Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-06, 15:56   #3001
Gagz
Raczkowanie
 
Avatar Gagz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroc:)
Wiadomości: 190
Thumbs up Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

To może czas na mnie i moją opowieść xD

a więc drogie panie i może nieliczni panowie.
Moja historia z włosami to jest ista komedia ale ok.
A więc zapragnąłem mieć czarne włosy a mam średni brąz naturalny taki dziwny lekko wyblakły z natury, bojąc się farb kupowałem szansonetki deli z tego co pamiętam czarna kawa? ale efekt mnie nie zadowalał.
I tak sobie żyłem i wpadłem na pomysł zafarbowanie włosów intensywną czernią z garniera color & shine zmywalna.
I może trudno w to uwierzyć ale zmyło się do zera!!
No i tak chodziłem chodziłem i na wakacje wpadła mi kasa w rączki i wybrałem się do takiej drogerii we wrocławiu, w celu zakupienia czarnego koloru zmywalnego, pani w drogerii < głupia S.... za przeproszeniem> doradziła palette. I tak się zaczeło....

Kolor świetny i nie zniszczone włosy przy farbowaniu, normalnie cudo.
Ogólnie myje przeciwłupieżowym więc sie ciągle spłukiwało aż do pewnego czasu i się kolor zatrzymał miałem włosy koloru czarnego cała grzywka i reszta ciemnobrązowo-czarna i trochę odrostów .

Wku.... się i stwierdzilęm że sobie je pociągne rozjaśniaczem a tym razem brak pieniędzy skłonił mnie do joanny....wiem zaraz mnie ktoś zabije ale no co poradzić.
Udało się..
Prawie...
włosy koloru ciemno rudego i ciemnej grzywki o dziwo.
Włosy się zniszczyły oczywiście....
Nałożyłem farbę ostatniego ratunku braku pieniędzy garnier chyba nutrise brąz, kolor na początku wydawał się czarny ale to tylko w mieszkaniu siostry, po wyprostowaniu ujrzałem brąz taki ok., ale i tak ciemniejszy niż moje naturalne ale kij z tym ważne że były, ogólnie włosy miały na grzywce długość tak do lini oczu na prosto więc ok. ale zniszczone tym bardziej najbardziej z tyłu....
Poleciałem do fryzjerki kazałem podciąć je te zniszczone i z tyłu ścięła z półtora centymetra a z przodu cm.
I tak to rosły rosły tak ok były to robiliśmy koleżance włosy rozjaśniaczem na blond, no i mnie namówiły na takie pasmo, i to była bardzo zła decyzja, włosy nie dość po tej ciemnej grzywce wyszły w kolorze rudawo - złotoblondowym <nie żółtko tylko taki zloty blond>.
Ale stały się takie na końcówkach nieposłuszne i sianowate w tym miejscu że normalnie tragedia, tak więc postanowiłem że sobie trochę to podetnę i tak zrobiłem przed chwilą, wygląda to trochę lepiej ale i tak kupiłem wax-a do suchych i zniszczonych bo ogólnie mam kręcone tyle że prostuje no i nałożę na całość i zobaczymy co dalej.
Ps. od tego rozjaśniacza wtedy po tych czarnych prawie kompletnie przestały się kręcić.
Ps2. Mam już odrosty po tym brązie który teraz jest taki czekoladowo rudy <czerwony> w słońcu śmiesznie to wygląda ale dążę teraz do naturalnego...
Gagz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-07, 21:54   #3002
Gagz
Raczkowanie
 
Avatar Gagz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroc:)
Wiadomości: 190
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Widzę że coś tak forum ucichło po mojej wypowiedzi??
Mam nadzieje że nikt się nie przeraził
Gagz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 00:01   #3003
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Gagz Pokaż wiadomość
To może czas na mnie i moją opowieść xD
Właśnie zaczęłam czytać ten wątek i
Nie wiem w sumie czego oczekujesz od tego forum
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 14:21   #3004
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

no ciesz się że wgl masz jeszcze włosy
ja rozjaśniłam gdzieś rok temu o 2 tony jakimś dziadostwem i włosy po prostu łamały się w rękach.
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:50   #3005
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomości: 971
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

gagz-to po prostu obetnij włosy na jeża i zapuszczaj od nowa. jesteś facetem więc to nie problem
__________________
Dokąd idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mną,
pomóż mi.
aga24zuzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 16:33   #3006
mimochodem
Raczkowanie
 
