Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-23, 11:16   #3661
Djana
Zadomowienie
 
Avatar Djana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 262
GG do Djana
Cool Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylviontko Pokaż wiadomość
Wpisałam, ale linki nie chcą mi się otwierać, a przelecenie tylu stron, aby znaleźć jakiś aktywny, jest zniechęcające.
A może masz taki zestaw ćwiczeń, który mogłbyś mi wysłać??

Sylwia A6W to aerobowa 6 Weidera - zestaw 6 ćwiczeń na mięśnie brzucha, wykonuje się je w cyklu 42 dni, co 4 dni odpowiednio zwiększając wysiłek...
poniżej zamieszczam schemat w ćw nr 5 na pewno będziesz mieć wątpliwości, a ja polecam prawdziwe nożyce(każdy w szkole je robił ) - są bardziej wydajne według mnie A tu jeden z wątków na którym wspieramy się w walce z naszym własnym niechciejstwem zapraszam http://www.wizaz.pl/forum/showthread...84056&page=100

SMV ja wczoraj ledwie z podłogi wstałam a jestem dopiero przy 8 dniu, nie wyobrażam sobie co to będzie za kilka dni jak liczba powtórzeń wzrośnie do 24 x 6 x 3 na szczęście jeszcze zakwasów nie miałam, pomimo że czuje brzuszek jak ćwiczę

PS. SMV dziękuję za odpowiedź
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6 weidera.jpg (62,6 KB, 40 załadowań)
__________________
Jestem idealna wszak kula to kształt doskonały




Mam ciało boga tylko szkoda, że Buddy
Djana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 11:55   #3662
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
ja za prywatne wyrywanie zeba zaplacilam 80 zł za sztuke;P
kasiek bo Ty tez mialas wyrywane czwóreczki wytlumacz mi jak te zeby maja mi sie niby przesunac;/ to jest gdzies ze 2 cm razem nie kapuje jak tem zeby maja misie przesunac, wnioskujac z moich rozwazan stweirdzam ze pojawi mi sie szpara...juz miedzy jedynkja i dwójka zaczyna sie robic jakas szparka ble ja tak nie chce...
co do calowania to mam nadzieje ze sie naucze ;-)heh....

widze ze wszyscy na a6w sie rzucili;P widzicie efekty?ja wczoraj zaczelam tlyko ze diety zadnej nie mam...w sumie malo jem i tak wiec ...chce tylko brzuchol ukszratowac;-) heh wczioraj myslalam z eumarłam na podlodze po skonczeniu serii 6 cwiczen:P



hyhy dzis bylam na wizycie ale o tym zaraz :d
no wiec te krzywe zeby z przodu sie prostuja, tym samym przesuwaja sie troche do tylu i ustawiaja jak trzeba, a te tylne zeby orto zacznie przyciagac do przodu :P ja mialam usunieta jedna 4 dwie 5 i jedna 6

ja a6w juz dzis 10 powtorzen umre :P zaczelam robic bo robila kolezanka i kiedys moja sis efektow jakis super nie ma jeszcze, ale miesnie sa troche inne choc ja sadelka i tak nie mam chcialam tylko miesnie lekko podkreslic :P i tez diety nie stosuje bo za bardzo lubie jesc, zreszta jak bym obciela to co moge jesc do diety to bym z glodu umarla :P

a dzis bylam u orto i dol mogla mi dzis sciagnac juz ale stwierdzilam ze chce zeby mi dolna jedynke jeszcze przesunela o jakies 0.5 mm ma byc idealnie a co ^^ a na gorze dostalam jakies metalowe cosie zeby mi sie te szpary zamkly w koncu bo jedna sie w ogole ruszyc nie chce:P taka tyci tyci :P wizyta za 3 tyg. nie placilam nic, ale gumki mam te same :P
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 12:05   #3663
~Olya
Raczkowanie
 
Avatar ~Olya
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 102
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

hey mam takie małe pytanko...

ile średnio wynosi teraz stały aparat na ząbki (np. sama góra) i wizyta u ortodonty?

domyslam się, ze ceny mogą być różne...



