Czy istnieje coś poza rzeczywistością,którą widzimy i słyszymy? I co za tym przemawia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-20, 19:09   #31
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8232313 1]Świadczą o tym Twoje pytania. To trochę tak jakbyś zapytała nas czy wierzymy w teorię ewolucji albo że ziemia jest płaska.[/QUOTE]

Moje pytania są przede wszystkim ostrożne. Dlatego może dziwnie brzmią.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 19:09   #32
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
dlaczego? Uważasz, że nie słyszałam o teorii światów równoległych?
uważam, że słyszałaś ale..
albo na słyszeniu się skończyło
albo przeglądnęłaś tylko pobieżnie i w sumie nadal nie wiesz dokładnie o co chodzi

takie mam wrażenie.
tak samo jak z optyką. niby się uczyłaś, niby słyszałaś, a pytasz się jak to jest, że Ty i pies widzicie inny kolor tego samego przedmiotu w tym samym momencie.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 19:11   #33
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Moje pytania są przede wszystkim ostrożne. Dlatego może dziwnie brzmią.
W jakim sensie ostrożne?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 19:12   #34
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
uważam, że słyszałaś ale..
albo na słyszeniu się skończyło
albo przeglądnęłaś tylko pobieżnie i w sumie nadal nie wiesz dokładnie o co chodzi

takie mam wrażenie.
tak samo jak z optyką. niby się uczyłaś, niby słyszałaś, a pytasz się jak to jest, że Ty i pies widzicie inny kolor tego samego przedmiotu w tym samym momencie.
Nie, moje pytania są takie, a nie inne, bo ja się was (ciebie i Norine) po prostu boję (tu na wątku). W żaden sposób moje pytania nie mają związku z tym, co myślę. Są... nie wiem, jak to powiedzieć... ostrożne, ogólne
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 19:13   #35
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

powiało grozą...
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 19:14   #36
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Wolałabym, abyście ze sobą rozmawiali. Jestem ciekawa, waszych opinii. To znaczy szczególnie innych osób. Nie możecie ze sobą podyskutować? Na przykład o światach równoległych. To ciekawe.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 19:15   #37
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie, moje pytania są takie, a nie inne, bo ja się was (ciebie i Norine) po prostu boję (tu na wątku). W żaden sposób moje pytania nie mają związku z tym, co myślę. Są... nie wiem, jak to powiedzieć... ostrożne, ogólne
Boże kochany, jak się boisz to się przeżegnaj Że budzę w Tobie z jakiegoś powodu niechęć to już się dowiedziałam, ale że strach? Daj spokój, przecież to normalna rozmowa. A na takim "ostrożnym i ogólnym" poziomie ciężko dyskutować, bo nie bardzo wiadomo o co Ci tak właściwie chodzi. I potem wychodzi, że jedni o niebie, inni o chlebie.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-20, 19:15   #38
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie, moje pytania są takie, a nie inne, bo ja się was (ciebie i Norine) po prostu boję (tu na wątku). W żaden sposób moje pytania nie mają związku z tym, co myślę. Są... nie wiem, jak to powiedzieć... ostrożne, ogólne
dlaczego się nas boisz?...
generalnie nie zamierzam Ci niszczyć wątku, więc jeśl wolisz, to mogę od odsubskrybować
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 19:17   #39
tricolor
Wtajemniczenie
 
Avatar tricolor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 443
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość

Co waszym zdaniem może przemawiać za tym, że istnieje rzeczywistość, o której nie wiemy? (Czy też świat obecny po śmierci, o którym nie wiemy?) Chodzi mi o takie argumenty jak ten, że widzimy tylko fragment tego, co nas otacza i że nasz rozum nie jest w stanie ogarnąć całej rzeczywistości. Albo na przykład takie coś, że dane stworzenie widzi tylko dane kolory, innych nie widzi (na przykład pszczoły widzą bardzo dobrze kolor żółty, a żmije widzą w podczerwieni).

Jakie jeszcze argumenty albo dowody naukowe mogą przemawiać za istnieniem tej innej rzeczywistości? Jestem ciekawa waszej dyskusji.
że istnieje, czy istnieje, ontologia

jak poznajemy coś co istnieje - epistemologia (i to, o czym wspomniała Norine, ograniczenia poznawcze różnego typu i o różnych źródłach, tu: biologia, kogniwistyka, fizyka, etc.

patrz odpowiedzi wyżej, Pani Mady, samotnego, itd.

