Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-10, 20:40   #1051
possiblymaybe
Raczkowanie
 
Avatar possiblymaybe
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 143
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam.
Po świętach planuje remont mojej sypialni i chce ją urządzić w stylu indyjskim.
Pokój mam mały, 3,5x3,7m i aktualnie mam ciemne meble (palisander) i panele w tym samym kolorze. Problem stanowi kolor - najbardziej podoba mi się amarant, bardziej intensywny burgund czy jagodowy, ale wiadomo - będzie za ciemno. Kocham kolory żywe więc pomyślałamo pomarańczowym (np. rich havana 5 duluxa) + dodatki w tonacji amarant, czerwony ale boję się trochę że pokój będzie zbyt kolorowy i krzykliwy, a tego chciałabym uniknąć.
Jaki kolor doradzacie?
__________________
Jeśli nie pokonasz swojej tendencji do poddawania się zbyt szybko, twoje życie będzie prowadzić donikąd.
Masutatsu Oyama
possiblymaybe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 02:30   #1052
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez possiblymaybe Pokaż wiadomość
Witam.
Po świętach planuje remont mojej sypialni i chce ją urządzić w stylu indyjskim.
Pokój mam mały, 3,5x3,7m i aktualnie mam ciemne meble (palisander) i panele w tym samym kolorze. Problem stanowi kolor - najbardziej podoba mi się amarant, bardziej intensywny burgund czy jagodowy, ale wiadomo - będzie za ciemno. Kocham kolory żywe więc pomyślałamo pomarańczowym (np. rich havana 5 duluxa) + dodatki w tonacji amarant, czerwony ale boję się trochę że pokój będzie zbyt kolorowy i krzykliwy, a tego chciałabym uniknąć.
Jaki kolor doradzacie?
a możesz wkleić zdjęcia?
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 13:37   #1053
possiblymaybe
Raczkowanie
 
Avatar possiblymaybe
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 143
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

niestety nie aktualnie nie posiadam aparatu.
pokój jest na wschodzie (świetnie się wstaje w tak słonecznym pokoju ale właściwie później to słoneczka tam już nie zawiele) i ogólnie przed raczej generalnym remontem (zabudowywanie rur, nowe karnisze) - także zdjęcia niewiele by dały
bede wdzieczna za każdy pomysł co do koloru
__________________
Jeśli nie pokonasz swojej tendencji do poddawania się zbyt szybko, twoje życie będzie prowadzić donikąd.
Masutatsu Oyama
possiblymaybe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 15:34   #1054
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez possiblymaybe Pokaż wiadomość
niestety nie aktualnie nie posiadam aparatu.
pokój jest na wschodzie (świetnie się wstaje w tak słonecznym pokoju ale właściwie później to słoneczka tam już nie zawiele) i ogólnie przed raczej generalnym remontem (zabudowywanie rur, nowe karnisze) - także zdjęcia niewiele by dały
bede wdzieczna za każdy pomysł co do koloru
zabudowanie rur i zmiana karniszy to nie jest jakiś większy remont, który zmieniłby zupełnie wygląd pokoju. ze zdjęć można odczytać na przykład ustawienie mebli, ilość i rodzaj ("kształt") mebli, w przybliżeniu ich kolor itp.
na takim zdjęciu można przeprowadzić "wizualizację" kolorów, sprawdzić jak będzie wyglądał pokój z nowymi karniszami i zabudowanymi rurami.
można oczywiście sobie gdybać, że powinien być kolor x albo y tu, a tam t taki albo inny, ale co jeśli okaże się że ma się to nijak do rozmieszczenia okien i drzwi w pokoju, ustawienia mebli, dodatków które już w pokoju są. na zdjęciu można także sprawdzić jak wyglądają dodatki, które ma zamiar się dokupić i w jakim powinny być kolorze.
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 13:15   #1055
possiblymaybe
Raczkowanie
 
Avatar possiblymaybe
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 143
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

dziękuje za opinie, postaram sie wkleić jakieś zdjęcia niebawem, mam nadzieje że ktoś coś doradzi
__________________
Jeśli nie pokonasz swojej tendencji do poddawania się zbyt szybko, twoje życie będzie prowadzić donikąd.
Masutatsu Oyama
possiblymaybe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 19:15   #1056
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Jesteśmy na etapie wybierania kolorów tapet do naszego remontowanego M i nie możemy zdecydować się na kolory W większym pokoju chcielibyśmy połączyć czerwoną ścianę z kremowymi, ale większy problem mamy z małym pokojem.

