..::Dieta Plaż Południowych - część X ::.. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-03, 18:13   #901
mossqa
Rozeznanie
 
Avatar mossqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 825
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez agniun Pokaż wiadomość
dziewczynki... mam takie pytanie. czy na pierwszej fazie można serek topiony hochland fit oczywiście??? bo dodałam sobie do kurczaka i taki dobry... gdzieś pamiętam czytałam, że można ale chciałabym się upewnić czy jestem grzeczna czy grzeszna dzisiaj??
można, ale raczej mało, bo są to niezbyt zdrowe tłuszcze trans

uff, jestem po 3 godz intensywnej jazdy na rowerze, a na kolację właśnie zjadam tuńczyka w sosie własnym, pomidorka, 2 ogórki gruntowe i macę razową
__________________
53,7 i na tym poprzestańmy!
bloguję bo lubię -->
Yummy & Tasty
mossqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 19:10   #902
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Ohhh, to maca jest dozwolona na 2giej fazie??? Jejku, muszę się powoli zacząć orientować co mogę wprowadzać na 2giej fazie, bo to już za kilka dni

moje z dzisiaj:
11:15 - omlet z 3 jajek na cebuli, papryce i 3 plastrach szynki, pomidor i kawałek papryki
14 - serek grani z cynamonem, fruktozą
16:30 - kurczak z cukinią + kilka liści sałaty i dwa plastry żółtego light
19:45 brokuły z kawałkiem ugotowanej piersi z kurczaka (przepis ten co podawałam parę dni temu - na "szybka wędlinę") i serem żółtym z łyżką majo i curry
22 (będzie :P) stały punkt programu czyli grani z fruktozą i cynamonem mogę to jeść w kółko :P
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 20:20   #903
_samantha_
Raczkowanie
 
Avatar _samantha_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 149
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Kochane moje, a co z siemieniem lnianym mielonym odtłuszczonym w I fazie? Można?
__________________

_samantha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 20:20   #904
gajkin
Raczkowanie
 
Avatar gajkin
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 382
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
ale mi miło
daj znac czy smakowała
Była przepyszna Miałam trochę problem z marynatą, bo mi mikser w trakcie mielenia na masę buchnął dymem, przycisk on/off się zaciął i musiałam wyrywać wtyczkę także jednolita masa to to nie była
Rodzinka również bardzo zachwalała
__________________
Zapuszczam włosy!
obecnie: 57cm cel: 73cm


Walczę o bikini body! Do 29.06.2013 :
Pozbywam się cellulitu
Nie jem słodyczy: dzień 7
Biegam i ćwiczę
Jem zdrowo
Tracę centymetry w udach!
Buduję kondycję i mięśnie
gajkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 22:42   #905
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

pscolaa, jak tam zdrówko? mam nadzieję, że rano będzie Ci już lepiej
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 07:49   #906
mossqa
Rozeznanie
 
Avatar mossqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 825
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Ohhh, to maca jest dozwolona na 2giej fazie??? Jejku, muszę się powoli zacząć orientować co mogę wprowadzać na 2giej fazie, bo to już za kilka dni
hmm sprawdzałam i IG takiej macy wynosi 40, ja kupuję z KUPCA raczej nie jem węgli na kolację, ale taka maca waży 5 g, a poza tym byłam po mega wysiłku

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Cytat:
Napisane przez _samantha_ Pokaż wiadomość
Kochane moje, a co z siemieniem lnianym mielonym odtłuszczonym w I fazie? Można?
można, ale jest pozbawione zdrowych tłuszczy. lepiej zjedz zwykłe (1 łyżka dziennie)

Limonatka, gdzie kupujesz serek typu grani? zainteresował mnie, bo ma prawie 100% białka :O
__________________
53,7 i na tym poprzestańmy!
bloguję bo lubię -->
Yummy & Tasty
mossqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 09:19   #907
feline2
Zadomowienie
 
