Zachęta dla innych - wszystko się da :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-18, 08:25   #1
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007

Zachęta dla innych - wszystko się da :)


Wprawdzie rzadko wchodzę na to forum, ale postanowiłam, czytając Wasze posty, że przedstawię tu swoją historię i zamieszczę do tego parę fotek dokumentujących mój wygląd
Pulpecik byłam od zawsze, mama uważała że daje mi odpowiednie porcje a ja musiałam wszystko jeść. Potem już sama doszłam do tego że jednak najbardziej lubię słodkie i jako szczyl z podstawówki batonikami zajadałam się parę razy dziennie. Trochę mi było przykro jak się ze mnie śmiali ale powiedzmy że łatwo było to sobie wynagrodzić słodyczem
Ale przyszły takie czasy ( szłam do liceum konkretnie ) - kiedy miałam lat już -naście ( 15.... ) i chciałam mieć chłopaka Ale chłopak grubej nie chciał więc pomyślałam cóż... Zobaczymy co da się zrobić. Wówczas ważyłam 80 kg przy 163 cm wzrostu. Pierwsze postanowiłam odstawić słodycze. Zrobiłam sobie kartke na której w kwadracikach umieściłam numerki od 1-200 i skreślałam. Każdy dzień bez słodkiego - potem już żal mi było jak widziałam ile tego wytrzymałam Rezultaty przyszły dość szybko i 10 kg spadło nie wiem kiedy. Zaczęło się liceum i nerwy i stresy i brak czasu. Jadłam 3 razy dziennie - sniadanie, drugie sniadanie w szkole i obiado kolacje kolo 18-19. W weekendy zapisałam się na tańce towarzyskie, w szkole zawsze ćwiczyłam na wf-ie, wyciągałam znajomą na spacery.
Dzięki takiej diecie - nie diecie - chyba raczej normalnemu odżywianiu ( jadłam oprócz słodkiego wszystko ), Przez rok szkolny spadłam kolejne 10 kg.
Przyszły wakacje więcej ruchu itd i dobrnęłam do 50.
Od tego czasu minęło 5 lat, waga waha się w granicach 5 kg, ale z reguły pokazuje 55. Nie stosuje specjalnych diet nadal - kiedyś miesiąc byłam na tysiącu kalorii i to był najgorszy miesiąc mojego życia Jem kiedy jestem głodna a nie kiedy mam ochotę. Słodyczy i tak unikam ze względu na cerę. Chłopaka wprawdzie nadal nie mam Ale chyba wolę siebie szczuplejszą po prostu. Może to wiele z was zachęci do tego żeby nie głodzić się, bo efekt będzie chwilowy, może warto wolniej zdrowiej ale na dłużej? Wspomnienie diety nie będzie wtedy koszmarem

Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki )))
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 08:31   #2
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

No no... jestem pod wrażeniem Serdecznie gratuluję, wyglądasz teraz rewelacyjnie!
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 08:37   #3
Rarytas
Raczkowanie
 
Avatar Rarytas
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 143
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

Podziwiam i gratuluje wytrwalosci
__________________





.....Nie jest ważne z kim chcesz iść do łóżka...
...ale to komu chcesz przynieść rano herbate...
Rarytas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 08:44   #4
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

Witaj April,

właśnie przeczytałam Twoją historię, świetnie udokumentowaną zdjęciami i - po pierwsze - jestem pełna podziwu, a po drugie - chciałam Ci podziękować, bo właśnie przeżywam totalny kryzys - nie wiedzieć kiedy przybyły mi dodatkowe kilogramy i przy wzroście 158 cm ważę 62 kilo a Twoja historia zachęciła mnie do tego, żeby wreszcie coś ze sobą zrobić. Ale właśnie nie za pomocą "diet-cud" - tylko zmieniając tryb życia na bardziej ruchliwy i po prostu unikając tych nieszczęsnych słodyczy. Dodam tylko, że mam 24 lata i moje problemy z wagą zaczęły się dopiero od kiedy poszłam do pracy czyli od jakichś czterech lat. Wcześniej - w podstawówce czy liceum nie miałam problemów z wagą - ważyłam zawsze 48 - góra 50 kilo, więc było ok. A jak poszłam do pracy i na zaoczne studia - praca siedząca, w szkole w weekendy wiele godzin przesiedziałam to zaczęły się problemy - nie jadłam więcej, ale mniej się zaczęłam ruszać i tym sposobem zyskałam sobie nadprogramowe 14 kilo Rozpacz ... Wiem, że muszę się zabrać za siebie, a Twoja opowieść przekonała mnie, że jest to po prostu realne i możliwe. Dziękuję jeszcze raz i gratulacje. Wyglądasz teraz naprawdę świetnie
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 08:44   #5
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

