Zwi±zek na odleg³o¶æ - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2024-04-29, 23:31   #1
tukon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: WWA
Wiadomo¶ci: 9

Zwi±zek na odleg³o¶æ


Ja 30, ona 29. Znamy siê ju¿ kilka lat, byli¶my razem na kilku imprezach towarzyskich i utrzymujemy sporadyczny kontakt. Wydaje mi siê, ¿e zainteresowanie jest obustronne i chcia³bym t± znajomo¶æ spróbowaæ wprowadziæ na wy¿szy poziom, ale niestety mieszkam we Francji i w Polsce bywam kilka razy w roku.


Za³o¿y³em sobie, ¿e potrzebujê ok 5 lat aby od³o¿yæ pieni±dze na dom po czym wracam do Polski i ogarniam swoje ¿ycie prywatne. Sêk w tym, ¿e ona bêdzie wtedy mieæ 30kilka lat i przez ten czas wiele mo¿e siê wydarzyæ.


Z tego co siê zorientowa³em, to ona nie mo¿e/nie chce wyjechaæ za granicê a ja sobie obieca³em, ¿e bêdê my¶la³ o zak³adaniu rodziny dopiero wtedy, gdy bêdê w stanie zagwarantowaæ jej ¿ycie na sensownym poziomie tak¿e mój powrót do PL na ten moment odpada.


Ja tu widzê dwie opcje: odbêbniæ te 5 lat utrzymuj±c kontakt z nadziej±, ¿e ci±gle bêdzie wolna albo porozmawiaæ z ni± szczerze i zapytaæ czy ona widzi tu w ogóle jakie¶ szanse.


Jak to ugry¼æ? Czy dla was taki uk³ad, gdzie kobieta w takim wieku czeka kilka lat na faceta bez gwarancji, ¿e w ogóle cokolwiek z tego wyjdzie by³by do przyjêcia?
tukon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 08:19   #2
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomo¶ci: 472
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez tukon Poka¿ wiadomo¶æ
Ja 30, ona 29. Znamy siê ju¿ kilka lat, byli¶my razem na kilku imprezach towarzyskich i utrzymujemy sporadyczny kontakt. Wydaje mi siê, ¿e zainteresowanie jest obustronne i chcia³bym t± znajomo¶æ spróbowaæ wprowadziæ na wy¿szy poziom, ale niestety mieszkam we Francji i w Polsce bywam kilka razy w roku.


Za³o¿y³em sobie, ¿e potrzebujê ok 5 lat aby od³o¿yæ pieni±dze na dom po czym wracam do Polski i ogarniam swoje ¿ycie prywatne. Sêk w tym, ¿e ona bêdzie wtedy mieæ 30kilka lat i przez ten czas wiele mo¿e siê wydarzyæ.


Z tego co siê zorientowa³em, to ona nie mo¿e/nie chce wyjechaæ za granicê a ja sobie obieca³em, ¿e bêdê my¶la³ o zak³adaniu rodziny dopiero wtedy, gdy bêdê w stanie zagwarantowaæ jej ¿ycie na sensownym poziomie tak¿e mój powrót do PL na ten moment odpada.


Ja tu widzê dwie opcje: odbêbniæ te 5 lat utrzymuj±c kontakt z nadziej±, ¿e ci±gle bêdzie wolna albo porozmawiaæ z ni± szczerze i zapytaæ czy ona widzi tu w ogóle jakie¶ szanse.


Jak to ugry¼æ? Czy dla was taki uk³ad, gdzie kobieta w takim wieku czeka kilka lat na faceta bez gwarancji, ¿e w ogóle cokolwiek z tego wyjdzie by³by do przyjêcia?
Nie widze szans
Nie czekalabym 5 lat na kogos kogo praktycznie nie znam
Nie czekalabym 5 lat na kogos kogo nawet znam .
przez 5 lat tyle moze sie wydarzyc ze wogole zapomnij o niej
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 08:53   #3
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomo¶ci: 1 116
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

historia patykiem na wodzie pisana
Ty sobie za³o¿y³e¶ to i owo, tylko zapomnia³e¶ pannê zapytaæ co o tym my¶li