i na jak długo przeważnie zakłada się aparat?
wiem, że głupie pytanie bo są różne wady... ale w przypadku nie dużego zgryzu?
(ząbki mam proste na szczęscie )

z góry dzieki. pozdrawiam
~Olya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 12:06   #3664
~Olya
Raczkowanie
 
Avatar ~Olya
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 102
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

* nie dużej wady zgryzu

dokłądnie to lekko wysuniętej górnej szczęki
~Olya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 12:14   #3665
sylviontko
Raczkowanie
 
Avatar sylviontko
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 62
GG do sylviontko
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Djana Pokaż wiadomość
Sylwia A6W to aerobowa 6 Weidera - zestaw 6 ćwiczeń na mięśnie brzucha, wykonuje się je w cyklu 42 dni, co 4 dni odpowiednio zwiększając wysiłek...
poniżej zamieszczam schemat w ćw nr 5 na pewno będziesz mieć wątpliwości, a ja polecam prawdziwe nożyce(każdy w szkole je robił ) - są bardziej wydajne według mnie A tu jeden z wątków na którym wspieramy się w walce z naszym własnym niechciejstwem zapraszam http://www.wizaz.pl/forum/showthread...84056&page=100

SMV ja wczoraj ledwie z podłogi wstałam a jestem dopiero przy 8 dniu, nie wyobrażam sobie co to będzie za kilka dni jak liczba powtórzeń wzrośnie do 24 x 6 x 3 na szczęście jeszcze zakwasów nie miałam, pomimo że czuje brzuszek jak ćwiczę

PS. SMV dziękuję za odpowiedź
dzięki serdeczne. Może w końcu zmobilizuję się do ćwiczeń
sylviontko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 12:52   #3666
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Olya wyszukiwarka nie boli. Dziewczyny mówiły już kilkanaście razy o cenie aparatu. Przejrzyj wątek albo http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=3354064
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 13:02   #3667
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

witam wszystkich

a wiec nadszedl ten dzien i karolka byla wczoraj na 1 wizycie u orto

zdaje relacjie i tego czego sie dowiedzialam

bylam u Pani Agaty na Piotrkowskiej 147 w Łodzi (bardzo miła ortodontka, i pytala sie skad ja wzielam a ja ze z internetu, bo taka jest prawda wiec nie klamalam, a ona "ooo nawet nie wiedzialam, ze jestem w internecie, i ze moi pacjenci o mnie mowia")dobra wracam do tego o czym mialam pisac

adres juz znacie, ale sie powtorze Piotrkowska 147 Łódź
pierwsza wizyta kosztowała 100 zł ( wtym sa odciski i plan leczenia )
zdjecie szczeny - 40 zł w szpitalu stomatologicznym na Pomorskiej (robiłam tam bo miałam usowane dziaslo z 8 wiec bylo mi potrzebne )
zdjecie czachy-50 zł (rog kosciuszki i zielonej )
aha-aparat Damon costam hehhe ,bede miala z tymi mniejszymi zamkami w cenie 1500zl, istnieje mozliwosc rozlozenia kwoty na 3 raty, mozna sie dogadac czy co miesiac czy jakos inaczej, bo powiedziala, ze jest bardzo ugodowa w tych sprawach

i chyba wszystko

okazalo sie ze noiestety bez ekstrakcji sie nie obedzie (potwierdza to juz 3 orto wiec widocznie trzeba rwac-ta,k mi powiedziala orto, ze na 90% bede rwala ale moze...moze...hehe zobaczymy. mam sie zgloscic 30 maja, zeby dowiedziec sie jaki jest plan leczenia i sie wszystkiego dowiem.,...wiec kochane moze za jakis miesiac (a moze i wczesniej ) dolacze do waszego grona

ale sie rozpsalam hehehhe ale musialam sie nagadac

cieplusiego dnia
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-23, 13:56   #3668
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Djanka ja sonbie wlasnie ten zesawik drukenlam, powiem tak ze jakies 2 lata temu cwiczylam regularnie nozyce i brzuszki 100 dziennie i naprawde widzialam efekty mam nadzieje ze teraz bedzie podobnie zwlaszcza ze zaparatame nie jem juz tak czesto i duzo bo nie chce mi sie mamlać tyle w buzi więc sobie odpuszczam troche
pozdrawiam!

