Nafta kosmetyczna - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-17, 22:32   #841
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: nafta kosmetyczna

Zoltko mi się w ogole nie polaczylo z naftą.. z reszta to bylo wiadome od poczatku ze to się nie polaczy, ale sprobowalam :P

Moze robic tak: nakladac czysta nafte, myc wlosy, nalozyc waxa? :/ ale mysle ze to bedzie chyba za duzo..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 23:04   #842
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Zoltko mi się w ogole nie polaczylo z naftą.. z reszta to bylo wiadome od poczatku ze to się nie polaczy, ale sprobowalam :P

Moze robic tak: nakladac czysta nafte, myc wlosy, nalozyc waxa? :/ ale mysle ze to bedzie chyba za duzo..
Lepiej zastosowac waxa przy nastepnym myciu, a na wlosy po nafcie nalozyc zwykla odzywke o ile oczywiscie tego wymagaja
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 06:59   #843
Iam
Rozeznanie
 
Avatar Iam
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 680
Dot.: nafta kosmetyczna

u mnie włosy po nafcie wyglądają najlepiej na 2-3 dzień, bo początkowo są za bardzo oklapnięte.. znalazłam naftę z olejem rycynowym i nie muszę już dodatkowo nakładać samego olejku.
Iam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 09:57   #844
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez Iam Pokaż wiadomość
u mnie włosy po nafcie wyglądają najlepiej na 2-3 dzień, bo początkowo są za bardzo oklapnięte.. znalazłam naftę z olejem rycynowym i nie muszę już dodatkowo nakładać samego olejku.
a myslisz, ze w tej nafcie jest wystarczajaco duzo tego olejku ? nie sadze. Sama mam naftę z olejkiem, ale i tak jeszcze dodatkowo używam olejków zarówno kokosowego jak i rycynowego i to zupełnie co innego.

Ps. Zaraz ide sobie robić moja paciaję na włosy.
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 08:06   #845
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nafta kosmetyczna

Nie jest dużo rycynowego- i dla mnie dobrze, bo przynajmniej włosy nie ciemnieją!
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 14:29   #846
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: nafta kosmetyczna

Postanowiłam dać nafcie drugą szansę. Poprzednim razem bardzo porażniała mi skórę. Ale tym razem jest już dobrze. I bardzo mnie to cieszy. Liczę, że nafta trochę przesuszy mi włosy i przyspieszy ich wzrost
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 17:03   #847
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: nafta kosmetyczna

Co do nafty- czy któraś z Was używała balsamu z naftą kosmetyczną Naphera (firmy Inter Frangrances)? Ponoć fajny, na forum dziewczyny chwaliły, ale na KWC ma tylko 3 opinie...
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 19:22   #848
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: nafta kosmetyczna

dziś zakupiłem naftę firmy Anna z witaminami. Nałożyłem na ok 13 min no i potem masakra... Ledwo to zmyłem a myłem gdzieś z 6 razy, a włosy dalje coś jak by na sobie mają, albo taki efekt :P hehe. Ciekawi mnie czy jak zosatwie nie do końca zmyta naftę to czy coś mi się złego stanie z włosami? (myje włosy pantene pro-v intensywna peilęgnacja - szmpon i odżywka)
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 19:51   #849
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez NarSan Pokaż wiadomość
dziś zakupiłem naftę firmy Anna z witaminami. Nałożyłem na ok 13 min no i potem masakra... Ledwo to zmyłem a myłem gdzieś z 6 razy, a włosy dalje coś jak by na sobie mają, albo taki efekt :P hehe. Ciekawi mnie czy jak zosatwie nie do końca zmyta naftę to czy coś mi się złego stanie z włosami? (myje włosy pantene pro-v intensywna peilęgnacja - szmpon i odżywka)
Sama nafte faktycznie trudno jest zmyc Nie wiem czy sie na to porwiesz, jako ze jestes chlopakiem, ale sproboj dodac do niej zoltko, rycynke czy oliwe z oliwek, albo zmieszac z jakas odzywka Na pewno bedzie sie latwiej nakladac.. no i zmywac
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 22:50   #850
RosiczkaLudojad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: nafta kosmetyczna

