przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-15, 19:33   #4951
xwhisper
Raczkowanie
 
Avatar xwhisper
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 73
Przetłuszczające i oklapłe włosy...

Witam was serdecznie, mam taki dośc spory problem.
Zawsze miałam dość długie włosy , do 70 cm.
I nie było z nimi większego problemu. Miesiąc temu obcięłam włosy na długiego asymetrycznego boba. Wygląda to ładnie , ale tylko w 1 dzień po myciu. Moje włosy po strzyżeniu , po 1 dniu strasznie się przetłuszczają i są oklapłe, takie przylizane. Co mogłabym zrobić, żeby jakoś zniwelować to przetłuszczanie. Nigdy nie musiałam myć włosów codziennie,( myłam co 3-4 dni) i do 4 wyglądały bardzo świeżo.
Włosy zanim odrosną to trochę potrwa a problem jest ..
Pomóżcie.
xwhisper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 21:43   #4952
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Przetłuszczające i oklapłe włosy...

Cytat:
Napisane przez xwhisper Pokaż wiadomość
Witam was serdecznie, mam taki dośc spory problem.
Zawsze miałam dość długie włosy , do 70 cm.
I nie było z nimi większego problemu. Miesiąc temu obcięłam włosy na długiego asymetrycznego boba. Wygląda to ładnie , ale tylko w 1 dzień po myciu. Moje włosy po strzyżeniu , po 1 dniu strasznie się przetłuszczają i są oklapłe, takie przylizane. Co mogłabym zrobić, żeby jakoś zniwelować to przetłuszczanie. Nigdy nie musiałam myć włosów codziennie,( myłam co 3-4 dni) i do 4 wyglądały bardzo świeżo.
Włosy zanim odrosną to trochę potrwa a problem jest ..
Pomóżcie.

A używasz jakiś środków do stylizacji? Może zmieniłaś pielęgnację? Silikony?
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 15:42   #4953
Otino
Raczkowanie
 
Avatar Otino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 51
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cześć dziewczyny, możecie mi coś poradzić na włsoy przetłuszczające się? Mam włosy długie do pasa, gęste, trochę puszące się. Jakiś rok temu zaczęły mi się delikatnie przetłuszczać, drugiego dnia po myciu w godzinach wieczornych włosy wyglądały tak, że wolałam już nie robić sobie kucyka, gdyż to własnie po bokach głowy włosy mi się przetłuszczają narbadziej. Od tamtego czasu było coraz gorzej, włosy nadal myję co 2 dni gdyż nie wyobrażam sobie codziennego mycia, wysuszenie moich włosów zajmuje wieczność, plus ogólnie włosy wyglądają lepiej drugiego dnia gdyż się już tak nie puszą.
Teraz tuż po wysuszeniu włosów widzę po bokach głowy początki tłuszczenia się. Myję je dokładnie, więc nie wiem dlaczego tuż po umyciu się tak dzieje. Mam w domu chyba 4 szampony przeciw przetłuszczaniu się włosów, jeden z palmolive drugi z joanny z rzepy head and shoulders przeciw przetłuszczaniu się i timotei.. Żaden nie pomógł. Macie jakieś sprawdzone szampony albo domowe sposoby aby włosy się mniej przetłuszczały?
Otino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:07   #4954
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
Od tamtego czasu było coraz gorzej, włosy nadal myję co 2 dni gdyż nie wyobrażam sobie codziennego mycia, wysuszenie moich włosów zajmuje wieczność, plus ogólnie włosy wyglądają lepiej drugiego dnia gdyż się już tak nie puszą.
Na puszące się włosy powinna pomóc odżywka do włosów. A skórę głowy należy myć tak często, jak tego potrzebuje.

Cytat:
Teraz tuż po wysuszeniu włosów widzę po bokach głowy początki tłuszczenia się. Myję je dokładnie, więc nie wiem dlaczego tuż po umyciu się tak dzieje.
Suszysz włosy suszarką z ciepłym nawiewem? Jak tak, to zmień na zimny nawiew. Unikaj też suszenia włosów przy głowie, bo to może wzmagać przetłuszczanie.

