Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-14, 13:54   #1471
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Moge prosic o analize...
Schwarzkopf Activ F Dr Hoting Shampoo For Women :
  • Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodi Acetate, Carnitine, Sodium Chloride, Taurine, Tartaric Acid, Laureth-2, Sodium Benzoate, Parfum, Polyquaternium-10, PEG-7 Glyceryl Cocoate , PEG-40 Hydrogenated, Caster Oil, Saclicylic Acid, Panthenol, Citric Acid, Echinaceae Purpurea, Butylphenyl, Methylpropional, Alpha-Isomenthyl Ionone, Limonene, Citronellol, Propylene Glycol.
Schwarzkopf Activ F, Dr Hoting Tonic For Women

Aqua, Carnitine, Taurine, Tartaric Acid, Laureth-2, Sodium Benzoate, Parfum , PEG-40 Hydrogenated, Caster Oil, Panthenol, Echinaceae Purpurea, Butylphenyl, Methylpropional, Limonene, Citronellol, Propylene Glycol, Alcohol Denat, Alpha-Isomenthyl Ionone, Eugenol

Szampon i tonic stosuje sie razem, ma zapobiegac wypadaniu włosów i stymulowac wzrost nowych. Ciekawa jestem jaka moze byc analiza. Intryguje mnie ta tauryna...
Skąd masz ten skład toniku?? Ja dziś kupiłam ten tonik i w prawdzie na opakowaniu mam taki sam skład, jednak składniki mam podane w zupełnie innej kolejności
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 14:11   #1472
Karmelka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 77
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo prosze o analize dwoch szamponow:

Eva Natura szampon z ekstraktem z czarnej rzepy do wlosow slabionych, wapadajacych, lamliwych
Sklad: Aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamide dea, raphanus sativus (radish) root extract, equisetum arvense extract, arctium lappa root extract, parfum, disodium undecylenamido mea-sulfosuccinate, peg-75 lanolin, dmdm hydantoin, lactic acid, methylchloroisothiazolino ne/methylisothiazolinone, benzyl salicylate.

Barwa ziołowa szampon pokrzywowy do wlosow przetluszczajacych sie
Sklad: Aqua, sodium laureth-2 sulfate, lauramidopropyl betaine, cocamide dea, peg - 75 lanolin, sodium chloride, cocamidopropylamine oxide, hydrolyzed keratin, propylene glycol, urtica dioica extract, citric acid, parfum, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, 2-(4-tert-butylbenzyl) propionaldehyde, d-limonene, CI 10020.
Karmelka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 15:11   #1473
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Skąd masz ten skład toniku?? Ja dziś kupiłam ten tonik i w prawdzie na opakowaniu mam taki sam skład, jednak składniki mam podane w zupełnie innej kolejności

Ooo to mnie zaskoczyłaś. Nie kupowialam toniku ani szamponu mialam tylko ulotke, a skład 'zgooglałam' i myslalam ze jest to jedyny sklad a tu wychodzi ze nie hmm teraz to mnie zmartwiłas... to moze lepiej wklej ten swoj z opakowania do analizy, w koncu miejsce w skladzie tez ma znaczenie...
wiem, ze sa dwie wersje: dla facetów i dla kobiet ale zeby jeszcze jakies inne hmm


BTW sorry za OT.
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 15:55   #1474
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Ooo to mnie zaskoczyłaś. Nie kupowialam toniku ani szamponu mialam tylko ulotke, a skład 'zgooglałam' i myslalam ze jest to jedyny sklad a tu wychodzi ze nie hmm teraz to mnie zmartwiłas... to moze lepiej wklej ten swoj z opakowania do analizy, w koncu miejsce w skladzie tez ma znaczenie...
wiem, ze sa dwie wersje: dla facetów i dla kobiet ale zeby jeszcze jakies inne hmm


BTW sorry za OT.
Dobrze, zatem wklejam skład z opakowania Schwarzkopf Activ F, Dr Hoting Tonic For Women:Aqua, Alcohol denat., Propylene Glycol, Carnitine, Taurine, Tartaric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Panthenol, Echinaceae Purpurea, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Citronellol, Eugenol. I zarazem proszę o analizę
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 19:38   #1475
figa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

BARDZO PROSZĘ o rozszyfrowanie tego składu:
to produkt do stylizacji włosów kręconych
Tigi, Catwalk, Curls Rock, Curl Amplifier



