Dlaczego przestały się kręcić? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-13, 14:01   #121
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Niestety włosy się prostują się przez noc i rano i nie mogę się cieszyć falami Tzn. robię tak: myję włosy, czekam aż same wyschną i idę spać. Rano niestety się już nie kręcą Próbowałam inaczej: spać ze związanymi włosami, spać z mokrymi rozpuszczonymi włosami, spać z mokrymi związanymi włosami... ale to nic nie daje. Nie wiecie co robić?
Zapraszam Ciebie do wątku pielęgnacyjnego oraz tutaj.
Cytat:
Napisane przez Sesja Pokaż wiadomość
Prosze Was moze macie taki swój niezbędnik, który mi pomoże. Bardzo proszę o rady. Zaznaczam ze uzywam czesto suszarki i pianki do stylizacji wlosów.
Pianki mogą wysuszać włosy, jeśli w składzie jest denat/alcohol denat. Zwróć uwagę na to, co zawiera Twoja pianka i jaka jest Twoja pielęgnacja.
Na początek polecam lekturę pigułki i FAQ. Później wątku pielęgnacyjnego.

Nie wiem, co mogłoby Ci pomóc, bo nie wiem, jakie dokładnie masz problemy, ani jaka jest Twoja pielęgnacja. Poczytaj polecone wątki i przemyśl to, co robisz z włosami. To na początek. Bez lektury i refleksji nie zajedziemy za daleko.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 11:59   #122
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
I nic w tym dziwnego,ze łatwiej się rozczesują - wysoko są w niej silikony, dzięki którym włosy wyglądają na zdrowsze, gładsze, błyszczące. Ale to tylko pozory od mycia do mycia.
Przed nimi emolient, który działa dość podobnie, wygładzając włosy i zabezpieczając przed ucieczką wody. Jest też humektant, który reguluje ilość wody we włosie i pozwala (akurat ten) przenikać składnikom do wnętrza włosa. Nadto antystatyk, który sprawi, ze łatwiej rozprowadzisz odżywkę na włosie, a potem ją zmyjesz (to, co się wodą zmyć da).
Zaznaczyłam zapach, który jest zwykle w ilości ok. 0,5 % w składzie. Wszystko co po nim jest w jeszcze mniejszych ilościach, więc zwykle nie ma znaczenia.
I co teraz sądzisz o tej odzywce?
Sądzę, że muszę się jeszcze duuużo nauczyć. Tę odżywkę też dostałam w salonie fryzjerskim, nawet chciałam ją jeszcze kupić ale widzę, że nie ma po co. Na pewno jest wiele lepszych produktów, ale mnie - laikowi - ciężko jest coś ocenić, niewiele jeszcze wiem. Ale od jakiegoś czasu sprawdzam składy różnych rzeczy, szukam, porównuję i mam nadzieję, że kiedyś to wszystko ogarnę

Cytat:
Ten jedwab to też sam silikon.
Oczywiście silikony nie są złe, ale trzeba prócz nich dawać włosom jeść i pić. Ponieważ nie dostają tego od Ciebie (Kemon wybitnie treściwy nie jest, choć z pozoru wydaje się, że składników jest mnóstwo. Cóż z tego, skoro po zapachu i silikonach), są przesuszone.
Jedwab stosuję raczej rzadko, właściwie w nagłych wypadkach i wiem że pielęgnacja to to nie jest.

Cytat:
Biowax do zniszczonych lub wypadających jest bardzo fajną odżywką.
Uważaj na maski, bo zwykle maja więcej silikonów niż odżywczych składników. Mają zadziałać natychmiast, więc dają iluzję zdrowia. Ale to tylko iluzja i, jeśli stosuje się silikony, trzeba o tym pamiętać.
W takim razie chyba porzucę plany kupowania masek sklepowych na rzecz robienia ich samodzielnie.
Właśnie Biowax do zniszczonych chciałabym zakupić, wróciłam do Poznania więc wybiorę się w końcu na zakupy dziś i jak mi wpadnie w oko gdzieś to na pewno będzie mój

edit: wróciłam, kupiłam, będę wypróbowywać widziałam, że z serii do zniszczonych jest też odżywka 2 fazowa bez spłukiwania, warto się w nią też zaopatrzyć, dobrze działa?

edit 2: nałożyłam wczoraj po południu wax na 30 min, dokładnie zmyłam, wczoraj były naprawdę bardzo ładne za to dzisiaj wyglądają jakby były mega przetłuszczone i jakbym ich nie myła tydzień

Cytat:
Mogą, tak samo jak hormony maja wpływ na ciało.
Jeśli przed stosowaniem pigułek obserwowałaś zmiany we włosach zgodnie z cyklem (pogorszenie stanu włosów, skrętu przed miesiączką), to dość prawdopodobne, że na początku stosowania i po odstawieniu się zbuntują.
Jednak stosowana pielęgnacja nie jest bez wpływu.
Szczerze mówiąc nie pamiętam już bo brałam pigułki 2,5 roku a wcześniej raczej nie zwracałam zbytniej uwagi na włosy, ale nie wydaje mi się żeby z cyklem się zmieniały, skręt zawsze był idealny i kształtny, mocny, a teraz pozostały mi już tylko fale. Ale mam wrażenie, że po tym nowym szamponie i odżywce jakby nabrały pełniejszego skrętu w niektórych miejscach, ale może tylko sobie wmawiam, bo myłam włosy dopiero kilka razy a to chyba aż tak szybko nie działa

Cytat:
Widzę, ze denata nie ma. Ma jednak polimery, co do których nie mam pewności, czy zostaną zmyte przez wodę lub odżywkę. Pamiętaj, by co jakiś czas myc włosy prostym szamponem z sls (to gdybyś zdecydowała się na mycie odżywką lub delikatnym szamponem).
Przymierzam się do mycia odżywką, póki co jeszcze się dokształcam w tym temacie, na początku byłam baardzo zdziwiona, że w ogóle tak można, a już w ogóle że daje to taki świetny efekt!