karolinusienka jak juz 3 orto potwoierdza znaczy sie ze trza rwac;P ja rwałam 2 ząbki czwórki górne bylam u mojej orto raz i nie konsultowałam z inym do niej cale moje misato chodzi wiec jej ufam
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 15:09   #3669
jazzinho
Raczkowanie
 
Avatar jazzinho
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 81
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Hej, tu mozecie zobaczyc roznice miedzy aparatem szafirowym a porcelanowym, bo pamietam ze ktos pytal , trzeba kliknac "przewodnik po uśmiechu"
ela

http://images.google.pl/imgres?imgur...3D10%26hl%3Dpl
jazzinho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 15:18   #3670
euphoria000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 16
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Mam pytanie z jednego zamka z dwojki wypadla mi gumeczka ( chyba tak to sie nazywa ;-D ) w łuku dolnym .. Czy to jakoś wpłynie na prostowanie się zębów..?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
__________________
NEVER GIVE UP!!


euphoria000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 15:45   #3671
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez euphoria000 Pokaż wiadomość
Mam pytanie z jednego zamka z dwojki wypadla mi gumeczka ( chyba tak to sie nazywa ;-D ) w łuku dolnym .. Czy to jakoś wpłynie na prostowanie się zębów..?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
jak ta gumeczke masz to sprobuj ja zalozyc np penseta a jak nie to zadzwn do orto zapytac ale zazwyczaj nic sie nie dzieje
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-23, 15:47   #3672
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

na ten zab luk nie bedzie wywieral nacisku, czyli po polsku aparat nie dziala na ten zab no chyba, ze masz mocowany tez jakims drucikiem idz do orto niech zalozy nowa
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 18:06   #3673
Djana
Zadomowienie
 
Avatar Djana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 262
GG do Djana
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jazzinho Pokaż wiadomość
Hej, tu mozecie zobaczyc roznice miedzy aparatem szafirowym a porcelanowym, bo pamietam ze ktos pytal , trzeba kliknac "przewodnik po uśmiechu"
ela

http://images.google.pl/imgres?imgur...3D10%26hl%3Dpl
Dzięki za link

Jak ja mało wiedziałam o aparatach zanim poszłam się leczyć... nie wiem czy dziś wybrałabym tą samą lekarkę... ale nie dlatego że jest zła może ciut za droga i troche małómówna - to znaczy niewiele mi powiedziała o leczneiu, tylko ile orientacyjnie będzie trwało... już za tydzien wizyta, mam nadzieję że coś ze mną pogada wreszcie, mam do niej kilka pytań...
__________________
Jestem idealna wszak kula to kształt doskonały




Mam ciało boga tylko szkoda, że Buddy
Djana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 18:16   #3674
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

To ja sie pytałam o różnicę miedzy zamkami porcelanowymi, a metalowymi Tylko z tym, że ja przejrzałam już dużo w necie i właśnie w większości są to reklamy firm, a znimi to jak z aktorkami na okładkach czasopism zawsze piękne... Podejrzewam że nawet zamki w kształcie karaluchów wyglądałyby zgrabnie


A u mnie plan wygląda tak : na Dzień Dziecka chirurg szczekowy z magicznym wyrażeniem "pewnie trzeba będzie dłutować..." Powiedziałam, że może mi zacząć to wyjaśniać po, a nie przed... Potem 05.06 separacja i 12.06 aparat. Kurcze, aż mnie zaczęły wszystkie zęby boleć to chyba z wrażenia.... brrrr

Trzymajcie kciuki, szczególnie za Dzień Dziecka
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 18:29   #3675
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

dłutowac?? czyli ze co?? chirurg szczekowy.... omg... juz mnie wszystko boli
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 20:23   #3676
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

ja mam chrurkicznie usunieta osemke ( dlutowana ) i powiem szczerze ze na poczastku bylo strasznie ale nie bolalo az tak separacja jest gorsza ... mam szwy teraz opuchlizna mi zeszla ... na zdjecie szwow ide w piatek
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 20:31   #3677
Djana
Zadomowienie
 
Avatar Djana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 262
GG do Djana
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Isenia pyskula jesteś ale ja też wolałabym sie o szczgółach po fakcie dowiadywać a nie przed, bo wiadomo bardziej bym się bała...
__________________
Jestem idealna wszak kula to kształt doskonały




