satanizm - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-26, 22:53   #121
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: satanizm

Jeszcze raz powtarzam: NIE OBRAZIłAM SIĘ na żadną z wizażanek, ale mam prawo mieć własne zdanie i nic w ślepo nie wierzę.
W tym wątku został obrażony Papież i stanęłam w jego obronie. Uważam go za bardzo mądrego, wspaniałego człowieka. Uwielbiam go za to, że jest i jaki jest.
Wiem o tym, że księża są różni. Bardzo cenię proboszcza z mojej parafii, ale nie zawsze się z nim zgadzam.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 10:01   #122
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: satanizm

Grażyna napisał(a):
> Reniu! ale ja zacytowalam slowa , kogos kto tak do mnie powiedzial , kogos z innej wiary...
wiem czytalam watek - po prostu poglady tego czlowieka wydaja mi sie smieszne

> co uwazasz o papierzu ,to Twoje zdanie, i masz do tego prawo, nie sadze jednak ze jezeli ktos inny ma o nim dobre zdanie to znaczy sie w niego wpatruje,

wiesz co ja nic do papieza nie mam tak naprawde - w sumie zrobil wiecej dobrego niz zlego i wcale mnie nie dziwi, ze wiele osob go po prostu lubi. Chodzilo mi o to, ze trzeba byc w miare obiektywnym i widziec ze jak kazdy czlowiek, rowniez papiez popelnia czasem bledy - stad potepiam patrzenie na niego jak na bostwo i sluchanie jego slow jako wyroczni. Znam sporo ludzi ktorzy wlasnie tak sie zachowuja - i wlasnie takie podejscie krytykuje. Jesli chodzi o Twoje poglady - na tyle na ile je poznalam z Twoich postow - to wynika, ze masz do tego calkiem normalne podejscie i w zadnym miejscu nie doszukalam sie w nich fanatyzmu - stad ten komentarz po prostu nie dotyczyl personalnie Ciebie... ot tak sobie narzekalam na tych ktorzy przesadnie reaguja na papieza

> to chyba nie o to chodzi...i nie zauwazylam zeby on kiedys komus grozil albo zeby kogos do czegos przymuszal... chyba ze zle zrozumialam...,

Grozil facet ktory powiedzial "papiez jest szatanem" - i to wlasnie jego zachowanie komentowalam - ja to chyba musze przestac uzywac skrotow myslowych
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 13:38   #123
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: satanizm

Nie napisałam, że ślepo wierzysz, lecz, że sprawiasz wrażenie osoby ślepo wierzącej, ponieważ dotychczas żadna z Twoich wypowiedzi, prócz szczypty wyczuwalnej agresji, niczego więcej nie zawierała prócz kwestii: mam prawo do własnego zdania. Przycinasz tym jakąkolwiek dyskusję, nie wysuwasz argumentów i dlatego posunęłam się do takiego stwierdzenia. Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 15:27   #124
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Re: satanizm

wg kosciola katolickiego seks nieprokreacyjny w malzenstwie nie jest grzechem Jest jak najbardziej wskazany do umacniania wiezi malzonkow
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 15:53   #125
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: satanizm

W małżeństwie Wiko, w małżeństwie, a nie "w związkach" niesformalizowanych.
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 15:58   #126
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Re: satanizm

"Od sredniowiecza az po wiek XX owocem rozwazan niezaspokojonych seksualnie koscielnych teologow staja sie coraz wymyslniejsze tezy. Ich centralnym punktem jest akt malzenski, ktory ZDANIEM KOSCIOŁA powienien sluzyc wylacznie plodzeniu potomstwa."

A gdzie Koscioł wypowiedzial takie zdanie, bo ja jako "niezaspokojony seksulanie koscielny teolog" swiecki(dodam) znam pelniejsze zdanie Koscioła na ten temat: Sluzy prokreacji, umacnianiu wiezi malzonkow, zaspokojeniu popedu seksualnego. Cos tu chyba Autor artykulu zmanipulowal albo wypowiada sie w temacie, ktorego nie zna

"Pozostale przejawy seksualnosci okresla sie mianem grzechu, poniewaz sluza wylacznie zaspokajaniu zadzy.
!!! jak wyzej

"Na przyklad sw. Augustyn uwaza onanizm za ciezsze wykroczenie niz kazirodcze stosunki z matka, poniewaz prowadzi ono do marnowania nasienia."