Cytat:
Pamiętaj, że wielu fryzjerów podobnie jak sprzedawców, może chcieć po prostu sprzedać Ci produkt.
Nadto - wielu z nich nie wie, co naprawdę siedzi w składzie produktów, które używają (albo wie, ale o tym nie mówią).
Pewnie w większości przypadków tak jest, ale mój fryzjer to również mój dobry znajomy z gruntu pozazawodowego i od kilku lat obcinam się tylko u niego bo on po prostu zna już moje włosy, obserwuje je, wie czego ja chcę, jak obcinać żeby się ładnie układały i zawsze, ale to zawsze wychodzę zadowolona.

No i dużo na mnie nie zarobił, a pewnie wcale, bo dostałam 2 produkty w cenie 1, za 30 zł to żal byłoby nie spróbować, zwłaszcza że jest to seria której on używa w salonie.

Cytat:
Nie wiem. Ja się nie wypowiem, póki nie zobaczę składu.
Szampon: aqua, lauramidopropyl betaine, disodium cocoamphodiacetate, sodium lauroyl sarcosinate, lauramidopropylamine oxide, cocamide dea, pentaclethra macroloba, polyquaternium-6, polyquaternium-10, parfum, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, phosphoric acid, magnesium chloride, magnesium nitrate.

Odżywka: aqua, myristyl alcohol, cetearyl alcohol, persea gratissima oil, prunus amygdalus dulcis oil, simmondsia chinensis oil, behenamidopropyl dimethylamine, hydrolyzed vegetable protein pg-propyl silanetriol, sodium hyaluronate, avena sativa bran extract, cetrimonium chloride, allantoin, dimethiconol, petrolatum, polyquaternium-7, parfum, dmdm hydantoin, propylene glycol, tetrasodium edta.


Ale skomplikowane i póki co nic mi nie mówiące nazwy


A! I chciałam jeszcze zapytać gdzie mogę kupić takie cuda jak np. olej kokosowy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=34779 ??
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe

Edytowane przez nagi_aniolek
Czas edycji: 2010-09-17 o 11:59
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 14:49   #123
Madziuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 21
Dot.: Jak wrócić do naturalnych loków (po prostowaniu)

Cytat:
Napisane przez Jeannie_jk Pokaż wiadomość
Oj ciężko ci będzie.. z tego co wiem włosy po kilku latach prostowania przystosowują się do tego i ulegają wyprostowaniu...ale wiesz zawsze mozesz krecic je na wałki...aby znowy przyzwyczaily sie do loczkow i do tego stosuj preparaty mocno nawilzajace wlosy bo krecone bardzo to lubia..nie wiem co jeszcze ci poradzic
sory...większej bzdury nie słyszałam!! skąd wy to bierzecie!!?? Co ma wspólnego prostowanie z cebulka i z genami?? Albo wałki z przyzwyczajeniem do loków??? To tylko może wysuszyć włosy,przez to kruszą się i skracają. Ja pierdziuuu. Rodzaj włosa macie zapisane w genach!!

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez fibian Pokaż wiadomość
Widać po prostu że są zniszczone. Poza tym znowu mam" bałagan na głowie".
Zasatanawiam się, czy dalej działać w ten sposób i czekać na poprawę sytuacji, czy raczej zacząć znowu suszyć włosy na szczotjkę?
Jak myslicie, ile trzeba czekać, żeby włosy się zregenerowały?

odżywki stosować jak najbardziej....a właściwie to lepiej maski,zawsze,ale to nic nie pomorze na popalone prostownica końce - to tylko do ścięcia
Maski stosujemy przede wszystkim już wtedy zanim zacznie się coś dziać z włosami!!
__________________
I see your lips the summer kisses
The sunburned hands I used to hold...


Madziuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 15:38   #124
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Jak wrócić do naturalnych loków (po prostowaniu)

madziuka - znam abrdzo blisko jeden przypadek, gdzie wlosy nie chca sie juz krecic po wieloletnim prostowaniu.
nie jest to oczywiscie spowodowane zmiana struktury cebulkic zy przekroju wlosa, bo ten gdy sie da mu spokoj i zregeneruje co sie da/obetnie co sie nie da - powinien wrocic do siebie. ALE. wlosy zniszczone (prostowaniem i innymi zabiegami) moga przestac sie krecic.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 15:55   #125
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Jak wrócić do naturalnych loków (po prostowaniu)

