Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-15, 12:50   #4021
PanSzaraEminencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Powiedzcie mi proszę czy to normalne że po kuracji (tydzień temu skończyłem) mogą wyskakiwać małe krostki ? Obawiam się najgorszego...
PanSzaraEminencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 13:28   #4022
jigg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez PanSzaraEminencja Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi proszę czy to normalne że po kuracji (tydzień temu skończyłem) mogą wyskakiwać małe krostki ? Obawiam się najgorszego...

podobno niektorym pojawia sie jakaś kaszka ale to chwilowe i nie ma co panikowac
jigg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 13:44   #4023
radgamu
Raczkowanie
 
Avatar radgamu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Tak swoja droga nie macie czegos takiego , ze jesli jest makijarz i pozniej zaczyna sie przy niespodziance grzebac to wszystkie bakterie te z dloni, te ktore po calym dniu noszenia make up'u sie namnozyly i wszystkie te syfy po rozdrapaniu ranki dostana sie do srodka, a pozniej to sie saczy...blleee. Mnie ta wizja zdecydowanie odstraszala. Moze wizualizacje pomoze:P[/QUOTE]
Edyt dzięki, wizualizacja pomogla
radgamu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 13:48   #4024
imiro
Raczkowanie
 
Avatar imiro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Edyt, dziekuje za odpowiedz mnie sie tez nie chcialo wierzyc, ze witaminy mogloby depresje poglebiac, ale tak na wszelki wypadek spytalam, a dziewczyny w tym watku sa dosc zorientowane. problem jest taki,ze ja glupia wyrzucilam opakowanie po jednym zestawie witamin z wit A i nie pamietam dawki- jest to preparat na oczy i jedyne co zapamietalam to informacja,zeby nie brac w ciazy(lub brac pod kontrola lekarza) i to mi jakos brzmi powaznie. przeparszam,jeszcze 500 wit A, ale mikro? mili? nie pamietam, ale z tego, co piszesz, to musialy to byc mikrogramy.
faktycznie przez ostatnie kilka dni bylo mi jakos gorzej.moze sie poprostu uzbieralo. poza mężem nie mam tutaj, gdzie mieszkam nikogo bliskiego.
imiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 14:28   #4025
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez jigg Pokaż wiadomość
podobno niektorym pojawia sie jakaś kaszka ale to chwilowe i nie ma co panikowac
Tez tak slyszalam, ze jeszcze przez jakis czas cos wyskakuje po skonczeniu kuracji.
Jigg - przeczytalam historie i jestem troche zmieszana. Najpierw wyszedl Ci za duzy testosteron i bylas na to leczona. A pozniej juz bylo wszystko ok, czy poprostu przy drugim badaniu nadal bralas hormony i stad dobre wyniki testosteronu??
Mnie ginekolog spytal czy robilam najpierw badania hormonow, bo u mlodych dziewczyn wysoki poziom testosteronu jest przyczyna tradziku.
Stad wniosek ze drugi dermatolog chcial potwierdzic diagnoze pierwszego stad badania hormonow. Proby watrobowe to alat, aspat, bilirubina, trojglicerydy...i chyba cos jeszcze. Ja mialam badania nie co miesiac a co 2-3 miesiace.
A wrocil Ci tradzik czy pytasz na zapas? Bo druga serie najwczesniej mozna zaczc bodajze po 4 miesiacach po skonczeniu pierwszej?

Cytat:
Napisane przez radgamu Pokaż wiadomość
Edyt dzięki, wizualizacja pomogla
Nie ma za co, jakby co wal do mnie smialo, moge jeszcze kilka wizualizacji podsunac Wystarczy pomyslec gdzie syfy pojawiaja sie, a okaze sie ze zazwyczaj w tych samych miejscach w ktorych byly wyciskane wczesniej.
Ze mnie taki maly swirek jesli chodzi o to co i jak nakladam na twarz. W ogole staram sie twarzy nie dotykac. A jesli juz musialam cos wyciskac to tylko po umyciu twarzy, z woda utleniona do zdezynfekowania i pozniej jeszcze maly plasterek naklejalam na twarz zeby sie nie roznioslo. I tak szlam spac - take zasady tez pomagaja w odzwyczajeniu sie.

Cytat:
Napisane przez imiro Pokaż wiadomość
Edyt, dziekuje za odpowiedz mnie sie tez nie chcialo wierzyc, ze witaminy mogloby depresje poglebiac, ale tak na wszelki wypadek spytalam, a dziewczyny w tym watku sa dosc zorientowane. problem jest taki,ze ja glupia wyrzucilam opakowanie po jednym zestawie witamin z wit A i nie pamietam dawki- jest to preparat na oczy i jedyne co zapamietalam to informacja,zeby nie brac w ciazy(lub brac pod kontrola lekarza) i to mi jakos brzmi powaznie. przeparszam,jeszcze 500 wit A, ale mikro? mili? nie pamietam, ale z tego, co piszesz, to musialy to byc mikrogramy.
faktycznie przez ostatnie kilka dni bylo mi jakos gorzej.moze sie poprostu uzbieralo. poza mężem nie mam tutaj, gdzie mieszkam nikogo bliskiego.
Nie sadze ze to przez witaminki, ale szkoda ze nie masz ulotki. Moze wpisz nazwe leku w wyszukiwarke i w aptekach internetowych czesto sa pelne sklady. Obecnie nie przypominam sobie co jeszcze moze byc nie zalecane dla kobiet w ciazy.
Polecam jakas kuracje rozweselajaca, wyjdz gdzies z mezem, albo pojdz na zakupy, bo wielu dziewczynom to pomaga. Siedzenie w domu i myslenie to najgorsze co mozna zrobic.