Sw. Augustyn, sw. Tomasz maja jeszcze ciekawsze stwierdzenia Ale to nie sa stwierdzenia przyjete przez Kosciol Katolicki i cytowanie ich jako reprezentatywnych dla Kosciola jest chyba przejawem braku dobrej woli (delikatnie mowiac)



"Wedlug cykliki Humanae Vitae ogloszonej przez poprzedniego papieza Pawla IV, szcztuczne metody antykoncepcji "zasluguja na potepienie w takim samym stopniu jak aborcja", ktora wciaz uchodzi za morderstwo"


Media potrafia Wlasciwe zestawienie, wlasne wnioski i mamy obraz

Dzieki Cheetah, jak znajde troszke czasu, zapoznam sie dokladnie z tym artykulem - mam wlasnie do przygotowania prace na temam manipulacji w mediach temat - rzeka....
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 16:08   #127
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Re: satanizm

no tak napisalam, tylko ze podpielo mi sie nie pod te wypowiedz co trzeba
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-27, 17:51   #128
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: satanizm

Do agresji bardzo mi daleko. Pozwól, że będę pisać tak jak mi się podoba. Forum to nie szkoła.

Również pozdrawiam Cię
Wioleta

P.S. To tyle ode mnie i już się nie odzywam.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 19:12   #129
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: satanizm

no ! wlasnie te skroty !! mozna to inazcej zrozumiec niz poprzednik napisał,
podchoze do tych spraw normalnie , poniewaz albo byc moze udalo mie poznac normalnych nie fanatycznych ksiezy,
ale jak tak czytam dalej te posty to czasem z niektorych wypowiedzi, coraz bardziej wnioskuje ze tro fanatycy oczerniania katolicyzmu, i tacy zarwardziali...
po co az tak pzrytaczac cytaty przeciez wiadomo jak bylo, co bylo napisane pzrez kler itd..., co by bardzo chcieli osiagnac, ale nie udaje im sie to wsrod katolikow ,moze wsrod fanatykow, a zazwyczaj sa juz starzy ludzie , dewoty, albo ci co maja cos na sumieniu,
nie nalezy do jednego worka wszystkich katolikow wkladac, i nie nalezy sie dziwic ze jezeli "napada" sie na kogos ,bo ktos ma takie ,a nie inne poglady, mowiac ze samemu ma sie prawo do swojego zdania ...
nie tez niektore wypowiedzi troche wkurzaja , ale nie komentuje ich, bo wiem ze to nie sensu poniewaz niekrore z osob wypowiadajacych i tak zaraz zasypia cytami z historii, dla mnie nie to sie liczy mam swoja droge i wiare i juz!!
i co mam w sercu to moje i Boga!
wierze bo mi z tym łatwiej zyc, staram sie byc dobrym katolikiem ale czy jestem to jezeli On istnieje to nmie osadzi a nie czlowiek wierzacy czy tez nie
Kakusia ja cie rozumiem i napewno czuje to co Ty,
pozdrowka!!
nie mam oczywiscie zamiaru nikogo potepiac za te cytaty , ani nikogo nie mam zamiaru obrazic sie , ale prosze zrozumiec tez odczucia innych bardziej lub mniej wierzacych,
ze na kazda ich probe obrony ich wiary daje kontre w formie cytatu, to jak rozprawa sadowa..
troche luzu..
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 19:59   #130
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: satanizm

Cieszę się, że Ty i Nefretete myślicie tak jak ja.

Pozdrawiam Was
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 20:07   #131
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: satanizm

nie wierze ! to tylko my trzy?to juz grupa
ten rysuneczk to dla rozluznienia, nie zeby ktos pomyslal ze ja guru jestem!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif sm-b__34_.gif (5,2 KB, 0 załadowań)
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-28, 14:03   #132
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: satanizm

Zgadzam sie. Moja mama jest gleboko wierzaca i praktykujaca katoliczka (ale z tatusiem radosnie korzystaja z prezerwatyw, taki typowy polski katolicyzm).
Kazda dyskusja z nia na temat religii katolickiej konczy sie slepym "nie zgadzam sie" bez podania argumentow popierajacych jej twierdzenie.