Pewnie bardziej jej chodziło o to, że prostowane włosy są jednak podniszczone a wtedy mogą nie chceć się kręcić, tak samo jeśli zaczyna się CG to z czasem włosy coraz lepiej się kręcą, może te wiązania we włosie z czasem robią się mocniejsze nie tylko dlatego, że się lepiej odżywia, mocniej utrwala ale też ma to coś wspólnego z częstym układaniem włosa w to położenie i to mu też pomaga?
Zniszczone włosy można podratować proteinami ale fakt, nie naprawi się raz dokonanych szkód, zawsze lepsze włosy krótkie a zdrowe i pełne energii niż długie i niemrawe
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 15:51   #126
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Pomóżcie mi ,nie wiem co sie stało
może zacznę od początku
2 lata temu miałam proste włosy i grzywkę również
1,5 temu zmieniłam włosy na grzywkę wychodząca z lewej strony która zapuściłam sama ,nie chodziłam do fryzjera przez 3 lata
doprowadziłam je do stanu gdzie grzywka była na tyle długa i ciezka ze nie trzymała sie i była oklapnieta a włosy do piersi krecace sie tylko przy koncówka(wczesniej kreciły sie całe)myłam je codziennie
w sierpniu wkurzyłam sie i poszłam do fryzjera ,wycieniował i skrócił grzywkę na taka abym nie musiała trzymać ja za uchem ,były świetne ,wystarczyło gdy umyłam je tylko co 3 dni a włoski kręciły sie
wszystko było dobrze do środy 29 września ,skończył sie mój szampon z timotei który wgl zmienili na inny i umyłam nim włosy stwierdziłam ze sama podetnę sobie włosy bo ostatnio jakos były takie suche i wgl te końcówki no i wycieniowałam....wstałam rano a włosy proste jak deska...myłam wczoraj nadal jest tak samo i nadają sie już dziś do umycia bo grzywka opada i cąły czas ja dotykam czyli co jest nie tak ? co zrobiłam zle?chce znowu moje kręcone włosy..

Edytowane przez karcia334
Czas edycji: 2010-10-04 o 15:53
karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 21:25   #127
Madziuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 21
Dot.: Jak wrócić do naturalnych loków (po prostowaniu)

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Pewnie bardziej jej chodziło o to, że prostowane włosy są jednak podniszczone a wtedy mogą nie chceć się kręcić
noooo,bardziej o to,bo co to znaczy,że po wieloletnim prostowaniu włosy przyzwyczajają się do drutowości....to przecież proste,sa tak zniszczone,że juz ich właściwie nie ma! jest tylko sieczka! Takich włosów nawet fryzjer nie ujarzmi. Z takimi włosami nie da się pracować

.....aha,wiązania we włosach nie powracają, nic nie robi się mocniejsze. Włos nie ma pamięci,włos to nie wątroba. Co zniszczone - trzeba ściąć. Z 'waty' na głowie nie da się zrobić włosów. Nie czarujmy się dziewczęta.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez karcia334 Pokaż wiadomość
...wszystko było dobrze do środy 29 września ,skończył sie mój szampon z timotei który wgl zmienili na inny...
aaaa może to być wina szamponu,oczywiście,dodal i więcej czegoś,może środka 'pielęgnująco - obciążającego' ( właściwie to te szampony rossmanowskie tego nie posiadają,ale niech wam będzie)
Ogólnie kręcone nie lubia silikonów i jak najmniej detergentów a większośc tych szamponów właśnie je ma. Nie wiem jaki polecić Tobie inny szampon. Ja stosuję tylko 'Salonowe' i płace za to co w środku a nie za piekna butelkę. Pozostaje droga prób i blędów
__________________
I see your lips the summer kisses
The sunburned hands I used to hold...


Madziuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-05, 06:34   #128
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Jak wrócić do naturalnych loków (po prostowaniu)


aaaa może to być wina szamponu,oczywiście,dodal i więcej czegoś,może środka 'pielęgnująco - obciążającego' ( właściwie to te szampony rossmanowskie tego nie posiadają,ale niech wam będzie)
Ogólnie kręcone nie lubia silikonów i jak najmniej detergentów a większośc tych szamponów właśnie je ma. Nie wiem jaki polecić Tobie inny szampon. Ja stosuję tylko 'Salonowe' i płace za to co w środku a nie za piekna butelkę. Pozostaje droga prób i blędów [/QUOTE]


uzyłam juz 2 innych i i tak nic ,jakis do kreconych i gliss kur
karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 10:43   #129
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Nie rozumiem niektórych rzeczy:
Cytat:
Napisane przez karcia334 Pokaż wiadomość
2 lata temu miałam proste włosy i grzywkę również
1,5 temu zmieniłam włosy na grzywkę wychodząca z lewej strony która zapuściłam sama ,nie chodziłam do fryzjera przez 3 lata
doprowadziłam je do stanu gdzie grzywka była na tyle długa i ciezka ze nie trzymała sie i była oklapnieta a włosy do piersi krecace sie tylko przy koncówka(wczesniej kreciły sie całe)
zatem włosy masz proste czy kręcone, bo pierwsze zdanie zaprzecza całości. Chyba że chcesz powiedzieć coś istotnego, podkreślając, że włosy były proste.
Cytat:
stwierdziłam ze sama podetnę sobie włosy bo ostatnio jakos były takie suche i wgl te końcówki no i wycieniowałam
Jeśli obcięłaś za dużo albo w taki sposób, że zeszłaś z cieniowania, to włosy mogą nie chcieć się zakręcić. Nie wiem, ile ścięłaś, nie wiem w jaki sposób. Napisz coś więcej.

Szampon... jeśli stosujesz wyłącznie szampon, to współczuję Twoim włosom. Timotei do delikatnych i wolnych od substancji, z którymi nie przepadamy, nie należy, więc odpowiedzi jest wiele.
Jak by nie patrzeć, nie czyniłabym go jedynym winowajcą.
Musisz pamiętać, ze włosy potrzebują też chwili, by przyzwyczaić się do nowego cięcia. Moim zajmuje to zwykle do 2 tygodni, nawet jeśli tnę sama.

