studia-pomoc!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-22, 18:57   #1
aleksandrawojcieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 57

studia-pomoc!!!!!!


Właśnie jestem po trzecim roku prawa i postanowiłam je porzucić albo może chwilowo zawiesić ( ale chyba raczej to pierwsze ). Ja działałam w ELSA i badzo szybko przyniosło mi to konkterne korzyści tzn. propozycję praktyki w PricewaterhouseCooper ( firma doradcza ). Jako członek ELSA zorganizowałam warsztaty dla studentów we współpracy z firmą PWC i tak im się spodobało, że padła propozycja praktyki. Wiem, że to idiotyczne, ale ja jej nie chciałam. Kontakt z sądami i prawnikami a takżę japiszonami z firm doradczych uzmysłowił mi, że nie chce tego robić. Tak więc na początku roku wyjeżdżam do Anglii do szkoły językowej a potem mam nadzieję, że wkońcu wyląduję w Sydney na mojej wymarzonej psychologii. Pozdrawiam!!!!
aleksandrawojcieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-22, 19:17   #2
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: studia-pomoc!!!!!!

malenstwo797 ma troche racji ze nie chce tego robić w zyciu - niestety polskie sądy i polska adwokatura jak to sie mówi - ,,naginają'' jak się da .Widziałam to u mnie ale byłam świadkiem ,,naginania'' w Warszawie . I jest to obrzydliwe w tym zawodzie że KAZDY prawnik im więcej dostanie kasy tym sukcesywniej i sprytniej interpretuje kodeks . Zna każdy chwyt . Niestety w tym zawodzie jest coraz mniej sprawiedliwości . Np. w aferze rywingate prokuratorzy dostają ,,wytyczne'' My mlodzi mamy inny pogląd na to ale ze starymi wygami nie wygramy . malenstwo podziwiam twoja odwage i to ze chcesz postawic wszystko na jedną kartę pozdrawiam
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-22, 19:19   #3
Trish
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 176
Re: studia-pomoc!!!!!!

Siuper

Ale w czym tkwi problem? O co chodzi z tą pomocą w temacie?
Trish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-22, 19:21   #4
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: studia-pomoc!!!!!!

a poza tym my tu mamy koleżance pomóc a nie ją straszyć i dołować . Ja bedę prawnikiem i nie zamierzam rezygnować .Kto wie może kiedyś będzie lepiej , jesteś bardzo młoda i masz kupe nauki przed sobą . znikam juz
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-22, 20:08   #5
aleksandrawojcieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 57
Re: studia-pomoc!!!!!!

Dzięki Diorku!!! Na razie wszyscy pukają się w czoło kiedy mówię im o moich planach życiowych(( Po prawie można robić wiele rzeczy, można swoją wiedzę wykorzystać na różne sposoby, zarówno dobrze jak i źle. Myślę, że pięc lat studiów pozwala odkryć każdemu swoją drogę życiu, ale nie można poświęcac się tylko nauce, trzeba próbowac robić wiele róznych rzeczy nawet kosztem gorszej średniej. Pozdrawiam!!!!!
aleksandrawojcieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-22, 20:40   #6
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: studia-pomoc!!!!!!

malenstwo797 napisał(a):
>Na razie wszyscy pukają się w czoło kiedy mówię im o moich planach życiowych((

Mała, rób to, co lubisz. Jeśli praktyka PWC przekonała Cię, że to nie jest coś, co chciałabyś robić, nie rób tego, choćby cały świat pukał sie w czoło Zawód można zmieniać wiele razy, a praca w zawodzie, który nas nudzi i męczy to czysty masochizm, żeby nie wiem jak płacili. Szczęśliwym można być też robiąc inne rzeczy Więc głowa do góry i wierzę, ze za kilka lat skończysz tę psychologię w Sydney

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-22, 23:10   #7
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: studia-pomoc!!!!!!

Witam
Żyć w zgodzie z samym sobą, z naszymi marzeniami, pragnieniami, realizując pasje to jest NAJLEPSZE, co możemy dla siebie samych zrobić. Tylko my wiemy (no, niech będzie: intuicyjnie wyczuwamy ) co dla nas właściwe. Można, owszem, tkwić w "ciepełku" bezpiecznego życia na intratnym (lub też mniej ) stanowisku, ale to się bardzo często po prostu nie sprawdza: rodzi frustracje, poczucie zagubienia. Cóż z tego, że się przyzwoicie zarabia, można kupić sobie dom, czy też dobre autko, skoro praca nie cieszy, nie daje satysfakcji, a człowiek czuje się jak złapany w sieć?
Wykonując zawód z zadowoleniem, oddając całą swoją duszę i wkładając serce spełniamy się, jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi, a i nierzadko, gdy spełnione powyższe "warunki", przychodzi nawet sukces, sam, niepostrzeżenie...
Uważam, Maleństwo 797 , że to bardzo dobra decyzja
Trzymam kciuki i życzę powodzenia
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.