aby włosy się nie rozjaśniły na lato ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-12, 06:47   #1
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Cool

aby włosy się nie rozjaśniły na lato ...


Piękna pogoda zaczyna towarzyszyc nam coraz częściej a co za tym idzie mamy coraz więcej słonka i ciepełka. Uwielbiam wiosne i lato , ciesze sie ze wkońcu się doczekałam ,bo juz mialam dosyc zimy ,ale mam problem dotyczacy włosków... zawsze na lato moje włoski troszkę się rozjaśniają , jestem ciemna szatynka dlatego pod koniec lata te włosy mają taki nijaki , brzydki kolor...zalezy mi na tym ,żeby w tym roku je przed tym uchronić...może są jakieś preparaty które chronią włosy a zarazem zapobiegają ich rozjaśnianiu się ?

Czekam na wasze odpowiedzi wizażanki

buziaki
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 07:37   #2
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: aby włosy się nie rozjaśniły na lato ...

Moje naturalnie brazowe wlosy rozjasniaja sie na rudo :/ mysle, ze pomoc mogą te wszystkie preparaty do ciemnych wlosow (szampon+odzywka+maseczka ) ktore nadaja ładny połysk. Do tego moze na zmiane szampon Loreal do farbowanych wlosow (lub raczej odzywka z tej serii) ktora zawiera filtry UV (nie wiem czy uchroni wlosy, ale warto sprobowac) Jeszcze chyba Schauma i Nivea maja preparaty na lato, ktore powinny choc czesciowo zniwelowac rozjasnienie wlosow. Nic wiecej do glowy mi nie przychodzi w tym momencie.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 08:05   #3
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: aby włosy się nie rozjaśniły na lato ...

dziekuje Ci bardzo , rzeczywiście używam tych odżyweczek itd do włosków brązowych i jestem zadowolona , mam nadzieje ze pomogą ochronić włoski co do L'oreala to mówisz chyba o tym nowym , malutkim spray'u w kolorze pomarańczowym tak ? widziałąm sporo reklam , może będzie dobry...a jeśli nie do może przynajmniej skoro ma filtry uv to włoski chociaż zachowają połysk
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 08:44   #4
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: aby włosy się nie rozjaśniły na lato ...

niestety, jedyną ochroną przed rozjasnieniem wlosów jest wyłacznie jakis preparat zawierający filtr UV. Inaczej będa jaśnieć.
Włos, w przeciwieństwie do skóry, pod wpływem promieniowania traci pigment (melanine) przez co jasnieje. Jest to jego ochrona. Skóra zaś odwrotnie. Pod wplywem slonca, melanina wytawrza barwnik chroniący głebsze wartwy skóry, przez co własnie pojawia sie opalenizna. Wlos jest głownie "martwą" komórką i nie jest w stanie wytwarzać melaniny przez cały czas. A kosmetyków z filtrami jest chyba bardzo malutko i nie wiem czy sa w stanie zabezpieczyc wlos przed szkodliwym wplywem slonca.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 08:56   #5
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: aby włosy się nie rozjaśniły na lato ...

Jeszcze jest seria profesjonalna L'oreal Shine Brown, ktora nadaje wlosom lekki odcien, w przeciwienstwie do sklepowych odzywek do brazowych wlosow. Ona na pewno pomoze zachowac kolor. Wystepuje w 3 odcieniach, zimny, cieply i miedziany (jakos tak) Odzywka kosztuje ok 50zł.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 06:53   #6
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: aby włosy się nie rozjaśniły na lato ...

Stosował ktoś tą odzywkę shine brown? Zastanawiam się nad jej kupnem..
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 07:58   #7
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: aby włosy się nie rozjaśniły na lato ...

Ja uzywalam Shine Brown do zimnego odcienia. Wydaje mi sie, ze kolor ladnie zachowuje ale niezbyt dobrze pielegnuje wlosy: sa jakies suche i nie do rozczesania. Nie warto chyba za 50zł...
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.