Cytat:
Napisane przez Madziuka Pokaż wiadomość
aaaa może to być wina szamponu,oczywiście,dodal i więcej czegoś,może środka 'pielęgnująco - obciążającego' ( właściwie to te szampony rossmanowskie tego nie posiadają,ale niech wam będzie)
Zależy które szampony Rossmanowskie. Problem w tym, że większość ma coś, co nie nadaje się na kręcone.
Cytat:
Ja stosuję tylko 'Salonowe' i płace za to co w środku a nie za piekna butelkę. Pozostaje droga prób i blędów
Salonowe, czyli jakie? Problem w tym, że analizy składów wielu kosmetyków "salonowych" wskazują, iż nie mamy do czynienia z jakimiś cudami
Przeciwnie - sporo w nich tego, czego sama nie polecasz do kręconych.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez karcia334 Pokaż wiadomość
uzyłam juz 2 innych i i tak nic ,jakis do kreconych i gliss kur
Jakich konkretnie? Możesz podać skład?
A poza tym czego używasz?
Sporo kosmetyków do kręconych nie jest dla nich przeznaczona - no chyba, że chcesz się kręconych pozbyć.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 15:41   #130
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez Madziuka Pokaż wiadomość
Nie wiem jaki polecić Tobie inny szampon. Ja stosuję tylko 'Salonowe' i płace za to co w środku a nie za piekna butelkę. Pozostaje droga prób i blędów
taaa... placisz wlasnie za butelke i marke. przejrzyj watki skladowe. szmpony salonowe to praktycznie to samo co drogeryjne tylko w markowej buteleczce i 5 razy droższe.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 17:32   #131
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

moim szamponem którego uzywałam od dłuzszego czasu był Timotei-niestesty nie mam butelki ale podaje strone
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-i-cytryna.htm

potem gdy skonczył mi sie ten a własciwie to nie dostałam go w 3 sklepach zakupiłam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...jacych-sie.htm podobno to miałbyc ten sam jednak umyłam nim wtedy i juz miała proste

nastepnie kupiłam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...ych-wlosow.htm

pod wpływem chwili wiec myslałam ze i moze on pomoze nie miałam czasu wiec wziełam taki
z domowych zbiorów uzyłam jeszcze gliss kur ukochany i uzywany pzrez moja mame która stwierdziła z epomoze na wszystko wiec umyłam...http://www.*************pl/product-p...ilk-Gloss.html
karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-05, 18:42   #132
Madziuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 21
Cool Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Salonowe, czyli jakie? Problem w tym, że analizy składów wielu kosmetyków "salonowych" wskazują, iż nie mamy do czynienia z jakimiś cudami
Przeciwnie - sporo w nich tego, czego sama nie polecasz do kręconych.
.
...nikt tu niczego nie polecał a tym bardziej nie ja. Nie będę wypisywać firm,bo jak juz wspomniałam nie o to chodzi. Trzeba samemu znaleźć coś dla siebie metoda prób i błędów. Zresztą nie mam przyjemności czytać pokpiwań z tego co wybrałam,czego używam. Zostawię to dla siebie.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
taaa... placisz wlasnie za butelke i marke. przejrzyj watki skladowe. szmpony salonowe to praktycznie to samo co drogeryjne tylko w markowej buteleczce i 5 razy droższe.
skoro twierdzisz,że butelki szamponów salonowych sa piękne to...już Twoja wyobraźnia...
Od nie wiem kiedy używałam szamponów rossmannowskich i nie potrafiły zrobić tego co szampony firmowe. Żaden nie potrafił sobie poradzić z przetłuszaczaniem się włosów. Żaden!!
__________________
I see your lips the summer kisses
The sunburned hands I used to hold...


Madziuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 21:27   #133
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez Madziuka Pokaż wiadomość
...nikt tu niczego nie polecał a tym bardziej nie ja. Nie będę wypisywać firm,bo jak juz wspomniałam nie o to chodzi. Trzeba samemu znaleźć coś dla siebie metoda prób i błędów. Zresztą nie mam przyjemności czytać pokpiwań z tego co wybrałam,czego używam. Zostawię to dla siebie.
Hmm... Szkoda, bo jestem ciekawa, co to za produkty i nie przypominam sobie, bym prócz czystej ciekawości przejawiała emocje typu "pokpiwanie". Przepraszam, jeśli tak sie poczułaś. Nie zgodziłam sie z tym, co napisałaś, chciałam podyskutować. Jestem ciekawa z natury, więc pytam.
A skoro produkty sa dobre i Tobie służą, to dlaczego nie podzielić się z innymi wiedzą? Przeglądałam składy kosmetyków typu "Matrix" , L'Oreal, Kerastase (zostańmy przy tym producencie) dedykowane kręconym lub suchym i zniszczonym i znalazłam 1 produkt, który mogłabym kupić. Reszta zawierała to, czego nie polecałaś.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 13:39   #134
cheveux_boucles
Raczkowanie
 