Mi podoba się tapeta w takie pasy (są do niej tapety uzupełniające w kolorach kremu, beżu i brązu) Nie wiemy tylko, które ściany zrobić w pasy a które jednolitą tapetą, jakie meble pasowałyby do takich brązów? Podłoga będzie w kolorze dębu bagiennego.

Pokój jest po stronie wschodniej, tak jak wszystkie pomieszczenia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 03759-30.jpg (12,8 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03758-70.jpg (35,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03958-10.jpg (15,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18955---dab-bagienny.jpg (42,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m.jpg (25,7 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03758-60.jpg (51,9 KB, 9 załadowań)
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 19:19   #1057
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Do dużego pokoju wybraliśmy takie zestawienie: krem + czerwień. Czerwona ściana będzie naprzeciwko okna a pozostałe kremowe (krem nie jest taki zimny jak na zdjęciu, jest ono odrobinę przekłamane).


Będę wdzięczna za każdą uwagę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 03958-10.jpg (15,1 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18955---dab-bagienny.jpg (42,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03744-40.jpg (26,5 KB, 14 załadowań)
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 13:08   #1058
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: KOLOR ŚCIAN W SALONIE NA PODDASZU

Witaj Martuska,
pamiętaj, ze pokój jest na poddaszu i ma tylko jedno okno. Sama napisałaś, ze jest mało słoneczny. Musisz więc skupić się na rozjaśnieniu i powiększeniu pomieszczenia. Najlepiej pomalować ściany na jasny kolor np. rozbielonego beżu. Kanapę dałabym w brązie i do tego dodatki w kolorze oliwkowej zieleni i śliweczki, na jednej ze ścian dałabym jakąś ładną tapetę w kolorze oliwkowej zieleni.
Podłogę daj jasną, mniej więcej w podobnym odcieniu, jak na zdjeciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (62,1 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12566.jpg (53,3 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (29,8 KB, 72 załadowań)
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 14:05   #1059
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Z zestawów Dirt mi podoba się 2 dojrzały groszek i pastelowy żonkil.
A to moja propozycja z duluxa:
Lime zest 2 i Chiffon White 2. Do tego brązowy narożnik meble pod kolor paneli, ale ciemniejsze, żeby się nie zlały z podłogą . Dodatki w kolorze fioletu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (27,0 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1429a.jpg (10,9 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 303889407.jpg (30,9 KB, 58 załadowań)
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 10:00   #1060
MARTUSKA509
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 26
Dot.: KOLOR ŚCIAN W SALONIE NA PODDASZU

Cytat:
Napisane przez kraajanka Pokaż wiadomość
witaj martuska,
pamiętaj, ze pokój jest na poddaszu i ma tylko jedno okno. Sama napisałaś, ze jest mało słoneczny. Musisz więc skupić się na rozjaśnieniu i powiększeniu pomieszczenia. Najlepiej pomalować ściany na jasny kolor np. Rozbielonego beżu. Kanapę dałabym w brązie i do tego dodatki w kolorze oliwkowej zieleni i śliweczki, na jednej ze ścian dałabym jakąś ładną tapetę w kolorze oliwkowej zieleni.
Podłogę daj jasną, mniej więcej w podobnym odcieniu, jak na zdjeciu.

