Olsztyn - pedagogika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-31, 10:46   #1
monic_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 72

Olsztyn - pedagogika


Witam, zaczynam w tym roku studia na uniwersytecie warmińsko mazurskim w olsztynie, kierunek pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Czy ktoś również wybiera się na ten kierunek, bądź jest w trakcie studiowania? Nurtuje mnie kilka pytań, mianowicie, czy trzeba bardzo dużo się uczyć (myślałam nad rozpoczęcie jeszcze jednego kierunku), i co z wychowaniem fizycznym, praktycznie od zawsze miałam zwolnienie z wf, teraz też powinnam mieć, a przeczytałam, że osoby zwolnione powinny uczęszczać na jakieś inne zajęcia. Tylko jakie?
Chętnie porozmawiam z osobą studiującą ten kierunek
Pozdrawiam
monic_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 10:56   #2
motyl_89
Raczkowanie
 
Avatar motyl_89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 78
Smile Dot.: Olsztyn - pedagogika

Cytat:
Napisane przez monic_a Pokaż wiadomość
Witam, zaczynam w tym roku studia na uniwersytecie warmińsko mazurskim w olsztynie, kierunek pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Czy ktoś również wybiera się na ten kierunek, bądź jest w trakcie studiowania? Nurtuje mnie kilka pytań, mianowicie, czy trzeba bardzo dużo się uczyć (myślałam nad rozpoczęcie jeszcze jednego kierunku), i co z wychowaniem fizycznym, praktycznie od zawsze miałam zwolnienie z wf, teraz też powinnam mieć, a przeczytałam, że osoby zwolnione powinny uczęszczać na jakieś inne zajęcia. Tylko jakie?
Chętnie porozmawiam z osobą studiującą ten kierunek
Pozdrawiam
Ja jestem już po tym kierunku ;D ale gdzie indziej kończyłam..
Na ogół jest na studiach tak, że nie masz normalnego wf , tylko sobie wybierasz np. jogę, siatkówkę, pilates, wspinaczke, jakieś tańce;p czy coś takiego i na to uczęszczasz. A jak masz zwolnienie od lekarza to często jest tak że siedzisz i obserwujesz zajęcia( a czesem zaliczasz coś z teorii, )
Nauka? pfff dużo zbędnej niepotrzebnej teorii, która jest potem weryfikowana gdy prowadzisz zajęcia z dzieciaczkami ;D ale ogólnie miły kierunek do studiowania

2 kierunek? jak pokrewny to polecam oligofrenopedagogikę ( w szkołach, przedszkolach bardzo są porządane takie osoby. Niestety coraz więcej dzieci potrzebuje specjalnego podejścia, nauczania - i to mówie o szkołach masowych, o integracyjnych i specjalnych nie wspominając)
__________________
gdy ręce mówią..

Edytowane przez motyl_89
Czas edycji: 2011-08-31 o 10:59
motyl_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 11:10   #3
monic_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 72
Dot.: Olsztyn - pedagogika

Dzięki, oligofrenopedagogiki trochę się obawiam, myślałam np. o logopedii. Poza tym planuje zrobić certyfikat z angielskiego (FCE), z tym będę mogła uczyć języka np w przedszkolu, dlatego liczę na pracę po tym kierunku...
monic_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 11:57   #4
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Olsztyn - pedagogika

Cytat:
Napisane przez monic_a Pokaż wiadomość
Dzięki, oligofrenopedagogiki trochę się obawiam, myślałam np. o logopedii. Poza tym planuje zrobić certyfikat z angielskiego (FCE), z tym będę mogła uczyć języka np w przedszkolu, dlatego liczę na pracę po tym kierunku...
logopedia - świetny wybór, tym bardziej, że będziesz mogła nie tylko uczyć w szkole ale także prowadzić zajęcia w prywatnym gabinecie ale niestety mało osób się dostaje, bo trzeba mieć oprócz wymaganych dokumentów (matury itp) dobry zgryz, nie mieć żadnej wady ząbków...

a oligofreno jest ok - bo wtedy dostajesz do pensji podstawowej duży dodatek (jeszcze zależy od szkoły jak duży)
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 12:16   #5
motyl_89
Raczkowanie
 