Skład: Water, VP/DMAPA Acrylates Copolymer, Cyclomethicone, Polyquaternium-11, Polyqauternium-37, Styrene/Butadiene Copolymer, Parfum (Fragrance), Polysorbate 60, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetearyl Alcohol, PPG 1 Trideceth 6, C12-15 Alkyl Benzoate, Helianthus Annuus (Hybrid Sunflower) Oil, Panthenol (provitamin B5), Bacopa Monniera Extract, PVP/Dimethylaminoethylmethacr ylate Copolymer, Cinnamidopropyl Trimethyl Ammonium Chloride, Chitosan, Butylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Acid, Methylisothiazolinone, Methylcholoroisothiazolin one
figa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 21:19   #1476
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosiłabym o analizę trzech odżywek, która z nich jest najlepsza pod względem odżywiania i nawilżania, która ma najwięcej chemii, konserwantów?

Joico k-pak deep reconstructor (wiem, że była analizowana, dlatego pytam, jak wypada na tle dwóch pozostałych odżywek)

deionized water,stearamidopropyl dimethylamine, mineral oil, glycol stearate, peg-8 distearate, sodium chloride, ceteth-2,hydrolyzed human hair keratin, (quadramine complex), laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed human hair keratin, mystril myristate,citric acid, sorbic acid, cetyl alcohol, carthamus tinctorius(safflower)oil, hydrolyzed yeast,aloe bardensis leaf juice, keratin amino acids, methyl paraben, propylparaben

L'anza Kukui Nuit conditioner

water, cetearyl alcohol, quaternium-91, cetrimonium methosulfate, behentrimonium chloride, glycerin, aleuritis moluccama seed oil (hawaiian kukui nut), keratin healing system (nano-10) keratin amino acids, macadamia integrifolia seed oil (hawaiian macadamia nut), saccharum officinarum (hawaiian sugar cane) extract, tahitian sea water, chlorella vulgaris extract (sea kelp), hydrolyzed algin (sea kelp), sodium hyaluronate (hyaluronic acid), tocopheryl acetate, sodium pca, magnesium pca, zinc pca, manganese pca, dimethicone peg-8 meadowfoamate, polyquaternium-71, sodium benzotriazolyl butylphenol sulfonate, ethylhexyl methoxycinnamate, buteth-3, trimethylsiloxyamodimethi cone, tributyl citrate, glyceryl stearane, peg-100 stearane, silicone quaternium-16, undeceth-11, butyloctanol, undeceth-5, c11-15 pareth-7, c12-16 pareth-9, trideceth-12, silicone quaternium-14 cetyl phosphate, stearalkonium chloride, ceteareth-20, methylchloroisothiazolino ne, methylparaben, fragrance(parfum), butylphenylmethylpropiona l (lilial), limonene, linalool.



L'anza reconstructor:
water, Keratin Bond System (Keratin Amino Acids 150 M.W.), Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycol Stearane, Acetamide MEA, Birch (Betulis Alba) Bark Extract, Stearic Acid, Cetrimonium Bromide (Cetimidum), Wheat (Triticum Vulgare) Germ Oil, Safflower (Carthamus Tintrius) Oil, Apricot (Prunus Armeniaca) Kernel Oil, Algae Extract, Comfrey (Symphytus Officinale) Root Extract, Nettle (Urtica Dioica) Extract, Sodium Hyaluronate, Glycolic Acid, Ceteth-2, Methylparaben (methylis), Propylparaben (proplyis), Fragrance, Caramel


niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 10:20   #1477
Godlesia999
Raczkowanie
 
Avatar Godlesia999
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Ojej, trochę lipa na pierwszy rzut oka - alkohol denat , obawiałabym się tego kłaść w pobliże oka, bo może podrażniać.
Jednakże nie wiem, jak zadziała w praktyce, może tego alkoholu tam mało jest i wcale nie oddziaływuje na oko
Pierwsza część składu to generalnie "galaretka" a w niej rozpuszczone są
Lactococcus ferment - substancja odżywcza/humektant,
Glycosaminoglycans - zatrzymuje wodę, ułatwia penetrację składnikom aktywnym
Proline - aminokwas
Ryboflawina - witamina z grupy B [B2].
Dalej konserwanty.
Dzięki Estelle! Jesteś wielka.
Odżywka jest bardzo delikatna dla oczu, wogóle nie drażni ani nie szczypie, mimo tego denatu. Jak się ją wącha to też nie wyczuwa się alkoholu. Tylko co z tym cudotwórczym działaniem. Jeden aminokwas i wit B2 chyba wiele nie zdziałają. Nawilży pewnie. Jestem w trakcie testowania, mam nadzieję że nie zaszkodzi.
Godlesia999 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-15, 10:22   #1478
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez andesigne Pokaż wiadomość
witam,
znalazłam dzisiaj w necie wydaje się ciekawe szampony do włosów suchych i zniszczonych, pojemność 400 ml / 20 zł nie znalazłam analizy tych szamponów (albo nie umiem znaleźć) Bardzo proszę o analizę czy warte są uwagi z góry dziękuję.

