Wspaniałe stulecie, TVP1 - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-19, 12:43   #241
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Brygadę to sobie ona już zebrała Przecież Nigar, Daye czy Gula by się dali pociachać za swoją sułtankę. Także mówienie, że Hurrem ma tylko sułtana do obrony, jest zaklinaniem rzeczywistości (serialowej ) i nie wiem, jak można nie widzieć tego klubu miłośników rudej

Mahidevran i Valide spiskują porządnie, ale sorry - Hurrem od spisowania w ogóle zaczęła swoją karierę w haremie (jakby nie było, dzięki Nigar ogarnęła taktykę dostania się do łoża sułtana, więc strzał w serce do dla żadnej ze stron nie był, a jeden wielki spisek i wykonanie strategii). A potem ukrywanie znajomości z Leonem, próba otrucia Ibrahima (spisek udany, bo to, że pasza został wyleczony, to tylko korzystny dla niego przypadek), morderstwo Izabeli, a teraz cała sprawa z Norą-Efsun, która ma doprowadzić do przejęcia władzy nad postępowaniem Mustafy (i, jak w niektórych białych komentarzach wyczytałam - doprowadzi nie tylko do kontroli, ale i śmierci Mustafy). Wcześniejszych ewentualnych historii nie znam, bo oglądałam piąte przez dziesiąte, co któryś odcinek.

Hurrem potrafi zrobić ładne oczka i wywrzeć wrażenie skrzywdzonego niewiniątka, ale do jakich strat w ludziach i cierpień doprowadziła, to wie tylko Allah no i częściowo historia.

A tak ogólnie, to jedyną uczciwą i nieskalaną tymi brudami osobą wydaje mi się w tej chwili Matrakczy. Domyślam się, że Ibrahim może chcieć się go niedługo ostatecznie pozbyć
Ja uważam, że Valide po prostu chciała chronić zasady panujące od setek lat i nie dziwię się temu. Co miała zrobić kiedy usłyszała, że niewolnica chce się pozbyć jej i innych członków rodziny aby zapanować nie tylko nad haremem ale i nad całym państwem? Szkoda, że jej się nie udało zabić Hurrem. Państwo osmańskie za czasów Sulejmana przeżywało swój rozkwit, Hurrem była pierwszą kobietą, która miała tak wielki wpływ na sułtana i na rządzenie i to właśnie od tego momentu rozpoczął się upadek Osmanów. Mustafa był wymarzonym następca tronu, mądrym i uczciwym władcą, a przez intrygi Hurrem został stracony, a kolejnym sułtanem został Selim, który był pijakiem prowadzącym państwo do dalszego upadku.
A co do Matrakczego to nie martw się, Ibrahim się go nie pozbędzie
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 12:55   #242
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez 1Patty Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma możliwość wrzucić artykuł z Angory??

Nie mogę sie ruszyć z łóżka jak na razie.
Zdrówka życzę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (206,2 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12.jpg (239,2 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13.jpg (208,5 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14.jpg (208,5 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15.jpg (223,7 KB, 43 załadowań)
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 12:58   #243
1Patty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 488
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Bardzo dziękuję!
__________________
,,Po tragedii życie też ma sens. Ważne że mamy siebie ".

Powrót na forum.
1Patty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 19:04   #244
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

A ja bardzo ucieszyłam się dzisiaj gdy Nigar dostała z liścia od Daye Hatun
W sumie troche jej i szkoda, ale jednak..
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 20:51   #245
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

hej dziewczyny, ale dawno mnie tu nie było

zauważyłyście, że Hurrem znów wygląda cudnie? na twarzy cudnie, pewnie te odcinki kręcone były kiedy już schudła po ciąży, albo wcześniej

Ibrahim jest strasznie irytujący, a jednocześnie śmieszny
w ogóle ten wątek jego i Nigar mnie zaskoczył totalnie, chłop nikogo się nie boi, choć miał zapowiedziane przez Hatice, że innych mieć nie może.


te słowka między sumbulem i gulem mega zabawni są

dziewczyna , która poparzyła hurrem - ładna, a jednocześnie ma coś tak "zmijowatego" w twarzy.. zresztą, po dzisiejszym odcinku, już chyba nie będzie to tak widoczne :/

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Taaa... Hurrem nie odpowiada tylko za gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz!

