Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-14, 23:56   #3871
patka316
Raczkowanie
 
Avatar patka316
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez NieNawidzeTegoBolu Pokaż wiadomość
A teraz mam pytanko jakich kosmetyków uzywacie do mycia buzi?
Ja zabardzo nei chce pakowac w moja skore swinstw przy leczeniu wiec myje mydlem DOVE i smaruje krwmikiem OLAY zeby buzia nie piekla
patka316 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 13:12   #3872
Natasha777
Przyczajenie
 
Avatar Natasha777
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja myję emulsją do mycia Dermoklar.
Natasha777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 15:09   #3873
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Nie wiem jak wy przed kuracją, ale ja nie moge się już doczekać Izoteku. W tym momencie nadzieja zaczyna przerastać mój strach. Chce zjeść pierwsza tabletke, wyleczyc to cholerstwo i mieć wszystko gdzieś. Początek kuracji zapowiada się na połowe września, mam tylko nadzieje, że wyniki badań bedą wystarczająco dobre
PS. A próbowałyście żelu do twarzy Toleriane? Myśle, że mógłby sprawdzić się przy Izoteku ;*
lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 20:23   #3874
patka316
Raczkowanie
 
Avatar patka316
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lowers Pokaż wiadomość
Nie wiem jak wy przed kuracją, ale ja nie moge się już doczekać Izoteku. W tym momencie nadzieja zaczyna przerastać mój strach.
Ja w sumie nei wiedzialam jakie tabletki bede miala w 100% bo moja kolezanka miala te same co teraz ja mam i pow ze moze mi przepisac identyczne A w sumie nie mialam czasu na to by sie zastanawiac nad pierwsza tabletka bo tabletki dostalam odrazu, a bac chyba sie nei balam
patka316 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 11:50   #3875
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja w sumie też nie wiem jakie dostane, ale bd się starała o te najtańsze Ogólnie zaprzyjaźniona farmaceutka<jakże mogłaby byc inna skoro zostawiłam tam tyle pieniedzy> powiedziała, że nawey jeśli dostane jakies inne tabletki to Ona moze sprzedać mi ten sam lek z ta sama substacja a innej firmy i tym samym tanszy. Ja ostatnim razem byłam u lekarza ze dwa miesiace temu, ale powiedziała, że chciałaby jeszcze zobaczyc mnie na hormonach żeby nie było, ale od wrzesnia ruszamy najprawdopodobniej z izotretoina. Teraz koncze drugie opakowane diany35...nie wiem czy to dobrze czy źle. Zreszta ja juz nic nie wiem, a izotretoiny chwytam sie jak tonacy brzytwy dziewczyny pomóżcie

Edytowane przez lowers
Czas edycji: 2009-08-16 o 11:51
lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 15:12   #3876
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

to wcale nie musi byc zaprzyjazniona farmaceutka
w kazdej aptece jesli pacjent sobie tego zyczy jest obowiazek sprzedania tanszego odpowiednika
nie wazne jaki konkretnie jest napisany na recepcie
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 15:46   #3877
patka316
Raczkowanie
 
Avatar patka316
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

heh dobrze ze ja nie mam tego problemu bo mieszkam w uk i mam leki zadarmo.
patka316 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 16:41   #3878
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witajcie Dziewczyny

Właśnie wróciłam od mojej Pani dermatolog. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych dopadł mnie wysyp pryszczy Jak na razie dostałam Differin, ale lekarka powiedziałam, że jak on nie pomoże to zaczniemy kurację Izotekiem.
Przeczytałam opinie o tym leku i jestem trochę przerażona tymi skutkami ubocznymi...
Zastanawia mnie kilka rzeczy:

1. Jeśli Izotek źle wpływa na płód to jaką mam gwarancję, że jak np. za 3 lata będę chciała zajść w ciążę to on, mimo upływu czasu, nie uszkodzi płodu?