Ja nazywam to zaslepieniem.

mfg
svenja
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 14:07   #133
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: satanizm

Nikt tu Ojca Swietego nie obraza. Mam do niego szacunek ale uwazam, ze swoja role juz spelnil (jego wybor byl bardzo polityczny) i obecnie ma funkcje raczej reprezentatywna.
Mysle, ze nie do niego nalezy reforma Kosciola i dopasowanie pewnych dogmatow do naszych czasow (chocby antykoncepcja). Oby stalo sie to priorytetem jego nastepcy bo inaczej wielu ludzi, podobnie jak ja, odejdzie od religii katolickiej - pozostajac przy tym przy wierze w Boga.

Religia to twor ludzki. Instytucja bardzo upolityczniona. Wychowalam sie w katolickiej rodzinie, ale na szczescie mam tez wlasne zdanie.

mfg
svenja
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 14:14   #134
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: satanizm

Spiac z facetem przed slubem odrzucasz istotny dogmat czystosci w Kosciele katolickim.

Sporo jest takich "katolikow", ktorzy narzucone teorie dopasowuja do wlasnych potrzeb. Jaki sens ma wiec Kosciol jako instytucja, skoro ludzie nie sluchaja jego nauk, badz sluchaja wybiorczo? Moi rodzice to idealny przyklad.

I prosze. Nie mow mi, ze czlowiek to istota slaba

mfg
svenja
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 14:19   #135
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: satanizm

> Rozmawialam kiedys z jedna siostra zakonna, zreszta bardzo madra osoba. Rozmawialysmy wlasnie o osobach wierzacych/religijnych. Wg niej osoba, ktora mowi, ze jest wierzaca lecz niepraktykujaca nie ma prawa nazywac siebie osoba wierzaca.

to jest okropne. a czy wyszczegolnila, ze to powinna byc osoba praktykujaca ale w kosciele katolickim?

Moja mama (praktykujaca katoliczka), na moje pytanie, czy uwaza, ze inne religie sa gorsze, odpowiedziala:
"To przejdz sobie na buddyzm lub cos innego!"

Ech. No comments.

svenja
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 14:21   #136
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: satanizm

i dlatego tez slaboscia KK jest to, ze NIE UZNAJE slabosci ludzkich. I to jest wlasnie niereformowalnosc Kosciola.
Co to za dogmaty, skoro sam Papiez, jak twierdzi, je narusza? Przeciez to jakis absurd.

svenja
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 14:24   #137
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: satanizm

no wiec czemuz Papiez nie moze poprzec wreszcie antykoncepcji - skoro seks bez plodzenia jest dozwolony?
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 14:28   #138
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: satanizm

A wiesz, ze Marylin Manson nie jest satanista tylko ateista?

mfg
svenja
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 14:43   #139
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: satanizm

Buniu ! i wlasnie o to w tym wszystkim chodzi!! podpisuje sie pod tym
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-28, 14:56   #140
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: satanizm

Ha! Dogmaty i prawa nie mogą z góry być nagięte do słabości istoty ludzkiej... Człowiek powinien starać się osiągnąć doskonałość w spełnianiu woli Bożej... choć bez buty zakładającej, że na 100% jest w stanie temu sprostać... i tu zaczyna się rola wyrozumiałości i wybaczenia (dla niektórych- spowiedzi i pokuty, grzechu i kary).
Oczywiście, dyskusje na temat religii i wiary są pasjonujące i uniwersalne (każdy ma jakieś zdanie w tych kwestiach ), ale tak naprawdę to sprawa sumienia poszczególnych osób. Ja np. nie przynależę już do kościoła, w którym się... hmmm... "urodziłam". Nie akceptuję wielu jego nauk, zasad, które głosi...

Nie umiałabym też praktykować "na pół gwizdka"- np. uprawiać seks przedmałżeński i w duchu się rozgrzeszać, że to przecież z ukochanym... nie chodzić co niedziela na mszę, ale na Wielkanoc zasuwać z koszyczkiem... spowiadać się za pośrednictwem księdza, którego nie uważam za sługę Bożego, ponieważ wiem np., że kobiecie z siódemką dzieci jako wsparcie podarował... 1 (słownie: jedną) parówkę... w ogóle spowiadać się, mimo iż wierzę, że nie potrzebuję pośrednika... itd. ......

