Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-18, 17:23   #1
Ebba_M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 56

Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych


Chciałabym zapytać, jak radzicie sobie z dużą różnicą w zarobkach w Waszych związkach (chodzi o poważniejszy etap, wspólne mieszkanie)? Napisałam "nieformalnych", bo wydaje mi się, że w małżeństwie jest bardziej oczywiste "co moje, to Twoje".

Czy ten, kto zarabia więcej, funduje częściowo jedzenie czy dzielicie się po połowie? Co w kwestii wakacji? Co robicie, gdy jedno z Was może sobie pozwolić na drogi zagraniczny wyjazd, a drugie na tydzień pod namiotem gdzieś w Polsce? A ubrania? Gdy jedna osoba może sobie kupić markowe, dobrej jakości ubrania, a druga musi polować na promocje, żeby uzupełnić te elementy garderoby, które się zużyły? Przykłady można mnożyć, od jedzenia po mieście po elementy wyposażenia mieszkania. Właśnie, mieszkanie? Jeśli kredyt, to na spółę, czy raczej bierze go zamożniejsza osoba?
Ebba_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 17:54   #2
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez Ebba_M Pokaż wiadomość
Chciałabym zapytać, jak radzicie sobie z dużą różnicą w zarobkach w Waszych związkach (chodzi o poważniejszy etap, wspólne mieszkanie)? Napisałam "nieformalnych", bo wydaje mi się, że w małżeństwie jest bardziej oczywiste "co moje, to Twoje".

Czy ten, kto zarabia więcej, funduje częściowo jedzenie czy dzielicie się po połowie?
Ten, kto zarabia więcej przeznacza większą sumę na zakupy spożywcze i chemię do domu

Co w kwestii wakacji? Co robicie, gdy jedno z Was może sobie pozwolić na drogi zagraniczny wyjazd, a drugie na tydzień pod namiotem gdzieś w Polsce?
Nie jeździmy na drogie zagraniczne wojaże,
bo to nie nasz styl podróżowania, ale też nie dziadujemy. Ja dorzucam, co mogę do wyjazdu - np. płacę za bilet, partner resztę.


A ubrania? Gdy jedna osoba może sobie kupić markowe, dobrej jakości ubrania, a druga musi polować na promocje, żeby uzupełnić te elementy garderoby, które się zużyły?
Nie przykładamy wagi do marki ciuchów,
staramy się kupować ogólnie w Outlecie/internecie lub na wyprzedaży. Każdy sobie na co ma ochotę, ale ogólnie zamiłowania do luksusu w nas nie ma


Przykłady można mnożyć, od jedzenia po mieście po elementy wyposażenia mieszkania. Właśnie, mieszkanie? Jeśli kredyt, to na spółę, czy raczej bierze go zamożniejsza osoba?
Tu zadecydowały inne względy, ja moją część mieszkania miałam zasponsorowaną z darowizny od rodziców,
partner na swoją ma kredyt. Gdybym nie miała tych pieniędzy to poczekalibyśmy na moją normalną umowę i wzięli wspólny kredyt -
mieszkanie wg mnie musi być 50/50, bez żadnych kombinacji, to jest za duża inwestycja i nie tylko partnerzy mogą mieć do tego roszczenia (np. rodzina w ramach spadku).
Ogólnie podział wyszedł naturalnie - na początku związku zarabialiśmy tak samo, inne ścieżki kariery, moja ciągła edukacja zmieniły ten układ na mało równy finansowo, ale jakoś tak równościowy i satysfakcjonujący związkowo obecnie (tak,
tak wiem, facet dopłaca do interesu - makabra )
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 18:24   #3
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Stałe wydatki typu opłaty za mieszkanie czy jedzenie dzielimy proporcjonalnie, ale nie rozliczamy się z każdej złotówki. Jeśli chodzi o rozrywki, wyjścia, ubrania, wyjazdy to obojgu odpowiadają takie na poziomie, na jaki stać nas oboje. Zdarza się tak, że partner płaci za większą część jakiegoś dużego wydatku, ale to są raczej sporadyczne sytuacje. Niewykorzystane części wypłat idą na konta oszczędnościowe, a te środki w najbliższej przyszłości pójdą na zakup wspólnego mieszkania. Co do kredytu to jego forma jest uzależniona od wymogów banku i tego, jak będzie wypadało korzystniej.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 19:03   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez Ebba_M Pokaż wiadomość
Chciałabym zapytać, jak radzicie sobie z dużą różnicą w zarobkach w Waszych związkach (chodzi o poważniejszy etap, wspólne mieszkanie)? Napisałam "nieformalnych", bo wydaje mi się, że w małżeństwie jest bardziej oczywiste "co moje, to Twoje".