czyli odradzałabyś mi jednak połączenie fioletu z zielenią? Chodzi mi konkretnie o połączenie tajemniczego ogrodu (dulux) z dojrzałym groszkiem lub cierpką cytryną. Fiolet na jednej ścianie a zieleń na pozostałych.
Jeśli chciałabym zostawić jedną ściane w kolorze tajemniczego ogrodu to jaki kolor jaśniejszy poleciłabyś mi na reszte ścian? A dodatki(rolety, poduszki, dywanik, itp...)? Dodam że chciałabym jednak utrzymać pokój w kolorach oliwki, fioletu i brązu...
__________________
GRZECZNE DZIEWCZYNKI IDĄ DO NIEBA, A NIEGRZECZNE.... TAM GDZIE CHCĄ!
MARTUSKA509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 14:33   #1061
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: KOLOR ŚCIAN W SALONIE NA PODDASZU

Martusko niczego Ci nie odradzam, tylko zastanawiam się, czy nie przytłoczą te kolory tego pomieszczenia. Ja chyba raczej zdecydowałabym się na jedną ścianę tę na wprost okna w kolorze "tajemniczy ogród" duluxa - mi też bardzo podoba się ten kolor. Resztę ścian pomalowałabym na kolor "pastelowy jaśmin" duluxa. Dodatki dałabym w kolorze zielonym i oczywiscie brązową rogówkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pastelowy jaśmin i tajemniczy ogród.jpg (39,2 KB, 113 załadowań)
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-08, 11:04   #1062
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Hello

Doradzi ktoś? Chyba założę osobny wątek, bo tutaj chyba niewiele osób zagląda :/
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 08:34   #1063
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Aniu, nie piszesz, jakie bedzie miał przeznaczenie ten mały pokój, czy będzie to sypialnia, czy też będzie miał inne przeznaczenie? Jednak moja propozycja jest taka: wybrałabym 1 -szą tapetę obok tapety w paski. Do tej podłogi bardzo ładnie będą wygladały ciemne meble i zielone dodatki, które odświeżą ten pokój i dodadzą mu koloru.
Pokój jest chyba kwadratowy więc nie ma znaczenia tak do konca, które ściany wykleisz taspetą w paski, czy będzie to jedna czy dwie ściany. Jeśli jedna - to wybierz tę, którą chcesz wyeksponować, jeśli 2 to te na przeciw siebie, najlepiej te na których nie ma okna i drzwi
Do drugiego zestawienia też będą ładnie wygladać ciemne meble.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (40,8 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg classen_aran_country_s_s_dab_bag_1_h.jpg (20,6 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg classen_aran_country_s_s_dab_bag_2_h.jpg (19,1 KB, 73 załadowań)
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 09:57   #1064
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Dzięki za odpowiedź Duży pokój ma być tzw. "dzienny" a mały to raczej sypialnia (piszę raczej, bo będzie tam łóżko składane).

Mam jeszcze zgryz z przedpokojem. Stojąc w nim będzie widoczna ściana czerwona z dużego pokoju i wymyśliłam na razie dwie opcje:

1. Kremowa tapeta jak w dużym.
2. Pastelowo żółta

Mam na myśli całkiem gladkie tapety, bez żadnego wzoru, gładź niestety nie wchodzi w grę.

Mam jeszcze pytanko, czy mogłabyś mi doradzić kolor mebli do dużego pokoju? To samo z kanapą, nie chcę kupować czerwonej, bo jak mi się czerwona ściana znudzi nie będzie wielkiego pola manewru

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 12:58   #1065
Tiili
Raczkowanie
 
Avatar Tiili
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

witam was za kilka dni bede miala malowany pokój na poddaszu w którym sa tylko drzwi balkonowe. musze wybrac dwa kolory na sciane i tu jest problem. sa dwa spadki sciany które chcialabym pomalowac w kolorze malinowego ogrodu ze sniezki (cieplutka dosc ciemna czerwien) i obramowanie balkonu. sciany oraz sufit w jakims jasnym kolorze. najpierw myslalam o zółtym ale boje sie ze te dwa kolory beda mnie za bardzo przytłaczac. teraz zastanawiam sie nad jakims kremem. trzeba niestety miec na uwadze to ze nie mam okna:/ a meble sa w kolorze wenge (ciemny braz) z frontami kremowymi. łózko jest czerwone. prosze pomozcie jaki drugi kolor!!!
Tiili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 21:28   #1066
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

