Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-19, 17:54   #601
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Kompozycje zapachowe w kosmetykach na rumień i naczynka?

Cytat:
Napisane przez teintpale Pokaż wiadomość
Lecz - zgodnie ze swoją specyfiką - zapach ULATNIA SIĘ i w ten sposób przedostaje do oczu i nosa. Następuje podrażnienie spojówki i śluzówki, miejscowe PRZEKRWIENIE, które stopniowo przechodzi na skronie, policzki i podbródek. Tak więc środek z założenia mający zwalczać rumień właśnie go wywołuje...
Czy ta teza nie jest aby lekko przesadzona?
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 18:00   #602
teintpale
Raczkowanie
 
Avatar teintpale
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Usedom
Wiadomości: 45
Dot.: Kompozycje zapachowe w kosmetykach na rumień i naczynka?

Nie. To z autopsji .
teintpale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 18:12   #603
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Kompozycje zapachowe w kosmetykach na rumień i naczynka?

Cytat:
Napisane przez teintpale Pokaż wiadomość
Nie. To z autopsji .
A to przepraszam....
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 18:21   #604
teintpale
Raczkowanie
 
Avatar teintpale
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Usedom
Wiadomości: 45
Dot.: Kompozycje zapachowe w kremach na rumień i naczynka?

Szczerze mówiąc spotkałam się z podobnymi reakcjami u koleżanek - na dodatek te "hypoalergiczne" kompozycje zapachowe wywoływały u nich silne łzawienie i "katarek" - podstawowe objawy alergii ...
teintpale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 09:43   #605
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Mojej znajomej po trzech latach naczynka wylazły od nowa po takim zabiegu
Czyli co? To są nowe "pajączki" bo ma taką skłonnosć, a nie stare , które znowu 'puściły" ?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 10:53   #606
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Zabij, ale nie pamiętam Ze strony dermedu wynika, że używają czegoś pod nazwą "Versa Puls" firmy Coherent.
Zabieg był bez znieczulenia, żadne tam maści i cuda. Mimo to miałam tylko odczucie lekkiego kłucia i pieczenia, takiego gorąca, kilka razy zapiekło mocniej, ale to naprawdę nie było nic strasznego. Wcześniej miałam jeden zabieg w innym gabinecie innym laserem i wtedy bolało pomimo znieczulenia, poza tym efekt był beznadziejny. Dlatego tym drugim zabiegiem byłam zachwycona Właściwie najbardziej nieprzyjemnie było po zabiegu, całe nogi mnie piekły i szczypały, aż nie mogłam usiedzieć, a musiałam, bo byłam wtedy calutki dzień na wykładach na studium podyplomowym
Dzięki. Szkoda, że Dermed nie ma gabietów w Warszawie.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Mojej znajomej po trzech latach naczynka wylazły od nowa po takim zabiegu
Czyli co? To są nowe "pajączki" bo ma taką skłonnosć, a nie stare , które znowu 'puściły" ?
Niestety nowe.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 12:44   #607
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Dzięki. Szkoda, że Dermed nie ma gabietów w Warszawie.

