Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-09-21, 17:45   #91
czeko
Rozeznanie
 
Avatar czeko
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łodz
Wiadomości: 565
Re: suche włosy!

powiem szczerze ze nie probowałam..ale ja trzymam włosy w cieple z godzinke...wydaje mi sie ze włosy byłby przetłuszczone
czeko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-21, 19:09   #92
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: suche włosy!

wax niekoniecznie pomaga na suche losy, raczej na cebulki , wzmacnia je ozraz na wlosy zmezcone, co oczywiscie nie przeszkazda sie im troche nawilzyc, ale nie powinno sie nakladac i zostawiac specyfikow na dluzej niz producent nakazuje, moze sie nic nie stac a moze sie uczulis czy podraznic skore itp rzezcy nieprzewidziane ....
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-22, 18:26   #93
Benita5
Raczkowanie
 
Avatar Benita5
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 360
Re: suche włosy!

Zabieg w salonie. Profesjonalne preparaty potrafią zdizałać cuda. Efekt błyskawiczny, ja po eksperymentach stwierdziłam ze warto zainwestwać w salonowe odnowy bo efekt jest wymierny.
Benita5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-10-08, 17:43   #94
Małgośka102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 45
GG do Małgośka102
Zniszczone włoski.....pomocy!!!!!

Jakiś kawałek czasu temu postanowiłam rozjaśnić sobie włosy... niestety skończyło sie to tragicznie... ma suche (sianowate), nie poddające sie stylizacji włosy (każdy żyje własnym życiem)...... odżywki, szampony....... nic nie dziala... ogólnie mam cienkie, słabe włosy. co mam zrobić, żeby pozbyć sie tych pasemek? czy moge całe włosy przefarbować na jakiś kolorek i czekać aż mi te pasemka zejda??????? po widok odrostów nie jest zbyt czarujący..... prosze o pomoc i z góry wielkie dzięki za każdą radę!!
Małgośka102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-10-08, 17:48   #95
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: Zniszczone włoski.....pomocy!!!!!

hej
Może powinnaś się udać na zabieg regenerujący do salonu ? Bo taki by CI się przydał ... albo stosować w domu maseczki np doskonała jest maseczka Dora ( do kupienia w aptekach )
Z tym farbowaniem to nie wiem - skoro już masz zniszczone włosy, to farba może ten stan pogłębić. Może już lepiej jakiś szapon koloryzujący ? jest mniej agresywny. Pozatym nie susz włosów suszarką, lub rób to jak najrzadziej - bo to tez niszczy włoski. Myślę, że udanie się do salonu na profesionalne odżywianie włosków to najlepszy pomysł.
Pozdr
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-05, 11:33   #96
anna86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 41
zniszczone włosy

Od kiedy pamiętam miałam grube włosy fakt że nieco suche ale po użyciu odżywki pięknie się skręcały A teraz cienkie zniszczone łamiące sie i wyglądam jakbym miała ich o połowę mniej Dlaczego czy to może wina niedobory witamin POMOCY
anna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-05, 11:57   #97
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: DLACZEGO??

Poddawałaś je jakimś zabiegom? Farbowanie, rozjaśnianie? Może byłaś na diecie? Włoski tak jak skóra zmieniają się z czasem, jeśli poddawałaś je zabiegom fryz. to radzę o nich zapomnieć czasowo [tak jak prostownice, lokówki] Na pewno nie zaszkodzi wykonanie morfologii krwi spytaj też w aptece o jakieś dobre skł. mineralne [ja np. biorę od niedawna minerały WMC wapń magnez cynk] może też witaminka a+e. No i oczywiście dobry szampon i odżywka to podstawa.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-05, 12:18   #98
anna86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 41
Re: DLACZEGO??

Ostatnie farbowanie 2 i pół roku temu - pasemka
Ostatnie prostowanie sierpień tego roku
Dieta nie stosuję żadnej specjalnej - tylko nie jem kolacji
Szampon obecnie wygładzający szampon do włosów suchych z AVONU od 2 tygodni + odżywka Schwarzkopf płynny jedwab do włosów matowych itd (wcześniej seria Fruktis do włosów suchych) Sama już nie wiem a moje końcówki to jedna wielka tragedia
anna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-05, 12:38   #99
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: DLACZEGO??