PRODUCENT : DABAO

SZAMPON NUTRIENT : Szampon odżywczy NUTRIENT przeznaczony jest do włosów suchych i łamliwych. Delikatne substancje czyszczące zawarte w szamponie NUTRIENT myją włosy, podczas gdy starannie dobrane składniki odżywcze zapewniają ich optymalne nawilżenie i zapobiegają rozdwajaniu się końcówek, przywracając włosom dobrą kondycję i zdrowy wygląd. Po umyciu włosy odzyskują blask i puszystość.

INCI : Deionized Water, Alkyl Ether Sulfates, Cocamidopropyl Betaine, Coconut Diethanolamide, Glycol Distearate, Polyquaternium-10, Ginseng and Astralagus Root Extract, Aloe Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tocopheryl Acetate, Penthenol, Amino Acid, Perfume, Mixture of 5-Chloro-2-Methyl-4-Isothlazoline-3-One and 2-Methyl-4 Isothiazoline-3-One.
Hm... pod zagadkową nazwą Alkyl Ether Sulfates kryje się rodzina surfaktantów do której należy np. popularny SLES, Coconut Diethanolamide = Cocamide DEA, czyli początek składu klasycny dla zwykłego szamponu.
Natomiast dalej pogrubiłam substancje odżywcze, pielęgnujące, nawilżające, wśród których znalzły się: żeń-szeń, ekstrakt z traganka gumodajnego [] - działa przeciwzapalnie i tonizująco, aloes, wit. E, B5 i aminokwasy [jakie ].
Opis trochę przesadzony, ale skład nawet obiecujący
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 10:38   #1479
Godlesia999
Raczkowanie
 
Avatar Godlesia999
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Powiem, że wygląda obiecująco, dość odżywczo, gdyż całkiem wysoko w składzie znajdują się proteiny.
Składnik zaznaczony fioletem odzywia włosy a dodatkowo działa błonotwórczo/antystatycznie i utrwalająco.
Mogłabym się przyczepić do konserwantów, które zajęły nieco zbyt wysoką pozycję, jednakże biorąc poprawkę na przeznaczenie kosmetyku [użycie na długości, nie przy skórze] nie wpłynie to na podrażnienia.
Pod koniec składu również troszkę odżywczych substancji [pogrubione, czarne] - w tym wit. E, allantoina, aloes, wyciąg z gujawy, wiesiołka oraz tungowca molukańskiego = dwuguza trzyłatowego = kroplana trzyłatowego, bądź używając ludzkiego języka - kukui, bogatego w kwasy tłuszczowe nienasycone [bardzo przydatne w pielęgnacji włosów].
Oprócz tego w kosmetyku jest trochę silikonów [błękitne] i filtr.

Odnoszę wrażenie, że producent trochę przesadził z zachwytami w opisie, jednak widzę w tym składzie całkiem niezły potencjał.
O, i jest mój psikacz na loki. Musze przyznać że był całkiem niezły. Dopiero pod koniec opakowania wczytałam się w skład. Bardzo wygodnie sie go używa, wystarczy kilka pryśnięć i gotowe. Tylko ciężko włosy po nim rozczesać, ale z lokami tak już jest. Natomiast skręt trzymał się bardzo dobrze.
Godlesia999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 10:41   #1480
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez andesigne Pokaż wiadomość

SZAMPON HOT OIL przeznaczony jest do włosów zniszczonych farbowaniem i po trwałej ondulacji. Dzięki zawartości specjalnie wyselekcjonowanych składników regenerujących o właściwościach odżywczych zapewnia wyjątkowo intensywną pielęgnację i odżywianie. Zawarty w szamponie HOT OIL wyciąg z olejków roślinnych pozostaje na powierzchni włosów i sprawia, że stają się one jedwabiście gładkie i błyszczące. Aktywne składniki odżywcze wnikają w głąb włosa, odbudowując i wzmacniając jego strukturę. HOT OIL sprawia, że włosy stają się elastyczne i łatwe do rozczesania.

INCI : Deionized Water, Alkyl Ether Sulfates, Cocamidopropyl Betaine, Coconut Diethanolamide, Glycol Distearate, Polyquaternium-10, Polyquaternium-7, Ginseng and Astralagus Root Extract, Aloe Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tocopheryl Acetate, Penthenol, Amino Acid, Perfume, Mixture of 5-Chloro-2-Methyl-4-Isothlazoline-3-One and 2-Methyl-4 Isothiazoline-3-One.