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
A Bali Bey... najlepsze ciacho serialu. Drugie miejsce - Mustafa. Kto na trzecie?
o taaaak, jest świetny

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
Bo Hurrem jest wszystkiemu winna żal mi jej było w ostatnim odcinku Sułtan niby ją kocha, jednak coraz mniej to widać. Tym bardziej, że wiem co będzie w następnym odcinkach - Firuze
o nieeee, musiałam przeczytać na biało, zasmuciło mnie to...
głupi sulejman
Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
Poza tym one wszystkie w haremie uczyły się sztuki miłości, a Hurrem widocznie była pilną uczennicą.
dokładnie

Cytat:
Napisane przez 1Patty Pokaż wiadomość
Hm, ja tam lubię Hurrem liczy się dla niej jej własne szczęście dlatego jest szczęśliwa i ma to, co ma. Miłość do sułtana popchnęła ją aż tak daleko - bez niej nie wytrzymała by intryg 1 zony i sułtanki matki. Dopiero z czasem pokochała władzę. Po tym śnie jak przyśniła jej się matka, która stwierdziła,że Alex nie jest już jej córką, wnioskuje, że Hurrem porzuciła chęć zemsty.
Cytat:
Napisane przez kamilululuniunia Pokaż wiadomość
Hurrem to kobieta która chcę rządzić, wiec za wszelką cenę dąży do tego. Najpierw zyskała Sulejmana gdy to osiągnęłą w 100% to pewnie stwierdziła że czas na władzę. Wcale jej się nie dziwię dostała szansę od losu, najpierw porwano ją do pałacu i trafiło jej się jak ślepej kurze ziarno że spodobała się Sulejkowi. Inne siedzą w haremie i całę życie nic nie mają. Zresztą ta historyczna Hurrem też wpychała się do polotyki, podobno pisała listy z Królową Boną. Kto z nas by nie chciał rządzić :P
też jestem fanką Hurrem.

Cytat:
Napisane przez 1Patty Pokaż wiadomość
Mądry ten najstarszy syn Hurrem, śmiem twierdzić że bardziej szlachecki niż sam Mustafa ;3
dziś Mehmed ładnie się zachował

------
ogólnie moje wrażenia ostatnio:
Hatice - ciągle się zadręcza, męczennica
Mahidevran - ze wszystkim leci do Valide
Valide - zaczyna jej już odwalać chyba, zwłaszcza po wyrzuceniu Daje
Balibey - czujny gość, ma dystans do pałacowych rozgrywek
Hurrem - coraz mądrzejsza i przenieglejsza, mogłaby czasem przystopować
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 22:08   #246
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

6roove, Meryem Uzerli po urodzeniu córeczki nie grała już w serialu, bo się skończył.
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 23:06   #247
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Ja uważam, że Valide po prostu chciała chronić zasady panujące od setek lat i nie dziwię się temu. Co miała zrobić kiedy usłyszała, że niewolnica chce się pozbyć jej i innych członków rodziny aby zapanować nie tylko nad haremem ale i nad całym państwem? Szkoda, że jej się nie udało zabić Hurrem. Państwo osmańskie za czasów Sulejmana przeżywało swój rozkwit, Hurrem była pierwszą kobietą, która miała tak wielki wpływ na sułtana i na rządzenie i to właśnie od tego momentu rozpoczął się upadek Osmanów. Mustafa był wymarzonym następca tronu, mądrym i uczciwym władcą, a przez intrygi Hurrem został stracony, a kolejnym sułtanem został Selim, który był pijakiem prowadzącym państwo do dalszego upadku.
A co do Matrakczego to nie martw się, Ibrahim się go nie pozbędzie
*Valide od początku chciała się jej pozbyć, od początku się nie polubiły. A czasami Hurrem tych słów nie mówiła po tych wszystkich zabiegach Valide i Mahi, kiedy to chciały jej się pozbyć? (kurczę nie pamiętam już )

*ich upadek rozpoczął się od rządów Selima, który tak właściwie został sułtanem przez przypadek czytałam gdzieś, że prawdziwa Hurrem chciała na tronie widzieć innego syna



Cytat:
Napisane przez 6roove Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, ale dawno mnie tu nie było

zauważyłyście, że Hurrem znów wygląda cudnie? na twarzy cudnie, pewnie te odcinki kręcone były kiedy już schudła po ciąży, albo wcześniej

Ibrahim jest strasznie irytujący, a jednocześnie śmieszny
w ogóle ten wątek jego i Nigar mnie zaskoczył totalnie, chłop nikogo się nie boi, choć miał zapowiedziane przez Hatice, że innych mieć nie może.


te słowka między sumbulem i gulem mega zabawni są

dziewczyna , która poparzyła hurrem - ładna, a jednocześnie ma coś tak "zmijowatego" w twarzy.. zresztą, po dzisiejszym odcinku, już chyba nie będzie to tak widoczne :/[COLOR="Silver"]

