Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-05, 13:47   #121
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pierwsza praca, korporacja czy może drugi kierunek studiów?

Cytat:
Napisane przez Chibiusa Pokaż wiadomość
Hej, zapytam w tym wątku, bo wspominałyście o dobrej znajomości Excela do pracy - mogłybyście napisać jakie konkretnie zagadnienia z programu należy umieć, są potrzebne w pracy lub sprawdzali u was na rozmowie kwalifikacyjnej?
Na studiach często używam Excela, ale jest to głównie wpisywanie różnych funkcji do liczenia lub robienie wykresów. Chodzi mi o podstawowe rzeczy, które należy umieć, których wymaga pracodawca i by móc wpisać z czystym sumieniem znajomość Excela w CV.
Podpinam się pod pytanie, mnie to również interesuje
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 14:23   #122
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Pierwsza praca, korporacja czy może drugi kierunek studiów?

myślę, że na wejście to pivoty, vlookupy, sortowanie, filtrowanie, zagnieżdżanie różnych funkcji a przede wszystkim opanowane do perfekcji copy-paste.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 14:32   #123
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Pierwsza praca, korporacja czy może drugi kierunek studiów?

Cytat:
Napisane przez Chibiusa Pokaż wiadomość
Hej, zapytam w tym wątku, bo wspominałyście o dobrej znajomości Excela do pracy - mogłybyście napisać jakie konkretnie zagadnienia z programu należy umieć, są potrzebne w pracy lub sprawdzali u was na rozmowie kwalifikacyjnej?
Na studiach często używam Excela, ale jest to głównie wpisywanie różnych funkcji do liczenia lub robienie wykresów. Chodzi mi o podstawowe rzeczy, które należy umieć, których wymaga pracodawca i by móc wpisać z czystym sumieniem znajomość Excela w CV.
Ja miałam dużo zadań z tablic przestawnych, szachownicę (adresowanie), szukaj.pionowo, formularze. Polecam na Youtube kanał Excelszkolenie, facet przedstawia przykładowe testy z excela wraz z rozwiązaniem
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 14:39   #124
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Pierwsza praca, korporacja czy może drugi kierunek studiów?

Studiowałaś administrację, czyli z wyjątkiem tytułu nie masz żadnych umiejętności. Na Twoim miejscu poszlabym do korpo i na zaoczne. Pogodzisz z luzem, a jak się podszkolisz to i droga do wyzszych zarobkow otwarta.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 07:51   #125
izmuni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: Pierwsza praca, korporacja czy może drugi kierunek studiów?

Nie twierdzę, że jestem geniuszem z nie wiadomo jak wielkimi umiejętnościami, bo nie jestem
Ale myślę, że spróbować watro, jakieś rozmowy mam, ale co z nich wyniknie to się dopiero przekonam. Jeśli się uda to na pewno wezmę fir albo ric zaocznie, bo biorąc pod uwagę małą ilość godzin na ostatnim roku studiów to nie ma co z nich rezygnować nawet jeśli by się miały stricte teraz nie przydać
izmuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 17:11   #126
wojciechPVB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 81
Wypalenie zawodowe - korporacja

Czesc,
Pytanie i prosba o porade bo bije sie z wlasnymi myslami.

Od 3 lat mieszkam z juz teraz zona we Francji. Pracuje w korporacji - awansowalem z oddzialu w Polsce. Powiem szczerze ze mam juz dosyc - stresow / obowiazkow / podrozy. Dodatkowo zona przez ten okres nie mogla znalezc pracy - pracowala jedynie pol roku jako kelnerka - a wczesniej w Polsce w bankach. Dodatkowo po drodzy mialem troche problemow ze zdrowiem Hashimoto / Borelioza.. takze bylo ciezko choc teraz juz jest w miare ok.

Mysle zeby rzucic prace i wrocic do Polski.
Mamy mieszkanie w Warszawie domek w gorach, auto i oszczednosci na jakies 4-5 lat zycia - zero kredytu

Pomysl jest taki aby zona znalazla jakas prace - z Francuskim w Warszawie - nie wiemy ile mozna sie spodziewac na reke ale na poczatek myslimy ze 2-3 tys PLN na reke jest realne ???

