Przeterminowane kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-08, 22:45   #1
kamalaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 446

Przeterminowane kosmetyki


Dzis bylam w Szczytnie, w drogerii Image, ponieważ wyhaczyłam tanszego Max Factora... Shimmer Panstik kosztuje tylko 28 zł, postanowiłam go kupic, ponieważ byl tanszy o wiele niz w rosmanie. Przeczytalam gdzies , ze byl tez wycofany 2 lata temu. Umiem odczytywac kody z Max factora i wiem,ze pierwsza cyfra to rok. A cyfra ta to bylo 6- wiec 2006... a pani twierdzila, ze lezy miesiąc a ja do niej"wycofano go 2 lata temu" "tak wycofano, a taki swietny produkt" "a mowi pani ze lezy miesiac" milczenie

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

[quote=kamalaska;12220650]Dzis bylam w Szczytnie, w drogerii Image, ponieważ wyhaczyłam tanszego Max Factora... Shimmer Panstik kosztuje tylko 28 zł, postanowiłam go kupic, ponieważ byl tanszy o wiele niz w rosmanie. Przeczytalam gdzies , ze byl tez wycofany 2 lata temu. Umiem odczytywac kody z Max factora i wiem,ze pierwsza cyfra to rok. A cyfra ta to bylo 6- wiec 2006... a pani twierdzila, ze lezy miesiąc a ja do niej;wycofano go 2 lata temu; tak wycofano, a taki swietny produkt,a mowi pani ze lezy miesiac milczenie
kamalaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 07:26   #2
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Nie zdarzyło mi się kupic przeterminowanego kosmetyku [przynajmniej nic mi nie wiadomo]. Natomiast kiedyś reklamowałam podkład, bo kolor tego, który zakupiłam zdecydowanie różnił się od testera i próbki, którą dostałam. Nie było problemu, oddano mi kasę.

Zastanawiam się jednak, co ekspedientka z tej drogerii dalej zrobiła. Czy zrobiło jej się głupio, zdenerwowała się i wywaliła przeterminowane kosmetyki, czy może stwierdziła, że przecież nie wszyscy umieją czytac kody i na pewno się ktoś jeszcze trafi do kupienia...
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 08:15   #3
Stromanthe
Zadomowienie
 
Avatar Stromanthe
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 476
GG do Stromanthe
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Oj już nie raz "udało" mi się kupić kosmetyki niepełnowartościowe, chociaż z dobrą datą Nie wiem, pechowcem chyba jakimś jestem
Stromanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 08:59   #4
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

A ja się zastanawiam, czy coś można zrobić z taką sytuacją:
Jest na moim osiedlu sklep, ogólnie spożywczy, ale jest też stosiko chemiczno-kosmetyczne. Ostatnio było pudełeczko z "promocją" lakierów do paznokci, cena dość atrakcyjna. Wypatrzyłam śliczny kolor, już chciałam go wziąć, gdy coś mnie tknęło... "Najlepiej zużyć przed... 12.2008" !! Wiem, że to niby nie znaczy, że jest przeterminowany, ale sama nie wiem...
KIerowniczka tego sklepu jest z gatunku tych, które mają klienta gdzieś, więc nie ma nawet sensu, żeby jej to zgłaszać.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 09:08   #5
Nelkaa
Zadomowienie
 
Avatar Nelkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 199
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Mi zdarzyło się kupić dwa razy w tym samym sklepie przeterminowane błyszczyki, które były w promocji i o tej pory zanim kupię cokolwiek sprawdzam datę ważności, no chyba ,że mają kody to z tym już gorzej, bo mogę dopiero w domu sprawdzić
__________________
..połamane skrzydła, zgubiona aureola - taki ze mnie Anioł....