Czy ten, kto zarabia więcej, funduje częściowo jedzenie czy dzielicie się po połowie? Co w kwestii wakacji? Co robicie, gdy jedno z Was może sobie pozwolić na drogi zagraniczny wyjazd, a drugie na tydzień pod namiotem gdzieś w Polsce? A ubrania? Gdy jedna osoba może sobie kupić markowe, dobrej jakości ubrania, a druga musi polować na promocje, żeby uzupełnić te elementy garderoby, które się zużyły? Przykłady można mnożyć, od jedzenia po mieście po elementy wyposażenia mieszkania. Właśnie, mieszkanie? Jeśli kredyt, to na spółę, czy raczej bierze go zamożniejsza osoba?
Niezależnie od tego kto akurat zarabia więcej za rzeczy wspólne płacimy po równo. Jeśli chodzi o szczegóły, to:
- nigdy nie mieliśmy problemu z wakacjami zagranicznymi, bo nas nie interesuje spędzanie ich poza domem. Jeśli już gdzieś jedziemy (z dowolnego powodu), to któreś z nas załatwia i mówi ile kasy na to poszło, a drugie oddaje. Ewentualnie jedno opłaca transport w jedną stronę, drugie w drugą i wtedy mniej płaci ten, kto znalazł korzystniejsze oferty.
- ubrania każdy ogarnia swoje jakie chce.
- mieszkanie: wynajmujemy umeblowaną kawalerkę. Kredytu nie zamierzam brać w ogóle, więc jak mój facet będzie miał taką fantazję, to niech bierze sam

Ogólnie mamy dość zbieżne oczekiwania odnośnie poziomu życia i przestrzeni wspólnej, a że nie są to oczekiwania zbyt wysokie, to nie występuje problem, że jedno na stać na coś extra, a drugiego nie i zaciska zęby.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 20:43   #5
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

U mnie jedna strona (ja) zarabia znacząco więcej dzięki temu, że druga strona wzięła na siebie większość obowiązków domowych i przy dzieciach.
Mimo że "płacę za wszystko" nie mam z tego powodu dyskomfortu bo wiem, że druga strona ma duży niematerialny wkład w nasze życie.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 20:58   #6
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez Ebba_M Pokaż wiadomość
Chciałabym zapytać, jak radzicie sobie z dużą różnicą w zarobkach w Waszych związkach (chodzi o poważniejszy etap, wspólne mieszkanie)? Napisałam "nieformalnych", bo wydaje mi się, że w małżeństwie jest bardziej oczywiste "co moje, to Twoje".

Czy ten, kto zarabia więcej, funduje częściowo jedzenie czy dzielicie się po połowie? Co w kwestii wakacji? Co robicie, gdy jedno z Was może sobie pozwolić na drogi zagraniczny wyjazd, a drugie na tydzień pod namiotem gdzieś w Polsce? A ubrania? Gdy jedna osoba może sobie kupić markowe, dobrej jakości ubrania, a druga musi polować na promocje, żeby uzupełnić te elementy garderoby, które się zużyły? Przykłady można mnożyć, od jedzenia po mieście po elementy wyposażenia mieszkania. Właśnie, mieszkanie? Jeśli kredyt, to na spółę, czy raczej bierze go zamożniejsza osoba?
Zanim wzięliśmy ślub to jakieś 4 lata mieszkaliśmy razem, z czego dysproporcja między zarobkami była przez większość tego czasu.

Wydatkami na mieszkanie oraz jedzenie dzieliliśmy się proporcjonalnie, nieco więcej płaciła osoba, która zarabiała więcej. Jeśli chodzi o rozrywki typu jedzenie na mieście, kino, impreza ze znajomymi, koncerty itp. to zazwyczaj płaciła osoba lepiej zarabiająca, ale tutaj też różnie, zależnie od sytuacji. Wyjazd na wakacje - po połowie. Ubrania, kosmetyki - każdy we własnym zakresie. Nikt nie miał nigdy pretensji do drugiej osoby za to, że wydała np. 500zł na perfumy czy cokolwiek innego.