Ja natomiast mysle zeby sobie zrobic rok-dwa przerwy - zajac sie hobby - nauczyc sie paru rzeczy- i moze jakas swoja wlasna mala firme - co sadzicie o takim podejsciu ? W miedzy czasie chcialbym sobie dorobic jakies 500-1000PLN miesiecznie w Warszawie - na co jest popyt co mozna robic gdzie - u kogo sie zaczepic - licze na pomysly. Jestem inzynierem - ale handlowalem kiedys sukienkami.

Znacie kogos osobiscie kto rzucil korporacje i byl z tego zadowolony i wyszlo mu to na dobre

Mamy po 30 lat.

Z gory dziekuje za rady
wojciechPVB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 17:52   #127
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

ZUS się sypie a Ty chcesz wracać? Serio? Do czego?
Chyba Ci tam dobrze skoro Cię takie myśli nachodzą.
Tu większość myśli teraz dokąd emigrować.
Jak jesteś inżynierem i francuski znasz to szczerze polecam Szwajcarię- żyć, nie umierać. Kuzynka wyjechała 3 lata temu i chyba nigdy nie wróci.
Małą firmę w Polsce zakładają chyba tylko samobójcy. Ci, którzy chcą być na swoim rejestrują teraz działalność albo w UK albo w Niemczech.
Może tak nowe hobby albo jakieś wakacje jeśli masz wypalenie zawodowe?
Serio, to o czym piszesz widziane z polskiej perspektywy brzmi jak first world problems w Afryce.
Co do pytania- 2 tys. w Warszawie może zobaczysz, ale o pracy w ludzkich godzinach zapomnij. Na wypalenie zawodowe ani sen nie będziesz mieć czasu.
Mieszkania bez kredytu na 30 lat też raczej nie będzie.
Serio, kierunek Szwajcaria polecam. Tam masz wypalenie zawodowe a tu czeka Cię brak emerytury, depresja i ewentualne myśli samobójcze.
Poczytaj sobie statystyki samobójstw mężczyzn w wieku produkcyjnym dla Polski z ostatnich 5 lat. Nie żartuję.

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Poczytaj sobie jak chcesz:
http://www.wynagrodzenia.pl/
Niedawno był też raport o zarobkach w zależności od znajomości języków obcych.
Francuski chyba na 3 pozycji jeśli chodzi o wzrost zarobków. Wyżej płatny nadal angielski i niemiecki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-19, 17:55   #128
wojciechPVB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 81
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

Hej,
Dzieki za odpowiedz. Mnie na emigracji jest zle -swoje zarobilem i chce wracac. Jesli nie mieszkalas za granica - nie wiesz jakie sa plusy i minusy.
wojciechPVB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 17:56   #129
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

A z francuskim fajnym krajem do emigracji jest jeszcze Kanada.
Tylko trzeba ostrożnie i powoli formalności wypełniać, ale inżynierowie są pożądani.
Warto blogi o emigracji do Kanady poczytać, żeby żadnych błędów przy tym nie popełnić. Ale też fajny kraj do życia. Jeden kuzyn wyemigrował i nie narzeka. No może tylko na brak śniegu na Boże Narodzenie. Po to czasem przyjeżdża do Polski, do rodziny bo normalnie w Kanadzie w tym okresie to grilluje na wolnym powietrzu i pije piwo
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 17:57   #130
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

Jesteś oderwany od polskiej rzeczywistości. Ja bym nie wracała, wakacje możesz sobie zrobić i za granicą. Poszukać innej pracy za granicą, a w międzyczasie odetchnąć. Do Polski proponuję przyjechać na urlop i popytać znajomych jak im się wiedzie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 18:04   #131
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

Cytat:
Napisane przez wojciechPVB Pokaż wiadomość
Hej,
Dzieki za odpowiedz. Mnie na emigracji jest zle -swoje zarobilem i chce wracac. Jesli nie mieszkalas za granica - nie wiesz jakie sa plusy i minusy.
Mieszkałam i tu i tu.
Chcesz to wracaj. Tu będzie druga Grecja.
socjologiem jestem to co nieco sobie z konieczności czytam. Złudzeń nie mam. Co ciekawe z mojej rodziny z ostatnich dwóch pokoleń w kraju zostałam już tylko ja. Ale pewnie i ja stąd wyjadę bo chciałabym móc zatroszczyć się o rodziców na starość i jakąś rodzinę mieć, a w Polsce na normalność nie ma szans. Jeśli już na coś szanse są to na drugą Grecję.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-20, 19:40   #132
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

Również polecam Szwajcarię - tym bardziej, że wykształcenie inżynierskie jest tam mocno pożądane (zaraz po finansistach).