a może po prostu biel... ostatnio wraca do łask, no i przede wszystkim nie można jej odmówić neutralności. Jesteś pewna, że czerwień w pokoju bez okien to dobry pomysł? może zdecydujesz się tylko na jedną ścianę w tym kolorze... biały to dobra para do wszystkich barw, więc bez wątpienia będzie pasował i u Ciebie. Ja zrezygnowałabym z żółci, zbyt jaskrawe i intensywne barwy w ciemnym pokoju mogą dać zupelnie odwrotny efekt... zamiast ożywiać, będą przytłaczać...życzę powodzenia
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 14:28   #1067
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Aniu,
jeśli chodzi o przedpokój to może wybież tę kremową tapetę, jak w dużym pokoju.

Co do mebli - może ciemne (wenge), będą pasować teraz i jak się znudzisz kolorami, to też łatwo coś dobierzesz pod te meble i podłogę.
Do jakich firm meblarskich masz dostęp w swijej miejscowości, może w ten sposób będzie łatwiej doradzic konkretne meble.
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 10:45   #1068
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez kraajanka Pokaż wiadomość
Aniu,
jeśli chodzi o przedpokój to może wybież tę kremową tapetę, jak w dużym pokoju.

Co do mebli - może ciemne (wenge), będą pasować teraz i jak się znudzisz kolorami, to też łatwo coś dobierzesz pod te meble i podłogę.
Do jakich firm meblarskich masz dostęp w swijej miejscowości, może w ten sposób będzie łatwiej doradzic konkretne meble.
Mam dostęp do większości sklepów meblowych m.in. Black Red White, Ikea, Agata, Bog Fran (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie nazwy), Bodzio i pewnie jeszcze kilka innych by się znalazło
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 15:00   #1069
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Jutro dokładniej zobacze, na dzien dzisiejszy w sypialni pasowałyby meble z IKEA:
z serii: ASPELUND, HOPEN - to pod kolor podłogi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aspelund ikea.jpg (48,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hopen ikea.jpg (37,5 KB, 35 załadowań)
__________________
Pozdrawiam))

Edytowane przez kraajanka
Czas edycji: 2009-01-14 o 10:19
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 10:18   #1070
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Tak jak wcześniej wspomniałam z Ikei są ładne i dobre meble.
Z Bodzio meble wybrałabym meble bodziosystem do sypialni i dużego pokoju w kolorze orzecha.
Z Agata Meble ładne są z serii Lima (dąb ciemny), Mefisto (dąb wenge), Modern Home (wenge), Monte Carlo (dąb wenge). Tu masz wieksze pole do popisu a i meble są ciekawsze i ładniejsze.
Wszystko jednak obejrzyj w sklepie, bo czasem są przekłamane kolory w internecie i wtedy zdecydujesz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bodziosystem.jpg (45,5 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bodziosystem salon.jpg (50,8 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Monte Carlo.jpg (34,0 KB, 133 załadowań)
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 15:11   #1071
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez kraajanka Pokaż wiadomość
Jutro dokładniej zobacze, na dzien dzisiejszy w sypialni pasowałyby meble z IKEA:
z serii: ASPELUND, HOPEN - to pod kolor podłogi.
te meble nie pasują. mają kolor zbyt zbliżony do kolru podłogi. powinny być trochę ciemniejsze lub podłoga powinna być jaśniejsza.
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 17:45   #1072
mitsuki
Raczkowanie
 
Avatar mitsuki
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Mam problem! więc mam pokój z szerokości 2m i długości 5m ( na dole fotka) i chciałabym pomalowac go na czerwono. Zastanawiałam się nad tym bardzo długo i już nie zmienie zdania na inny kolor jednak mam wątpliwosci co do tego czy pomieszczenie się nie zmiejszy jeśli pomaluje wszystkie tak samo. Może połączyć to jakoś z beżem? albo innym odcieniem? tyko jakim? i jak pomalowac? dwie długie ściany na przeciwko siebie na czerwień i dwie małe na beż? czy na odwórt? a może jedną małą i długa na czerwono i tak samo z innym odcieniem? proszę o pomoc bo remont zaczyna sie za kilka dni a muszę podjąc decyzje w jak najkrótszym terminie ;((


