Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-12, 22:41   #1
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594

Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[


No i mam, przeziębiłam się znowu. Smarkam jak głupia. Co dziwne, pierwszy raz od bardzo dawna, mam wodnisty katar. I tu problem, bo co pół minuty muszę sięgać po chusteczkę i ogromnie boli mnie nos! Na dodatek nie wiem, może od kropli do nosa (Xylometazolin) normalnie pali mnie w środku, tak jakbym miała przekrwione wszystko, boli mnie głowa i oczy, nie mogę normalnie wciągnąć powietrza nawet, jeżeli mam odetkany nos
Co zrobić, żeby nos nie bolał na zewnątrz, od chusteczek?
Co zrobić, żeby nos nie bolał od wewnątrz?


P.S. 600 post, ale to leci
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 22:52   #2
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Na zewnątrz proponuję krem Nivea

A do wewnątrz to nie wiem. Ja miałam dawno temu przygodę z kroplami Teraz już wiem, że ma bardzo wrażliwy nos i nie mogę stosować tego typu wynalazków Krew ciekła mi z nosa ciurkiem przez 15 min., myślałam że się wykrwawię w ogóle nie mogłam opanować tego krwotoku

Może Cirrus dla dzieci ? Jest dość delikatny
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 22:52   #3
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

ja nakladam grube warstwy kremu Nivea, choc przy kazdym smaraniu jst go coraz mniej mi niedawno na szczescie katar przeszedl, ale strup w nosie pozostal
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 22:53   #4
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Teraz są takie chusteczki z balsamem. Co chwila reklamują, ale ja oczywiscie nie pamietam nazwy.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 22:55   #5
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Teraz są takie chusteczki z balsamem. Co chwila reklamują, ale ja oczywiscie nie pamietam nazwy.
Velvet z wyciągiem z nagietka
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 23:04   #6
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

mi w czasie kataru nawet chusteczki z balsamem nie pomogly, juz taki smarkacz ze mnie
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 23:16   #7
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Dodam, że te chusteczki zbyt przyjemnie nie pachną, zapach jest delikatny, ale specyficzny. Natomiast są naprawdę mięciutkie Foxy też ma chusteczki z wyciągiem, te ładniej pachną, ale od pół roku nie mogę ich nigdzie dostać
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-13, 02:09   #8
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Ja też używam Nivea ale ten taki tłusty a nie soft.

A co do kropelek... trzeba uważać. Ja kilka lat temu uzależniłam się od Rhinazinu. I to nie było takie ot sobie uzależnienie, tylko poważna choroba. Nie dość, że fizycznie mój nos przyzyczaił się do kropli i nie mogłam oddychać bez nich, to psychicznie nie umiałam odstawić leku i zachowywałam się przez kilka dni jak narkoman bez dawki narkotyku. Szarpałam się z mamą, wrzeszczałam i płakałam.

Może i to jest trochę przesadne, bo jak się stosuje zgodnie z zaleceniami, to nie dzieje się nic aż tak złego, ale tak sobie pomyslałam, że może lepiej dmuchać na zimne i może sprawię, że ktorąś/któryś z nas rygorystyczniej podejdzie do ilości dni, które można stosować kropelki.

Justynko może już za długo stosujesz te krople? Bo chyba można tylko tydzień (nie pamietam - moze sie mylę). Albo w ogóle boli Cie ich stosowanie, bo masz wrażliwą błonę w nosku i po prostu nie możesz.

Jak wtedy wyleczyłam się z tych kropli, to szukałam z ciekawości informacji, co tak naprawde szkodzi i uzależnia w tych kroplach. Dowiedziałam się przede wszystkim tego że krople nie tylko działają na samą skórę (a to powoduje te podrażnienia) ale takze działają głebiej - nos zaczyna sie do nich przyzwyczajać, i bez podania kolejnej dawki kurczą się kanały w nosku. Przy kolejnym katarze już krople nie działają z taką skutecznością, jak wcześniej.

Hm... w aptekach są zastępcze leki, moze nie pomagają tak w mgnieniu oka tylko np po pół godzinie, ale nie szkodzą tak bardzo. Nie pamiętam nazw, bo nie stosuję, ale to jest taka niebieska buteleczka i nazwa zaczyna się od 'mucho...' czy 'muco...'. Jakoś tak.