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-09-15 o 14:42
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 15:16   #4026
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej dziewczyny!
Melduję sie, że żyję :P dziś mija 5 miesięcy od zakończenia kuracji
- włosy się przetłuszczają jak dawniej
- twarz się przetłuszcza, ciut mnie niż dawniej
- nawrotu nie ma!

Cera ogólnie okej Czasem coś wyskoczy ale myślę że to takie normalne, związane z cyklem, i szybko mija

Jedyny minus to wyniki badania krwi. Przez całą kurację miałam wszystko w normie, a tu tydzień temu zrobiłam sobie kontrolne badanie krwi i bilirubina i ASPAT wyszły powyżej normy.. Dziwne to bardzo, bo w trakcie kuracji zawsze były w porządku a tu nagle 5 miesięcy po są powyżej normy. Byłam dziś u internisty (nie mogę na razie nawiedzić swojej dermatolog bo nie jestem w Krakowie) i dała mi Hepatil na wątrobę i zrobi mi USG jamy brzusznej żeby się upewnić że wszystko tam w porządku

Makrela - cieszę się, że stan dobry się utrzymuje ja też chcę teraz moją dermatolog pomolestować o jakieś kwasy czy inne takie, na przebarwienia.

Gonia, azzis, jak u was dziewczyny?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 20:15   #4027
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Jigg nie rozumiem,masz w końcu trądzik czy nie?Z Twojej wypowiedzi wynika także,że nigdy nie miałaś silnego trądziku,ropnych wyprysków itd.
Edyt,chociaż dzisiaj wyciskałam(bo bardzo dużo mi teraz wychodzi),nie zrobiłam sobie aż takiej masakry jak zwykle,Twoja wypowiedz,rady i wizualizacja-naprawdę do mnie przemawiają. dziękuję
Dzisiaj odczułam mocne wysuszenie ust.Bałam się przez kilka dni,że psychicznie mnie dobija ten lek,ale dziś jest troszkę lepiej i stan psychiczny zrzucam na stan mojej cery,ogólnie wygląd..Bo jestem strasznie blada i te pryszcze.Też jesteście takie blade?Ja dodatkowo wszystkimi maściami przeciwtrądzikowymi,masec zkami wybieliłam sobie twarz i teraz moja bladość mnie dobija,a opalać się nie mogę i tu jest problem.Samoopalacze odpadają,nawet po najlepszych uzyskany kolor nie podoba mi się.
Zrobiły mi się strasznie suche włosy,muszę poszukać dobrej nawilżającej odżywki,bo mam takie sianko na głowie..Zapewne temat włosów,odżywek itd już się przewijał,ale nie przeczytałam jeszcze wszystkiego.

__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-15, 21:04   #4028
jigg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Edyt mialam tylko raz robione badania, potem tylko 'na oko' doktor sprawdzał czy jest ok. A zakonczylam brac tabletki na lato( np z powodu słońca) poza tympomyślałam, że to, że tak powiem 'syzyfowa praca' z tymi hormonami a nie kuracja, która przynosi jakis konkretny skutek.

LausaS. tak, mam trądzik,ale nie taki STAŁY tylko bardzo zmienny, w sensie, że jednego tygodnia spokoj a drugiego wysyp . poza tym rozszezone pory, które zamienily sie juz miejscami (na policzkach) w blizny. (podczas brania izoteku baaaardzo złagodniały)

ostatnio np umowilam sie na peeling chemiczny telefonicznie bo mialam gladka buzie. wizyta ma byc lada dzien a ja mam wysyp i PUPA.

moj tradzik nie jest ani pospolity ani jakiś skrajny przypadek- chociaż blizny zostawia. Najwazniejszy jest fakt, że BARDZO mi przeszkadza wiec CHCE IZO!!
jigg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 21:36   #4029
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość

Edyt,chociaż dzisiaj wyciskałam(bo bardzo dużo mi teraz wychodzi),nie zrobiłam sobie aż takiej masakry jak zwykle,Twoja wypowiedz,rady i wizualizacja-naprawdę do mnie przemawiają. dziękuję
Dzisiaj odczułam mocne wysuszenie ust.Bałam się przez kilka dni,że psychicznie mnie dobija ten lek,ale dziś jest troszkę lepiej i stan psychiczny zrzucam na stan mojej cery,ogólnie wygląd..Bo jestem strasznie blada i te pryszcze.Też jesteście takie blade?
Zrobiły mi się strasznie suche włosy,muszę poszukać dobrej nawilżającej odżywki,bo mam takie sianko na głowie..Zapewne temat włosów,odżywek itd już się przewijał,ale nie przeczytałam jeszcze wszystkiego.
Nie ma za co ciesze sie ze komus pomagam.
Bladosc to nieodlaczny element mojej egzystencji wiec mi nie przeszkadza -ale w lecie, robie cos takiego ze kupuje jasny brazer(bo te zwykle sa dla mnie zazwyczaj za ciemne), albo ciemny zwykly puder do twarzy i omiatam cala twarz i troche szyje duzym pedzlem kabuki(mam pedzel isadory z letniej limitowanki- taki do twarzy i ciala, z mniejszym ma sie palmy) i wyglada sie naprawde zdrowo, albo na policzki swiezy odcien rozu.
Ja sie cieszylam ze mialam w koncu lekko suche wlosy, ale sumienniej zaczelam odzywek uzywac i w koncu moge spokojnie nakladac jedwab na wlosy.

Cytat:
Napisane przez jigg Pokaż wiadomość
Edyt mialam tylko raz robione badania, potem tylko 'na oko' doktor sprawdzał czy jest ok. A zakonczylam brac tabletki na lato( np z powodu słońca) poza tympomyślałam, że to, że tak powiem 'syzyfowa praca' z tymi hormonami a nie kuracja, która przynosi jakis konkretny skutek.

LausaS. tak, mam trądzik,ale nie taki STAŁY tylko bardzo zmienny, w sensie, że jednego tygodnia spokoj a drugiego wysyp . poza tym rozszezone pory, które zamienily sie juz miejscami (na policzkach) w blizny. (podczas brania izoteku baaaardzo złagodniały)

ostatnio np umowilam sie na peeling chemiczny telefonicznie bo mialam gladka buzie. wizyta ma byc lada dzien a ja mam wysyp i PUPA.

moj tradzik nie jest ani pospolity ani jakiś skrajny przypadek- chociaż blizny zostawia. Najwazniejszy jest fakt, że BARDZO mi przeszkadza wiec CHCE IZO!!
Proby watrobowe sama mozesz zrobic w jakimkolwiek punkcie pobran, jesli lekarz Ci nie zleci. W koncu i tak robisz je prywatnie jesli leczysz sie u dermatologa, który przyjmuje Cie prywatnie.
Mozesz pojsc do dermatologa i przedstawic sprawe. Powiedziec, ze chcesz druga pelna serie, ale to dopiero za miesiac. Tylko moze zrob poszukiwania dobrego dermatologa w swoim miescie. Bo ten ktorego mialas to za przeproszeniem *****, a nie Cie leczyl. Skoro wiedzial ze wakacje sie zblizaja to powinien powiedziec, ze kuracje zaczniemy po wakacjach(co wiekszosc lekarzy poleca), a nie jakies cyrki robic z przerywaniem...wiecej bez komentarza.
I wychodzi ze jestm strasznie cieta na dermatologow...

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-09-15 o 21:38
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 22:16   #4030
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
(...)
Proby watrobowe sama mozesz zrobic w jakimkolwiek punkcie pobran, jesli lekarz Ci nie zleci. W koncu i tak robisz je prywatnie jesli leczysz sie u dermatologa, który przyjmuje Cie prywatnie.
Mozesz pojsc do dermatologa i przedstawic sprawe. Powiedziec, ze chcesz druga pelna serie, ale to dopiero za miesiac. Tylko moze zrob poszukiwania dobrego dermatologa w swoim miescie. Bo ten ktorego mialas to za przeproszeniem *****, a nie Cie leczyl. Skoro wiedzial ze wakacje sie zblizaja to powinien powiedziec, ze kuracje zaczniemy po wakacjach(co wiekszosc lekarzy poleca), a nie jakies cyrki robic z przerywaniem...wiecej bez komentarza.
I wychodzi ze jestm strasznie cieta na dermatologow...
Ja co prawda czysty teoretyk, bo w końcu nie zdecydowałam się na kurację, ale masz zupełną rację co do dermtologów.
Oblukałam ulotkę + to co jest dostępne w necie, też na hamreykańsich stronach i coraz bardziej mnie dziwi co robią - nagminne nie dociąganie do dawki 120mg na kg. A pomysł z przerwaniem kuracji na wakacje? Makabra. Przecież po wakacjach to tak jakbyśmy zaczynali nową kurację, te dawki sprzed miesiąca się nie liczą.

Lek jest dosyć groźny, potrzebna jest według mnie kontrola dermatologa nad zażywającym, a u nas to wychodzi tak, że przede wszystkim pacjent kontroluje lekarza - sam wylicza dawki, długość kuracji.
Półbiedy jak jeszcze trafi tu i wszystko doczyta, ale nie każdy szuka po necie info.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 22:58   #4031
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

LauraS. ja też już odczuwam suchość ust. Od jakichś 3 dni są wysuszone, na noc smaruje je grubo Nanobase i dzisiaj zeszła mi z nich skóra... Mam wrażenie jakby były hmm.. zdrętwiałe? Takie dziwne uczucie.