Avatar cheveux_boucles
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: fr
Wiadomości: 58
Smile Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Witam Wszystkie zakęcone:ehem: Załączam zdjęcia moich włosów "befor" i" after". Moje włosy też przestały się kręcić:confused: 9 lat temu odkryłam, że mam kręcone włosy ( po umyciu, wygniotłam je efekt: piękne loki). Od tego czasu nie miałam żadnego problemu ( a systematycznie je farbowałam na kolory ciemne, nigdy nie rozjaśniałam, ani nie prostowałam, zawsze miałam długie włosy, niepocieniowane). 2,5 roku temu zaczełam brać tabletyki anty. i nic się specjalnie nie działo z miomi włosami, potem przeprowadziłam się do warszawy ( zanieczyszczenia, woda itp) i zauważyłam, że po kilku miesiącach moje włosy zaczęły mniej się kręcić ( używałam szamponu i odżywki Herbal Essences do włosów farbowanych). Odstawiłam tabletki. Od tego czasu minęło 6 miesięcy i doszły dodatekowe zmiany: zmieniłam miejsce zamieszkania ( Francja), pocieniowałam włosy i dużżżooo się stresowałam ( ślub itp) efekt: moje włosy wyglądają tragicznie ( załączam zdjęcia), myślałam że po pocieniowaniu będą lżejsze i lepiej się układały, jednak efekt jest przeciwny. Ponadto zaczęły mi wypadać ( fryzjerka powiedziała, że mam wymianę włosów, i od nasany mam już roczne odrosy !!!! Ale włosy sąbardzo zdrowe). Muszę chodzić w związanych włosach, bo w rozpuszczonych wyglądam tragicznnie :prosi: Od miesiąca zażywam Skrzyp Vita ( kuracja 40 dni, 2 tabletki dziennie, zakupione w PL), zauważyłam, że Skrzyp bardzo mi pomógł na paznokcie i skóre, włosy jakby mniej wypadają. Obecnie używam szanponu do włosów farbowanych Clear i odżywki również do włosów farbowanych Elseve L'oreal. Mogę prosić o jakąś radę? Mieszkam we Fr i nie wiem jakich kosmetyków używać tutaj. Na załączonych zdjęciach( które zrobiłam dzisiaj) zauważyłam, że chyba zaczynam łysieć:prosi: Czy ktoś ma dla mnie jakąś radę? Czy moje włosy będę się jeszcze kiedyś kręcić?? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam:-)
cheveux_boucles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 15:17   #135
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

1. nie wiem gdzie ty widzisz lysienie
2. wlosy wygladaja na wysuszone. ciagle farbowanie daje im w kosc, stres tez robi swoje.
z polecaniem kosmetykow bedzie problem, nie mam pojecia co jest na rynku francuskim, ale ostatnio jedna z wizazanek pisala ze we francji jest duzo wiecej rodzajow odzywek z serii ultra doux garniera. na pewno dobra bedzie avocado/karite (te mamy tez w polsce), moze jeszcze inne z tej serii. poczytaj o pielegnacji bezsilikonowe, faq i pigułke.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 15:57   #136
cheveux_boucles
Raczkowanie
 
Avatar cheveux_boucles
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: fr
Wiadomości: 58
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
1. nie wiem gdzie ty widzisz lysienie
2. wlosy wygladaja na wysuszone. ciagle farbowanie daje im w kosc, stres tez robi swoje.
z polecaniem kosmetykow bedzie problem, nie mam pojecia co jest na rynku francuskim, ale ostatnio jedna z wizazanek pisala ze we francji jest duzo wiecej rodzajow odzywek z serii ultra doux garniera. na pewno dobra bedzie avocado/karite (te mamy tez w polsce), moze jeszcze inne z tej serii. poczytaj o pielegnacji bezsilikonowe, faq i pigułke.
Anka, dziękuję ! Nigdy nie używałam gariera, spróbuję i dam znać ;-) Myślisz, że jest szansa? Nie wyglądają aż tak zle?;-) Z tym łysieniem to chyba rzeczywiście przesadziłam, po prostu nigdy nie widziałam moich włosów "od tyłu" stąd ta reakacja;-) Pozdrawiam i biorę się za czytanie pielęgnacji bezsilikonowej;-)
cheveux_boucles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 18:02   #137
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez cheveux_boucles Pokaż wiadomość
Witam Wszystkie zakęcone Załączam zdjęcia moich włosów "befor" i" after". Moje włosy też przestały się kręcić 9 lat temu odkryłam, że mam kręcone włosy ( po umyciu, wygniotłam je efekt: piękne loki). Od tego czasu nie miałam żadnego problemu ( a systematycznie je farbowałam na kolory ciemne, nigdy nie rozjaśniałam, ani nie prostowałam, zawsze miałam długie włosy, niepocieniowane). 2,5 roku temu zaczełam brać tabletyki anty. i nic się specjalnie nie działo z miomi włosami, potem przeprowadziłam się do warszawy ( zanieczyszczenia, woda itp) i zauważyłam, że po kilku miesiącach moje włosy zaczęły mniej się kręcić ( używałam szamponu i odżywki Herbal Essences do włosów farbowanych). Odstawiłam tabletki. Od tego czasu minęło 6 miesięcy i doszły dodatekowe zmiany: zmieniłam miejsce zamieszkania ( Francja), pocieniowałam włosy i dużżżooo się stresowałam ( ślub itp) efekt: moje włosy wyglądają tragicznie ( załączam zdjęcia), myślałam że po pocieniowaniu będą lżejsze i lepiej się układały, jednak efekt jest przeciwny. Ponadto zaczęły mi wypadać ( fryzjerka powiedziała, że mam wymianę włosów, i od nasany mam już roczne odrosy !!!! Ale włosy sąbardzo zdrowe). Muszę chodzić w związanych włosach, bo w rozpuszczonych wyglądam tragicznnie Od miesiąca zażywam Skrzyp Vita ( kuracja 40 dni, 2 tabletki dziennie, zakupione w PL), zauważyłam, że Skrzyp bardzo mi pomógł na paznokcie i skóre, włosy jakby mniej wypadają. Obecnie używam szanponu do włosów farbowanych Clear i odżywki również do włosów farbowanych Elseve L'oreal. Mogę prosić o jakąś radę? Mieszkam we Fr i nie wiem jakich kosmetyków używać tutaj. Na załączonych zdjęciach( które zrobiłam dzisiaj) zauważyłam, że chyba zaczynam łysieć Czy ktoś ma dla mnie jakąś radę? Czy moje włosy będę się jeszcze kiedyś kręcić?? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam
wg mnie używasz nieodpowiednich dla kręconych włosów, mało odżywcze, pewnie dużo silikonów. Chyba nie mamy żadnej kręconowłosej z Francji więc raczej gotowej recepty nie dostaniesz, chyba że jak będziesz w Polsce/ktoś Ci przyśle lub przywiezie przywiezie (bo u nas serio jest w czym wybierać)/ zamówisz w polskim sklepie internetowym / zamówisz specjalne kosmetyki dla kręconowłosych z wysp lub z usa nie ma rady, musisz się wciągnąć w składy żeby znaleźć coś u siebie w sklepie, możesz też poszukać jakiegoś sklepu z półproduktami, coś w stylu naszych mazideł czy biochemii urody.