Wiesz, może wypróbuj odżywkę-maseczkę do włosków:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7500
dla mnie była wybawieniem naprawdę działa
i te witaminki..
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-12, 19:36   #100
nulusiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 1
Zniszczone włosy

Witam. Mam ciemne cieńkie włosy zniszczone trwałą. Miała być to trwała na puszystość. Jest w porządku po umyciu, zastosowaniu odżywki i wysuszeniu na grubej szczotce. Wtedy są puszyste i proste jak chciałam. Ale następnego dnia budzę się z burzą pokręconych włosów i nie mogę ich wyprostować. Musiałabym znów myć suszyć itp a nie mam na to czasu przed pracą rano. Na dodatek mam wypłowiały kolor włosów. Malowałam je szamponem koloryzującycm. Co zrobić? Czy mocno zaszkodziłby mi balejaż? A czy jasne akcenty przy moich ciemnych włosach by je dodatkowo mocno zniszczyły? Czy lepiej szampon koloryzujący zastosować? Proszę o radę i pozdrawiam.
Kaśka
nulusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-12, 19:44   #101
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: Zniszczone włosy

hm... trudno powiedziec nie piszesz dokladnie czy wloski sa zniszczone czy nie, mi sie bardzo podobaja baleyage na kreconych wloasach. po trwalej trzeba odczekac jakis czas ( chyba 3 tygodnie) zanim sie je pomaluje! mysle ze jasli poddasz sie zabiegowi malowania w jakims dobrym salonie to nie powinni zniszczyc ci za bardzo wloskow! ale ja nie jestem profesjonalistka a poza tym ja duzo eksperymentuje na wlosach i bym chyba zaryzykowala a potem odzywiala wloski, stosuje teraz Henna Wax i chociaz mialam 2 malowania na wlosach to wloski naprawde wygladaja oki. pozdrawiam...
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-12, 20:47   #102
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Zniszczone włosy

Moim zdaniem na takie zniszczone osłabione trwałą włosy nie powinnaś nakłdać ani farby ani nawet szamponu koloryzującego. Najpierw bym intensywnie odzywiała włosy, jakąś profesjonalną maską najlepiej
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-13, 20:35   #103
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Zniszczone włosy

najlepiej byloby nalozyc balsam kloryzujacy, sa takie w salonach, ktore pracuja na delikatnych kosmetykach, jezeli sa wyplowiale dobrze wyglada poglebienie koloru
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-21, 14:27   #104
martuska150
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 121
GG do martuska150
Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

witam wszysktim! mam problem który męczy mnie już od dluższego czasu...zaczne od początku. W tamtym roku miałam piękne puszyste włosy tylko pozazdrościć nie musiałam ich nawet modelować, byly gladkie puszyste!no aż zaczęłąm używać karbownicy, używałąm jej przez pół roku dzień w dzień no i dziś widać skutki nie układają się sa zniszczone mimo ze je podcinam dbam o nie. Są tluste wiecznie i nie moge sobie z nim poradzić POMOCY
martuska150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-21, 14:47   #105
martusieńka
Raczkowanie
 
Avatar martusieńka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 263
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

no to przedewszystkich odstaw karbownicę jeśli tego jeszcze nie zrobilaś .. możesz zamówić serum jedwabne farouka .. myśle że mogłoby w tej sytuacji pomóc .. mnie gdy miałam przesuszone włosy bardzo pomogła maseczka Natural Henna Treatment Wax dostępna w aptece za około 19 zł .. a i jeszcze myśle że mimo że włosy ci się przetłuszczają to w tej chwili powinnaś przede wszystkim postawić na nawilżanie .. zrezygnuj z suszarki i wszelkich środków do stylizacji ..i jeszcze mam pytanko czy od karbownicy nie zaczeły ci wypadać włosy?
martusieńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-21, 15:46   #106
martuska150
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 121
GG do martuska150
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

odstawilam karbonice juz pol roku temu. A co do wypadnia to na poczatku byl orror lecialy mi garsciami ale teraz juz nie wypadaja. COdo suszarki to staram sie nie uzywac no ale muze jakos ulozyc te wlosy no bo jak wspoknialam sa nie do ogarniecieprzyklapniete )dziekuje za odpowiedz
martuska150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-21, 16:04   #107
martusieńka
Raczkowanie
 