ju¿ widzê jak po kilku spotkaniach towarzyskich i sporadycznym kontakcie facet mi wyskakuje, ¿ebym poczeka³a na niego kilka lat, bo on musi uzbieraæ pini±¿ki na domek, ale w sumie to niczego mi nie gwarantuje - oprócz jednego wielkiego WTF to popuka³abym siê w g³owê tylko i zerwa³a wszelkie kontakty, skoro jakiemu¶ dalekiemu znajomemu przychodz± do g³owy takie pomys³y, to znaczy, ¿e u niego pod deklem nie bardzo halo
Indecence jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 10:15   #4
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Po³udnie
Wiadomo¶ci: 1 431
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Zamiast pisaæ na forum, powiniene¶ powiedzieæ tej dziewczynie, ¿e Ci siê podoba, chcia³by¶ siê z ni± spotykaæ, ale mieszkasz we Francji i nie wrócisz do PL na sta³e przez najbli¿szych 5 lat.

Generalnie s± ma³e szanse, ¿e bêdzie chcia³a z Tob± byæ - bo to jednak kawa³ czasu i du¿a odleg³o¶æ. Ale poniewa¿ osobi¶cie znam kilka takich zwi±zków moich w³asnych kole¿anek i kolegów - uwa¿am, ¿e powiniene¶ spróbowaæ z ni± porozmawiaæ, a nu¿ oka¿e siê, ¿e te¿ siê w Tobie podkochuje i wyjdzie z tego co¶ piêknego

Natomiast absolutnie odradzam Ci pytanie o to obcych ludzi na forum, bo podej¶cie do zwi±zków na odleg³o¶æ to niesamowicie indywidualna sprawa, zale¿y od dwójki konkretnych osób, si³y ich uczuæ i sytuacji.
Nikt na forum nie wie, jak zachowa siê Twoja znajoma. Równie dobrze mo¿e powiedzieæ Ci wprost, ¿e nie masz u niej szans, nawet gdyby¶ mieszka³ na sta³e w PL
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 11:41   #5
hanecznikova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomo¶ci: 186
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Zapytaj siê jej jak ona to widzi. Serio, lepiej zapytaæ i nawet spróbowaæ zwi±zku na odleg³o¶æ, je¿eli jeste¶ realnie ni± zainteresowany.

Natomiast je¿eli dla niej 5 lat to bêdzie za d³ugo to zwyczajnie odpu¶æ.

Tak czy inaczej najlepiej bêdzie pogadaæ i zapytaæ siê jak druga strona to widzi. Sam te¿ siê zastanów, która z opcji jest najbardziej dla Ciebie ok.
hanecznikova jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 12:05   #6
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomo¶ci: 472
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

mnie interesuje rowniez te zdanie "wtedy bede mogl jej zagwarantowac zycie na odpowiednim poziomie "
po pierwsze moze ona sama umie sobie takie zycie zagwarantowac ,po drugie jakiekolwiek pieniadze byc nie zarobil za granica to one sie kiedys skoncza,jaki masz plan na zycie w polsce ?
poza tym sam nawet nie wiesz kogo jutro spotkasz czy nie zakochasz sie w kims za miesiac czy rok a chcesz prosic ledwo znana ci klientke zeby czekala 5 lat?
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 13:08   #7
tukon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: WWA
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez hanecznikova Poka¿ wiadomo¶æ
Tak czy inaczej najlepiej bêdzie pogadaæ i zapytaæ siê jak druga strona to widzi. Sam te¿ siê zastanów, która z opcji jest najbardziej dla Ciebie ok.
Do tej pory planowa³em powa¿niejsze rozmowy dopiero po powrocie do Polski ale osoby z mojego otoczenia ostatnio mnie mocno przekonuj±, ¿e po kilku latach to bêdzie pozamiatane i ¿e zostanê sam a w³asna rodzina to powinien byæ cel nadrzêdny ka¿dego z nas.