Polska nie ma stabilnej sytuacji gospodarczej. Dziś firma stoi, jutro przenosi oddział do np. Wietnamu.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 19:41   #133
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

Koleżanki jakieś wybitnie negatywne, ja mam inne doświadczenie i myślę, że jeśli chcesz wrócić i masz takie warunki, to czemu nie? Ludzi zwykle wykańcza wysoki kredyt: Ty go nie masz, masz za to spore oszczędności, doświadczenie korporacyjne i życie w Warszawie może być dla Was świetne. Co do pracy: za 2-3 tys. PLN z doświadczeniem w korporacji to jest zupełne minimum, tyle dostaje junior w trakcie studiów albo absolwent, więc spokojnie Jednak Warszawa to naprawdę co innego, niż większość obszarów Polski i szczerze, to ludzi z niezłym wykształceniem i doświadczeniem mających problemy z dobrą pracą naprawdę nie znam. Założenie małego biznesu to - wbrew temu, co piszą dziewczyny - też fajny pomysł, szczególnie jak masz oryginalny pomysł i wpasujesz się w niszę a tych jest sporo, okazuje się, że nawet "prawdziwe" lody są w Warszawie świetnym pomysłem na biznes
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 20:52   #134
majakka55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 18
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
A z francuskim fajnym krajem do emigracji jest jeszcze Kanada.
Tylko trzeba ostrożnie i powoli formalności wypełniać, ale inżynierowie są pożądani.
Warto blogi o emigracji do Kanady poczytać, żeby żadnych błędów przy tym nie popełnić. Ale też fajny kraj do życia. Jeden kuzyn wyemigrował i nie narzeka. No może tylko na brak śniegu na Boże Narodzenie. Po to czasem przyjeżdża do Polski, do rodziny bo normalnie w Kanadzie w tym okresie to grilluje na wolnym powietrzu i pije piwo
haha. Gdzie takie cuda w Kanadzie? Ja mieszkam od paru lat i przede wszystkim mamy tutaj duuuuzo sniegu
No chyba ze w Vancouver ale wtedy raczej mokniesz w deszczu.. i francuski do niczego sie nie przyda

Ja bym do Polski nie wracala. Wolalabym sie wybrac w jakas paromiesieczna podroz aby przemyslec czego tak naprawde chce
majakka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 13:16   #135
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

Cytat:
Napisane przez wojciechPVB Pokaż wiadomość
Czesc,
Pytanie i prosba o porade bo bije sie z wlasnymi myslami.

Od 3 lat mieszkam z juz teraz zona we Francji. Pracuje w korporacji - awansowalem z oddzialu w Polsce. Powiem szczerze ze mam juz dosyc - stresow / obowiazkow / podrozy. Dodatkowo zona przez ten okres nie mogla znalezc pracy - pracowala jedynie pol roku jako kelnerka - a wczesniej w Polsce w bankach. Dodatkowo po drodzy mialem troche problemow ze zdrowiem Hashimoto / Borelioza.. takze bylo ciezko choc teraz juz jest w miare ok.

Mysle zeby rzucic prace i wrocic do Polski.
Mamy mieszkanie w Warszawie domek w gorach, auto i oszczednosci na jakies 4-5 lat zycia - zero kredytu

Pomysl jest taki aby zona znalazla jakas prace - z Francuskim w Warszawie - nie wiemy ile mozna sie spodziewac na reke ale na poczatek myslimy ze 2-3 tys PLN na reke jest realne ???

Ja natomiast mysle zeby sobie zrobic rok-dwa przerwy - zajac sie hobby - nauczyc sie paru rzeczy- i moze jakas swoja wlasna mala firme - co sadzicie o takim podejsciu ? W miedzy czasie chcialbym sobie dorobic jakies 500-1000PLN miesiecznie w Warszawie - na co jest popyt co mozna robic gdzie - u kogo sie zaczepic - licze na pomysly. Jestem inzynierem - ale handlowalem kiedys sukienkami.

Znacie kogos osobiscie kto rzucil korporacje i byl z tego zadowolony i wyszlo mu to na dobre

Mamy po 30 lat.

Z gory dziekuje za rady

Spokojnie możesz wracać i żyć na luzie. Bez kredytu, z oszczędnościami. Za 3000 zł w stolicy znajdziesz spokojną pracę: zero stresu, mało obowiązków (znajoma teraz się zatrudniła w agencji kreatywnej: mała firma, niezłe zarobki, żadnego ciśnienia, fajni ludzie).


