez clauudik Pokaż wiadomość
Ja w sumie to rzadko odbijam Filipa, ale też ciekawa jestem. Na mój rozum to pewnie do momentu jak pije mleko na leżąco i sam po tym nie wstaje zauważyłam, że mały już tak tego nie potrzebuje, czasem mu się beknie jak leży na brzuszku, czasem w huśtawce, gdy go odłożę niedługo po jedzeniu... Dziecko co raz więcej przebywa w innych pozycjach niż leżąca, więc myślę, że te gazy też się łatwiej ulatniają i nie zalegają już tak.

To chyba rozwija się podobnie jak Filip mój mając 3 miesiące i 5 dni ważył 7400 i 64 cm miał jest co dźwigać, prawda?? Też jestem ciekawa co u Ewuni i jak tam Nataszka, kiedyś już pytałam widząc ją w pasku na dole, ale się nie odezwała.

_millena, a powiedz mi myślisz, że są duże przeciwwskazania żeby zacząć sb karmiąc piersią?? Zaznaczam, że ja nie mam pojęcia na czym ta dieta polega, bo odchudzałam się raczej tymi niezdrowymi wiem, że karmiąc powinnam sobie na razie wybić z głowy wszelkie diety, ale kurde mi kg zamiast lecieć to rosną a ostatni tydzień mam takie gastro, że tylko bym jadła

Super, oby tylko pogoda dopisała. Nie mam pojęcia jak ma być w przyszłym tyg nawet.

Ja bardziej amatorką jestem jeśli chodzi o chusty, ale chustuje się samemu druga osoba może Ci ewentualnie podać dziecko, ale raczej nie ma takiej potrzeby. I polecam, bo to bardzo fajna sprawa

W którym lumpku takie skarby??


I umknął mi jeszcze post odnośnie okulisty. Pierwsze słyszę o zaleceniach takiej wizyty. Chyba tylko wcześniaki i hipotroficy powinni się skonsultować, mylę się?
Za zusem kupiłam,ten sam jest na ul.szerokiej były fajne spodnie ogrodniczki na chłopca,Ja mojej kupiłam jeszcze spodenki sztruksowe różowe za 2 zł

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
Witam!

Juz po sniadanku, Hania smęci.



zazdroszczę wiesz ile kosztuje nowy?
ten baby bjorn jest zdecydowanie najlepszy z tych co wymieniłas, sama kupiłam womara ale go oddałam. Jakiś taki wielki mi sie wydawał. A może na mnie sprawiał takie wrażenie, bo ja z tych niziutkich

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------


Ja poszłabym do lekarza z tak małym dzieckiem. Oklepuj po poleckach, może podaj witaminę C do mleka.
Albo olejki do aromaterapii -świetny jest olejek sosnowy.

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------



poprosimy o foto
dobry patent, na pewno sprobuje bo nie cierpie prasowania
Ja też z tych niskich 155 cm hehe,nowe chyba 350zł q z womara mam z daszkiem kuzynka mi z angli przysłała dała za Nie 3 funty używka ale ono ma strasznie cienkie paski do zapinania i je się zapina na brzuchu a Nie na bokach jak w innych i boję się że się to może urwać.
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 10:05   #3443
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez 8ewus8 Pokaż wiadomość
Dzisiaj wchodzę żeby Wam powiedzieć ile mój gigancik waży i mierzy, bo właśnie wróciliśmy ze szczepienia. otóż...uwaga, uwaga...wczoraj skończył dokładnie 3 miesiące i ma 8300g i 72 cm i Wy coś mówicie, że Wasze dzieci są duże?
o jaaa Cię..... duuuży
Tosia ma prawie 3,5 miesiąca i waży 3 kg mniej ... a dokładnie 5350g

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
uwaga
biore sie za te 6 pozostalych kg
pierwszy dzien biegania za mną (po 7tyg przerwie)
trzymam kciuki !

nienawidzę biegania

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość

Wklejam link mojego gagatka z dziś rano
http://www.youtube.com/watch?v=-DVzY8EMhSo
'

jaki mały gaduła

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość


U nas też było baaardzo ciepło, to chyba ostatni taki dzień
chyba tak rzeczywiście był to ostatni taki dzień... dziś u nas pogoda fatalna, chyba lato na dobre się skończyło


Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Przepraszam a Tobie co do mojego prasowaniaTak,tak ja tez chodzę w wymiętych ubraniach,prasują sie na dupiePoza tym jeżeli wieszasz ubrania umiejetnie nie trzeba prasować.
buhahaha dobre, dobre

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
Moj Klocek waży juz 7300 <mdleje> i ma aż 64 cm
no to jest co nosić klocuszek

Cytat:
Napisane przez martula007 Pokaż wiadomość

Jestesmy po chrzciach, byly 2 wrzesnia... w kosciele lacznie bylo 5 chrztow, Oliwka i 4 chlopcow... tylko ona plakala Wszystko fajnie wyszlo, mloda prawie cala impreze po kosciele przespala.. a wygladala prze-cu-dnie! Postawilam na prostote i okazalo sie to strzalem w 10


Dzis moj szkrab skonczyl 4 miesiace zwazylam ja u lekarki... i w porownaniu do Waszych dzieci to mam chudzinke - 6150 Czyli w ciagu ostatniego miesiaca przybrala 500g.