Cytat:
Napisane przez xfrida Poka¿ wiadomo¶æ
po pierwsze moze ona sama umie sobie takie zycie zagwarantowac ,po drugie jakiekolwiek pieniadze byc nie zarobil za granica to one sie kiedys skoncza,jaki masz plan na zycie w polsce ?
poza tym sam nawet nie wiesz kogo jutro spotkasz czy nie zakochasz sie w kims za miesiac czy rok a chcesz prosic ledwo znana ci klientke zeby czekala 5 lat?
Nie negujê tego, chodzi mi o to, ¿e facet jednak jest z regu³y tym, który jest odpowiedzialny za finanse w wiêkszym stopniu. Oczywi¶cie móg³bym wróciæ do PL i ¿yæ na poziomie wynajmuj±c, ale moim marzeniem jest dom na wsi, w mie¶cie jest mi duszno. Ze wzglêdu na ró¿nice kulturowo-jêzykowe nie zamierzam wi±zaæ siê z niepolk±. W±tpiê, ¿e poznam kogo¶ takiego w takim wieku. Jest przeciwieñstwem przeciêtniej kobiety obecnie, nieska¿ona postêpow± zachodni± kultur± i social-mediami, która ceni sobie tradycyjne warto¶ci.
tukon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2024-04-30, 13:32   #8
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomo¶ci: 472
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez tukon Poka¿ wiadomo¶æ
Do tej pory planowa³em powa¿niejsze rozmowy dopiero po powrocie do Polski ale osoby z mojego otoczenia ostatnio mnie mocno przekonuj±, ¿e po kilku latach to bêdzie pozamiatane i ¿e zostanê sam a w³asna rodzina to powinien byæ cel nadrzêdny ka¿dego z nas.


Nie negujê tego, chodzi mi o to, ¿e facet jednak jest z regu³y tym, który jest odpowiedzialny za finanse w wiêkszym stopniu. Oczywi¶cie móg³bym wróciæ do PL i ¿yæ na poziomie wynajmuj±c, ale moim marzeniem jest dom na wsi, w mie¶cie jest mi duszno. Ze wzglêdu na ró¿nice kulturowo-jêzykowe nie zamierzam wi±zaæ siê z niepolk±. W±tpiê, ¿e poznam kogo¶ takiego w takim wieku. Jest przeciwieñstwem przeciêtniej kobiety obecnie, nieska¿ona postêpow± zachodni± kultur± i social-mediami, która ceni sobie tradycyjne warto¶ci.
skoro moglbys zyc w polsce na poziomie to przeciez moglbys razem z nia kupic dom na kredyt zamiast wynajmowac .
a jesli ona nie skazona jest social mediami to wasz kontakt bedzie dosyc ograniczony .poza tym wydaje mi sie ze ty idealizujesz ta osobe ty jej praktycznie nie znasz ,zyjesz wyobrazeniami na jej temat
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 15:20   #9
KiedysToBylo
Raczkowanie
 