Cytat:
Mam w domu chyba 4 szampony przeciw przetłuszczaniu się włosów, jeden z palmolive drugi z joanny z rzepy head and shoulders przeciw przetłuszczaniu się i timotei.. Żaden nie pomógł. Macie jakieś sprawdzone szampony albo domowe sposoby aby włosy się mniej przetłuszczały?
Moim zdaniem najlepsze są szampony ziołowe, np. familijny rumiankowy. Szampon powinien mieć jak najmniej substancji obciążających włosy, bo to sprzyja przetłuszczaniu.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:29   #4955
Otino
Raczkowanie
 
Avatar Otino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 51
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Na puszące się włosy powinna pomóc odżywka do włosów. A skórę głowy należy myć tak często, jak tego potrzebuje.



Suszysz włosy suszarką z ciepłym nawiewem? Jak tak, to zmień na zimny nawiew. Unikaj też suszenia włosów przy głowie, bo to może wzmagać przetłuszczanie.



Moim zdaniem najlepsze są szampony ziołowe, np. familijny rumiankowy. Szampon powinien mieć jak najmniej substancji obciążających włosy, bo to sprzyja przetłuszczaniu.
Odżywki używam przy każdym myciu, mam ich też bardzo dużo, ale żadne nie pomagają na puszenie się.

Suszę z ciepłym nawiewem, jak wspomniałam włosy mam bardzo długie gęste, nawet przy gorącym nawiewie zajmuje to mnóstwo czasu, jakbym suszyła zimnym powietrzem to bym chyba by mi to z godzinę zajęło Natomiast i tak wydaje się że nie w tym leży problem bo czasami nie suszę włosów tylko pozostawiam do wyschnięcia a i tak się prztłuszczają..

Spróbuję kupić sobie jakiś ziołowy szampon w takim razie. Mam nadzieję że się sprawdzi bo już naprawdę nie mam pomysłów
Otino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:40   #4956
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
Odżywki używam przy każdym myciu, mam ich też bardzo dużo, ale żadne nie pomagają na puszenie się.
Niestety, puszenie może być też spowodowane regularnym suszeniem włosów gorącym powietrzem.

Nakładasz odżywkę od samej góry włosów? Czy dopiero np. od ramion w dół?

Cytat:
Suszę z ciepłym nawiewem, jak wspomniałam włosy mam bardzo długie gęste, nawet przy gorącym nawiewie zajmuje to mnóstwo czasu, jakbym suszyła zimnym powietrzem to bym chyba by mi to z godzinę zajęło Natomiast i tak wydaje się że nie w tym leży problem bo czasami nie suszę włosów tylko pozostawiam do wyschnięcia a i tak się prztłuszczają..
Regularne suszenie włosów ciepłym nawiewem (jeśli powietrze dociera też do skóry głowy) może spowodować podrażnienie i przesuszenie skóry głowy. Wtedy nadprodukcja sebum może się pojawiać nawet wtedy, gdy raz wyjątkowo nie wysuszysz włosów suszarką.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:49   #4957
Otino
Raczkowanie
 
Avatar Otino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 51
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Niestety, puszenie może być też spowodowane regularnym suszeniem włosów gorącym powietrzem.

Nakładasz odżywkę od samej góry włosów? Czy dopiero np. od ramion w dół?



Regularne suszenie włosów ciepłym nawiewem (jeśli powietrze dociera też do skóry głowy) może spowodować podrażnienie i przesuszenie skóry głowy. Wtedy nadprodukcja sebum może się pojawiać nawet wtedy, gdy raz wyjątkowo nie wysuszysz włosów suszarką.
Odżywkę nakładam od ramion w dół, nie odważyłabym się zbliżyć do głowy przy takim przetłuszczaniu się. Choć gdzieś czytałam że można myć włosy odżywką ale wydaje mi się to kompletną bzdurą, bo jeśli w produkcie nie ma mydła to tłuszczu się nie wymyje..

Chyba spróbuję odstawić suszarkę w takim razie.. Choć bez suszenia kręcą mi się włosy, bardzo też nie lubię jak mi mokre kłaki latają koło twarzy i moczą ciuchy. Ale lepsze to niż tłuste włosy
Otino jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 16:55   #4958
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
Odżywkę nakładam od ramion w dół, nie odważyłabym się zbliżyć do głowy przy takim przetłuszczaniu się. Choć gdzieś czytałam że można myć włosy odżywką ale wydaje mi się to kompletną bzdurą, bo jeśli w produkcie nie ma mydła to tłuszczu się nie wymyje..
Nie tylko mydło może myć. W każdej odżywce są emulgatory, które mają lekkie działanie myjące. chociaż moim zdaniem jest to metoda tylko dla osób, które mają skórę głowy albo suchą albo przetłuszczającą się w przesuszenia. U tych z naturalnie tłustą skórą metoda się nie sprawdzi.

Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
Chyba spróbuję odstawić suszarkę w takim razie.. Choć bez suszenia kręcą mi się włosy, bardzo też nie lubię jak mi mokre kłaki latają koło twarzy i moczą ciuchy. Ale lepsze to niż tłuste włosy
Skoro Twoje włosy puszą się i kręcą, to znaczy, że są źle pielęgnowanymi lokami. Jeśli nie chcesz spróbować mycia odżywką (jak pisałam mogłoby się sprawdzić, przynajmniej na jakiś czas, jeśli Twoje przetłuszczanie jest związane z przesuszeniem skóry zbyt mocnym dla niej szamponem), to spróbuj chociaż OMO: przed szamponem nakładaj na same mokre włosy odżywkę. To ograniczy przesuszanie włosów przez detergenty w szamponie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 17:15   #4959
Otino
Raczkowanie
 
Avatar Otino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 51
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie tylko mydło może myć. W każdej odżywce są emulgatory, które mają lekkie działanie myjące. chociaż moim zdaniem jest to metoda tylko dla osób, które mają skórę głowy albo suchą albo przetłuszczającą się w przesuszenia. U tych z naturalnie tłustą skórą metoda się nie sprawdzi.



Skoro Twoje włosy puszą się i kręcą, to znaczy, że są źle pielęgnowanymi lokami. Jeśli nie chcesz spróbować mycia odżywką (jak pisałam mogłoby się sprawdzić, przynajmniej na jakiś czas, jeśli Twoje przetłuszczanie jest związane z przesuszeniem skóry zbyt mocnym dla niej szamponem), to spróbuj chociaż OMO: przed szamponem nakładaj na same mokre włosy odżywkę. To ograniczy przesuszanie włosów przez detergenty w szamponie.
Ja tam mogę spróbować wszystkiego byleby pozbyć się problemu. jeśli mycie odżywką może pomóc, to spróbuję. Tylko nie wiem jakiego efektu się spodziewać. czy po umyciu odżywką włosy powinny być być umyte, czy będą trochę tłuste? Kiedyś przeczytałam że można sobie kupić szampon dla dzieci jeśli się ma przetłuszczające włosy, więc oczywiście spróbowałam, ale strasznie kiepsko się pienił i włosów też za dobrze nie wyczyścił. Obawiam się że to samo, a prawdopodobnie jeszcze gorzej będzie z odżywką.
Otino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 17:23   #4960
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
Ja tam mogę spróbować wszystkiego byleby pozbyć się problemu. jeśli mycie odżywką może pomóc, to spróbuję. Tylko nie wiem jakiego efektu się spodziewać. czy po umyciu odżywką włosy powinny być być umyte, czy będą trochę tłuste? Kiedyś przeczytałam że można sobie kupić szampon dla dzieci jeśli się ma przetłuszczające włosy, więc oczywiście spróbowałam, ale strasznie kiepsko się pienił i włosów też za dobrze nie wyczyścił. Obawiam się że to samo, a prawdopodobnie jeszcze gorzej będzie z odżywką.
Szampon szamponowi nierówny. Te dla dzieci też mają przecież bardzo różne składy. W tym zdarzają się szampony wybitnie natłuszczające włosy, więc można mieć po umyciu włosy bardziej tłuste niż przed umyciem
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 17:29   #4961
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
Ja tam mogę spróbować wszystkiego byleby pozbyć się problemu. jeśli mycie odżywką może pomóc, to spróbuję. Tylko nie wiem jakiego efektu się spodziewać. czy po umyciu odżywką włosy powinny być być umyte, czy będą trochę tłuste? Kiedyś przeczytałam że można sobie kupić szampon dla dzieci jeśli się ma przetłuszczające włosy, więc oczywiście spróbowałam, ale strasznie kiepsko się pienił i włosów też za dobrze nie wyczyścił. Obawiam się że to samo, a prawdopodobnie jeszcze gorzej będzie z odżywką.
Testowałam do mycia odzywki Kallos Serical Placenta i Mrs Potters z arniką. Od razu po włosy nie są tłuste, wyglądają na umyte, ale na dłuższą metę szybko się przetłuszczają od skóry i strąkują. Na długości są normalne, jak po szamponie. Tylko ja mam skórę tłustą z natury i włosy myte codziennie - w tym przypadku mycie odżywką nic nie da. Ale spróbować zawsze można, jeśli się nie wie, co jest przyczyną przetłuszczania (a może nią być zbytnie wysuszenie skóry przez szampon).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 18:11   #4962
p_picasso
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Pięlęgnacja włosów przetłuszczających się u mężczyzny