Niestety nowe.
Ale te lasery Coherent są raczej popularne, z tego co się orientuję.
Wylaserowany pajączek raczej małe ma szanse się "odnowić", bo to naczynie jest po prostu zniszczone. Nie zawsze się udaje całkowicie go "zniknąć" po jednym czy dwóch zabiegach, ale jeśli się już uda, to na dobre. Laseroterapia niestety działa tylko na objaw, a nie przyczynę, więc nowe i tak będą Szczerze mówiąc wątpię, czy jest jakiś skuteczny sposób profilaktyki. Doustna suplementacja witaminą C, rutyną, kasztanowcem itp. u mnie nie daje jakichś wyraźnych efektów... Choć kto wie, moze po prostu gdybym z tego zrezygnowała, to byłoby gorzej?...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-20, 13:09   #608
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Ale te lasery Coherent są raczej popularne, z tego co się orientuję.
Wylaserowany pajączek raczej małe ma szanse się "odnowić", bo to naczynie jest po prostu zniszczone. Nie zawsze się udaje całkowicie go "zniknąć" po jednym czy dwóch zabiegach, ale jeśli się już uda, to na dobre. Laseroterapia niestety działa tylko na objaw, a nie przyczynę, więc nowe i tak będą Szczerze mówiąc wątpię, czy jest jakiś skuteczny sposób profilaktyki. Doustna suplementacja witaminą C, rutyną, kasztanowcem itp. u mnie nie daje jakichś wyraźnych efektów... Choć kto wie, moze po prostu gdybym z tego zrezygnowała, to byłoby gorzej?...
Coś tam już wstępnie szukałam w necie, ale jak wrzuci się hasło w google to wyskakuje tyle inforamcji, że trudno to wszystko uładzić. Poza tym z tymi salonami też różnie bywa, wolałabym pójść do kogoś poleconego i w miarę sprawdzonego. Z tym, że będą powstawać nowe pajączki już się pogodziłam i wychodzę z założenia, że lepszy rydz niż nic. Też się suplementuję już dobrych kilku lat, i sama nie wiem czy coś to daje, ale wolę nie ryzykować i przykładać ręki do powstawania nowych naczynek.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 13:16   #609
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kompozycje zapachowe w kremach na rumień i naczynka?

teintpale, sądząc z Twoich postów masz wyjątkowo wrażliwą cerę, bo i naczynkową, i alergiczną. Substancje zapachowe to częste alergeny, ale cera naczynkowa niekonieczne równa sie cera alergiczna. Wiem co mówię (piszę ), bo mam takową , tj. naczynkową, nie alergiczną i nie zanadto wrażliwą. Natomiast prawdą jest, że skóra naczynkowa bardzo często JEST skórą wrażliwą i/albo alergiczną.
Nie wypowiadam sie w sondzie, bo nie mam sprecyzowanego zdania - osobiście ubóstwiam pachnące kosmetyki i chętniej wybieram takie, niż bezzapachowe. Natomiast z punktu widzenia alergików ze skłonnościami naczynkowymi usunięcie zapachów byłoby jak najbardziej wskazane.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 13:36   #610
teintpale
Raczkowanie
 
Avatar teintpale
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Usedom
Wiadomości: 45
Dot.: Kompozycje zapachowe w kremach na rumień i naczynka?

A ja znów powtórzę za Dermiką: "ze względu na zwiększoną wrażliwość cery naczynkowej preparaty (...) nie zawierają kompozycji zapachowej". Cera naczynkowa to często cera ze skłonnością do rumienia. Rumień to często obrzęk, pieczenie, świąd =podrażnienie. Podrażnienie potraktowane nieodpowiednim środkiem może prowadzić do silniejszego stanu zapalnego. I od nowa: cera naczynkowa charakteryzuje się często cienką warstwą naskórka. Cienka warstwa naskórka =większa skłonność do urazów, podrażnień itd.
teintpale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 13:38   #611
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Naczynkowcom-pajączkowcom polecam balsam do ciała dla skóry naczynkowej Flos-Leku. Po prostu się w nim zakochałam ostatnio Tani, świetnie się wchłania, przyjemnie nawilża i łagodzi, oczywiście nie ma co liczyć na jakieś cuda na polu pajączków, ale skóra jest taka po nim ładnie rozjaśniona i gładka
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-21, 06:45   #612
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Kompozycje zapachowe w kremach na rumień i naczynka?