Avatar KiedysToBylo
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomo¶ci: 108
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez tukon Poka¿ wiadomo¶æ
W±tpiê, ¿e poznam kogo¶ takiego w takim wieku. Jest przeciwieñstwem przeciêtniej kobiety obecnie, nieska¿ona postêpow± zachodni± kultur± i social-mediami, która ceni sobie tradycyjne warto¶ci.
Czyli jakie warto¶ci xD?
KiedysToBylo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 15:32   #10
hanecznikova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomo¶ci: 186
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Tso? Postêpowa kultura zachodu, czyli jakie dok³adnie s± te cechy, które Ci przeszkadzaj±? o.O
hanecznikova jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 15:50   #11
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomo¶ci: 258
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez tukon Poka¿ wiadomo¶æ
Ja 30, ona 29. Znamy siê ju¿ kilka lat, byli¶my razem na kilku imprezach towarzyskich i utrzymujemy sporadyczny kontakt. Wydaje mi siê, ¿e zainteresowanie jest obustronne i chcia³bym t± znajomo¶æ spróbowaæ wprowadziæ na wy¿szy poziom, ale niestety mieszkam we Francji i w Polsce bywam kilka razy w roku. (...)
Jak to ugry¼æ? Czy dla was taki uk³ad, gdzie kobieta w takim wieku czeka kilka lat na faceta bez gwarancji, ¿e w ogóle cokolwiek z tego wyjdzie by³by do przyjêcia?
Wydaje Ci siê?
Twierdzisz, ¿e siê znacie, na podstawie tego, ¿e byli¶cie razem na kilku imprezach towarzyskich i utrzymujecie sporadyczny kontakt, a dopiero planujesz powa¿niejsze rozmowy?
Ty tak serio?
Naprawdê wyobra¿asz sobie, ¿e na podstawie tak lu¼nej wiêzi - je¶li w ogóle mo¿na tu mówiæ o jakiejkolwiek wiêzi - kobieta powa¿nie rozwa¿a spêdzenie wspólnej przysz³o¶ci akurat z Tob± i bêdzie na Ciebie czekaæ kilka lat? Choæ ani nie wyzna³a Ci mi³o¶ci, ani nie przysiêg³a wierno¶ci, ani nie stwierdzi³a, ¿e uwielbia spêdzaæ z Tob± czas we dwoje w romantycznej atmosferze?
Zejd¼ na ziemiê.
Cytat:
Napisane przez tukon
Ze wzglêdu na ró¿nice kulturowo-jêzykowe nie zamierzam wi±zaæ siê z niepolk±. W±tpiê, ¿e poznam kogo¶ takiego w takim wieku. Jest przeciwieñstwem przeciêtniej kobiety obecnie, nieska¿ona postêpow± zachodni± kultur± i social-mediami, która ceni sobie tradycyjne warto¶ci.
Czyli?

W ogóle to co tu piszesz jest przyk³adem na to, jak powiedzieæ, ¿e jeste¶ zacofan± konserw± bez mówienia, ¿e jeste¶ zacofan± konserw±. :P
teobromina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2024-04-30, 15:51   #12
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Po³udnie
Wiadomo¶ci: 1 431
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez hanecznikova Poka¿ wiadomo¶æ
Tso? Postêpowa kultura zachodu, czyli jakie dok³adnie s± te cechy, które Ci przeszkadzaj±? o.O
Zauwa¿my, ¿e sam Autor realnie mieszka i ¿yje we Francji, czyli w samym sercu tej strasznej, postêpowej kultury. I pisze sobie na forum. A dziewczyna mia³aby na niego czekaæ w PL 5 lat, najlepiej odciêta od Internetu (bo tam wiadomo, te straszne social media). To ju¿ jest w ogóle hipokryzja

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2024-04-30 o 15:52
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 16:00   #13
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomo¶ci: 472
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Wogole wyobrazam sobie jej mine jak jakis gosciu ktorego widziala na kilku imprezach dzwoni do niej lub wysyla list lub maila(skoro nie ma social mediow to nie ma raczej innej metody kontaktu ) i pyta czy jest zainteresowana poczekac 5 lat na niego az wroci z francji zeby postawic domek
no kosmos ,musialaby byc zdrowo odjechana zeby na cos takiego przystac ,raczej podejrzewam ze sie przerazi albo ja to rozbawi
to Polska tu kobiety na meza powracajacego z wojny nie czekaja,tu sie zycie toczy tu i teraz ,codziennie inni faceci sie wokol niej kreca,realni z zyciem w polsce z ktorymi mozna pojsc na randke,poznawac sie na codzien,zamieszkac i zalozyc rodzine
jakie perspektywy mialaby z toba ?
czekac do 34lat az wrocisz,pozniej domek bedziesz budowal nastepne 2 lata ,prace jakas bedziesz mial odrazu czy zaproponujesz jej mieszkanie na pieterku u rodzicow?

wez sie chlopie zastanow co to za glupia propozycja i daj spokoj bo sie tylko osmieszysz
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 16:14   #14
Senja_NO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Ja uwazam, ¿e jak juz sie dogadaj±, ze ona zaczeka, to powinien jej zalozyc pas cnoty xD
Tak dla bezpieczenstwa xD

A tak serio, chlopie, Ty chcesz j± sobie zarezerwowac po prostu. Towar w sklepie mozna sobie czasem zarezerwowac na np, 1 lub 2 dni, ale nie czlowieka.
Senja_NO jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 17:22   #15
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 139
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Zale¿y, czego chcesz.