2. Na jakiej zasadzie działa? Zawiera jakieś hormony? Jak to się dzieje, że efekty leczenia są tak spektakularne?

3. Czy Izotek leczy z trądziku na zawsze?
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 23:03   #3879
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

AD1
Coz za dziwne pytanie.Lek jest teratogenny w czasie brania nie przez cale zycie.Po zakonczeniu kuracji srednio w 2 tygodnie krew sie z niego oczyszcza.Ale ze akurat ten specyfik ma dendencje do czasowej kumulacji w skorze to radzimy poczekac pol roku po zeby go nigdzie nie bylo w organizmie
Gwarancji nie masz nigdy i bez kuracji kompletnie zdrowe osoby dbajace o wszystko rodza chore dzieci.
AD2 nie wiadomo na jakiej zasadzie on dziala wiadomo tylko co potrafi ale w jaki sposob jest to niewyjasnione naukowo
AD3 tak ale jak przeczytasz wyzej jest iles procent nawrotow
pocieszajace ze nawroty sa podobno duzo lzejsze niz przed kuracja
Jest to poch wit A nie hormon czy antybiotyk
patrz patka a ja bylam w uk a nie mialam czasu isc do dermy przyjechalam na roczek z hakiem zrobilam kuracyjke przez pol i pojutrze
ale i tak bym nie miala kompletnie darmo bo wiek nie ten i nie ucze sie juz

Edytowane przez dzinek
Czas edycji: 2009-08-17 o 23:06
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:42   #3880
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja właśnie po wizycie u dermy, przepisał ostatnie opakowanie, wyjem całą kurację bo wszystko zostało policzone, czyli kuracja trwała u mnie przez rok bo od września 2008 zaczęłam. Lekarz stwierdził, że po zjedzeniu ostatniego opakowania (cały czas brałam codziennie 20mg) mam przyjść po 2óch miesiącach od odstawienia i wtedy zaplanuje jakąś pielęgnacje mojej bardzo trudnej skóry. Mam nadzieję, że obejdzie się bez bolących,wielkich pryszczy na mojej buzi po odstawieniu i tego wam życze dziewczyny także, bądźmy dobrej myśli od początku kuracji
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 19:24   #3881
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Ja właśnie po wizycie u dermy, przepisał ostatnie opakowanie, wyjem całą kurację bo wszystko zostało policzone, czyli kuracja trwała u mnie przez rok bo od września 2008 zaczęłam. Lekarz stwierdził, że po zjedzeniu ostatniego opakowania (cały czas brałam codziennie 20mg) mam przyjść po 2óch miesiącach od odstawienia i wtedy zaplanuje jakąś pielęgnacje mojej bardzo trudnej skóry. Mam nadzieję, że obejdzie się bez bolących,wielkich pryszczy na mojej buzi po odstawieniu i tego wam życze dziewczyny także, bądźmy dobrej myśli od początku kuracji

A jak z efektami u Ciebie? Jesteś zadowolona?
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 23:54   #3882
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez agata_wwl Pokaż wiadomość
A jak z efektami u Ciebie? Jesteś zadowolona?
Jestem bardzo zadowolona, tak jak dziewczyny pisały wyżej, makijaż na twarzy trzyma się cały dzień, zero błysku,ciągle mi ktoś powtarza że super wygląda moja twarz na co odpowiadam że to makijaż ale i tak powtarzają że jest super, mam sporo przebarwień, troche wyblakły niektóre ,ale nie mogę pozwolić sobie na wyjście z domu bez pomalowania się krostki i tak sie pojawiają do tej pory i myśle że tak już będzie, bo osoby które od początku mają problemy z trądzikiem przez długi okres nigdy się tak w 100% go nie pozbędą dermatolog mówił że mam trudną skórę że trądzik nie tyle co silny a uporczywy, więc zobaczymy jak to będzie później, chyba muszę pogodzić się z tym że moja twarz nigdy nie będzie idealna.
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 10:04   #3883
stoprocentserca
Raczkowanie
 
Avatar stoprocentserca
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja juz jestem po 3.5 miesiaca brania Tretinexu 20 mg na dzien i od tygodnia nic mi nie wykoczylo, nawet przed okresem co jest fenomenem.

