Niemcy V - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-12, 18:01   #2071
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Hej!

Z Tz powoli rozglądamy sie za nowym domem/mieszkaniem. Czy w Waszych rejonach czynsz jest rownież tak kosmicznie wysoki? Mowa o 80-120 m^2

W srode oglądamy jedno mieszkanie, chciałam sie nie nastawiać, ale juz wiem ze bede mega rozczarowana jak go nie dostaniemy, albo po prostu nam sie nie spodoba..
760 WM za 97m, mieszkam w Zaglebiu ale troche "gorszym" miescie
niz te popularne, no i dzielnica z obcokrajowcami (mnie nie przeszkadza ale wiem ze to tez ma wplyw na cene)




Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
W duzych miastach i dobrych dzielnicach takie sa ceny za ten metraz co bjeata chce. U mnie 80m2 jest od 800 w gore zalezy od dzielnicy.

Pamietam pare lat temu zdzwonilam sie z kolezanka z ktora chodzilam razem do liceum. Ona wynajmowala dom za 600e a u mnie jak chcesz dom to trzeba duzo wiecej wydac. Jak sie znajdzie dom za 1500e to jest taniutko.
Dokladnie.. :/ mala klitka w Düsseldorfie kosztuje tyle ze zwala z nog, a wiekszy metraz to pewnie powyzej 1500
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 18:20   #2072
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Hej!

Z Tz powoli rozglądamy sie za nowym domem/mieszkaniem. Czy w Waszych rejonach czynsz jest rownież tak kosmicznie wysoki? Mowa o 80-120 m^2

W srode oglądamy jedno mieszkanie, chciałam sie nie nastawiać, ale juz wiem ze bede mega rozczarowana jak go nie dostaniemy, albo po prostu nam sie nie spodoba..
Nie wiem, czy to wysoki, ale ceny u nas zaczynają się za 80m 900 € i 100m dobrze ponad 1000 € KM. Ewentualnie na wsi jakieś 40km od miasta, gdzie autobus jeździ kilkaxrazy dziennie, można dostać duże mieszkanie /dom za fajną cenę.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 19:03   #2073
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Hej!

Z Tz powoli rozglądamy sie za nowym domem/mieszkaniem. Czy w Waszych rejonach czynsz jest rownież tak kosmicznie wysoki? Mowa o 80-120 m^2

W srode oglądamy jedno mieszkanie, chciałam sie nie nastawiać, ale juz wiem ze bede mega rozczarowana jak go nie dostaniemy, albo po prostu nam sie nie spodoba..
Wszystko zależy od regionu i wielu innych czynników.
U mnie w mieście ceny są różne, ale w takim metrażu, jaki podałaś trzeba liczyć co najmniej od 750-800€ KM. Powyżej 100m2, to już ceny są ponad 1000€. Ceny NK też są różne od 100 nawet i 250€ na m-c... także zależy.
A ceny mieszkań w Monachium, to i tak biją wszystkich na łeb

Powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 21:31   #2074
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy V

my za 83m placimy 1200 € warm i to jest normalna cena za taki metraz we Freiburgu
cena powalajaca ale co zrobic
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect

Edytowane przez julkakulka
Czas edycji: 2016-06-12 o 21:32
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 15:42   #2075
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez julkakulka Pokaż wiadomość
my za 83m placimy 1200 � warm i to jest normalna cena za taki metraz we Freiburgu
cena powalajaca ale co zrobic
Na południu w miastach taka cena jest normalna. To od regionu też zależy. Od wielkości miasta też. Znajoma mówiła, że w Berlinie płaciła przykladowo mniej niz u nas. i masz rację, co zrobić
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 19:24   #2076
hazel30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 11
Dot.: Niemcy V

witam wszystkich serdecznie!