MOJE TWORY BIŻUTERYJNE
Nelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 09:10   #6
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam, czy coś można zrobić z taką sytuacją:
Jest na moim osiedlu sklep, ogólnie spożywczy, ale jest też stosiko chemiczno-kosmetyczne. Ostatnio było pudełeczko z "promocją" lakierów do paznokci, cena dość atrakcyjna. Wypatrzyłam śliczny kolor, już chciałam go wziąć, gdy coś mnie tknęło... "Najlepiej zużyć przed... 12.2008" !! Wiem, że to niby nie znaczy, że jest przeterminowany, ale sama nie wiem...
KIerowniczka tego sklepu jest z gatunku tych, które mają klienta gdzieś, więc nie ma nawet sensu, żeby jej to zgłaszać.

Właśnie dlatego było to pudełeczko z promocją. Dla mnie to dość logiczne, że jeśli w taki sklepie coś wystawiają na promocje to próbują się tego pozbyć, bo jest po terminie.

U mnie w domu handlowym to powszechna praktyka Zazwyczaj są to towary, którym termin ważności mija za kilka dni albo takie już faktycznie po terminie.

Taki lakier moim zdaniem się nie zepsuje. Jeśli nie był wcześniej otwierany i nie dostało się tam powietrze to po otwarciu powinien być ok (nie ciągnący się).
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 09:22   #7
Nelkaa
Zadomowienie
 
Avatar Nelkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 199
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego było to pudełeczko z promocją. Dla mnie to dość logiczne, że jeśli w taki sklepie coś wystawiają na promocje to próbują się tego pozbyć, bo jest po terminie.

U mnie w domu handlowym to powszechna praktyka Zazwyczaj są to towary, którym termin ważności mija za kilka dni albo takie już faktycznie po terminie.

Taki lakier moim zdaniem się nie zepsuje. Jeśli nie był wcześniej otwierany i nie dostało się tam powietrze to po otwarciu powinien być ok (nie ciągnący się).
czasami małe drogerie pozbywają się przez promocję pojedyńczych kosmetyków , które im zostały, ja mam taką koło siebie
__________________
..połamane skrzydła, zgubiona aureola - taki ze mnie Anioł....



MOJE TWORY BIŻUTERYJNE
Nelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 10:03   #8
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość

Taki lakier moim zdaniem się nie zepsuje. Jeśli nie był wcześniej otwierany i nie dostało się tam powietrze to po otwarciu powinien być ok (nie ciągnący się).
Hmm to może zaryzykuję te 4zł z groszami i kupię ten lakier... W sumie wyglądał o wiele lepiej niż niektóre lakiery stojące np. w Naturze pod silnymi lampami.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 11:14   #9
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

No i jak na to zareagowała babka?

Ktoś wie, jak czyta się inne kody?

Ja często nacięłam się na tusze w Rossmannie, które były jakieś nie takie, jak powinny. Pewnie przez te lampy
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 11:58   #10
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Ja od pewnego czasu kupuję kosmetyki tylko w drogerii, w której klienci nie mają dostępu do kolorówki. Nie jest to drogeria samoobsługowa jak Rossmann czy Natura, tylko normalnie są lady, za którymi stoją ekspedientki.

Jakoś odrzuca mnie to, że w Rossmannie każdy może sobie dowolny błyszczyk, podkład czy tusz otworzyć. Niby są testery, ale nikt nie jest w stanie upilnować czy klienci nie otwierają normalnych, przeznaczonych do sprzedaży, produktów.

Kosmetyki w tej drogerii są o kilka zł droższe niż w Rossmannie, ale przynajmniej mam pewność, że nikt mojego podkładu swoimi łapami nie dotykał
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 12:07   #11
kamalaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 446
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

w tym problem, ze w rossmanie są swieze kosmetyki, ale panstik kosztowal tam 9 zl drozej, kupowalam nie raz kosmetyki po terminie i wiem, ze tak jak kolezanka z tematu o kodach waznosci- http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=303753 ze puder i cienie mogą leżeć 5 lat-o ile są suche, w tym roku kupilam puder manhattanu za 15 zl z 30 na przecenie, byl po terminie, jest dobry, wiec moge go uzywac i nie uczula mnie, ciesze sie ze wzielam 2 opakowania tylko dlaczego tak bezczelnie klamia,w tej samej drogerii Image kuzynka kupila isadory podklad i byla niezadowolona-sfermentowal, moze od słońca?może od lamp?