marina06 ja tez mam uporczywy tradzik ale ogolnie po kazdej kuracji przez ok 6 miesiecy był spokoj- ani jednego potworka wiec dziwne ze tobie nadal cos wyskakuje
__________________
Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się,
Znaczy nigdy się nie zaczęło.
Gdyby prawdziwie się zaczęło,
Nie skończyłoby się.
Skończyło się, bo się nie zaczęło.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna
Nigdy się nie kończy...
stoprocentserca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 18:16   #3884
Aska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez patka316 Pokaż wiadomość
heh dobrze ze ja nie mam tego problemu bo mieszkam w uk i mam leki zadarmo.

ja tez przeszlam kuracje w uk ! juz jestem 8 miesiecy po odstawieniu i jak narazie jestem bardzo zadowolona z efektow jaka dawke zapisal ci lekarz? jestes zadowolona z efektow?
Aska23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 00:21   #3885
polcia26
Raczkowanie
 
Avatar polcia26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mój własny kawałek nieba :)
Wiadomości: 236
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Aska23 Pokaż wiadomość
ja tez przeszlam kuracje w uk ! juz jestem 8 miesiecy po odstawieniu i jak narazie jestem bardzo zadowolona z efektow jaka dawke zapisal ci lekarz? jestes zadowolona z efektow?

A możecie powiedzieć coś więcej jak wyglądała wasza kurcja w UK?
Ja tutaj mieszkam, ale w związku z tym że zaczęłam leczyć się w PL to kontynuowałam kurację u polskiego lekarza. Teraz zostało mi 8 tabletek!!!!!! Jestem pełna obaw!!! boję się nawrotu, co jeśli przyjdzie? Oby nie!!
Jak wyglądała wasza droga do dostania Izo w UK? Z tego co wiem to lekarze przepisują tylko antybiotyki. Byłabym wdzięczna za ewentualne wskazówki (choć mam nadzieję że nie skorzystam )
__________________
polcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 13:13   #3886
zmodyfikowana
Przyczajenie
 
Avatar zmodyfikowana
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
kuracja izotekiem/kraków

Potrzebuję pomocy.
A to cała moja historia:
Ponad rok temu przechodziłam kurację izoterma pod okiem dermatologa, jednak z przyczyn różnorakich musiałam ją zakończy po niedługim czasie. Jak nietrudno się domyślić wszystkie zbawienne skutki leku przestały działać i koszmar powrócił.
Kilka miesięcy temu postanowiłam znowu leczyć się izotekiem, jednak tym razem na własną rękę. (Zostało mi parę opakowań z zeszłej kuracji, tak jak zalecenia i przeciwwskazania)
Niestety dysponowałam tylko trzema opakowaniami 20mg , co wystarcza na 3 miesiące. Trzeci miesiąc mija we wrześniu i tu pojawia się mój problem. Lek naprawdę mi pomaga i nie chcę znowu przerywać kuracji w połowie.
Stąd moja prośba do was. Zdaję sobie sprawę, że kupienie/odkupienie izoteku bez recepty jest praktycznie niemożliwie, więc jedynym wyjściem wydaje się znalezienie dermatologa, który zgodzi się poprowadzić dalej moje leczenie (wiem, ze wielu lekarzy nastawionych jest bardzo negatywnie do tego leku).
Czy ktokolwiek zna taką osobę przyjmująca w Krakowie? (nastawiam się bardziej na wizyty prywatne)
Z góry dziękuję za pomoc
zmodyfikowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 15:04   #3887
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: kuracja izotekiem/kraków

Tu jest wątek o izoteku, zapytaj tam Chyba, że ktoś połączy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...76316&page=130

Druga sprawa - dawka 20 mg dziennie jest dosyć niska. Zaleca się dawkę od 0,5 - 1 mg na dobe na kilogram. Nie wiem ile ważysz Radzę wybrać się do lekarza, żeby dobrał odpowiednią dawkę. No i przy tej dawce Twoja kuracja będzie trwała dosyć długo - poleca się wziać dawkę kumulacyjną ok. 120 mg/kg.
Przy leczeniu izotekiem zalecane są też regularne badania, stąd konieczny nadzór lekarza.
Dobrze, że go szukasz.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 22:47   #3888
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kuracja izotekiem/kraków

