mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-11, 08:54   #121
Sonya_Matika
Przyczajenie
 
Avatar Sonya_Matika
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 23
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Dzięki za porady. W ziemi nie ma na szczęscie żadnych robaczków ani plesni, co do korzeni to nie wiem bo nie przesadzałam jej, atemperatura powietrza jest dosc wysoka bo kwiatek stoi w pomieszzceniu gdzie jest kominek, w którym w dalszym ciagu palę. Spróbuję go pzesadzić może to coś da. Jeszcze raz dzieki.
Sonya_Matika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 09:47   #122
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Jestem amatorką i fascynatką różaneczników od 2 miesiecy, pięknie kwitł na liliowo na przełomie maja czerwca, pożniej kwiaty przekwitły, był zielony do .... wczoraj.... wyszłam na balkon i o mało co zawału nie dostałam jak zobaczyłam to (zdjecie)! Co ja mam teraz zrobić prosze o radę, płakac mi sie chce jak na niego patrzę, z dnia na dzien tak sie zrobiło, dziś jest jeszcze gorzej- cały w brązowych liściach czy wyschł, czy zaatakwały go jakieś grzyby co sie z moim kwiatkiem stało prosze o poradę co robić? podlewałam go odżywka do różaneczników ... ech jak go odratować?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rozanecznik1.JPG (97,0 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rozanecznik2.JPG (95,9 KB, 22 załadowań)
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 10:11   #123
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Cytat:
Napisane przez agusia1 Pokaż wiadomość
Jestem amatorką i fascynatką różaneczników od 2 miesiecy, pięknie kwitł na liliowo na przełomie maja czerwca, pożniej kwiaty przekwitły, był zielony do .... wczoraj.... wyszłam na balkon i o mało co zawału nie dostałam jak zobaczyłam to (zdjecie)! Co ja mam teraz zrobić prosze o radę, płakac mi sie chce jak na niego patrzę, z dnia na dzien tak sie zrobiło, dziś jest jeszcze gorzej- cały w brązowych liściach czy wyschł, czy zaatakwały go jakieś grzyby co sie z moim kwiatkiem stało prosze o poradę co robić? podlewałam go odżywka do różaneczników ... ech jak go odratować?
Znalazłam coś takiego: fytoftoroza różaneczników - popatrz tutaj, wygląda podobnie
http://poradnikogrodniczy.pl/rozanecznik.php
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 14:29   #124
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

dzięki
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 17:16   #125
Jasminne
Raczkowanie
 
Avatar Jasminne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ZdWola
Wiadomości: 130
GG do Jasminne
Dot.: DONICZKI - za duze, za male? Wiosenne przesadzanie!

Cytat:
Napisane przez apollo72 Pokaż wiadomość
Cyklamen Perski
Fiołek Alpejski, Cyclamen persicum


Rozmnażanie:
- z nasion (trudne dla fachowców)
Chciałam zapytać czy jest możliwe rozmnażanie z listka? Na jakiejś stronie napisali że można, coś o ogonkach długości 1,5 cm przykrytych przeźroczystą folią, a w książce o kwiatach że rozmnażanie następuje z kultur tkankowych. Czy te kultury tkankowe to może liście?
__________________
Jasminne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 13:01   #126
platynka80
Rozeznanie
 
Avatar platynka80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 906
Dot.: DONICZKI - za duze, za male? Wiosenne przesadzanie!

dziewczyny,mam na balkonie begonie i pelargonie pnace. robi sie chlodno i mokro...., co z nimi? skrzynki sa wiszace, troche trudno mi je sciagnac z balkonu...
__________________
platynka
platynka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 22:36   #127
platynka80
Rozeznanie
 
Avatar platynka80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 906
Dot.: DONICZKI - za duze, za male? Wiosenne przesadzanie!

dzieki! a ten piasek to taki zwykly?
__________________
platynka
platynka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-10, 15:19   #128
Jasminne
Raczkowanie
 
Avatar Jasminne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ZdWola
Wiadomości: 130
GG do Jasminne
Dot.: DONICZKI - za duze, za male? Wiosenne przesadzanie!