czy ktoras z Was robila nostryfikacje dyplomu? ja skonczylam w Polsce resocjalizacje, oraz podyplomowke z wczesnej edukacji. W Polsce moge uczyc w przedszkolu oraz w klasach I-III. Jestem ciekawa czy uznaja mi moje studia podyplomowe jako Erzieherin czy moze bede musiala robic dodatkowa szkole. Jestem w trakcie tlumaczenia moich dyplomow.
Pytam poniewaz mam mozliowosc odbycia w tym roku Freiwilliges Soziales Jahr w przedszkolu. Na poczatku bylam zachwycona ta mozliwoscia, wiadomo kontakt z zawodem i jezykiem, pomimo, ze kasa praktycznie zadna tylko kieszonkowe. Jednak jesli okaze sie, ze nie uzanaja mi moich dyplomow, bede musiala robic dodatkowa szkole i kolejne praktyki w przedszkolu to nie wyrobie :P
moze bylyscie w podobnej sytuacji?

co do mieszkan my placimy za 55m okolo 570e.
hazel30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 06:25   #2077
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy V

hazel ja uznawałam swój dyplom w Rheinland-Pfalz. Studiowałam pedagogikę terapeutyczną z oligofrenopedagogiką (lic) i pedagogikę opiekuńczą z terapią (mgr), a potem pracowałam dwa lata w Polsce w żłobku. Zostało mi to uznane za równoważne z "Erzieherin", ale tylko dlatego, że miałam doświadczenie w zawodzie. Same studia to byłoby za mało, bo tu Erzieherin ma dużo więcej praktyk do zrobienia.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-23, 12:41   #2078
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Niemcy V

Tez jestem zainteresowana nostrfikacja. Skonczylam w PL prawo. Obilo mi sie o uszy, ze moge dokumenty wyslac do Bonn, a oni najprawdopodobniej skierują mnie jeszcze na semestr czy dwa na Uniwerek w DE zeby wyrownac roznice. Nie ukrywam, ze bardzo by mi cos takiego odpowiadalo. Aczkolwiek ile w tym prawdy :/ nie moge odszukac takich info w necie.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 00:27   #2079
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy V

Hazel, studiowalam dokladnie ten sam kierunek co Ty, w tamtym roku robilam nostryfikacje dyplomu i otrzymalam uznanie jako Sozialpedägogin, jak szukalam pracy to mialam propozycje pracy w przedszkolu/ zlobku/ w szkole jako wychowawca w swietlicy. Ogolnie mam dosc duzy wybor jesli chodzi o prace w tym kierunku. Aha dodam, ze nie mialam zadnego doswiadczenie ww kierunku.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.

Edytowane przez mimi05
Czas edycji: 2016-06-24 o 00:29
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 19:24   #2080
hazel30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 11
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
hazel ja uznawałam swój dyplom w Rheinland-Pfalz. Studiowałam pedagogikę terapeutyczną z oligofrenopedagogiką (lic) i pedagogikę opiekuńczą z terapią (mgr), a potem pracowałam dwa lata w Polsce w żłobku. Zostało mi to uznane za równoważne z "Erzieherin", ale tylko dlatego, że miałam doświadczenie w zawodzie. Same studia to byłoby za mało, bo tu Erzieherin ma dużo więcej praktyk do zrobienia.
a czy nie powinni uznac Ci Twoich dyplomow jako Sozialpedägogin?
czyli w moim wypadku pomogloby mi chyba zebym najpierw zrobila ten rok wolontariatu, a pozniej starala sie o uznanie.

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Tez jestem zainteresowana nostrfikacja. Skonczylam w PL prawo. Obilo mi sie o uszy, ze moge dokumenty wyslac do Bonn, a oni najprawdopodobniej skierują mnie jeszcze na semestr czy dwa na Uniwerek w DE zeby wyrownac roznice. Nie ukrywam, ze bardzo by mi cos takiego odpowiadalo. Aczkolwiek ile w tym prawdy :/ nie moge odszukac takich info w necie.
tak moze byc, bo roznic jest pewnie sporo

Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Hazel, studiowalam dokladnie ten sam kierunek co Ty, w tamtym roku robilam nostryfikacje dyplomu i otrzymalam uznanie jako Sozialpedägogin, jak szukalam pracy to mialam propozycje pracy w przedszkolu/ zlobku/ w szkole jako wychowawca w swietlicy. Ogolnie mam dosc duzy wybor jesli chodzi o prace w tym kierunku. Aha dodam, ze nie mialam zadnego doswiadczenie ww kierunku.
o wow, to swietna wiadomosc! Czy dostalas moja praywatna wiadomosc, bo mam kilka pytan.
hazel30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 13:34   #2081
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy V