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Tu jest wątek o izoteku, zapytaj tam Chyba, że ktoś połączy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...76316&page=130
Łączę
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 08:50   #3889
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Stosowal ktos z Was locacid? To jest masc z retinoidami. Sa jakies przeciwwskazania do jej stosowania? Czy przy uzywaniu jej wystepuje takie samo ryzyko jak przy izoteku? Powiedzcie o nim wiecej jesli ktos uzywal. Bede wdzieczna.
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 10:18   #3890
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Stosowal ktos z Was locacid? To jest masc z retinoidami. Sa jakies przeciwwskazania do jej stosowania? Czy przy uzywaniu jej wystepuje takie samo ryzyko jak przy izoteku? Powiedzcie o nim wiecej jesli ktos uzywal. Bede wdzieczna.
Retinoidy zewnetrzne nie maja skutkow ubocznych jak retinoidy doustne.
Czasami warto uzyc wyszukiwarki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=locacid
__________________


Edytowane przez curry
Czas edycji: 2009-08-23 o 10:20
curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 08:06   #3891
stoprocentserca
Raczkowanie
 
Avatar stoprocentserca
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 234
Dot.: kuracja izotekiem/kraków

Zmodyfikowana No ja bym nigdy sie nie zgodzila na odsprzedanie lekow bo jak wiesz nawet podajac komus aspiryne stajesz sie odpowiedzialna za ta druga osobe... ja chodze do Politowskiej w Krakowie, wczesniej chodzilam do Marka Brzewskiego na dlugiej (ale wyszlo teraz ze nieumiejetnie prowadzil moja kuracje) Politowska polecam. Przyjmuje na Stradomskiej, ma profesjonalny gabinet, jest bardzo mila otwarta na pacjenta, wizyta 90zł.
__________________
Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się,
Znaczy nigdy się nie zaczęło.
Gdyby prawdziwie się zaczęło,
Nie skończyłoby się.
Skończyło się, bo się nie zaczęło.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna
Nigdy się nie kończy...

Edytowane przez stoprocentserca
Czas edycji: 2009-08-24 o 08:07
stoprocentserca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 10:06   #3892
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: kuracja izotekiem/kraków

Cytat:
Napisane przez stoprocentserca Pokaż wiadomość
Zmodyfikowana No ja bym nigdy sie nie zgodzila na odsprzedanie lekow bo jak wiesz nawet podajac komus aspiryne stajesz sie odpowiedzialna za ta druga osobe... ja chodze do Politowskiej w Krakowie, wczesniej chodzilam do Marka Brzewskiego na dlugiej (ale wyszlo teraz ze nieumiejetnie prowadzil moja kuracje) Politowska polecam. Przyjmuje na Stradomskiej, ma profesjonalny gabinet, jest bardzo mila otwarta na pacjenta, wizyta 90zł.
Też leczyłam się u Politowskiej Przy okazji zawsze dowartościuje człowieka i się już tak nie przejmuję byle czym. Uczyła mnie na studium kosmetycznym dawno temu - naprawdę ma sporą wiedzę. Co do Marka Brzewskiego - mieliśmy mieć z nim zajęcia z dermatologii na studiach ale ani raz się nie zjawił ... no i dali nam innego. Z podejścia do przedmiotu widać jak bardzo go wszystko obchodzi ;-)
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 08:28   #3893
Koczica81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdzieś tam ..
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam was wszystkich, jestem tu nowiutka ale mam nadzieje ze mi pomozecie. A wiec.. ;] Tez mam ogromne problemy z tradzikiem, 6 lat temu leczylam sie za granica roacutanem i na 6 latek mialam spokoj, niestety niedawno odstawilam antykoncepcje i wszystko wrocilo. bylam juz u dermatologow ( dwoch - koszalin ) i znowu zaczyna sie bezsensowne meczenie antybiotykami ( nobaxin, sumamed ) oczywiscie efektow brak. ;[ zaden z tych dermatologow nie chce mi przepisac roacutanu, kompletnie tego nie pojmuje,. mam do was wielka prosbe, wypiszcie gdzie sie leczycie : u kogo i w jakiej mijscowosci . ktorzy lekarze lecza roacutanem ? , bo ja juz nie daje rady. mam ciaglego dola .. bylam w koszalinie u gorlacha, niby taki super dermatolo a przepisal mi robiony krem do twarzy na sterydach i kazal sie co dziennie 2 razym nim nacierac... ponoc sterydy bardzo niszcza skore.. ;[ ;[ Ratujcie !!!
Koczica81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 08:30   #3894
stoprocentserca
Raczkowanie
 
