Grzybica pochwy - wątek zbiorczy - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-02, 18:08   #4291
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

do mischievous -> te globulki tak wlasnie wyplywaja. Tym zreszta roznia sie globulki od tabletek dopochwowwych, ktore czesciowo ulegaja wchlonieciu. Co do stosowania masci - najlepiej zapytaj farmaceurte, albo skoncz razem z globulkami. No i przed wspolzyciem doradzam tydzien przerwy - obowiazkowo cos na odbudowe w tym czasie
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 19:47   #4292
msunshine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 16
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

pussszek no właśnie że dobrał mi to na oko, szczerze mówiąc nawet mnie nie zbadał. i wczoraj już zastosowam gynazol a dzisiaj, chociaż upławów nie ma, za to swędzi niestety
i tak mnie zastanawia, przecież to trzeci lek jaki dostałam (wcześniej gylargin i gyroxin) noi znowu coś nie gra, może to przez to że przepisują mi leki nie wiedząc naprawdę co jest nie tak ??
powinnam antybiogram, ale jak się go robi? gin pobiera próbkę tak?

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

biorę jeszcze lacibios femina na odbudowanie flory bakteryjnej, to wystarczy? aha, i mam jeszcze pytanie jakiego plynu do higieny intymnej uzywac? jakie ph?
już mi normalnie głupio bo ja mam inne problemy ginekologiczne i ostatnio miałam miec cytologię przed jednym zabiegiem, a tu się okazuje że nawet cytologii nie można zrobić bo grzybica. noi najlepsze ze leczę się na coś innego a przylatuję co chwila do gabinetu z grzybkiem. już nie wiem co ten lekarz sobie o mnie myśli pewnie że w ogóle nie dbam o higiene
msunshine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 19:58   #4293
mischievous
Zakorzenienie
 
Avatar mischievous
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 901
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez msunshine Pokaż wiadomość
pussszek no właśnie że dobrał mi to na oko, szczerze mówiąc nawet mnie nie zbadał. i wczoraj już zastosowam gynazol a dzisiaj, chociaż upławów nie ma, za to swędzi niestety
i tak mnie zastanawia, przecież to trzeci lek jaki dostałam (wcześniej gylargin i gyroxin) noi znowu coś nie gra, może to przez to że przepisują mi leki nie wiedząc naprawdę co jest nie tak ??
powinnam antybiogram, ale jak się go robi? gin pobiera próbkę tak?

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

biorę jeszcze lacibios femina na odbudowanie flory bakteryjnej, to wystarczy? aha, i mam jeszcze pytanie jakiego plynu do higieny intymnej uzywac? jakie ph?
już mi normalnie głupio bo ja mam inne problemy ginekologiczne i ostatnio miałam miec cytologię przed jednym zabiegiem, a tu się okazuje że nawet cytologii nie można zrobić bo grzybica. noi najlepsze ze leczę się na coś innego a przylatuję co chwila do gabinetu z grzybkiem. już nie wiem co ten lekarz sobie o mnie myśli pewnie że w ogóle nie dbam o higiene

grzybek nie ma nic do higieny powstaje od bielizny ze sztucznych materialow w ktorych sie poci, od antybiotykow itp a nie od nie mycia sie, to nie ma nic z tym wspolnego.



co do plynu do hinieny intymnej odradzam a raczje moja gin, ja uzywalam Macierzanka Ziaja przeciw grzybicza myslalam ze jest ok, jednak nie gin kazala mi stosowac Bambino bo jest dobre dla niemowlakow, nie szkodliwe itp

a zastosowalas gynazol na noc? bo na dzien to nie bardzo moglbys wyplynac itp a szkoda 40zl.

mi zrobila stopnie czystosci i wykazalo-popros o to.

puszek wyplywaja ale dzialaja ? a na odbudowe to co np? bo nigdy nie slyszalam o czyms takim jak cos na odbudowe, nie wiem co to itp. Nigdy mi nie dawali tego. Pojde do gin i poprosze o to.
__________________


Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć






mischievous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-02, 20:07   #4294
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

do msunshine -> Antybiogram robi sie do posiewu - moze Ci go pobrac gin, choc zwykle nie chca tego robic. Znajdz najlepiej jakies laboratorium mikrobiologiczne (analiz lekarskich) i tam Ci pobiora. Ceny sa rozne - tak kolo 80 zl za posiewy i na bakterie i na grzyby. Badanie wykonujesz ok. 10 dni od zakonczenia leczenia.