Witamja dziś w pracy z zapartym niemal tchem przeczytalam wątek,po czym pobieglam do apteki i zakupilam naftę firmy Anna plus olejek rycynowy...w domu wymieszalam trzy łyżki nafty,kilka kropel olejku żoltko i z lyżkę odżywki i targana sprzecznymi uczuciami (bo niektóre wasze opowieści były z piekła rodem...)nalozylam na suche wlosy(oczywiscie mazi wymieszac sie nie dalo,wszystko sie rozwarstwialo,ale mnie to nie odstraszylo)na wlosy do lopatek podana proporcja wydaje mi sie za mała,cześć włosów była zupelnie sucha,ale rozprowadzało sie nienajgorzej,wlosy niemal w oczach wchłanialy mieszanke...teraz po godzinie umylam wloski trzy razy-nie wiem,u mnie nafta schodzila rewelacyjnie,wlasciwie szampon sie ładnie pienił i wydawaly sie zmyte juz za drugim razem ale dla świętego spokoju....wlosów wypadlo mi przy myciu moze o 10 wiecęj(czyli ze 12,bo dzieki piciu pokrzywy ostatnio nie wypadaja w ogóle)ze trzy psikniecia plynnym jedwabiem na końcówki i po wysuszeniu...wloski śliczne.Mam cienkie,przetluszczające się wlosy,zniszczone rozjasnianiem i farbowaniem a nafta mimo moich obaw nie obciążyła ich.Włoski są puszyste ale zarazem wygladzone i lejące,szczotka sunęła po nich przy suszeniu niczym bolid F1.Mają ładny połysk(choć wczesniej też blyszczały)i pięknie sie układają.Dziewczyny,napra wde polecam,warto spróbowac-ryzykujecie tylko ok 10 zl plus ewentualnie kilkukrotne mycie głowy w razie niezadowalającego efektu,a myślę że wiekszość będzie zachwycona jak ja
RosiczkaLudojad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 09:04   #851
confession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 81
Dot.: nafta kosmetyczna

Witam. Właśnie idę do apteki kupić naftę i olej recynowy. I mam zamiar jej używać.

Mam pytanie, czy tą maseczkę nakładać na mokre czy suche włosy? I w jakiej proporcji je mieszać? Podobno olej recynowy także przyciemnia włosy, co dla mnie jest plusem i chcę to osiągnąć.
confession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 14:29   #852
MySoul695718
Raczkowanie
 
Avatar MySoul695718
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 250
Dot.: nafta kosmetyczna

a ja sobie dzisiaj właśnie kupiłam nafte zachęcona waszymi opiniami mam nadzieje że wrażenia po niej będą pozytywne oczywiście jak użyje od razu napisze ale to troszeczke jeszcze potrwa bo dopiero co rano umyłam włosy a nie chce ich smarować znowu jakimś mazidłem bo zaczną mi sie przetłuszczać za szybko za 2 dni dam znać co i jak
__________________
Najważniejsza jest ta miłość,
którą czujemy w sobie i dajemy bezwarunkowo
i bezinteresownie innym,
a nie ta którą chcielibyśmy dostać od innych.
MySoul695718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 18:42   #853
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Sama nafte faktycznie trudno jest zmyc Nie wiem czy sie na to porwiesz, jako ze jestes chlopakiem, ale sproboj dodac do niej zoltko, rycynke czy oliwe z oliwek, albo zmieszac z jakas odzywka Na pewno bedzie sie latwiej nakladac.. no i zmywac
Na razie wolę nie eksperymentować :P hehe. Odżywki używam na co dzień, maski podobnie, więc odpuszczę se :P
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 14:32   #854
MySoul695718
Raczkowanie
 
Avatar MySoul695718
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 250
Dot.: nafta kosmetyczna

a więc dzisiaj jestem po moim pierwszym użyciu nafty przeczytałam co nieco wątku i zastosowałam sie do rad wizazanek zmieszałam nafte z żółtkiem i z olejkiem rycynowym bałam sie że źle mi sie będzie spłukiwało więc dodałam jeszcze troche odrzywki z sunsilka takiej pomarańczowej do włosków zniszczonych posiedziałam w czepku pół godzinki no i umyłam włoski 2 razy tyle wystarczyło
efekt jest taki że ofszem mam ładne bardziej lśniące włoski mięciutkie w dotyu efekt nie jest jakis piorunujący no ale to dopiero pierwszy raz zastosowałam nafte mam nadzieje że z każdym następnym bedzie coraz lepiej bede pisala co i jak
dziewczyny piszcie jak nafta spisuje sie u was pozdrawiam
__________________
Najważniejsza jest ta miłość,
którą czujemy w sobie i dajemy bezwarunkowo
i bezinteresownie innym,
a nie ta którą chcielibyśmy dostać od innych.
MySoul695718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 23:31   #855
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: nafta kosmetyczna