Avatar feline2
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 140
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez pscolaa Pokaż wiadomość
feline dasz dasz, bo jak nie to
TO chyba będziesz musiała lać, bo trochę grzeszę...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
w książce autor straci, żeby powoli wprowadzać i nie wszystko na raz, tylko obserwować na co jak reagujemy... i mówi np., żeby owoców jednak na początku na śniadanie nie dawać. oj szkoda, bo ja bardzo lubię..
Dlaczego nie? Sory za pytanie, ale mam tylko starą książkę...
__________________
SB: 64-58-57-56-55-54-53-52-51-50
feline2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 10:04   #908
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez mossqa Pokaż wiadomość

Limonatka, gdzie kupujesz serek typu grani? zainteresował mnie, bo ma prawie 100% białka :O
ja kupuję ten - http://www.piatnica.com.pl/prod_sw_lekki.htm
i w sumie jest w każdym supermarkecie (Tesco, Carrefour, Auchan, Kaufland), ale też w mniejszych sklepikach np. osiedlowych też jest

Cytat:
Napisane przez feline2 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie? Sory za pytanie, ale mam tylko starą książkę...
no właśnie teraz już nie wiem. Agatston coś strasznie mąci w tej książce Bo na początku pisze tak (jak opisuje co można z powrotem wprowadzać do diety na II fazie):
"Na tym etapie radzimy pacjentom, żeby nie jedli owoców na śniadanie. Owoc zjedzony rano jako pierwszy posiłek może spowodować większe wydzielanie insuliny i pobudzić chęć na następne. Należy pamiętać, że choć owoce mają dużo błonnika, to zawierają również dużą ilość fruktozy - cukru owocowego. Zatem lepiej zjeść je na lunch lub kolacę"

A potem, jak podaje przykładowy jadłospis na II fazę czytam, że praktycznie na każde śniadanie jest jakiś owoc! więc już w ogóle go nie rozumiem.
Ja natomiast od kiedy się dietami interesuje, to zawsze słyszałam, żeby owoce lepiej rano, bo fruktoza się długo rozkłada czy tam coś, i że jak się zje wieczorem to nie zdąży się rozłożyć, a jak rano to tak.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 10:10   #909
gajkin
Raczkowanie
 
Avatar gajkin
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 382
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
ja kupuję ten - http://www.piatnica.com.pl/prod_sw_lekki.htm
i w sumie jest w każdym supermarkecie (Tesco, Carrefour, Auchan, Kaufland), ale też w mniejszych sklepikach np. osiedlowych też jest



no właśnie teraz już nie wiem. Agatston coś strasznie mąci w tej książce Bo na początku pisze tak (jak opisuje co można z powrotem wprowadzać do diety na II fazie):
"Na tym etapie radzimy pacjentom, żeby nie jedli owoców na śniadanie. Owoc zjedzony rano jako pierwszy posiłek może spowodować większe wydzielanie insuliny i pobudzić chęć na następne. Należy pamiętać, że choć owoce mają dużo błonnika, to zawierają również dużą ilość fruktozy - cukru owocowego. Zatem lepiej zjeść je na lunch lub kolacę"

A potem, jak podaje przykładowy jadłospis na II fazę czytam, że praktycznie na każde śniadanie jest jakiś owoc! więc już w ogóle go nie rozumiem.
Ja natomiast od kiedy się dietami interesuje, to zawsze słyszałam, żeby owoce lepiej rano, bo fruktoza się długo rozkłada czy tam coś, i że jak się zje wieczorem to nie zdąży się rozłożyć, a jak rano to tak.
Czyli najlepiej w południe
Też się nad tym zastanawiałam...
__________________
Zapuszczam włosy!
obecnie: 57cm cel: 73cm


Walczę o bikini body! Do 29.06.2013 :
Pozbywam się cellulitu
Nie jem słodyczy: dzień 7
Biegam i ćwiczę
Jem zdrowo
Tracę centymetry w udach!
Buduję kondycję i mięśnie
gajkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 10:18   #910
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

w razie co to ten duży serek piątnicy póki co najtaniej znalazłam w biedronce za 3.99, przy czym w marcpolu kosztuje coś 5zł z hakiem

a ja dziś nie mam ochoty na jedzenie,ale chyba zjem coś na siłę-tzn coś bym zjadała,ale nie wiem co?
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 11:23   #911
dzonksik
Raczkowanie
 
Avatar dzonksik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 398
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Teliku jestem pod wrażeniemTwojego bloga! Nadal! Jak tylko skoncze zabawe z tymimoimi sterydami bede probować wszystkiego chyba po trochu , tylko nie mogę się zdecydować w jakiej kolejności czesc juz wypróbowalam, wszystko było genialne!!