Cytat:
Napisane przez Bowmani Pokaż wiadomość
Niestety rozmnażanie z liścia dotyczy fiołka afrykańskiego - sępolii natomiast cyklamen perski można rozmnożyć jedynie z nasion, niektórzy twierdzą że również przez podział bulwy ale to bujda.
Dzięki. Niestety się tego obawiałam. Szkoda
__________________
Jasminne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 11:18   #129
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: DONICZKI - za duze, za male? Wiosenne przesadzanie!

Taki fajny watek i umiera???
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 17:30   #130
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

OOOOOOOOOO Śnieżynka!!!!:e ek:

Skąd my się znamy hym?: confused:

A tak poważnie to rzeczywiście fajny wątekuwielbiam kwiaty doniczkowe mam ich dość sporo ale dotychczas niewiele wiedziałam na temat ich pielęgnacji a tu proszecała biblia kwiatowa!!!!!!Super!
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:56   #131
Doro22_10
Raczkowanie
 
Avatar Doro22_10
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 227
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Czas najwyższy ożywić wątek! Jutro biorę aparat do ręki i porobię zdjęcia niektórych moich okazów- tych zielonych, kwitnące dopiero w przyszłym roku jak będą w pełnej krasie- chyba, że mi strelicja zakwitnie w tym roku w co wątpię bo jedna jest już za stara ( ma tyle lat prawie co ja) a druga jeszcze za młoda. Tak dla przypomnienia- strelicja w naszych warunkach klimatycznych (w domu) kwitnie w zimie.
__________________
JESTEM ŻONĄ

Jesteśmy razem: 13.09.2003


Zaręczyny: 13.05.2007

Nasz ślub: 13.09.2008
Doro22_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 12:03   #132
ivvone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Mam pytanie do apollo72 odnosnie olea europaea czyli oliwki. mam ją od niedawna, trzymam w pomieszczeniu i zaczynam miec kłopot. Oliwka zaczyna tracić liście. Nie wiem co z tym robić. Liście opadają, nie zmieniają barwy tylko suche opadają. Rosline staram podlewac się regularnie i jej nie przelewać. Wydawało by się, że jest jej u mnie dobrze bo wypuściła nowy mały pęd z zmiemi i mam teraz 2 oliwki. Tylko ta duż własnie zaczęła tracic liście. Co robić?
ivvone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 10:13   #133
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: DONICZKI - za duze, za male? Wiosenne przesadzanie!

Witam wszystkich i dziękuję za ciekawe informacje o kwiatach.Mam wieki problem,niedawno zrobiłam remont mieszkania i połączyłam kuchnię z pokojem(slepa kuchnia) odziela ja tylko tzw.barek.na blacie po bokach mam postawione skrzydłokwiaty,ktore rosną ładnie,bo są trochę zakryte przez szafkę i lodówke.problem jest ze srodkiem blatu.zalezy mi na wmiare niskiej rozłozystej roslinie,ktora odgrodzi wizualnie kuchnie od pokoju.stały tam już rózne gatunki roslin,ale wszystkie usychały.stawiałam juz ciepłolubne juki,"słoniową stope",i wielu nie pamietam -wszystko umierało.moze opary gazu przy gotowaniu przeszkadzają.blat znajduje sie dwa metry od okna [cały dzień świeci swiatło]i około 1,5m od kuchenki[na przeciwko]narazie mam jakis tatarak lub papirus[kupiony w hipermark]poradzony przez panią,ale troche nie podoba mi sie ten kwiat.lubie beniaminki i kwiaty trawiaste-juki draceny[maja taki wygląd wynisły , estetyczny ]moge poradzic cos o beniaminach mam dwa drzewa 10-cio letnie i 5-cio letnie.dodam,że najszybszym sposobem na zakwaszenie gleby np; w paprociach jest w trakcie podlewania dolac troche mleka.obojetnie jakie macie w domu,a mleczko skwasnieje i zakwasi glebę.porada z czasopisma o roslinach.na robaczki w ziemi-ząbek czosnku obrac,pokroić na mniejsze kawałki i wcisnać między doniczkę a ziemie.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 12:01   #134
Perfectix
Raczkowanie
 
Avatar Perfectix
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: DONICZKI - za duze, za male? Wiosenne przesadzanie!