Avatar mimochodem
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 422
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Ja mam jakąś tragedie na głowie ;/ nie dość że już 5 miesięcy bez farbowania i kolor wyblakł do jakiegoś niezdefiniowanego rudo-blondo-brązu, są odrosty (5 cm), to jeszcze włosy mam wybitnie zniszczone. Problem w tym, że MUSZĘ je układać bo teraz jak zaczeły odrastac nie mogę sobie pozwolić na wyjście gdzies bez ułożonych bo wyglądam tragicznie w takich przyklapniętych. Siegaja mi tak z 6 cm za uszy, na fryzjera porządnego narazie mnie nie stać, poczekam jeszcze z dwa tygodnie, jakos sie przemecze i pójdę żeby mi chociaz jakąś znośna fryzurke do dalszego zapuszczania zrobila.
Farbowac narazie nie chce, jeszcze bardziej je tym dobiję. Zaczęłam łykac Vitapil 16 dni temu, zobaczymy czy coś poradzi. Odłożyłam tez lakier i pianke do włosów, została jedynie okrągła szczotka i suszarka, ale tez nie codziennie. Ehh tragedia
__________________
walka ze zbędnymi centymetrami

talia: 64->60
biodra: 90->85
udo: 52->49


mimochodem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 20:42   #3007
Hermit
Zadomowienie
 
Avatar Hermit
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: woj. pomorskie <3
Wiadomości: 1 800
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

no ja tak samo nie farbuje juz ho ho od marca 2009 bo bylam przekonana ,ze jak zapuszcze naturalne wlosy to beda piekne zdrowe itp... nic bardziej mylnego wlosy wygladaja tragicznie!! wygladalam sto razy lepiej jak farbowalam wlosy i prostowalam (teraz juz nie prostuje) sama nie wiem co zrobic, bo mam swoje naturalne gdzies do brody. mama i tz mnie namawiaja na blondzik
Hermit jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 21:42   #3008
Gagz
Raczkowanie
 
Avatar Gagz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroc:)
Wiadomości: 190
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

No mam mam te włosy bo ogolnie z natury są strasznie gęste i mocne.

Nie chce narazie ścinać jak coś to będę miał dwu/trzy kolorowe włosy, i tak jest lepiej niż wcześniej..

Ps. po wax-ie widać poprawę nawet na tym blondo paśmie, wiec jest ok.
Ale i tak się zastanawiam nad czekaniem do odrostów jakiś 1,5 cm, zetnę i hoduje chyba moje kręcone ale źle się w nich czuje, jeszcze zobaczę.
Gagz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 08:46   #3009
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

albo prowokacja. albo sama nie wiem..

Gagz, z opisu wydaje sie, ze nie masz nawet półdługich włosów. Zetnij siano a za pół roku bedziesz sobie kombinował. Meżczyzna w krótkich włosach wygląda zupełnie normalnie, a w dłuższych zniszczonych tragicznie. Kobieta w dłuzszych zniszczonych nieraz lepiej niz obcięta na jeża, wiec nie widze kłopotu.

A jak chcesz utrzymac włosy, to poczytaj wątek i zastosuj się do prawidłowej pielegnacji. Oleje, maski, wcierki, rozne metody mycia. Przed Toba pole do popisu.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 11:35   #3010
Esther__2703
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Exclamation Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

hej Mam problem z włosami... troszkę przez własną głupotę ;( Teraz mam włosy suche, bez poślizgu matowe, przesuszone, jak je umyje to sterczą na wszystkie strony i ciężko je rozczesać ;( Kupiłam sobie szampon i odżywkę NIVEA do włosów suchych i zniszczonych (w takiej pomarańczowej butelce) i teraz nabrały poślizgu. Można je przynajmniej już rozczesywać :P i nie stercza na wszystkie strony. Kupiłam też z L'OREALU odżywkę w spryskiwaczy do włosów suchych (taka żółta) do stosowania na włosy suche po umyciu, ale ona za bardzo nie pomaga Myślę nad tą odżywką WAX do włosów ciemnych .... jakie polecacie jeszcze kosmetyki, tylko takie naprawdę bardzo dobre, bo mam totalnie zniszczone włosy... w ogóle nie chcą mi się układać, w dotyku są bardzo suche i takie dziwne... Byłam u fryzjera, to podciął mi je, to teraz końcówki nie są już rozdwojone... a najgorsze jest to, że cała moja głowa jest chora, boli mnie i strasznie się męczę z tymi włosami Pomóżcie proszę bo jestem totalnie załamana
Esther__2703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 13:42   #3011
patrysienka
Zadomowienie
 