Avatar motyl_89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 78
Smile Dot.: Olsztyn - pedagogika

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
logopedia - świetny wybór, tym bardziej, że będziesz mogła nie tylko uczyć w szkole ale także prowadzić zajęcia w prywatnym gabinecie ale niestety mało osób się dostaje, bo trzeba mieć oprócz wymaganych dokumentów (matury itp) dobry zgryz, nie mieć żadnej wady ząbków...
prawidłowy zgryz? pierwsze słyszę.. na podypomowej logopedii nie wymagają czegoś takiego..
a jest wogóle logopedia na licencjacie? taka typowa? bo taka szkolna to wiem że jest łączona z innymi kierunkami ale są ograniczone możliwości przy tym..

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez monic_a Pokaż wiadomość
Dzięki, oligofrenopedagogiki trochę się obawiam, myślałam np. o logopedii. Poza tym planuje zrobić certyfikat z angielskiego (FCE), z tym będę mogła uczyć języka np w przedszkolu, dlatego liczę na pracę po tym kierunku...
i tak będzie Ci ciężko o prace .. na praktykach które będziesz odbywac w trakcie studiów rób dobre wrażenie (jeśli nie masz znajomości, to bardzo dobry sposób na wyrobienie sobie dobrej opini, np. mi zaproponowano pracę w placówce gdzie miałam praktyki)

a oligofrenopedagogika.. też się obawiałam.. bo myślałam stereotypowo kiedyś.. eee uposledzony to fe i be.. ale w masowych szkołach nie masz dzieci jakoś mega upośledzonych (zazwyczaj), ale np z jakimiś mikrouszkodzeniami, czy wadami, jakieś upośledzenie w stopniu lekkim- nie jest tak, że masz wycierać ślinę cieknącą dziecku z buzi bardzo chętnie przyjmują z oligo, a teraz to już wogóle, bo weszło rozporządzenie, że każdemu dziecku z deficytami np. z dysleksja, dysgrafia itp pisze się własny tzw IPET ( Indywidualny Program Edukacyjno Terapeutyczny) a zazwyczaj nauczyciele boją się tego pisać (bo na studiach też niezbyt tego uczą (mówie o Edukacji przedszkolnej, wwczesnoszkolnej). No a tak to dyrektor wie, że masz oligo i w razie czego umiesz takie coś pisać i nie daj boże żeby przyszło dziecko niepełnosprawne do szkoły ( dyrektor musi te dziecko przyjąc na takich samych warunkach jak inne dzieci) to jest ktoś kto będzie umiał z tym dzieckiem pracować
__________________
gdy ręce mówią..
motyl_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 14:03   #6
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Olsztyn - pedagogika

Cytat:
Napisane przez monic_a Pokaż wiadomość
Dzięki, oligofrenopedagogiki trochę się obawiam, myślałam np. o logopedii. Poza tym planuje zrobić certyfikat z angielskiego (FCE), z tym będę mogła uczyć języka np w przedszkolu, dlatego liczę na pracę po tym kierunku...
Nie ma sensu robic certyfikatu fce, ma go juz wiele osob, kosztuje sporo i trwa dlugo. Lepiej zrobic podyplomowke z nauczania ang. w przedszkolu.

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
logopedia - świetny wybór, tym bardziej, że będziesz mogła nie tylko uczyć w szkole ale także prowadzić zajęcia w prywatnym gabinecie ale niestety mało osób się dostaje, bo trzeba mieć oprócz wymaganych dokumentów (matury itp) dobry zgryz, nie mieć żadnej wady ząbków...

a oligofreno jest ok - bo wtedy dostajesz do pensji podstawowej duży dodatek (jeszcze zależy od szkoły jak duży)
Zgadzam sie, poza tym logopedow jest jak psow.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 17:13   #7
monic_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 72
Dot.: Olsztyn - pedagogika

W sumie nie myślałam o podyplomówce z angielskim, ale może i masz rację ulinkaaa. FCE jednak zrobie, tak się nastawiłam i już się do niego przygotowuje, więc nie zrezygnuję. Ale dzięki za pomysł
A czy logopedia, czy oligofrenopedagogika sama jeszcze nie wiem, muszę się przekonać jak będzie na pedagogice, czy bardzo dużo nauki, czy będę miała więcej czasu dla siebie...
monic_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 19:05   #8
motyl_89
Raczkowanie
 