------
ogólnie moje wrażenia ostatnio:
Hatice - ciągle się zadręcza, męczennica
Mahidevran - ze wszystkim leci do Valide
Valide - zaczyna jej już odwalać chyba, zwłaszcza po wyrzuceniu Daje
Balibey - czujny gość, ma dystans do pałacowych rozgrywek
Hurrem - coraz mądrzejsza i przenieglejsza, mogłaby czasem przystopować
Hurrem też mnie zachwyca jak jest szczuplejsza na twarzy
Ibrahima przerosła władza.
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 23:38   #248
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
*Valide od początku chciała się jej pozbyć, od początku się nie polubiły. A czasami Hurrem tych słów nie mówiła po tych wszystkich zabiegach Valide i Mahi, kiedy to chciały jej się pozbyć? (kurczę nie pamiętam już )

*ich upadek rozpoczął się od rządów Selima, który tak właściwie został sułtanem przez przypadek czytałam gdzieś, że prawdziwa Hurrem chciała na tronie widzieć innego syna
Valide dbała przede wszystkim o zachowanie panujących w haremie zasad, od początku chciała Hurrem odsunąć od sułtana, bo widziała jaka z niej bezczelna cwaniara Myślę jednak, że ta sytuacja, o której pisałam przesądziła o podejściu Valide do Hurrem.

Może i Hurrem nie chciała akurat tego syna widzieć na tronie, ale przyczyniła się w dużej mierze do pozbawienia państwa osmańskiego dobrego władcy jakim mógł być Mustafa.

Dobrze jednak wiedzieć, że Hurrem przed śmiercią choć trochę pomęczą wyrzuty sumienia, poprosi Mahidevran o wybaczenie, odszuka grób Ibrahima i podziękuje mu. Szkoda, że tak późno

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------

Jeszcze podam taką ciekawostkę z pewnego forum, myślę, że niektórych zainteresuje:

Cytat:
jako ciekawostkę podam fakt z książki Osypa Nazaruka "Roksolana", że Mahidevran "ta, która jest zawsze piękna", "ta ,której uroda nigdy nie przemija" lub "piękno wszech czasów" była bardzo urodziwa, ale według legend i podań jej córka Raziye była olśniewająca.
To bardzo denerwowało Hurrem. Była zazdrosna o urodę i Mahidevran i Raziye. Tym bardziej , że Raziye "zabierała"komplement y Mihrimah. Pomiędzy sułtankami były zaledwie dwa lata różnicy. Hurrem kazała szyc sobie bardziej bogate w zdobienia suknie i kaftany. Nosiła monstrualną biżuterię. Mahidevran nosiła się skromniej, nie potrzebne jej były takie przesadzone ozdoby.

W rzeczywistości było inaczej jak w serialu. Raziye urodziła się w 1525 r. Mihrimah dwa lata wcześniej w 1522 r. a więc sułtan przynajmniej przez 5 lat po objęciu tronu spędzał nadal noce z Mahidevran nie tylko, jak w serialu z Hurrem.
Szkoda, że w serialu nie ma córki Mahidevran i Sulejmana, mogłoby być ciekawie
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 11:04   #249
Agaczok
wredna wizażanka
 
Avatar Agaczok
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 751
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Faktycznie szkoda, byłoby pewnie ciekawie

W ogóle z tych wszystkich dzieci Hurrem, najmniej przepadam za tym Selimem, okropnie mnie drażni tymi ciągłymi głupimi sprzeczkami z młodszym bratem ciekawe czy to celowy zabieg twórców nawet Mihrimah, mimo że jest okropnym dzieckiem, nie działa mi taaak na nerwy za to Mehmed faktycznie byłby idealnym władcą, są z Mustafa bardzo podobni do siebie według mnie, może to kwestia tego, że razem dorastali i przeżyli wspólnie więcej niż z młodszymi braćmi.

A nawiązując do tego artykułu w Angorze - aktorka grająca Hurrem wygląda pięknie w tych blond włosach!
__________________
<3 01.01.2011 <3
<3 13.02.2017 <3
<3 30.06.2018 <3
Agaczok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 11:29   #250
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość

Szkoda, że w serialu nie ma córki Mahidevran i Sulejmana, mogłoby być ciekawie
Wielka szkoda! To bylaby interesująca postać.