Walka z opuchlizną po sterydach nadal trwa. Wlewam w siebie hektolitry wody i czerwonej herbaty i jem prawie jednofazowo, z elementami II. Narazie nie jest tak zle. Moglo byc chyba gorzej.
Brała ktoras z was Encorton ? Jeszcze czeka mnie około miesiąc brania tego dziadostwa, ale pomaga mi wiec nie narzekam az tak bardzo, gdyby nie to cos, cała bylabym juz w czerwonych kropkach, ktore wziely sie niewiadomo skąd - jak zawsze podejrzewam ze uczuliła mnie .. uwaga ... Neutrogena dla alergików. Dziwne... no ale cóż... bywa! ehh...
Zycze wszystkim milego weekendu, mam nadzieje ze wreszcie zaswieci piekne słońce.
__________________

dzonksik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 12:23   #912
feline2
Zadomowienie
 
Avatar feline2
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 140
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
no właśnie teraz już nie wiem. Agatston coś strasznie mąci w tej książce Bo na początku pisze tak (jak opisuje co można z powrotem wprowadzać do diety na II fazie):
"Na tym etapie radzimy pacjentom, żeby nie jedli owoców na śniadanie. Owoc zjedzony rano jako pierwszy posiłek może spowodować większe wydzielanie insuliny i pobudzić chęć na następne. Należy pamiętać, że choć owoce mają dużo błonnika, to zawierają również dużą ilość fruktozy - cukru owocowego. Zatem lepiej zjeść je na lunch lub kolacę"

A potem, jak podaje przykładowy jadłospis na II fazę czytam, że praktycznie na każde śniadanie jest jakiś owoc! więc już w ogóle go nie rozumiem.
Ja natomiast od kiedy się dietami interesuje, to zawsze słyszałam, żeby owoce lepiej rano, bo fruktoza się długo rozkłada czy tam coś, i że jak się zje wieczorem to nie zdąży się rozłożyć, a jak rano to tak.
A ja właśnie starałam sie unikać owoców wieczorem... Bo wydawało mi się, ze to cukier i nei można...
__________________
SB: 64-58-57-56-55-54-53-52-51-50
feline2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 12:24   #913
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

no właśnie jak tak samo nie jem owoców wieczorem.. ale najbardziej mnie dziwi, że najpierw on pisze, żeby nie jeść na śniadanie, a potem sam w przykładowym jadłospisie daje owoc na każde śniadanie! no to jak to?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 14:49   #914
mossqa
Rozeznanie
 
Avatar mossqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 825
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

to było związane z fermentacją w żołądku (jabłka, gruszki, śliwki, brzoskwinie i nektarynki)
niefermentujące: truskawki, maliny, jeżyny, porzeczki, czarne jagody, cytrusy
__________________
53,7 i na tym poprzestańmy!
bloguję bo lubię -->
Yummy & Tasty

Edytowane przez mossqa
Czas edycji: 2010-06-04 o 14:55
mossqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 14:49   #915
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
ja kupuję ten - http://www.piatnica.com.pl/prod_sw_lekki.htm
i w sumie jest w każdym supermarkecie (Tesco, Carrefour, Auchan, Kaufland), ale też w mniejszych sklepikach np. osiedlowych też jest



no właśnie teraz już nie wiem. Agatston coś strasznie mąci w tej książce Bo na początku pisze tak (jak opisuje co można z powrotem wprowadzać do diety na II fazie):
"Na tym etapie radzimy pacjentom, żeby nie jedli owoców na śniadanie. Owoc zjedzony rano jako pierwszy posiłek może spowodować większe wydzielanie insuliny i pobudzić chęć na następne. Należy pamiętać, że choć owoce mają dużo błonnika, to zawierają również dużą ilość fruktozy - cukru owocowego. Zatem lepiej zjeść je na lunch lub kolacę"