Avatar motyl_89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 78
Smile Dot.: Olsztyn - pedagogika

Cytat:
Napisane przez monic_a Pokaż wiadomość
, muszę się przekonać jak będzie na pedagogice, czy bardzo dużo nauki, czy będę miała więcej czasu dla siebie...
wiesz co.. to od Ciebie zależy.. u mnie koleżanki narzekały, że ciężko, że trzeba wycinać, kolorować, że nie mają czasu dla siebie.. (z tym że uczyłam się w kolegium nauczycielskim, różni się to tym, że ta szkoła jest nastawiona tylko i wyłączne na kształcenie nauczycieli i jest masa praktyk i zajęć terenowych) a prawda jest taka, że jak chcesz się uwinąć zrobić coś szybko i porządnie (też można) to idzie, do tego studiować 2 kierunek, mieć czas dla siebie i czas na spędzanie czasu z chłopakiem ;D zależy jak sobie zorganizujesz dzień
__________________
gdy ręce mówią..
motyl_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 21:25   #9
monic_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 72
Dot.: Olsztyn - pedagogika

obawiam się tego wszystkiego, jak sobie poradze z organizacją dnia, z tym że wszystko sie zmieni w moim życiu, no ale ciągle sobie tłuamcze że skoro inni dają sobie rade, to ja przecież też muszę może poukładam sobie to wszystko tak zeby ogarnąć jeszcze drugi kierunek, a jeśli nie, to trudno
btw, wycinanie i kolorowanie? o tym jeszcze nie słyszałam, ale może być ciekawie, jeśli tez to będę miała,
pozdrawiam
monic_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 23:03   #10
motyl_89
Raczkowanie
 
Avatar motyl_89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 78
Dot.: Olsztyn - pedagogika

Cytat:
Napisane przez monic_a Pokaż wiadomość
btw, wycinanie i kolorowanie? o tym jeszcze nie słyszałam, ale może być ciekawie, jeśli tez to będę miała,
pozdrawiam
u mnie było na porządku dziennym, kredki w torebce w kazej chwili się kolorowało, w domu laminowało. Z tym że ja byłam w Kolegium Nauczycielskim to też jest troche inaczej bo ja prawie 1/3 zajęc mialam w terenie.. i sie prowadzilo zajęcia więc pomoce do zajęc się robiło..
__________________
gdy ręce mówią..
motyl_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 10:52   #11
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Olsztyn - pedagogika

Ja jestem po pedagogice i logopedii i fakt-nie jest tak różowo Pisano wyżej o prywatnym gabinecie-tak, można obie założyć, ale wymogiem jest posiadanie 2-letniego doświadczenia w tym zawodzie, a poza tym, nie wiem, czy jest to takie opopłacalne w dobie darmowych terapii w poradniach psych.-ped., czy logopedy na NFZ...zarobki w swoim gabinecie nie są kokosami jak dojdzie płacenie z wynajem, ZUS, bardzo drogie wyposażenie,ech... czasem można mieć szczęście i załapać się do pomocy w prywatnym gabinecie, ale to rzadkość...w innych placówkach panie starsze logopedki patrzą na młodych jak na wrogów i nie dają nawet wejść za próg nieraz osoby prywatne potrzebują logopedy do dziecka, ale przeglądając ogłoszenia widziałam, że przeważnie do niepełnosprawnego, więc najlepiej mieć dodatkowo oligogofrenopedagogikę...
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 19:48   #12
monic_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 72
Dot.: Olsztyn - pedagogika

Coraz bardziej zastanawiam się nad tą oligofrenopedagogiką... Madziu57, a jak było na studiach? Dużo nauki? Ciężko? Czy będzie trochę więcej czasu dla siebie?
monic_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 10:13   #13
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Olsztyn - pedagogika