Mam ciało boga tylko szkoda, że Buddy
Djana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 22:18   #3678
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

aa jeny jak mnie zeby bola z jednej strony tam gdzie mam metalowy lancuszek jak po zalozeniu chrumcikos :P normalnie ałłła ale bede dzielna a co juz pytalam o cene piaskowania + usowanie kamienia 2 luki 150 zl ciekawe skad ja wezme jak retencja 250+ 80 wizyta ostatnia 480 zl na sam koniec o jaa :P hehe ale to sie pomysli pozniej ^^

3mta sie
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-24, 18:26   #3679
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

bylam dzisiaj u orto. Mam blekitne gumki wymienil mi górny łuk a dolnego chyba nie (przynajmniej nie widzialam tego), zalozyl gumki i .... dowidzenia! on mi nie podkrecil.... no chyba ze zrobil to tak delikatnie(zawsze szarpał) no i nawet nie czuje ze mam cos sciagniete... mial tak ktos?? nie wiem czy niepotrzebowalam podkrecac czy poprostu zapomnial... NIE WIEM!!


PS. kupilam u niego te tabletki (4szt. za 6zł) ktore odbarwia mi niedomyte zęby i tam musze wtedy czyscic dokładniej.... no ale przeciez nie potrafie wyczyscic miedzy zebami bo mi tam nawet nie wchodzi najmniejsza szczoteczka!!
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-24, 18:59   #3680
stasiaczka
Raczkowanie
 
Avatar stasiaczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 109
GG do stasiaczka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

A wiec aparat juz jest, narazie tylko gora, mniej boli przynajmniej niz jak mialam te gumki wcisniete miedzy zeby :P dziwnie troche bo na gorze mnie uwiera a na dole nie.. ;-) mam nadzieje, ze sie przyzwyczaje szybko, teraz tylko szczoteczki, plyn do plukania jamy ustnej Jednym slowem sie zaczelo... Pilnowanie siebie i samodyscyplina, to do dziela. 1200 zl w buzi... Jakie zakupy by za to byly, hehe
stasiaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-24, 19:35   #3681
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

szczerze mowiac tez tak mialam pierwszego dnia. obiecalam sobie po kazdym kęsie jedzenia biegac do łazienki myc zeby... niestety nic z tego nie wyszło tak sie poprostu nie da zyc na dluzsza mete ale higiena oczywiscie ważna ale bez przesady...
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-24, 20:20   #3682
Calimero
Raczkowanie
 
Avatar Calimero
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187
GG do Calimero
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Dziewczyny z Krakowa czy moglybyscie mi napisac namiary na waszych ortodontow (tu albo pw) plisss. Bo szukam kogos na juz a ci do ktorych dzwonilam (np Zalewska. Mycek, Kapera) maja terminy na wrzesien.
__________________
Calimero
Calimero jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-24, 23:28   #3683
Djana
Zadomowienie
 
Avatar Djana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 262
GG do Djana
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
bylam dzisiaj u orto. Mam blekitne gumki wymienil mi górny łuk a dolnego chyba nie (przynajmniej nie widzialam tego), zalozyl gumki i .... dowidzenia! on mi nie podkrecil.... no chyba ze zrobil to tak delikatnie(zawsze szarpał) no i nawet nie czuje ze mam cos sciagniete... mial tak ktos?? nie wiem czy niepotrzebowalam podkrecac czy poprostu zapomnial... NIE WIEM!!