Avatar patrysienka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 743
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Ehh....od maja stosuję olej rycynowy, kokosowy, a teraz oliwę z oliwek na całą noc..
Stosowałam szampony ziołowe, ale chyba przesuszyyły mi włosy.
Czasem kładę maskę z żółtka, nafty kosmetycznej na 15 min.
Po myciu zawsze stosuję odżywkę.
Mam falowane włosy, strasznie są suche. Miesiąc temu zcinałam końcówki, nie mam więc porozdwajanych od tamtego czasu. A są takie suche już nie wiem co z nimi robić. Nie farbuje, nie suszę, prostowałam jakieś 2 miesiące temu.
patrysienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-10, 13:48   #3012
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Esther__2703 Pokaż wiadomość
hej Mam problem z włosami... troszkę przez własną głupotę ;( Teraz mam włosy suche, bez poślizgu matowe, przesuszone, jak je umyje to sterczą na wszystkie strony i ciężko je rozczesać ;( Kupiłam sobie szampon i odżywkę NIVEA do włosów suchych i zniszczonych (w takiej pomarańczowej butelce) i teraz nabrały poślizgu. Można je przynajmniej już rozczesywać :P i nie stercza na wszystkie strony. Kupiłam też z L'OREALU odżywkę w spryskiwaczy do włosów suchych (taka żółta) do stosowania na włosy suche po umyciu, ale ona za bardzo nie pomaga Myślę nad tą odżywką WAX do włosów ciemnych .... jakie polecacie jeszcze kosmetyki, tylko takie naprawdę bardzo dobre, bo mam totalnie zniszczone włosy... w ogóle nie chcą mi się układać, w dotyku są bardzo suche i takie dziwne... Byłam u fryzjera, to podciął mi je, to teraz końcówki nie są już rozdwojone... a najgorsze jest to, że cała moja głowa jest chora, boli mnie i strasznie się męczę z tymi włosami Pomóżcie proszę bo jestem totalnie załamana
To nie myśl tylko leć po ten Wax do suchych i zniszczonych lub do ciemnych, bardzo fajna jest też odżywka garnier avocado obecnie w rossmanie po 5,89
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 14:15   #3013
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Esther__2703 Pokaż wiadomość
hej Mam problem z włosami... troszkę przez własną głupotę ;( Teraz mam włosy suche, bez poślizgu matowe, przesuszone, jak je umyje to sterczą na wszystkie strony i ciężko je rozczesać ;( Kupiłam sobie szampon i odżywkę NIVEA do włosów suchych i zniszczonych (w takiej pomarańczowej butelce) i teraz nabrały poślizgu. Można je przynajmniej już rozczesywać :P i nie stercza na wszystkie strony. Kupiłam też z L'OREALU odżywkę w spryskiwaczy do włosów suchych (taka żółta) do stosowania na włosy suche po umyciu, ale ona za bardzo nie pomaga Myślę nad tą odżywką WAX do włosów ciemnych .... jakie polecacie jeszcze kosmetyki, tylko takie naprawdę bardzo dobre, bo mam totalnie zniszczone włosy... w ogóle nie chcą mi się układać, w dotyku są bardzo suche i takie dziwne... Byłam u fryzjera, to podciął mi je, to teraz końcówki nie są już rozdwojone... a najgorsze jest to, że cała moja głowa jest chora, boli mnie i strasznie się męczę z tymi włosami Pomóżcie proszę bo jestem totalnie załamana

nic dziwnego że stan włosów ci się nie poprawił, ja bym tego nie oczekiwała od loreala czy nivea, radziłabym poczytać codziennik kręconowłosych-nawet jeśli nie masz kręconych włosów i tam popatrzeć jakich my używamy odżywek
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 09:44   #3014
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

hmmm a ja się tak ostatnio zastanawiam. Czy używanie odżywek do spłukiwania.... ( gdy się jej użyje na suche włosy minimalną ilość wielkości malutkiego paznokietka hehe ) to może w jakiś sposób źle działać na włosy. ?? Może takie odżywki do spłukiwania zawierają jakieś składniki.. które trzeba z włosów obowiązkowo spłukać??

