Tabletki Anty a Tusza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-14, 07:20   #1
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442

Tabletki Anty a Tusza


Wspołzyje juz od prau lat i zawsze jedynym sposobem walki z ciaza byla prezerwatywa. Niejeden raz zastanawialam sie nad tabletkami anty, tylko moja obsesja jest strach przed przytyciem a ponoc po tych tabletkach mozna przytyc a ja sie tego boje bo moja psychika tego nie wytrzyma takze sie pytam czy duzo zazwyczaj mozna przytyc po tabletkach anty, czy sa drogie i czy naprawde trzeba sie rejestrowac do lekarza oi czekac te 2 tyg na wizyte zeby dostac recepte?
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 08:36   #2
Rose @-'-,---
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 129
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

z tego co słyszałam to przy dobrze dobranych tabletkach sie nie tyje, ja też panicznie bałam sie tego ze przytyje po tabletkach, widziałam po koleżankach jak im przybyło ciałka od kiedy zaczeły brac tabletki, ale w końcu sama sie zdecydowałam i musze powiedzieć ze nie stwierdziłam zebym przytyła (piersi mi za to urosły o jeden rozmiar z czego jestem bardzo niezadowolona, ale chyba nie o tym mówimy), ale to też wszystko zależy od tego jak będziesz reagowała na tabletki i czy dostaniesz najbardziej odpowiednie dla siebie, a jezeli chodzi o lekarza to nie chodze prywatnie i czekam ok 2-3 dni na wizyte
Rose @-'-,--- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 08:58   #3
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Żadna moja koleżanka nie przytyła po tabletkach, chyba że jakoś minimalnie i tego nie widać. Co do wizyty to zależy to przecież od miasta, od przychodni... ja nie chodzę prywatnie, a nie czekam prawie wcale. Czasem pół godziny, godzinę (jak przyjde i zarejestruje się tego samego dnia). A pierwsza wizyta nie jest aby dostać receptę, tylko zrobić wywiad, badania itd. To nie jest takie proste. Pozdrawiam
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 08:59   #4
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

hej
Ja nie przytylam Wrecz przeciwnie, spadlam z wagi Wiec mysle, ze jesli tabletki sa dobrze dobrane, to nic zlego sie nie dzieje z cialem
Pozdrawiam
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 09:11   #5
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

i tak bez obaw wspolzyjecie? czy czekacie na dni nieplodne i wtedy czy bez wzgledu na to
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 09:16   #6
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Ja przytyłam i to znacznie po Diane35. W zasadzie, to wyglądałam jak opuchnięta. Ale je przyjmowałam wtedy bardziej ze względów zdrowotnych.
Natomiast w swoim życiu łykałam jeszcze kilka innych rodzajów tabletek anty i żadne z nich (poza wspomnianą Diane) nie spowodowały przytycia. Musiałam je zmieniać z innych względów - a to że piersi bolały, a to, że cera sie pogorszyła... Ale w końcu znalalazłam dobre dla siebie. Myśle, że Ty również takie znajdziesz, teraz to juz naprawdę nie problem.
Co do współżycia, nie czekałam na niepłodne dni, współżyliśmy niezależnie od dnia cyklu, choć wiadomo, że tabletki 100% gwarancji nie dają, ale...
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 09:50   #7
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Ale od tabletek się nie tyje tylko sprawiają one,że woda się zatrzymuje w organizmie o stąd właśnie takie uczucie opuchnięcia.Waga też przez to rośnie ale tabletki(jak niektórzy twierdzą)nie powodują np wzrostu czy spadku apetytu.Wszystko to kwestia doboru.
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-14, 09:53   #8
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

nie chodzi mi opatety bo z nim mozna walczyc tylko jakas rozbudowe tkanki miesniowej czy tluszczowej poprostu bez naszej wiedzy
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 10:11   #9
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Nie sądzę, żeby to była sama woda, choc napewno też, bo byłam taka opuchnieta, ale 12kg? I to także nie były mięśnie.
Moja mama też bardzo przytyła po hormonach. Nawet nasza... suczka przyjmując zastrzyki hormonalne przytyła dwukrotnie.
Więc od tabletek można przytyć, ale odpowiednio dobrane nie będą powodować tego efektu.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 12:24   #10
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