Ogólnie to nigdy się jakoś wybitnie nie rozliczaliśmy co do złotówki. Obecnie od około półtora roku jesteśmy po ślubie. Nie mamy wspólnego konta i do tej pory funkcjonujemy dokładnie tak samo jak przed ślubem, bo obydwojgu to pasuje. Mamy więcej wspólnych wydatków (które w sumie zaczęły się już na etapie organizacji ślubu i wesela) i w tym przypadku staramy się dzielić po równo. Nie ingerujemy w swoje prywatne wydatki, nie komentujemy ich. Obydwoje jesteśmy raczej rozsądni jeśli chodzi o kwestie finansowe, więc nie musimy się nawzajem pilnować.

Kredyt wzięliśmy już po ślubie, nie mamy intercyzy. Tak wyszło, że ja dołożyłam większą część do wkładu własnego, bo miałam z czego. Teraz są różne okołomieszkaniowe wydatki to płaci mąż. Jednocześnie odkładamy na wyposażenie mieszkania, każde z nas ma swoje konto oszczędnościowe, mniej więcej wiemy ile kto ma i do jakiej kwoty chcemy dobić.

Ogólnie ja, pomimo bycia w małżeństwie, nie potrafię uznać pieniędzy jakie zarabiamy za wspólne. Nie wiem czemu tak mam Jednocześnie jednak nie mam obaw co do tego, że jeśli sytuacja by tego wymagała, to moje pieniądze stałyby się jego i na odwrót. Póki wszystko jest dobrze, to obecny sposób "rozliczania się" odpowiada nam obydwojgu.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 21:05   #7
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez Ebba_M Pokaż wiadomość
Chciałabym zapytać, jak radzicie sobie z dużą różnicą w zarobkach w Waszych związkach (chodzi o poważniejszy etap, wspólne mieszkanie)? Napisałam "nieformalnych", bo wydaje mi się, że w małżeństwie jest bardziej oczywiste "co moje, to Twoje".

Czy ten, kto zarabia więcej, funduje częściowo jedzenie czy dzielicie się po połowie? Co w kwestii wakacji? Co robicie, gdy jedno z Was może sobie pozwolić na drogi zagraniczny wyjazd, a drugie na tydzień pod namiotem gdzieś w Polsce? A ubrania? Gdy jedna osoba może sobie kupić markowe, dobrej jakości ubrania, a druga musi polować na promocje, żeby uzupełnić te elementy garderoby, które się zużyły? Przykłady można mnożyć, od jedzenia po mieście po elementy wyposażenia mieszkania. Właśnie, mieszkanie? Jeśli kredyt, to na spółę, czy raczej bierze go zamożniejsza osoba?
obecnie ja zarabiam więcej, bo TŻ zmienił branżę. jeśli chodzi o rachunki, jedzenie, chemię to pieniądze idą proporcjonalnie. ja zarabiam więcej więc ja dokładam więcej.
wyjścia najczęściej płaci ten kto inicjuje. ja wyskoczę z tekstem że chcę iśc na targ bożonarodzeniowy, to ja płacę, że pyszne jedzonko i grzane wino. on wyskoczy, ze chce żebyśmy poszli do kina na "głupi" film, to on płaci. zachcianki i ubrania we własnym zakresie.
ale coraz bardziej skłaniamy się ku opcji wspólnych pieniędzy.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-18, 21:32   #8
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Większość rachunków opłacamy po równo. Mój partner opłaca podatek za dom (około £100 miesięcznie) ale za to ja funduję raz w roku wakacje ze granicą dla nas obojga.
Pozostałe urlopy opłacamy wspólnie (w miarę możliwości) ale jeśli jedziemy do Paryża (minimum raz w roku) to zawsze partner opłaca podróż, gdyż odwiedzamy tam jego rodzinę i to on chce tam jeździć.
Za jedzenie w większości płaci partner, ale za to ja gotuję przez większość czasu a on tylko w niedzielę.
Ciuchy i zachcianki każdy sobie.
Kredyt na dom wspólny. Sprzęty domowe to różnie.
Ogólnie mimo, że nie jesteśmy małżeństwem to nie dzielimy na moje czy twoje. Kredyt wiąże bardziej niż ślub