Nie przeszkadza³by mi zwi±zek na odleg³o¶æ przez 5 lat z facetem w innym kraju.


Ale tu jest za du¿o zmiennych. Na pewno nie czekanie na ciebie 5 lat, tylko zwyczajne poznawanie siê, podró¿owanie czêsto do siebie i wtedy dopiero decyzja, czy do siebie pasujemy i wchodzimy w zwi±zek ze sob± i czekamy.


O ile jest plan na zamieszkanie bli¿ej w konkretnej przysz³o¶ci, to ja nie widzê przeszkód w randkowaniu.


Ale to pod warunkiem, ¿e mówimy o normalnym poznawaniu siê i wej¶ciu w zwi±zek, a nie "zaczekaj na mnie 5 lat" od razu z grubej rury.


S± takie zwi±zki i to siê udaje, wiêc daæ siê da. Ale ona musi byæ chêtna, a ty nie mo¿esz od razu oczekiwaæ deklaracji.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 18:05   #16
tukon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: WWA
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Nie jest odciêta od internetu i ma sociale, chodzi mi o to, ¿e wydaje siê nie byæ przeciêtn± dziewczyn± zapatrzon± w instagrama spêdzaj±c± ¿ycie na skrolowaniu tik-toka na co jestem uczulony. Social-media robi± z ludzi zombie, znam mnóstwo przypadków, gdzie na socjalach jest wszystko piêkne i kolorowe a w prawdziwym ¿yciu ciê¿kie bagno. Jak jeszcze mieszka³em w Polsce to lizn±³em trochê randkowania i to co sob± reprezentuje obecnie przeciêtna Juleczka to g³owa ma³a, ju¿ wola³bym byæ sam ni¿ wi±zaæ siê z jak±¶ atencjuszk± która wyznaje warto¶ci przeciwne do moich.

Pisz±c o kulturze zachodu mia³em bardziej na my¶li USA, chocia¿ do europy te¿ ju¿ powoli przychodzi. Ca³a ta lewacka ideologia, skrajny feminizm, poprawno¶æ polityczna, du¿o by pisaæ zreszt± to nie w±tek o pogl±dach.

@TheSunTheMoonTheStars To, ¿e mieszkam w Dubaju nie oznacza, ¿e jestem muzu³maninem.

@xfrida Nie widzia³a mnie tylko chodzili¶my wspólnie na imprezy typu chrzciny, wesela etc. No chyba nie do koñca siê krêc± skoro jest sama od d³u¿szego czasu, poza tym z tego co wiem to nigdy nie by³a w powa¿nym zwi±zku.

@Limonka2738 Je¿eli ju¿ to oczywi¶cie jedynie taka opcja wchodzi³aby w grê, przecie¿ nara i dozoba za 5 lat to by³by jaki¶ ¿art. Tylko te kilka spotkañ w roku ci±gle brzmi s³abo.

I to nie jest tak, ¿e spotka³em j± 2 razy w ¿yciu i wymy¶li³em sobie jak±¶ bajeczkê o wspólnej przysz³o¶ci, po prostu za du¿o by pisaæ i zapoda³em tl;dr, komu by siê chcia³o czytaæ ¶cianê tekstu jakiego¶ randoma. Je¿eli nie odbiera³bym od niej sygna³ów, ¿e równie¿ ma siê ku mnie w ogóle nie rozkminia³bym ró¿nych mo¿liwo¶ci.

I nie chcê sobie nikogo rezerwowaæ, chcia³bym unikn±æ sytuacji, kiedy po latach okaza³oby siê, ¿e czeka³a na mój krok, a ja nic nie zrobi³em. Oczywi¶cie wszystko tak jak która¶ z was pisa³a mo¿e byæ równie¿ moj± nadinterpretacj± i b³êdnie odczyta³em jej zamiary a ona ma mnie za jakiego¶ tam znajomego i wtedy bym siê zwyczajnie zb³a¼ni³. No nic, w takim razie jednak odpuszczam temat i bêdê trzyma³ siê na dystans, a jak kiedy¶ wrócê do PL i ci±gle bêdzie sama to spróbujê odnowiæ kontakt. Dziêki za rady.