Avatar martusieńka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 263
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

nie ma za co wiem co to znaczy miec problemy z włosami :/ myśle że na codzień dobre byłyby dla ciebie serie Schwarzkopf, Gliss Kur do włosów suchych i zniszczonych, szampon (http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4878), odżywka lub Procter & Gamble, Pantene Pro-V, Złota Linia- Intensywna Regeneracja szampon i odżywka (http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4818)i dwa razy w tygodniu ta maska WAX trzymam kciuki, będzie dobrze .. i uzbroj się w cierpliwość.. ja musiałam walczyć z włosami 10 miesięcy żeby przestał wypadać :/
martusieńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-21, 16:15   #108
martuska150
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 121
GG do martuska150
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

no ja juz czekam z 10 miesiecy wprawdzie sa wlosy lepsze ale duzo im jeszcze brakuje do tych jakie byly wczesniej kurcze cierpliwosc cierpliwoscia ale sama wies zjak to jest nie raz juz nie wytrzymuje a Tobie czemu wypadaly i dokad masz wsloy?
martuska150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-21, 18:07   #109
martusieńka
Raczkowanie
 
Avatar martusieńka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 263
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

a żebym to ja wiedziała czemu mi wypadały .. jak to się zaczeło to ja miałam włosy może zaledwie troche za brode .. na poczatku się nie przejełam bo myślałam że to tak tymczasowo ale włosy nie przestawały wypadać .. łykałam różne witaminy,nie suszyłam włosów, nie używałam żadnych środków do stylizacji,no i oczywiście różne serie przeciwko wypadaniu włosów, obcięłam je nawet tak do ucha i nic nie pomagało.. ąz do niedawna kiedy kupiłam sobie serie Seboradin do włosów .. co prawda zapięknego zapachu to ona nie ma ale włosy prawie że przestały wypadać
martusieńka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-21, 18:12   #110
martusieńka
Raczkowanie
 
Avatar martusieńka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 263
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

a i jeszcze co do twoich włosków to możesz spróbować zadziałać na nie jakoś od środka ..pij dużo wody mineralnej .. możesz też łykać jakieś witaminki, które włosy wzmocnią .. i jest jeszcze jeden sposób który podobno pomaga na włosy.. ja sama mam zamiar z niego niedługo skorzystać ..drożdże .. łyżeczkę drożdży zalewa się mniej więcej szklanką wrzątku.. czeka aż wystygnie i pije
martusieńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-21, 18:18   #111
martusieńka
Raczkowanie
 
Avatar martusieńka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 263
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

możesz jeszcze spróbować maseczki domowej roboty .. żółto jajka należy wymieszać z paroma kroplami soku z cytryny i paroma kroplami oleju rycynowego, nałożyć na włosy i trzymać około 40 minut.. na efekty trzeba czekać około 3 miesięcy..jak mi się jeszcze coś przypomni to napewno napiszę .. a twoje włoski niestety moga juz nie wrócić do poprzedniego stanu .. ja mam koleżankę która miała włosy strasznie grube, jak je związywała gumką to one miały średnicę ponad 4cm .. zafarbowała je 3 razy i teraz zostałą jej 1/4 tego co miała ..
martusieńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-21, 18:26   #112
martuska150
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 121
GG do martuska150
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

moze masz gg?
martuska150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-21, 20:06   #113
martusieńka
Raczkowanie
 
Avatar martusieńka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 263
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

mam 6715472
martusieńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-21, 20:33   #114
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

łyzeczka świezych drożdzy, łyzeczka cukru lub miodu zalewa sie wrzatkiem lub wrzacym mlekiem do ok pol szklanki chlodzi mi pije dwa razy dziennie pzrez szesc tygodni... to prawidlowa receptura, potem pol roku przerwy....
martuska , o ile dobrze czytam to Twoje wlosy sie przetluszzcaja? u nasady? a konce masz suche? bo jakos nie sprecyzowalas dokladnie? czy Ci wypadały czy łamały sie?
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-22, 13:26   #115
martuska150
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 121
GG do martuska150
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

no tak sa tluste przyklapniete a suche konce sa matowe i nie takie jak kiedys;(((juz mam serdecznie ich dosyc((((((
martuska150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-22, 20:00   #116
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