moim zdaniem nie jest możliwe pzrytucei po samych hormonach, a juz rozbudowa mięśni pzrez przyjmowanie tabletek anty to chyba całkeim nierealne.
Aha! i podczas pzryjmowanie tabletek nie ma dni płodych, ponieważ one hamują owulacje...
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 18:00   #11
klarnet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 103
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Cytat:
Napisane przez eldrin83
i tak bez obaw wspolzyjecie? czy czekacie na dni nieplodne i wtedy czy bez wzgledu na to
nie ma dni plodnych i nieplodnych na tabletkach.
klarnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-14, 18:25   #12
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Niby nie ma dni płodnych ani niepłodnych, ale jednak zdarza się, że kobieta w ciążę zachodzi, czyli owulacja może wystąpić.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 19:17   #13
nadziejka_82
Raczkowanie
 
Avatar nadziejka_82
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 323
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

od tabletek sie nie tyle tylko
1. zatrzymuja wode przez co jest sie opuchnietym i ciezszym
2. wzmagaja apetyt

owulacja nie moze wystapic jak tabletki sie bierze jak.. pan doktor przykazal ;-)
nadziejka_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 19:24   #14
Gosiaczek21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 56
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Tak, mozna zajsc w ciaze, ale tylko przy niewlasciwym stosowaniu. Nie znam nikogo kto "wpadl" mimo zazywania pigulek antykoncepcyjnych! Wiekszosc moich kolezanek zazywa tabletki antykoncecpcyjne i zadna nie stosuje dodatkowego zabezpieczenia. Co do tycia roznie z tym bywa, zalezy od tabletek i organizmu. Mi najgorzej sluzyly janine, choc ponoc sa to tabletki nowe i doskonale.dostalam po nich jakas dziwna figure. zawsze mialam duzy biust a po nich zaczal mi sie zmniejszac a roslam w biodrach i udach, choc wczesniej bylam szczupla w tcyh miejscach. po diane moj biust sie powiekszyl, rowniez talia ale naprawde nieznacznie. przytylam moze z 2kg na poczatku a pozniej waga wrocila do normy, podobnie bylo z cilest i logest. Po tych dwoch rodzajach pigulek tez troche na poczatku przytylam, 2-3kg ale pozniej schudlam.
Gosiaczek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 19:42   #15
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Mozna zajść w ciążę, nawet gdy łykamy pigułki codziennie z zegarkiem w ręku i stosując się do wszystkich zaleceń. Jeśli producent daje mi choćby 99,9% gwaracji na skuteczność pigułek, to w 1 przypadku na 1000 można zajść w ciążę.
Ja też nie znam osobiście żadnej dziewczyny, która zaszłaby w ciążę przyjmując pigułki, co nie znaczy, że jest to niemożliwe.
Osobiście zabezpieczenie, jakie oferują pigułki w zupełności mi wystarcza.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 05:24   #16
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
WĄTPLIWOŚCi - pigułki a tycie

czytajac ro forum powoli zaczynam miec watpliwosci co do tabletek anty. zdecydowalismy sie na nie z partnerem poniewaz z prezerwatywa nie ma tego odczucia co bez...a zwlaszcza wazne to jest bo ja mam problemy z dojsciem....przerywany- za duzo nerwow inne srodki chemiczne nie wim czy sa tak skuteczne jak prezerwatywa czy tabl.anty.....i czy mniej zachodu...tabletke biore i juz...ale ak oczytala msie o tych spadkach nastroju i przytyciu az mnie scislo......z natury pheh z natury...po przezytych przejsciach rodzinych jestem osoba ktora czesto ma te gorsze dni-nie ze wzgledu na okres ale wogole....ktora w jakis sosob ma manie strachu przed przytyciem-hociaz z odchudzania zaczelam miec problemy z okresem i regulacja go-2 razy byly przepisywane mi hormony ktorych nie zielam- bo przytyje....to bylo za czasow nastu lat-nierozwazna i niekochana a teraz nawet moj partner mowi ze on bylby zadowolony gdybym przytyla jeszcze....a jaesli nie to i tak kocha mnie za to jaka jestem i taka jaka jestem....wiec czy to rzeczywiscie tak jest czy nie kazdemu musi sie o zdazyc....o tabletkach myslalam bo po 1. antykoncepcja a po 2. regulacja okresu-kiedys byly mi proponowane ale nie mialam partnera wiec odmowilam.
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 07:20   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: WĄTPLIWOŚCi