Wydaje mi się, że sporo osób boi się utracić ten bezpieczny grunt pod nogami... Poszerzanie wiedzy i horyzontów czasem boli i oznacza zerwanie "duchowej pępowiny" wiążącej z rodziną, przodkami... Pewne tradycje, rytuały, znane od dziecka prawdy i "prawdy" dają oparcie... Jak już mówiłam- każdy sam decyduje, co wybiera

PS: Dalej nie zauważyłam na tym wątku konkretów nt. satanizmu Ale może to i lepiej- jeśli dobrze dedukuję, ogólnie mówiąc, polega on na oddawaniu czci Szatanowi... a tego nigdy bym nie zrobiła. Szatan to zło, nawet jeśli potrafi intrygująco się opakować (sorki )
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 16:56   #141
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: satanizm

No faktycznie daleko odeszliście od głównego wątku.
Czytając wątki widzę jedno, po pierwsze uogólnienia, przesądy, brak rozróznienia pomiedzy czystą wiarą, pojeciem religi a polityki.

1.Powoływanie sie na przykłady z średniowiecza jest jednostronne i podawanie inkwizycji jako złej karty kościoła jest półprawdą. Inkwizycja była przede wszystkim instytucją państwową a nie koscielną, nie mozna tez mentalności średniowiecznej przyrównywać do obecnej.Owszem przegięcia były i to czasem bardzo powszechne, ale jest to jedynie jednostronne traktowanie historii.

2.Powoływanie się na czasy przed chrześcijańskich wartości jest też trochę nie na miejscu. W wiekszości obrzędów pogańskich chyba nie chciałybyście uczestniczyć. No moze ewentualnie Noc Kupały by was zainteresowała, albo kilka obrzedów z kraju Inków lub Azteków, no ale cóz tam moze tęsknicie za wędrującymi po Polsce Wikingami.

3. Nie ma sensu tłumaczyć co oznacza słowo sekta, mimo słownikowych definicji jest bardzo różnie rozumiane. Owszem w antyku chrześcijaństwo było na początku traktowane jako sekta, ale w innym wymiarze. Jak trochę poczytacie, to nie sam Rzym obawiał sie chrześcijan, ale inne wyznania i Sekty które w owym czasie w niezliczonej ilosci bytowały w Rzymie i całym terytorium wpływowym Pax Romana.
4. Nie wiem czy wiecie ale WTC zaatakowali fanatycy i terroryści a nie muzułmanie. To duża różnica. Wielkie uogólnianie które do niczego nie prowadzi. To tak jak podawanie przykładu z jakiego kolwiek innego kraju. A w Belfascie protestanci zaatakowali katolików a potem katolicy zaatakowali protestantów.
5. Powoływanie się na wywiady i materiały z telewizji jako śródła informacji trąci mi wypranymi mózgami z czasów komuny. Gdzie wasz krytyzyzm. Tak jak makijaż moze wszystko zakryć tak telewizja wszystko przerobić. No ale wyglada to na róznice pokoleń.

6. Dlaczego tak wzdrygacie się na kwestie nabożeństwa w kościele. Czym jest dla tzw. katolika 1 godzina w tygodniu. Mniej niz odcinek głupiego serialu telewizyjnego, ale tu takze kłania sie uogólnianie i mimo wszystko obrażanie kościoła. Ostatnio dziwi mnie to tymbardziej, iz często rozmawiając z goścmi zagranicznymi wydaje się iż maja do naszego kościoła wiekszy szacunek niz sami Polacy.

7. Inne religie że niby takie pacyfistyczne. Buddyści też prowadzili i prowadzą wojny, kazdy naród prowadził, ale nie jest to kwestia wiary tylko politycznych aspektów i mimochodem wciągania do polityki instytucji religijnych.

8. Nie wiem czy wiecie ale papamobile "powstało" po zamachu. Człowiek ten swoje przeszedł i mówienie w jego przypadku o nieznajomosci prawdziwych problemów społecznych jest bynajmniej śmieszne. No ale cóż jak się ogląda telewizję i brukowce to tak to wyglada.