To dobrze, ze sie z nami podzielilas swoimi doswiadczeniami, bo moze co niektore Dziewczyny, spozywające 2 jabłka dziennie w koncu zrozumieją na czym polega odchudzanie. Jestes doskonalym przykładem na to, że można schudnąć bez głodzenia się, zdrowo i jak sama napisalas - trwale... Gratuluję Ci rozsądnego i konsekwentengo podejscia do sprawy odchudzania, bo dzieki niemu osiągnąłaś, to o co walczę ja i reszta odchudzających się Koleżanek.
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 17:49   #6
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

Gratuluję!!! Jakby tak wszyskie kobiety umiały zapanować nad swoim ciałem! Super masz figurkę, ale pulchniejsza też mi się podobałaś!
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 19:16   #7
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

Heheh dzieki Ale to nie bylo takie trudne... tylko wymagalo cierpliwosci. Jako pulchniejsza mialam ladniejsza buzie :/ Bardziej owalna niz pociagla ale coz... Nikt nie jest idealny A dla niektorych wciaz mam troche za duzo Tylko ze tym sie juz nie przejmuje Wszystkim Wam napewno sie uda - trzeba tylko potraktowac to na spokojnie
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-18, 19:41   #8
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

Gratuluję! Wspaniale wyglądasz! Naprawdę motywująca historia
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 19:58   #9
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

Brawo!
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:19   #10
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

Gratuluje również, trzeba tylko moje drogie wziasc pod uwage, że w lo czyli w lwieku dojrzewania jednak mimo wszystko szybciej sie chudnie, i walczy z kg, przynajmniej ja tak mialam, niz z tluszczem chodowanym wiele wiele lat i gdy się już przestanie rosnąć.

nie zmienai to faktu że wyglądasz pięknie.
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:53   #11
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

Ja juz nie uroslam Wczesnie zaczelam dojrzewac- okres dostalam w 3 klasie podstawowki i od tej pory wzdluz juz mi niewiele przybylo. Nie zmienia to faktu ze faktycznie nadal trzeba sie troche pilnowac i wiem ze z czasem bede musiala i to co teraz jem ograniczyc. Dlatego nie warto zwalniac przemiany materii glodowkami juz w mlodosci - pozniej bedzie coraz ciezej ...

Dziekuje za wszelkie mile slowa
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-19, 10:53   #12
Maratka
Raczkowanie
 
Avatar Maratka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: skąd popadnie:-))
Wiadomości: 136
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

Jestem pod wielkim wrażeniem! Pięknie wyglądasz, podoba mi się Twoje podejście do tego odchudzania, żadnych drakońskich diet, które czasem mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, tylko mądra strategia. Najważniejsze jest dobrze czuć się w swoim ciele Pozdrawiam
Maratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 11:40   #13
Lolanta
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

Nie zgadzam sie z tym, ze ladniejsza jest buzia okragla od owalnej tzn. szczuplej Lepiej miec przeciez ladna brudke niz 5 podbrodkow. Ja mam okragla buzie i musze zrzucic pare kg. zeby wrocic do szczuplejszej buzki :PPP Pozdrawiam Gratuluje Mam pytanko: Jak czesto i jak dlugo chodzilas na taniec?
Lolanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 12:11   #14
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Zachęta dla innych - wszystko się da :)

Ja gratuluje wytrwałościu w swoim postanowieniu, jestem pod wrażeniem. Super !!!
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.