ja nie przytylam biorac pigulki ale mialam inne skutki uboczne .
mozna sprobowac i zawsze to rzucic.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 09:57   #18
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: WĄTPLIWOŚCi

u mnie nie zauwazylam zwiazku pomiedzy braniem tabletek a waga, biore je od paru dobrych lat i nie przytylam z tego powodu, wage mam od lat ta sama, oczywiscie z malymi wahaniami w rozna strone, ale to wtedy gdy sobie za duzo podjem, to tyje, jak jem malo, chudne, ale generalnie jest bez wiekszych zmian.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 11:01   #19
Artenka
Raczkowanie
 
Avatar Artenka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
GG do Artenka
Dot.: WĄTPLIWOŚCi

Eldrin83, nie masz o co się martwić. Polecam Ci tabletki Yasmin, ja stosuje je od ponad pół roku, one (przynajmniej u mnie i z tego co wiem u większości kobiet) nie powodują tycia i ŻADNYCH skutków ubocznych typu mdłości, bóle piersi i brzucha. Może cena nie jest najmniejsza, ale jak znajdziesz tanią aptekę to ok. 35 zl powinno wystarczyc. Powodzenia!! I daj się kochać!!
Artenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-30, 13:12   #20
moniniteczka
Raczkowanie
 
Avatar moniniteczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dębica
Wiadomości: 128
Dot.: WĄTPLIWOŚCi

dziś mija dokładnie rok od kiedy wzięlam pierwszą pigułke "antydzidziową" ..... przez cały ten czas moja waga zmienia się najwyżej o 2 kg..... ale to też z tego względu że czasem mam po prostu wielką ochote na coś słodkiego....... i nie przesadze że wtedy sie troszke opycham...... ale taki już mój charakter.... przed tabletkami też tak było....

zauważyłam również że po Dianie nawet troche schudłam..... jednak miałam po niej pewne skutki uboczne typu częste bóle głowy i lekarka zmieniła mi na Microgynon...... skutki uboczne zniknęły....waga się nie zmieniła....

wydaje mi sie że przy obecnej medycynie i zmianach jakie zaszły w składzie tabletek anty to czy kobieta tyje czy nie, zależy tylko od tego jak się odżywia.....

spadki nastroju..... mogą wystąpić.... ale nie ma na to reguły..... wszystko zależy od organizmu..... to co bierzemy to przecież hormony!!!

moja rada: spróbuj..... zobaczysz jak bedziesz się czuć.... zawsze można zmienić tabletki na inne..... a zyskasz komfort psychiczny, pewnośc i bezpieczeństwo....

pozdrawiam mn
moniniteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 13:35   #21
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
Dot.: WĄTPLIWOŚCi

wielkie dzieki za odpowiedz tak wlasnie tez myslalam ze to zalezy od organizmu i wogole...co do Yasmin to dosc drogie chociaz wiem ze w porownaniu z wychowaniem dziecka malota, ale cos dobrego do ok 20 zeta znajde jakies fajne tabsy?i odk kiedy mam pewnosc po 1 opakowaniu czy tabletce bo tez rozne legendy tu kraza na ten temat
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 14:25   #22
Artenka
Raczkowanie
 
Avatar Artenka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
GG do Artenka
Dot.: WĄTPLIWOŚCi

Po pierwszej tabletce A co do tanszych, to moja kolezanka bierze od 1,5 roku Regulon (17-20zl) i go sobie chwali, ja natomiast wzielam tylko jedno opakowanie tego Regulonu i miałam ochotę pozabijać wszystkich dookoła, wszystko mnie bolało i czułam się fatalnie. A po Yasmin jak ręką odjął!! Więc to wszystko zależy od organizmu kobiety. Aż się sama zdziwiłam,że tak różna może być reakcja na ten sam specyfik.
Pozdrawiam
Artenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 14:26   #23
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Ja biorę Yasmin dopiero miesiąc (wcześniej brałam harmonet) i jak narazie jestem zadowolona. Tzn przez pierwszy tydzień bolały mnie łydki ale teraz jest już ok.
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 21:59   #24
beta-ina
Rozeznanie
 
Avatar beta-ina
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 723
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Tak jak pisałam w innym wątku. Uważam ,że sprawa tycia jest w 100% indywidualna. Wiele kobiet podobno tyje po stosowaniu np. Diany 35..a ja z kolei zaczęłam 2 opakowanie i schudłam prawie 2 kg. Wszystko zależy od organizmu, nie ma reguły na tycie po pigułkach i nie ma sie co sugerować tym co mówia inni, trzeba przetestowac na sobie
beta-ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 22:04   #25
atomoweczka17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Harmonet...