Jeśli odbiegłam od tematu, to przepraszam. Wracaj do zdrowia Justynko.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 06:26   #9
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Nie wiem czy to jest jakiś sprawdzony "lek" czy też tylko u mnie działa ( ) ale mi na taki suchy i bolący nos pomaga taki żel ALFARIN. Kosztuje jakieś 4 zł.
Może się go nie stosuje tak normalnie- ale ja zaczęłam i mi pomagał
Więc może spróbuj i Ty.
pozdrawiam
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 09:07   #10
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Jak mam mocno zapchany nos to biore Ibuprom Zatoki - swietnie oczyszcza i w koncu mozna normalnie oddychac.
Staraj sie nie trzec chusteczka nosa, tylko delikatnie ja przykladaj. Pozniej mozesz nakremowac skore.
Moze zrob inhalacje?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 09:33   #11
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Teraz są takie chusteczki z balsamem. Co chwila reklamują, ale ja oczywiscie nie pamietam nazwy.
No Agata dlaczego mnie to nie dziwi, że nie pamiętasz?
Nie byłabyś sobą
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-13, 09:42   #12
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Dziewczyny, wielkie dzięki za rady! Już się zastanawiałam, czy mnie kto mnie wyśmieje za ten temat
Ja od biedy dzisiaj do wyjścia z domu zmuszona jestem korzystać z papieru toaletowego, bo wykończyłam wszystkie chusteczki. Muszę sobie sprawić te z balsamem, dzięki za pomysł.
iff - kropli nie stosuję długo, dzisiaj będzie trzeci dzień, kiedyś super na mnie działały, tzn. przez pierwsze 15 minut trochę bolał mnie nos i lała się woda, ale później było czyściutko i bezboleśnie. Dopiero przy tym katarze coś się przestawiło i nie mogę sobie dać radę Kremów na nochal walę 2 tony, ale co z tego jak po minucie od razu ścieram je chusteczką.
Tak czy inaczej pędzę do apteki, a po życzeniach powrotu do zdrowia na pewno błyskawicznie wrócę
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 10:17   #13
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Aż sie dziwię, że nikt tego nie podpowiedział Zamiast kropli kup sobie Sudafed - tabletki o identycznym działaniu jak kropelki, a nosa nie mordujesz. Na nos Linomag - nie pachnie fiołkami, ale przy katarze i tak zapachu nie czujesz Jest tłusty i gęsty. Ewentualnie Alantan w kremie. I spróbuj robić sobie ciepłe okłady na czoło i pod ślepkami (zatoki) wszystko szybciej zejdzie).
Podpowiadam te wypróbowane sposoby - jako alergiczka non stop mam katar, więc znam to paskudne uczucie Jeśli zaś dokucza ci suchość śłuzówki to kup sobie roztwór soli fizjologicznej (czasami bajerują, że to morska woda), np. Mivana.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!!!
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 11:11   #14
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Oj, ja wiem, co to znaczy mieć bolący nos. Mam wiecznie nadwyrężone naczynka krwionośne po boku nosa. Mam katar sienny, tzn. 365 dni w roku. Stosuję czasem taką maść, zaraz idę sprawdzić... To jest TRIBIOTIC, w saszetkach w aptece sprzedają. Ona pomaga na takie podrażnienia, ranki itp.
siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 11:31   #15
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Cytat:
Napisane przez siss
To jest TRIBIOTIC, w saszetkach w aptece sprzedają. Ona pomaga na takie podrażnienia, ranki itp.
Tribiotic jest genialny, jeszcze kilka dni temu mialam ten sam problem, pomogla mi ta masc, jezeli w srodku boli Cie nos polecam WODE MORSKA do kupienia w kazdej aptece...tez jest bardzo skuteczna i nawilza sluzowke...bo jak wiadomo krople ja bardzo wysuszaja.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 11:54   #16
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

o tak, tak WODA MORSKA jest niezastapiona
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 12:22   #17
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Uciąć .

(Sorry, jak zwykle jestem niepoważna ).
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 12:45   #18
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Aeterna, próbowałam - dalej boli
Dziewczyny, a ile kosztuje ta "woda morska"? Sudafed rzeczywiście - myślałam o tym, ale do apteki pojechałam z 9 złotymi i kupiłam tylko sztyf do wąchania, a jak powiedziałam o chusteczkach nawilżających, to pani farmaceutka zaproponowała mi Pampersa
A Tribiotic miałam, ale wyrzuciłam [sic!]
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 12:47   #19
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Aha, no i zastanawiałam się, czy to nie alergiczne, bo co roku w miesiącach luty - kwiecień boli mnie gardło, a od połowy marca mniej więcej mam ten katar. Na gardło jak nieraz dostałam antybiotyk, to działał, a jak przestałam brać to 2 dni i spowrotem bolało

EDIT: Zapomniałam najważniejszego Testów alergicznych nie robiłam, ale w tamtym roku lekarka przy jakichś badaniach na gardło zleciła jakieś badanie ogólne, nazwy nie pamiętam, które miało wyjaśnić, czy mam słonności do alergii, ale wyszło że nie
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 17:46   #20
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Ja bym na Twoim miejscu zorbila sobie testy...zeby calkowicie wykluczyc alergie...ja sama dla pewnosci robilam sobie takie testy...bo ja znowu mam inny problem, po kazdej chorobie katar utrzymuje mi sie kilka dobrych miesiecy.
Jesli chodzi o wode morska to kosztuje ona chyba (choc nie jestem na 100% pewna) ponad 20, cos kolo 27zl...wiec zbyt tania nie jest, ale robi naprawde ulge dla "wymeczonego" kroplami nosa
Tribiotic jest tani bo mozna kupic w saszetkach...
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 18:03   #21
StigmatA
Raczkowanie
 