Żona dostanie jakaś dobrą posadę w banku


Znam sporo osób, które rzuciły korpo i są szczęśliwe:
* kolega po kilku korpo otworzył swoją firmę - robi ogrody, tereny zieleni. Bardzo dobrze prosperuje - 3 lata działalności.
* kolega po mega korpo, z pięciocyfrowymi zarobkami i stołkiem dyr. - produkuje i sprzedaje napoje izotoniczne. Robi to co lubi: jeździ po eventach. Wszedł do Tesco! Więc nieźle mu idzie
* kolega wrócił z rodzina z UK - też praca w korpo. Na razie mają wakacje. Żona tam nie pracowała, tutaj otwiera zakład fryzjerski. On pewnie trochę odpocznie - napracował się chłopak i najeździł swoje.


Każdemu z powyższych mówili, że popełniają życiowy błąd, że będą żałować. Nie żałują. Dobrze im się wiedzie i są szczęśliwi!
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 19:55   #136
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

Czy firma, w której pracujesz to Comarch? :P Jeśli tak, to raczej polecałabym zmianę pracy, bo z tego, co wiem, tam naprawdę sporo się pracuje... A przynajmniej tak słyszałam od znajomych, którzy przenieśli się właśnie z Polski do Francji.

Skoro już tam jesteś, to może poszukaj pracy w innej firmie? Poza tym w Polsce 1-2 lata przerwy niestety nie wyglądają dobrze. Pracodawcy bardzo często pytają o te tzw. "gapy" i kręcą głową jak ktoś tłumaczy się wakacjami czy wypaleniem zawodowym.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 12:10   #137
alina_kowalczyk
Raczkowanie
 
Avatar alina_kowalczyk
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Pobiedziska
Wiadomości: 43
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

myślę, że sami z żoną musicie podjąć decyzję, czy chcecie wrócić do Polski,czy nie. Wiadomo, w Pl szału nie ma, ale jeśli miałoby to Was uszczęśliwić, to może warto wrócić 3mam kciuki za podjęcie odpowiedniej decyzji
alina_kowalczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 13:13   #138
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
Czy firma, w której pracujesz to Comarch? :P Jeśli tak, to raczej polecałabym zmianę pracy, bo z tego, co wiem, tam naprawdę sporo się pracuje... A przynajmniej tak słyszałam od znajomych, którzy przenieśli się właśnie z Polski do Francji.

Skoro już tam jesteś, to może poszukaj pracy w innej firmie? Poza tym w Polsce 1-2 lata przerwy niestety nie wyglądają dobrze. Pracodawcy bardzo często pytają o te tzw. "gapy" i kręcą głową jak ktoś tłumaczy się wakacjami czy wypaleniem zawodowym.

We Francji to i ja bym mieszkać nie chciała. Przez napływ emigrantów zrobiło się nieciekawie...


Kolejny frazes z tą przerwą: wiesz ilu ludzi robi przerwy od korpo? Jeżdżą, zwiedzają świat. Albo kupują chatę w Bieszczadach i ją remontują. Nikogo to nie dziwi.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 15:07   #139
wojciechPVB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 81
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

Dzieki za dobre slowa - troche mnie to uspokoiło

Decyzja jest podjeta że wracamy- z tym ze troche sie boimy czy żona odrazu znajdzie jakąś prace - po 3-4 latach we Francji troche wypadła z obiegu. Co do samego mnie - teraz 4 tygodnie mnie czekaja urlopu właśnie w Polsce także zobaczymy jak się żyje

Pytanie z innej beczki - czym się zajmuje agencja kreatywna ?

Bo jestem ultra kreatywna osoba - z tym że inżynierem
Gdzie szukać ogłoszen o prace - w Warszawie - ale właśnie do małych firm ?
wojciechPVB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 21:10   #140
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

Rzadko się słyszy, aby ktoś wracał do kraju, bo większość z niego wyjeżdża Sama pracowałam jakiś czas temu za granicą (Holandia i Niemcy- prace sezonowe) i widziałam, jakie są tam realia, jak wygląda życie i ile się zarabia, a ile wydaje na życie. Od kilku ładnych lat biłam się z myślami, czy wyjechać na stałe czy nie i w wreszcie ta decyzja zapadła i za niedługo już to nastąpi Praktycznie wszystko mam już załatwione i bardzo szybko i sprawnie to tam poszło, teraz tylko poczekać aż skończę tutaj pracę i mogę się pakować...

