Zlecenie próbne bez umowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-17, 07:57   #1
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276

Zlecenie próbne bez umowy?


Szukam pracy na etat. Zaproponowano mi zrobienie zadania próbnego i zapłatę za nie - podano konkretnie ile zł. za godzinę (podano to w mailu). Jednak na moją prośbę, żeby umówić się konkretnie co do zakresu współpracy i jej trwania, podano, że "mam to traktować jako zadanie próbne", bez konkretu. Współpraca miałaby odbyć się przez telefon i maila. Dotychczas nie spotkałam jeszcze tych ludzi.

Jestem skłonna podjąć się tego zadania, ale wyłącznie jeśli mi zapłacą, bo nie będę pracowała za free, zwłaszcza, że stawka jest i tak niska.

Wolałabym konkretnie umówić się na liczbę godzin, żeby nie okazało się, że potem nie dostanę pieniędzy. Poza tym, muszę jakoś planować następne dni, a to wszystko "na już, na teraz". Jak to przedstawić, żeby firmy nie odstraszyć? Czy informacja, że zapłacą mi tyle a tyle za godzinę i potem połączenia telefoniczne są dowodem, że pracowałam?

Ogólnie nie wiem co zrobić, bo mam kiepskie doświadczenia z zadaniami próbnymi - nie tyle ich robieniem, ale problemem jest, że jak pracuję bez umowy, to firmy nie traktują tego poważnie, np. nie przysyłają zadań, albo "znikają", i zwykle nic z tego nie wychodzi, tylko czas tracę. Ale jednak może wyjść z tej sytuacji praca, więc pewnie głupio odrzucić.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2015-06-17 o 08:00
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 21:36   #2
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Zlecenie próbne bez umowy?

odrzuć propozycje albo przyjmij 1,2 do 5 dni próbnie i dalej albo dają umowę i płacą albo kończysz z nimi jeśli szukają do pracy za darmo bo to dziś bardzo modne - praca za darmo
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 18:56   #3
Flower28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 115
Dot.: Zlecenie próbne bez umowy?

Nie zgadzaj się na to w ogóle bez umowy. Coraz więcej jest naciągaczy, którzy tylko udają, że chcą kogoś zatrudnić. Słyszałam, że często koniec końców każdemu kandydatowi dają odpowiedź odmowną, a zadanie mają zrobione za darmo.
Flower28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-21 19:56:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.