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Ja od pewnego czasu kupuję kosmetyki tylko w drogerii, w której klienci nie mają dostępu do kolorówki. Nie jest to drogeria samoobsługowa jak Rossmann czy Natura, tylko normalnie są lady, za którymi stoją ekspedientki.

Jakoś odrzuca mnie to, że w Rossmannie każdy może sobie dowolny błyszczyk, podkład czy tusz otworzyć. Niby są testery, ale nikt nie jest w stanie upilnować czy klienci nie otwierają normalnych, przeznaczonych do sprzedaży, produktów.

Kosmetyki w tej drogerii są o kilka zł droższe niż w Rossmannie, ale przynajmniej mam pewność, że nikt mojego podkładu swoimi łapami nie dotykał
ja nawet myslalam,ze skoro kupuje tusz po 40 zl np. to poprosze panią w rossmanie o wyjecie z szuflady-czyli tuszu,tkory nie jest na ekspozycji... faktem jest,ze brakuje testerow, ze nie pilnują, wczoraj kobieta na moich oczach oglądała 50 tuszow i otwierala je, az ją wygadalam, ze tak nie mozna, zabrala koszyk i czmychnel,a ja serio zaczynam myslec, zeby ządać zamknietego towaru, zalakowanego i chyba tak zacznę robic,poki co zamawiam drozsze na allegro, a gdy cena jest 15 zl mniejsza, to nie ma co marudzic

Edytowane przez kamalaska
Czas edycji: 2009-05-09 o 12:12
kamalaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 12:46   #12
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Cytat:
Napisane przez kamalaska Pokaż wiadomość

ja nawet myslalam,ze skoro kupuje tusz po 40 zl np. to poprosze panią w rossmanie o wyjecie z szuflady-czyli tuszu,tkory nie jest na ekspozycji... faktem jest,ze brakuje testerow, ze nie pilnują, wczoraj kobieta na moich oczach oglądała 50 tuszow i otwierala je, az ją wygadalam, ze tak nie mozna, zabrala koszyk i czmychnel,a ja serio zaczynam myslec, zeby ządać zamknietego towaru, zalakowanego i chyba tak zacznę robic,poki co zamawiam drozsze na allegro, a gdy cena jest 15 zl mniejsza, to nie ma co marudzic
Jestem ZA! Jak się inwestuje w drogie kosmetyki to się wymaga nienagannej jakości produktu. Droższe kosmetyki typu tusze czy szminki np LOreal czy Max Factor kupuję na allegro u sprawdzonych sprzedawców którzy masowo sprzedają takie kosmetyki, są świeże, sprowadzane z USA i jeszcze nigdy sie nie zawiodłam. Przeważnie są w firmowych blistrach szczelnie zalakowanych więc mam gwarancję że np tusz nie był otwierany, bo głównie o tusze mam zawsze obawy gdy chce kupić w sklepie że już wyschnięty

Ostatnio widzę u siebie w Rzeszowie w Naturze taka praktykę że notorycznie wszystkie kosmetyki kolorowe, nowe na ekspozycji ( wszystko jak leci: tusze, szminki, podkłady ) ekspedientki szczelnie oklejaja taśmą bezbarwną na zamknięciu, całkniem ładnie i starannie no i otwarcie np takiego tuszu nie takie proste dla "oglądaczek" co każdy tusz otwierają żeby "pooglądać jaki jest w środku". W sumie rozwiązanie dobre, mogliby tak w innych sklepach robić albo np do wglądu wszystkich udostępniać wyłącznie testery a pełnowartosciowe produkty za ladą albo pod kluczykiem u ekpedientek.