Witam drogie Panie,
Chciałem zapytać Was o zdanie dotyczące pięlęgnacji włosów, wszak kobiety znają się na tym najlepiej.
Otóż jestem facetem w wieku 25, od kilku lat myję codziennie włosy przez co wyglądają dosyć licho - tzn. są sianowate i słabo odżywione. Mam cerę chyba tłustą, przez co codziennie te krótkie włosy muszę myć żeby jakoś wyglądały - używam do tego szamponu Timotei Men Cool and Fresh do włosów normalnych i przetłuszczających się.

To co chciałbym zrobić to jakoś odżywić te włosy i w ogóle skórę głowy żeby się zregenerowała i żeby włosy się nie przetłuszczały tak często. Czy mogłybyście mi polecić jakiś dobry i (w miarę) tani sposób na przywrócenie/nadanie siły włosom?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam Pablo
p_picasso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-29, 10:43   #4963
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pięlęgnacja włosów przetłuszczających się u mężczyzny

Takie szampony zazwyczaj są dość mocne- używane codziennie osłabiają włosy. Może spróbowałbyś czegoś lżejszego? Barwa (np. rumiankowa) lub Babydream dobrze oczyszczają włosy, a przy tym nie są tak mocne. Jeśli chcesz odżywić włosy (jak rozumiem są suche) myślę, że powinieneś zainwestować w jakąś maseczkę (Kallos placenta, Biowax lub coś tego typu) i nakładać ją ze dwa/trzy razy w tygodniu, ale nie wcierać w skórę głowy tylko w końce. Na porost zaś dobre są wcierki (Jantar np.).
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 22:31   #4964
p_picasso
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Dziękuję za odpowiedź, ok, kupię jakiś lżejszy szmpon. Jeżeli chodzi o maseczkę to ciężko mi będzie wcierać w same końce bo tych włosów są 4cm, więc coś złego jest we wcieraniu także w skórę głowy?

Włosy ogólnie mam dosyć suche i cienkie, nie mają 'zdrowego' wyglądu, a na następny dzień po umyciu już są tłuste.
p_picasso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 23:09   #4965
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez p_picasso Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, ok, kupię jakiś lżejszy szmpon. Jeżeli chodzi o maseczkę to ciężko mi będzie wcierać w same końce bo tych włosów są 4cm, więc coś złego jest we wcieraniu także w skórę głowy?
Maski zawierają tłuszcze, które obciążają włosy przy skórze i przetłuszczają samą skórę.
Przy takiej długości włosów możesz spróbować nałożyć maskę/odżywkę przed myciem i potem zmyć niezbyt mocnym szamponem, jakiś efekt powinien być.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 18:46   #4966
seedling
Przyczajenie
 