Czy bylyscie juz z dziecmi u okulisty? Bo ja na smierc zapomnialam... musze sie jak najszybciej umowic!


Ale UWAGA... moja mama zapodala mi niezly patent. Jak wyjmuje ubranka z pralki to najpierw mocno je strzepuje, skladam ( tak jak leza w komodzie) i ukladam je jedno na drugim tak gdzies na 0,5-1h. Pozniej rozwieszam i ubranka sa prosciutkie... sprawdzilam i dziala!!
super, że chrzciny się udały! za skończone miesiące nie martw się moja też do najgrubszych nie należy a patent z prasowaniem a raczej z nieprasowaniem ciekawy...trzeba wypróbować

Cytat:
Napisane przez benka99 Pokaż wiadomość
Hej,
my byliśmy wczoraj na szczepieniu, Maks darł się strasznie
Waży 7800g i mierzy 66cm.
Tosia na drugim szczepieniu też darła się przeraźliwie ale przeżyła
kawał chłopa z Maksa

Cytat:
Napisane przez clauudik Pokaż wiadomość

_millena, a powiedz mi myślisz, że są duże przeciwwskazania żeby zacząć sb karmiąc piersią?? Zaznaczam, że ja nie mam pojęcia na czym ta dieta polega, bo odchudzałam się raczej tymi niezdrowymi wiem, że karmiąc powinnam sobie na razie wybić z głowy wszelkie diety, ale kurde mi kg zamiast lecieć to rosną a ostatni tydzień mam takie gastro, że tylko bym jadła
mnie też to ciekawi bo u mnie też kg zamiast spadać to w górę idą

i jeszcze odnośnie okulisty, to my nie byliśmy, a trzeba?

Jeszcze się pochwalę, że z czystym na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że nie pamiętam kiedy usypiałam Antosię lulając ją na rękach sama zasypia w łóżeczku, wkładam ją, daję kocyk, który ona lubi i miętosi go, zakrywa sobie nim twarz, próbuję dać smoczka ale jak nie ewidentnie nie chcę to jej nie zmuszam, trochę pomarudzi, czasem trzeba do niej podejść parę, paręnaście razy i w końcu zasypia! nie do wiary
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 10:38   #3444
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Seba przed chwilą zasnął SAM na macie

Kism, Clauudik to jesteśmy umówione Mam nadzieję, że pogoda będzie odpowiednia

U nas był problem z oczkiem, bo Seba miał prawdopodobnie zatkany kanalik i oczko ropiało. W lipcu umówiłam się do okulistki, ale termin był dopiero na koniec sierpnia. W międzyczasie mu przeszło i przez 1,5 miesiąca ropka nie wróciła, więc odwołałam wizytę i na razie się do okulistki nie wybieramy

Rozowa zazdroszczę, ale miałaś fuksa!!!
rinco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 10:59   #3445
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez clauudik Pokaż wiadomość
J
_millena, a powiedz mi myślisz, że są duże przeciwwskazania żeby zacząć sb karmiąc piersią?? Zaznaczam, że ja nie mam pojęcia na czym ta dieta polega, bo odchudzałam się raczej tymi niezdrowymi wiem, że karmiąc powinnam sobie na razie wybić z głowy wszelkie diety, ale kurde mi kg zamiast lecieć to rosną a ostatni tydzień mam takie gastro, że tylko bym jadła
claudik - ja bym się nie orywała na żadną dietę karmiąc
Niby w tej diecie jesz ile chcesz (odpowiednich prodkuktów) ale ich kalorycznosc jest duzo mniejsza niż jakbyś jadła "normalnie" wg diety matki karmiacej.

Przez 2 tygodnie, bo tyle trwa pierwsza faza, musisz zrezygnowac z owoców, chleba, ryżu, kasz, ziemniaków, tłustych mięs, słodyczy, piwa/wina itp...
Ja póki co schudłam 3,5kg a mam 11 dzień diety. Myślę nad przedłużeniem jej o jeszcze tydzień (tzn. tej fazy)
Millena jak myslisz, da się ? Przyznaję, że trochę pogrzeszyłam i zjadlam parę frytek i żelków bo już nie mogłam wytrzymac. Ale i tak dzielnie się trzymam.
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 11:00   #3446
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez martula007 Pokaż wiadomość
Witam z samego rana
Dzis znowu nocka ciezka... przeziebienie meczy mala dalej... do tego wszystkiego ja i maz sie jeszcze zalatwilismy. Mala coraz wiecej kaszle Zastanawiam sie czy mozna ja czyms smarowac rozgrzewajacym? Albo czy moze jakis syrop na kaszel jest dla takich maluchow, w razie gdyby w weekend bylo gorzej, a przychodnia bedzie zamknieta
Jak kaszle to powinnaś iść do lekarza aby sprawdził czy oskrzela i płuca czyste. I jeżeli ma katar to najważniejsze aby odciągać na bieżąco.
Możesz też spróbować robić jej inhalacje z soli fizjologicznej.
Z wszystkimi maściami i olejkami to trzeba uważać bo one powodują skurczenie oskrzeli a to czasami jest niebezpieczne dla dzieci.