Wysłane z iPhone

Edytowane przez Narva
Czas edycji: 2017-12-18 o 21:42
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 08:51   #9
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Ja zarabiam więcej niż TŻ. Jak zamieszkalismy razem to przelewalismy określony % wypłaty na wspólne konto, czyli ja dawalam więcej, ale też więcej zostawało mi na moje wydatki. Z tego konta szło na wszystko oprócz wzajemnych prezentów i papierosów TŻa.(rachunki, jedzenie, koty, wyjścia, prezenty, oszczędnosci )Obecnie 95% kasy z kont własnościowych przelane na wspólne, co miesiąc każde może sobie przelać pewną kwotę na swoje konto.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 10:23   #10
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

U nas jest tak, że każdy zostawia sobie x złotych z wypłaty do swobodnego rozporządzania, a reszta idzie na wspólne konto. Potrzebna kwota na wspólnym i zakres potrzeb fundowanych ze wspólnych środków jest ustalony. Działa od kilku lat, także po sformalizowaniu i w trakcie wahań zarobków - tylko chyba nigdy nikt nie zarabiał np. 5 razy więcej od drugiego.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 11:46   #11
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

A jaki procent Waszych zarobków idzie na to wspólne konto a ile zostawiacie sobie?
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-19, 12:18   #12
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

my od początku wspólnego zamieszkania mieliśmy wspólne pieniądze na wydatki (70% pensji), a po pewnym czasie po ok 90% pensji. jedna osoba zarabia o ok 1tys wiecej
standup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 12:44   #13
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Widzę, że odpowiadają dziewczyny, u których różnica wynosi 1000-2000zl, u mnie wynosiła duuuzo więcej. I wydatki nie byly po równo, ale też nie proporcjonalnie do pensji. Powiedzmy, że facet dawał ok. 1,5 razy więcej na wspólne wydatki plus od czasu do czasu kupował jakiś ciuch oraz generalnie wyremontował i umeblował mieszkanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 12:52   #14
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
Widzę, że odpowiadają dziewczyny, u których różnica wynosi 1000-2000zl, u mnie wynosiła duuuzo więcej. I wydatki nie byly po równo, ale też nie proporcjonalnie do pensji. Powiedzmy, że facet dawał ok. 1,5 razy więcej na wspólne wydatki plus od czasu do czasu kupował jakiś ciuch oraz generalnie wyremontował i umeblował mieszkanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A skąd wniosek, że odpowiadają takie dziewczyny? Nikt tu nie podawał kwot, jakie zarabia. Dla przykładu w moim związku, na początku wspólnego mieszkania zarabiałam 4 razy mniej niż mój facet.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 12:58   #15
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
Widzę, że odpowiadają dziewczyny, u których różnica wynosi 1000-2000zl, u mnie wynosiła duuuzo więcej. I wydatki nie byly po równo, ale też nie proporcjonalnie do pensji. Powiedzmy, że facet dawał ok. 1,5 razy więcej na wspólne wydatki plus od czasu do czasu kupował jakiś ciuch oraz generalnie wyremontował i umeblował mieszkanie.
Przecież nikt nie napisał ile zarabia ani ile dokładnie wynosi różnica w zarobkach.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 13:14   #16
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A skąd wniosek, że odpowiadają takie dziewczyny? Nikt tu nie podawał kwot, jakie zarabia. Dla przykładu w moim związku, na początku wspólnego mieszkania zarabiałam 4 razy mniej niż mój facet.
Nie napisałam, że tylko takie. Bardziej chciałam zaznaczyć, że to istotne czy różnica wynosi 1tys. czy 10tys. I wydaje mi się średnio sprawiedliwe, że komuś po opłatach zostaje 300zl a komuś 8 tyś. A jeśli różnica to 500 a 1500 zł to już niespecjalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 13:16   #17
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Obecnie zarabiamy tyle samo, wiec wydatki dzielimy tak samo. Wczesniej tez kasa byla wspolna, piorytetem byly oplaty, a to co zostalo na rozrywke wydawalismy wspolnie