9. Dlaczego tak wielu ludzi go podziwia za chociażby wkład w najnowszą historię świata. A Polacy coraz częściej negują jego osobę? To proste zawsze w fistori mielismy tendencje do przegięć.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 17:01   #142
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: satanizm

Lazy_Morning napisał(a):
> Ha! Dogmaty i prawa nie mogą z góry być nagięte do słabości istoty ludzkiej... Człowiek powinien starać się osiągnąć doskonałość w spełnianiu woli Bożej...

dokładnie, bo rzekomo nakazy i zakazy pochodzą od Boga. kościół głosi słowo boże [chyba?] a nie rewiduje wciąż swe poglądy, aby dopasować swój marketing do rynku docelowego

> Oczywiście, dyskusje na temat religii i wiary są pasjonujące i uniwersalne (każdy ma jakieś zdanie w tych kwestiach ), ale tak naprawdę to sprawa sumienia poszczególnych osób. Ja np. nie przynależę już do kościoła, w którym się... hmmm... "urodziłam". Nie akceptuję wielu jego nauk, zasad, które głosi...
>
> Nie umiałabym też praktykować "na pół gwizdka"- np. uprawiać seks przedmałżeński i w duchu się rozgrzeszać, że to przecież z ukochanym... nie chodzić co niedziela na mszę, ale na Wielkanoc zasuwać z koszyczkiem... spowiadać się za pośrednictwem księdza, którego nie uważam za sługę Bożego, ponieważ wiem np., że kobiecie z siódemką dzieci jako wsparcie podarował... 1 (słownie: jedną) parówkę... w ogóle spowiadać się, mimo iż wierzę, że nie potrzebuję pośrednika... itd. ......

myślę dokładnie to samo..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 17:39   #143
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: satanizm

sarenka napisał(a):
> dokładnie, bo rzekomo nakazy i zakazy pochodzą od Boga. kościół głosi słowo boże [chyba?] a nie rewiduje wciąż swe poglądy, aby dopasować swój marketing do rynku docelowego

Uch, no właśnie, Sarenko- pytanie, ile z tych nauk ma źródło w Bogu, a ile stanowi stanowi mniej lub bardziej ewidentny przykład ludzkiej pychy itp.
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 19:51   #144
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: satanizm

Lazy_Morning napisał(a):
> sarenka napisał(a):
> > dokładnie, bo rzekomo nakazy i zakazy pochodzą od Boga. kościół głosi słowo boże [chyba?] a nie rewiduje wciąż swe poglądy, aby dopasować swój marketing do rynku docelowego
>
> Uch, no właśnie, Sarenko- pytanie, ile z tych nauk ma źródło w Bogu, a ile stanowi stanowi mniej lub bardziej ewidentny przykład ludzkiej pychy itp.

Tak trochę na marginesie i bardziej a propos Twojego poprzedniego posta i stwierdzenia:
"Nie umiałabym też praktykować "na pół gwizdka".. No właśnie.. i kłamać, usprawiedliwiać się, kombinować..

Usłyszałam od kilku osób, że dla nich ślub cywilny [który ja biorę niebawem] by się nie liczył, że liczy się tylko ślub kościelny. Osoby, które mi to mówiły do kościoła chodzą na pasterkę i w Wielkanoc, sypiają ze swoimi partnerami bez sakramentu ślubu, używają prezerwatyw.... I mój argument, że w dzień ślubu nie chcę krzywoprzysiężyć, że będę wychowywać dzieci w wierze katolickiej - zupełnie do nich nie trafia..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 21:23   #145
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: satanizm

Heh... wyobrażam sobie, jakie to przykre i wkurzające.. i że przy tym ręce opadają, bo, abstrahując od braku obowiązku tłumaczenia się komukolwiek, takim osobom raczej nic się nie wytłumaczy, nawet łopatologicznie...