A potem, jak podaje przykładowy jadłospis na II fazę czytam, że praktycznie na każde śniadanie jest jakiś owoc! więc już w ogóle go nie rozumiem.
Ja natomiast od kiedy się dietami interesuje, to zawsze słyszałam, żeby owoce lepiej rano, bo fruktoza się długo rozkłada czy tam coś, i że jak się zje wieczorem to nie zdąży się rozłożyć, a jak rano to tak.
fruktoza jest cukrem prostym tak jak glukoza więc szybko się metabolizuje - schemat jest taki sam jak przy słodyczach, zaspokaja na moment i zaraz masz ochotę na następny
dlatego radzi zjeść wieczorem przed snem, żołądka nie obciąży, w tłuszcz się nie zamieni a delikwent nie zdąży zapragnąć więcej bo będzie spał
Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
no właśnie jak tak samo nie jem owoców wieczorem.. ale najbardziej mnie dziwi, że najpierw on pisze, żeby nie jeść na śniadanie, a potem sam w przykładowym jadłospisie daje owoc na każde śniadanie! no to jak to?
on radzi a nie nakazuje
tak, ale zawsze w towarzystwie białka które spowalnia wchłanianie węglowodanów
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 15:20   #916
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Ilona, dziękuję za wyjaśnienie!
to dziwi mnie teraz trochę, że na Montignacu owoce były dozwolone tylko rano.

muszę się z wami podzielić jaki pyszny obiad miałam przed chwilą (aż go na kolację powtorzę :P). zrobiłam sobie zawijasy z liści z nadzieniem: kurczak, serek żółty (niskotłuszczowy oczywiście) i ogórek kiszony, a to pokropione odrobiną sosu czosnkowego (3 łyżeczki jogo, 2 łyżeczki majo i czosnek) niebo w gębie smakowało jak jakiś kebab czy inny tego typu zawijas z fast foodu hehe
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 16:50   #917
_samantha_
Raczkowanie
 
Avatar _samantha_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 149
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez mossqa Pokaż wiadomość
można, ale jest pozbawione zdrowych tłuszczy. lepiej zjedz zwykłe (1 łyżka dziennie)
mossqa dziękuję za odpowiedź a tak na marginesie masz boski avatar
__________________

_samantha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 18:58   #918
pscolaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 693
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

limonatka no niestety nie jest milepiej zbytnio, znaczy się gardlo boli mniej, ale strasznie cieknie mi z nosa, a przez to pęka mi glowa

Niestety w nocy synek dostal gorączki i też boli go gardło... Więc moje dietowanie bylo dzisiaj średnio sb... Znaczy się posiłki w miarę, niestety brak warzyw, bo jadłam w locie, w czasie jego 10-minutowych drzemek... Własnie zasnął, goraczka prawie 40... Ciekawa jaka będzie nocka...

A z owocem chodzi o to, żeby nie jeśc go samego, tylko jako dodatek do owsianki, omleta itp. Przynajmniej ja tak to rozumiem... I ladnie to u mnie dziala... Po samym owocu mam szybko napad głodu, a jak zjem np. omlet z serkiem i truskawkami, to dlugo jestem syta

O widzę, że IlonaP juz wytlumaczyla... Czyli dobrze myslę

Idę jeszcze coś wciagnąc póki potworek śpi i sama się kladę...
pscolaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 20:49   #919
aiyyo
Rozeznanie
 
Avatar aiyyo
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 656
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Moj dzisiejszy jadlospis:
sniadanko - 2 cienkie kromeczki chlebka pelnoziarnistego z chuda wedlinka pomidorkiem i papryka, lyzka wiesniaka;
przekaska - kiwi i mnostwo slonecznika prazonego
obiad - salatka z lososiem (nie mialam czasu na zaden porzadny obiad gotowany);
przekaska 2 - jogurt ze slodzikiem i kakao (podlapalam od Limonatki )
kolacja - salatka z tunczykiem