Avatar StigmatA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 333
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Ja zawsze mialem duze problemy z zatokami co pociągało za sobą sezonowy przewlekly katar (teraz juz sie tych problemów pozbylem dzieki tak wyśmiewanym przezemnie leką homeopatycznym ) i tez na początku mialem problemy z tak podraznionym nosem ze nawet dotyk chusteczki sprawial mi ból.
Opracowałem wiec wyjątkowo obleśny i skuteczny sposob : otóz smarkałem pod strumieniem cieplem i bierzacej wody...zero nawet zaczerwienienia i podraznień, pozniej wystarczylo wklepac kremik, podprowadzony siostrze, i pelen komfort

Jedyne minusy: bieganie do łazienki i wspomniana obleśność
__________________
W tym chorobliwie zdrowym świecie - żyć jak najwiekszą schizą...

Łona
StigmatA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 18:04   #22
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

OOjj znam dpskonale ból nosa na zewnątrz Mam katar non stop i nie wiedomo dla czego. musze chyba zrobić testy alergiczne... aczkolwiek pani larynglog mówiła że alergi raczej nie mam noo więc na ten nosek to maść UNGUENTUM NEOMYCINI jest genialny!! jak wieczorem posmaruje to rano i nie ma zaczerwienienia i nie piecze! kosztuje ok 5 zł
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 20:11   #23
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

A jak w najszybszy i skuteczny sposób pozbyć się skórek schodzących ze skrzydełek nosa przez chusteczki/tarcie/katar? I co zrobić z tym paskudnym, bolącym (dobrze, że chociaż niewidocznym) "cosiem", czyli tzw. "zimnem od kataru"?

EDIT: A tak btw, dzisiaj zapomniałam/nie miałam czasu zażyć Sudafed, i co? I katar wrócił w pełnej krasie
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 20:22   #24
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Cytat:
Napisane przez justyna_dt
A jak w najszybszy i skuteczny sposób pozbyć się skórek schodzących ze skrzydełek nosa przez chusteczki/tarcie/katar? I co zrobić z tym paskudnym, bolącym (dobrze, że chociaż niewidocznym) "cosiem", czyli tzw. "zimnem od kataru"?

EDIT: A tak btw, dzisiaj zapomniałam/nie miałam czasu zażyć Sudafed, i co? I katar wrócił w pełnej krasie


zimno od kataru?
(aha.co do tego nieprzyjemnego pieczenia nosa polecam nasmarować go...wazeliną jest tłusta i nie ściera się tak szybko,jak np. krem nivea,przynajmniej u mnie)
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 20:28   #25
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Dorzucę maść majerankową, smarować po każdym wytarciu nosa cały kinol łącznie z dziurkami (tzn nie pakować tego do środka nosa, ale na zewnątrz dziurek delikatnie ) Tłusty jak gęsi szmalec, ale skutecznie łagodzi i leczy podrażnienia. Dobrze jest stosować już od początku kataru, wtedy podrażnień wcale nie będzie lub będą dużo mniej dokuczliwe.
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 21:14   #26
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

a ja od siebie polecam maść ochronna z witaminą A 3 tygodnie męczyłam sie z katarem i nos miałam zdarty i z braku laku wysmarowałam nos tym co miałam w domu (nawet Nivei nie było ) i jestem pod wrażeniem tej masci, nie wiem na czym polega jej działanie ale nastepnego dnia rano nos juz wogóle nie bolał z zewnątrz
a na sam katar to miałam Ibuprom Zatoki, aerozol Otrivin (ale po nim nos piecze i wysusza chyba nawet płuca ) robiłam inhalacje z dodatkiem Amolu, zatoki sie rozgrzewają i przeczyszczaja no i chodziłam z płatkiem kosmetycznym nasaczonym amolem i ciagle wąchałam
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 05:52   #27
Paulyna
Zakorzenienie
 
Avatar Paulyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 9 319
Dot.: Co zrobić, żeby nie bolał nos? :[

Mam dokladnie ten sam problem Wodnisty katar od poniedzialku, zatkane, ze nie czuje prawie smaku... a do tego nos mi spuchl chyba - powaznie caly mnie boli i mam na nim tak wcale krostki od zimna - nie widac ich, to sa bolace krosty, ale jest ich ze 3 i sie ponakladaly na siebie i mam duzy kinol - smieje sie, ale szczerze to plakac mi sie chce... .
Mam nadzieje, ze to minie
Paulyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.