Chodzi mi o to ,że Używam odżywki wygładzającej ISANA ( do spłukiwania) ... na suche włosy by okiełznać moje fale i bardzo fajnie mi się sprawuje ta odżywka właśnie w tej roli.
Ale czy to przypadkiem źle nie działa na włosy....? owszem możliwe jest że włosy po prostu oklapną, przeciążenie itd... ale ja u siebie tego nie zauważyłam.

i tak sie po prostu zastanawiam...
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 10:02   #3015
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

LolaBunny, jeśli włosy wyglądają po tym ładnie to nie widzę przeciewskazań

Jej dawna nazwa to Rossmann, Yung Glattungs splulung, odżywka z olejem Babassu. Skład ma jak najbardziej ok
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2010-09-11 o 10:06
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 10:10   #3016
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
hmmm a ja się tak ostatnio zastanawiam. Czy używanie odżywek do spłukiwania.... ( gdy się jej użyje na suche włosy minimalną ilość wielkości malutkiego paznokietka hehe ) to może w jakiś sposób źle działać na włosy. ?? Może takie odżywki do spłukiwania zawierają jakieś składniki.. które trzeba z włosów obowiązkowo spłukać??

Chodzi mi o to ,że Używam odżywki wygładzającej ISANA ( do spłukiwania) ... na suche włosy by okiełznać moje fale i bardzo fajnie mi się sprawuje ta odżywka właśnie w tej roli.
Ale czy to przypadkiem źle nie działa na włosy....? owszem możliwe jest że włosy po prostu oklapną, przeciążenie itd... ale ja u siebie tego nie zauważyłam.

i tak sie po prostu zastanawiam...
Chyba któraś z dziewczyn z Naszego wątku dla kręconych używa tej odżywki w taki sam sposób
Zajrzyj do Nas
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=442680
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 10:46   #3017
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Tak tak... Używam jej do metody OMO również.
Ale tak po prostu sie zastanawiałam.... bo np. nafta kosmetyczna wysusza po dłuższym trzymaniu na włosach... i tak sobie pomyślałam żę w składnikach odżywek też tak może być.

dziękuję za odpowiedzi
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 14:54   #3018
katarzyna21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Candyshop...
Wiadomości: 1 240
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Dziewczyny a jakie polecacie odżywki bez spłukiwana... albo coś na końcówki??? Bo mam dość suche koncówki...a nie chce nakładać na włosy.końcówki jakiś paskudztw z silikonami itd
katarzyna21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 16:27   #3019
kinpatsu
Rozeznanie
 
Avatar kinpatsu
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 550
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez katarzyna21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jakie polecacie odżywki bez spłukiwana... albo coś na końcówki??? Bo mam dość suche koncówki...a nie chce nakładać na włosy.końcówki jakiś paskudztw z silikonami itd
Jeżeli chodzi o końcówki - moje uwielbiają oliwę z oliwek Smaruję niemal przed każdym myciem. Często mieszkam oleje [kokos na skalp, oliwa z oliwek na końcówki] i daje to efekty. Miesiąc temu obcięłam włosy 25cm więc pozbyłam się całego przesuszonego i zniszczonego szmelcu, moje końcówki są w cudnym stanie, jednak żeby je utrzymać w dobrej kondycji regularnie nakładam na nie olej. Niekiedy mieszam również miód z gliceryną, cudownie je to zmiękcza ^^
__________________
ZAPUSZCZAM WŁOSY - cel >> długość do bioder

JESTEŚMY ZE SOBĄ...
VIKINGS WE LOVE
kinpatsu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 19:05   #3020
Gagz
Raczkowanie
 
Avatar Gagz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroc:)
Wiadomości: 190
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Więc chciałbym się z wami podzielić kilkoma info.
Wpadło mi w ręce trochę pieniędzy niedużo ale zawsze coś więc wybrałem się do fryzjera grzywka z około 5 cm, zamienia się w ok. 2 cm. i kawałek tego blondu jeszcze został bo stwierdziła że reszta jest w całkiem dobrym stanie i tylko je troszkę podcięła.
Byłem również na zakupach i zakupiłem kilka odżywek wax-a oraz szampon brzozowy zobaczymy jak to się dalej potoczy.
Gagz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 20:02   #3021
malenstwo666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Witam po długiej nieobecności
Odrazu musze sie wam pochwalić że znalazłam cudowny sposob na to sianko""
Daje 1 żółtko, 2 łyzeczki miodu(mozna wiecej) , 2 łyżezczki smietany, ok. 40 ml oliwy z oliwek, kilka kropel olejku rycynowego i odrobine odzywki ( mam ta z gliskura z maselkiem shea) mieszam to wszystko, nakladam na wlosy i zostawiam na pol godziny. Powiem ze juz podczas nakladania wloski sa mieciutkie, a potem....mmmmm super i zadnych skutkow ubocznych. Pozdrawiam
malenstwo666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 20:38   #3022
Gagz
Raczkowanie
 