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 13:20   #18
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że tylko takie. Bardziej chciałam zaznaczyć, że to istotne czy różnica wynosi 1tys. czy 10tys. I wydaje mi się średnio sprawiedliwe, że komuś po opłatach zostaje 300zl a komuś 8 tyś. A jeśli różnica to 500 a 1500 zł to już niespecjalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale co wg Ciebie powinna więc robić osoba, która zarabia 10 tysięcy? Pokrywać 100% wydatków w związku tylko dlatego, że partner zarabia np. 5 razy mniej?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 13:22   #19
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że tylko takie. Bardziej chciałam zaznaczyć, że to istotne czy różnica wynosi 1tys. czy 10tys. I wydaje mi się średnio sprawiedliwe, że komuś po opłatach zostaje 300zl a komuś 8 tyś. A jeśli różnica to 500 a 1500 zł to już niespecjalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zamierzam podawać kwot, ale różnica wynosi więcej niż 1 tys. Podział proporcjonalny się u nas sprawdza. Po ślubie pewnie tak zostanie, bo oboje nie chcemy mieć tylko jednego konta, więc pewnie będziemy mieć 4 Nigdy nie było żadnego wypominania sobie i nikt nie czuje się pokrzywdzony. Mamy takie same priorytety finansowe i nikt nie czuje potrzeby kontrolowania drugiej osoby.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-19, 13:31   #20
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że tylko takie. Bardziej chciałam zaznaczyć, że to istotne czy różnica wynosi 1tys. czy 10tys. I wydaje mi się średnio sprawiedliwe, że komuś po opłatach zostaje 300zl a komuś 8 tyś. A jeśli różnica to 500 a 1500 zł to już niespecjalnie.
Dla ciebie to istotne, ale nie dla każdego. Dla mnie na przykład nie jest. Gdyby mi po opłatach zostawało 300 zł, to uznałabym, że mam za duże wydatki lub za słabo płatną pracę i to którąś z tych rzeczy starałabym się zmienić, a nie podział wydatków z partnerem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 13:38   #21
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;79811106]Dla ciebie to istotne, ale nie dla każdego. Dla mnie na przykład nie jest. Gdyby mi po opłatach zostawało 300 zł, to uznałabym, że mam za duże wydatki lub za słabo płatną pracę i to którąś z tych rzeczy starałabym się zmienić, a nie podział wydatków z partnerem.[/QUOTE]
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 14:24   #22
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Mam wrażenie, że wątek zakłada, że partnerzy dokładnie znają nawzajem swoje zarobki. A co, jeśli nie znają lub znają tylko wartości przybliżone?
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 14:27   #23
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że wątek zakłada, że partnerzy dokładnie znają nawzajem swoje zarobki. A co, jeśli nie znają lub znają tylko wartości przybliżone?
dla mnie to dziwne w momencie gdzie związek jest na tyle zaawansowany, że mieszka się razem.