Teraz męczę się z dość mocnym bólem głowy. Rozbolała mnie kilka godzin temu, ale nie chciałam łykać kolejnych tabletek. Zdarzyło się to po raz drugi odkąd biorę Akne także ogólnie chyba nie jest źle.

Piszecie o wysuszeniu włosów i kurde blaszka powinnam się zaopatrzyć w jakąś porządną odżywkę. Moje pewnie zaraz też to odczują, tym bardziej że z natury są dość suche. Co polecacie?
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 11:53   #4032
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Czy na komuś na początku mocniej przetłuszczała się twarz?Wcześniej miałam pryszcze ale raczej cera nie była taka tłusta,a teraz jest tłusta i pryszczata
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 20:03   #4033
nińa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 99
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Melduję sie, że żyję :P dziś mija 5 miesięcy od zakończenia kuracji
- włosy się przetłuszczają jak dawniej
- twarz się przetłuszcza, ciut mnie niż dawniej
- nawrotu nie ma!

Cera ogólnie okej Czasem coś wyskoczy ale myślę że to takie normalne, związane z cyklem, i szybko mija

Jedyny minus to wyniki badania krwi. Przez całą kurację miałam wszystko w normie, a tu tydzień temu zrobiłam sobie kontrolne badanie krwi i bilirubina i ASPAT wyszły powyżej normy.. Dziwne to bardzo, bo w trakcie kuracji zawsze były w porządku a tu nagle 5 miesięcy po są powyżej normy. Byłam dziś u internisty (nie mogę na razie nawiedzić swojej dermatolog bo nie jestem w Krakowie) i dała mi Hepatil na wątrobę i zrobi mi USG jamy brzusznej żeby się upewnić że wszystko tam w porządku
Ja jestem 1.5 miesiąca po kuracji i jak na razie cera bez zarzutu (tfu tfu). moja kuracja trwala 18 miesięcy, wyjadlam ponad 150mg/kg i mam nadzieje ze przyniesie to dlugotrwale rezultaty. twarz i wlosy zaczely sie z powrotem przetluszczac, ale dopóki mi nic nie zacznie wyskakiwać nie będę narzekać. Jak na razie udaje mi sie zachować silną wolę, i na dzień tylko filtr, żadnych podkladów czy pudrów, bo zauważyam że nawet podczas kuracji skóra sie pod nimi trochę dusila. nie mam blizn, więc na razie nie myślę o jakichś poważnych zabiegach kwasowych, ale chyba niedlugo zaczne stosować na noc coś lagodnie zluszczającego.

Pozdrawiam wszystkie osoby które skończyly juz kuracje (limonatka, izis, gonia - czytalam ze będziesz powtarzać: trzymaj się, tym razem musi być dobrze!!) i tak jak ja co rano z niepokojem patrzą w lustro. MUSI BYĆ DOBRZE!!!!!!!!
nińa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 10:12   #4034
polcia26
Raczkowanie
 
Avatar polcia26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mój własny kawałek nieba :)
Wiadomości: 236
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Limonatka i Nińa - gratuluję efektów.

Mój raport:
- 3 tygodnie po skończeniu kuracji
- włosy się nie przetłuszczają
- twarz leciutko zaczyna być bardziej tłusta
- i ... KASZKA!! na całej buzi.... boję się
__________________
polcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 10:40   #4035
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

[QUOTE=Limonatka;14253058]Hej dziewczyny!
Melduję sie, że żyję :P dziś mija 5 miesięcy od zakończenia kuracji
- włosy się przetłuszczają jak dawniej
- twarz się przetłuszcza, ciut mnie niż dawniej
- nawrotu nie ma!

Cera ogólnie okej Czasem coś wyskoczy ale myślę że to takie normalne, związane z cyklem, i szybko mija