Skoro obie były piękne, to żałuję, że w serialu nie zadbali o większe komplementy dla Mahidevran. Pomęczyłoby to nieco Hurrem (która też jest atrakcyjna, szczególnie we wczorajszym odcinku).

Co do urody - Valide jest bardzo urodziwa. Pięknie ją stylizują - fryzura, makijaż, suknia dobrana do figury.

Achhh, chyba w każdych czasach zwracało się uwagę na wygląd. chociaż za czasów Sulejmana uroda była i szczęściem i przekleństwem.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 11:45   #251
Agaczok
wredna wizażanka
 
Avatar Agaczok
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 751
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

To prawda, odkąd zobaczyłam Valide byłam w szoku jaką jest piękną kobieta z klasą, zawsze świetnie ubrana i uczesana - wiadomo że na planie dba o nią pewnie chmara stylistów i charakteryzatorów, ale nie zmienia to faktu, że pasuje do tej roli w 100%.
__________________
<3 01.01.2011 <3
<3 13.02.2017 <3
<3 30.06.2018 <3
Agaczok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-20, 11:51   #252
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Mi też Valide bardzo się podoba i pasuje do roli w 100%.
Co do Hurrem to podobno prawdziwa nie była taka ładna jak ta w serialu.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 11:59   #253
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Odtwórczyni roli Valide była Miss Turcji, bodajże w 1960 roku. Jako inną ciekawostkę dodam, że głos Valide, który słyszymy, jest podłożony, to nie jest głos aktorki, która ją gra, ale innej osoby- podobno z tego względu, że bardziej pasuje do tej roli.
Pamiętajcie też, że w prawdziwym haremie wszystkie kobiety miały zakryte twarze, w serialu jest inaczej.

Edytowane przez h2o0
Czas edycji: 2015-03-20 o 12:01
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 12:17   #254
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
Jako inną ciekawostkę dodam, że głos Valide, który słyszymy, jest podłożony, to nie jest głos aktorki, która ją gra, ale innej osoby- podobno z tego względu, że bardziej pasuje do tej roli.
Naprawdę?! W życiu bym się nie domyśliła! A playback szybko zauważam, więc albo dobrze to zrobili, albo ja jakaś rozproszona jestem podczas serialu

Frumoasa Domnisoara, zaskoczyłaś mnie tą informacją o córce Mahidevran. Ciekawe, dlaczego nie wprowadzili tej postaci do serialu. Po pięknej matce nie dziwię się, że była piękna córka

Ja nawet nie wiem, który to jest ten Selim Przez pewien czas nie pokazywali dzieci Hurrem, żeby nie było, że za małe albo za duże, a czas przecież mijał, i kompletnie mi się to rozjechało. Coś przeczuwam za to, że Mihrimah będzie jedną z nastolatek, jakich nie cierpię - zadufaną w sobie, o roszczeniowej postawie i uważającą się za pępek świata. A Sulejman to tylko pogłębi.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 12:27   #255
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Mihrimah będzie gorsza, niż Hurrem, już przecież pokazuje pazury.
Hurrem z dzieciakami http://s5.picofile.com/file/8143630450/%D9%84_2_.gif
Selim urodził się po Mihrimah.
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 12:46   #256
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Przeczytałam w biografii sułtana Sulejmana, że ogółem miał około 11 dzieci, z Hurrem miał ich 6, jedno pominięto w serialu, to był chłopiec, który zmarł we wczesnym dzieciństwie, urodzony jako przedostatnie dziecko, ostatni w serialu jest Cihansgir czy jak się to pisze i to był brat urodzony przed nim. W sumie w serialu przedstawiono tylko te dzieci, które dożyły dorosłości i dorobiły się jakiejś bardziej znacznej pozycji.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2015-03-20 o 12:47
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 13:25   #257
Agaczok
wredna wizażanka
 
Avatar Agaczok
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 751
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Naprawdę?! W życiu bym się nie domyśliła! A playback szybko zauważam, więc albo dobrze to zrobili, albo ja jakaś rozproszona jestem podczas serialu

Frumoasa Domnisoara, zaskoczyłaś mnie tą informacją o córce Mahidevran. Ciekawe, dlaczego nie wprowadzili tej postaci do serialu. Po pięknej matce nie dziwię się, że była piękna córka