Jeśli chodzi o nas, jesteśmy zadziwiająco zgodni.
__________________
Szukam książkowo: Stanisław Płaza Historia prawa w Polsce na tle porównawczym X-XVIII w., t. I-IV. Tom II Polska pod zaborami najbardziej
tricolor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 19:17   #40
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dlaczego się nas boisz?...
generalnie nie zamierzam Ci niszczyć wątku, więc jeśl wolisz, to mogę od odsubskrybować
Nie, rozmawiaj sobie. To ciekawy temat, może masz coś ciekawego do powiedzenia.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 19:21   #41
tricolor
Wtajemniczenie
 
Avatar tricolor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 443
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Edit: Dobranko, to fajne, że się różnymi rzeczami interesujesz. Nie ma się co bać wymiany zdań.
__________________
Szukam książkowo: Stanisław Płaza Historia prawa w Polsce na tle porównawczym X-XVIII w., t. I-IV. Tom II Polska pod zaborami najbardziej
tricolor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-20, 19:21   #42
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie, rozmawiaj sobie. To ciekawy temat, może masz coś ciekawego do powiedzenia.
no cóż... to Twój wątek, Ty go napędzasz. rozmowa potoczy się tak, jak Ty ją skierujesz
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 19:27   #43
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
A to serdecznie przepraszam za wprowadzenie w błąd i Einsteina też przepraszam

No ale weźcie tego biednego kota Schrodingera- jednocześnie żywego i martwego.

1399826431_2tcstz_600.jpg
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 20:46   #44
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Co o tym myślisz?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 21:37   #45
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Co o tym myślisz?
Nic nie myślę. Moja znajomość mechaniki kwantowej ogranicza się do umiejętności rozwiązania równiania Schroedingera w wolnej przestrzeni albo studni potencjału

W związku z powyższym, wypowiadając się na temat teorii wielu światów, będącej interpretacją mechaniki kwantowej, brzmiałbym jak gimnazjalista perorujący o anihilacji materii z antymaterią po obejrzeniu filmu science-fiction .
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 23:32   #46
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Czy gdy drzewo upada w lesie i nie ma nikogo, kto by to usłyszał, to czy wydaje ono dźwięk?
Istnieją rzeczy, których nie widzimy. Na przykład ja wierzę w istnienie Ameryki Północnej chociaż w życiu jej na oczy nie widziałam. Wierzę też w "obcych" i wierzę w czwarty wymiar. I uważam, że Hawking twierdzący, że dowodem na brak możliwości podróży w czasie (kiedykolwiek) jest brak doświadczania przez nas nalotu turystów z przyszłości był w błędzie (bo np. zakładając, że w danym momencie przenosimy się tylko w czasie a nie w "przestrzeni" może się okazać, że odkrycie metody na takie podróże nastąpi w momencie gdy nasza planeta nie będzie już zamieszkana albo w ogóle jej nie będzie więc i turystyka podróżnicza na niej kwitnąć nie będzie).

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
(...)A czy uważacie, że fakt że to, co widzimy jest względne (czyli nasze postrzeganie jest subiektywne, omylne) stanowi przesłankę (czy też nie?) do uważania, że istnieje jakaś inna rzeczywistość, której nie widzimy i nie słyszymy?
uważam, że akurat to o czym piszesz nie stanowi przesłanki ku niczemu bo z grubsza to niewiele rzeczy jest tak naprawdę subiektywnych - np. to, że ja widzę obiekt A i oceniam go jako atrakcyjny a Ty widzisz obiekt A i oceniasz go jako nieatrakcyjny jest z grubsza nieistotne bo zasadniczo istotną kwestią jest fakt, że obie widzimy obiekt A a czy on jest ładny czy nieładny to w sumie kwestia drugorzędna

generalnie zmierzam do tego, że subiektywizm naszego postrzegania dotyczy w dużej mierze obiektywnego faktu istnienia rzeczy/zjawisk, które podlegają subiektywnym opinią

z grubsza postrzeganie otaczającego świata wszyscy mamy bardzo podobne tyle, że opinie o tym co dostrzegamy mamy różne

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Moje pytania są przede wszystkim ostrożne. Dlatego może dziwnie brzmią.
rzekłabym, że bardzo nieostrożne bo sugerujące braki wiedzy na poziomie podstawówki i gimnazjum, przez dyskusje o kolorach naprawdę ciężko było przebrnąć

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Nic nie myślę. Moja znajomość mechaniki kwantowej ogranicza się do umiejętności rozwiązania równiania Schroedingera w wolnej przestrzeni albo studni potencjału