Jedyny minus to wyniki badania krwi. Przez całą kurację miałam wszystko w normie, a tu tydzień temu zrobiłam sobie kontrolne badanie krwi i bilirubina i ASPAT wyszły powyżej normy.. Dziwne to bardzo, bo w trakcie kuracji zawsze były w porządku a tu nagle 5 miesięcy po są powyżej normy. Byłam dziś u internisty (nie mogę na razie nawiedzić swojej dermatolog bo nie jestem w Krakowie) i dała mi Hepatil na wątrobę i zrobi mi USG jamy brzusznej żeby się upewnić że wszystko tam w porządku
Makrela - cieszę się, że stan dobry się utrzymuje ja też chcę teraz moją dermatolog pomolestować o jakieś kwasy czy inne takie, na przebarwienia.QUOTE]
Fajnie ze buźką u Ciebie OK
ja przedwczoraj była u kosmetyczki co mi poleca - mikro, czy kwasy, a ona na to, że boi sie robić u mnie cokolwiek, żeby to nie spowodowało nawrotu i poleca laser, bo tam oddziałuje tylko promieniowanie, a nie inne czynniki. No i nie wiem co ma robić.. wazny jest tu oczywiście czynnik finansowy.. ale mówiła, że np kwasy - gdybym się zdecydowała, powiinnam robic regularnie co 2 tyg- przynajmniej 15 razy.. a to też "trochę" kosztuje.. muszę sie umówić do mojego dermatologa, on mi wczesniej polecał jakąs klinikę w Łodzi gdzie podobno cudownie leczą laserem. ciekawe jakie tego koszty....
ale i tak leczenie chyba zaczne na wiosne, bo za miesiąc najpewniej jade na wczasy gdzieś w ciepełko i teraz bez sensu cos zaczynać. a na sroga zimę to tez niezbyt dobrze..
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 11:05   #4036
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez nińa Pokaż wiadomość
Ja jestem 1.5 miesiąca po kuracji i jak na razie cera bez zarzutu (tfu tfu). moja kuracja trwala 18 miesięcy, wyjadlam ponad 150mg/kg i mam nadzieje ze przyniesie to dlugotrwale rezultaty. twarz i wlosy zaczely sie z powrotem przetluszczac, ale dopóki mi nic nie zacznie wyskakiwać nie będę narzekać. Jak na razie udaje mi sie zachować silną wolę, i na dzień tylko filtr, żadnych podkladów czy pudrów, bo zauważyam że nawet podczas kuracji skóra sie pod nimi trochę dusila. nie mam blizn, więc na razie nie myślę o jakichś poważnych zabiegach kwasowych, ale chyba niedlugo zaczne stosować na noc coś lagodnie zluszczającego.
!
ja na dzień filtr stosuję + korektor (na przebarwienia) i puder. i tak sukces, bo dzięki Goni odzwyczaiłam się od podkładu

Cytat:
Napisane przez polcia26 Pokaż wiadomość
Limonatka i Nińa - gratuluję efektów.

Mój raport:
- 3 tygodnie po skończeniu kuracji
- włosy się nie przetłuszczają
- twarz leciutko zaczyna być bardziej tłusta
- i ... KASZKA!! na całej buzi.... boję się
nie bój się, może to tylko reakcja na odstawienie leku i przejdzie!

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Fajnie ze buźką u Ciebie OK
ja przedwczoraj była u kosmetyczki co mi poleca - mikro, czy kwasy, a ona na to, że boi sie robić u mnie cokolwiek, żeby to nie spowodowało nawrotu i poleca laser, bo tam oddziałuje tylko promieniowanie, a nie inne czynniki. No i nie wiem co ma robić.. wazny jest tu oczywiście czynnik finansowy.. ale mówiła, że np kwasy - gdybym się zdecydowała, powiinnam robic regularnie co 2 tyg- przynajmniej 15 razy.. a to też "trochę" kosztuje.. muszę sie umówić do mojego dermatologa, on mi wczesniej polecał jakąs klinikę w Łodzi gdzie podobno cudownie leczą laserem. ciekawe jakie tego koszty....
ale i tak leczenie chyba zaczne na wiosne, bo za miesiąc najpewniej jade na wczasy gdzieś w ciepełko i teraz bez sensu cos zaczynać. a na sroga zimę to tez niezbyt dobrze..
laser jest pewnie drogi bardzo... pogadaj najlepiej z dermatologiem, w końcu ona bardziej zna Twoją cerę, zna się na kuracji którą przeprowadziła to może poleci jakiś zabieg..
ja też chcę się przejść do mojej i zapytać co dalej, czy jakieś kwasy właśnie albo coś. ja mam przebarwienia, a nie blizny, więc chyba na coś takiego właśnie jakieś kwasy są dobre. zobaczymy.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 17:17   #4037
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Makrela,jeśli cudownie leczą laserem napisz jeszcze jaki to dokładnie laser czy np.IPL,fraxel..duużo do wyboru,a szukam skutecznego(wtedy napradwde moge zapłacić dużo),bo IPL miałam,wydałam sporo a efekt marny.
Jeśli cera nie jest podrażniona przy łykaniu izo,czy mogę te czerwone pryszczole i plamy posmarować czymś np z kwasami(tylko punktowo i mało)?
Jak odżywiacie się podczas brania izo,podobno trzeba spozywać mniej tłuszczu?Jak wygląda Wasza dieta,bo ja myślę,że może przez moją złą dieteę mam ciągle pryszcze.jem bardzo dużo nabiału,jogurty,maślanki, kefiry,duuzo mleka.
A poza tym to cierpliwość nie jest moją dobrą stroną i chciałabym już poprawę!!!
__________________
zmieniać..

Edytowane przez LauraS.
Czas edycji: 2009-09-17 o 17:51
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 16:05   #4038
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Boję się,że izo sparawi,że dopiero teraz będę miała nieziemsko masakryczny trądzik.Od kiedy zaczęłam do brać...moja twarz jeszcze nigdy nie wyglądała tak zle:// dzisiaj18sty dzien..
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 18:59   #4039
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Boję się,że izo sparawi,że dopiero teraz będę miała nieziemsko masakryczny trądzik.Od kiedy zaczęłam do brać...moja twarz jeszcze nigdy nie wyglądała tak zle:// dzisiaj18sty dzien..