Avatar seedling
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 16
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Witam w klubie przetłuszczających się włosów
Niestety jestem blondynką o cienkich bardzo włosach. Myję głowę codziennie wieczorem i nie było by w tym nic złego gdyby nie fakt, ze wystarczy pół dnia a włosy robią się już tłuste. Z racji na długość i kolor włosów musze używać odżywki, staram się myć włosy w szamponie dla dzieci ale bardzo plącze mi on włosy. Niestety w grzywce i rozpuszczonych włosach takze nie mogę chodzić.
Jeśli nie nałożę odżywki - nie rozczesze włosów a jak nakładam - włosy się tłuszczą. Kiedy skóra jest przetłuszczona wyczuwam pełno krostek ropnych przy włosach. Dermatolog nie pomógł, polecił mi szampon na łupież. Help
seedling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 18:48   #4967
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez seedling Pokaż wiadomość
Witam w klubie przetłuszczających się włosów
Niestety jestem blondynką o cienkich bardzo włosach. Myję głowę codziennie wieczorem i nie było by w tym nic złego gdyby nie fakt, ze wystarczy pół dnia a włosy robią się już tłuste. Z racji na długość i kolor włosów musze używać odżywki, staram się myć włosy w szamponie dla dzieci ale bardzo plącze mi on włosy. Niestety w grzywce i rozpuszczonych włosach takze nie mogę chodzić.
Jeśli nie nałożę odżywki - nie rozczesze włosów a jak nakładam - włosy się tłuszczą. Kiedy skóra jest przetłuszczona wyczuwam pełno krostek ropnych przy włosach. Dermatolog nie pomógł, polecił mi szampon na łupież. Help
Jakiego szamponu teraz używasz?
Czy ze skórą na twarzy masz podobny problem? Też szybko się przetłuszcza?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 05:20   #4968
seedling
Przyczajenie
 
Avatar seedling
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 16
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Używam Babydream Shampoo rossmanowski szampon dla dzieci. A skóra na twarzy jest wręcz przeciwnie skrajnie wysuszona, po kapieli mam czerwone łuszczące się place i wyraźnie twarz jest ściągnięta.
seedling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 10:36   #4969
Predatory Lettuce
Raczkowanie
 
Avatar Predatory Lettuce
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 32
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez seedling Pokaż wiadomość
Używam Babydream Shampoo rossmanowski szampon dla dzieci. A skóra na twarzy jest wręcz przeciwnie skrajnie wysuszona, po kapieli mam czerwone łuszczące się place i wyraźnie twarz jest ściągnięta.
Idz do dermatologa. Mozesz miec ŁZS
Predatory Lettuce jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-06, 09:36   #4970
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Potrzebuje szamponu do wlosow przetluszczajacych sie, z lupiezem (chyba suchym). Po jakim czasie dziala szampon przeciwlupiezowy (Catzy)? Ostatnio uzywalam szamponu Emolium (nawilzajacego), Trzy ziola, Ziaja Lawendowa (o innych juz tu pisalam). Pierwsze dwa bardzo poprawily mi swiezosc wlosow (nadal musialam myc codziennie, ale lepiej wygladaly), Ziaja wcale.
Jakies propozycje?
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-06, 13:41   #4971
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Kallos przeciwłupieżowy- ten fioletowy z serii KJMN. Moja mama używa trzecią butelkę i jest zachwycona.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-06, 13:46   #4972
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

A gdzie sie kupuje kosmetyki Kallos? I jaka to seria (nigdy nie uzywalam)?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-06, 14:03   #4973
Doncia125
Raczkowanie
 
Avatar Doncia125
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 265
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
A gdzie sie kupuje kosmetyki Kallos? I jaka to seria (nigdy nie uzywalam)?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja zamawiam na allegro. Nie są drogie, ok. 15 zł.
__________________
'Winners don't make excuses' H.S.
Doncia125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-06, 19:29   #4974
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
A gdzie sie kupuje kosmetyki Kallos? I jaka to seria (nigdy nie uzywalam)?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja Mamie zawsze zamawiam (i sobie, tylko innych rodzajów, bo mam inne włosy) na iperfumy.pl . To ten: http://www.iperfumy.pl/kallos/kjmn-s...eciw-lupieowi/. Ano i ceny, szczególnie za te większe mają świetne. A jeśli chodzi o samo przetłuszczanie się (nie wiem jak z łupieżem) od siebie polecam Chantal Sessio Refreshing.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb

Edytowane przez SceneQueene
Czas edycji: 2014-06-06 o 19:31
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 16:49   #4975
GlamKitty
Zakorzenienie
 
Avatar GlamKitty
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 352
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Dziewczyny, czy którejś z Was udało się wygrać z problemem przetłuszczających się włosów? Ja już tracę nadzieję...

Od kilku miesięcy używam szamponu Babydream, poprawnie nakładam odżywki, płuczę włosy jedynie w letniej/chłodnej wodzie, a one jak się przetłuszczały tak dalej się przetłuszczają. Chciałabym je myć 3 razy w tygodniu, a muszę codziennie!