wiesz to pzretluszczanie zalezy od wielu czynnikow, :zla pielegnacja czyli zle dobranymi srodkami,wiek dojrzewania, zla gospodarka chormonalna
czsem tzreba uzyc srodkow do pzretłuszczajacych sie włosw u nasady a srodkow odzywczych na srodek i konce wlosow
oczywiscie niestety znizsczone popalowne wlosy nie zawsze dadza sie zregenerowac, napewno nie wolno ich natluszczac , czyli zadnej oliwy ani henny wax, natomiast wszystkie srodki ktore odbudowuja wlosy od wewnatrz i regeneruja łuske wlosa,
w wizazowym sklepiku Estyl. pl znajdziesz naprawde swietne produkty, Aga zadbala zebysmy mogly miec miec duzy wybor i zeby byly najbardziej odpowiednie do roznych przypadkow, ale musisz pamietac ze tak znizsczone wlosy to barzdo zmudna regenaeracja zreszta chyba juz tego doswiadczylas ale to minie i bedziesz miala sliczne wloski
pozdrowka
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-22, 22:18   #117
agafka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 33
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

opisze Tobie moj zestaw anty suche i zniszczone wlosy
-szampon liss extreme L'oreal
-intensywna maska do suchych i zniszczonych wlosow Wella Lifetex extra care-nutrition
-Henna treatment wax (2 razy w tyg.30 min siedzenia w worku foliowym na glowce)
-na wilgotne wlosy biosilk (kropelke rozcieramy w lapkach i na wloski)
- A i koniecznie podcinanie koncowek 1 w miesiacu.

pozdrawiam
agafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-23, 08:29   #118
martuska150
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 121
GG do martuska150
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

dziekuje za rady a nie wiecie moje drogie panie ile czasu potrzeba na ich regeneracje??bo juz czekam 10 miechow i nic((((((((
martuska150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-23, 09:08   #119
Brendy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 52
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

Teraz dopiero doszło do mnie jak bardzo zabiegi na włosy (np. farbowanie,karbowanie,pro stowanie itp.) działaja negatywnie na włosy! Ja przezyłam podobną historie, jeszcze do tej pory nie moge sie z tym pogodzić! Mianowicie byłam ostatnio u fyzierki by mi zafarbowała odrosty i troche je rozjaśniła (bo mialam wczesniej brązowe pasemka). Kobieta oczywiscie wszytsko pięknie nalozyła mi rozjaśniacz na włosy zawineła pasemka w folie i wsadziała pod taka jak by "suszarke" która daje ciepło co niby ma przyzpieszac proces farbowania(teraz dopiero wiem ze tego sie od dawna nie stosuje!!).Rezultat był taki ze z długich puszystych włosów które tez ze tak powiem ze wvczesniej same układaly i nie wymagaly specjalnych jakis zabiegów,byly wrecz cudowane!!zrobiły sie sztywne druty jeszcze do tego sie strasznie połamaly czyli tak jak mialam długie włosy teraz mam je róznich długości!!I sa tak cieńkie az nie moge uwierzyć! Nawet nie wiecie jak sie zalamalam tym wszystkim! Człowiek tyle pielegnuje włosy,dba o nie a tu jedna fryzierka moze wszytsko popsuć!! grrr. Teraz chce je mocno odzywic by chociaż odrobiny doszły do sibie i mysle na zagęszczaniu włosów metodą doczepiania pasemek bo chyba nic mi innego nie pozostało... W kazdym razie dziewczyny łacze sie z wami w bólu! pozdrawiam
Brendy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-23, 12:41   #120
martuska150
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 121
GG do martuska150
Re: Włosy zniszczone i nie ukladające się!!

no Tobie przynajmniej ktos w tym pomogl bys miala takie wlosy a ja przez wlasna glupote tam mam i ze tak powiem mam nauczke(( tez sie strasznie zalamalam wiec Cie bardzo rozumie ale mam nadzieje ze zarowno Tobie jak mnie i innym dziewczynom o podobnej historii , wlosy wroca do swojego poprzedniego stanu) 3mam kciuki pozdrawiam wesolych swiat zycze]
martuska150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:30.