Lacibios jest jak najbardziej ok. Lykaj do niego jeszcze wit. z gr. B - pomagaja rozwijac sie tym dobrym bakteriom. Co do plynu - ja uzywalam lactacydu- zarowno emulsji, jak i plynu ginekologicznego. Teraz zmienilam na AA sensitive z kwasem mlekowym, bo lepiej lagodzi pdraznienia i niesamowicie nawilza.

Aaa... i chociaz leki mialas dobrane 'na oko', swedziec Cie moze z braku dobrej flory i z uszkodzenia (przesuszenia) sluzowki. Lykaj lacibios i te witaminki, a 10 dni po zakonczeniu kuracji zrob badania

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

do mischievous -> Dzialaja - one maja tylko sie rozpuscic i 'obmyc' cala pochwe od wewnatrz, zabijajac jednoczesnie drobnoustroje. Poza tym cienka warstwa pozostaje na sciankach.

Na odbudowe to wlasnie lacibios femina - jest bez recepty, wiec obedzie sie bz gina. Ew. gynoflor - ten jest z estriolem i na recepte, ale dosc dobry, zwlaszcza na dyskomfort przy stosunku, bo odbudowuje tez sluzowke. a no i pierwszy jest doustny, drugi dopochwowy. To oczywiscie nie koniec listy, ale z tego, co stosowalam tylko te dwa przynosily rezultaty.

Co do higieny - grzyb moze sie rozwinac mimo jej przestrzegania. Z plynami rzeczywiscie jest roznie. Tez slyszalam, ze najlepiej jest podmywac sie mydlem dla niemowlat lub szarym, ale chyba nie bede tego na sobie sprawdzac. Ja jestem zadowolona ze sowjego plynu - polecil mi go gin. Najwazniejsze to, zeby dane rozwiazanie sprawdzalo sie w konkretnej sytuacji

Edytowane przez pussszek
Czas edycji: 2009-06-02 o 20:02
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 11:44   #4295
ancooora
Wtajemniczenie
 
Avatar ancooora
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Paris <3
Wiadomości: 2 700
Dot.: :P grzybica pochwy :P

DOKŁADNIE,czosnek pomaga!!! Ja go mam właśnie w "środku" :P Bo mnie od bardzo dawna wzięła znowu grzybica i mam czosnek na sznureczku i pomaga mi zawsze Polecam
ancooora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 12:32   #4296
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: :P grzybica pochwy :P

Widze,że puszek stał się ekspertką
Ja póki co objawów żadnych nie mam ale jednak chora jestem.
Czekam na wyniki badań a potem biorę się za usuwanie nadżerki a na samym końcu będę mam nadzieję ostatni raz walczyć z chorobą
W końcu nam się nam uda pozbyć tego paskudztwa
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 14:25   #4297
mischievous
Zakorzenienie
 
Avatar mischievous
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 901
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pussszek Pokaż wiadomość
do mischievous -> te globulki tak wlasnie wyplywaja. Tym zreszta roznia sie globulki od tabletek dopochwowwych, ktore czesciowo ulegaja wchlonieciu. Co do stosowania masci - najlepiej zapytaj farmaceurte, albo skoncz razem z globulkami. No i przed wspolzyciem doradzam tydzien przerwy - obowiazkowo cos na odbudowe w tym czasie

jeszcze chce zaczepic o ten tydzien przerwy,
ale chyba tydzien po globulkach a nie tydzien po skonczeniu sie masci?
bo globulki to rozumiem-do pochowowe ok, tydzien przerwy ale masc tylko jest na srom wiec nie ma jakiegos wplywu na to co dzieje sie w pochwie, wiec chyba moge.[?]

tak jak gynazol dopochwowy, on mimo ze tez moze wyplynac to zostaje bodajze 4,5 dni w pochwie i nie mozna w tym czasie sie kochac. Bylo napisane na ulotce, na ulotce pimafucinu nie bylo napisane ale mimo wszystko dostosuje sie do tego tygodnia po globulkach.
Potem i tak przerwa z mascia bo okres.
__________________


Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć






mischievous jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 17:13   #4298
usiawusia
Raczkowanie
 