Avatar Gagz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroc:)
Wiadomości: 190
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez malenstwo666 Pokaż wiadomość
Witam po długiej nieobecności
Odrazu musze sie wam pochwalić że znalazłam cudowny sposob na to sianko""
Daje 1 żółtko, 2 łyzeczki miodu(mozna wiecej) , 2 łyżezczki smietany, ok. 40 ml oliwy z oliwek, kilka kropel olejku rycynowego i odrobine odzywki ( mam ta z gliskura z maselkiem shea) mieszam to wszystko, nakladam na wlosy i zostawiam na pol godziny. Powiem ze juz podczas nakladania wloski sa mieciutkie, a potem....mmmmm super i zadnych skutkow ubocznych. Pozdrawiam
Brzmi bardzo zachęcająco, chyba sam też to wypróbuję..
Gagz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 07:36   #3023
Amiria
Raczkowanie
 
Avatar Amiria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 164
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Ja ostatnio doświadczyłam an 'własnych włosach' ze włosy mogą sprawaic wrazenie bardzo suchych i zniszczonych nawet rwać się podczas czesania pod wpływem zle dobranej odzywki.

Wiec było to tak miałam włosy grube , geste, psuzace sie i 'niemożliwe do obciążenia' mogłam nakaldac olej, zmyć, nalzoyc amske odzywkę bez splukwiania i było gitez

potem zaczęłam używać odzywki ktora widocznie była zbyt treściwa dla mnie, nie miała chyba silikonów ale do natury było jej daleko. Włosy zaczęły być coraz bardziej oklapnięte końcówki coraz gorzej wygladalay. Doszukiwałam się przyczyny w niedoborze witamin albo czegoś. Ale coś mnie tknęło i zaczęłam myc innych szamponem bez silikonów, żadnej odzywki.

po pierwsyzm tkaim myciu bylo ciut lepiej, po tygodniu wsyzstko wrocilo do normy a juz mysslalm ze sie nadaja tylko do sciecia.Teraz uzywam tych kosmetykow co wczesniej, odzywke waxow i jest znowu dobrze

czasem warto zrobic kuracje oczysczajaca z tych wszystkich rzeczy ktore kaldziemy na wlosy. To jak czesto zalezy do włosów. Ja myślałam ze nie muszę bo nie używam pianek i lakierów a jednak

Edytowane przez Amiria
Czas edycji: 2010-09-16 o 07:38
Amiria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 10:36   #3024
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Mam lekki problem. W celu polepszenia kondycji włosów zaczęłam stosować tak pozytywnie recenzowaną naftę kosmetyczną z firmy Anna. Czytając recenzje miałam nadzieję, że zrobi ona z moimi włosami dużo dobrego. No ale sama nie wiem, może coś robię źle? Nakładam naftę na całe włosy, wmasowuję. Czas trzymania nafty na włosach jest różny, ale najczęściej ponad godzinę, nawet dłużej. Ze zmyciem nie mam większych problemów - 2 mycia i jest w porządku. No ale jeśli później nie nałożę odżywki to mam splątane włosy, które ciężko rozczesać, w dodatku na prawdę mam wrażenie, że nafta wysusza mi włosy. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Proszę o porady.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 10:41   #3025
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Mam lekki problem. W celu polepszenia kondycji włosów zaczęłam stosować tak pozytywnie recenzowaną naftę kosmetyczną z firmy Anna. Czytając recenzje miałam nadzieję, że zrobi ona z moimi włosami dużo dobrego. No ale sama nie wiem, może coś robię źle? Nakładam naftę na całe włosy, wmasowuję. Czas trzymania nafty na włosach jest różny, ale najczęściej ponad godzinę, nawet dłużej. Ze zmyciem nie mam większych problemów - 2 mycia i jest w porządku. No ale jeśli później nie nałożę odżywki to mam splątane włosy, które ciężko rozczesać, w dodatku na prawdę mam wrażenie, że nafta wysusza mi włosy. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Proszę o porady.
czasem stosowania?
na wątku dotyczącym nafty czytałam, że najlepiej czystą naftę trzymać na głowie dokładnie tyle ile zaleca producent, czyli mniej więcej 15 minut. wiele osób po zbyt długotrwałym pozostawieniu nafty na łepetynce odczuwa wyraźne przesuszenie włosków. coś czuję, że tak właśnie jest u Ciebie.
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 10:53   #3026
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