A ja mam trochę dracen i coś co mi często dzieje się niedobrego z moimi krotonikami - chorują.

Często korzystam jak coś z roślinkami się dzieje z portalu http://forumogrodnicze.info
Właśnie o tym zakwaszeniu gdzieś tam widziałem pisali sporo - niestety trzeba poszukać przeszukiwarką najlepiej a encyklopedię roślin mają tu
Tam jest taka encyklopedia z roślinkami i dość dokładnie są opisane: http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=28 , zresztą też bardzo miłe forum tak jak i tu. Jednak internet to dobry wynalazek Drugie dobre forum to http://poradnikogrodniczy.pl/chorobyiszkodniki.php - tu opisane są choroby i szkodniki a tu czasem też zagladam http://gardenforum.mojeforum.net/index.php
To w zasadzie jedyne miejsca które znam i- jak macie inne polecane związne najlepiej z ( hodowanymi w domu) to poproszę o namiary
Dziękuję
__________________
Pozdrawiam ciepło. Adam.

Edytowane przez Perfectix
Czas edycji: 2008-02-20 o 13:52
Perfectix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 21:51   #135
izulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 272
Dot.: DONICZKI - za duze, za male? Wiosenne przesadzanie!

Reanimuję wątek w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, dlaczego moja maleńka diffenbachia (odszczepiona od kwiatu babci) ma na końcach liści takie małe ciemne wcięcia, jakby ją coś podgryzało na końcach. Tylko, że raczej nic jej nie podgryza, bo te listki już takie wyrastają.
Czy ktoś sie zna na diffenbachiach? Czym można im zaszkodzić?
izulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 13:54   #136
apollo72
Raczkowanie
 
Avatar apollo72
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: wro
Wiadomości: 172
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Drogie wizazanki!

Wybaczcie, że właściwie mnie tu nie ma i nie odpowiadam na Wasze pytania... Jak juz pisalam jestem tylko amatorką kwiatów i nie znam się do końca na wszystkim. Wiele można wyczytać wlaśnie na fachowych forach ogrodniczych do których znajdziecie tu wiele odsyłaczy. Poza tym widzę że wiele z Was tu zagląda i służy radą innym (dzięki Bowmani i wszystkim innym! ) Więc mam nadzieję ze wątek nadal będzie służył
A ja niedługo już zupełnie stracę internet (a w tych czasach to zupełnie wbrew modzie i zdrowemu rozsądkowi ) więc naprawdę nie wiem kiedy tu zaglądnę znowu...
Trzymajcie się dzielnie bo niedługo pierwszy dzień wiosny i wszystko co zielone zawładnie światem!

ps.
Ha!
Widzę że tęsknota wiosenna ktora skłoniła mnie do rozpoczęcia tego wątku znowu mnie dopadła i to z podziwu godną konsekwencją i dokładnością! jutro minie roczek
apollo72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 17:15   #137
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Prosiłabym o radę, jak pielęgnować mój kwiatek.Wiem,że to kroton,ale nie wiem,jaka odmiana.Był nieduży,ale miał ok 7 listków,niestety zimą prawie wszystkie opadły-tak po prostu,nie zmieniły koloru,nie uschły,po prostu opadły.Nie wiem,co robiłam nie tak.Kwiatek stoi na oknie,podlewam go wodą z rozcieńczonym nawozem uniwersalnym do roślin doniczkowych.Teraz zaczął wypuszczać nowe pąki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0955.JPG (36,6 KB, 13 załadowań)
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 12:39   #138
Sc-laja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Dziewczyny, pomóżcie Nie znam się zupełnie na kwiatach, ale ostatnio naszła mnie myśl żeby jakoś zacząć zieloną przygodę. Mam więc pytanie, jakie kwiaty z nasionek albo z cebulek mogę zasiać w domu w takich małych doniczkach, żeby później je przesadzić na ogródek?
__________________