Laura strasznie mi przykro że u Ciebie tak źle
i dziwne, bo z tego co pamiętam to zaczęłyśmy brać w ten sam dzień a u mnie jest teraz 23, a u Ciebie 18 o_O

u mnie sucha skóra, suche usta, z trzy razy głowa mnie bolała (nigdy mnie nie boli) i kręgosłup tragedia.
nie mogę nawet podłogi pozamiatać :/ i tu mam pytanie: czy myślicie że pani dermatolog może napisać mi zwolnienie na wf ? w środę mam wizytę a w poniedziałek będę mogła iść do rodzinnego i nie wiem co zrobić ? czy w ogóle jest jakaś szansa na takie zwolnienie ?

i jeszcze jedno: czy któraś z was orientuje się gdzie w ZAMOŚCIU można kupić najtaniej Aknenormin ? bo w aptece najbliżej mojego internatu aż 180zł za opakowanie
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 20:59   #4040
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Boję się,że izo sparawi,że dopiero teraz będę miała nieziemsko masakryczny trądzik.Od kiedy zaczęłam do brać...moja twarz jeszcze nigdy nie wyglądała tak zle:// dzisiaj18sty dzien..
Ale za to od razu wszystko co mialo wyjsc ci wyjdzie i potem bedzie tylko lepiej

Cytat:
Napisane przez monika13 Pokaż wiadomość
u mnie sucha skóra, suche usta, z trzy razy głowa mnie bolała (nigdy mnie nie boli) i kręgosłup tragedia.
nie mogę nawet podłogi pozamiatać :/ i tu mam pytanie: czy myślicie że pani dermatolog może napisać mi zwolnienie na wf ? w środę mam wizytę a w poniedziałek będę mogła iść do rodzinnego i nie wiem co zrobić ? czy w ogóle jest jakaś szansa na takie zwolnienie ?

i jeszcze jedno: czy któraś z was orientuje się gdzie w ZAMOŚCIU można kupić najtaniej Aknenormin ? bo w aptece najbliżej mojego internatu aż 180zł za opakowanie
Nie sadze, aby lekarz wypisal Ci z tego powodu zwolnienie. Po pierwsze to niczego nie zalatwi. Mnie wszystkie kosci bolaly tak, ze czulam sie jakbym mialam przez 3 miesiace non stop zakwasy i to niezaleznie od tego czy cwiczylam czy nie(a uprawialam fitnes i cwiczenia ciezarkami 2x1,5kg). Moim osobistym zdaniem branie aknenorminu to nie jest wymowka, aby czegos nie robic. W szkole tak czy siak nie daja jakis specjalnie forsownych cwiczen, a wysilek sie przydaje chocby dlatego ze poprawia nastroj.
W zamosciu ostatnio zadko bywam, ale moze podzwon po aptekach i popytaj. Nie wszystkie apteki sprowadzaja takie leki, a jesli juz maja to czesto sa dosyc drogie wlasnie dlatego ze nie biora ilosci hurtowych. Proponuje zebys zadzwonila do aptek szpitalnych - Jana Pawla, albo starego szpitala i moze na reja(moja mama zawsze tam kupuje leki i twierdzi ze jest zazwyczaj najtaniej). Ja akutar w domu nie kupowalam aknenorminu, ale jakbys chciala namiary na tania apteke w lublinie(107pln za 20mg) to moge podac.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 23:57   #4041
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

LauraS. u mnie chwilowo było jakby lepiej, twarz się wygładziła a od wczoraj znowu wygląda paskudnie... (przydają się te nowe emotki..)
Także nie jesteś sama
A propos, czym smarujecie usta?? Tisane jest taki sobie, na noc nakładam Nanobase, ale brakuje mi jakiejś pomadki na dzień, kiedy nie mam czasu bawić się w grzebanie paluchami w słoiczku. Ogólnie zaczyna mi się złuszczać skóra na twarzy, jest to trochę upierdliwe przy nakładaniu makijażu, ale jakoś sobię radzę. Oby tylko nie było gorzej

I jeszcze jedno pytanko, wiecie może gdzie w Łodzi można dostać najtaniej Aknenormin 20 i 10mg? W moim grajdole nie dodają żadnych próbek kremów, dermatolog zapewniała, że w Łodzi to nie do pomyślenia.

Pozdrawiam współtowarzyszki niedoli
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 08:00   #4042
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Nie sadze, aby lekarz wypisal Ci z tego powodu zwolnienie. Po pierwsze to niczego nie zalatwi. Mnie wszystkie kosci bolaly tak, ze czulam sie jakbym mialam przez 3 miesiace non stop zakwasy i to niezaleznie od tego czy cwiczylam czy nie(a uprawialam fitnes i cwiczenia ciezarkami 2x1,5kg). Moim osobistym zdaniem branie aknenorminu to nie jest wymowka, aby czegos nie robic. W szkole tak czy siak nie daja jakis specjalnie forsownych cwiczen, a wysilek sie przydaje chocby dlatego ze poprawia nastroj.
W zamosciu ostatnio zadko bywam, ale moze podzwon po aptekach i popytaj. Nie wszystkie apteki sprowadzaja takie leki, a jesli juz maja to czesto sa dosyc drogie wlasnie dlatego ze nie biora ilosci hurtowych. Proponuje zebys zadzwonila do aptek szpitalnych - Jana Pawla, albo starego szpitala i moze na reja(moja mama zawsze tam kupuje leki i twierdzi ze jest zazwyczaj najtaniej). Ja akutar w domu nie kupowalam aknenorminu, ale jakbys chciala namiary na tania apteke w lublinie(107pln za 20mg) to moge podac.
właśnie w tym problem że mnie nie bolą mięśnie tylko kręgosłup. jak się normalnie schylę to potrzeba mi trochę czasu żebym się z powrotem wyprostowała bo ból jest nie do zniesienia, może nawet nie chodzi o ból ale czuję się jakbym wyginała jakąś kość i zaraz miała ją złamać. w ogóle się nie spodziewałam, że będę miała problemy z kręgosłupem. bardziej obawiałam się o krwawienie z nosa lub oczy a tu nic.