Ja nawet nie wiem, który to jest ten Selim Przez pewien czas nie pokazywali dzieci Hurrem, żeby nie było, że za małe albo za duże, a czas przecież mijał, i kompletnie mi się to rozjechało. Coś przeczuwam za to, że Mihrimah będzie jedną z nastolatek, jakich nie cierpię - zadufaną w sobie, o roszczeniowej postawie i uważającą się za pępek świata. A Sulejman to tylko pogłębi.
Ten rudzielec to Selim no Mihrimah już teraz jest niezłym ziółkiem, pewnie jak dorośnie bedzie jeszcze gorzej. A jak była mniejsza była taka urocza dziewczynką (a przynajmniej dziewczynka ją grająca - nie mogłam się napodziwiać tych niebieskich oczu!)
Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
Odtwórczyni roli Valide była Miss Turcji, bodajże w 1960 roku. Jako inną ciekawostkę dodam, że głos Valide, który słyszymy, jest podłożony, to nie jest głos aktorki, która ją gra, ale innej osoby- podobno z tego względu, że bardziej pasuje do tej roli.
Pamiętajcie też, że w prawdziwym haremie wszystkie kobiety miały zakryte twarze, w serialu jest inaczej.
Nie zorientowałabym się w życiu!
__________________
<3 01.01.2011 <3
<3 13.02.2017 <3
<3 30.06.2018 <3
Agaczok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 17:24   #258
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
6roove, Meryem Uzerli po urodzeniu córeczki nie grała już w serialu, bo się skończył.
o proszę.. a oglądałam nawet jakiś program na jedynce i mówili co innego
dzięki za wyjasnienie

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
Hurrem też mnie zachwyca jak jest szczuplejsza na twarzy
Ibrahima przerosła władza.
no własnie jest szczuplejsza, może te odcinki kręcili wczesniej?

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Szkoda, że w serialu nie ma córki Mahidevran i Sulejmana, mogłoby być ciekawie
w serialu jest wiele faktów pominiętych.
np. podobno sulejman mial jeszcze jedną żonę, wczesniej od gulfem, z hurrem mial jeszcze jedno dziecko, które przezyło, a inne źródła podają, że mieli siedmioro, jedno zmarło, w ogole pominięte są te wątki z dziecmi, które umarły -jak podają źródla-na skutek jakiejś zakaźnej choroby.

Cytat:
Napisane przez Agaczok Pokaż wiadomość
A nawiązując do tego artykułu w Angorze - aktorka grająca Hurrem wygląda pięknie w tych blond włosach!
przecudna jest,

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Co do urody - Valide jest bardzo urodziwa. Pięknie ją stylizują - fryzura, makijaż, suknia dobrana do figury.
Cytat:
Napisane przez Agaczok Pokaż wiadomość
To prawda, odkąd zobaczyłam Valide byłam w szoku jaką jest piękną kobieta z klasą, zawsze świetnie ubrana i uczesana - wiadomo że na planie dba o nią pewnie chmara stylistów i charakteryzatorów, ale nie zmienia to faktu, że pasuje do tej roli w 100%.
Valide to była miss Turcji
Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
Odtwórczyni roli Valide była Miss Turcji, bodajże w 1960 roku. Jako inną ciekawostkę dodam, że głos Valide, który słyszymy, jest podłożony, to nie jest głos aktorki, która ją gra, ale innej osoby- podobno z tego względu, że bardziej pasuje do tej roli.
Pamiętajcie też, że w prawdziwym haremie wszystkie kobiety miały zakryte twarze, w serialu jest inaczej.
ha! nie zgadłabym, że jest podłożony głos

-----
PS. Meryem w każdym kolorze pięknie
ide oglądac dzisiejszy odcinek
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 17:38   #259
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Hej, ja też się przyłączam! Ogólnie nie jestem fanką takich seriali jak ten, w typie telenoweli, ale intrygi i przedstawione obyczaje Osmanów strasznie mi się podobają Mamuśka mnie wciągnęła w oglądanie i przepadłam

Moją ulubioną postacią jest Mahidevran. Kurcze no, prawowitą sułtanką jest, a Hurrem to taka sroce spod ogona wypadnięta Kibicuje bardzo każdemu spotkaniu Sulejmana z pierwszą nałożnicą.