Hazel dostalam Wyslalam odpowiedz

Dziewczyny, mam pytanie czy ktoras z Was przygotowywala sie sama do egzaminu C1? Moze macie jakies materialy, ksiazki do odsprzedania?
Chcialabym w tym roku podejsc do egzaminu, ale przegapilam zapisy na kurs i mysle, ze sprobowac przygotowac sie samej. Daje sobie czas do listopada, bo w grudniu pojawi sie nasze Malenstwo wiec nie bede miala czasu na nauke.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-25, 17:25   #2082
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy V

mimi ja mam cały stosik książek do Goethe-Zertifikat C1. Zdałam w styczniu na 90% i tak sobie teraz stoją na półce. Pisałam tylko ołówkiem więc łatwo pozbyć się śladów. Jak jesteś zainteresowana to mi napisz przez pw
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 17:48   #2083
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

A podasz proszę tytuly?
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 08:15   #2084
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy V

1. Fit fürs Goethe-Zertifikat C1
2. Mit Erfolg zum Goethe-Zertifikat C1, Übungsbuch + Testbuch
3. Prüfungstraining Goethe-Zertifikat C1 Lernerhandbuch

a z gramatyki

4. Sag's besser!, Teil 1 + Teil 2
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 14:55   #2085
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Dzięki jakby ci jakies zostaly to moze ja odkupie
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 19:13   #2086
snufey
Raczkowanie
 
Avatar snufey
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 340
Dot.: Niemcy V

Z mężem chcielibyśmy się starać o mieszkanie ze spółdzielni, bo mamy maleństwo w drodze, a 2 pokoje (kuchnia z salonem + sypialnia) nam chyba nie wystarczą.
Wiecie może jak się za to zabrać i w ogóle czy mamy jakieś szanse?
snufey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 19:51   #2087
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
Z mężem chcielibyśmy się starać o mieszkanie ze spółdzielni, bo mamy maleństwo w drodze, a 2 pokoje (kuchnia z salonem + sypialnia) nam chyba nie wystarczą.
Wiecie może jak się za to zabrać i w ogóle czy mamy jakieś szanse?
My bylismy jak bylam w ciąży i nas zbyli, że się czeka kilka lat bla bla i żałuję, że tak łatwo odpuściłam. U nas się szło do rathaus i tam powinni was skierować do kogoś, kto się tym zajmuje.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 19:56   #2088
snufey
Raczkowanie
 
Avatar snufey
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 340
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
My bylismy jak bylam w ciąży i nas zbyli, że się czeka kilka lat bla bla i żałuję, że tak łatwo odpuściłam. U nas się szło do rathaus i tam powinni was skierować do kogoś, kto się tym zajmuje.
Dobra myśl
Znam parę, która ani nie spodziewała się dziecka ani nie miała 'normalnej' pracy i dostali mieszkanie po 3 miesiącach... Jednak ich mieszkanie mi kompletnie by nie pasowało (nieciekawa dzielnica, ciemne, niskie i raczej z tych bardziej zapuszczonych).
Zastanawiam się, czy można mieć jakieś własne wymagania co do mieszkania, bo przyznam, że teraz mam fajny standard, ale kurcze za małe.
snufey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 21:19   #2089
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

A co z maklerem?
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-27, 12:49   #2090
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
Z mężem chcielibyśmy się starać o mieszkanie ze spółdzielni, bo mamy maleństwo w drodze, a 2 pokoje (kuchnia z salonem + sypialnia) nam chyba nie wystarczą.
Wiecie może jak się za to zabrać i w ogóle czy mamy jakieś szanse?
Ze spółdzielni czy z miasta?

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
My bylismy jak bylam w ciąży i nas zbyli, że się czeka kilka lat bla bla i żałuję, że tak łatwo odpuściłam. U nas się szło do rathaus i tam powinni was skierować do kogoś, kto się tym zajmuje.
Jak do Rathaus, to mieszkania z miasta.
Trzeba odpłatnie sobie wyrobić WBS właśnie w gminie lub w urzędzie miasta.