Nie będę brała udziału w ankiecie bo niejako nie jestem tym zainteresowana w tym sensie, że już dawno przestałam używać te wszystkie cudowne specyfiki kupowane w sklepie. Szczególnie do cery naczynkowej. Moja cera jest bowiem naczynkowa i bardzo wrażliwa. Kiedyś taka nie była i śmiem twierdzić, że stała się taka własnie za sprawą gotowych kosmetyków. Najpierw jedno, potem drugie podrażnienie itd aż uwrażliwiła się bardzo. Doszło do tego, że prawie każdy krem mnie uczulał. Uważam, że substancje zapachowe zupełnie nie są potrzebne w kosmetykach pielęgnacyjnych. Krem nie perfumy a zapach i tak z niego szybciutko uleci. Jeśli stosujemy krem po to żeby odżywić czy nawilżyć cerę to zapach temu zupełnie nie służy. Kosmetyki z zapachem - to tylko przyjemność ich stosowania w danej chwili i nie ma to nic wspólnego z efektem stosowania, z pielęgnacją cery. Ale nie należy zapominać, że i inne składniki kosmetyków - a nie tylko aromaty - mogą cerę podrażniać.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 16:35   #613
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny, a ja mam do was pytanie. Ostatnio natknęłam się na Bioderma Photoderm AR i kurcze, on ma denata w składzie :O Jestem w szoku, bo ze względu na moją wiecznie zarumienioną twarz alkoholu unikam jak ognia, a tutaj filtr specjalnie przeznaczony dla mnie z alkoholem? Nie będę ryzykować stosując go, ale mimo wszystko zszokowało mnie to. Wiecie coś wiecej na ten temat?
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 13:29   #614
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

a moze któraś z was była na jakimś zabiegu kosmetycznym?? Moja cera to moj wróg niestety - skłonności do rumienia, pory, zaskórniki, pryszcze, tu sie łuszczy tam przetłuszcza i jeszcze podrażnienia... ufff nie ma lekko z nią.... moze któraś z was byla na jakims zabiegu laserowym ?? mam 15 lat wiec z moim rozowym ryjkiem nie jest zle - nie mam popękanych naczyń ale ten rumień wrrrr.... chciałabym zalatwic sobie jakąs serie zabiegow laserowych czy IPL no bo ludzie jak ja mam dbać o te naczynka majac jeszcze 3 inne problemy skórne.... :/
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 23:21   #615
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

czytaj Biochemię, znajdziesz odpowiedź. Powiem Ci tylko, że mam 21 lat i takie same problemy: zaskórniki, czasem pryszcze, "tu się łuszczy tam przetłuszcza". Ale da się z tym walczyć (chociaż widzę, że najważniejsza jest cierpliwość!).
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 19:06   #616
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

kapsel, jeśli nie masz popękanych naczynek, to chyba nie ma czego zamykać tym laserem... ja byłam na serii 5 zabiegów ultradźwiękami uszczelniającymi naczynka. efekt był najlepiej widoczny następnego dnia po zabiegu, a tak na dłuższą metę to nawet nie wiem, czy jest w ogóle widoczna jakaś poprawa... mam nadzieję, że przynajmniej zapobiegnie to pękaniu nowych naczynek, bo istniejące są może minimalnie mniej widoczne, skłonność do rumienienia się też pozostała.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 12:53   #617
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny, mam do was pytanie- jakie warzywa/ owoce najlepiej jesc przy pękąjących naczynkach?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 17:13   #618
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

na pewno te, które zawierają wit. C i K:
http://www.vns.pl/_zdrowie/odzywianie/witaminy_c.htm
http://www.vns.pl/_zdrowie/odzywiani...iny_k_html.htm
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 20:44   #619
viki123
Raczkowanie
 
Avatar viki123
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 193
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

mam takie pytanko, poniewaz niedawno odkrylam ze rowniez mam cere naczynkowa, oraz towarzyszacy temu rumieniec, chcialam sie dowiedziec czy stosowanie zelu calma hlc o takim skladzie http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12098
oraz kremu z tej samej serii http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12400

spowoduje podraznienia? nie znam sie na tych skladach, poszperalam troche w necie ale dalej mi to nic nie mowi, bardzo prosze o pomoc.

mam jeszcze jedno pytanko co do juvit c - poniewaz nie mam funduszy na zakup odpowiednich filtrow, jaki polecilybyscie mi krem na te kropelki?