Takie jest moje zdanie.
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:

Edytowane przez beata_1988
Czas edycji: 2009-05-09 o 12:48
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 13:59   #13
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

dlatego ja zawsze ale to zawsze z kolorówki, a juz tusze to rzęs to fest, kupuje te które są z jakąs pieczątką zaklejenia. no chyba ze juz nie ma a cos mi sie strasznie podoba, to chociaz biore z samego tylu albo prosze z zapasów.
z tymi ladami to wiecie... bylam jakis czas temu w takim sklepie kosmetycznym gdzie wszystko w sumie za ladą bylo. jak wchodzilam to jedna sprzedawczyni stala przy ladzie, ok, ale druga (obserwowalam pokątnie) brala sobie rozne tusze, tego takiego bosku jak maja rimelle i inne, i SIE MALOWALA!!!! poprostu. schowana za regalem.
i taka sytuacja zdarzyla mi sie w innym jeszcze sklepie. a kiedys widzialam jak babka pracująca w Rossmanie wziela sobie balsam i zniknęla za drzwiami służbowymi. a za chwile znowgo przyniosła. ich tam nie pilnują?

dlatego trzeba kupowac te kolorówki co są pieczątką zamknięte. a inne kosmetyki sprawdzac czy maja slady uzywania.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 14:26   #14
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

stare kosmetyki co makijażu to norma w naszych sklepach (zresztą na allegro też)

w rosmannie nagminne jest otwieranie pełnowartościowych kosmetyków przez klientki i obsługę - nigdy nie kupuję tam kolorówki - chyba, że znam klucz do kodów danej marki, kosmetyk jest zapieczętowany i/lub pochodzi z super świeżej serii właśnie dostarczonej do sklepu

inna sprawa - mocne oświetlenie standów z kolorówką też chyba nie wpływa dobrze na kosmetyki

właściwie należałoby nasłać na takich sprzedawców-oszustów rzecznika konsumentów i sanepid
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 14:43   #15
Bachata
Raczkowanie
 
Avatar Bachata
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 183
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Bardzo zainteresował mnie ten temat. Gdzie można znaleźć informacje o odczytywaniu/znaczeniu kodów kosmetyków? Czy może są to informacje ściśle tajne?
Bachata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 14:47   #16
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

jest wątek na wizażystce
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 18:56   #17
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

no no, zdecydowanie nasłać, bo potem kupujesz tusz, niby nowy, a tu nagle po 3 tygodniach juz wysycha.
no i z tymi testerami, serio za mało ich jest. jakby byly zawsze wystawione to mozeby problem "ciekawych klientek" sie rozwiązał. tylko ekspedientki zostaly by do zwalczenia za pomocą oryginalnych pieczątek.
w Naturze widze czasem ze taka oryginalna pieczątka jest zerwana a na nią naklejona tasma przezroczysta zeby znowu nie otwierac. fajnie ze tak robią chociaż ale to i tak juz bylo otwarte i kto wie ile tak polezało...
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 14:52   #18
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Hej , a ja dzis bylam w rossmanie i patrze tonik Bielendy tak normalnie jest za 6zl z groszami , a tu za 2,50 mysle moze tak przeceniony , a data juz po terminie , nie ladnie z ich strony takie produkty sie wyrzuca jak po terminie albo kilka miesiecy wczesniej przecenia;/
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 18:28   #19
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

W Rossmannie to trzeba bardzo uważać. Już raz nacięłam się na nieświeży tusz. Teraz tam kolorówki nie kupuję, lepiej polski kosmetyk w małej drogerii, nie był otwierany,w folii.