Avatar stoprocentserca
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 234
Dot.: kuracja izotekiem/kraków

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Też leczyłam się u Politowskiej Przy okazji zawsze dowartościuje człowieka i się już tak nie przejmuję byle czym. Uczyła mnie na studium kosmetycznym dawno temu - naprawdę ma sporą wiedzę. Co do Marka Brzewskiego - mieliśmy mieć z nim zajęcia z dermatologii na studiach ale ani raz się nie zjawił ... no i dali nam innego. Z podejścia do przedmiotu widać jak bardzo go wszystko obchodzi ;-)
Jesli chodzi o podejscie do pacjenta to byl ok z tym ze wlasnie zamiast zrobic wywiad na poczatku co bralam do tej pory, jakich innych metod leczenia proboiwalam, na co chorowalam itd (bo to tez jest wazne) to on propoowalal mi leki ktore juz znalam na pamiec az w koncu zaproponowal leczenie izo ( nie wiem jak to do konca bylo z ta kuracja, ta pierwsza byla raczej ok z moich obliczen ale na druga to byla klapą) a Politowska od razu zrobila wywiad, nawet zapytala o problemy stomatologiczne, zapisala wszystkie leki jakie pamietalam, i zaproponowala dwa wyjscia z czego izo bylo pewniejsze i pocieszala mnie ze tym razem jak zrobimy to tak jak trzeba to pomoze oby z przepisaniem lekow na dluzszy okres czasu zeby nie jezdzic do niej co miesiac tez nie bylo problemu, nawet podala mi apteke w ktorej prawdopodobniej sa najtansze retinoidy, i faktycznie za 20 mg opakowanie kosztowalo mnie 78zł
__________________
Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się,
Znaczy nigdy się nie zaczęło.
Gdyby prawdziwie się zaczęło,
Nie skończyłoby się.
Skończyło się, bo się nie zaczęło.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna
Nigdy się nie kończy...
stoprocentserca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 09:24   #3895
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: kuracja izotekiem/kraków

Cytat:
Napisane przez stoprocentserca Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o podejscie do pacjenta to byl ok z tym ze wlasnie zamiast zrobic wywiad na poczatku co bralam do tej pory, jakich innych metod leczenia proboiwalam, na co chorowalam itd (bo to tez jest wazne) to on propoowalal mi leki ktore juz znalam na pamiec az w koncu zaproponowal leczenie izo ( nie wiem jak to do konca bylo z ta kuracja, ta pierwsza byla raczej ok z moich obliczen ale na druga to byla klapą) a Politowska od razu zrobila wywiad, nawet zapytala o problemy stomatologiczne, zapisala wszystkie leki jakie pamietalam, i zaproponowala dwa wyjscia z czego izo bylo pewniejsze i pocieszala mnie ze tym razem jak zrobimy to tak jak trzeba to pomoze oby z przepisaniem lekow na dluzszy okres czasu zeby nie jezdzic do niej co miesiac tez nie bylo problemu, nawet podala mi apteke w ktorej prawdopodobniej sa najtansze retinoidy, i faktycznie za 20 mg opakowanie kosztowalo mnie 78zł
Wow... 78 zł... I pomyśleć, że 3-4 lata temu najtańszy izotretinoinowy lek kosztował 150 zł Wywiad jest bardzo ważny - chociaż ja poszłam i od razu powiedziałam, że przyszłam prosić o retinoidy. Myślę, że traktowała mnie trochę inaczej bo wiedziała, że mam o tym pojęcie i wiem na co się decyduję, więc wywiad był podstawowy pod kątem przeciwskazań do Aknenorminu ;-) Teraz po 3 latach od odstawienia mam mały nawrót - albo raczej - skóra już całkiem pracuje po dawnemu. Inni dalej twierdzą że mam ładną cerę, ale ja się przyzwyczaiłam do idealnej i teraz mi trochę ciężko wrócić do rzeczywistości ^^
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 10:35   #3896
stoprocentserca
Raczkowanie
 