w każdym razie jeśli osoby w związku nie chcą ujawniać swoich zarobków, to zawsze można ustalić np miesięczny budżet "na życie" i dogadać się kto jest w stanie pokryć jaką część tego budżetu.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 14:36   #24
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że wątek zakłada, że partnerzy dokładnie znają nawzajem swoje zarobki. A co, jeśli nie znają lub znają tylko wartości przybliżone?
Przez jakiś czas mój tz nie widział ile zarabiam A to dlatego, że miałam podstawę + prowizję i ta druga była bardzo ruchoma i co miesiąc inna. On nie pytał ile tej prowizji dostaję, ja nie miałam potrzeby go informować. Więc można uznać, że tylko mniej więcej wiedział ile zarabiam.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 14:41   #25
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Odkąd zamieszkałam z chłopakiem a potem mężem zawsze była duża dysproporcja w zarobkach. Po pierwsze dlatego, że gdy razem zamieszkaliśmy on już pracował a ja studiowałam dziennie i nie zarabiałam, potem pracowaliśmy oboje ale ja sporo mniej (on ponad 2 razy więcej) a potem urodziłam dziecko i nie pracuję zawodowo a on zmienił pracę na lepiej płatną.
Na początku (przed ślubem) jakoś się dzieliliśmy, a to po pół, a to proporcjonalnie, z tym że on od razu był na nie, mówił, że to jeden wór i jemu jest wszystko jedno. Jakiś równy podział nigdy nie do końca nie udawał, bo niby się złożyliśmy na zakupy ale potem trzeba było dokupić w ciągu tygodnia jakieś drobne rzeczy i kupował to ona albo ja, nie wyobrażaliśmy sobie się rozliczać z każdej złotówki.
Jak jechaliśmy na wakacje to on płacił za większość.
Potem założyliśmy jedno konto + swoje osobne gdzie każdy z nas miał jakieś swoje kieszonkowe (po równo) a reszta kasy była wspólna i z niej były płacone rachunki, raty, zakupy i wszystko inne.
A jeszcze potem zrezygnowaliśmy z osobnych kont i mamy wszystko wspólne, jak chcemy coś kupić droższego to konsultujemy to ze sobą. Generlanie wszystko jest wspólne, żyjemy na takim samym poziomie i nigdy nie było tak, że ja jem suchy chleb a on krewetki bo ja mniej zarabiam (albo wcale)
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 14:42   #26
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Mój partner wie dokładnie ile zarabiam, ja wiem mniej więcej ile on, bo są niewielkie wahania pomiędzy miesiącami, a nie pytam go co miesiąc ile wyszło
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 15:03   #27
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że wątek zakłada, że partnerzy dokładnie znają nawzajem swoje zarobki. A co, jeśli nie znają lub znają tylko wartości przybliżone?
Nie rozumiem dlaczego mialabym robic tajemnice z moich zarobkow przed osoba, z ktora zyje i utrzymujemy sie wspolnie
Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Przez jakiś czas mój tz nie widział ile zarabiam A to dlatego, że miałam podstawę + prowizję i ta druga była bardzo ruchoma i co miesiąc inna. On nie pytał ile tej prowizji dostaję, ja nie miałam potrzeby go informować. Więc można uznać, że tylko mniej więcej wiedział ile zarabiam.
Ale chyba wiedzial, ze Twoja wyplata miesci sie w widelkach x-y plus, minus iles tam zl prowizji. To nie chodzi o to, zeby informowac co miesiac druga osobe ile sie dostalo wyplaty, tylko miec swiadomosc ile mniej wiecej zarabia, by na przyklad odlozyc pare zl na czarna godzine

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 15:37   #28
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Ale chyba wiedzial, ze Twoja wyplata miesci sie w widelkach x-y plus, minus iles tam zl prowizji. To nie chodzi o to, zeby informowac co miesiac druga osobe ile sie dostalo wyplaty, tylko miec swiadomosc ile mniej wiecej zarabia, by na przyklad odlozyc pare zl na czarna godzine
Nie do końca, bo moja prowizja wahała się w granicach od 300zł po kilka tysięcy. Aczkolwiek te kilka tysięcy dostawałam 1-2 razy do roku i o tym akurat wiedział, bo mu się chwaliłam i zazwyczaj jechaliśmy za tę kasę na wakacje Ale nie wiedział czy dostałam 300 czy 1000zł, bo nie pytał, nie było takiej potrzeby.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 16:20   #29
092a5b5429861247f5c0d1d3d363b04ac6f4bb89
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 229
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Mamy wspólny budżet od x lat, nawet nie pamiętam ilu
Kiedyś staraliśmy rozliczać się "po równo", mniej więcej na zmianę płacić za zakupy i proporcjonalnie płacić za mieszkanie, ale szybko z tego zrezygnowaliśmy.
092a5b5429861247f5c0d1d3d363b04ac6f4bb89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 16:42   #30
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Różnica w zarobkach w związkach nieformalnych

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że tylko takie. Bardziej chciałam zaznaczyć, że to istotne czy różnica wynosi 1tys. czy 10tys. I wydaje mi się średnio sprawiedliwe, że komuś po opłatach zostaje 300zl a komuś 8 tyś. A jeśli różnica to 500 a 1500 zł to już niespecjalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zależy od ustaleń. U mnie przez jakiś czas było tak ze partner opłacal jakieś 85% opłat. Ale my to wszystko analizowalismy i przede wszystkim o tym rozmawialiśmy.

Rozumiem też, że nie wszycy tak chca i wyznają zasadę 50%.

Po ślubie również chcialabym mieć konto wspólne z mężem. Ale np potrafię zrozumieć VisionAm, że jej bardziej odpowiadają 2 oddzielne konta.

Ważne, aby rozmawiac o finansach prosto z mostu, ustalać jasno i nie bać się poruszać tego tematu, bo to jednak jeden z najważniejszych 'problemów' w związkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-29 19:13:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.