Niestety jakiś czas temu zaspoilerowałam sobie na filmwebie wątek Ibrahima i Nigar, trochę zła jestem
Mahildevran nawet wody nie pije bez zgody sułtanki mattki, tak mówiła Hurem jak była scena a Abigej , nie lubię jej bo ona tylko robi to co każe jej sułtanka matka, wszystkich innych ma za nic,
wolę Hurrem, wkurzała mnie na początku bo nie wiedziałem co i jak, jak się połapałem w intrygach to polubiłem Hurrem ,

nie oglądam od początku bo nawrt nie wiedziałem, że coś takiego jest ale w necie obejrzałem 1 odcinek, wymordowali rodzine Hurrem czyli Aleksandry z Krymu, rozdzielili ją z jej Leonem którym miała brać ślub a potem załadowali na statek i zawieźli do haremu, a jeszcze potem poszła do sułtanki matki, żeby ją odesłała, oczywiście sułtanka matka miała ją gdzieś, w ogóle ta sułtanka matka jest jakaś zbyt wyniosła, choć rządzi tylko haremem, Sulejman rządzi światem, a jest normalny ,

fajna była scena kiedy stoi harem, przechodzi Sulejman, a Aleksandra wtedy jeszcze woła sobie sułtan Sulejman i cały harem drży czy nie stracą głów ,

Ibrahim jak dla mnie jest śmieszny i straszny, dopuszcza się intryg, zabójstw, kłamie sułtanowi, a fajnie się drze jak na tej scenie w knajpie na pijanego Matrakczego, tak piejąco Maaaatrakczy, od razu się obudził ,

fajny serial, oglądam bo tam jest historia, polityka, miłość, intrygi, a mnie to interesuje, a dodatkowo pokazali prawdziwą rzeczywistość, nie byle jak ale tak jak to było naprawde,

jak to zobaczyłem pierwszy raz w tv to była jakaś scena z SimilAga, myślałem że to sultan az doszło do sceny z takim co ma takie duże na głowie do samego nieba, to już wiedziałem, że to sułtan, a tamten sługa , a propo fajną sobie kazał zrobić korone zlotą z czymś tam papieskim i innych królów, fajnie to wyglądło i nawet podobało mi się, że pokazywał królom gdzie ich miejsce ,
to był chyba element dżihadu te wyprawy wojenne,

Europa przy tej sile armi sułtana jest naprawdę żałosna, jeszcze królowie nie potrafili się dogadać, no i dowiedziałem się, że Barbarossa był sługą Sulejmana, a do tej pory nie wiązałem go z tym, że komuś służył tak samo jak inni królowie jakiś Zapolia czy kto tam, a tu niespodzianka, król to sługą sułtana, no proszę, o tym nikt nie mówi,

Janczarów kojarzę z ogniem i mieczem, to są lata 1647-1649, a okazuje się, że byli za Sulejmana czyli lata 1500, no i znali wtedy sztuczne ognie ,

było o tym, że śląsk pomógł odeprzeć wojska Sulejmana, o Polsce ani słowa,

podobno premier Turcji chciał tam zablokować emisje, teraz już wiem dlaczego, intrygi pałacowe, jak sułyanka matka chciała się pozbyć Hurrem, jak Ibrahim ze świtą mordowali w knajpie, a potem nie było winnych - czy to wam nie przypomina dzisiejszych polityków ? mi tak,

no i nauczyłem się paru słów po turcku ,
inkiare,
sułtana,
ala ala,

wiecie co znaczy to hatun, efendi ?
to nazwy kast ?

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-03-20 o 18:32
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-20, 17:48   #260
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

ale mnie zrobili w balona, dziś nie było odcinka, bo oczywiście skooookiii
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 17:49   #261
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

nie inkiare, tylko hünkarim- pan, władca (sułtan)
nie ala ala tylko Allah, Allah- wyraz zniesmaczenia, narzekania, takie nasze: O Boże...
hatun znaczy kobieta
efendi znaczy mistrz

Edytowane przez h2o0
Czas edycji: 2015-03-20 o 17:51
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 18:17   #262
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Nie mówię, że ona jest święta, ale Ibrahim mógł sobie wybrać inną kochankę, taką, która nie byłaby zamieszana w pałacowe intrygi. Lepiej by na tym wyszedł. Chociaż mi i tak najbardziej w całej tej sytuacji było szkoda Matrakczego, lubię go
Matrakczy to ksywka, okazuje się, że ksywki mieli już 1500 latach, naprawdę Nasuch Efendi ,

Ibrahim nie mógł znaleźć innej niż Nigar bo to jest człowiek intryga , intryga to on ,

fajny był ostatni odcinek jak pierwszy janczar Sulejman uciął głowę swojemu popuersiu ciach jednym cięciem i takim pięknym mieczem ,

no i ta myzuka grozy na początku i końcu filmu też fajna

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
nie inkiare, tylko hünkarim- pan, władca (sułtan)
nie ala ala tylko Allah, Allah- wyraz zniesmaczenia, narzekania, takie nasze: O Boże...
hatun znaczy kobieta
efendi znaczy mistrz
o dzięki za sprostownie, nie znam turckiego to napisałem tak jak było słychać

a co znaczy Aga ?
jak Simil Aga, Gil Aga, Szekier Aga,
pewnie to Aga nie jest przypadkowe