Avatar stoprocentserca
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 234
Dot.: kuracja izotekiem/kraków

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Wow... 78 zł... I pomyśleć, że 3-4 lata temu najtańszy izotretinoinowy lek kosztował 150 zł Wywiad jest bardzo ważny - chociaż ja poszłam i od razu powiedziałam, że przyszłam prosić o retinoidy. Myślę, że traktowała mnie trochę inaczej bo wiedziała, że mam o tym pojęcie i wiem na co się decyduję, więc wywiad był podstawowy pod kątem przeciwskazań do Aknenorminu ;-) Teraz po 3 latach od odstawienia mam mały nawrót - albo raczej - skóra już całkiem pracuje po dawnemu. Inni dalej twierdzą że mam ładną cerę, ale ja się przyzwyczaiłam do idealnej i teraz mi trochę ciężko wrócić do rzeczywistości ^^
to i tak jestes szczesciara ze dopieor po 3 latach i to maly wiem ze mozna byc pprzewrazliwonym, na pewno kiedys bylabym zadwolona nawet z buzi z kilkoma pryszczami a nie calej w bolacych gulach ale po 2 kuracjach i ciezkich pieniedzach wydanych na leki czegos sie w koncu oczekuje
__________________
Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się,
Znaczy nigdy się nie zaczęło.
Gdyby prawdziwie się zaczęło,
Nie skończyłoby się.
Skończyło się, bo się nie zaczęło.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna
Nigdy się nie kończy...
stoprocentserca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 17:32   #3897
Aska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez polcia26 Pokaż wiadomość
A możecie powiedzieć coś więcej jak wyglądała wasza kurcja w UK?
Ja tutaj mieszkam, ale w związku z tym że zaczęłam leczyć się w PL to kontynuowałam kurację u polskiego lekarza. Teraz zostało mi 8 tabletek!!!!!! Jestem pełna obaw!!! boję się nawrotu, co jeśli przyjdzie? Oby nie!!
Jak wyglądała wasza droga do dostania Izo w UK? Z tego co wiem to lekarze przepisują tylko antybiotyki. Byłabym wdzięczna za ewentualne wskazówki (choć mam nadzieję że nie skorzystam )
ja dostalam skierowanie do dermatologa od mojego lekarza pierwszego kontaktu a dermatolog po przeprowadzeniu krotkiego wywiadu ze mna od razu zaproponowal mi roaccutanem! co prawda na pierwsza wizyte czekalam 3 miesiace ale warto bylo! pozdrawiam
Aska23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 19:09   #3898
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

witam byłam dzisiaj u dermatologa i od jutra zaczynam kurację aknenormin 20mg 2 tabletki na dobę.
raczej się nie boję choć wiadomo jak to jest...
chciałabym was zapytać jakiego żelu do mycia twarzy używacie i jaki krem nawilżający ?
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 19:41   #3899
polcia26
Raczkowanie
 
Avatar polcia26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mój własny kawałek nieba :)
Wiadomości: 236
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Aska23 Pokaż wiadomość
ja dostalam skierowanie do dermatologa od mojego lekarza pierwszego kontaktu a dermatolog po przeprowadzeniu krotkiego wywiadu ze mna od razu zaproponowal mi roaccutanem! co prawda na pierwsza wizyte czekalam 3 miesiace ale warto bylo! pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedz.

Zostały mi 4 tabletki.... strach mam w oczach
__________________
polcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 07:49   #3900
Koczica81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdzieś tam ..
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej , powtarzam swoje zapytanie. w jakich miastach i u jakich lekarzy sie leczycie roacutanem lub odpowiednikami , bo ja jestem z koszalina i tu lekarze nie maja chyba pojecia o tym leku ,.... a mam nawroty ... 5 lat temu bralam roa i mialam na 5 latek spokoj. mam dosyc juz antybiotykow .. pomocy
Koczica81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.