Edytowane przez tukon
Czas edycji: 2024-04-30 o 18:31
tukon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 19:23   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 139
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez tukon Poka¿ wiadomo¶æ
@Limonka2738 Je¿eli ju¿ to oczywi¶cie jedynie taka opcja wchodzi³aby w grê, przecie¿ nara i dozoba za 5 lat to by³by jaki¶ ¿art. Tylko te kilka spotkañ w roku ci±gle brzmi s³abo.

Nie wiem, gdzie dok³adnie mieszkasz.


Tanie loty do Pary¿a mo¿na trafiæ za 250z³ w dwie strony. No jasne, ¿e lecisz, kiedy akurat jest miejsce i tani lot, ale widywaæ siê mo¿na znacznie czê¶ciej ni¿ parê razy w roku.


Samochodem samemu siê ¶rednio opyla, poci±g te¿ drogi. Ale nie mia³abym problemu wydaæ co drugi miesi±c 300z³ na samolot, ¿eby odwiedziæ mojego faceta we Francji, je¶li on by przyje¿d¿a³ te¿ co drugi do mnie i tak na zmianê.


To ju¿ wychodzi nie¼le.


EDIT. Ja wiem, ¿e te tanie loty to raczej nie na Charles de Gaulle, ale z/do lotniska zawsze jest sensowny dojazd komunikacj±.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2024-04-30 o 19:33
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 22:23   #18
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomo¶ci: 1 245
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez tukon Poka¿ wiadomo¶æ

Pisz±c o kulturze zachodu mia³em bardziej na my¶li USA, chocia¿ do europy te¿ ju¿ powoli przychodzi. Ca³a ta lewacka ideologia, skrajny feminizm, poprawno¶æ polityczna, du¿o by pisaæ zreszt± to nie w±tek o pogl±dach.
Mam nadziejê, ¿e dziewczyna siê szybko po³apie, co i jak, i zwieje.
Hermiona83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-04-30, 22:34   #19
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 139
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam nadziejê, ¿e dziewczyna siê szybko po³apie, co i jak, i zwieje.

Wydaje mi siê, ¿e poprawna politycznie lewaczka szybciej pójdzie na zwi±zek na odleg³o¶æ ni¿ taka tradycyjna kobieta.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2024-05-01, 10:54   #20
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 4 282
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam nadziejê, ¿e dziewczyna siê szybko po³apie, co i jak, i zwieje.

No ale dziewczyna chyba podziela jego pogl±dy, skoro siê znaj±, chodz± razem na imprezy…
Nie ka¿dy jest lewakiem i feministk±


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-01, 16:03   #21
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomo¶ci: 5 097
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Kiedy¶ takie rzeczy siê rezerwowa³o poprzez ma³¿eñstwo. ¯eni³e¶ siê z kobiet±, robi³e¶ jej lub nie robi³e¶ dziecko i zapierdziela³e¶ 5 lat za granic±, a ona dba³a e Polsce o ognisko domowe. Tylko ¿e te czasy ju¿ raczej minê³y, my¶lê ¿e ma³o jest chêtnych na takie ¿ycie.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-01, 16:49   #22
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Po³udnie
Wiadomo¶ci: 1 431
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez pempek Poka¿ wiadomo¶æ
No ale dziewczyna chyba podziela jego pogl±dy, skoro siê znaj±, chodz± razem na imprezy…
Nie ka¿dy jest lewakiem i feministk±


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
To znaczy te wspólne imprezy to tylko jakie¶ chrzciny i wesela (tak napisa³ autor), wiêc to dos³ownie nic nie znaczy odno¶nie wspólnych pogl±dów.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-01, 16:53   #23
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomo¶ci: 258
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez tukon Poka¿ wiadomo¶æ
Jak jeszcze mieszka³em w Polsce to lizn±³em trochê randkowania i to co sob± reprezentuje obecnie przeciêtna Juleczka to g³owa ma³a, ju¿ wola³bym byæ sam ni¿ wi±zaæ siê z jak±¶ atencjuszk± która wyznaje warto¶ci przeciwne do moich.