Powiem Ci, że producent za to ma u mnie przechlapane
Podaje dwa różne produkty, ale skład pratycznie taki sam jak tego szamponu NUTRIENT
Nie ma tu obiecywanych olejków roślinnych
Moja opinia o samym składzie jest więc identyczna, jak w przypadku poprzedniego kosmetyku, ale za oszukiwanie nabywcy producentowi należą się baty

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Dziekuje za analizeNiestety ta saszetka zupelnie nie sprawdzila sie na moich wloskach...Wlosy po jej zastosowaniu przede wszystkim byly bardzo sztywne i ciezkie,pomimo tego,ze porzadnie splukalam odzywke...Nie wiem czy skusze sie na nia ponownie...Bede szukac dalej porzadnego nawilzacza
Hm, szkoda, bo odżywka zapowiadała się naprawdę obiecująco. jednak sprawdza się znana zasada - każdy włos ma swoje preferencje

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Przepraszam, że podbijam. Ale zdaje się, że post zaginął pod natłokiem innych. Dołączam się do prośby o analize. Wiem, że była analizowana odżywka Protein Repair (kiedyś moja ulubiona), ale ta jest z nową formułą i chciałabym wiedzieć czy warto się nią zainteresować.
Pozdrawiam serdecznie.
Nie, nic nie ginie, tylko ostatnio czasowo było u mnie dosyć słabo i powstało trochę zaległości na ile mogę na tyle nadrabiam.

Cytat:
Napisane przez cypressangel Pokaż wiadomość
Dziękuję za analizę Nie będę ryzykować jeszcze większego przesuszenia włosów, dlatego odstawię ten szampon
Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
dziekuje
Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Dziękuję serdecznie za analizę Estelle
pozdrawiam ciepło
Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Dziekuje za analizy
Drobiazg Dziewczyny

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
doczekalam sie, hehe bardzo dziekuje. i faktycznie- dzialanie bardzo mi sie podoba. POLECAM zakup. jest to niby TYLKO srodek stylizujacy (wosk do wlosow), ale wlosy wygladaja po niem bardzo ladnie. slicznie akcentuje cieniowanie wlosow, sa miekkie. mozliwe ze nablyszcza, ale stoduje rowniez inne srodki pielegnujace wiec moze to nie ten wosk. super plus za kokosowy zapach!!!

dziekuje za analize "*
Nie ma za co.
W składzie zaobserwowałam również zmiękczacze właśnie, choć skupiłam się na właściwościach odzywczych, gdyż tego dotyczyło pytanie.
Cieszę się, że kosmetyk się sprawdza a po takiej rekomendacji może kiedyś sama go spróbuję, jeśli będę miała okazję.

Cytat:
Napisane przez figa23 Pokaż wiadomość
BARDZO PROSZĘ o rozszyfrowanie tego składu:
to produkt do stylizacji włosów kręconych
Figa23 wielokrotnie prosiłam o niepodbijanie postów , wstawienie go po raz kolejny nie przyspieszy analizy, a tylko niepotrzebnie zaśmieca wątek
Cytat:
Napisane przez Godlesia999 Pokaż wiadomość
Dzięki Estelle! Jesteś wielka.
Odżywka jest bardzo delikatna dla oczu, wogóle nie drażni ani nie szczypie, mimo tego denatu. Jak się ją wącha to też nie wyczuwa się alkoholu. Tylko co z tym cudotwórczym działaniem. Jeden aminokwas i wit B2 chyba wiele nie zdziałają. Nawilży pewnie. Jestem w trakcie testowania, mam nadzieję że nie zaszkodzi.
Jeśli nie odczuwasz szczypania i drażnienia, to nie ma przeciwskazań do stosowania, a widocznie producent dodał go niewiele, skoro nie ma reakcji niepożądanych. Alkohol działa również jako środek wspomagający transport aktywnych składników i konserwant.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 10:59   #1481
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez figolek Pokaż wiadomość
bardzo bardzo prosze o analize skladu tego szamponu:

L'anza, Healing moisture, Tamanu cream shampoo (szampon z olejem Tamanu)

ingredients: water/eau (aqua), sodium cocoyl isethionate, sodium lauroyl sarcosinate, cocamidopropyl hydroxysultaine, cocamidopropylamine oxide, cocamide mea, sodium cocoyl glutamate, calophyllum inophylum (tahitian tamanu oil), entada phaseoloides bark extract (polynesian gugo), keratin healing systemTM (nano-102), keratin amino acids, macadamia integrifolia seed oil (Hawaiian macadamia nut), saccharum officinarum (Hawaiian sugar cane) extract, Tahitian sea water, chlorella vulgaris extract (sea kelp), hydrolyzed algin (sea kelp), sodium hyaluronate (hyaluronic acid), sodium PCA, magnesium PCA, zinc PCA, manganese PCA, dimethicone PEG-8, meadowfoamate, trimethylsiloxyamodimethi cone, sodium benzotriazolyl butylphenol sulfonate, ethylhexyl methoxycinnamate, acrylates, beheneth-25 methacrylate copolymer, buteth-3, tributyl citrate, PEG-150 distearate, polyquaternium-71, guar hydroxypropyltrimonium chloride, cetyl alcohol, glycerin, vinyl neodecanoate crosspolymer, glycol distearate, steareth-4, silicone quaternium-16, undeceth-11, butyloctanol, undeceth-5, polysorbate-20, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, methylparaben, fragrance (parfum), butylphenylmethylpropiona l (lilial), coumarin, limonene, linalool.

z gory dziekuje
Noooooo ostre to
Tzn. producent się postarał.
Ładnie wygląda ten skład
Początek sandardowy - substancje myjące, ale potem samo dobre: olejek tamanu, keratyna, olej makadamia, wyciągi roślinne, nawilżające algi i kwas hialuronowy, a nawet egzotyczna woda thaitańska
Na czarno/pogrubieniem zaznaczyłam inne, dodatkowe substancje [z tzw. chemicznej półki"] wspomagające odżywienie i nawilżenie włosa
Na jasnoniebiesko zaznaczyłam filtry, również obecne w tym szamponie.
Jest też trochę silikonów, ale nie za dużo - raczej trzymają się końcem składu.

Jestem za
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-15, 11:13   #1482
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez martaaaaaa Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o analizę składu odzywki na noc Nivea:

Nivea Hair Care, Intense Repair, Odżywka na noc 'Intensywna regeneracja'
Skład: Aqua, Peg-40 Hydrogenated Castrol Oil, Hydrolized Silk, Simmondsia Chinesis Oil, Persea Gratissima Oil, Oryzanol, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Polyquatermium-4, Trideceth-12, Ceteareth-20, Citric Acid, Methylparaben, Phoenyxoetanol, Sodim Benzoate, Alpha-Isomethyl Ionoane, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Linalool, Parfum.

Rzeczywiście jest szansa że silnie regeneruje zniszczone włosy nocą? Pozdrawiam
Myślę, że szansa istnieje i to całkiem realna.
Zaznaczone na zielono składniki mają działanie odżywcze i zajmują dobre pozycje w składzie, z czego można wnioskować, że mają odpowiednie stężenia, aby zadziałać.
Dodatkowo pozytywny wpływ na włosy będą miały dwa koncycjonery umieszczone w kosmetyku [wyróżnione pogrubieniem].
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 11:23   #1483
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez heidi88 Pokaż wiadomość
prosze o analize szamponu
Vichy, dercos
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, citric acid, disodium cocoamphodiacetate, glycol distearate, ammonium hydroxide, hexylene glycol, carbomer, niacinamide, methylparaben, sodium methylparaben, pyridoxine hci, dmdm hydantoin, diaminopyrimidine oxide, disodium ricinoleamido measulfosuccinate, panthenol, polyquaternium-10, parfum

czy moze on przeciwdziałac wypadaniu włosów?
czy naddaje sie do włosów suchych i zniszczonych?
Hm... szampon ten zawiera tzw. aminexil, składnik o działaniu przeciwdziałającym utracie włosów. Wspomagany jest kompleksem witamin z grupy B, które również służą włosom i cebulkom.
Czy powstrzyma wypadanie włosów - tego nie wiem, chociaż skład wygląda obiecująco - wiele zależy od tego czy użyte stężenia składników aktywnych są efektywne i wystarczające.
Ale do regeneracji włosów suchych i zniszczonych nie poleciłabym go - brak jest w nim typowych składników regenerująco-nawilżających.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 11:36   #1484
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mari8 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize szamponu i odzywki:

CARIN Haircosmetics BioProtein shampoo with hydrolyzed bio-proteins. Lagodny szampon pielegnacyjny z duza iloscia protein do czestego mycia wszystkich rodzajow wlosow.