No, niestety, taki fałsz i życie na pokaz to jakaś plaga... W mojej najbliższej rodzinie mam full przykładów... Najczęściej z takim podejściem łączy się AUTENTYCZNE przekonanie, że jest się jedynym sprawiedliwym i automatycznie posiada się ŚWIĘTE prawo do wtrącania się w cudze sprawy. Sarenko, niby sporo już w życiu doświadczyłam, ale to zawsze mnie szokuje! Kwestia wiary jest tak prywatna, osobista, intymna... a niektórzy nie mają najmniejszego problemu z władowaniem się z buciorami, autorytarnym wygłaszaniem sądów... W ogóle nie przychodzi im do głowy, by najzwyczajniej w świecie się zamknąć, taktownie darować sobie uwagi i wtrącanie się... Oczywiście, mają prawo sobie myśleć, co tylko te zakłamane móżdżki wykombinują... To chyba cos w rodzaju tej słynnej sprawy belki i źdźbła

W przypadku D. i mnie (hmm... czy poprawnie to ujęłam? ) również nie ma mowy o ślubie kościelnym. To jest trochę ( ) skomplikowane... W każdym razie przez sprawy wiary straciłam kilkoro "przyjaciół", którzy najpierw bezskutecznie próbowali mnie "nawracać", a potem uznali chyba za jakiegoś albo heh...
Uch... Tak jak napisałaś- argumenty nie trafiają...

Uch, Sarenko... Podsumowując, własne czyste sumienie i życie bez kłamstwa są warte więcej niż aprobata nawiedzonych inkwizytorów. I miło wiedzieć, że np. Ty też to wiesz Pozdrawiam cieplutko i wszystkiego wymarzonego!

Przy okazji, Sarenko- makijaz juz dopracowany?


PS: BTW, wg takich osób brak wesela to też jakieś wykolejenie
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 21:38   #146
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: satanizm

Lazy_Morning napisał(a):

>
> Uch, Sarenko... Podsumowując, własne czyste sumienie i życie bez kłamstwa są warte więcej niż aprobata nawiedzonych inkwizytorów. I miło wiedzieć, że np. Ty też to wiesz Pozdrawiam cieplutko i wszystkiego wymarzonego!

w tym rzecz

>
> Przy okazji, Sarenko- makijaz juz dopracowany?

raczej tak - choć jeszcze trochę trenuję co rano

> PS: BTW, wg takich osób brak wesela to też jakieś wykolejenie

to prawda. też się spotkałam z czymś takim..

__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 21:58   #147
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: satanizm

Babcia Weatherwax napisała:

"A jeśli chodzi o wiarę, można wierzyć w Boga, Opatrzność, Siłę Sprawczą, czy jak to zwać, można w życiu żyć zgodnie z Dekalogiem, bo to zbiór uniwersalnych zasad, a jednocześnie nie należeć do żadnej religii.
I odwrotnie, bycie uczestnikiem życia religijnego nie pociąga za sobą bycia człowiekiem dobrym, bo gorliwe przestrzeganie zasad bez ich głębszego rozumienia rodzi czasem potwory"

Buniu! Jak Ci to pięknie wyszło... Popieram całym sercem i podpisuje sie pod tymi madrymi i jakże obiektywnymi, "świeckimi" spostrzeżeniami
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 00:44   #148
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: satanizm

Ja też myśle podobnie. Też mam tylko cywilny, bo brzydziłabym się samej siebie, gdybym wbrew sobie wzięła ślub w kościele.
Uważam, że ktoś taki jak ksiądz, nie ma prawa pouczac mnie jak żyć, gdy tak naprawe nic o PRAWDZIWYM życiu nie wie.
Bóg jest wszędzie, więc miejsce ślubu nie jest tak naprawdę najważniejsze.
Też dla niektórych ślub,który ja wzięłam, a Ty Sarenko weźmiesz niebawem, jest tylko "podpisaniem papieru", tak jakby w kościele nic sie nie podopisywało...
Ale tak myślą tylko ograniczeni, którzy wypowiadając te słowa czują się lepsi, bardziej "uduchowieni", a tak naprawdę nawet jakby mieli inne poglądy i nie chcieli tej całej szopki w kościele, to i tak zabrakło by im "jaj" żeby powiedzie o tym głośno.
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 18:59   #149
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: satanizm

Nefretete napisał(a):

> Dlaczego tak mówisz??? kobiety mają te same prawa co mężczyźni a obowiązki nakładają sobie same

Niestety w wielu sytuacjach nie jest tak dobrze chciałabym Ci przyznać rację, ale... nie da sie ukryc, ze sa silne naciski na te kobiety, ktore "same" wybieraja obowiazki... smutne ale prawdziwe
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 07:38   #150
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Re: satanizm

Bo nie Papiez ustalal Przykazania i ani Papiez ani Koscioł nie ma uprawnien do ich zmiany
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.