Wielkie guzki na szyi..czasem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-30, 17:55   #1
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871

Wielkie guzki na szyi..czasem


Nie wiedzialam jak to znalezc nawet nie wiem jak to nazwac
Czasem przed okresem lub w trakcie pojawia mi sie 1 lub 2 guzki na szyi dosc duze okolo 1cm i bolesne jak ruszam szyja i nie da sie ich wydusic.OD czego to?Dodam ze na szyi jak mi cos wyskakuje to b.rzadko i ropne do wyduszenia( choc wiem ze nie powinnam)
I nie raz te guzki mam takze na karku i brodzie.Znikaja same ale po okolo tygodniu.Co to jest?Moze mi ktos pomoc.Do dermatologa mam dluga kolejke.. A czy zwykly lekarz moze mi cos na to poradzic?
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 19:05   #2
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Wielkie guzki na szyi..czasem

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Nie wiedzialam jak to znalezc nawet nie wiem jak to nazwac
Czasem przed okresem lub w trakcie pojawia mi sie 1 lub 2 guzki na szyi dosc duze okolo 1cm i bolesne jak ruszam szyja i nie da sie ich wydusic.OD czego to?Dodam ze na szyi jak mi cos wyskakuje to b.rzadko i ropne do wyduszenia( choc wiem ze nie powinnam)
I nie raz te guzki mam takze na karku i brodzie.Znikaja same ale po okolo tygodniu.Co to jest?Moze mi ktos pomoc.Do dermatologa mam dluga kolejke.. A czy zwykly lekarz moze mi cos na to poradzic?
Radze udac sie do dermatologa skoro zmiany obiajwiaja sie na skorze. W razie jakby dermatolog nie mogl ci pomoc to skieruje cie do odpowiedniego specjalisty ALE BORN BOZE NIE ROB NIC NA WLASNA REKE!! nie wyciskaj, niczym nie smaruj itd.

Pozdrawiam i powodzenia!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 20:23   #3
Nushi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 239
Dot.: Wielkie guzki na szyi..czasem

To są grudki hormonalne..pojawiaja sie najcześciej przed okresem badź w momencie rozchwiania hormonalnego organizmu..te grudki nie nadają się do wyciśnięcia najwyżej rozdrapiesz i będzie większy strup i blizna niż krosta..

niestety raczej nie ma na to rady i dermatolog mało pomoże skoro są to problemy hormonalne..dostaniesz maść wysuszającą i antybakteryjną i nic więcej..kobiety muszą nuczyć się z tym żyć..niestety..nawet czterdziestolatki sie z tym borykają..

pozdrawiam
Nushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 09:30   #4
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Wielkie guzki na szyi..czasem

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Radze udac sie do dermatologa skoro zmiany obiajwiaja sie na skorze. W razie jakby dermatolog nie mogl ci pomoc to skieruje cie do odpowiedniego specjalisty ALE BORN BOZE NIE ROB NIC NA WLASNA REKE!! nie wyciskaj, niczym nie smaruj itd.

Pozdrawiam i powodzenia!
Dzieki

Cytat:
Napisane przez Nushi Pokaż wiadomość
To są grudki hormonalne..pojawiaja sie najcześciej przed okresem badź w momencie rozchwiania hormonalnego organizmu..te grudki nie nadają się do wyciśnięcia najwyżej rozdrapiesz i będzie większy strup i blizna niż krosta..

niestety raczej nie ma na to rady i dermatolog mało pomoże skoro są to problemy hormonalne..dostaniesz maść wysuszającą i antybakteryjną i nic więcej..kobiety muszą nuczyć się z tym żyć..niestety..nawet czterdziestolatki sie z tym borykają..

pozdrawiam
Dzieki dziewczynki
na twarzy takich sensacji nie mam .raczej male i mam ladna w miare twarz( jak na fotce) a na szyi guzki
A jakas bez recepty jaka jest masc wysuszajaca?Cynkowa?Bo do dermatologa mi naprawde nie podrodze.. miesiac kolejki
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 15:41   #5
Nushi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 239
Dot.: Wielkie guzki na szyi..czasem

to jest waśnie charakterystyczne dla tych zmian że pojawiaja się w obrębie żuchwy i szyii..zapytaj o coś w aptece..nie wiem co jest na receptę a co nie..a oni sie lepiej orientuja..maść cynkowa jest ok ale może nie dać rady tym zmianom..
Nushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 00:00   #6
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: Wielkie guzki na szyi..czasem

Hej Ja mialam na szyi jeden taki guzek,jak sie rzekomo wchlonal to po 2 miesiacach w tym samym miejscu od nowa pojawil sie stan zapalny i bolalo.
Dermatolog kazal przemywac jaodyna(uwaga brudzi)poza tym bralam tetracykline 3 tyg,teraz jest tylko malusi guziczek mam nadzieje ze po raz 3 nie zbuduje mi sie ten bolesny spuchniety stan.
Polecam JODYNE i zadnego wyciskania!!
__________________
Boje się, że pewnego dnia stracę to wszystko co nie dość kochałam. Pamiętaj i nie wahaj się kochać tego co kochać warto.

STOP Żarłoczkom
Czyli sobie

POZDRAWIAM KOCHANE WIZAŻANKI
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.