Sc-laja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 06:32   #139
beata1974
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Jestem tu nowa. Chciałabym wyhodować palmę daktylową kanaryjska i palmę kokosową. Gdzie mogę kupić nasiona i jak postępować z ich zasadzeniem. Proszę o podanie krok po kroku jak mam to zrobić.
beata1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 21:34   #140
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

apollo72 Świetna stronka! Naprawdę bardzo pomocna. Dowiedziałam się dlaczego niektóre moje kwiatki źle się mają
Teraz o nie bardziej dbam, podlewam nawozem płynnym, poleciła mi go Pani w ogrodniczym i o dziwo lepiej rosną. Miałam dwie paprotki, już myślałam że zmarniały na amen, zaczełam podlewać nawozem i teraz się pięknie prezentują.
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:47   #141
marcel181988
Raczkowanie
 
Avatar marcel181988
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 68
GG do marcel181988
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

tak już jest że roślinki w doniczkach potrzebują nawozu bo przy każdym podlewaniu wypłukiwane są wartości odrzywcze z ziemi a roślina potrzebuje to do wzrostu zraszanie roślin też dużo daje
marcel181988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 16:08   #142
angelofdarkness
Raczkowanie
 
Avatar angelofdarkness
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: boatcity
Wiadomości: 39
Question

Witam Was,
mam pytanie czy wiecie może jak się nazywa ten kwiat?
bo kupiłam go i nie zapisalam nazwy, i teraz nie pamiętam... a chciałabym poszukać w necie jak go pielęgnować...
Czeka z niecierpliwością na wiesci od Was

czy to nie jest moze kordylina? ;> bo taka nazwę w necie znalazłam i zdjęcie całkiem podobne ;p http://www.terrarium.com.pl/zobacz/k...dyline-55.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S5020044mm.jpg (135,3 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S5020047mm.jpg (88,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S5020045mm.jpg (63,8 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez SpanishMyszka
Czas edycji: 2008-07-19 o 11:23 Powód: Post pod postem...
angelofdarkness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 19:36   #143
marcel181988
Raczkowanie
 
Avatar marcel181988
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 68
GG do marcel181988
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Cytat:
Napisane przez angelofdarkness Pokaż wiadomość
Witam Was,
mam pytanie czy wiecie może jak się nazywa ten kwiat?
bo kupiłam go i nie zapisalam nazwy, i teraz nie pamiętam... a chciałabym poszukać w necie jak go pielęgnować...
Czeka z niecierpliwością na wiesci od Was

czy to nie jest moze kordylina? ;> bo taka nazwę w necie znalazłam i zdjęcie całkiem podobne ;p http://www.terrarium.com.pl/zobacz/k...dyline-55.html
i to własnie chyba jest ta roślinka też taką posiadam robi za bonesai w ładnej doniczce a w kwiaciarni przy zakupie powiedziano mi że z roślin jukowatych ale to ta sama roślina co podałaś link
pozdrawiam
marcel181988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 09:48   #144
angelofdarkness
Raczkowanie
 