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
wg mnie używasz nieodpowiednich dla kręconych włosów, mało odżywcze, pewnie dużo silikonów. Chyba nie mamy żadnej kręconowłosej z Francji więc raczej gotowej recepty nie dostaniesz, chyba że jak będziesz w Polsce/ktoś Ci przyśle lub przywiezie przywiezie (bo u nas serio jest w czym wybierać)/ zamówisz w polskim sklepie internetowym / zamówisz specjalne kosmetyki dla kręconowłosych z wysp lub z usa nie ma rady, musisz się wciągnąć w składy żeby znaleźć coś u siebie w sklepie, możesz też poszukać jakiegoś sklepu z półproduktami, coś w stylu naszych mazideł czy biochemii urody.
a jeszcze co do tego oklapnięcia, może po prostu nagromadziły się na nich silikony i inne cuda których nie zmywać odpowiednim szamponem? Chyba nie ma innej rady jak lektura podwieszonych wątków
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 18:17   #138
cheveux_boucles
Raczkowanie
 
Avatar cheveux_boucles
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: fr
Wiadomości: 58
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
wg mnie używasz nieodpowiednich dla kręconych włosów, mało odżywcze, pewnie dużo silikonów. Chyba nie mamy żadnej kręconowłosej z Francji więc raczej gotowej recepty nie dostaniesz, chyba że jak będziesz w Polsce/ktoś Ci przyśle lub przywiezie przywiezie (bo u nas serio jest w czym wybierać)/ zamówisz w polskim sklepie internetowym / zamówisz specjalne kosmetyki dla kręconowłosych z wysp lub z usa nie ma rady, musisz się wciągnąć w składy żeby znaleźć coś u siebie w sklepie, możesz też poszukać jakiegoś sklepu z półproduktami, coś w stylu naszych mazideł czy biochemii urody.

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------


a jeszcze co do tego oklapnięcia, może po prostu nagromadziły się na nich silikony i inne cuda których nie zmywać odpowiednim szamponem? Chyba nie ma innej rady jak lektura podwieszonych wątków
Dziękuję za radę. Planuje tutaj zostać "na zawsze", więc raczej muszę opanować skład i znaleść coś dla kręconowłonych tutaj ;-)) Dzięki temu, będę mogła Was informować o moich francuskich odkryciach;-) Póki co postanowiałam zakupić:
odżywkę i szampon :
( 1) Ultra Doux Garniera (avocado & karite) rada Anki
jak nie zadziała to:
(2) Herbal Essencess do włosów kręconych, używałam go kiedyś w Pl i efekt był imponujący, potem coś zmienili i już na mnie nie działał..
(3) Jak znajdę to kupię jeszcze Schwarzkop
silicon free

Tylko z tego co czytałam, muszę czymś zmyć ten silicon, który nakładałam na włosy od lat.....Z tym będzie tutaj problem, bo same sampon i odżywka nie wystarczą ??
Potem poszukam czegoś francuskiego w wyższej półki;-)
cheveux_boucles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 20:05   #139
olaleksandraxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wwl
Wiadomości: 55
Problem z włosami.

Szukałam i się nie doszukałam wątku z problemami 'ogólnymi' jeśli takowy istnieje [a zapewne tak, tylko ja jestem złą poszukiwaczką ]. Pozwolę sobie wkleić tutaj post z wątku, z którego zostałam przekierowana na forum o włosach falowanych i kręconych :
To i ja poproszę o pomoc. Bo nie wiem już co mam robić z tymi durnymi włosami
Ótóż moje włosy są pocieniowane. Średniej długości. Puszą się i normalnie układają na końcach [czyli tam, gdzie są wycieniowane] a na górze są brzydkie, oklapłe. Przez to moja owalna twarz wydaje się olbrzymia i nieciekawa -.-'. Dzieje się to od niedawna. Wcześniej nie miałam takiego problemu. Włosy były ładnie uniesione, wyglądałam ok. Szamponów używałam wtedy różnych. Wydaje mi się, że włosy były nawet bardziej gęste i lekko się falowały. Jakiś miesiąc później, czyli teraz pojawił się wyżej wymieniony przeze mnie problem. Są jakieś takie prostsze i nieciekawe. Próbowałam je unosić przez noszenie kucyka [kiedyś pomagało]. Teraz są uniesione przez pół godziny i znów klapa Nawet nie wiem jaki może być tego powód....
Jakieś sugestie? Bo naprawdę te włosy zaczynają mnie poważnie denerwować .
***
No to tak mw wygląda.... Mam ogormną nadzieję, że WRESZCIE ktoś mi pomoże .
Pozdrawiam
__________________
Lepiej niż wczoraj, gorzej niż jutro.
Zapoznaj się ze smakiem życia...
olaleksandraxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-10, 20:50   #140
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Problem z włosami.