zisiaj znów się nafotwałem i masakra... włosy myłem chyba z 10 razy w tym próbowałem kilku szmaponów... myślałem że już teog nie domyje i pojde spac z resztkami na glowie, ale zachcialo mis ie odzywki :P nałożyłem, spłukałem no i patrze, tak jakoś lepiej, no to drugi raz i tak pozbyłem się pozostałości po nafcie - dzięki odżywce (elseve, regenium) jakie teraz mam fajne i miecutkie włoski żeby były takie zawsze...
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 10:00   #856
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez NarSan Pokaż wiadomość
zisiaj znów się nafotwałem i masakra... włosy myłem chyba z 10 razy w tym próbowałem kilku szmaponów... myślałem że już teog nie domyje i pojde spac z resztkami na glowie, ale zachcialo mis ie odzywki :P nałożyłem, spłukałem no i patrze, tak jakoś lepiej, no to drugi raz i tak pozbyłem się pozostałości po nafcie - dzięki odżywce (elseve, regenium) jakie teraz mam fajne i miecutkie włoski żeby były takie zawsze...
to czemu używasz samej nafty ? Nie lepiej zmieszać z odżywką ? a jeszcze lepiej zrobić maseczkę, wtedy powinno się wszystko ładnie zmyć. Nie mówiąc o tym,że myjąc włosy 10 razy to bardziej im szkodzisz niż pomagasz..
Pozatym nie wiem na jakim konkretnie efekcie Ci zależy, ale sama nafta moze spowodować niezłe wysuszenie włosów, z lepszych stron to wzmaga ich wzrost, zapobiega wypadaniu no i nabłyszcza (niestety krótkotrwale), ale jezeli masz zniszczone to raczej nie zregeneruje
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 13:23   #857
Aleksandra 2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kędzierzyn
Wiadomości: 122
Dot.: nafta kosmetyczna

A jesli mam przetłuszczające sie wlosy, ktore sa jednoczesnie suche na końcach to jaka nafte powinnam używac? Prosze o odpowiedz, bo widze, że u wiekszosci z Was nafta czyni cuda. Serdecznie dziekuje
Aleksandra 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 13:27   #858
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Cytat:
Napisane przez Aleksandra 2 Pokaż wiadomość
A jesli mam przetłuszczające sie wlosy, ktore sa jednoczesnie suche na końcach to jaka nafte powinnam używac? Prosze o odpowiedz, bo widze, że u wiekszosci z Was nafta czyni cuda. Serdecznie dziekuje
Mam podobnie,poleciłabym ci szampon z naftą Naphera (do kupienia na allegro i w aptekach,także internetowych).Używam,nie zwiększa przetłuszczania a odżywia włosy.Używam go na zmianę z Head and Sholders 2 w 1 , tym do włosów wypadających i efekty są bardzo dobre.

Cytat:
Napisane przez Aleksandra 2 Pokaż wiadomość
A jesli mam przetłuszczające sie wlosy, ktore sa jednoczesnie suche na końcach to jaka nafte powinnam używac? Prosze o odpowiedz, bo widze, że u wiekszosci z Was nafta czyni cuda. Serdecznie dziekuje
Nie wiem jaką masz długość włosów, ja ma za łopatki.
I przy takim samym jak twój typie włosów wszelkie odżywki muszę mieć z tych do spłukiwania i nakładać je od połowy długości włosów, mniej więcej od policzków/kości policzkowych w dół. Trzymam odżywkę chwilkę na głowie w ręczniku a potem dokładnie i długo spłukuję ciepłą wodą, ostatnie płukanie lodowatą. Podobnie możesz robić z naftą, tylko,że naftę należy zmyć z włosów szamponem. Polecam naftę z olejkiem rycynowym. Na włosach suchych olejek rycynowy jest nawet lepszy niż nafta.
Nie nakładaj żadnych odżywek tuż przy skórze głowy bo można sobie łojotokowe zapalenie skóry wyhodować. Ja raz tak skórę podrażniłam,pomógł mi head and sholders sensitive. Radzę unikać takich sytuacji, goi i się długo i jest bardzo uciążliwe.
Przy okazji, różnie ci będą mówić ale po sobie wiem,że trzymanie długo włosów bez mycia nie zmniejsza przetłuszczania.Ja myję włosy latem codziennie,w zimie co dwa dni, jak mam okres to niezależnie od pory roku muszę myć włosy codziennie.I tak jest najlepiej.Myj włosy wtedy gdy są przylizane, w ten sposób też unikniesz stanów zapalnych skóry głowy.