Ps. JA z tych co to bardzo rzadko się tutaj udzielają ale od czasu do czasu podczytuję coby wiedzieć na jakim etapie rozwojowym powinno być moje dziecko.
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 11:03   #3447
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

moje dziecko śpi juz 2h to chyba przez tę badziewną pogodę

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Jak kaszle to powinnaś iść do lekarza aby sprawdził czy oskrzela i płuca czyste. I jeżeli ma katar to najważniejsze aby odciągać na bieżąco.
Możesz też spróbować robić jej inhalacje z soli fizjologicznej.
Z wszystkimi maściami i olejkami to trzeba uważać bo one powodują skurczenie oskrzeli a to czasami jest niebezpieczne dla dzieci.

Ps. JA z tych co to bardzo rzadko się tutaj udzielają ale od czasu do czasu podczytuję coby wiedzieć na jakim etapie rozwojowym powinno być moje dziecko.
to zapraszamy częsciej

Z rozwojowych spraw u nas to Hania robi naprawdę duże postępy
wręcz książkowo i póki co (touch the wood) nie mam powodów do zmartwień, może jedynie, że więcej pracuje lewą rączką, jak mamusia
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 11:20   #3448
blueelektron
Rozeznanie
 
Avatar blueelektron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 991
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Witam

u nas też deszczowa pogoda

dzidzia śpi już od jakiegoś czasu, w szoku jestem bo w nocy spał od 7 do 9 rano < wiadomo z przerwami na karmienie> a tak śpi od 11 , chwilami muszę iść pobująć bo śpi w wózku

kotku mam pytanie kiedyś pisałaś o tych podaniach o dodatkowy urlop, mam zamiar je dzisiaj napisać

czy to podanie o dodatkowy urlop macierzyński, wypoczynkowy i wychowawczy może być na jednym podaniu czy wszystko na osobnych?

a wy dziewczyny jak to piszecie?

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

aha a te 4 dni na dziecko to może wykorzystać tylko jedno z rodziców prawda? i to jest jako urlop normalnie? czy chodzi o to l4 na dziecko?
'
__________________
w57vpc0z8sa98om5synuś
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpno28lwjv.png
blueelektron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 11:21   #3449
justys1358
Zakorzenienie
 
Avatar justys1358
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 8 637
GG do justys1358
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Jeśli moje pytanie jest głupie to przepraszam, ale muszę do jakiego wieku podnosi się dziecko do odbicia??

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

justys1358 ile waży Twoja Maja?? Czy sięga już po zabawki ?? Chcę porównać z Paulinką bo nasze córeczki są w tym samym wieku A jak długo wytrzymuje na brzuszku?? Wiem, że dzieci różnie się rozwijają, ale proszę napisz
Nie wiem ile wazy, szczepienie mamy za tydzien wiec Ci napisze, w 8 tyg. ważyła 5200. Nie siega po zabawki, jak sie jej da do reki to niby je dotyka, grzechotka potrzasa, ale wydaje mi sie ze nie swiadomie jeszcze. Bo macha raczkami wiec i przy okazji grzechotka. Za to swiadomie podnosi swoje raczki patrzy na nie i sie usmiecha do nich, po czym wkłada do buzi Na brzuszku jak lezy to wyciaga raczki przed siebie jakby chciała siegnac po zabawke, ale nie siega, wczesniej raczki tylko trzymała z przodu, wytrzymuje do 10 min. ale czasami i po minucie juz nie chce. Zalezy od humorku Umie jeszcze sie przewrócic z pleców na bok i z boku na plecy. Aha i chwyta pieluszke badz kocyk jak jest przykryta i tez do buzi ładuje, ale nie wiem czy to swiadomie robi, bo dopiero zaczeła to robic, a ten moment przegapiłam jak łapała.

A co Twoja Paulinka umie?

A dzisiaj konczy Maja 3 mce
justys1358 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 11:29   #3450
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez blueelektron Pokaż wiadomość
Witam

u nas też deszczowa pogoda

dzidzia śpi już od jakiegoś czasu, w szoku jestem bo w nocy spał od 7 do 9 rano < wiadomo z przerwami na karmienie> a tak śpi od 11 , chwilami muszę iść pobująć bo śpi w wózku

kotku mam pytanie kiedyś pisałaś o tych podaniach o dodatkowy urlop, mam zamiar je dzisiaj napisać

czy to podanie o dodatkowy urlop macierzyński, wypoczynkowy i wychowawczy może być na jednym podaniu czy wszystko na osobnych?

a wy dziewczyny jak to piszecie?

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

aha a te 4 dni na dziecko to może wykorzystać tylko jedno z rodziców prawda? i to jest jako urlop normalnie? czy chodzi o to l4 na dziecko?
'
Ja podanie o dodatkowe 4 tygodnie macierzyńskiego pisałam do ZUS (bo pod koniec lipca skończyła mi się umowa), urlop wypłaciła mi firma wraz z ostatnią wypłatą.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.