Wklej wraz z składami czego używasz do włosów od czasu kiedy to się właśnie zmieniło. Może jeszcze jakieś niezbyt udane cięcie było?
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 10:42   #141
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Problem z włosami.

Z Twojego postu nie wynika, że włosy są kręcone, ale puszyste i wycieniowane. Mogłabyś coś więcej o nich napisać? Załączyć zdjęcia?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 15:26   #142
olaleksandraxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wwl
Wiadomości: 55
Dot.: Problem z włosami.

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Z Twojego postu nie wynika, że włosy są kręcone, ale puszyste i wycieniowane. Mogłabyś coś więcej o nich napisać? Załączyć zdjęcia?

Oj tak, napisałam Tyle co nic. Wybaczcie.
Nie wiem, coś niecoś zaczęło mi się przejaśniać. W Marcu tego roku zaczęłam stosować odżywkę do włosów Nivea Nutri Cashmere [czy jak to się pisze]. Moje włosy były takie właśnie matowe i takie nie bardzo. Chyba raz po użyciu tej odżywki zdażyło się, że poszłam do fryzjera ściąc włosy. Wtedy to pocieniowałam je po raz pierwszy. Dalej używałam tej odzywki, byłam bardzo zadowolona. Gdzieś w Lipcu włosy zaczęły mi się od niej przetłuszczać za bardzo, więc ją odstawiłam. Od Marca włosy znacznie już podrosły, więc poszłąm pod koniec Sierpnia znów jej ściąć [jednak poszłam do innej fryzjerki] No obcięła, za krótko i byłam z tego powodu zrozpaczona, ale to już taka dygresja . Jednak w tym czasie po ścięciu włosy były właśnie już takie dziwne. Chciałam wrócić do tej mojej odżywki, ale okazało się, że nie mogłam jej znaleźć w żadnej drogerii. No i męczę się teraz z tymi moimi oklapłymi włosami :<. Na załączonych zdjęciach widać wyraźną różnicę. I chyba nie muszę mówić, które jest 'przed', a które 'po' "zmianie". [Zamazałam twarz, bo wyglądam nie powiem jak ].
Co do szamponów. Z mojego dziwnego przekonania, że najlepszy jest szampon dla dzieci [choć dowiedziałam się, że zdania na ten temat są podizelone], używałam przez cały czas tylko szmponu przeznaczonego dla dzieci. To był Bambi Polleny bodajże [taki z kaczuszką na opakowaniu w każdym bądż razie :P] Moje włosy były po nim 'najfajniejsze', a po nałożeniu tamtej odżywki był naprawdę bardzo ładne. Teraz od tego nieszczęsnego Września się te włosy zrobiły takie dziwne... Szamponu używałam tego samego, ale ostatnio zmieniłam na 'normalny'.
Proszę wybaczyć, jeżeli opisałam 'historię swoich włosów' dość chaotycznie, ale pisałam troszeczkę w pośpiechu .
__________________
Lepiej niż wczoraj, gorzej niż jutro.
Zapoznaj się ze smakiem życia...
olaleksandraxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 16:25   #143
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Problem z włosami.

Może to kwestia jakichś nadbudowujących się pq lub silikonów ale z tego co wiem ten szampon zawiera SLES więc tego problemu nie powinno być
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 18:13   #144
olaleksandraxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wwl
Wiadomości: 55
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

No ja też nie wiem o co biega. Może chodzi o brak tej odżywki?
__________________
Lepiej niż wczoraj, gorzej niż jutro.
Zapoznaj się ze smakiem życia...
olaleksandraxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 18:20   #145
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy to brak protein w pielęgnacji ale może poczekaj na kogos mądrzejszego ode mnie Btw pamiętam swoje dawne doświadczenia z tym szamponem(bambi) i nie były one dobre. Włosy umyte rano, wieczorem już nadawały się tylko do mycia i były bardzo klapnięte. Po 2 myciach go wyrzuciłam bo gorszej rzeczy nigdy nie miałam.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 15:39   #146
cheveux_boucles
Raczkowanie
 
Avatar cheveux_boucles
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: fr
Wiadomości: 58
Thumbs up Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez cheveux_boucles Pokaż wiadomość
Dziękuję za radę. Planuje tutaj zostać "na zawsze", więc raczej muszę opanować skład i znaleść coś dla kręconowłonych tutaj ;-)) Dzięki temu, będę mogła Was informować o moich francuskich odkryciach;-) Póki co postanowiałam zakupić:
odżywkę i szampon :
( 1) Ultra Doux Garniera (avocado & karite) rada Anki
jak nie zadziała to:
(2) Herbal Essencess do włosów kręconych, używałam go kiedyś w Pl i efekt był imponujący, potem coś zmienili i już na mnie nie działał..
(3) Jak znajdę to kupię jeszcze Schwarzkop
silicon free