Powiem wam szczerze, ze tak jak jeszcze neidawno bylam uzalezniona od czeklady, tak teraz w ogole nie mam smaka na czeko Mam czasem na lody, ale to dlatego ze sa zimne i orzezwiajace (takie sorbetowe), ale na slodkie jako slodkie w ogole juz nie mam i jestem z siebie dumna
aiyyo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 21:56   #920
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

pscolaa - współczuję

aiyyo - i jak smakował jogurt ?

ja miałam dziś jakiś wieczorny kryzys moje menu:

10:30 jajecznica z 2 jajek na resztce kurczaka ('szybkiej wędliny'), papryce i cebuli + 1 pomidor
13:30 grani z cynamonem i fruktozą
16 - 10 zawijasów z sałaty z kurczakiem, ogórkiem kiszonym, serem żółtym i odrobiną majonezu wymieszanego z jogurtem i czosnkiem + trójkąt topionego light
20 - powtórka z 16, czyli zawijasy
22 - serek grani z cynamonem i fruktozą.. no i właśnie potem wszamałam jeszcze z 10 migdałów bo miałam wielką ochotę i kostkę 90% gorzkiej czekolady bo znalazłam w szafce resztkę :P
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 07:15   #921
pscolaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 693
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Ja dzisiaj wróciłam na właściwe tory... Boje się zważyć, bo pewnie ten kg który straciłam powrócił No i @ mi się spóźnia...

Mój jadłospis na dzisiaj:
ś - kroka chlebka z salatą, serem i pomidorem + jajecznica z wędliną z 2 jajek + spory ogórek pokrojony w slupki (myślalam, ze umrę jak to zjadalm)
IIś - wiesniak z ogórkiem i rzodkiewkami, jabłko
o - pomidorowa z makaronem (wywar na włoszczyźnie, marchewka, cycek z kuraka, garść makarony, pomidory z puszki)
p - twaróg z jogurtem i truskawkami
k - upieczona pierś z kuraka z surowką z selera i kukurydzy (ale chyba zamienię to na - wlaśnie jeszcze nie wiem na co... Może surowkę z selera ale takiego surowego i jabłka)

Ja się czuję lepiej, synkowi goraczka przeszla, więc dzisiaj w końcu idziemy na dwor... Mogę gotować i wrócil mi zapal do diety... Mam niecale 3 tygodnie... EH...
pscolaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 07:19   #922
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez gajkin Pokaż wiadomość
Była przepyszna Miałam trochę problem z marynatą, bo mi mikser w trakcie mielenia na masę buchnął dymem, przycisk on/off się zaciął i musiałam wyrywać wtyczkę także jednolita masa to to nie była
Rodzinka również bardzo zachwalała
no to sie ciesze

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
w razie co to ten duży serek piątnicy póki co najtaniej znalazłam w biedronce za 3.99, przy czym w marcpolu kosztuje coś 5zł z hakiem

a ja dziś nie mam ochoty na jedzenie,ale chyba zjem coś na siłę-tzn coś bym zjadała,ale nie wiem co?
jak nie wiadomo co, to najlepiej białko

Cytat:
Napisane przez dzonksik Pokaż wiadomość
Teliku jestem pod wrażeniemTwojego bloga! Nadal! Jak tylko skoncze zabawe z tymimoimi sterydami bede probować wszystkiego chyba po trochu , tylko nie mogę się zdecydować w jakiej kolejności czesc juz wypróbowalam, wszystko było genialne!!

Walka z opuchlizną po sterydach nadal trwa. Wlewam w siebie hektolitry wody i czerwonej herbaty i jem prawie jednofazowo, z elementami II. Narazie nie jest tak zle. Moglo byc chyba gorzej.
Brała ktoras z was Encorton ? Jeszcze czeka mnie około miesiąc brania tego dziadostwa, ale pomaga mi wiec nie narzekam az tak bardzo, gdyby nie to cos, cała bylabym juz w czerwonych kropkach, ktore wziely sie niewiadomo skąd - jak zawsze podejrzewam ze uczuliła mnie .. uwaga ... Neutrogena dla alergików. Dziwne... no ale cóż... bywa! ehh...
Zycze wszystkim milego weekendu, mam nadzieje ze wreszcie zaswieci piekne słońce.
Współczuje strasznie
ale mysle ze poradzisz sobie
jeszcze tylko miesiac
a co do bloga to baaaardzo dziękuje
jakby cos nie wychodziło to proszę dajcie znac
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
fruktoza jest cukrem prostym tak jak glukoza więc szybko się metabolizuje - schemat jest taki sam jak przy słodyczach, zaspokaja na moment i zaraz masz ochotę na następny
dlatego radzi zjeść wieczorem przed snem, żołądka nie obciąży, w tłuszcz się nie zamieni a delikwent nie zdąży zapragnąć więcej bo będzie spał
dobre Ilonko