Avatar usiawusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 151
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

ale lipa, chyba i mnie dorwało to dziadostwo, dzis byłam u gina, dostałam skierowanie na wymaz wiec jutro sie wybiorę a potem jakaś kuracja...
6 msc temu miałam infekcje bakteryjną, na poczatku gin powiedziała ze to grzyby ale po zrobionym posiewie jednak wyszły bakterie..
ale teraz to chyba grzybica, objawy w sumie mam takie standardowe: piecznie, swedzieni, zaczerwnienie i taki dziwny serkowaty śluz
ale kicha..
a mam pytanie, jak się stosuje to tantum rossa, wiem ze ropuszcza się taką saszetkę w 0,5 litrze wody (goracej)?? i co przepłukuje się, ale ile razy? 2-3? czy tyle zeby zułyż całość tego 0,5 l płynu, no chyba ze można go zostawic w butelce na następny raz?
Wyniki z wymazu pewnie ebda w nastepnym tyg. wiec odezwe sie jakie mam leczenie
usiawusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 19:45   #4299
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

odebrałam dzis wyniki wymazu --> candida parapsilosis

czyli antybiotyk kóry przepisał lekarz okazał sie bezuzyteczny, bo był na bakterie i rzesistka, a gynazol to tez tak srednio bo akurat jest na candida albicans, jedynie co napewno skuteczne dał, bo na antybiogramie podane, to clotrimazol w kremie
troche sie podłamałam, tym bardziej ze zaraz poczułam swedzenie....
jutro ide do innego lekarza - koniecznie chce dopasowany antybiotyk dla mnie i dla Tza, bo to bez konca sie bedzie przenosic
sama z siebie cały czas łykam lacibios femine, natomiast po tym gynazolu miałam juz wczoraj brac lactovaginal - wstrzymałam sie ze wzgledu na jutrzejszego gina,
co wiecej Tz wczoraj pare razy dotknał penisem moich warg sromowych - mam nadzieje ze to nie zaszkodziło i nie jest przyczyna dzisiejszego swedzenia

p.s. u mnie cały ten wymaz kosztował 30zł, lekarz go nie chciał przepisac wiec za wasza rada i tak sie zdecydowałam

p.s. 2. o co chodzi z tym czosnkiem? - to nie szkodzi na śluzówke?
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 22:37   #4300
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

ja byłam u lekarza, a w zasadzie u lekarki wczoraj, obejrzała mnie stwierdziła infekcję przepisała clotrimazol w globulce 500mg dopochwowo, a po 3 dniach zacząć brać gynoflor, a pod koniec miesiaa do kontroli; powiedziałam o partnerze, że zasadniczo zawsze z gumką, ale były przypadki bez, wiec moze dla niego też jakiś lek i stwierdziła, że nic mu nie przepisze, bo bez sensu tak w ciemno(a mnie przepisać antybiotyk w ciemno to żaden problem :/)

i moje pytanie może wysłać TŻ'ta do lekarza pierwszego kontaktu, żeby jednak coś dostał? bo w sumie nie chcę się wyleczyć, by mieć zaraz znowu tego syfa

co grosza znalazła (lekarka) zmiany, które mogą wskazywać na zakażenie wirusem hpv dostałam maść i zobaczymy co dalej, dzisiaj zaczynam, ale to co widziałam w sieci, mocno mnie przeraziło...

mam pytanie odnośnie tych globulek, czy one nie wypadną podczas np. biegania? trenuję i wolałabym się jej w ten sposób nie pozbywać
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 08:19   #4301
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

One dzialaja glownie w nocy, rano ich resztki tak czy inaczej wypadaja. A dla Tz jak najbardziej moze lekarz pierwszego kontaktu wypisac recepte - zwlaszcza na hpv - grzybica moglas go nie zarazic, tym - na pewno. Nastepnym razem, jak Ci gin nie bedzie chcial dac lekow dla Tz, po prostu powiedz, ze ma objawy (ze go np. swedzi) i po sprawie;]
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 10:02   #4302
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

dzięki za odpowiedź, ale hpv nie daje mi spokoju :/ jakie leki dla TŻ, jakiego rodzaju ? wizyta będzie konieczna, może jeszcze w tym tygodniu
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:03   #4303
foxica
Raczkowanie
 
Avatar foxica
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 90
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Wlasnie wkurza mnie, ze przewaznie lekarze bronia sie jak moga przed wypisaniem czegos dla partnera... grrr... Ja wczoraj dzwonilam do tej Pracowni Badan Bakteriologicznych w Warszawie (bylo o niej wspominane kilka watkow wczesniej), jade we wtorek na wymaz... Kurcze, jeszcze tylke bede musiala czekac na wyniki, a ja bym chciala juuuz ...
__________________
10.01.2012 [*] życie tak boli.........

