studia-pomocy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-22, 17:14   #1
sandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 26

studia-pomocy!!!


czesc dziewczyny nieocenione, czy moglybyscie pomoc pierwszorocznej studentce prawa, ktora boi sie cholernie samodzielnosci, wyscigu szczurow i walki o prace...przestawcie prosze wasze sciezki przez studia, podzielcie sie doswiadczeniami czy pracowalyscie, dzialalyscie spolecznie kiedy i jak zalatwialyscie praktyki? bo mam strasznego dolca(widmo bezrobocia, krwiozerczej konkurencji itd.)ze nie dam rady chlip
pozdrawiam was serdecznie!
sandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-22, 18:32   #2
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: studia-pomocy!!!

studia prawnicze nie należą do łatwych . Ale da się je przejść . Powiem tak : prawo na każdej uczelni wygląda trochę różnie - zależy to od wykładowców .
Ja przeszłam przez : prawo rzymskie , wstep do prawoznawstwa , historię prawa , logikę , prawo cywilne , prawo karne materialne ,prawo karne procesowe , historia doktryn politycznych i prawnych , prawo rodzinne , handlowe , gospodarcze i tak dale i tak dalej . Jest to ciężka praca - ja mam dobre stopnie ale czasami rezygnuję z jakiś imprez zeby mieć czyste konto i wreszcie zaliczyć to co mam zaliczyć . Trzeba mieć duzo samozaparcia jak trzeba się uczyć np. prawa karnego materialnego kóre nie jest trudne nawet ciekawe - ale zawsze oprócz książki posługujesz sie kodeksem . Czasami trzeba znać na mojej uczelni nawet kilka ustaw na pamięć litera po literze !!! I tak czasem jest z np. prawa cywilnego . Oj dużo jest pamięciówki . Jesli chodzi o praktyki to z doświadczenia mi nie wyszły one na drugim roku bo za duzo nauki a w kancelarii trza pracować . Najgorsze są pierwsze momenty jak ci każą np. napisać pismo procesowe a ty zielona - ale zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże . Praktyki gwarantuje uczelnia albo szukasz sama - po prostu .To tak z grubsza . Potem aplikacja . Niestety dostep do środowiska adwokatów jest bardzo ograniczony . Oni strasznie się nas młodych boją - poza tym porady prawne są kosztowne i niestety Polacy na tym cierpią . Ale głowa do góry - ucz się pilnie - zawsze bądź na bieżąco a przejdziesz bez problemu . Może nie będzie tak żle i kiedyś spotkamy się w tej samej kancelarii ? Głowa do góry i idź do przodu
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-22, 18:43   #3
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: studia-pomocy!!!

a co do praktyk jeszcze - AISEC ( ekonomia ale też można się wcisnąć )/ELSA się tu kłania ale niewiele pomaga . Ja pracuję w kancelarii już drugi rok - z praktykantki awansowałam na ,,prawniczą'' sekretarkę tzn. przyjmuję klientów , czasem załatwiam sprawy w innych miastach i dostarczam dokumenty , piszę różne pisma . I te wakacje miałam wolne A od października znowu do pracy .A najlepiej zacząć praktyki na trzecim roku . To na tyle , mam dużo za sobą i mozna tu dużo pisać ale nie chcę cię zamęczać bo czasem bywam uciążliwa
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.