Ja nie kończyłam w Olszytnie, ale odpowiem ogólnie Jeżeli chodzi o pedagogikę, to jest sporo nauki-teoria, teoria...Czas dla siebie-zależy od godzin też zajęć no i wymagań wykładowców. Czasem trzeba wolny czas poświęcić na siedzenie w czytelni Ale nie jest tak źle Co do logopedii-to ja kończyłam podyplomówkę na płatnej uczelni, gdzie za bardzo się nie wymaga Z tego, co słyszałam na innych uczelniach-lepszych-to jest ciężko, bo kierunek ogólnie do łatwych nie należy-sporo medycyny
Jeszcze wrócę do tej oligo...znam takich, co nie mogą znaleźć po tym pracy i znam takich, co mieli szczęście i załapali się do szkoły specjalnej i jak wyżej napisano-mają sporo dodatków do pensji i całkiem nieźle zarabiają
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 11:10   #14
motyl_89
Raczkowanie
 
Avatar motyl_89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 78
Dot.: Olsztyn - pedagogika

Cytat:
Napisane przez monic_a Pokaż wiadomość
Coraz bardziej zastanawiam się nad tą oligofrenopedagogiką... Madziu57, a jak było na studiach? Dużo nauki? Ciężko? Czy będzie trochę więcej czasu dla siebie?
w połączeniu z tą przedszkolną i wczesnoszkolną to fajne zestawienie- większe możliwości;D
ja właśnie skonczyłam licencjat z przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a mgr robie właśnie z oligo, no i do tego jeszcze zaocznie juz 3 rok surdopedagogika z informatyką
__________________
gdy ręce mówią..

Edytowane przez motyl_89
Czas edycji: 2011-09-05 o 11:12
motyl_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 13:33   #15
monic_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 72
Dot.: Olsztyn - pedagogika

Oo no to dzielna jesteś, jak tak i dzienne i zaoczne ciągniesz, podziwiam Ja się cały czas martwie żeby z tym jednym sobie poradzić...
monic_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:33   #16
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Olsztyn - pedagogika

Wszystko fajnie w teorii ja też ukończyłabym jak najwięcej specjalności, ale jak przeglądam ogłoszenia ludzi, którzy rozpaczliwie szukają pracy, a mają pokończone po 5 specjalności pedagogiki, doświadczenie, to mi się odechciewa Niestety praktyka jest brutalna
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 19:24   #17
motyl_89
Raczkowanie
 
Avatar motyl_89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 78
Dot.: Olsztyn - pedagogika

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;29220008]Wszystko fajnie w teorii ja też ukończyłabym jak najwięcej specjalności, ale jak przeglądam ogłoszenia ludzi, którzy rozpaczliwie szukają pracy, a mają pokończone po 5 specjalności pedagogiki, doświadczenie, to mi się odechciewa Niestety praktyka jest brutalna[/QUOTE]

to się nazywa-brak znajomości
__________________
gdy ręce mówią..
motyl_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 09:02   #18
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Olsztyn - pedagogika

Cytat:
Napisane przez motyl_89 Pokaż wiadomość
to się nazywa-brak znajomości
widzisz-niekoniecznie jak się przekonałam-nawet z tym nie jest łatwo
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 09:44   #19
motyl_89
Raczkowanie
 
Avatar motyl_89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 78
Dot.: Olsztyn - pedagogika

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;29232781]widzisz-niekoniecznie jak się przekonałam-nawet z tym nie jest łatwo [/QUOTE]

chociaż bez znajomości też idzie.. u mnie ponad połowa osób dostała prace po samym licencjacie w przedszkolach (lepszy, gorszych, prywatnych, państwowych, na zastępstwo- ale mają ) i nie wszyscy mieli znajomości ;D (chociaż większość, z tym że dużo osób np po praktykach w palcówkach dostały propozycje pracy.. w tym ja.. )
__________________
gdy ręce mówią..

Edytowane przez motyl_89
Czas edycji: 2011-09-06 o 09:45
motyl_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 16:26   #20
Jeeanette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 3
Dot.: Olsztyn - pedagogika

Szukam wraz z 2 koleżankami miłej i fajnej współlokatorki do jakiegoś mieszkania niedaleko Kortowa. Wszystkie zaczynamy pierwszy rok. Moje gg: 9541988.
Jeeanette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.