Zamościa nie znam i nie mam w ogóle czasu ale chyba będę musiała się poświęcić i popytać o ceny. a co do 107zł to w porównaniu z tym co płaciłam za pierwsze opakowanie to więcej, bo zapłaciłam 97zł za jedno ale drugie już z innej hurtowni i 132 :/ także...
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 09:37   #4043
am85
Raczkowanie
 
Avatar am85
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dla osób z Krakowa i okolic polecam aptekę Bobilewicza (jest ich kilka). Kupiłam tam Akne za 99,99 - op. 20 mg
Zrealizowałam cała receptę (4 opakowania) i do zakupu dostałam gratis 2 szt sztyftów do ust aknenormin (mają spf20) oraz kilka próbek effaclaira duo..
słyszałam od lekarza, ze z tymi sztyftami ochronnymi jest tak samo jak w przypadku izoteku - powinne być do kazdego opakowania...no ale jak widać "powinne" znaczy dla kazdego co innego
am85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 10:32   #4044
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Monika zaczęłśymy kurację w podobnym czasie-ja 2giego września.
Ehh,masakra,żebym miała pewnosc,że to przejściowe,a potem z buzią wszystko ok,ale ja boję się,że ten syf na twarzy bedzię się ciągnął w nieskończoność odpadł mi duzy strup,a pod nim dalej bolesna duża gula jak siedziała tak siedzi..
Na razie próbuję nakładać na pryszcze coś zeby szybciejj znikały,goiły sie i nie sotosuje zadnych kremow nawilzajacych.Twarz myję płynem micelarnym biodermy i stuosuje wodę termalną la roche posay.Mam krem cicalfate ale boję się ze mnie pozapycha...jest taki tłusty,a teraz moja twarz to istne pobojowisko,rozszerzone pory i z każdego coś się wykluwa.Może powinnam zmienic pielęgnację.Czy lepiej nie samorwać niczym twarzy jesli nie przesuszyła się jeszcze?czy płyn micelarny do mycia twarzy jest wystrczający?-może lepiej jakiś tonik/żel?
__________________
zmieniać..

Edytowane przez LauraS.
Czas edycji: 2009-09-19 o 10:45
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 10:56   #4045
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Monika zaczęłśymy kurację w podobnym czasie-ja 2giego września.
Ehh,masakra,żebym miała pewnosc,że to przejściowe,a potem z buzią wszystko ok,ale ja boję się,że ten syf na twarzy bedzię się ciągnął w nieskończoność odpadł mi duzy strup,a pod nim dalej bolesna duża gula jak siedziała tak siedzi..
Na razie próbuję nakładać na pryszcze coś zeby szybciejj znikały,goiły sie i nie sotosuje zadnych kremow nawilzajacych.Twarz myję płynem micelarnym biodermy i stuosuje wodę termalną la roche posay.Mam krem cicalfate ale boję się ze mnie pozapycha...jest taki tłusty,a teraz moja twarz to istne pobojowisko,rozszerzone pory i z każdego coś się wykluwa.Może powinnam zmienic pielęgnację.Czy lepiej nie samorwać niczym twarzy jesli nie przesuszyła się jeszcze?czy płyn micelarny do mycia twarzy jest wystrczający?-może lepiej jakiś tonik/żel?
Laura ! równoczesne stosowanie innych kosmetyków przeciwtrądzikowych jest ZABRONIONE !
przeczytaj dokładnie ulotkę. też na początku nie mogłam się przyzwyczaić że nie smaruję niczym innym syfów ale teraz jakoś mi przeszło. wciąż pojawiają się bolące, ropne zmiany ale da się przeżyć.

porozmawiaj z dermatologiem czy możesz używać innych kosmetyków przeciwtrądzikowych i nie martw się, nie jesteś sama
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 11:04   #4046
dionizy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

a mi dermatolog sama przepisała równolegle do acnenorminu żebym smarował sobie metranidazolem i clindacne...
dionizy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 11:08   #4047
radgamu
Raczkowanie
 
Avatar radgamu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Pierwsza tabletka izoteku wczoraj jestem dobrej mysli a mam pytanie. Jak jest z alkoholem podczas kuracji? Można czy nie można pic?
radgamu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 11:25   #4048
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

To od dziś tylko tonik rano i wieczzorem.zobaczę co się będzie działo.
najbardziej boję się ze tym swoim grzebaniem mogę zniszczyć dobre działanie izoteku.
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 11:28   #4049
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez monika13 Pokaż wiadomość
właśnie w tym problem że mnie nie bolą mięśnie tylko kręgosłup. jak się normalnie schylę to potrzeba mi trochę czasu żebym się z powrotem wyprostowała bo ból jest nie do zniesienia, może nawet nie chodzi o ból ale czuję się jakbym wyginała jakąś kość i zaraz miała ją złamać. w ogóle się nie spodziewałam, że będę miała problemy z kręgosłupem. bardziej obawiałam się o krwawienie z nosa lub oczy a tu nic.