Sklad: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, hydrolyzed collagen, Polyquaternium-7, linoleic acid, linolenic acid, Urtica dioica, Chamomilla recucita, betula alba, hetherotheca inuloides, glycol distearate, polysorbate 20, bisabolol, cocamide MEA, Laureth-10, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil,Citric Acid, parfum, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, potassium sorbate, Cl 19140, Cl 15510

Czy szampon jest rzeczywiscie lagodny? Z gory dziekuje i pozdrawiam
Jeśli chodzi o detergenty w szamponie, to raczej drogeryjny standart i nie jest to zestaw, który ogólnie przyjęty jest jako łagodny.
Natomiast występuje tu ekstrakt z rumianku oraz inna substancja - bisabolol - obie mają działanie łagodzące i kojące, zatem może stąd wynika sugestia producenta o łagodności szamponu.
Sama zawartość, nie powiem, podoba mi się
NNKT, wyciągi z pokrzywy, rumianku, brzozy i hetherotheca inuloides [z tego co znalazła, działa podobnie do arniki] oraz proteiny w postaci kolagenu.
Szampon powinien wzmocnić cebulki i odżywić tkankę włosa.
Osoby wrażliwe powinny uważać na zaczerwieniony konserwat, który lubi podrażniać.


Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
Czy ten szampon da dzialanie jakie obiecuje producent (Herbavil active)???
Proszę uzupełnić dane do analizy zgodnie z wytycznymi.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 11:44   #1485
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mari8 Pokaż wiadomość
[FONT=Tahoma]

CARIN Haircosmetics BioProtein Hairconditioner with hydrolyzed bio-proteins for blondes.

Odzywka do wlosow blond i rozjasnionych.

Sklad: Aqua, stearyl alcohol, sorbitol, Cetyl Alcohol, decyl oleate, Cetrimonium Chloride, aesculus hippocastanum, Urtica dioica, Chamomilla recucita, betula alba, hetherotheca inuloides, Hydrolyzed wheat protein, isoamyl p-methoxycinnamate, amodimethicine, bisabolol, tocopheryl acetate, tocopherol, linoleic acid, linolenic acid, inositol, retinyl palmitate, biotin, calcium pantothenate, arachis hypogaea, polysorbate 20, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth 12, Propylene Glycol, caramel, Parfum, Citric Acid, potassium sorbate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
Bez wchodzenia w szczegóły - moim zdaniem bardzo dobra odżywka.
Na zielono - wszystko co dobre a do tego naturalne.
Na czarno - chemiczne wspomagacze: kondycjonery [w tym silikon] i emolienty.
Na czerwono konserwant na który powinny zwrócić uwagę osoby wrażliwe - i to chyba jedyne zastrzeżenie jakie mam do tej odżywki.
Skład zachęcający
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 17:21   #1486
mari8
Przyczajenie
 
Avatar mari8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dublin/BB
Wiadomości: 21
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo dziekuje za analize i chyle czola dla Waszej pracy pozdrawiam
mari8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 19:00   #1487
Karmelka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 77
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o analize:

L`biotica Moc Natury WAX do wlosow suchych i zniszczonych

Skład: Aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol (and) ceteareth-20, cetrimonium chloride, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, acetylated lanolin, lawsonia inermis extract, cinnamomum zeylanicum extract, mel (honey) extract, methylparaben, propylparaben, parfum, C.I. 16255, C.I.42090, linalool, hexyl cinnamal, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, citric acid.

Chcialabym wiedziac jak ten sklad ma sie do tego co pisze o nim producent: "Zawarte w olejku ze slodkich migdalow glicerydy kwasu oleinowego i linolowego zmiekczaja i wygladzaja wlosy oraz lagodza podraznienia skory glowy. Ekstrakt z miodu silnie nawilza i odzywia przesuszone wlosy nadajac im piekny polysk. Ekstrakt z cynamonu w naturalny sposob chroni wlosy przed promieniowaniem UV oraz działaniem wolnych rodnikow."

A takze czy jest lepszy pod wzgledem skladu od wczesniej analizowanych:
Rainforest WAX
Richards & Appleby - Henna Treatment Wax

a jesli nie to ktory z nich jest nabogatszy skladowo?
Karmelka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 12:21   #1488
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez blonndee Pokaż wiadomość
olaboga


w liscie zanalizowanych kosmetykow nie znalazlam mojego nowego nabytku do kreconych wlosow z body shopu, bylabym baaaardzo wdzieczna za analize [jesli juz bylo to przepraszam]

cottonseed curl boost glossy, bouncy, frizz-free curls that last. with moisturising cottonseed. CURLY/WAVY HAIR

aqua, cetyl alcohol, glyceryl stearate, caprylyl glycol, PEG-100 stearate, polyquaternium-72, sodium polyacrylate, hydrogenated polydecene, hydrolysed wheat protein PG-propyl silanetriol, ethylhexyl methoxycinnamate, gossypium herbaceum, mel, panthenol, benzyl benzoate, phenylpropanol, cetrimonium chloride, parfum, sodium chloride, PPG-5 laureth-5, citric acid, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, hydroxyisohexyl, 3-cyclohexene carboxaldexyde, limonene, citronellol phenoxyethanol, hydroxycitronellal.