Pozdrawiam
Aga

foxica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:28   #4304
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Nawet zwykly internista Ci lepiej doradzi niz ja. Nie jestem lekarzem. Oni maja w gabinetach takie ksiazeczki z lekami, wiec, jak powiesz na co, to znajdzie cos odpowiedniego. Jesli by Ci nie chcial wypisac to mozesz kupic w aptece kwas borowy + klotrimazol w kremie i niech tz uzywa dwa razy dziennie po kapieli - zawsze cos pomoze. Mozesz tez kupic masc propolisowa - ona dzial zarowno na bakterie, jak i wirusy i grzyby. No i wratizolin jest tez na opryszczke - tyle bez recepty
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:38   #4305
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: :P grzybica pochwy :P

Cytat:
Napisane przez e_myszka Pokaż wiadomość
Widze,że puszek stał się ekspertką
to dobrze ze na tym watku jest osoba, która doradzi, nakieruje

pozatym podbijam o z tym czosnkiem? ja zastosowałam wczoraj czosnek, ale doustnie
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:53   #4306
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: :P grzybica pochwy :P

Ja tez bralam doustnie, chyba 3 miesiace. Pozniej przestalam przez dolegliwosci zoladkowe... Dopochwowo sprobowalam raz w wielkiej desperacji - zero efektu, moze sie nawet pogorszylo. Pytalam o to kiedys lekarza i on powiedzial, ze owszem sa w czosnku substancje mogace wyleczyc grzybice, ale po pierwsze podrazniaja one sluzowke, po drugie taki czosnek musialby poza tymi substancjami niczego juz nie zawierac - a przeciez jest po pierwsze brudny, po drugie moga byc na nim sladowe ilosci pestycydow, nawozow etc. Nie da sie go domowymi sposobami spreparowac w taki sposob, zeby sobie nie zaszkodzic.

No, to tyle, skoro juz dostalam miano ekspertki:P
Przyznam szczerze, ze choc nic mi juz nie dolega, nalogowo przegladam ten watek i po prostu, jesli wiem, to az nie moge nie napisac:P
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:50   #4307
jussal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Czeka mnie USG (miałam jakąś rankę na szyjce macicy).

Mam nadzieję, że jest lepiej niż było. Zaczęłam używać płynu do higieny intymnej z kwasem mlekowym i czuję poprawę. A może to już tylko moja wyobraźnia?
Nie wiem. Kurczę.

Posiewu robionego nie miałam, hm.
jussal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 12:25   #4308
usiawusia
Raczkowanie
 
Avatar usiawusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 151
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Hej, tak jak pisałam byłam dziś na biocenozie, jutro wyniki i od razu udam się z nimi do mojej gin, trzeba się szybko pozbyć tego cholerstwa

Podbijam jeszcze raz to pytanie dotyczące Tantum Rossa, w jakiej wodzie rozpuszcza się te saszetki? i czy od razu trzeba całość tego 0,5 l płynu wykorzystać czy można go zostawić w butelce na następny raz?
usiawusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 13:02   #4309
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Nie pamietam, w jakiej wodzie robilam - chyba w mineralnej po prostu, chlodnej, ale na pewno odstawialam sobie jedna buteleczke na kilka razy
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 19:00   #4310
msunshine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 16
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

pussszek ekspertko to ja mam jeszcze jedno pytanie do ciebie bo juz wczesniej mi pomoglas. 5 dni po tym jak zaczelam brac lacibios femina a 3 dni po tym gynozolu i flymuconie dostałam okres. wiem że flymucon moge brać dalej ale nie mam pojecia co teraz zrobic z lacibios femina? dalej lykac czy zaczekac az miesiaczka sie skonczy? aha, i wczoraj zobaczylam znowu podobne uplawy do tych co wczesniej, to by znaczylo ze zaden z lekow mi nie pomogl jak to mozliwe ( mialam gynalgin, gyroxin i teraz gyrozol)
msunshine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 19:26   #4311
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

ja się martwię ,że zaraz wszystko wróci bo mam bakterie gronkowca ( staphyloccoccus aureus i oczywiście obfity wzrost escherichia coli ) a od nich łatwo przejść do grzybka znów
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 21:58   #4312
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