a wogóle to witam w sobote i zycze miłego dnia
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 10:01   #923
gajkin
Raczkowanie
 
Avatar gajkin
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 382
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez dzonksik Pokaż wiadomość
Teliku jestem pod wrażeniemTwojego bloga! Nadal! Jak tylko skoncze zabawe z tymimoimi sterydami bede probować wszystkiego chyba po trochu , tylko nie mogę się zdecydować w jakiej kolejności czesc juz wypróbowalam, wszystko było genialne!!

Walka z opuchlizną po sterydach nadal trwa. Wlewam w siebie hektolitry wody i czerwonej herbaty i jem prawie jednofazowo, z elementami II. Narazie nie jest tak zle. Moglo byc chyba gorzej.
Brała ktoras z was Encorton ? Jeszcze czeka mnie około miesiąc brania tego dziadostwa, ale pomaga mi wiec nie narzekam az tak bardzo, gdyby nie to cos, cała bylabym juz w czerwonych kropkach, ktore wziely sie niewiadomo skąd - jak zawsze podejrzewam ze uczuliła mnie .. uwaga ... Neutrogena dla alergików. Dziwne... no ale cóż... bywa! ehh...
Zycze wszystkim milego weekendu, mam nadzieje ze wreszcie zaswieci piekne słońce.
Coś w tym jest, ja kiedyś też chciałam użyć Neutrogeny, pokładałam w niej spore nadzieje, ale niestety mocno mnie podrażniła

Wczoraj trochę średni dzień pod wzdgędem SB
ś: owsianka z twarogiem i łyżką dżemu
p: wybiegłam na miasto i zapomniałam wziąć ze sobą czegokolwiek i wypiłam kawę z jakimś syropem (niestety mam słabość do nich)
o: kotlety z botwinką z książki doktorka (tylko że zamieniłam na pierś z kurczaka) dużo brokuł
p: 2 zawijaski z szynki sałaty i sera + trochę pestek słonecznika
k: tutaj porażka, bo menu imprezowe wtedy tak fajnie jadło się te wafelki i kanapeczki, a teraz żałuję... Dobrze, że sporo potańczyłam, bo kilogramy nie wróciły jak na razie

na dziś:
ś: kromka pumpernikla, plaster szynki, pomidor, wieśniak, szklanka soku warzywnego, kawa
p: ptasie mleczko SB
o: kotlety z botwinką z książki agatsona (jutro też będą ) kalafior
p: jeszcze się pomyśli
k: jajecznica z 2 jaj, pieczarki, szczypiorek, szynka, może pomidor
__________________
Zapuszczam włosy!
obecnie: 57cm cel: 73cm


Walczę o bikini body! Do 29.06.2013 :
Pozbywam się cellulitu
Nie jem słodyczy: dzień 7
Biegam i ćwiczę
Jem zdrowo
Tracę centymetry w udach!
Buduję kondycję i mięśnie
gajkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 10:54   #924
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Jaka piękna sobota Od razu człowiekowi lepiej, jak taka pogoda jest. Mi by było jeszcze lepiej gdybym była w domu bo mieszkam za miastem, blisko lasu i w ogóle, ale zostałam na weekend w Krakowie.. Ale nie ma tego złego i po południu idę z koleżanką na spacer do lasu Trzeba korzystać z pięknej pogody! Co tam jakieś egzaminy :P

Marchewki nie wolno na I fazie prawda? A na II już tak? I czy można ją chrupać wieczorem, na kolację? Bo dostałam leki, które powiedziano mi, żebym najlepiej brała jedząc coś z dużą dawką witamiyą A i tu padła marchewka właśnie. Na razie łykam je bez marchewki, ale jeśli na II fazie jest dozwolona, to chyba wprowadzę. Tylko nie będzie problemu, że wieczorem?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 12:44   #925
pscolaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 693
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

limonatka marchewki można chyba 3/4 szklanki dziennie (o ile się nie mylę)... Oczywiście na II A z naszych dozwolonych bardziej rzeczy nie ma nic co ma duzo wit A??