http://i42.tinypic.com/99o31w.jpg
mitsuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 08:09   #1073
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Aspelund są zbliżone do koloru podłogi ale z serii hopen są ciemniejsze. Bardziej jednak skupiłam się na meblach dużo ciemniejszych - bo takie bym bardziej polecala np.: z bodzio meble. Myśle, ze i tak trzeba je zobaczyć w sklepie.
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 08:17   #1074
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Na czerwono możesz pomalować tylko krótsze ściany, dłuższe pomaluj na jaśniejszy kolor w odcieniu beżu - pozwoli to troszkę wyrównać proporcje tego "wagonowatego" pokoju.
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 09:51   #1075
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Meble zbliżone kolorem do podłogi, ale ciut ciemniejsze z firmy:
http://www.matkowski.pl/?pg=oferta
Może takie zestawienie pomoze Ci w wyborze mebli. Jeśli mają być w odcieniu podłogi, to niech meble bedą ciemniejsze od niej - nie będą się ze sobą zlewac.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20080128_170238.jpg (67,7 KB, 72 załadowań)
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:54   #1076
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
te meble nie pasują. mają kolor zbyt zbliżony do kolru podłogi. powinny być trochę ciemniejsze lub podłoga powinna być jaśniejsza.
Właśnie tego się obawiam Może zmienię jeszcze kolor podłogi. Na szczęście podłogę można na końcu zrobić, więc jeszcze będzie czas żeby zmienić zdanie.

Krajanko, bardzo dziękuje za pomoc
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 07:37   #1077
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

A mi osobiście ta podłoga podoba się i ładnie pasuje do tapet, które wybrałaś. Meble zawsze dobierzesz, do każdej podłogi. Tak jak wcześniej napisałam ładnie będą wyglądały meble w ciemniejszych odcieniach(typu wenge, orzech).
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 21:56   #1078
Porcelaine
Raczkowanie
 
Avatar Porcelaine
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam
Zamierzam nieco ożywić mój pokój, i co najważniejsze pozbyć się tego niebieskiego. Aktualnie ściany mam kremowe, a meble niebieskie (fuj!) Chciałabym ściany przemalować na na dwa odcienie fioletu. Jeden taki bardzo mocny, a drugi delikatny liliowy. I do tego chciałabym dobrać jakiś ładny kolor frontów. Zastanawiałam się nad wrzosowym. Ale obawiam się, że pokój może wtedy wyglądać jak u lalki Barbie. Pokój mam niestety dość wąski (ale długi). Wiem, że ciemne barwy pomniejszają pomieszczenia, ale takie właśnie mi się podobają ;p Zesztą raczej, by mi chyba nie przeszkadzał taki malutki pokoik.
__________________
55-54-53-52-51-50

Drożdże od 24 II
Porcelaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 13:15   #1079
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

może czerwone, zreszta to wszystko zależy od "stylu" w jakim są meble. masz jakieś zdjęcia tych mebli, które chcesz mieć?
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 07:27   #1080
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Czerwone meble sobie odpuść, to jakiś żart chyba, brr...
Fioletowy i niebieski ładnie ze sobą harmonizują. Jednak jeśli chcesz zmienić kolor mebli, to lepiej daj w kolorze neutralnym. Przy fioletach ładnie wyglądają białe połyskujace meble lub w kolorze jasnego drewna. Poszalałabym z dodatkami w mocniejszych odcieniach, np. różowym, śliwkowym, limonkowej zieleni, turkusie.
Możesz okleic meble okleiną w kolorze drewna boki, a fronty białą lub delikatnie kremową.
Pamiętaj, że jeśli pokój jest w kształcie prostokata, to ciemnym kolorem pomaluj krótsze ściany, a jasnym dłuższe. Wyrównasz w ten sposób delikatnie proporcje pomieszczenia.
__________________
Pozdrawiam))

Edytowane przez kraajanka
Czas edycji: 2009-01-21 o 07:31
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 17:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.