Pisz±c o kulturze zachodu mia³em bardziej na my¶li USA, chocia¿ do europy te¿ ju¿ powoli przychodzi. Ca³a ta lewacka ideologia, skrajny feminizm, poprawno¶æ polityczna, du¿o by pisaæ zreszt± to nie w±tek o pogl±dach.
Tzn. co obecnie reprezentuje sob± przeciêtna "Juleczka", i co ró¿ni tak± od nieprzeciêtnej? Albo od nie-Juleczki?
Jak odró¿niæ skrajny feminizm od nieskrajnego i lewack± ideologiê od nielewackiej?
Rzucasz jakie¶ ogólnikowe frazesy i nieprecyzyjne pojêcia, bez konkretów, bez t³umaczenia, co to oznacza.

W±tek o pogl±dach jest, mo¿na powiedzieæ, tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post89765596 - zawsze mo¿esz siê tutaj wypowiedzieæ, w razie czego.
Cytat:
Napisane przez tukon
I to nie jest tak, ¿e spotka³em j± 2 razy w ¿yciu i wymy¶li³em sobie jak±¶ bajeczkê o wspólnej przysz³o¶ci, po prostu za du¿o by pisaæ i zapoda³em tl;dr, komu by siê chcia³o czytaæ ¶cianê tekstu jakiego¶ randoma. Je¿eli nie odbiera³bym od niej sygna³ów, ¿e równie¿ ma siê ku mnie w ogóle nie rozkminia³bym ró¿nych mo¿liwo¶ci.
Najpierw nie nakre¶li³e¶ t³a sytuacji, kontekstu, a potem dziwisz siê, ¿e zosta³e¶ opacznie zrozumiany i uznany za niepowa¿nego. xD
Mo¿e jednak zosta³by¶ odebrany inaczej, gdyby¶ bardziej czytelnie nakre¶li³ t³o i kontekst?
Czê¶æ u¿ytkowniczek i u¿ytkowników pisze wiêcej, równie¿ to, co nazwa³by¶ "¶cian± tekstu".
Zawsze mo¿na robiæ akapity w razie czego. Wtedy nie bêdzie to sprawiaæ wra¿enia "¶ciany tekstu".
Cytat:
Napisane przez skara
Kiedy¶ takie rzeczy siê rezerwowa³o poprzez ma³¿eñstwo. ¯eni³e¶ siê z kobiet±, robi³e¶ jej lub nie robi³e¶ dziecko i zapierdziela³e¶ 5 lat za granic±, a ona dba³a e Polsce o ognisko domowe. Tylko ¿e te czasy ju¿ raczej minê³y, my¶lê ¿e ma³o jest chêtnych na takie ¿ycie.
Owszem.
Choæ mimo zmian spo³ecznych, nadal spotyka siê kobiety chc±ce pe³niæ rolê tzw. tradwives. W ostatnich latach mo¿na zaobserwowaæ wrêcz renesans takiego zjawiska.
Jak choæby ¿ona Karola Wilkosza, by³ego asystenta JKM-a zreszt±. ¯arliwa mormonka i konserwatystka. Niektóre tradwives wrêcz chwal± siê odgrywan± przez siebie rol±.
Choæ w sumie to trudno stwierdziæ, jaka czê¶æ z nich robi to ze szczerego przekonania i autentycznego tradycjonalizmu, a jaka czê¶æ z oportunizmu i chêci bycia czyj±¶ utrzymank± po³±czonej z brakiem aspiracji.
https://www.vogue.pl/a/kim-sa-tradwi...atywnych-zasad
https://kobieta.onet.pl/zwiazek/sa-t...anowal/jle92cm
https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet...kim-sa/mr5yvwk
Nie wiem, czy "wybranka" tukona taka jest.
teobromina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-03, 22:04   #24
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomo¶ci: 1 323
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez tukon Poka¿ wiadomo¶æ
Ja 30, ona 29. Znamy siê ju¿ kilka lat, byli¶my razem na kilku imprezach towarzyskich i utrzymujemy sporadyczny kontakt. Wydaje mi siê, ¿e zainteresowanie jest obustronne i chcia³bym t± znajomo¶æ spróbowaæ wprowadziæ na wy¿szy poziom, ale niestety mieszkam we Francji i w Polsce bywam kilka razy w roku.


