Dłuuugi Okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-29, 17:17   #1
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Angry

Dłuuugi Okres


Hej Dziewczyny
Mam problem Ogólnie to jest tak, że okres mam dokładnie od 8 lat i w sumie regularny...Ale trawjący tydzieńi do tego bardzo obfity tzn. pierwsze 3 dni to dramat...muszę nosić wileeelkie podpachy bo inne zaraz nawalają...w nocy się budzę i muszę wstawać wiadomo po co...często rezygnuję z wyjśc na imprezy jeśli akurat jestem w trakcie...Chciałam zapytać czy to może się kiedyś zmienić??tzn czy zmieni się tak, że okres będzie krótszy i mniej obfity?niektórzy mówią, że po urodzeniu dzieckaMój najkrótszy okres w zyciu trwał 5 dni i było to tylko raz w te wakacje...aż pomyślałam, że chyba chora jestem...zazdroszcze dziewczynom, które mają "to" tylko np 4 dni i do tego skąpe krwawienia...
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 17:33   #2
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Dłuuugi Okres

A u lekarza byłaś z tym problemem?
Wiem, że czasem tabletki anty powodują skrócenie okresu i zmniejszeni jego obfitości - może w tym kierunku spróbuj?
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 17:40   #3
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Dłuuugi Okres

Cytat:
Napisane przez Verena
A u lekarza byłaś z tym problemem?
Wiem, że czasem tabletki anty powodują skrócenie okresu i zmniejszeni jego obfitości - może w tym kierunku spróbuj?
No tak u lekarza muszę się przyznać nie byłam...a tabletki anty hmmm może i by mi pomogły, ale nie mam potrzeby ich brać więc nie chce narazie zaczynać.Ale dzięki za odp.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 11:50   #4
Artenka
Raczkowanie
 
Avatar Artenka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
GG do Artenka
Dot.: Dłuuugi Okres

Buena Dzidzia, uważam, że powinnaś jednak wybrać się do ginekologa. Ja miałam podobny problem, rozwiązałam go za pomocą pigułek, ale prawdopodobnie było to efektem jednej małej choróbki Kiedyś chodziła opinia (między innymi mama mi to mówiła), że dopiero po ciąży zmiejsza się bolesność i obfitość okresu! No dobrze, ale ja nie miałam zamiaru z tym czekać!!! Może się okazać, że można to łatwo "naprawić", więc naprawdę nie bój się i idź do lekarza!! Poszukaj jakiegoś dobrego na forum, na którym polecamy ginekologów i powodzenia!!
Artenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 12:09   #5
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Dłuuugi Okres

Witaj
Miałam podobny problem, ztym, że mój okres trwał nawet do 12 dni. Pani doktor po zbadaniu uspokoiła mnie, ze jestem zdrowa i czas powinien to zmienić. Miała racje, minely 2 lata i mam regularne miesiączki, duzo krótsze.
Warto się jednak przebadac, bo przyczyna moze być rozna. Lepiej dmuchac na zimne.
Pozdrawiam
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 00:30   #6
osemka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 22
Dot.: Dłuuugi Okres

oj, też przez to przeszłam. przez 15 lat: okres od 7 do 11 dni, pierwsze 3-4 dni bardzo obfite i na dodatek, co bylo największym dla mnie problemem, zwłaszcza po rozpoczęciu pracy - potwornie bolesne. w pierwszym i drugim dniu zjadałam zazwyczaj opakowanie pabialginy. i z tego właśnie powodu poprosiłam moją ginekolog o tabletki hormonalne. ból zniknął, a przy okazji okres skrócił się do 5 dni i nie jest nawet w połowie tak obfity jak wcześniej. ale jeśli nie chcesz brać tabletek, to może zioła by coś pomogły? dostałam kiedyś od zaprzyjaźnionej pielęgniarki takie przepisy:
20 g bukwicy, 10 g melisy, 20 g pokrzywy, 20 g kwiatu jasnoty białej, 30 g mięty - 2 łyżeczki tej mieszanki ziół zalewamy wieczorem dwoma szklankami wrzątku i odstawiamy na 15 minut. Pijemy 1 szklankę wieczorem do godziny 20-ej, drugą rano do 9-ej. Kurację zacząć około 2 tyg. przed okresem
i drugi przepis:
30 g kwiatu jasnoty białej, 30 g liści ruty, 40 g krwawnika - pić w okresie od września do marca (niestety nie mam dokładnie zanotowane jak zaparzać, myśle, że około jednej łyżeczki na szklankę). Dodatkowe utrudnienie - w czasie tej kuracji należy wykluczyć mięso i wędliny (na pół roku - ??).
Niestety nie mogę wypowiedzieć się nic na temat skuteczności w/wym mieszanek - nie zdążyłam ich wypróbować, wolałam środki chemiczne
Ale myślę, że gdyby nie ból, na tabletki bym się nie zdecydowała, bo do obfitości okresu zdążyłam się przyzwyczaić.
osemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 07:30   #7
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Dłuuugi Okres

Tez znam ten ból, tygodniowy okres był dla mnie normom, do tego ból brzucha, kregosłupa i ud (!), ktory doslownie zwalal z nog na kilka pierwsze dni. Z biegiem lat, moj okres sie skracal, pigulki antykoncepcyjne, skrocily jego czas do 4-5 dni, zmiejszyly obfitosc. Podobno urodzenie dziecka, takze reguluje te sprawy (ale nie polecam oczywiscie tego jako metody ).
Jesli anatomicznie i fizjologicznie wszysto jest ok- co potwierdzic moze tylko lekarz, wszystko bedzie dobrze. Ponadto sa srodki homeopatyczne zmiejszajace obfitosc krwawienia, np. na bazie wyciagu z cytryny- lekarz doradzi ci najlepiej, wcale nie musisz sie tak meczyc!
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-02, 08:40   #8
harrietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 76
Dot.: Dłuuugi Okres

Oj, znam ten ból. Nie dość co mam okres przez 6 dni to jeszcze na dodatek 2 pierwsze to koszmar. Co godzinę biegam do toalety z wielką podpaską - życie towarzyskie wtedy niestety wygasa, nie lubię a te dni wychodzić z domu. Do tego dołączają skrzepy - ale to chyba normalka przy obfitym okresie. Mam już tak od lat więc chyba wszystko jest ok, po prostu taka moja fizjologia.
A z tym urodzeniem dziecka to chyba jakiś przesąd - bynajmniej w moim przypadku. Jak leciało tak dalej leci.
harrietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 10:10   #9
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: Dłuuugi Okres

Łoj ja tez mialam taki problem, a fe! To bylo bardzo uciazliwe, wiec Cie rozumiem. Mnie uratowaly tabletki anty Goraco polecam wizyte u lekarza.
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.