do msunshine -> lacibios lykasz caly czas - jest nawet wskazane, zeby go lykac w czasie okresu. Co do leczenia - gdyby zawsze pomagalo, nie mialybysmy tylu problemow:/ Jakie masz te uplawy, jesli mozna spytac? Ja juz po pewnym czasie mialam tak gigantyczna obsesje na punkcie wlasnego zdrowia, ze nawet zwykly, nieplodny sluz wydawal mi sie objawem grzybicy, wiec czasem lepiej sie z kims skonsultowac, bo naprawde latwo popasc w paranoje...
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 05:16   #4313
msunshine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 16
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pussszek Pokaż wiadomość
do msunshine -> lacibios lykasz caly czas - jest nawet wskazane, zeby go lykac w czasie okresu. Co do leczenia - gdyby zawsze pomagalo, nie mialybysmy tylu problemow:/ Jakie masz te uplawy, jesli mozna spytac? Ja juz po pewnym czasie mialam tak gigantyczna obsesje na punkcie wlasnego zdrowia, ze nawet zwykly, nieplodny sluz wydawal mi sie objawem grzybicy, wiec czasem lepiej sie z kims skonsultowac, bo naprawde latwo popasc w paranoje...
pussszek, takie grudkowate biale wiec to na pewno nie normalny sluz. a jeszcze jestem przerazona bo gin jak mi stwierdzal grzybice to musial zajrzec ze tak powiem bardzo gleboko, a wczoraj jak zauwazylam jsezcze zanim dostalam okres to te grudki zobaczylam na sromie czyli tak jakby sien a zawnatrz przenioslo? kyrczy wydaje mi sie ze ten ostatni lek mi troche zaszkodzil bo swedzi niestety dalej przepraszam za takie opisy face to face nigdy bym sie nie odwazyla ale normalnie nie wiem co robic. juz mi wstyd isc z tym do mojego gina, tym bardziej ze on nawet nie wie ze istatnio to juz bylam z tym u innego i ze nie pomogly tez inne leki
msunshine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 07:49   #4314
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Nie ma co. Musisz sobie zrobic porzadne badania. Inaczej sie nie wyleczysz. Probowalas moze zmiany diety? Czasem pomaga lepiej niz najdrozsze leki...
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 09:30   #4315
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _agatka Pokaż wiadomość
odebrałam dzis wyniki wymazu --> candida parapsilosis

czyli antybiotyk kóry przepisał lekarz okazał sie bezuzyteczny, bo był na bakterie i rzesistka, a gynazol to tez tak srednio bo akurat jest na candida albicans, jedynie co napewno skuteczne dał, bo na antybiogramie podane, to clotrimazol w kremie
troche sie podłamałam, tym bardziej ze zaraz poczułam swedzenie....
jutro ide do innego lekarza - koniecznie chce dopasowany antybiotyk dla mnie i dla Tza, bo to bez konca sie bedzie przenosic
sama z siebie cały czas łykam lacibios femine,
no i byłam u nowego ginka - z antybiogramem przed oczami nie miał wyboru tym bardziej ze poprzednie leki nie pomogły
dał clotrimazol w globulkach dla mnie (kosztuje tylko ok 1,5zł ) oraz flukonazol dla Tz,
ja w miedzyczasie bede miec @ wiec jak juz wszystko wybiore to cytologia i mam nadzieje ze bedzie po wszystkim, zreszta do lekarza i tak bede chodzic ze wzgledu na moja nadzerke
lacibios femina - cały czas

dziekuje za wyjasnienie dot. czosnku

Dziewczyny jesli macie problem z kolejka do gina, zrobcie wymaz i z tym to nawet zwykły rodzinny przepisze co trzeba, a potem to juz ta zaklepana kolejka u gina to na ew. kontrole
same byscie nawet sobie przepisały, gdybyscie miały uprawnienia, (bo wypisane sa nazwy substancji czynnych, które wystepuja w lekach o najczesciej takich samych nazwach......),
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 18:34   #4316
msunshine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 16
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pussszek Pokaż wiadomość
Nie ma co. Musisz sobie zrobic porzadne badania. Inaczej sie nie wyleczysz. Probowalas moze zmiany diety? Czasem pomaga lepiej niz najdrozsze leki...
odstawiłam słodycze ale dopiero dwa dni temu, jakoś wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, że to może mieć taki wpływ.
coś jeszcze powinnam wyeliminować z diety?