Mam pytanie, czy tabletki antykoncepcyjne 'Harmonet' mogą spowodować u mnie przybranie na wadze skoro zostały przepisane przez ginekologa?
atomoweczka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 16:39   #26
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Ja tez po Diane przytylam 5 kg i dlatego je odstawilam Powrocilam do swojej wagi I z obawa zaczęlam zarzywac pigulki REGULON,zeby nie przytyc znowu.Ale biore je juz ponad rok i nie przytylam!!!Wrecz schudlam A jesli chodzi o recepte to dostaje ja w czasie wizyty u ginekologa,a chodze panstwowo.Spotkalam sie z tym,ze tabletki mozna kupic bez recepty,bo i tak Regulon nie ma znizki na recepte.Place tak ok.25 zl,zalezy jeszcze od producenta.Polecam!
Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 11:52   #27
ANIKA-85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Orieujecie sie może czy podczas brania tabletek mozna stosowac tabletki wspomagających odchudzanie.
Chciała bym trch schudnąc ale zbutnio nie wiem jak jestem lenuchem co do długotrwałych diet.
jesli znacie jakiś sposób to dajcie znać.
Ja biore tabletki antykoncepcyjne od 2 lat i nie przytyłam, wiec napewno zależy to od organizmu.
ANIKA-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 13:47   #28
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Ja co prawda już parę lat temu przestałam brać tabletki, ale wtedy gdy jeszcze je łykałam nie przytyłam ani kilograma. Dobrze dobrane nie powinny być powodem przytycia ani żadnych innych obajwów.


Cytat:
Napisane przez ANIKA-85
Orieujecie sie może czy podczas brania tabletek mozna stosowac tabletki wspomagających odchudzanie.
Chciała bym trch schudnąc ale zbutnio nie wiem jak jestem lenuchem co do długotrwałych diet.
jesli znacie jakiś sposób to dajcie znać.
Ja biore tabletki antykoncepcyjne od 2 lat i nie przytyłam, wiec napewno zależy to od organizmu.
Co do odchudzania dzięki pomocy tabletek to jestem wrogiem. Nie mam niestety pojęcia jak działają w połączeniu z tabletkami anty, ale same w sobie są niezdrowe i szkodliwe. Może spróbujesz jakiejś diety i sportu, naprawdę nie warto truć się takimi tabletkami na odchudzanie. A ruch jest najwiekszym wrogiem zbędnych kilogramów.
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 15:31   #29
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

Nia ma reguł dotyczacych wagi ciała i antykoncepcji, najczesciej nie ma ona wplywu na przyrost masy ciała , lub nastepuje wzrost masy ciała zwykle o 2-3 kilogramy w przeciągu pierwszych miesięcy stosowania tabletki (później waga ciała stabilizuje się).

Stosuje pigulki od 2 lat. Nie przytyłam nawet minimalnie.

Cytat:
Orieujecie sie może czy podczas brania tabletek mozna stosowac tabletki wspomagających odchudzanie.
Srodki odchudzajace wplywaja na metabolizm, przyspieszajac go. Moga zatem wplywac na skutecznosc pigulek, utrudniajac im prawidlowe wchlanianie, zwlaszcza przy dluzszym stosowaniu.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 00:18   #30
martyn_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 84
Dot.: Tabletki Anty a Tusza

przeczytalam Wasze wypowiedzi i na nurtujące mnie pytanie znalazlam 2 sprzeczne odpowiedzi..otóz czy ewentualny wzrost wagi bierze się z tego, że tabletki wzmagaja nasz apetyt (a są kobiety, ktore maja problem z jego kontrola), czy istnieje jakiś 'mechanizm' ktory bez wzgledu na to ile jemy pododuje tycie? (abstrahujac od zatrzymywania wody w org.) Mam przyjmować pigulki, ale nie jako metode antykoncepcyjna, tylko po to aby miec w ogole okres..wiec nie mam mozliwosci (no raczej nie mam) odstawienia ich..Proszę o odpowiedz
martyn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.