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-08-26 o 15:15 Powód: post pod postem- proszę korzystać z edycji
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 14:56   #859
Aleksandra 2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kędzierzyn
Wiadomości: 122
Dot.: nafta kosmetyczna

Dziekuje za odpowiedz. Nafte rowniez stosowac tak jak odzywki? tzn wcierac ja tylko w koncówki?
Aleksandra 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 16:05   #860
kasieni887
Wtajemniczenie
 
Avatar kasieni887
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 090
Dot.: nafta kosmetyczna

a ile ta nafta kosztuje hm?? nie chce mi sie przeszukiwac wszystkich stron moze jakas dobra wizazomaniaczka mi podpowie i jeszcze jedno pytanie czytalam ze olejek rycynowy przyciemnia wlosy ale czy znacznie czy tak troche swouje mam ciemne prawie ze czarne ale cz zciemnieja od tego??
kasieni887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 16:12   #861
katttkaa
Zadomowienie
 
Avatar katttkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mój dom ;)
Wiadomości: 1 415
Dot.: nafta kosmetyczna

ja kupiłam naftę 200 ml za około 5 zł
katttkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 16:29   #862
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez kasieni887 Pokaż wiadomość
a ile ta nafta kosztuje hm?? nie chce mi sie przeszukiwac wszystkich stron moze jakas dobra wizazomaniaczka mi podpowie i jeszcze jedno pytanie czytalam ze olejek rycynowy przyciemnia wlosy ale czy znacznie czy tak troche swouje mam ciemne prawie ze czarne ale cz zciemnieja od tego??
Takim podejściem nie zawojujesz tutaj długo Z szczerego serca radzę najpierw szukać i czytać, a dopiero później pisać.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 17:03   #863
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez Aleksandra 2 Pokaż wiadomość
A jesli mam przetłuszczające sie wlosy, ktore sa jednoczesnie suche na końcach to jaka nafte powinnam używac? Prosze o odpowiedz, bo widze, że u wiekszosci z Was nafta czyni cuda. Serdecznie dziekuje
Nafta u wielu osob wykazuje wlasciwosci wysuszajace wlosy wiec stosowanie jej na i tak juz suche konce moze im bardzo zaszkodzic Jesli chcesz ja stosowac solo to polecam wcierac w skore glowy i trzymac ok 10 min, co moze pomoc przy przetluszczaniu sie wlosow lub zmieszac ja z zoltkiem i olejami i nalozyc na skore i wlosy, dzieki czemu ladnie nawilzy i nablyszczy twoje kudelki
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 17:14   #864
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez Aleksandra 2 Pokaż wiadomość
A jesli mam przetłuszczające sie wlosy, ktore sa jednoczesnie suche na końcach to jaka nafte powinnam używac? Prosze o odpowiedz, bo widze, że u wiekszosci z Was nafta czyni cuda. Serdecznie dziekuje
Ja mam identyko wlosy i ja sobie nie bardzo nafte chwale.. dzis jednak nastepny raz naloze.
Pierwszym razem wtarlam nafte we wlosy a po 10 minutach umylam i nie widzialam roznicy a jedynie brzydko pachniały :P tzn ten smrodek przebijal sie przez szampon
Drugim razem wzielam zoltko i nafte i po umyciu wlosy mialam strasznie suche i szorstkie wiec nie wiem gdzie ten blysk wlosow i miekkosc.

Wole Waxa
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 17:37   #865
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Drugim razem wzielam zoltko i nafte i po umyciu wlosy mialam strasznie suche i szorstkie wiec nie wiem gdzie ten blysk wlosow i miekkosc.
Sprobuj dodac do tej maski jakis olej, np rycyne czy oliwe z oliwek, a po umyciu wlosow nalozyc na chwile odzywke. Jezeli wlosy dalej beda suche i szorstkie to moze oznaczac, ze nie tolerujesz protein, ktore sa zawarte w zoltku
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 18:08   #866
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez kasieni887 Pokaż wiadomość
a ile ta nafta kosztuje hm?? nie chce mi sie przeszukiwac wszystkich stron moze jakas dobra wizazomaniaczka mi podpowie i jeszcze jedno pytanie czytalam ze olejek rycynowy przyciemnia wlosy ale czy znacznie czy tak troche swouje mam ciemne prawie ze czarne ale cz zciemnieja od tego??
takiego podejścia nikt tu nie lubi- a żeby sprawdzić cenę nie musisz przetrzepywać wątku- wystarczy wrzucić w google. Troszeczkę wysiłku....
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 19:03   #867
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: nafta kosmetyczna