PS. kupilam u niego te tabletki (4szt. za 6zł) ktore odbarwia mi niedomyte zęby i tam musze wtedy czyscic dokładniej.... no ale przeciez nie potrafie wyczyscic miedzy zebami bo mi tam nawet nie wchodzi najmniejsza szczoteczka!!
ha, z tymi tabletkami to jest bajer też je mam o kidyś wpadłam na pomysł żeby zobaczyć jak to z nimi dokładnie jest.... więc wzięłam, rozgryzłam.... smak nawet fajny - nawet bardzo - jak guma balonówka no i zaczynam się przyglądać tym moim zębusiom... dumna taka że nawet całkiem ładnie je umyłam, wiadomo w okolicach 4, 5 i 6 troche się nie udało, ale tam zamki gęściutko, więc łatwo sobie wybaczyłam.... no to zabieram się do zmywania tego fenoloftaleionowego koloru... i myje i myje... myje... i myje... a w paszczy dalej wściekle różowo, na dodatek nówki śnieżno-białe półprzezroczyste gumki zaczynają przybierać kolor nieokreślonego różu.... masakra... myłam zęby chyba z godzine i w końcu skapitulowałam i ze łzami w oczach poszłam spać taka cała różowa... fenoloftaleinowa... rano z zapuchniętymi ślepkami pobiegłam do łazienki sprawdizć czy gumki bardzo się zabarwiły, jeszcze na uczelnie miałam w południe jechać... wstyd taki... znowu szorowałam zęby, ale odpuścilam sobie i poszłam na śniadanie, stwierdziłam że trudno - jakoś przeżyje, najwyżej wybłagam orto żeby mi gumki wcześniej zmieniła no ale na szczęście już we wieczór okazało się że ten róż wyjadł się :ehe: i do wieczora już tylko język miałam lekko zaróżowiony, a gumki w miare białe były następna próba moich umiejętności w myciu zębów na 2 dni przed wizytą u orto coby się nie stresować za bardzo

I nawet miałam Wam o tym pisać ale wtedy tak z tą uczelnią wyszło, a potem niedziela... i w końcu albo zapominałam albo jak pamiętałam to czasu nie było ... jakby ktoś chciał te tabletki to moge zakupić i wysłać, zamówienia zbieram do przyszłej środy, też jakoś po 6 zł + jakieś 2 zł na list, obczaiłam sklep stomatologiczny

a teraz już nynu...
Kolorowych snów
__________________
Jestem idealna wszak kula to kształt doskonały




Mam ciało boga tylko szkoda, że Buddy
Djana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 08:35   #3684
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Djanka ja sonbie wlasnie ten zesawik drukenlam, powiem tak ze jakies 2 lata temu cwiczylam regularnie nozyce i brzuszki 100 dziennie i naprawde widzialam efekty mam nadzieje ze teraz bedzie podobnie zwlaszcza ze zaparatame nie jem juz tak czesto i duzo bo nie chce mi sie mamlać tyle w buzi więc sobie odpuszczam troche
pozdrawiam!

karolinusienka jak juz 3 orto potwoierdza znaczy sie ze trza rwac;P ja rwałam 2 ząbki czwórki górne bylam u mojej orto raz i nie konsultowałam z inym do niej cale moje misato chodzi wiec jej ufam
wiem wiem....chyba tylu orto nie moze sie mylic...zreszta trzeba zrobic miejsce na cxofniecie szczeki dotylu a bez rwania sie nie da juz sie oswoilam z ta mysla, ze bede szczerbol
tez bede wyrywac czworke,ale tylko jedna z prawej strony a z lewej bedzie piatka, bo dziura sie robi , wiec akurat sie jej pozbede a czworka, dlatego, ze piatka jest zdrowa a czwroka leczona wiec ktory zabek karolka wybrala - czworeczke hehehe a co bedzie mi rwac zdrowego zeba

zmykam spac, bo kiedys w koncu trzeba sie polozyc

dam znac jak sie dowiem, jaki mam plan leczenia

pozdrawiam i duuuuuzo słoneczka
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 09:20   #3685
Lii
Raczkowanie
 
Avatar Lii
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Calimero Pokaż wiadomość
Dziewczyny z Krakowa czy moglybyscie mi napisac namiary na waszych ortodontow (tu albo pw) plisss. Bo szukam kogos na juz a ci do ktorych dzwonilam (np Zalewska. Mycek, Kapera) maja terminy na wrzesien.
A pytałaś o termin u dr. Luberdy (orthopraxis)? Ja się u niej lecze i jestem zadowolona.
Lii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 09:24   #3686
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Djana Pokaż wiadomość
Dzięki za link