Witamina A - dobry wzrok i zadbana skóra


Właściwości
Pod nazwą witaminy A kryje się szereg związków (retinoidów), które pochodzą od podstawowego przedstawiciela grupy - retinolu (witaminy A1). Zaliczmy do nich: 3,4- didehydroretinol (witamina A2), pochodne aldehydy (np. retinal), kwasy np. retinowy (tretynoina), estry, izomery cis i trans oraz karotenoidy (s-karoten, α-karoten, kryptoksantyna). Wszystkie wymienione substancje są rozpuszczalne w tłuszczach.
Palmitynian retinolu (ester) jest retinoidem najczęściej występującym w produktach pochodzenia zwierzęcego, natomiast w produktach roślinnych dominują karotenoidy. Obie grupy mogą być przekształcone w wątrobie człowieka do retinolu, który jest podstawową formą aktywną biologicznie. Za przemianę β-karotenu w retinal odpowiedzialny jest enzym - dioksygenaza β-karotenowa.
Wątroba nie tylko metabolizuje retinoidy, ale także jest głównym magazynem witaminy A. Hepatocyty regularnie uwalniają retinol do krążenia zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem organizmu. Retinoidy we krwi transportowane są w połączeniu z białkami – retinol za pomocą białka RBP (retinol binding protein), a kwas retinowy przy pomocy albumin. Witamina A należy do związków, które swobodnie przechodzą przez błonę komórkową, a swoiste receptory dla niej znajdują się dopiero na powierzchni jądra komórkowego. Przed wydaleniem z organizmu retinoidy wiążą się z transtyretyną, która umożliwia ich wydalenie przez nerki.
Wiele związków wpływa na wchłanianie retinoidów. Ich przyswajanie do organizmu w szczególności poprawiają witaminy (B, C, D, E), dieta bogatotłuszczowa oraz pierwiastki takie jak: wapń, fosfor, czy cynk. Witaminę A powinno się spożywać w czasie posiłku lub zaraz po nim, co poprawia jej wchłanianie. Warzywa zawierające karotenoidy należy dokładnie rozdrobić co zwiększa ich uwalnianie z potraw.
Jednostką jaką posługujemy się przy oznaczaniu witaminy A jest RE
1RE = 1mcg retinolu = 6 mcg s-karotenu = 12 mcg pozostałych karotenoidow = 3,33 IU (j.m.)
Źródła

Źródła retinolu
Podstawowym rezerwuarem retinolu i ogólnie witaminy A są produkty pochodzenia zwierzęcego (wątroba, tran, żółtka jaj, mleko i produkty mleczne). Niewielkie ilości retinolu występują także w niektórych margarynach fortyfikowanych witaminą A. Wątroby niektórych zwierząt posiadają tak duże ilości retinoidów (wątroba niedźwiedzia polarnego), że jednorazowe spożycie dużej ich ilości może doprowadzić do zgonu.
Źródła karotenoidów
Karotenoidy występują wyłącznie w produktach roślinnych: ciemnozielonych warzywach liściastych (szpinak, sałata, rzeżucha, brokuły, boćwina, cykoria, kapusta pekińska, natka pietruszki, szczaw, szczypiorek, koperek), czerwonych i pomarańczowych warzywach (marchewka, dynia, czerwona papryka, pomidory) oraz owocach (morele, brzoskwinie, melony, wiśnie, śliwki, pomarańcze). To właśnie ta witamina jest odpowiedzialna za charakterystyczny kolor tych roślin.