Myślałam, że może suchy szampon mnie uratuje, a on też nawala - nawet Batiste zostawia po sobie ślady, które wyglądają jak łupież
GlamKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 17:11   #4976
conestilo
Raczkowanie
 
Avatar conestilo
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 52
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez GlamKitty Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy którejś z Was udało się wygrać z problemem przetłuszczających się włosów? Ja już tracę nadzieję...

Od kilku miesięcy używam szamponu Babydream, poprawnie nakładam odżywki, płuczę włosy jedynie w letniej/chłodnej wodzie, a one jak się przetłuszczały tak dalej się przetłuszczają. Chciałabym je myć 3 razy w tygodniu, a muszę codziennie!

Myślałam, że może suchy szampon mnie uratuje, a on też nawala - nawet Batiste zostawia po sobie ślady, które wyglądają jak łupież
Wypróbowałam już chyba wszystkie możliwe suche szampony, ale nic to nie dało mam bardzo długie i gęste włosy i nie jestem w stanie myć ich częściej niż co drugi dzień, dlatego dołączam się do pytania
conestilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 17:27   #4977
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez GlamKitty Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy którejś z Was udało się wygrać z problemem przetłuszczających się włosów? Ja już tracę nadzieję...
U mnie skóra wyraźnie wolniej się przetłuszczała, kiedy piłam wierzbownicę. Niestety to przemiłe ziółko ingeruje w gospodarkę hormonalną, a mój układ krążenia bardzo źle znosi takie eksperymenty, więc z tego powodu musiałam herbatki wierzbownicowe odstawić.
Obecnie myję włosy codziennie, co półtora dnia, czasem co dwa dni (zależy od tego, jak i ile pracuję).
Na pewno źle na nie działają szampony z silikonami. Właśnie zaliczyłam znajomość z szamponem wygładzającym Artego z 3 silikonami i nie wiem, czy dam radę zużyć go do końca, bo włosów wcale nie wygładza, a stosowany regularnie wzmaga przetłuszczanie skóry.
Poza tym włosy mam dłużej świeże przy skórze głowy, jak sczesuję je do góry i noszę np w koczku. Najgorzej jak rozpuszczę i szorują o czoło i skronie.
Jak widać już przetłuszczenie a nie mogę ich umyć, to wspomagam się pudrem jedwabnym Dr Hauschki.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-06-17 o 17:29
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 15:00   #4978
amalke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 76
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

A próbował ktoś szamponu barbicide do odświeżenia włosów bez mycia?
amalke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 15:52   #4979
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Właśnie sobie wczoraj kupiłam Isanę suchy szampon, ale mam mieszane uczucia. Pięknie pachnie, włosy nawet odświeża, tylko że na tym moim obecnym blondzie robi jakby efekt bardzo jasnych refleksów
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 18:22   #4980
bbajecznaa
Raczkowanie
 
Avatar bbajecznaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 54
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Mam dokładnie ten sam problem .... i również kiedyś wyczytałam w internecie taką radę , aby przetłuścić je i wtedy gruczoły z lekka będą mniej intensywne. Totalnie w to nie wierz , bo to pic na wode ...nie umyłam włosów jeden dzień, to na drugi dzień bez umycia włosów nie wyszłam z domu. Moim sposobem na radzenie sobie z tą dolegliwością , jest dość częste zmienianie szamponu , a mianowicie , co tydzień , ale pomaga , bynajmniej mi , head & shoulders miałam ostatnio (najlepiej dla włosów przeciwłupieżowych , bo zmniejszają wydzielanie łoju , chociaż odrobinkę , a to zawsze coś ) , teraz mam np nivea , o taki :



I np przez tydzień myję nivea , na drugi tydzień innym , jak się skończą butelki z tymi szmponami to kupuję dwa inne , i znowu powtarzam tydzień jednym tydzień drugim , co prawda musze nadal myć włosy codziennie , ale przynjamniej jesli umyję włosy rano to do wieczora mam nadal świeże. )

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez amalke Pokaż wiadomość
A próbował ktoś szamponu barbicide do odświeżenia włosów bez mycia?

tak , ja próbowałam , jest odświeżenie dobre dla włosów , które nie mają skłonności do przetłuszczania się , a jesli ja np. mam to te włosy czasem gorzej wyglądały po użyciu go ......

Edytowane przez bbajecznaa
Czas edycji: 2014-06-18 o 18:20
bbajecznaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.