W związku z powyższym, wypowiadając się na temat teorii wielu światów, będącej interpretacją mechaniki kwantowej, brzmiałbym jak gimnazjalista perorujący o anihilacji materii z antymaterią po obejrzeniu filmu science-fiction .
a tymczasem brzmisz jak ktoś kto w tym tygodniu odpalił Netflixa

aczkolwiek słuszna uwaga bo zapewne w 99,9% to mu tu sobie prowadzimy "naukowe" dyskusje równie logiczne i zasadne co gdybyśmy rozważali istnienie czyśćca ot, rozmawiamy sobie o tym w co wierzymy a nie co wiemy co wynika z braku w wiedzy, którego siłą rzeczy nie nadrobimy z pomocą wujka Google'a
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2018-03-20 o 23:34
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 23:37   #47
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
I
a tymczasem brzmisz jak ktoś kto w tym tygodniu odpalił Netflixa
Nie no, wypraszam sobie, anihilacja to jest faktycznie zjawisko i uczestniczy w nim właśnie materia i antymateria (cząstki anihilują z ich antycząstkami), to nie jest z Netfliksa Niemniej o szczegółach tego procesu się nie wypowiadam, z uwagi na brak wykształcenia w zakresie fizyki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Anihilacja
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 10:39   #48
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
(...)
aczkolwiek słuszna uwaga bo zapewne w 99,9% to mu tu sobie prowadzimy "naukowe" dyskusje równie logiczne i zasadne co gdybyśmy rozważali istnienie czyśćca ot, rozmawiamy sobie o tym w co wierzymy a nie co wiemy co wynika z braku w wiedzy, którego siłą rzeczy nie nadrobimy z pomocą wujka Google'a
otóż to. możemy sobie oczywiście dyskutować o teorii światów równoległych. ja powiem co ja przeczytałam, ktoś inny powie to, co on przeczytał...
ja nie jestem na pozycji, która pozwalałaby mi na podważanie (lyb potwierdzanie) którejkolwiek z tez, bo brak mi wykształcenia w tym temacie. a to co mi się wydaje, jest dla mnie zbyt mało wiarygodne jako argument.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 11:28   #49
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

A co myślicie o istnieniu bodźców, z których istnienia sobie nie zdajemy sprawy, bo nie mamy odpowiedniego zmysłu do ich odbioru? Pewnego rodzaju "szósty zmysł". O kolorach już pisaliście - zdajemy sobie sprawę z istnienia podczerwieni i ultrafioletu między innymi dlatego, że widzimy pewien zakres fal, co skłoniło nas do poszukiwania czegoś powyżej i poniżej tego zakresu. Tak samo infra- i ultradźwięki. Substancje lotne, których zapachu nie czujemy, bo nie mamy odpowiednich receptorów w nosie, ale wiemy, że istnieją i że inne zwierzęta je wyczuwają. A co ze zjawiskami, których nie możemy bezpośrednio lub pośrednio (tzn. np. grawitacji nie czujemy, ale wiemy że istnieje, bo ludzie w Australii nie spadają) dostrzec w jakikolwiek sposób - zobaczyć, poczuć, posmakować, usłyszeć, dotknąć - z racji braku odpowiedniej "aparatury" do ich odbioru? Dopuszczacie możliwość, że są takie zjawiska? I że ich istnienie może być dowodem na to, że niektóre zjawiska określane jako paranormalne istnieją, a są jedynie rzadko spotykane i po prostu nie zostały udowodnione w żaden sposób?
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-21, 11:33   #50
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Właściwie to jest chyba bardzo umowne, że my jesteśmy "na górze", a Australia "na dole". Może my jesteśmy na dole. Albo na boku.

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 11:38   #51
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;82340731]Właściwie to jest chyba bardzo umowne, że my jesteśmy "na górze", a Australia "na dole". Może my jesteśmy na dole. Albo na boku.