No pogoda jest zarabista Bylismy na spacerku, naszło mnie na twaróg z jogurtem i truskawkami i chyba to bedę teraz jadla na okragło, bo jakąs chcie mam
Synkowi na kolcje robię placko-ciastka ziemniaczane z sosem pomidorowym - mniami... Zobaczymy czy będą dobre i wtedy ziemniaki chyba zastapię fasola bialą i zrobię sobie na jakiś obiadek

Edytowane przez pscolaa
Czas edycji: 2010-06-05 o 12:53
pscolaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 13:48   #926
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Są właśnie, jak sama podałaś, ale z tego co pamiętam, w marchewce jest chyba najwięcej
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 15:50   #927
aiyyo
Rozeznanie
 
Avatar aiyyo
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 656
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Limonatka smakowal jogurt bardzo, chociaz musze poszukac jakiegos inne firmy bo ten sam z siebie bym kwaskowy i troszke mi to przeszkadzalo. Dzis robilam z cynamonem tez pycha Fajna przekaska, nawet moja mama, ktora nie jest na diecie podlapala ten cynamonowy Dzieki za pomysl

Co do mojego dzisiejszego menu:
sniadanie - 2 kromki chleba pelnoziarnistego z szynka drobiowa, pomidorem i 2 lyzki serka wiejskiego;
Przekaska - jogurt ze slodzikiem i cynamonem;
Obiad - zupa jarzynowa taka lekka lurowata bez zadnych smietan, zasmazek ani nic z tych rzeczy Ugotowalam mieszanke warzywna na kawalku wolowego i dodalam bulion w kostce z niska zawartości soli i tluszczu;
Przekaska 2 - zaraz zjem trojkacik serka light, plus podgryzam slonecznik, plus kawalek papryki;
Kolacja - salatka - albo z tunczykiem albo z lososiem wedzonym, bo i to i to akurat mam w lodowce

Edytowane przez aiyyo
Czas edycji: 2010-06-05 o 15:54
aiyyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 16:57   #928
feline2
Zadomowienie
 
Avatar feline2
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 140
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez aiyyo Pokaż wiadomość

Mam czasem na lody, ale to dlatego ze sa zimne i orzezwiajace (takie sorbetowe), ale na slodkie jako slodkie w ogole juz nie mam i jestem z siebie dumna
Ja ostatnio codziennie robię sorbety! Pyyyyycha... A najlepsze jest to, że ani trochę nimi nie grzeszę, bo robię tylko z dozwolonych mrożonych owoców... I to w dodatu sama natura, bo owoce są od rodziców z sadu...

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość

a co do bloga to baaaardzo dziękuje
jakby cos nie wychodziło to proszę dajcie znac
dobre Ilonko
no super ten Twój blog... i te zdjęcia... slinka cieknie na sam widok

Ja sobie dzisiaj tak zjarałam plecy na tym słońcu, że się prawie w ogóle ruszać nie mogę... Masakra jak to piecze... Przesadziłam...
__________________
SB: 64-58-57-56-55-54-53-52-51-50
feline2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 18:47   #929
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
no to sie ciesze

jak nie wiadomo co, to najlepiej białko
a jakie białko??Bo jajka nie wchodzą w grę bo ostatnimi czasy zjadam 2 na śniadanie-jakoś tak mam na nie ochotę-dziwne.Pewnie niedługo przyjdzie czas,że znowu nie będę mogła na nie patrzeć
aaa i robię albo omlet albo zwykłą jajecznicę i koniecznie ze szczypiorkiem-mianmuśne!!!a do omleta to jeszcze koperek mrożony dodaję
dziś się ważyłam i ważę jakieś 56,5 cieszę się bo specjalnie nie odmawiam sobie zbyt wiele.dziś było np ze 3 krówki,kawałek piernika,lody,młoda kapusta+ ziemniaki i udko+ziemniaki i surówka.Tak więc moje menu z SB nie ma zbyt wiele wspólnego,ale póki co jest super
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 19:45   #930
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część X ::..

Cytat:
Napisane przez feline2 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio codziennie robię sorbety! Pyyyyycha... A najlepsze jest to, że ani trochę nimi nie grzeszę, bo robię tylko z dozwolonych mrożonych owoców... I to w dodatu sama natura, bo owoce są od rodziców z sadu...
a możesz się podzielić sposobem na zrobienie sorbetu? po prostu mrozisz owoce, czy jak?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.