Zamościa nie znam i nie mam w ogóle czasu ale chyba będę musiała się poświęcić i popytać o ceny. a co do 107zł to w porównaniu z tym co płaciłam za pierwsze opakowanie to więcej, bo zapłaciłam 97zł za jedno ale drugie już z innej hurtowni i 132 :/ także...
Miesnie to mnie swoja droga bolaly, a kregoslup, zebra i mostek swoja. Po przebudzeniu czulam sie jakbym miala zamiast materaca kamienie pod plecami, przeszlo mi dopiero po zmniejszeniu dawki.
Wiesz ta apteka w lublinie jest znana z tego ze zawsze ma wszystkie leki taniej i przynajmniej wiesz ile zalpacisz i ze aknenormin bedzie, a nie tak jak napisalas w zaleznosci od kursu waluty roznica wynosi juz 35pln.
We wrocku najtaniej kupuje po 114pln wiec dla mnie to dosyc tanio.

Cytat:
Napisane przez am85 Pokaż wiadomość
Dla osób z Krakowa i okolic polecam aptekę Bobilewicza (jest ich kilka). Kupiłam tam Akne za 99,99 - op. 20 mg
Zrealizowałam cała receptę (4 opakowania) i do zakupu dostałam gratis 2 szt sztyftów do ust aknenormin (mają spf20) oraz kilka próbek effaclaira duo..
słyszałam od lekarza, ze z tymi sztyftami ochronnymi jest tak samo jak w przypadku izoteku - powinne być do kazdego opakowania...no ale jak widać "powinne" znaczy dla kazdego co innego
Wlasnie ja tez dostawalam do kazdego opakowania sztyft...
Tak nawiasem jesli ktos chce przygarnac 4 sztyfty z aknenorminu to prosze o wiadomosc na PW bo mam w zapasie, ale nie lubie ich, bo dla mnie i moich popekanych ust nic nie robia oprocz natluszczenia.

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Monika zaczęłśymy kurację w podobnym czasie-ja 2giego września.
Ehh,masakra,żebym miała pewnosc,że to przejściowe,a potem z buzią wszystko ok,ale ja boję się,że ten syf na twarzy bedzię się ciągnął w nieskończoność odpadł mi duzy strup,a pod nim dalej bolesna duża gula jak siedziała tak siedzi..
Na razie próbuję nakładać na pryszcze coś zeby szybciejj znikały,goiły sie i nie sotosuje zadnych kremow nawilzajacych.Twarz myję płynem micelarnym biodermy i stuosuje wodę termalną la roche posay.Mam krem cicalfate ale boję się ze mnie pozapycha...jest taki tłusty,a teraz moja twarz to istne pobojowisko,rozszerzone pory i z każdego coś się wykluwa.Może powinnam zmienic pielęgnację.Czy lepiej nie samorwać niczym twarzy jesli nie przesuszyła się jeszcze?czy płyn micelarny do mycia twarzy jest wystrczający?-może lepiej jakiś tonik/żel?
Przez pierwszy miesiac w pielegnacji niewiele zmienialam. Czyli zel do twarzy bez SLS, kerm dla dzieci HIPP, filtr, i make up, a wieczorem zmywalam make up i nakladalam jakis emolient(to byla dla mnie nowosc np. emolium). I wsjo. Pozniej dodalam na dzien tresciwszy krem i rano nie uzywalam wody do mycia twarzy tylko bioderme.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 13:39   #4050
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Miesnie to mnie swoja droga bolaly, a kregoslup, zebra i mostek swoja. Po przebudzeniu czulam sie jakbym miala zamiast materaca kamienie pod plecami, przeszlo mi dopiero po zmniejszeniu dawki.
Wiesz ta apteka w lublinie jest znana z tego ze zawsze ma wszystkie leki taniej i przynajmniej wiesz ile zalpacisz i ze aknenormin bedzie, a nie tak jak napisalas w zaleznosci od kursu waluty roznica wynosi juz 35pln.
We wrocku najtaniej kupuje po 114pln wiec dla mnie to dosyc tanio.
widzę że się nie rozumiemy, ja w zeszłym tygodniu po paru ćwiczeniach na wf całkiem zrezygnowałam bo nie mogłam się wyprostować ! no sorry, ale nie mam zamairu się tak męczyć. poza tym nie szukam wymówki bo sport uwielbiam.
uważam temat za zakończony.
chyba że ktoś ma coś innego do powiedzenia w tej sprawie.
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.