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-03-20 o 18:37
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 18:55   #263
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
a co znaczy Aga ?
jak Simil Aga, Gil Aga, Szekier Aga,
pewnie to Aga nie jest przypadkowe
aga
1. tytuł grzecznościowy w krajach muzułmańskich; pan
2. stopień oficerski w sułtańskiej Turcji; także: oficer noszący ten tytuł
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 18:56   #264
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

1. tytuł grzecznościowy w krajach muzułmańskich; pan
2. stopień oficerski w sułtańskiej Turcji; także: oficer noszący ten tytuł
Sümbul Aga, Gül Aha, Seker Aga Gül znaczy róża, a seker- cukier
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 20:03   #265
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

to kucharz był pan Cukier hala hala

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-03-20 o 20:05
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 20:09   #266
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez 6roove Pokaż wiadomość
np. podobno sulejman mial jeszcze jedną żonę, wczesniej od gulfem
Było o tym kilka stron wcześniej

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
nie inkiare, tylko hünkarim- pan, władca (sułtan)
nie ala ala tylko Allah, Allah- wyraz zniesmaczenia, narzekania, takie nasze: O Boże...
hatun znaczy kobieta
efendi znaczy mistrz
Effendi to mistrz, określano tak specjalistów, fachowców np. Leon Effendi do malarza Leona.

Hatun to tytuł grzecznościowy kobiet, odpowiednik lady.

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
fajny był ostatni odcinek jak pierwszy janczar Sulejman uciął głowę swojemu popuersiu ciach jednym cięciem i takim pięknym mieczem
To było popiersie Ibrahima, popiersie sułtana zostaje.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
aga
1. tytuł grzecznościowy w krajach muzułmańskich; pan
2. stopień oficerski w sułtańskiej Turcji; także: oficer noszący ten tytuł
Agami nazywano też (bardzo grzecznie) eunuchów - nadzorców w haremie. Sułtanka matka kazała zapowiedzieć agom, że mają coś tam zrobić.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 20:16   #267
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez 1Patty Pokaż wiadomość
Wiktorię Ibrahim tez mu odebrał....Pasza wykorzystał wiedzę że Nigar jest w nim zakochana i wykorzystał to. Nie można jej przekupić by powiedziała na niego coś co by go zniszczyło.

Lubię też BaliBeja ..ma takie dobre serduszko które chce kochać..ahh ;D
Marko Czołlu Bali Bej , bej czyli wojownik, to oczywiste nawet dla nieznąjacego tureckiego ,
fajny, ale zbyt prosty człowiek jak na intrygi, daje sie się robić na szaro Ibrahimowi,

nie, Wiktorie znalazł Matrakczy, nie Marko Czołlu , jak skoczyła jako Wiktor z góry na ulice jak ją tam gonili,

Bali Bej chyba się zakochał w Abigej, a ją sułtanka matka dała na żonę dla Mustafy i w ostatnim odcinku oboje się zgodzili bo Ibrahim nagadał Mustafie, a Abigej była wkurzona na Marko Czołlu, że jej nie chce, a on jej nie chciał bo sułtan mu kazał jej pilnować podczas wyprawy na Krym i mu powiedział, że jest favorytą Mustafy
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 20:16   #268
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Ja się ciągle wczytuję w dyskusję na innym forum i istnieje podejrzenie, że prawdziwa Hurrem zdradziła sułtana z pewnym artystą Markiem. Niektórzy twierdzą nawet, że jedno z jej dzieci było owocem tej zdrady i zostało ochrzczone w prawosławnej cerkwi. Jeden ze znawców tego okresu posunął się nawet do stwierdzenia, że sułtan dowiedziawszy się o zdradzie otruł Hurrem. Dlatego Hurrem i Sulejman nie spoczywają we wspólnym grobowcu.
Nie wiem ile w tym prawdy, podaje to jako ciekawostkę
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 20:47   #269
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
W dzisiejszym odcinku, gdy Hurrem 'szkoliła' tą Norę, co ma mówić Mustafie(słowo w słowo co Hurren mówiła sułtanowi) śmiem twierdzić, że Hurrem nie kocha i nigdy nie kochała sułtana.
w 1 czy 2 odcinku mówiła, że jest przystojny, a wcześniej była prostą kobietą, więc może jednak kochała ,

bardziej Mahildevran albo sułtanka matka są wyrachowane i one go chcą wykorzystywać, żeby rządzić po swojemu,

Cytat:
Napisane przez 1Patty Pokaż wiadomość
A ha myślę, że Hurrem chce trafić do Mustafy tą samą drogą co Do Sulejmana - ma wypróbowane teksty. Hurrem kochała sułtana bardzo, teraz jeszcze bardziej kocha władzę i bycie najpotężniejszą kobietą w osmańskim swiecie.