To dla mnie jedyna możliwa przyczyna, bo powiem szczerze, że byłam w szoku, gdy zbaczyłam jak wyglądają włosy. Recenzje były zupełnie inne. Nie mogłam znaleźć wątku o nafcie, więc tutaj spytałam. Dziś nałożę na 10-15minut i zobaczę. Dziękuję
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 10:59   #3027
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
To dla mnie jedyna możliwa przyczyna, bo powiem szczerze, że byłam w szoku, gdy zbaczyłam jak wyglądają włosy. Recenzje były zupełnie inne. Nie mogłam znaleźć wątku o nafcie, więc tutaj spytałam. Dziś nałożę na 10-15minut i zobaczę. Dziękuję
zerknij sobie tutaj
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=51137
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 11:38   #3028
Pysia pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 81
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Spróbowałam słynnej maseczki "WAX" z apteki - do włosów suchych i zniszczonych.
Efekt? Mizerny, raczej napisałabym pogarszający stan włosów.
Po użyciu maseczki włosy zachowały się jak po deszczu, skręcały i puszyły, nie mogąc wymodelować ich nawet pod gorącym powietrzem.
Mam włosy cienkie z tendencją do puszenia przy odrobinie wilgoci.
Po tej maseczce włosy zachowują się identycznie. Mało tego nie mogłam wsadzić grzebienia i nie dało się ich wyczesać.
Nie wiem dlaczego taka reakcja?
W końcu to na przesuszone, więc moje jak najbardziej się nadają.
Zauważyłam, że i ampułki z Matrixa na wygładzenie działają podobnie.
Włosy są gorsze po użyciu ampułki niż przed. Ciężkie, tępe i b. trudne do ułożenia.
Więc nie polecam tych produktów do włosów cienkich, zniszczonych i suchych ze skłonnością do puszenia bo nic nie działają.
pozdrawiam
Pysia pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 12:03   #3029
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Pysia pl Pokaż wiadomość
Spróbowałam słynnej maseczki "WAX" z apteki - do włosów suchych i zniszczonych.
Efekt? Mizerny, raczej napisałabym pogarszający stan włosów.
Po użyciu maseczki włosy zachowały się jak po deszczu, skręcały i puszyły, nie mogąc wymodelować ich nawet pod gorącym powietrzem.
Mam włosy cienkie z tendencją do puszenia przy odrobinie wilgoci.
Po tej maseczce włosy zachowują się identycznie. Mało tego nie mogłam wsadzić grzebienia i nie dało się ich wyczesać.
Nie wiem dlaczego taka reakcja?
W końcu to na przesuszone, więc moje jak najbardziej się nadają.
Zauważyłam, że i ampułki z Matrixa na wygładzenie działają podobnie.
Włosy są gorsze po użyciu ampułki niż przed. Ciężkie, tępe i b. trudne do ułożenia.
Więc nie polecam tych produktów do włosów cienkich, zniszczonych i suchych ze skłonnością do puszenia bo nic nie działają.
pozdrawiam
ja bym taka surowa nie była
sama mam włosy cieniutkie, przesuszone z tendencją do puszenia się przy odrobinie wilgoci a wax działa na nie bardzo fajnie. nie wiem której firmy waxa użyłaś, ale stosowałam zarówno polski jak i zagraniczny i za każdym razem było tak samo dobrze może za szybko go przekreśliłaś (nie wspominasz jak długo go stosowałaś) i nie dałaś włosom czasu żeby przyzwyczaiły się do nowej pielęgnacji?
co do ampułek matrixa powiem tylko, że taki efekt u mnie daje przedawkowanie specyfiku (zresztą nie tylko tego). może przetestuj mniejszą ilość?
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 12:28   #3030
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

pchelko dzięki za link, poczytałam trochę i faktycznie to może być od tego, że za długo trzymam. Dziś potrzymam 10minut i zobaczę czy jest różnica.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.