z gory dziekuje o odpowiedz
__________________
Nie trać czasu na kompletowanie popełnionych błędów. Ucz się na nich i idź dalej.
viki123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-28, 20:56   #620
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez viki123 Pokaż wiadomość
mam takie pytanko, poniewaz niedawno odkrylam ze rowniez mam cere naczynkowa, oraz towarzyszacy temu rumieniec, chcialam sie dowiedziec czy stosowanie zelu calma hlc o takim skladzie http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12098
oraz kremu z tej samej serii http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12400

spowoduje podraznienia? nie znam sie na tych skladach, poszperalam troche w necie ale dalej mi to nic nie mowi, bardzo prosze o pomoc.
z gory dziekuje o odpowiedz
Żel i krem Calma HLC Ziaji jak najbardziej nadaje się do cery naczynkowej . Od dłuższego czasu myję twarz żelem z wapniem i bardzo go sobie chwalę (mam cerę naczynkową). Kremu jeszcze nie stosowałam (czeka w szafce na swoją kolej ).
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 08:57   #621
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Tyle że Calma potrafi podrażniać - kilku osobom się to przydarzyło, m.in. mnie Krem nawilżający spowodował u mnie natychmiastową reakcję w postaci czerwonych, gorących i piekących plam. Mogę to zwalić częściowo na Zorac, no ale inne kremy "dla wrażliwców" mi nie fundowały takich przeżyć. Tak więc trzeba uważać. Żel do mycia - bez zastrzeżeń.
Wciąż mam tę Calmę nawilżającą, była tylko raz użyta ze skutkiem wyżej opisanym. Jakby ktoś reflektował, to mogę wysłać
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 11:11   #622
viki123
Raczkowanie
 
Avatar viki123
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 193
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

no wlasnie po uzyciu kremu zauwazylam czerwone plamki na policzkach, zastanawialam sie po czym to wyskoczylo, teraz juz wiem ze to prawdopodobnie przez krem :/

a moge zapytac jakiego uzywacie kremu?
__________________
Nie trać czasu na kompletowanie popełnionych błędów. Ucz się na nich i idź dalej.
viki123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 13:20   #623
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Viki ja używam kremu nawilżającego z mocznikiem 5% (niemiecki EUBOS UREA), Avene HOL oraz LRP Toleriane Riche.
Najbardziej podoba mi się ten krem z mocznikiem. Na początku trochę mnie piekł, ale teraz już nic, świetnie nawilża, łagodzi.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 16:19   #624
viki123
Raczkowanie
 
Avatar viki123
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 193
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Viki ja używam kremu nawilżającego z mocznikiem 5% (niemiecki EUBOS UREA), Avene HOL oraz LRP Toleriane Riche.
Najbardziej podoba mi się ten krem z mocznikiem. Na początku trochę mnie piekł, ale teraz już nic, świetnie nawilża, łagodzi.
dziekuje za informacje kremy te sa niestety dosc drogie prawda? :|


sliczna fotka
__________________
Nie trać czasu na kompletowanie popełnionych błędów. Ucz się na nich i idź dalej.
viki123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 17:47   #625
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez viki123 Pokaż wiadomość
no wlasnie po uzyciu kremu zauwazylam czerwone plamki na policzkach, zastanawialam sie po czym to wyskoczylo, teraz juz wiem ze to prawdopodobnie przez krem :/

a moge zapytac jakiego uzywacie kremu?
La Roche Posay Toleriane Legere, Rubialine SVR, żel Dermiki antynaczynkowy, czasami Epitheliale, a na megaprzesusz po retinoidach Atoderm Biodermy. Rubialine jest b. dobry dla tłustej lub mieszanej cery, bo jest b. lekki. Dla suchelców polecam Sensibio AR Biodermy. Z polskich niezły jest Dax do cery naczynkowej mieszanej.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 22:15   #626
gosiah
Rozeznanie
 
Avatar gosiah
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 713
GG do gosiah
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Z polskich niezły jest Dax do cery naczynkowej mieszanej.
Szkoda tylko, że przy końcu opakowania objawił u mnie swoje zdolności zapychające. Dotychczas nie znalazłam kremu dla cery naczynkowej, który odpowiadałby mi w 100%, niestety... Zawsze coś mi nie pasuje - mam mieszaną i naczynkową cerę i do tego czasem reaguję alergicznie na niktóre składniki, więc krem albo mi podrażnia naczynka, albo jest za treściwy, albo zatyka pory. Ech...