Avatar angelofdarkness
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: boatcity
Wiadomości: 39
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Cytat:
Napisane przez marcel181988 Pokaż wiadomość
i to własnie chyba jest ta roślinka też taką posiadam robi za bonesai w ładnej doniczce a w kwiaciarni przy zakupie powiedziano mi że z roślin jukowatych ale to ta sama roślina co podałaś link
pozdrawiam
marcel dzieki za odpowiedz
to ta roślinka musi fajnie wygladac w formie bonsai, masz może fotke?
ja własnie mam w nieładnej... wolałabym białą, a mam żółtą ;] ale poukładałam białe kamyczki na powierzchni ziemi, wiec wygłąda całkiem fajnie.
ps. jak ja kupowałam to powiedziano mi ze to z rodziny dracenowatych pozdrawiam
angelofdarkness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 16:46   #145
ania1919
Raczkowanie
 
Avatar ania1919
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 142
Dot.: DONICZKI - za duze, za male? Wiosenne przesadzanie!

zostalam posiadaczka fiolka alpejskiego prosilabym o pomoc jesli to mozliwe, a kakretnie chodzi o doniczke ,jaka bylaby odpowiednia dla tego kwiatka i jaki jest sposob podlewania z gory dziekuje.
ania1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 12:17   #146
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Talking Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Bardzo ważny jest też sposób podlewania fiołków. Wody nie powinno się wlewać bezpośrednio do doniczki, ale na podstawkę. Spowodowane jest to głównie skłonnością tej rośliny do gnicia (jeśli zbyt duża ilość wody znajduje się bezpośrednio przy ogonkach liści). Należy również unikać zwilżania fiołków, bo to z kolei sprawi, że na ich liściach wystąpią brązowe plamy. Fiołki lubią mieć wilgotno, ale pamiętajmy, by z tym nie przesadzić. Najlepiej więc, po jakimś czasie od momentu podlania, wylać ze spodeczka nadmiar wody.

Jeśli dodatkowo również raz na dwa tygodnie będziemy pamiętać o nawożeniu naszego fiołka (jednym ze środków przeznaczonych do pielęgnacji roślin kwitnących) przez długi czas powinniśmy cieszyć się małymi, barwnymi kwiatkami. Zaletą fiołków jest to, że kwitną w zasadzie przez cały rok (z małymi jedynie przerwami).
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 11:05   #147
isabelles
Przyczajenie
 
Avatar isabelles
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

Mam problem z mandarynką - może doradzicie co robić
Gdy ja kupiłam miała tylko ciemne zdrowe liście
(+ bardzo ładnie pachnące drobne kwiaty) potem wypuściła nowe liście ale niestety nie wyglądają zbyt zdrowo nie ściemniały, tylko pozostały takie jak na zdjęciu. Mandarynka ma obecnie 2 owoce wielkości około 1cm - cała roślina ma około 32cm. Kompletnie nie mam pomysłu co na to poradzić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg liście.jpg (136,6 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mandarynka.jpg (69,4 KB, 4 załadowań)
isabelles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 16:28   #148
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: DONICZKI - za duze, za male? Wiosenne przesadzanie!

subskrybuję wątek
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 12:55   #149
xzabciaaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pafos (Cypr)
Wiadomości: 8
Dot.: mała ENCYKLOPEDIA ROŚLIN DONICZKOWYCH

czesc wszystkim! mam problem i prosze was o pomoc... wczoraj dostalam naszczepke a raczej 2 galazki gardenii i dzisiaj ja posadzilam i przykrylam tak jak to wczesniej wyczytalam we wczesniejszych postach, ale nie mam pojecia czy zdobilam to dobrze... zalacze zdjecie i prosze o skomentowanie, z gory dziekuje, pozdrawiam
xzabciaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 19:46   #150
sylwia_1806
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: DONICZKI - za duze, za male? Wiosenne przesadzanie!

Cytat:
Napisane przez apollo72 Pokaż wiadomość
a swoją drogą fikusy - figowce to ciekawa rodzinka i chyba kiedyś coś wicej o nich wszystkich...
ps. co do kaktusów... to nadal zapraszam Was do współpracy
Chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje taki kwiat, chodzi o dojrzały, nie o małą roślinkę. Taka cena 'na oko' ;-).
sylwia_1806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-29 23:40:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.