A jeśli w Rossmannie to tylko wtedy ja widzę, że jest dostawa i pani wyklada świeży towar na puste półki Wtedy mam pewność, że błyszczyk czy lakier jest świeży, jeszcze w folii zbiorczej.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-11, 20:02   #20
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Rozumiem ja tez uwazam , albo sprawdzam czy ktos juz nie otwieral wczesniej
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 20:44   #21
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W Rossmannie to trzeba bardzo uważać. Już raz nacięłam się na nieświeży tusz. Teraz tam kolorówki nie kupuję, lepiej polski kosmetyk w małej drogerii, nie był otwierany,w folii.
ja w rossmannie wygrzebuje tusz leżący najbliżej ściany, tylko potem trochę roboty jest, jak te z przodu powypadają, żeby je powciskać z powrotem
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 21:16   #22
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

W ogóle to mnie od zawsze zastanawiało dlaczego producenci tak rzadko (albo wcale) foliują fabrycznie kosmetyki kolorowe Dlaczego perfumy i np. kremy do twarzy są zabezpieczone przed otwieraniem, a kolorówka nie ? To przepraszam, w pudrach, podkładach, tuszach i błyszczykach można swobodnie grzebać brudnymi paluchami i jest OK, nie tracą one na wartości użytkowej ?
Wiele razy po zakupach w perfumeriach seciowych gdzie towar podają ekspedientki, zdarzyło mi się przynieść do domu ewidentnie macane łapskami kosmetyki. Najlepiej to widać po kosmetykach Cliniqua, które przez to, że mają "metaliczny" design opakowań, pięknie uwieczniają na sobie odciski palców. Zresztą wielokrotnie mi proponowano obejrzenie pełnowartościowego produktu kiedy nie było testerów. Ekspedientki same otwierały te produkty i maziały się po rękach celem "prezentacji", po czym odkładały z powrotem do szuflady. I to dopiero jest ból, kiedy wywali się na coś okrągłą sumę, a kupuje niepełnowartościowy produkt - otwierany, macany, z bakteriami...NIEMIŁOSIERN IE MNIE TO WKURZA bo wprost nienawidzę jak ktoś grzebie w moich kosmetykach
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 22:37   #23
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

ja miałam lepszą sytuację... zawsze jak kupuję Inglota robię to w małych punktach wystawionych w galeriach handlowych, gdzie panie podają towar. Pewnego razu niestety bardzo potrzebowałam lakieru Inglot a miałam daleko do centrum, więc poszłam do Natury - w jednej z tych drogerii u mnie mają stoisko Inglota ale samoobsługowe, nikt tego nie pilnuje. Zobaczyłam lakier, ale był dziwny... pytam się pani czy mogę prosić numer ten i ten a ona, że proszę sobie wziąć z półki (a przecież na tych małych stoiskach panie dają nie otwierane w pudełeczkach z szafki, a wystawione to testery!) poszłam jeszcze raz zobaczyć, może coś ominęłam ale nie... lakier który ona mi proponowała to był ten, który zobaczyłam wcześniej. Przyglądam się mu, a tam lakieru jest 3/4 butelki (był brązowy dobrze było widać) a reszta dopełniona jakimś bezbarwnym płynem. Myślę, co to za płyn, coś się oddzieliło? tyle lat używam Inglota nigdy u mnie w domu czegoś takiego nie widziałam po wielu miesiącach używania... Ja się patrzę na około na półki a tam... stoi NIE zakręcony rozcieńczacz do lakierów firmy Inglot... do połowy pełny :/ (nie wiem jak to się nazywa, rozcieńczacz? Coś takiego Inglot robi, że jak lakier leży już trochę i robi się strasznie gęsty to dodaje się tego płynu i znów jest rzadki)
masakra ...
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 22:49   #24
milk_choocoolate
Rozeznanie
 
Avatar milk_choocoolate
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 785
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Mam pytanie!
zakupiłam w rossmannie ostatnio mleczko do ciała alterra. Kosztowało całe 4.19, z nalepką "niska cena na dowidzenia" nie zastanawiałam się długo, bo i cena i zapach kuszące a prawie skończyłam swój balsam. No i stosuję sobie go tak tydzień i wszystko mnie niewyobrażalnie swędzi a na skórze mam czerwone placki. Patrze na datę ważności i co widzę? 09.2012! O jezu ale mnie odrzuciło!
co w takiej sytuacji?można zareklamować? Czy raczej to moja wina, bo jako konsument powinnam sprawdzić datę? Nie chodzi mi o zwrot tych 4 zł ale o to że nabyłam w rosie przeterminowane coś....
co myślicie?
__________________
Tak Ci miałam wiele do opowiedzenia...
Wydawało mi się, że o życiu, ale okazuje się , że tylko o sobie...
O sobie w Tobie...
Albo raczej o Tobie we mnie ... '