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
A co z maklerem?
Dobra opcja, bo od ubiegłego czerwca agencje nieruchomości nie pobierają prowizji od tego, kto chce takowe mieszkanie wynająć. Prowizje płaci właściciel.

snufey, skąd jesteś?

bejata440, jak tam Tobie idzie szukanie mieszkania?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 14:11   #2091
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
Z mężem chcielibyśmy się starać o mieszkanie ze spółdzielni, bo mamy maleństwo w drodze, a 2 pokoje (kuchnia z salonem + sypialnia) nam chyba nie wystarczą.
Wiecie może jak się za to zabrać i w ogóle czy mamy jakieś szanse?
Idz do spoldzielni i tam sie wszystkiego dowiesz
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 14:27   #2092
snufey
Raczkowanie
 
Avatar snufey
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 340
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Ze spółdzielni czy z miasta?


Jak do Rathaus, to mieszkania z miasta.
Trzeba odpłatnie sobie wyrobić WBS właśnie w gminie lub w urzędzie miasta.


Dobra opcja, bo od ubiegłego czerwca agencje nieruchomości nie pobierają prowizji od tego, kto chce takowe mieszkanie wynająć. Prowizje płaci właściciel.

snufey, skąd jesteś?

bejata440, jak tam Tobie idzie szukanie mieszkania?
Baden-Württemberg.

Szczerze, to obojętnie skąd by to mieszkanie miało być, bo głównie nam zależy na obejściu kaucji i aby miete nie było z kosmosu, jak to sobie niektórzy właściciele ustalają.
Teraz mamy ładne mieszkanie w spokojnej okolicy, w którym oprócz tego jednego pokoju brakuje nam balkonu. Obawiam się, że jeśli już gdzieś wystartujemy z podaniem o mieszkanie, to jedyną propozycją będzie przeniesienie się do brudnego i głośnego centrum.
Nie orientuję się, jakie opcje byłyby możliwe

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Idz do spoldzielni i tam sie wszystkiego dowiesz
Właśnie nie wiem gdzie tu się udać, bo mieszkamy w małym miasteczku i tu spółdzielni jako takiej nie widać. Zależałoby mi na mieszkaniu w którymś z okolicznych miasteczek, bo nie chcę przeprowadzać się do dużego.
Mogę tak zajść do obojętnie jakiej spółdzielni (czy jest jakaś główna na określony region)?
snufey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 14:29   #2093
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
Baden-Württemberg.

Szczerze, to obojętnie skąd by to mieszkanie miało być, bo głównie nam zależy na obejściu kaucji i aby miete nie było z kosmosu, jak to sobie niektórzy właściciele ustalają.
Teraz mamy ładne mieszkanie w spokojnej okolicy, w którym oprócz tego jednego pokoju brakuje nam balkonu. Obawiam się, że jeśli już gdzieś wystartujemy z podaniem o mieszkanie, to jedyną propozycją będzie przeniesienie się do brudnego i głośnego centrum.
Nie orientuję się, jakie opcje byłyby możliwe
Jak ze spółdzielni, to dobrze poradziła Ci MonikaPogrzeba.

Udaj się/zadzwoń do nich i po prostu zapytaj, aczkolwiek u mnie (sąsiedni Land) z mieszkaniami na ten moment jest ciężko, są specjalne listy zapisów w spółdzielni, dlatego najlepiej poszukać czegoś na własną rękę. Jest sporo portali z ogłoszeniami, codzienna prasa
Jeśli chodzi o mieszkanie z miasta, to musisz mieć dokument WBS i odpowiednie dochody, aby go otrzymać.
Tutaj masz więcej informacji:
http://www.pol-bc.com/pages/arb16

Wiem, że w Job Center też mają listę spółdzielni i agencji, które zajmują się wynajmowaniem mieszkań dla osób o niskich dochodach.


Kaucję można rozłożyć na raty, ewentualnie wynająć mieszkanie bez kaucji, ale wykupując specjalne ubezpieczenie (tutaj info: https://kautionsfrei.de/).
Z tym, że ta druga opcja jest średnio przez właścicieli reflektowana

Nam udało się w jakoś 1,5-2m-ce znaleźć mieszkanie, takie, jak chcieliśmy. Nie dość, że mamy je po gruntowym remoncie, to i w miarę dobrej cenie za wszystko. Szukaliśmy sami, przez internet albo w prasie. Coś się pojawiło, to od razu dzwoniłam, pytałam, umawiałam się na oglądanie i tyle. Aczkolwiek obecnie, znaleźć mieszkanie tutaj, to nie lada wyczyn
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 14:44   #2094
snufey
Raczkowanie
 
Avatar snufey
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 340
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Jak ze spółdzielni, to dobrze poradziła Ci MonikaPogrzeba.