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Tak czy siak nikt nie spada, co przemawia za grawitacją. Chyba, że Ziemia jest płaska.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 11:49   #52
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
A co myślicie o istnieniu bodźców, z których istnienia sobie nie zdajemy sprawy, bo nie mamy odpowiedniego zmysłu do ich odbioru? Pewnego rodzaju "szósty zmysł". O kolorach już pisaliście - zdajemy sobie sprawę z istnienia podczerwieni i ultrafioletu między innymi dlatego, że widzimy pewien zakres fal, co skłoniło nas do poszukiwania czegoś powyżej i poniżej tego zakresu. Tak samo infra- i ultradźwięki. Substancje lotne, których zapachu nie czujemy, bo nie mamy odpowiednich receptorów w nosie, ale wiemy, że istnieją i że inne zwierzęta je wyczuwają. A co ze zjawiskami, których nie możemy bezpośrednio lub pośrednio (tzn. np. grawitacji nie czujemy, ale wiemy że istnieje, bo ludzie w Australii nie spadają) dostrzec w jakikolwiek sposób - zobaczyć, poczuć, posmakować, usłyszeć, dotknąć - z racji braku odpowiedniej "aparatury" do ich odbioru? Dopuszczacie możliwość, że są takie zjawiska? I że ich istnienie może być dowodem na to, że niektóre zjawiska określane jako paranormalne istnieją, a są jedynie rzadko spotykane i po prostu nie zostały udowodnione w żaden sposób?
nie można tego wykluczyć.
ciężko dyskutować i podawać przykłady na coś, czego się nigdy nie poznało, ale np nie uważam, żeby telepatia nie była możliwa. w zasadzie nie wiemy, czy jakieś organizmy jej nie używają. dobrą przesłanką dla mnie jest chociażby współodczuwanie przez bliźniaki. z tego co mi jest wiadome, to medycyna nie umie (jeszcze) wyjaśnić tego fenomenu
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 11:52   #53
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie można tego wykluczyć.
ciężko dyskutować i podawać przykłady na coś, czego się nigdy nie poznało, ale np nie uważam, żeby telepatia nie była możliwa. w zasadzie nie wiemy, czy jakieś organizmy jej nie używają. dobrą przesłanką dla mnie jest chociażby współodczuwanie przez bliźniaki. z tego co mi jest wiadome, to medycyna nie umie (jeszcze) wyjaśnić tego fenomenu
o tak, to jest niesamowite.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 22:21   #54
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Nie no, wypraszam sobie, anihilacja to jest faktycznie zjawisko i uczestniczy w nim właśnie materia i antymateria (cząstki anihilują z ich antycząstkami), to nie jest z Netfliksa Niemniej o szczegółach tego procesu się nie wypowiadam, z uwagi na brak wykształcenia w zakresie fizyki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Anihilacja
ależ ja nie neguje istnienia zjawiska anihilacji, ot taki tam słówko klucz na topie na głównej netflixa ot, często ludziom na myśl przychodzą rzeczy, które ostatnio rzuciły im się w oczy i zapadły w pamięć mimo, że normalnie by im na myśl nie przyszły (albo może by przyszły albo może by nie przyszły) a tak się po prostu złożyło, że akurat netflix anihilacją wali po oczach w tym tygodniu
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 22:59   #55
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
ależ ja nie neguje istnienia zjawiska anihilacji, ot taki tam słówko klucz na topie na głównej netflixa ot, często ludziom na myśl przychodzą rzeczy, które ostatnio rzuciły im się w oczy i zapadły w pamięć mimo, że normalnie by im na myśl nie przyszły (albo może by przyszły albo może by nie przyszły) a tak się po prostu złożyło, że akurat netflix anihilacją wali po oczach w tym tygodniu
A, rozumiem Niestety netfliksa nie używam, toteż nie byłem świadom opisywanej przez Ciebie popularności.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 00:25   #56
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Tak, na przykład cząstki elementarne i dźwięki w zakresie, których nie łapie ludzkie ucho.

Ale wierzę, że twoje pytanie dotyczy jakichś innych paranormalnych rzeczywistości, których nie widzimy.

Nic na razie za tym nie przemawia w naszej rzeczywistości.

Czy istnieje? Nie można tego wykluczyć, ale dopóki nie mam na to żadnych dowodów (patrz punkt pierwszy) ani nawet cienia poszlaki, że coś tam gdzies może być, to ja tego nie kupuję.

Jedyne co na razie możemy rozważać w tym kontekście to multiverse.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 10:22   #57
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Ze swojej strony przypominam o hipotezie symulacji (można włączyć polskie napisy):



Swoje argumenty dlaczego taka hipoteza jest całkiem prawdopodobna przedstawiałem już w innym temacie:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...56&postcount=5
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 11:11   #58
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Cytat:
Napisane przez MuchaLibre Pokaż wiadomość
Ze swojej strony przypominam o hipotezie symulacji (można włączyć polskie napisy):



Swoje argumenty dlaczego taka hipoteza jest całkiem prawdopodobna przedstawiałem już w innym temacie:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...56&postcount=5
słyszałam, ciekawe to jest
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 18:57   #59
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Hej, chciałabym aktywować ten wątek, ciekawe co jeszcze na ten temat sądzicie.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 01:46   #60
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Czy istnieje coś poza rzeczywistością, którą widzimy i słyszymy? Ico za tym prz

Parafrazując klasyka: "Nauka to opium dla ludu"
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-25 00:18:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.