Jakie są wasze ulubione kosmetyki dla naczynkowców? Najbardziej lubię kojący płyn do mycia twarzy z Pharmaceris N (BTW mają nowe opakowania - ciekawe czy nie namieszali coś ze składami przy okazji ) i diroseal, który nie wpłynął specjalnie na moje naczynka, ale po 7 miesiącach widzę, że skóra się jakby pogrubiła. Mam nadzieję, że to nie autosugestia.

Brakuje mi jakiegoś lekkiego, nawilżającego kremu, który koiłby podrażnienia i nie zatykał porów albo jakaś maseczka, do użycia w ekstremalnych momentach podrażnienia twarzy przez wiatr, mróz itp. Woda termalna mi nie jest wystarczającą pomocą niestety. Może mogłybyście mi coś polecić, żebym nie błądziła po omacku?
__________________
„Być może prawdą jest, że los, zamykając przed nami jedne drzwi, otwiera drugie, lecz jakże nieznośny jest ów moment przeciągu.”

Lidia Jasińska — Flirtuchy


gosiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 14:34   #627
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Mi dobrzze sprawuję się Iwostin na naczynka, widzę efekty Nie mam pękających naczynek, ale bardzo płytko unaczynioną skórę i cienką na policzkach Moze Tobie też by służył
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 11:12   #628
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Iwostin rzeczywiście jest delikatny - nawilża, nie zatyka... Ale u mnie się nie spisał - na naczynka nie podziałał w ogóle no i za słabo nawilżał - nawet latem budziłam się po nocy ze ściągniętą skórą... Ale jeśli nie masz suchej skóry, to polecam Może zadziała...
Co do maseczek, to podobno Perfecta jest dobra. Ale nie próbowałam, czytałam tylko na KWC

Mój ulubiony na razie to Diroseal, mimo że spektakularnego działania nie zauważyłam (no ale 3 miesiące to za krótko na efekty przy takim problemie).
Sensibio AR też jest dobry, ale może zapychać. Mi się podoba, szczególnie na zimę na noce bez Diroseala.

No i moje nowe odkrycie: Avene Antir...(nie pamiętam jak dalej ). Dostałam próbki wersji "legere", czyli dla skóry normalnej/mieszanej. No i przyznam, że go uwielbiam. Jest lekki (za lekki jak dla mnie na noc) - ale świetnie się sprawuje na wieczór pod makijaż. Trochę się świeci itd. Ale uwielbiam go... bo wreszcie ma normalny zapach - już mi się znudziły bezzapachowe kosmetyki na naczynka (a już Diroseal ze swoim świecowym zapachem mnie dobija - oczywiście tylko zapachu w nim nie lubię ). wiem, że tak jest lepiej - mniejsze ryzyko podrażnień, ale taka odmiana jest przyjemna
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 13:15   #629
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

A ja chyba się popłaczę . Bo od zawsze mam problem z czerwonymi policzkami, ale dopiero teraz doczytałam, że to znaczy, że cera jest naczynkowa. Więc chronię twarz, nie myję gorącą wodą, smaruję tłustymi kremami na wiatr czy mróz, po Nowym Roku lecę po filtr, ale co z tego - od 3 tygodni biorę lek rozrzedzający krew i niestety, ale naczynka mi sie strasznie po nim sypią. Na nogach mam bardzo widoczne żyły, na udach pojawiają się pajączki, a na lewym policzku mam sporą czerwoną plamę . I siniaki, wszędzie, nawet na dloniach. Mam zakrzepicę, więc lek muszę brać. Wit. K - wykluczona, bo osłania organizm przed moim lekiem. Macie jakiś pomysł? Może ktoś miał podobny problem? Bo ja nawet nie mogę zjeść ciepłej zupy - strasznie czerwienieje mi twarz. A wiatr robi mi na buzi sieczkę. Wcześniej tak nie było, dopiero po leku (który nota bene nie chciał przez 2 tygodnie działać, a teraz... chyba zaczął aż za bardzo).
Buuu.
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 14:29   #630
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Oj Kid, biedna jesteś... Bo boirąc ten lek to właśnie nasilasz swoje problemy naczyniowe... Pozostaje Ci chyba działać na policzki jakimiś kremami na naczynka, chociaż to chyba nie da dużo. Nie widze pomysłu A nie można zastąpić tego leku czymś innym?
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.