uff... mily pan z bs powiedzial, ze to switny specyfik dla podkreslenia kreconych wlosow.
Na początku to wiadomo, siedzi emolient, potem substancja zmiękczająca, która jednocześnie jest emulgatorem.
Peg-100 stearate jest substancja pozwalającą na zmniejszenie napięcia powierzchniowego emulsji i jej lepsze właściwości przy równomiernym rozprowadzaniu.
Polyguaternium-72 działa antystatycznie i błonotwórczo, sodium polyacrylate - pozostawia powłokę na włosach.
Hydrogenated polydecene - zmiękczacz, potem jakaś dziwna mieszanka proteinowo-silikonowa, pewnie będzie odżywiać i wygładzać włosy oraz działać antystatycznie.
Filtr UVB. Wyciąg z bawełny, miód, panthenol - no to wiadomo , w końcówce jeszcze filtr UVA/UVB, bliżej środka składu również i filtr UVB.

Ale jak się ma skład do podkreślania loków tego nie wiem, brak tu substancji, które utrwalają fryzurę/strukturyzatorów, bardziej w kiedynku zmiękczania...
Sam składzik niczego sobie
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 12:35   #1489
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
Witam. Bardzo proszę o analizę: RIGENOL -lipoproteinowy krem odżywczy do włosów. Framesi.
Skład:
Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Hydrolyzed Wheat Protein, Simethicone, Citric Acid, Parfum, propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methyl Paraben, Propyl Paraben, CI42090, CI19140.

Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Odżywka o bardzo prostym składzie.
Mieszanina kondycjonera, emolientów, odżywczych protein i silikonu --> co daje nawilżenie, odżywienie i wygładzenie.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-17, 13:25   #1490
ewa112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 33
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poproszę o analizę szamponu Natur Vital - Champo Henna Reflexos Pretos

Skład: Aqua, SLS, Cocamidopropyl Betaine,Lawsonia inermis extract, helianthus annuus seed extract, panthenol, sodium PCA, Polyquaternium 10, Glycol Distearate, propylene Glycol, cocamide DEA, PEG-55, propylene Glycol oleate, Citric Acid, sodium chloride, Benzophenone-4, Parfum, citronellol, linalool, hexyl cinnamal, benzyl salicylate, phenoxyethanol, Methylaraben, Ethylparaben, prophylparaben, Butylparaben, Disodium EDTA, CI60730, CI17200, CI19140, CI42090

i odzywki-maskary tej samej firmy

Natur Vital - Mascara Cor Cabelos Pretos
Skład:Aqua, Cetearyl alcohol, cyclomethicone, cetrimonium chloride, Lawsonia inermis extract, triticum vulgare (wheat) germ oil, panthenol, amodimethicone, trideceth-12, phenoxyethanol, Methylaraben, Ethylparaben, prophylparaben, Butylparaben, mica, CI56059 (basic blue 99), CI12245 (basic red 76), CI77891 (TiO2).

Mam ciemne włosy i lubię używać szamponów i odżywekz wyciagami z henny, w przypadku tych specyfików zastanawia mnie na ile są one naturalne? Zakupiłam je Portugalii, u nas chyba nie są dostępne.
ewa112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 21:41   #1491
reveerie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Aloesowy balsam do włosów Herbal & Aloe Vera
Leo
skład: Aqua, Cetearyl Alcohol (and) Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate (and) Ceteareth-20, Cetrymonium Chloride, Hydrolyzed Keratin, Aloe Barbadensis Extract and Herbal Extract, Citric Acid, Methylisothiasolinone and Methylchloroisothiasolino ne, Parfum.






Conditioner Moisturising and Disentangling for Dry Hair - with Linseed Oil
Odżywka do włosów suchych

Allwaves

skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Linum Usitatissimum, Citric Acid, Parfum, Methylparaben, Cinnamal, Limonene, CI 19140.





Bardzo proszę o analizę i z góry pięknie dziękuję (i jeszcze takie pytanko: czy można tych wynalazków używać do mycia włosów?)