Jak ja mało wiedziałam o aparatach zanim poszłam się leczyć... nie wiem czy dziś wybrałabym tą samą lekarkę... ale nie dlatego że jest zła może ciut za droga i troche małómówna - to znaczy niewiele mi powiedziała o leczneiu, tylko ile orientacyjnie będzie trwało... już za tydzien wizyta, mam nadzieję że coś ze mną pogada wreszcie, mam do niej kilka pytań...
Nie martw się moja orto też jest małomówna i strasznie droga ale już się z tym pogodziłam. Nawet był moment, że chciałam zmienić i orto i klinikę, ale nie dało rady, nie chcą za bardzo przejmować pacjentów w trakcie leczenia, no chyba, że jest jakiś super-poważny powód.
Tak więc nadal płacę po 200zł za wizyty, ale za to zadaję masę pytań podczas każdego spotkania, bo moja orto nad-wyraz szczędzi język

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
bylam dzisiaj u orto. Mam blekitne gumki wymienil mi górny łuk a dolnego chyba nie (przynajmniej nie widzialam tego), zalozyl gumki i .... dowidzenia! on mi nie podkrecil.... no chyba ze zrobil to tak delikatnie(zawsze szarpał) no i nawet nie czuje ze mam cos sciagniete... mial tak ktos?? nie wiem czy niepotrzebowalam podkrecac czy poprostu zapomnial... NIE WIEM!!


PS. kupilam u niego te tabletki (4szt. za 6zł) ktore odbarwia mi niedomyte zęby i tam musze wtedy czyscic dokładniej.... no ale przeciez nie potrafie wyczyscic miedzy zebami bo mi tam nawet nie wchodzi najmniejsza szczoteczka!!
Mi też nie zawsze podkręcała, a przynajmniej nic nie mówiła, więc pewności nie miałam. Ale jakby podkręcała, to bym potem czuła kilka dni
a czy Twój orto sprawdza Ci dokładnie uzębienie, poza zamkami i wymianą gumek? bo moja się nie wysila, a chyba powinna przejrzeć od czasu do czasu...poza tym piszecie o piaskowaniu - czy mam sama ją zapytać czy jakby była taka potrzeba, to by mi zaproponowała?
i normalnie zapytam ją o te magiczne tabletki

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-05-25 o 09:52 Powód: post pod postem
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 12:30   #3687
Gunia_
Raczkowanie
 
Avatar Gunia_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 88
GG do Gunia_
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Dziewczyny, proszę o poradę. 4-go lipca zakładam aparat na górną szczękę. Czekam na niego już od listopada. Przeżyłam chirurgiczne wycinanie czterech ósemek, teraz muszę wyrwać jeszcze cztery inne ząbki. Muszę jednak wcześniej dać mojej orto znać jaki aparat wybrałam. Zdecydowałam się na estetyczny. U mojej orto zarówno porcelana jak kryształ kosztują tyle samo ( 1600 zł). I tu moje pytanko: Który polecacie i który waszym zdaniem ładniej wyglądałby na nie do końca białych ząbkach?
Gunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 13:59   #3688
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

a ja mam smak wiśniowy nie probowalam jescze dopiero dzisiaj zobacze....

jucha mi orto specjalnie przeglądu ząbków nie robi... tez nie wiem dlaczego... gumki zmienia zawsze. Ale chyba sie wkoncu upomnie o przegląd...
Dobrze ze ty tez tak mialas bo juz myslalam ze moj orto zapomnial
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 15:05   #3689
Calimero
Raczkowanie
 
Avatar Calimero
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187
GG do Calimero
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lii Pokaż wiadomość
A pytałaś o termin u dr. Luberdy (orthopraxis)? Ja się u niej lecze i jestem zadowolona.
Tak, tak wogole maja mega terminy, kazali mi we wrzesniu zadzwonic to moze bedzie mozna ustalic jakis termin w przyblizeniu.
Dziewczyny napiszcie prosze jak wyglada zrobienie zdjecia panoramicznego szczeki?
__________________
Calimero
Calimero jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 15:24   #3690
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

orto nie robi przegladow same powinnyscie o to zadbac chodzac do stomatologa a o piaskowanie zawsze mozna zapytac, ale raczej robi sie to z wlasnej inicjatywy ;]

GUNIA z tego co widzialam to wez krysztal bo jest przezroczysty a ta porcelana to tak nie bardzo wyglada, wiec jak chcesz estetyczny to wg mnie duzo lepiej wyglada na zebach krysztal
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.