Przebarwienia po pryszczach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-26, 17:15   #1
Shaee
Przyczajenie
 
Avatar Shaee
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 11

Przebarwienia po pryszczach


Witam. Wiem, ze w internecie są tysiące podobnych wątkow, ale naprawde nie trafilam jeszcze na nic pomocnego.. Mam przebarwienia na twarzy, na czole, brodzie i gornej wardze. Strasznie mi one uprzykzaja zycie, bo niektore sa widoczne nawet przez makijaz. Wstydze sie zmywac makijaz przed znajomymi.. Pryszczy juz nie mam, czasami cos mi wyskoczy, ale jak juz mi zostanie przebarwienie to na kilka lat. Uzywalam kilka razy aspiryny i w sumie pomogla na takie najmniej widoczne przebarwienia, ale nie zlikwidowala ich zupelnie. Teraz dermatolog dala mi jakies probki z Iwostin i La Roche Posay, ale czytalam o nich sporo zlego, ze nie daja rady.
Macie moze jakies kremy, masci, sposoby godne polecenia? I po jakim czasie widac efekty?
__________________
"Szacunek budzi nie to, to przyjmujesz, a czego odmawiasz."
Shaee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 18:33   #2
Vanliya
Raczkowanie
 
Avatar Vanliya
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 116
Dot.: Przebarwienia po pryszczach

Iwostin i La Roche Posay to jedno z lepszych rozwiązań na Twój problem. Oczywiście nie wiem w jakim stanie jest Twoja buźka, ale na średnie i małe blizny powinno pomóc. Nie zniechęcaj się przez złe opinie, każdy ma inną cerę, jednemu pasuje, drugiemu nie. Oczywiście jak statystyki pokazują, że ponad80-90% ludzi nie jest zadowolonych z produktów, to wiadomo że coś jest nie tak.
__________________

We live, as we dream – alone.
Vanliya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 18:49   #3
Shaee
Przyczajenie
 
Avatar Shaee
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 11
Dot.: Przebarwienia po pryszczach

Cytat:
Napisane przez Vanliya Pokaż wiadomość
Iwostin i La Roche Posay to jedno z lepszych rozwiązań na Twój problem. Oczywiście nie wiem w jakim stanie jest Twoja buźka, ale na średnie i małe blizny powinno pomóc. Nie zniechęcaj się przez złe opinie, każdy ma inną cerę, jednemu pasuje, drugiemu nie. Oczywiście jak statystyki pokazują, że ponad80-90% ludzi nie jest zadowolonych z produktów, to wiadomo że coś jest nie tak.
Blizny mam raczej małe, ale mam ich dużo. Max. 5 jest takich srednich.
Przegladalam pare stron z opiniami o La Roche Posay i Iwostinie i ocena wynosila 1 iles na 5, poza tym bylo pelno negatywnych komentarzy. Będę ich uzywac az sie nie wyczerpia, ale nie licze na spektakularne efekty.
__________________
"Szacunek budzi nie to, to przyjmujesz, a czego odmawiasz."
Shaee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 07:47   #4
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Przebarwienia po pryszczach

tez mam takie przebarwienia, powiem ci, że ciężko schodza. Mi sie brdzo szybko tworzą po kazdej niedokonałości Testowałam różne kremy, coś zawsze dają, ale potrzeba na to czasu. Do tego rób czesto peelingi.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 09:38   #5
Shaee
Przyczajenie
 
Avatar Shaee
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 11
Dot.: Przebarwienia po pryszczach

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
tez mam takie przebarwienia, powiem ci, że ciężko schodza. Mi sie brdzo szybko tworzą po kazdej niedokonałości Testowałam różne kremy, coś zawsze dają, ale potrzeba na to czasu. Do tego rób czesto peelingi.
A ktory krem najlepiej Ci sie sprawdzil? Mam peelingi z Joanny, te kolorowe, czy sie nadadza czy trzeba jakies specjalne?
__________________
"Szacunek budzi nie to, to przyjmujesz, a czego odmawiasz."
Shaee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 18:26   #6
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Przebarwienia po pryszczach