poszperałam, decyduję się na mieszankę: zółtko, 2 łyżki nafty, łyżeczka olejku rycynowego, łyżeczka soku z cytryny, może witamina A+E do tego + na końce dodatkowo olejek. włosy mam cieniowane, z przodu przed ramię, z tyłu lekko do łopatek. chcę potrzymać ok. 30 minut (bo to pierwszy raz ). zamierzam najpierw samym szamponem spłukiwać, potem szamponem z wodą, a na koniec odżywka. co mogłabym do tego dodać by zniwelować efekty przyciemniające olejku? może spłukać rumiankiem, no nie wiem..
a. i początkowo chcę 1xtydzień, poza tym chciałam używać też Kallosa mlecznego, tylko nie wiem kiedy. mogę dzień po tym zabiegu? czy może najpierw Kallos, a potem taka maseczka?
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 19:15   #868
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez olkaa_pw Pokaż wiadomość
poszperałam, decyduję się na mieszankę: zółtko, 2 łyżki nafty, łyżeczka olejku rycynowego, łyżeczka soku z cytryny, może witamina A+E do tego + na końce dodatkowo olejek. włosy mam cieniowane, z przodu przed ramię, z tyłu lekko do łopatek. chcę potrzymać ok. 30 minut (bo to pierwszy raz ). zamierzam najpierw samym szamponem spłukiwać, potem szamponem z wodą, a na koniec odżywka. co mogłabym do tego dodać by zniwelować efekty przyciemniające olejku? może spłukać rumiankiem, no nie wiem..
a. i początkowo chcę 1xtydzień, poza tym chciałam używać też Kallosa mlecznego, tylko nie wiem kiedy. mogę dzień po tym zabiegu? czy może najpierw Kallos, a potem taka maseczka?
Sok z cytryny dziala rozjasniajaco wiec powinien 'zniwelowac' dzialanie przyciemniajace rycyny
Wlosy po nafcie mozna normalnie splukac woda, a nastepnie dokladnie umyc je szamponem - tyle razy ile beda tego potrzebowaly. Jesli ten sposob nie zadziala wtedy wlosy sprobuj wymyc samym szamponem bez wody, splukac i ponownie uzyc szamponu Na koniec mozna polozyc jeszcze na chwile odzywke i gotowe
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 19:16   #869
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Sok z cytryny dziala rozjasniajaco wiec powinien 'zniwelowac' dzialanie przyciemniajace rycyny
Wlosy po nafcie mozna normalnie splukac woda, a nastepnie dokladnie umyc je szamponem - tyle razy ile beda tego potrzebowaly. Jesli ten sposob nie zadziala wtedy wlosy sprobuj wymyc samym szamponem bez wody, splukac i ponownie uzyc szamponu Na koniec mozna polozyc jeszcze na chwile odzywke i gotowe
dzięki, jutro biegnę na zakupy, tylko nie wiem kiedy zastosuję, bo łazienka w remoncie.. ale zdam relację!
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 12:20   #870
szumi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 13
Dot.: nafta kosmetyczna

no cóż, po użyciu nafty przekonałam sie, że niestety nie ma kosmetyków idealnych, które są dobre dla wszystkich...
Zachęcona opiniami na forum i za radą siostry postanowiłam kupić naftę z olejem rycynowym. Dodam, że moje włosy nie są mocno zniszczone mimo prostowania (to zasługa kosmetyków które stosuje , ale ostatnio zaczęły mi wypadać, a że sporo się naczytałam i nasłuchałam o nafcie to postanowiłam ją wypróbować. Biegne do apteki, wracam, nakładam nafte na 10 minut, myje... czekam aż wysną i... i nic. Włoski wcale nie były bardziej świecące ani miękkie. Ale nie zraziłam się i postanowiłam wypróbować drugi raz. Uzyłam wczoraj wieczorem i to samo myślałam nawet, że źle ją spłukałam dlatego mam takie szorstkie włosy, ale rano, przy dziennym świetle przekonałam się, że jednak nie. Do tego końcówka zrobiła mi się taka sucha :/
Ale są tez plusy- wydaje mi się, że włosy faktycznie mniej wypadają (chociaż nie wiem czy to zasługa nafty, w końcu stosowałam ją dopiero 2 razy).
W każdym razie do 3 razy sztuka, tak więc przy następnym myciu zrobię sobie maseczkę z nafty, żółtka i soku z cytryny postaram się wmasować to tylko w skórę głowy i może będzie oki
szumi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-17 20:44:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.