Edytowane przez reveerie
Czas edycji: 2008-10-19 o 22:29
reveerie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 10:51   #1492
loloita20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 70
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ciekawi mnie to czemu te ampulki alfaparf maja naprawde suuper i duzo recenzji a składzic nic specjalnego. co w nich takiego siedzi...Jolie wczesniej opisywala sklad i nie bylo w nim kwasow omega 6 i omega 3 i witaminy F czy to jakies oszustwo??

Edytowane przez loloita20
Czas edycji: 2008-10-22 o 12:51
loloita20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 11:39   #1493
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez loloita20 Pokaż wiadomość
Bardzo was prosze o analize ampułki Semi di lino ALFAPARF
Od używania wyszukiwarki głowa nie boli.



KLIK !
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 12:52   #1494
loloita20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 70
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Od używania wyszukiwarki głowa nie boli.



KLIK !
dziekuje i przepraszam wlasnie zmienilam tego posta
loloita20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 12:53   #1495
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez loloita20 Pokaż wiadomość
dziekuje i przepraszam wlasnie zmienilam tego posta

Czyli chcesz rozumiem dostać punkt karny za kasowanie swoich postów i niszczenie zawartości forum ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 13:11   #1496
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Czyli chcesz rozumiem dostać punkt karny za kasowanie swoich postów i niszczenie zawartości forum ?
Dokładnie
Regulamin wyraźnie mówi, że nie wolno tego robić
Radzę wziąć się do roboty, zapoznać się z regulaminem i zasadami, jakimi kierujemy się na podforum fryzjerskim oraz treścią kluczowych wątków, bo lenistwo nie będzie tu tolerowane, a takowe wykazujesz, nie sprawdzając nawet listy zanalizowanych kosmetyków i nie zapoznając się z zasadami prowadzenia tego wątku.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 13:16   #1497
loloita20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 70
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Czyli chcesz rozumiem dostać punkt karny za kasowanie swoich postów i niszczenie zawartości forum ?
zagapilam sie z ta analizą to fakt ale szybko to naprawilam i napisałam cos o czym tu jeszcze nie było!!A estelle nie odzywa sie jezeli chodzi o sklady a jak juz wywęszy awanture to zaraz ja widac i słychac.. koniec tematu bo to nie ten wątek
loloita20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 13:28   #1498
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez loloita20 Pokaż wiadomość
zagapilam sie z ta analizą to fakt ale szybko to naprawilam i napisałam cos o czym tu jeszcze nie było!!A estelle nie odzywa sie jezeli chodzi o sklady a jak juz wywęszy awanture to zaraz ja widac i słychac.. koniec tematu bo to nie ten wątek
Niczego nie musiałaś zmieniać, regulamin tego wręcz zabrania.
Miałam potraktować to tylko ostrzeżeniem "ustnym", ale z uwagi na to, że nie tylko zmieniłaś posta z prośbą o skład, ale również i kolejny, o oryginalnej treści adresowany do Sugarbejb
Cytat:
Napisane przez loloita20
słuchaj o co Ci chodzi w tym wątku o skladach skasowałąm posta bo był nie potrzebny zagapilam sie i prosilam o analize czegos co juz bylo analizowane wiec chyba musialam to usunac badz zmienić to...i za co wiec mialabym dostac punkt za to ze zmienilam tresc nie potrzebnego posta????
mimo, że zwróciłam Ci uwagę na to, że nie wolno tego robić ==> podwójne złamanie regulaminu. Tym razem nie mogę pozostać na to obojętna
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 13:43   #1499
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez loloita20 Pokaż wiadomość
zagapilam sie z ta analizą to fakt ale szybko to naprawilam i napisałam cos o czym tu jeszcze nie było!!A estelle nie odzywa sie jezeli chodzi o sklady a jak juz wywęszy awanture to zaraz ja widac i słychac.. koniec tematu bo to nie ten wątek
wypowiedź w złym tonie i zupelnie nie na miejscu- Estelle nie ma obowiązku robić analiz składu i już z pewnością nie 24/7.
Nie mogę tolerować takiego poziomu konwersacji
ode mnie punkty karne
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 15:07   #1500
SBZW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 79
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę...
szampon hm... dla dzieci;-) CORINE de FARME łagodny szampon "Kopciuszek" do wszystkich rodzajów włosów o zapachu czerwonych owoców.

AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, SODIUM CHLORIDE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, CITRIC ACID, POLYQUATERNIUM-10, PARFUM, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, CL 16255, CL 19140, CL 14720, CL 28440
SBZW jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.