zapuszczam włosy
pasmo kontrolne: 74 cm
cel pierwszy: 80 cm
milk_choocoolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 08:12   #25
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Cytat:
Napisane przez milk_choocoolate Pokaż wiadomość
Mam pytanie!
zakupiłam w rossmannie ostatnio mleczko do ciała alterra. Kosztowało całe 4.19, z nalepką "niska cena na dowidzenia" nie zastanawiałam się długo, bo i cena i zapach kuszące a prawie skończyłam swój balsam. No i stosuję sobie go tak tydzień i wszystko mnie niewyobrażalnie swędzi a na skórze mam czerwone placki. Patrze na datę ważności i co widzę? 09.2012! O jezu ale mnie odrzuciło!
co w takiej sytuacji?można zareklamować? Czy raczej to moja wina, bo jako konsument powinnam sprawdzić datę? Nie chodzi mi o zwrot tych 4 zł ale o to że nabyłam w rosie przeterminowane coś....
co myślicie?
Ja myślę, że jeśli masz paragon to mogłabyś zadzwonić do Rossmanna ale gdzieś na Infolinię czy coś, nie do sklepu. Tam "wyżej", że tak powiem, złożyć skargę. Opisz to co tutaj, że kupiłaś, nie sprawdziłaś daty bo nie wpadło Ci nawet do głowy , że mogą sprzedać przeterminowany kosmetyk, wszystko Cię swędziało... i może przeproszą i dostaniesz jakiś bon nawet na przeprosiny. U nas była taka sytuacja, tylko musisz mieć paragon...
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 10:34   #26
milk_choocoolate
Rozeznanie
 
Avatar milk_choocoolate
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 785
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Czyli wizyta w sklepie odpada?
oh... Jak dobrze, że trzymam wszystkie paragony
__________________
Tak Ci miałam wiele do opowiedzenia...
Wydawało mi się, że o życiu, ale okazuje się , że tylko o sobie...
O sobie w Tobie...
Albo raczej o Tobie we mnie ... '



zapuszczam włosy
pasmo kontrolne: 74 cm
cel pierwszy: 80 cm
milk_choocoolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 20:52   #27
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

czy to nie jest przypadkiem data produkcji?
reklamację możesz złożyć zawsze
jeśli jest przeterminowane to ja bym zrobiła awanturę
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 22:32   #28
milk_choocoolate
Rozeznanie
 
Avatar milk_choocoolate
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 785
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Też sie zastanawiałam czy jest to data produkcji czy terminu ważności, ale na etykiecie pisze" data ważności patrz spód opakowania" a pod spodem co? 09.2012. Ale żeby się dokładnie upewnić i nie wygłupić idę jutro do innego rosmana biorę ten sam produkt lub podobny i pytam o te oznaczenia na spodzie.
__________________
Tak Ci miałam wiele do opowiedzenia...
Wydawało mi się, że o życiu, ale okazuje się , że tylko o sobie...
O sobie w Tobie...
Albo raczej o Tobie we mnie ... '



zapuszczam włosy
pasmo kontrolne: 74 cm
cel pierwszy: 80 cm
milk_choocoolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 12:53   #29
fantazja__
Raczkowanie
 
Avatar fantazja__
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 116
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

witajcie ja dzis kupilam mleczko do demakijarzu twarzy i w domu zobaczylam ze jest przeterminowane o rok! nie mam niestety paragonu i zdrapalam juz cene z buteleczki. Boje sie ze to zaszkodzi mojej cerze, zapach ma nadal ładny i wydaje sie jeszcze wporzadku ale niewiem czy tego użyć :/
fantazja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 13:29   #30
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Ja bym wyrzuciła, szkoda skóry dla tych kilku złotych.
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.