Mam wielu znajomych, nawet z dziećmi, którzy w Polsce mieli pracę państwową, język znali komunikatywnie bądź wcale i zdecydowali się na wyjazd, a podjętej decyzji nie żałują.
Znam też dużo osób, które wróciły do kraju i mają problem ze znalezieniem pracy. U mnie jest taki region, że z pracą ciężko, albo zarobki są śmieszne... Inni znów wolą żyć na obczyźnie, bo nikt im nie zaproponuje pracy za taką stawkę, jak mają obecnie i temat się zamyka.

Niestety polskie realia są jakie są, dużo ludzi opuszcza kraj i szuka szczęścia gdzieś indziej. Straszne to jest, ale każdy patrzy, aby mu w życiu było dobrze.


Powodzenia Wam życzę
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 09:38   #141
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wypalenie zawodowe - korporacja

Cytat:
Napisane przez wojciechPVB Pokaż wiadomość
Dzieki za dobre slowa - troche mnie to uspokoiło

Decyzja jest podjeta że wracamy- z tym ze troche sie boimy czy żona odrazu znajdzie jakąś prace - po 3-4 latach we Francji troche wypadła z obiegu. Co do samego mnie - teraz 4 tygodnie mnie czekaja urlopu właśnie w Polsce także zobaczymy jak się żyje

Pytanie z innej beczki - czym się zajmuje agencja kreatywna ?

Bo jestem ultra kreatywna osoba - z tym że inżynierem
Gdzie szukać ogłoszen o prace - w Warszawie - ale właśnie do małych firm ?

agencja kreatywna - reklamowa


My jesteśmy w takim wieku, że część znajomych już wraca albo myśli o powrocie. Przepracowali 5-10 lat za granicą. Część się trochę dorobiła: postawili w Pl domy lub spłacili mieszkania i chcą tu mieszkać. Często mają dzieci i nie chcą żeby wychowywały się na obczyźnie.
Jak ktoś ma poukładane w głowie to wszędzie sobie poradzi
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 14:54   #142
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Jak wygląda background check w korporacji?

Będę wdzięczna za wskazówki.

Zaczynam właśnie pracę w korpo. Umowę już podpisałam. W pierwszych tygodniach zatrudnienia odbywa się "background check" nowego pracownika, m.in. dotychczasowego zatrudnienia.

Wszystkie informacje, które podałam w CV zgadzają się.

Ale swoją ostatnią pracę wypowiedziałam po zaledwie kilku miesiącach. Szef okazał się świrem, chorym człowiekiem. Po zakończeniu współpracy podałam ich jeszcze do sądu. Jednym słowem, z byłym szefem mam naprawdę na pieńku.

Jaka jest szansa, że firma zadzwoni do byłego szefa, który - jestem tego pewna - nakłamałby, że byłam najgorszą współpracowniczką świata? Świruję trochę z tego powodu. Wiadomo, że najlepiej ze wszystkimi żyć na dobrej stopie, ale tym razem niestety się nie dało.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2015-10-04 o 14:55
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 19:04   #143
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Jak wygląda background check w korporacji?

a jakie zajmujesz stanowisko w nowej firmie ?
bo jesli jakies szeregowe to bym sie nie martiwla - raczej nie bedzie im sie chialo sprawdzac

jesli jakies wyzsze to mozna powiedziec,ze ryzyko jes ale : tak naprawde takei rzeczy jak sie robi to raczej wczesniej, a po drugie to korpo chyba wiedza,ze czasem byli szefowie maja zal do pracownikow ze odeslzi i niekoniecznie mowia prawde
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 16:36   #144
werrost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Praca w korpo-entry level

Witam.

Mam do Was pytanie odnośnie pracy w korporacji.

Jakie naprawdę trzeba mieć kwalifikacje na entry level (bo słyszałam, że oferty w internecie często mają wymagania z kosmosu, a w praktyce połowy z tego nie używa się w pracy)?

Albo inaczej-jak nazywają się stanowiska, na których wystarczy znać biegle angielski i Excela, a reszty douczą (wiem, że to pytanie może wydać się naiwne, ale naprawdę słyszę od różnych ludzi, że zostali przyjęci ze znajomością TYLKO angielskiego i Excela, a reszty ich nauczyli, ale z kolei jak przeszukuję oferty pracy, to wymagają przynajmniej dwóch języków obcych).