Wlasnie koncze krem azelo z Biochemii Urody, ładnie rozjaśnia po, 3 miesiacach jest efekt. Używałam też serum migdałowego, rozjasniał ale robił mi armagedon na twarzy, czego efektem były kolejne przebarwienia i więcej nie go nie stosowałam,
Uzywalam tez La Roche Posay, Effaclar duo. Nie zauwazylam, żeby rozjaśnił mmi przebarwienia, ale poprawił stan cery. A to też ważne, bo zadne nowe przebarwienia sie nie pokazały. Ja wystarczy, że raz coś skubnę, czasami nawet w ogóle a zostaje mi na długo ślad Peelingi uzywam tylko enymatyczne bo mam delikatną cerę,także za bardzo nie pomoge. Moim faworytem wsrod enzymat6ycznych jest ten z Biochemii Urody.
Generalnie na każdego kosmetyk może zadziałac inaczej, także warto próbować i nie kierować się aż tak opinią innych

Edytowane przez Listopadowaa
Czas edycji: 2014-09-27 o 18:28
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 18:33   #7
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Przebarwienia po pryszczach

Cytat:
Napisane przez Shaee Pokaż wiadomość
Witam. Wiem, ze w internecie są tysiące podobnych wątkow, ale naprawde nie trafilam jeszcze na nic pomocnego.. ?
Na Wizażu też jest ich masa...
Wątki, które są skarbnicą wiedzy -

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=168313

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=252596

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-27, 19:29   #8
Cassie999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 45
Dot.: Przebarwienia po pryszczach

Mi pomogł żel Contratubex jest wydajny i kosztuje coś koło 30 zł. Dawno nie używałam, bo mi się skończył, ale od dzisiaj powracam do niego, bo ostatnio miałam dużo stresów i mnie wysypało - pryszcze znikły, ale ślady po nich pozostały i będę musiała je wyleczyć. Liczę, że i tym razem ten preparat sobie poradzi.
Cassie999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 21:29   #9
Elphenria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 20
Dot.: Przebarwienia po pryszczach

Tak z perspektywy czasu to stwierdzam, że walka z trądzikiem to jest nic w porównaniu z walką z przebarwieniami. Właściwie jedyna taka skuteczniejsza metoda to po prostu złuszczanie, nieważne jakie, może być mikro, mogą być kwasy. Z moich rad to po pierwsze wysokie filtry przeciwsłoneczne non stop (przebarwienia potrądzikowe to nie to samo co przebarwienia od słońca, ale i tak nie jest całkiem pewne czy słońce na pewno nie wpływa w żaden negatywny sposób. Lepiej nie ryzykować.), po drugie peelingi - ja używałam enzymatycznych, regularnie, z żelazną konsekwencją co trzy dni i w końcu zauważyłam, że przebarwienia zaczynają blaknąć. Zaznaczam tylko, że zanim efekty zaczęły być widoczne minęło sporooooo czasu.
Elphenria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 11:48   #10
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Przebarwienia po pryszczach

U mnie też nie było łatwo, bo w sumie pryszcze szybko zniknęły, a przebarwienia dopiero po kilku tygodniach, ale te kilka miesięcy na iqface faktycznie wyeliminowało całkowicie problem - rzeczywiście od tamtej pory jest tylko coraz lepiej...
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 08:54   #11
AlicjaSep
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Przebarwienia po pryszczach

Gdy miałam trądzik myślałam, że nic gorszego mnie już nie spotka.. Niestety blizny, które zostały po trądziku były dla mnie jeszcze większą zmorą. Wyglądałam tragicznie Używałam kremów bardzo systematycznie, przez długi czas, do tego brałam witaminy i nic Wreszcie zdecydowałam się na pójście do dermatologa, nie będę opowiadać o tych lekarzach, którzy potrafili mi tylko przepisać jakiś kremik i powiedzieć, że z czasem blizny powinny się rozejść... W końcu trafiłam do Derma-Clinic i dr Orlitz. Po konsultacji z Panią Doktor zaczęłam chodzić na zabiegi laserowe Spectra Peel. Efekt dostrzegłam już po pierwszym zabiegu, z każdym kolejnym wygląd mojej skóry się poprawiał. Jeszcze długa droga przede mną, ale mam nadzieję, że wreszcie pozbędę się tego problemu.
AlicjaSep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 09:54:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.