Dragee czyli migdały w cukrze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-26, 17:23   #1
Frankie
Przyczajenie
 
Avatar Frankie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 20

Dragee czyli migdały w cukrze


Przede wszystkim dzięki za wszelkie inspiracje, które stąd wyniosłam. Po raz pierwszy jestem świadkową na ślubie i nie miałam za bardzo pojęcia jak pomóc mojej siostrze.

Jestem ciekawa, czy któraś z Was wykorzystała coś takiego jak dragee. Są to migdały w cukrze w kolorze różowym, błękitnym i białym, które podarowywuje się gościom z okazji ślubów, chrzcin, komunii. Jest to zwykle praktykowane we Francji, jako symbol życia i zdrowia.
Zawija się w małe paczuszki po kilka sztuk... Uważam, że jest to niezwykle urocze.
Miałam je sprowadzić z Francji, ale okazało się, że znalazłam takie w sklepie w W-wie. My takie paczuszki z tiulu pod kolor przewodni wesela umieścimy na talerzach a do nich przyczepimy karteczki z nazwiskami gości.
Jestem ciekawa czy ten zwyczaj się przyjmie u nas ???
Frankie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 18:31   #2
princessa0121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 107
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

ja właśnie o tym myślałam , jak nie dostanę migdałów to może być rafaello albo jakieś cukierek aby się oczywiście nierozpaćkał jak będzię gorąco, a te woreczki myśle sama zrobić kupić organże wstążki karteczki wydrukować ale nie imieniem gości ale z podziękowaniem za przybycie
princessa0121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 21:06   #3
annyonne
Raczkowanie
 
Avatar annyonne
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 278
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

U nas na ślubie będą migdałki. Zamówiłam je na allegro - bardzo duży wybór. Dobrze, że zamówiłam ich ciut więcej bo są przepyszne i już zdarzyło mię kilka skubnąć A zamiast tiulu kupiłam malutkie ozdobne pudełeczka, bardziej pasuje nam to do koncepcji wystroju sali.
annyonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 12:12   #4
Frankie
Przyczajenie
 
Avatar Frankie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 20
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

To prawda ... są przepyszne !!! Możliwości zapakowanie jest bardzo wiele, wystarczy przejrzec francuskie strony związane z tematyką ślubną. I jako dekoracja dodatkowa stołu myślę, że się sprawdza.
Kiedyś dostałam migdały na chrzcinach w pudełeczku w kształcie kwiatuszka i do dziś trzymam tam jakieś drobiazgi ;-)
Takie podziękowania dla gości bardzo mi się podabają ;-)
Frankie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 12:17   #5
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

Ja dostałam takie migdały na chrzcie kuzyna i komunii kuzynki. Mieszkają we Włoszech i tam też jest to bardzo popularne . Gdzieś chyba jeszcze mam te woreczki .
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 21:09   #6
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

w Europie to jest popularne, w Belgii każda okazja jest dobra, żeby dostać paczuszkę pastelowych draży.
Tu jest dużo informacji na temat draży:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=47876

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118836
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 09:42   #7
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

frankie to jest ostatnio dość popularny wyczaj i temat na forum. było już kilka takich wątków, więc polecam popatrzeć w zakładkę ślubną tradycje ... ja sama też daję migdały w woreczkach i wykorzystam je jako winietki.
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-01, 22:38   #8
Frankie
Przyczajenie
 
Avatar Frankie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 20
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

I w dodatku sa naprawde pyszne, nie mozna sie od nich oderwac ;-)
Choc nobliwsza część rodziny nieco narzekała, ze zęby można sobie połamac
Frankie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 12:44   #9
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

Cytat:
Napisane przez Frankie Pokaż wiadomość
Możliwości zapakowanie jest bardzo wiele, wystarczy przejrzec francuskie strony związane z tematyką ślubną. I jako dekoracja dodatkowa stołu myślę, że się sprawdza.
Kiedyś dostałam migdały na chrzcinach w pudełeczku w kształcie kwiatuszka i do dziś trzymam tam jakieś drobiazgi ;-)
Z chęcia przejrzałabym takie strony,ale nie znam francuskiego i nie wiem co mam wpisać. Możesz mi pomóc? Może jakieś linki?
Chciałabym zapakować je w coś innego niż woreczek / kwadratowe pudełeczko. A może wkleisz zdjęcie tego pudełeczka kwiatuszka?
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 10:54   #10
Frankie
Przyczajenie
 