Biedny BaliBej...
i słusznie, sami zrobili z niej nieolnice, zabili jej rodzine, rozdzielili z przyszłym mężem,

mam nadzieje, że rozniesie w proch i pył sułtankę matke i tą Mahildevan, obie równie wredne i co z tego, że ładne, nic ,

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Hurrem może i kocha Sulejmana, ale bardziej kocha władzę. Dziwi mnie bardzo, że on pozwalał aby aż tak nim manipulowała. Nie wiem czy był aż taki zakochany czy taki głupi.
a ja myślę, że jego to kręci, że ona nie jest niewolnicą tylko do łóżka tylko jeszcze potrafi podjać decyzje , jak np pozwolenie na ucieczkę księżniczce Izabeli, Sulejman się domyslił kto za tym stał w tej scenie jak Ibrahim długo zwlekał z odpowiedzią, wiadomo głowę mógł stracić , to sułtan sam powiedział Hurrem... i potem jak wrócił nie poniosła konsekwencji, a nawet powolił wrócić księżniczce Izabeli, a wiedział że za tym stała Hurrem, no i ta scena gdzie Hurrem mówi, że Ibrahim robi swoje popiersie i potem ta scena gdzie sułtan ucina głowę popiersiu

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Ja się ciągle wczytuję w dyskusję na innym forum i istnieje podejrzenie, że prawdziwa Hurrem zdradziła sułtana z pewnym artystą Markiem. Niektórzy twierdzą nawet, że jedno z jej dzieci było owocem tej zdrady i zostało ochrzczone w prawosławnej cerkwi. Jeden ze znawców tego okresu posunął się nawet do stwierdzenia, że sułtan dowiedziawszy się o zdradzie otruł Hurrem. Dlatego Hurrem i Sulejman nie spoczywają we wspólnym grobowcu.
Nie wiem ile w tym prawdy, podaje to jako ciekawostkę
Sulejman otruł Hurrem ?

to kto poskromi sułtankę matke i Mahildevran ?

kto zastąpi Hurrem ?

halla halla...


rzućcie linki jak coś jest gdzieś na ten temat co dalej będzie albo do filmu do odcinków których jeszcze nie było jeśli jest to gdzieś dosrępne

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-03-20 o 20:52
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 21:22   #270
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość

a ja myślę, że jego to kręci, że ona nie jest niewolnicą tylko do łóżka tylko jeszcze potrafi podjać decyzje , jak np pozwolenie na ucieczkę księżniczce Izabeli, Sulejman się domyslił kto za tym stał w tej scenie jak Ibrahim długo zwlekał z odpowiedzią, wiadomo głowę mógł stracić , to sułtan sam powiedział Hurrem... i potem jak wrócił nie poniosła konsekwencji, a nawet powolił wrócić księżniczce Izabeli, a wiedział że za tym stała Hurrem, no i ta scena gdzie Hurrem mówi, że Ibrahim robi swoje popiersie i potem ta scena gdzie sułtan ucina głowę popiersiu
No bo Hurrem za żadne swoje postępki nie ponosi konsekwencji, przynajmniej ze strony sułtana, dlaczego więc miałoby być inaczej w przypadku najpierw pomocy w nieudanej ucieczce, a potem morderstwa Izabeli?

Według mnie śmieszne jest to, jak sułtan w ostatnich odcinkach mówił Mustafie, że małżeństwo z Aybige będzie korzystne dla jego przyszłości jako następcy tronu, że mimo że jej nie kocha, to jakoś to będzie i że powinien jednym słowem iść za głosem rozumu, a nie serca. Tymczasem sam daje się Hurrem robić ciągle w wała, nie zauważa tego, jak ona nim steruje - więc niestety, przykładem odpowiedzialności i kierowania się rozsądkiem to Sulejman zdecydowanie nie jest A od syna wymaga.

Btw. jeżeli faktycznie wyglądała tak historia z ucieczką Meyerem Uzerli z Turcji, to naprawdę koszmar i współczucie dla niej Aż dziwi mnie, że tak wprost o tym wszystkim dziennikarzom opowiedziała.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-05 01:30:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.