Jeśli biegle obsługuję komputer (MS Office, Windows, Linux), świetnie znam angielski i nie mam problemów z dogadaniem się na żaden temat to mam jakiekolwiek szanse na dostanie pracy w Warszawie? Jak to w końcu jest?

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.

Dzięki!

PS. Na razie pracuję jako sekretarka, ale w pracy w ogóle nie używam angielskiego, dlatego chcę ją zmienić.
werrost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 17:10   #145
werrost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Praca w korporacji

werrost 10.07.17, 10:50
Witam.
Mam do Was pytanie odnośnie pracy w korporacji.
Jakie naprawdę trzeba mieć kwalifikacje na entry level (bo słyszałam, że oferty w internecie często mają wymagania z kosmosu, a w praktyce połowy z tego nie używa się w pracy)?
Albo inaczej: jak nazywają się stanowiska EL?
Jeśli biegle obsługuję komputer (MS Office, Windows, Linux), świetnie znam angielski i nie mam problemów z dogadaniem się na żaden temat to mam jakiekolwiek szanse na dostanie pracy (bo z jednej strony słyszę od prywatnych ludzi, że zatrudnili ich wyłącznie ze względu na język angielski, a reszty douczyli w pracy, ale z kolei jak przeszukuję oferty pracy w Warszawie, to wymagają przynajmniej dwóch języków obcych + inne kosmiczne wymagania). To jak to w końcu jest?
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
Dzięki!
PS. Na razie pracuję jako sekretarka, ale w pracy w ogóle nie używam angielskiego, dlatego chcę ją zmienić.
werrost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 19:47   #146
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Post Dot.: Praca w korpo-entry level

sam angielski i Office jak na warszawę to bez szału...

executive assistant, junior associate, intern, junior accountant, administration assistant, junior specialist, team assistant...
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 19:59   #147
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Praca w korpo-entry level

Na chwilę obecną bez drugiego języka na minimum B1 ani rusz , najczęściej niemiecki albo francuski . Często biorą tylko od B2 wzwyż.Poza tym wiele wymaga czegoś jeszcze -IT, księgowość, na entry level bywa, że pytają już o SAP. To, że biorą jak leci tylko z angielskim i z officem i to nawet jeśli angielski jest na C2 należy raczej między bajki włożyć. Owszem osoby o takim profilu są obecnie zatrudnione, ale to osoby,które rekrutowały się jakieś 7 lat temu albo native speakers innych języków zatrudnieni ad hoc do pilnych projektów krótkoterminowych.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-07-12 o 20:01
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 20:56   #148
201708280929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 204
Dot.: Praca w korpo-entry level

Angielski i excel to niedużo, ale ze mną pracują osoby, które faktycznie tylko po angielsku i po naprawdę kiepskich szkołach. Z tym, że większość z nich miała znajomości, dlatego się dostali. I wtedy z jednej strony masz ludzi z 3 językami po świetnych szkołach, z drugiej takich z biegłym angielskim i po wyższej szkole gotowania na gazie. W pracy potem to widać.

Próbować możesz. Excel i angielski nie powalają, ale zdarzało mi się już zapraszaną na rozmowy odnoście stanowisk, co do których nie spełniałam podstawowych wymagań, więc a nuż ci się uda.
201708280929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 16:13   #149
werrost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: Praca w korpo-entry level

To czego się douczyc żeby mieć większe szanse? Kolejny język? Kogo teraz potrzebują (poza programistami oczywiście)?
werrost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 23:17   #150
_finder_
Raczkowanie
 
Avatar _finder_
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 100
Dot.: Praca w korporacji

Zależy jaka korporacja i jakie stanowisko. U nas są na ogół trzy-cztery rozmowy kwalifikacyjne (etapy), rozmowa po angielsku jest chyba na drugiej rozmowie (pracownicy fizyczni, którym angielski w pracy niepotrzebny nie mają go na rozmowie). Pierwsza rozmowa z osobą z HR, druga z kierownikiem wydziału, trzecia z "gora". O ile pierwsza rozmowa jest dosyć ogólna to już na drugiej należy spodziewać się pytań dotyczących przyszłego stanowiska. I niestety tak jest, że to co napiszą w ogłoszeniu jest wymagane i weryfikowane...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_finder_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-03 22:04:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.