Za³o¿y³em sobie, ¿e potrzebujê ok 5 lat aby od³o¿yæ pieni±dze na dom po czym wracam do Polski i ogarniam swoje ¿ycie prywatne. Sêk w tym, ¿e ona bêdzie wtedy mieæ 30kilka lat i przez ten czas wiele mo¿e siê wydarzyæ.


Z tego co siê zorientowa³em, to ona nie mo¿e/nie chce wyjechaæ za granicê a ja sobie obieca³em, ¿e bêdê my¶la³ o zak³adaniu rodziny dopiero wtedy, gdy bêdê w stanie zagwarantowaæ jej ¿ycie na sensownym poziomie tak¿e mój powrót do PL na ten moment odpada.


Ja tu widzê dwie opcje: odbêbniæ te 5 lat utrzymuj±c kontakt z nadziej±, ¿e ci±gle bêdzie wolna albo porozmawiaæ z ni± szczerze i zapytaæ czy ona widzi tu w ogóle jakie¶ szanse.


Jak to ugry¼æ? Czy dla was taki uk³ad, gdzie kobieta w takim wieku czeka kilka lat na faceta bez gwarancji, ¿e w ogóle cokolwiek z tego wyjdzie by³by do przyjêcia?
Pomys³ rodem z jakiej¶ romantycznej powie¶ci. Dosz³o do Waszego zapoznania siê, Ty po skrupulatnej analizie uzna³e¶ j± za damê roztropn± i nieskalan± zachodnim zepsuciem w sam raz dla konserwatywnego d¿entelmena, ale nie ¿yjecie razem na co dzieñ i nie jeste¶cie w zwyk³ym, przyziemnym zwi±zku wiêc ona mia³aby czekaæ 5 lat a¿ siê dorobisz by uwiæ wspólne gniazdko i przyjedziesz do Polski. Wiesz, ¿e w praktyce pewnie które¶ z Was albo oboje pozna kogo¶ na miejscu, wejdzie w zwi±zek i tyle z d³ugoletniego czekania? Poza tym nie ma ¿adnej gwarancji ¿e wrócisz za te kilka lat (sam tego nie wiesz). Odpu¶æ sobie, je¶li Twoja wybranka jest równie specyficzna co Ty mo¿e nawet zgodzi siê na taki uk³ad, ale bardzo ma³a szansa ¿e wytrwa w nim do Twojego powrotu. My¶l realistycznie.
Aelora jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-05, 22:22   #25
owlly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

Daj se siana
owlly jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-05-06, 06:54   #26
MaggieGo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ

A czemu koniecznie trzeba czekaæ? Je¶li Ty jeste¶ zdecydowany na zwi±zek z ni±, to jej ten zwi±zek zaproponuj, a jak bêdzie zainteresowana, to ten zwi±zek budujcie, to znaczy niech ona do Ciebie przyjedzie, skoro Ty tam masz pracê, której nie mo¿esz mieæ w Polsce. Dziwne jest nie to, ¿e chcesz z ni± byæ, tylko ¿e jednocze¶nie chcesz "ogarn±æ ¿ycie prywatne" za 5 lat. Czyli chcesz mieæ gdzie¶ tam "bezpiecznik", to znaczy kobietê, która bêdzie na Ciebie czekaæ, i po¿yæ sobie jeszcze jak singiel. Tak to raczej nie zadzia³a. Albo jeste¶cie razem - i mo¿na do siebie mo¿liwie czêsto je¼dziæ, a w raczej bli¿szej ni¿ dalszej perspektywie pomy¶leæ o wspólnym mieszkaniu/¶lubie, albo dajesz dziewczynie spokój i za 5 lat "ogarniasz ¿ycie prywatne". Mo¿e bêdzie wtedy jeszcze wolna?
MaggieGo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2024-05-06 07:54:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.