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

jeżeli możecie podzielić mi jakieś laboratorium na śląśku w którym zrobię w miarę szybko posiew z pochwy z antybiogramem bardzo będę wdzięczna
msunshine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 20:33   #4317
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

jeszcze produkty z drozdzami, slodkie owoce (ja jadlam tylko troche jablek, kiwi i grejfruty), pszenice (zero bialego pieczywa, pierogow, klusek etc.) - mozesz to zastapic makaronem z maki zytniej, pelnoziarnistej lub razowej. Pieczywko zmien na wafle ryzowe lub jakies chrupkie bez dodatku cukru (wasa odpada). Zero alkoholu, unikaj mleka, produktow wysoko przetworzonych, chipsow, fast foodow, ostrych przypraw, wegety (itp.), koncentratow, sosow ze sloiczka. Jedz duzo warzyw i produktow bogatych w blonnik, zeby oczyscic jelita. Polecam tez herbatki ziolowe: pokrzywe (dziala antybakteryjnie, pomocna przy zapaleniu drog moczowych, obniza stezenie glukozy we krwi), rumianek, melise, szalwie, no i oczywiscie zurawine. Ogranicz mieso i ziemniaki (tak gora 3 razy w tygodniu). To z grubsza wszystko.

Wiem, ze ciezko stosowac, ale trzeba sie przemoc. ja pare razy oczywiscie niedotrzymalam diety, ale wiadomo, ze jak raz w miesiacu zjesz kawalek ciasta lub pierogi z miesem zaraz Ci sie wszystko nie zawali

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

A ja sie musze przyznac, ze w pon ide na kontrolny wymaz i strasznie sie boje, bo caly ten miesaic bylo w porzadku i nie chce, zeby mi nagle jakies paskudztwo bezobjawowe wyskoczylo... Boje sie zburzyc swoj wlasny spokoj. Wiem, ze to troche irracjonalne, ale coz - tak to juz jest ze psaczona psychioka :P
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 21:03   #4318
wisienka90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 481
GG do wisienka90 Send a message via Skype™ to wisienka90
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Dziewczyny, mam pytanko
wzielam wczoraj ok 22 pierwsza tabletke feminella, dzisiaj o 20 wspolzylam z chlopakiem oczywiscie z prezerwatywa. Feminella nie wplywa jakos niekorzystnie na prezerwatywe?
__________________
Ja i On od 22.10.2009
Walka o nową JA:
-zapuszczam włosy
-przygoda z białą perłą i olejkiem rycynowym
-MŻ+WR!
61(19.07)- 60(28.07) - 59 -58 - 57 - 56 - 55!
17.08 przedłużanie i zagęszczanie rzęs
wisienka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 21:43   #4319
mischievous
Zakorzenienie
 
Avatar mischievous
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 901
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wisienka90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanko
wzielam wczoraj ok 22 pierwsza tabletke feminella, dzisiaj o 20 wspolzylam z chlopakiem oczywiscie z prezerwatywa. Feminella nie wplywa jakos niekorzystnie na prezerwatywe?

z tego co mi juz wiadomo podczas leczenia nie nalepiej wspolzyc, najlepiej odczekac. Nie wiem jak dziala feminella ale inne dopochwowe zostaja w pochwie przez jakis czas a co do prezerwatywy to mogloby ja przerwac, mysle,ze powinniscie na troche odlozyc stosunek az do kilka dni po skonczeniu brania pigulek.
__________________


Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć






mischievous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 21:50   #4320
wisienka90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 481
GG do wisienka90 Send a message via Skype™ to wisienka90
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

taki jednorazowy wybryk ;p - stosunek byl krotki -ok. 3min, a moj chlopak 'nie dokonczyl' w pochwie, prezerwatywa nie pekla ani nic z tych rzeczy.
przed stosunkiem zaaplikowalam sobie jeszcze na chwile tampon.
wydaje mi sie ze gdyby dzialaly jakos niekorzystnie to byloby to napisane w ulotce (tak jak w innych tego typu lekach, ktore bralan wczesniej)
__________________
Ja i On od 22.10.2009
Walka o nową JA:
-zapuszczam włosy
-przygoda z białą perłą i olejkiem rycynowym
-MŻ+WR!
61(19.07)- 60(28.07) - 59 -58 - 57 - 56 - 55!
17.08 przedłużanie i zagęszczanie rzęs
wisienka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.