Udaj się/zadzwoń do nich i po prostu zapytaj, aczkolwiek u mnie (sąsiedni Land) z mieszkaniami na ten moment jest ciężko, są specjalne listy zapisów w spółdzielni, dlatego najlepiej poszukać czegoś na własną rękę. Jest sporo portali z ogłoszeniami, codzienna prasa
Jeśli chodzi o mieszkanie z miasta, to musisz mieć dokument WBS i odpowiednie dochody, aby go otrzymać.
Tutaj masz więcej informacji:
http://www.pol-bc.com/pages/arb16

Wiem, że w Job Center też mają listę spółdzielni i agencji, które zajmują się wynajmowaniem mieszkań dla osób o niskich dochodach.


Kaucję można rozłożyć na raty, ewentualnie wynająć mieszkanie bez kaucji, ale wykupując specjalne ubezpieczenie (tutaj info: https://kautionsfrei.de/).
Z tym, że ta druga opcja jest średnio przez właścicieli reflektowana

Nam udało się w jakoś 1,5-2m-ce znaleźć mieszkanie, takie, jak chcieliśmy. Nie dość, że mamy je po gruntowym remoncie, to i w miarę dobrej cenie za wszystko. Szukaliśmy sami, przez internet albo w prasie. Coś się pojawiło, to od razu dzwoniłam, pytałam, umawiałam się na oglądanie i tyle. Aczkolwiek obecnie, znaleźć mieszkanie tutaj, to nie lada wyczyn
Dziękuję za strony
Przeglądałam oferty mieszkań, ale wszędzie ta kaucja... Jak szukaliśmy wcześniej mieszkania, to nie było opcji rozłożenia na raty. Obecny właściciel powinien nam oddać kaucję, ale nie ukrywam, że wolałabym te pieniądze odłożyć, niż płacić na kolejne mieszkanie.
Teraz mamy fajny standard, mieszkanie nam się podoba (oprócz braku balkonu), ale w obecnej sytuacji lepiej teraz zacząć szukać nowego większego, niż później się z tym miotać.
Za 2 miesiące kończy mi się umowa i mi jej zapewne nie przedłużą, więc jedynym dochodem, będzie wypłata męża.
snufey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 14:50   #2095
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
Dziękuję za strony
Przeglądałam oferty mieszkań, ale wszędzie ta kaucja... Jak szukaliśmy wcześniej mieszkania, to nie było opcji rozłożenia na raty. Obecny właściciel powinien nam oddać kaucję, ale nie ukrywam, że wolałabym te pieniądze odłożyć, niż płacić na kolejne mieszkanie.
Teraz mamy fajny standard, mieszkanie nam się podoba (oprócz braku balkonu), ale w obecnej sytuacji lepiej teraz zacząć szukać nowego większego, niż później się z tym miotać.
Za 2 miesiące kończy mi się umowa i mi jej zapewne nie przedłużą, więc jedynym dochodem, będzie wypłata męża.
No wiesz, wszędzie jest kaucja, czy to tutaj, czy w Polsce czy w innych krajach. Nikt mieszkania bez zabezpieczenia nie wynajmie- to normalne i oczywiste. Można jeszcze spróbować z tym ubezpieczeniem, ale sama, będąc właścicielem nie wiem, czy bym a to poszła
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 14:58   #2096
snufey
Raczkowanie
 