Tylko z tego co czytałam, muszę czymś zmyć ten silicon, który nakładałam na włosy od lat.....Z tym będzie tutaj problem, bo same sampon i odżywka nie wystarczą ??
Potem poszukam czegoś francuskiego w wyższej półki;-)
DZIEWCZYNY ( Anka.d:cmok: i wrily_curly:cmok:) JESTEŚCIE THE BEST :oklaski:!!!!!!!!! Zrobiłam jak mi kazałyście i moje OKROPNE WŁOSY odzyskały dawną STRUKTURĘ :jupi:!!!!!!!!! CUD !!!! JESTEŚCIE KOCHANE !!!!!!!! JESTEM SOOO HAPPYYYYYYY:jupi: !!!!!!!!!
Załączam zdjęcia jakie włosy miałam od kilku miesięcy, a jakie mi dziś po umyciu i zmyciu silikonów WYSZŁY !!!!!!!!
1) Umyłam szamponem BIO firmy: monoprix
2) nałożyłam odżywkę Ultra Doux Garniera z avocado
3) zmyłam po 3 min
4) nałożyłam maskę na włosy BIO ( karite du burkina)
5) spłukałam po 10 min
6) ugniotłam i wytarłam delikatnie włosy, koszulką z bawełny
7) nałożyłam ( nie u nasady) balsam do włosów b/s garniera doux

I EFEKT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JESTEM NAJSZCZĘŚLIWASZA NA SWIECIE, bo myślała, że już na zawsze straciłam moje kręciołki !
Wydałam około 25 euro, ale się OPŁACAŁO !!!!!
Następnym razem spłuczę jeszcze włosy wodą + odrobiną vinaigre de cidre ( ocet jabłkowY)
DZIĘKUJĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘE:roza :
( PIERWSZE - jakie miałam włosy jeszcze wczoraj, a dwa pozostałe z DZISIAJ)

Edytowane przez cheveux_boucles
Czas edycji: 2010-10-12 o 15:55
cheveux_boucles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 15:57   #147
cheveux_boucles
Raczkowanie
 
Avatar cheveux_boucles
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: fr
Wiadomości: 58
Thumbs up Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Cytat:
Napisane przez cheveux_boucles Pokaż wiadomość
Anka, dziękuję ! Nigdy nie używałam gariera, spróbuję i dam znać ;-) Myślisz, że jest szansa? Nie wyglądają aż tak zle?;-) Z tym łysieniem to chyba rzeczywiście przesadziłam, po prostu nigdy nie widziałam moich włosów "od tyłu" stąd ta reakacja;-) Pozdrawiam i biorę się za czytanie pielęgnacji bezsilikonowej;-)
DZIEWCZYNY ( Anka.d:cmok: i wrily_curly:cmok:) JESTEŚCIE THE BEST :oklaski:!!!!!!!!! Zrobiłam jak mi kazałyście i moje OKROPNE WŁOSY odzyskały dawną STRUKTURĘ :jupi:!!!!!!!!! CUD !!!! JESTEŚCIE KOCHANE !!!!!!!! JESTEM SOOO HAPPYYYYYYY:jupi: !!!!!!!!!
Załączam zdjęcia jakie włosy miałam od kilku miesięcy, a jakie mi dziś po umyciu i zmyciu silikonów WYSZŁY !!!!!!!!
1) Umyłam szamponem BIO firmy: monoprix
2) nałożyłam odżywkę Ultra Doux Garniera z avocado
3) zmyłam po 3 min
4) nałożyłam maskę na włosy BIO ( karite du burkina)
5) spłukałam po 10 min
6) ugniotłam i wytarłam delikatnie włosy, koszulką z bawełny
7) nałożyłam ( nie u nasady) balsam do włosów b/s garniera doux

I EFEKT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JESTEM NAJSZCZĘŚLIWASZA NA SWIECIE, bo myślała, że już na zawsze straciłam moje kręciołki !
Wydałam około 25 euro, ale się OPŁACAŁO !!!!!
Następnym razem spłuczę jeszcze włosy wodą + odrobiną vinaigre de cidre ( ocet jabłkowY)
DZIĘKUJĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘE:roza :
( PIERWSZE - jakie miałam włosy jeszcze wczoraj, a dwa pozostałe z DZISIAJ)
cheveux_boucles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 11:33   #148
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

To teraz ja

Kiedy byłam mała, miałam śliczne loczki. Ok. 7 roku życia mi się wyprostowały. Pielęgnacji wtedy raczej nie zmieniałam. Teraz o nie bardziej dbam, są w dobrym stanie. Zastanawiam się, czy da się im przywrócić skręt... Bardzo bym chciała. Teraz są proste, czasem końcówki się bardzo delikatnie wywijają. Da się coś z tym zrobić?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 09:20   #149
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Musiałabyś napisać coś więcej o swoich włosach i stosowanej obecnie pielęgnacji. Zdjęcie włosów też się przyda.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 13:48   #150
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Dlaczego przestały się kręcić?

Moje włosy są średnio grube, niezbyt gęste. Sięgają pach i są ścięte na prosto.

Podstawą mojej pielęgnacji jest olejowanie (ok. 2x w tygodniu, zależy ile mam czasu). Używałam oleju kokosowego, rycynowego, jojoba i bhringraj. Czasem robię maskę z żółtka i kładę naftę na skalp, ostatnio zaopatrzyłam się w Waxa Latte. Po każdym myciu daję jeszcze odrobinkę oleju na końcówki i jedwab, no i oczywiście odżywka do i bez spłukiwania. Próbowałam mycia odżywką, ale mimo że włosy mi się nie przetłuszczają, to były obciążone.

Jeśli się bardzo postaram, to wyjdą mi fale, ale tylko z wierzchu i są takie... potargane i nieładne.

Zdjęcia na razie niestety nie załączę, ale myślę, że jutro mi się uda.
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-12 12:10:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.