Avatar Frankie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 20
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

Witaj ;-)

Akurat przegladalam w week-end strony na ten temat i okazuje się, ze w Polsce juz wszystko jest - tylko jakos malo rozpropagowane.
Wejdz sobie na :
http://draze.pl/

Tam znajdziesz pomysly jak mozna fajnie zapakowac.
Przyznam jednak, ze ceny maja zabojcze, jesli chodzi o migdaly - ja luzem kupowalam po 25 pln za kg. A tam jest cena 108 za kg !!!
Frankie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 10:54   #11
anoola
Zadomowienie
 
Avatar anoola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 247
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

Cytat:
Napisane przez princessa0121 Pokaż wiadomość
ja właśnie o tym myślałam , jak nie dostanę migdałów to może być rafaello albo jakieś cukierek aby się oczywiście nierozpaćkał jak będzię gorąco, a te woreczki myśle sama zrobić kupić organże wstążki karteczki wydrukować ale nie imieniem gości ale z podziękowaniem za przybycie
Cześć laseczki Princessa szukałam właśnie wczoraj takich migdałków i można je u nas dostać, ja znalazłam 2 stronki gdzie mozna je zamówić, opinie mają dobre. oto one: www.slubnezakupy.pl i www.destinoamore.pl. Można tam też dostać gotowe krążki z tiulu i wstążeczki ale powiem ci, że na Allegro są o wiele tańsze. Ja też miałam zamiar podarować gościom migdałki, ale chyba jednak zdecyduje się na Rafaello albo jakieć czekoladki bo na któryms forum czytałam wypowiedź dziewczyny, która pracowała przy obsłudze wesel i mówiła, że bardzop często te migdałki nie wzbudzaja zbyt dużego zainteresowanie i goście zostawiaja je nierozpakowane na stołach. Do tego sa dość twarde a u nas będzie tylko najbliższa rodzinka, więc sporo starszych osób- mogą być dla nich kłopotliwe. Poza tym to głównie włoska i francuska tradycja. Pewnie większość gości nie będzie znała symboliki 5 migdałków.
anoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 07:02   #12
Magdzia0108
Zadomowienie
 
Avatar Magdzia0108
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 411
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

Ja właśnie widziałam takie migdałki na allegro. Jedne nawet były z nadzieniem czekoladowym. Czy te zwykłe to jest sam lukier? Takie twarde? Czy da się je zjeść?
__________________
Ty jesteś mną i sobą, a tobą jestem ja i ty

Filcowo, biżutowo:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365901&p age=12


06.07.2004r razem
01.01.2010r zaręczyny
23.06.2012r Żonka
Magdzia0108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 11:55   #13
Frankie
Przyczajenie
 
Avatar Frankie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 20
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

Witaj,
Te z czekolada, to smakuja jak lentilki troche, nie sa twarde, jak te z migdalami. Sa tacy, co ograniczaja sie tylko do draze z czekolada
pozdr. ;-)
Frankie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 00:58   #14
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Dragee czyli migdały w cukrze

tez mialam migdaly na slubie. wlozylam po kilka w koleczka z lawendowego tiulu, zwiazalam organzowa wstazka i dodalam malenka karteczke znapisem dziekujemy imionami i data slubu. Rozstawila mi je dekoratorka na lawkach w kosciele i potem na sali weselnej przy talerzach tez byly. Zeby troche oszczedzic izeby nie bylo tylko tak "migdalowo" kupilam na allegro drazetki rozowo biale ktore tez idealnie pasowaly no i mialy nieco inny ksztalt wiec bylo ciekawiej gdy je wymieszalam z bialymi migdalami wyszlo super.

o znalazlam - dokladnie te to byly. http://allegro.pl/item707616438_czek...z_niemiec.html

Poza tym sa naprawde dobre
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.