Avatar snufey
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 340
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
No wiesz, wszędzie jest kaucja, czy to tutaj, czy w Polsce czy w innych krajach. Nikt mieszkania bez zabezpieczenia nie wynajmie- to normalne i oczywiste. Można jeszcze spróbować z tym ubezpieczeniem, ale sama, będąc właścicielem nie wiem, czy bym a to poszła
Wiem, wiem i rozumiem, dlatego pytam o te opcje bezkaucjowe, bo słyszałam, że spółdzielnia tego nie wymaga
My płacimy sporo za mieszkanie jak na 1,5 pokoju, więc nie liczę na tanie mieszkanie.
Minusem w obecnym jest to, że mamy grzanie podłogowe na prąd i bardzo szybko nabija się licznik. Sami sobie możemy oszczędzać, ale przy dziecku to rachunki będą zabójcze.
snufey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 15:08   #2097
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
Wiem, wiem i rozumiem, dlatego pytam o te opcje bezkaucjowe, bo słyszałam, że spółdzielnia tego nie wymaga
My płacimy sporo za mieszkanie jak na 1,5 pokoju, więc nie liczę na tanie mieszkanie.
Minusem w obecnym jest to, że mamy grzanie podłogowe na prąd i bardzo szybko nabija się licznik. Sami sobie możemy oszczędzać, ale przy dziecku to rachunki będą zabójcze.
U mnie spółdzielnia jak najbardziej wymaga kaucji.
Nie słyszałam, aby było inaczej

Niestety z ogrzewaniem podłogowym tak to już jest, wygoda, ale i odpowiednia cena Dlatego dobrze, że mamy 'normalne'
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 15:14   #2098
snufey
Raczkowanie
 
Avatar snufey
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 340
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
U mnie spółdzielnia jak najbardziej wymaga kaucji.
Nie słyszałam, aby było inaczej

Niestety z ogrzewaniem podłogowym tak to już jest, wygoda, ale i odpowiednia cena Dlatego dobrze, że mamy 'normalne'
U nas znajoma wynajęła ze spółdzielni bez kaucji, więc na tej podstawie wywnioskowałam, że kaucji nie pobierają
Ale w sumie to ich mieszkanie to takie niezbyt przyjemne, więc może dlatego
Hmm, to teraz mam zagwozdkę...

Myśleliśmy właśnie, że to wygodne będzie, ale niestety nie sprawdza się, bo co rusz termostaty się włączały na choćby minimalny spadek temperatury. Praktycznie go nie używaliśmy, ale i zimy nie było.
snufey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 15:17   #2099
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

a ja mam jutro Termin w biurze maklerskim wraz z wlascicielami mieszkania, ktore ogladalam tydzien temu.
samo ogladanie trwalo 14 minut i od razu byli kolejni chętni, wiec nie liczylam na zadne pozytywy.
Zostaliśmy z Tz zaskoczeni i jutro ta rozmowa... w tym momencie jestem niemalże pewna, że dostaniemy to mieszkanie. Makler powiedział jeszcze przez telefon, aby zaświadczenie o zarobkach zabrać ze sobą - więc liczę że podpiszemy jutro umowę a jak się nie uda, to będę bardzo bardzo bardzo smutna
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 15:24   #2100
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez snufey Pokaż wiadomość
U nas znajoma wynajęła ze spółdzielni bez kaucji, więc na tej podstawie wywnioskowałam, że kaucji nie pobierają
Ale w sumie to ich mieszkanie to takie niezbyt przyjemne, więc może dlatego
Hmm, to teraz mam zagwozdkę...

Myśleliśmy właśnie, że to wygodne będzie, ale niestety nie sprawdza się, bo co rusz termostaty się włączały na choćby minimalny spadek temperatury. Praktycznie go nie używaliśmy, ale i zimy nie było.
Podzwoń albo przejdź się i zapytaj u źródła- będzie najpewniej.
W spółdzielni i tak zazwyczaj wypełniasz kwestionariusz- jakiego mieszkania szukasz, jaki metraż, czy chcesz balkon itd, więc można i o kaucję lub jej finansowanie zapytać

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
a ja mam jutro Termin w biurze maklerskim wraz z wlascicielami mieszkania, ktore ogladalam tydzien temu.
samo ogladanie trwalo 14 minut i od razu byli kolejni chętni, wiec nie liczylam na zadne pozytywy.
Zostaliśmy z Tz zaskoczeni i jutro ta rozmowa... w tym momencie jestem niemalże pewna, że dostaniemy to mieszkanie. Makler powiedział jeszcze przez telefon, aby zaświadczenie o zarobkach zabrać ze sobą - więc liczę że podpiszemy jutro umowę a jak się nie uda, to będę bardzo bardzo bardzo smutna
Super, to powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.